Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Junjou Romantica

#21
Pentru inceput: primu' anime yaoi dupa Gravitation.
Acest anime m-a impuscat in cap, m-a tarat afara din casa si m-a dus in Rai. Desigur n-as fi putut niciodata sa ma uit la Yaoi daca nu ar fi existat superbitatea asta complexa. Fiindca e complexa. Trei cupluri, trei povesti legate in cele mai intortocheate moduri, 6 tipi, unul mai hilar ca altul.
Am OST-ul, am cele doua sezoane, am tot. Vocile, replicile, povestea in sine, mi se par perfecte.
Eternele izbucniri ale lui Misaki, atitudinea aia magnifica a lui Aki-san( nu pot EU sa-i zic Usagi-san ce sunt eu, Misaki?>.<), temperamentul lui Hiro, bunatatea si perfectiunea cateodata enervante ale lui Nowaki, miile de aluzii si glume ale lui Miyagi si adorabilitatea si terorismul lui Shinobu. Plus: persoanele care au vizionat sezonu 2, cunosc: scumpul, saracul Usagi-ani(stiti voi Haruhiko cu capsunile si ciresele), Isaka-san, hilarul ala de editor si Usagi-chichi, "TATAL".
Genial e tot ce pot sa spun, ca altfel as abear o zi intreaga...Zuppy07
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#22
Anime-ul e genial. Il ador. 8 Am vazut toate episoadele si toate mi-au placut. Imi place faptul ca Misaki nu a fost de acord de la inceput cu relatia dintre el si Akihiko. M-a surprins cand am vazut camera lui Usagi. Ca personaj preferat il prefer pe Misaki deoarece mi se pare foarte kawaii si sweet.
[Imagine: j5atg3.png]


#23
Eu sunt maniaca yaoi(se vede).Acesta a fost al 2lea anime yaoi din lista de vizionari.Pana atunci credeam ca yaoiul era numai serios,dar cu JR mi-am dat seama ca se pot imbina si alte genuri.
Junjou egoist este preferatul meu,pentru ca Hiro-san este ataat de dragut si imi pare rau ca a fost inlocuitor,apoi parasit T_T.Grrr pentru Akihiko!>.<
Personajul meu preferat este Nowaki.Numele lui mi-a dat de furca,pentru ca nu reuseam sa-l tin minte,dar intr-un sfarsit am reusit.Mie mi se pare a fi un tip foarte dragut care a ajutat la vindecarea ranii lui Hiro.

Ooops am uitat sa va spun...din sursele mele,am aflat ca nu au destul material sa faca S3 T_T(sry pt veste)
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#24
Well, am vazut anime-ul asta prin aprilie..martie sau chiar mai devreme dar ce parere am despre el? I f*cking love it.
Dintre cele trei cupluri de personaje mi-a placut (of course) Misaki & Usagi, misaki's soo cute >< and his "mmmh" is also cute(oh yeah, I'm a big pervert)
Cred ca am revazut niste scene care mi-au placut de vreo 3-4 ori si tot nu m-am plictisit de ele...E unul dintre singurele anime-uri yaoi care le-am urmarit si mi-au si placut pana in stadiul sa nu poti sa-ti iei ochii de la el pana nu-l termini. Imi place foarte mult de caracterul lui Usagi, ca-l obliga mai de fiecare data pe misaki sa faca ceva indecent cu el, Misaki se impotriveste dar pana la urma coopereaza si el pentru ca ii place.
+ scena in care Misaki a vrut sa-i zica lui Usagi ca-l iubeste si nu putea sa pronunte cuvintele a fost adorabila ah si mai e si ursul cel mare a lui Usagi care e cel mai amuzant personaj, lawl.

#25
Un alt anime din perioada mea "yaoi" pe care insa nu l-am vazut pana la capat pentru ca m-am plictisit, desi din din cate imi amintesc era destul de scurt... a trecut ceva timp de atunci...
Ceea ce mi-a placut a fost grafica, erau destul de frumos desenati. Stiu ca nu am vazut ultima poveste.
Un anime mai light oricum decat altele din aceeasi categorie.
It's a game...

#26
JunJou Romantica 8 !!! Unul din cele mai bune animeuri existente... Mi-a placut la nebunie. Desi l-am vazut de curand ( acum doua saptamani ), imediat ce l-am terminat prima data l-am si revazut 21. Eu nu pot sa ma hotarasc intre Romantica, Egoist si Terrorist. Fiecare a fost special pentru mine in alt mod. A fost atat de romantic si frumos 105 ... Hiroki era asa de cute, mai ales la faza cu scrisorile. Cred ca ma duc sa il mai vad odata... 21.

Eu ii dau direct un 11! nota 10 e prea mica pentru acest anime.

#27
Junjou romantica a fost cel mai bun anime Yaoi (daca ii pot spune asa) pe care l-am vazut :X Usagi-san e genial mai ales cand il forteaza pe misaki sa fie suzuki san 21, Misaki e kyut mai ales pe post de suzuki san...71 Nowaki e silly, Hiro-san e taree!! Miyagi e indiferent, Shinobu e genial XD si roseste la urechi cand i se zice ceva romantic 108 (rare cazuri mai sunt ca el) Deci in concluzie: This anime rocks my life!! 21
My heart beats like a drum,a guitar string to the strum,
A beautiful song to be sung. :][center][Imagine: rrthre.jpg]
[/center][center][Imagine: sigpic4494044.jpg][/center]


#28
Ah, primul (si momentan singurul) meu yaoi Dar pot sa spun ca il ador. Imi place mult de Akihiko, calmul lui ma lasa uneori masca. Si mai ales cand se trezeste dimineata, cum poti sa nu-l adori?
Misaki este foarte dragut si adorabil. Ador cand se inroseste, iar ochii lui verzi sunt hipnotizanti. Cand sunt gelosi ies cele mai amuzante faze. Toate cele trei cupluri au fost pur si simplu geniale, dar tot Akihiko si Misaki sunt cei mai draguti. Si imi place de ursul Suzuki la nebunie
Mie mi-a placut la nebunie anime-ul asta. Din pacate nu-l pot compara cu alt yaoi, avand in vedere ca nu am mai vazut, dar ii dau 10, i-as da si 100, dar nu se poate...
She's wiskey in a teacup.



#29
Junjou, my loveee!!! <3 Cine nu ar putea sa ii iubeasca pe cei sase protagonisti ai povestii? Sunt pur si simplu adorabili, comici si a little perversi, ceea ce e foarte bine.
Asta e cam preferatul meu anime yaoi si cam singurul care imi place atat de mult incat l-as putea revedea de zeci de ori. Ador faptul ca sunt situatii comice, dar si perverse si unele tristute, ca sunt si mai multe cupluri si ca perspectiva de "dragoste" se schimba de la personaj la personaj, astfel incat nu te saturi sa redescoperi toate fatadele iubirii in viziunea autorului. Ceea ce imi place mai mult e ca, desi toate personajele sunt legate cumva intre ele, au caractere foarte diferite si isi manifesta atasamentul unul fata de celalalt in moduri fooooarteee distincte.
But, sincer, mai bine lasau doar primul sezon, caci al doilea nu prea m-a incantat. Prea o dadea cu fratele lui Akihiko si cu tac-su, de parca imi pasa mie ce face batranu-sau. Mie imi pasa de love of Misaki and Akihiko!! 20
Imi plac mai toate episoadele pentru ca au ceva special si animeul asta mi-a intrat in sufletel ca si ciocolata intre buzele mele (adica rapid si deliciooos 10).
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#30
Nu ma vedeam postand prea curand pe aici, dar daca tot am terminat de vazut anime-ul 65
Asta e al doilea anime yaoi pe care l-am vazut ( din doua toate ) si care m-a facut sa am o parere ceva mai buna legata de genul asta. Toate cuplurile sunt tare dragute, dar cel mai mult imi plac Shinobu si Miyagi. Comportamentul lui Shinobu e prea dulce. He cries like a real man 21
Ideea cu fratele lui Akihiko si toata incurcatura cu mariajele au stirbit putin din farmecul povestii, dar atata timp cat s-a terminat cu bine mie mi-a placut.
Grafica mi se pare simpatica, asemanatoare cu cea din Sekaiichi Hatsukoi ( ceea ce e normal, doar creatorii sunt aceiasi ). Singurul lucru care ma deranjeaza sunt buzele excesiv de mari si faptul ca fetele au colturi. Puteau sa le rotunjeasca si ei putin, zau asa.
Despre Misaki si Akihiko pot sa spun ca, desi sunt cuplul principal, nu m-au facut sa-i plac prea mult. Parca as fi vrut ca lui Misaki sa-i ia ceva mai mult timp sa realizeze ce simte pentru Usagi. Dar nu, dupa cateva episoade el accepta pur si simplu posibilitatea de a fi indragostit si de aici totul devine o poveste gen "lovey dovey".
Hiroki si Nowaki sunt genul clasic: unul fulgera si trasneste, iar celalalt e full de flowers of moe. Totusi, modul in care sunt de acord sa lase de la ei in favoarea celuilalt mi s-a parut simpatic.
Per total este un anime dragut si merita vizionat.
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)