Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jigoku Shoujo

#21
Pur si simplu ... Am adorat Jigoku Shoujo!
Cred ca a fost al treilea anime vizionat de mine si pot sa spun ca mi-a placut extrem de mult , intreaga poveste , personajele , actiunea , totul a fost mai mult decat perfect . Cred ca te atrage intr-un fel , te face sa urmaresti fiecare episod in parte pentru a afla ce se intampla mai departe . Eu una asa am facut . Nu m-am desprins de televizor si de calculator . Iar in momentul in care s-a terminat am inceput sa injur , deoarece sfarsitul a fost atat de trist si atat de ... am plans foarte mult cand a muirt Ai =[ . Sincer , nu merita nici cat negru sub unghie din cele patite .
Eu cred ca anime-ul este , deasemenea , o lectie de viata . Vrea sa arate pacatele oamenilor , greselile facute , aratand de cata rautate pot da dovada . Ai cred ca are un rol foarte important in acest anime , deoarece prin prezenta ei si prin munca ei , aceasta arata adevaratul chip al oamenilor . M-a impresionat atat de mult povestea ei , in primul sezon pot spune ca am plans la ultimile 2 episoade . Este atat de trist cand vezi ca o fetita este ingropata de vie , cum este tradata .Desi este horror pot spune ca este si o adevarata drama .Nu cred ca sunt singura care a varsat lacrimi la acest anime xD . Grafica este deasemenea perfecta . Imi place la nebunie cum sunt desenate personajele , in special Ai si Ren . Ren e atat de kawaai >.< . Nu ai cum sa nu il adori . E prea dragut . M-a impresionat deasemenea si trecutul acestuia . Prea trist .
Din partea mea anime-ul primeste nota 11+ . Cei care nu au vizionat acest anime , eu una il recomand , deoarece tuturor lasa o impresie buna
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#22
Mi-a placut mult acest anime, ador melodiile din opening si ending si chiar nu mi se pare horror, cu exceptia catorva faze mai infricosatoare. E interesanta ideea de a trimite pe cineva in iad doar accesand un site si tragand o ata rosie de pe o papusa de paie, desi nu toti cei care fac acest lucru au motive intemeiate (ex: drogatul care a trimis o asistenta nevinovata in iad, fetita care l-a trimis pe veterinar in iad pt ca el nu a avut grija de cainele ei, etc.) Enma Ai are o poveste foarte trista, e groaznic ca a fost ingropata de vie de catre Sentaro, la care tine foarte mult. Acum, e blestemata sa duca oamenii in iad pe vecie.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#23
Inca unu pe care l-am vazut la tv.21 Mi-a placut, era printre preferatele mele cand il urmaream. Fiind si ceva mai mica, ma speria putin. Sau ma intriga, mai bine zis.39 Era ceva gen "bring the popcorn, baby."^^ Imi placea Enma, si in fiecare episod era ceva diferit. Uneori chiar ma soca. Nu le-aveam eu cu grafica atunci, dar acum imi dau seama ca era foarte buna.21 [nu stiam ca e aparut in 2005]
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#24
Well.. sh eu am vazut Jigoku Shoujo. Imi placea foarte mult, sh faza mai tare..21 sh akm imi vine sa rad cand imi amintesc21, in perioada aia uram niste pers. M-am uitat de 3 ori park la fiecare ep ca sa inteleg totu. Dupa ce m-am prins am cautat pe toate partile site-ul oficial. Bine.. atunci eram mica sh prostuta si chiar vroiam sa dispara pers alea...
Vreau sa zik k am fost asa cascata incat am setat toate limbile in japoneza2124
scriam in japoneza pe int k sa imi apara
ma gandeam k merge
doamneee
eram obsedata
21
cand imi amintesc ma bufneste rasul21
ce copil mic sh natang eram21
[Imagine: p_wall1x-2337629b24-1.jpg]

Nanairo no kaze ni fukarete tooi misaki wo mezashiteta
Yoake mae kikoeta MERODII
Sore wa totemo natsukashii uta

#25
Pe mine nu ma sperie asa tare. Adica toti monstrii aia care apar cand trimite pe cineva in iad nu sunt asa infricosatori, poate din cauza graficii. En fin, Enma e personajul meu preferat. Pot spune ca ii ador ochii. Ä‚ia m - au facut mai mult sa ma uit. 21 Imi place si caracterul ei rece, desi se observa mai incolo ca nu ii place sa trimita oameni in iad.
Povestea e draguta, desi sunt unele episoade tare plictisitoare. Cele mai reusite sunt partile in care e vorba de trecutul lui Enma.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#26
Nu am terminat inca sezonul 2, dar primele doua sezoane au fost, pur si simplu, geniale. Eram asa innebunita cand a dat prima data la TV primul sezon. Nu mai puteam de fericire :X ba chiar am facut si-un fic, inainte de a aparea sezonul 3, dar nu l-am mai publicat pe net 21
Tre sa termin sezonul 3 8
[Imagine: mboi6o.png]

#27
Doamne... Asta a fost printre primele mele anime-uri, stiu ca il vedeam cand il dadea pe Anime+. Ne uitam mai multe colege si cand mergeam urmatoarea zi la scoala doar de modurile in care au murit aia vorbeam.
Mie mi-a placut foarte mult si l-as revedea din nou cu placere, dar nu in "cantitati" mari. Tot asa, cate un episod pe zi. Poate acum toate fazele nu mi-ar mai placea ata de mult si nu as mai fi la fel de captivata, dar cand l-am vazut mi-era frica sa ma duc la baie dupa 21 Tin minte ca-mi obligasem verisoara sa se uite si am speriat-o rau de tot.
Mie imi placea mult de Enma, si desi episoadele aveau cam aceeasi poveste - trimiterea unor oameni in Iad- pe mine m-a fascinat. Vroiam sa vad cat mai mult si incercam sa fiu ca un judecator, sa vad daca oamenii aveau motive intemeiate sa trimita o persoana in Iad.
Ah, si melodia Sakasama no Chou m-a obsedat muult timp. Si acum, cand o ascult din nou, am fiori 21
In rest, e un anime ok. Mie mi-a placut. Poate acum mi s-ar parea plictisitor, dar cand l-am vazut, l-am adorat.
She's wiskey in a teacup.



#28
Hell Girl merge pentru mine mana in mana cu Death Note. Ideea ca exista o speranta pentru cei ce au nevoie de ea e una placuta la auz. Sufletul tau in schimbul liberarii. Dar iarasi, din moment ce ajungi in iad in secunda in care esti razbunat, well, mai lasa-mi cativa ani, doar de chestie. Ai Enma m-a impresionat de la bun inceput, imi parea o fiinta plina de suferinta in spatele expresiei perfecte pentru un joc de poker. Frumoasa si scary. Bineinteles ca dupa ce ii afli povestea si iti dai seama ca e indreptatita sa faca dreptate. Well, nu stiu daca indreptatita e un cuvant bun, mai bine zis, stie durerea prin care au trecut victimele. Pentru mine e o serie melancolica ce ma duce inapoi in zilele de glorie in care eram nevoita sa vizionez anime pe ascuns. Love it xD
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ati suporta sa fiti Hell Girl? [Jigoku Shoujo] Gwindel 26 18.375 04-04-2012, 06:40 PM
Ultimul răspuns: BlackMao
  Realitate sau fictiune? [Jigoku Shoujo] Gwindel 19 13.413 14-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Top 3 personaje preferate [Jigoku Shoujo] Gwindel 16 12.359 20-02-2011, 10:00 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Enma Ai vs. Hone Onna [Jigoku Shoujo] Gwindel 11 10.078 03-09-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: ☻vαмpιхυ`☻
  Razbunare [Jigoku Shoujo] Gwindel 13 9.712 21-06-2010, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)