Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ati suporta sa fiti Hell Girl? [Jigoku Shoujo]

#1
Eu nu as suporta sa fiu in locul ei. Nu imi place razbunarea si sunt o fire care iarta destul de usor. Nu imi place sa vad oameni suferind, nici macar plangand pentru ca in acelasi timp si eu sufar alaturi de ei, dar sa-i vad speriati si in chinuri... ajungand mai apoi in iad, e prea crud, deci nu as suporta asa ceva. Dar totusi Ai este personajul meu preferat si imi place foarte mult caracterul ei, e puternica... si are un trecut dur. deci chiar imi place de ea.

#2
Well ... normal ca as suport 4
Avand in vedere my dark side as suporta si cred ca mi-ar face si placere O_O""
Ahhh ... ma si vad intr-o barca pe raul Styx cu ultima mea victima capturata si ingrozita de faptul ca nu stie unde se afla si unde mergem iar eu cu o voce sinistra spunandu-i "You will burn in Hell for your sins ! *evil laugh* "
So , eu unul as suporta sa fiu Hell Boy 21 nu Girl ca nu sunt fata 10
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#3
Mi-ar placea la nebunie,la fel zice si partea darker din mine.
Imi place ceea ce face ea,chiar daca unii au o parerea preasta despre activitatea ei,altora ea le face o mare bucurie(multi care s-au razbunat s-au simtit liberi si au putut sa-si traiasca viata).
Imi place sa trimit omenii in iad,scapandu-i pe cei carora le facea rau.
Deci mi-ar placea la nebunie sda fiu Hell Girl:,,,,acest blestem te va trimite in Iad."
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#4
Ce?? glumesti? Ar fi cel mai grozav lucru din lume...adica ea traia intrun loc in care e mereu liniste si pace nu ca in lumea asta in care traim noi, care totul se rezuma la ura, gelozie si pacate. Si in plus in locul lui Ai Emma as vb cu cei se ii duc in iad, macar sa stiu si eu ce fel de persoane sunt sau le-as spune ca aici ajungi daca urasti oameni. Ar fi cel mai grozav lucru. Normal ca me-ar placea!
..stiu ca suna cam nebunsec dar imi place sa fiu mai distrata...
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#5
Pai cred ca as suporta.De ce sa nu suport?Intr-un fel as fi de folos,adica ias ajuta pe cei care sufera sa se razbune .....acolo unde era ea era destul de liniste,plin de flori,un lac superb asa ca as putea zice ca era un loc placut(deoarece nu statea in iad).Doar ii ducea pe victimile razbunarii.Deci as suporta...poate la un moment dat mas cam plictisi sa fac acelasi lucru dar cred ca m-as apuca de scris povestile oamenilor pe care i-am ajutat sa se razbune.................24

#6
normal ca as suporta .. ba chiar mi-ar place ^__^ .. adica.. poate mi-ar parea rau de acei oameni .. insa .. daca ramaneau pe pamant tot ar fi ajuns in hell mai devreme sau mai tarziu nu? .. si cat despre plictiseala .. ai poate face ce vrea .. doar cand e chemata sa razbune pe cineva ei bine trebuie sa faca acelasi lucru .. in rest poate sa faca ce vrea .. sa se duca unde vrea .. doar ca [,] creatorii animeului au facut-o pe ai cu un caracter nepasator si parca ar fi mereu deprimata si de aceea sta mereu in acel loc [ foarte linistitor totusi ^_^ ] .. so .. nu ar fi plictisitor de loc .. chiar mi-ar place.. as trai fericita.. sau mrg .. cat de fericita poate sa fie o persoana ce duce oameni in iad 21

#7
Eu da as suporta..... si chiar nu ar fi asa rau sa facem curatenie printre omenire , dar sa omori si oameni nevinovati?!?! ...... si totusi faptul ca ai un trecut trist te face mai puternic ..... noi orasenii ... suntem asa cum suntem , dar daca am fi avut un asa trecut cred ca parerea noastra ar fi cu totul diferita.....totusi prin viata trebuie sa treci !!! Fie ca ii rau sau bine!!3
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#8
Sigur ca as suporta.Mi s-ar parea chiar foarte tare.Cat de greu poate sa fie sa ii duci pe cei rai cu barcuta in Iad?Ba chiar...cred ca le-as rade in fata.Cine i-a pus sa faca rau?Cum spun eu...si-au cautat-o cu mana lor.Eu nu am mila si compasiune pentru cei care fac rau.As putea spune ca ii urasc.Asa ca mi-ar placea foarte mult sa fiu Hell Girl.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#9
hell girl...
daca te referi strict la anime,da,chiar as suporta.De ce? pentru ca toti psihopatii merita sa ajunga in iad.
Pe de alta parte,as stii ca Honne Onna si restul sunt mereu acolo,daca am nevoie de ajutor,ar fi mai bine decat intr-o viata obisnuita,unde prietenii se duc pe rand,dupa care te trezesti singur si te intrebi unde ai gresit.
Mi-ar face placere sa ajut persoanele diverse sa scape de cei ce le intuneca trecutul,poate si viitorul,oricum,ar fi o satisfactie de moment,cel mult.
Ca "Hell Girl" poate as scapa si de dependenta de comunicare ^^"

#10
Poate ca as rezista la inceput, o peridoata de tim ... Mi-ar placea sa trimit pshiopatii in Iad. Insa cred ca dupa o perioada as avea remuscari ca nu e bine ce fac, si probabil ca as ceda nervos, deci probabil ca nu as suporta intr-un final xD
Nu sunt o persoana razbunatoare >_>



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jigoku Shoujo Lye 27 22.274 04-07-2014, 02:03 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Realitate sau fictiune? [Jigoku Shoujo] Gwindel 19 13.527 14-01-2012, 07:32 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Top 3 personaje preferate [Jigoku Shoujo] Gwindel 16 12.446 20-02-2011, 10:00 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Enma Ai vs. Hone Onna [Jigoku Shoujo] Gwindel 11 10.144 03-09-2010, 05:47 PM
Ultimul răspuns: ☻vαмpιхυ`☻
  Razbunare [Jigoku Shoujo] Gwindel 13 9.813 21-06-2010, 11:07 PM
Ultimul răspuns: Crazy~Tenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)