Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari si raspunsuri din Naruto

#91
Nu. Cel putin asa cred 21. Nu-l va aduce inapoi pentru ca nu ar mai fi sfarsit la anime 106. Cel peutin n-o sa-l aduca inapoi pe Sasuke numai dupa ce se va razbuna[Sasuke pe Itachi]. Nu m-am uitat la tot, dar nu cred ca il aduce inapoi xD

#92
Hey! ^_^. Tocmai am vizionat episodul 128 din Naruto Shippuden Povestea ninja a lui Jiraya partea a 2 a cand l'a prezentat pe Pein cand era mic. De aici iese intrebarea: De ce Pein are cu totul o alta infatisare acum decat cand era mic? Adica.Atunci avea parul maroniu sa zic asa si acum il are identic cu al celuilalt orfan Yahiko.Personalitatea lui Pein de acuma e asemanatoare cu cea din trecut adica mai linistit, inchis in el nush cum sa iti zic si ochii dar la infatisare chiar nu inteleg. Cand i'am vazut prima oara, credeam k Yahiko e Pein inainte sa isi activeze Rinnenganu dar se pare k nu e asa. Poate cineva sa ma faca sa inteleg?9
[Imagine: EnvYQ.png]

#93
Uite : Eu cred ca Nagato are o alta infatisare deoarece se stie ca Yahiko a murit.Folosind rinnegan-ul,el manevra corpul mort al lui yahiko ca o papusa.
Nagato are sentimentele identice cu cele pe care le avea Yahiko pentru ca el era cel mai bun prieten al sau si cum a muurit...a decis sa-i implineasca dorinta de a schiimba lumea si visul lui Yahiko a devenit foarte usor visul lui Nagato.Foarte simplu:daca n-ai inteles nimic,pune-te in locul lui Nagato si gandeste-te ca prietenul tau cel mai bun,modelul tau de urmat a murit si decizi sa-i urmezi visul:cel de a aduce pacea in lume.Daca tot iti este greu sa intelegi...uita-te in continuare la episoade si iti vei dea seama .:bv:
Altfel,va trebui sa-ti explic din nou si nu prea suport sa explic.:99: sau sa-ti dau toate detaliile.:study:
Vizionare placuta si sper ca ai inteles !:bye:
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#94
Nu stiu daca a mai fost pusa intrebarea asta, dar nu ma certati ca eu nu am citit tot de p'aci 4
Sasuke se intoarce intr-un final in sat? pretty pleas respond :X

#95
Momentan nu. A ramas acelasi Missing-Nin, acelasi inamic al Konohei pe care il stim inca din jumatatea primei serii. 71

Cel mai probabil v-a urma o lupta intre el si Naruto (nu e cert totusi) care v-a hotarii asta (daca v-a revenii sau nu, ma refer). Eu personal nu-l vad inapoi in sat totusi (parere personala) ^^

#96
Am si eu o intrebare.....23
Deci inteleg ca nu o sa fie SasuSaku...dar ma intrebam celelalte cupluri au vreo sansa?
[Imagine: 2gxo5c8.jpg]
I Love SasuSaku:X and:
-Mama4ei-kun :X
-Matusa:Sasuke ^^ Sakura xD
-Surorile:Ang. and Debby
-Verisoara:Haku Kiid

#97
(03-01-2011, 11:46 AM)I dont care A scris: Nu stiu daca a mai fost pusa intrebarea asta, dar nu ma certati ca eu nu am citit tot de p'aci 4
Sasuke se intoarce intr-un final in sat? pretty pleas respond :X

La un moment dat se intoarce...dar nu pentru a sta acolo ci pentru al distruge impreuna cu restu akatsuki.
Asa am inteles eu...sa ma corecteze cineva daca gresesc...
In fine
Cat despre cupluri... nu ma intereseaza

#98
(08-01-2011, 09:08 PM)kirisame A scris:
(03-01-2011, 11:46 AM)I dont care A scris: Nu stiu daca a mai fost pusa intrebarea asta, dar nu ma certati ca eu nu am citit tot de p'aci 4
Sasuke se intoarce intr-un final in sat? pretty pleas respond :X

La un moment dat se intoarce...dar nu pentru a sta acolo ci pentru al distruge impreuna cu restu akatsuki.
Asa am inteles eu...sa ma corecteze cineva daca gresesc...
In fine
Cat despre cupluri... nu ma intereseaza

Nu chiar Zuppy02

Pe aproape totusi. Sasuke avusese asta in plan insa Pain i-a luat-o inainte (Sasuke recuperandu-se in acea perioada dupa lupta cu Killer Bee - *8 cozi*).

Insa reuseste sa-l omoare pe Danzo, un cap important al orasului, dupa ce acesta e ales drept noul Hokage (in timp ce Tsunade era inca ranita).
[Imagine: ajax-loader.gif?1295591310]

#99
Well. Asta cred ca e a 3 a intrebare pe care o pun aici 21 Deci recent am inceput sa citesc manga si am ramas traumatizata cand am vazut ca Danzou are sharingan. Poate sa imi explice si mie cineva de ce si de la cine il are? Va rog mult 4 Si scuzati ca fac spam >.< Oricum astept raspuns . Thx xD
[Imagine: EnvYQ.png]

Shisui Uchiha. Danzou are Sharingan-ul de la Shisui Uchiha, prietenul cel mai bun al lui Itachi, probabil iti amintesti episodul in care cei din Uchiha il suspectau pe Itachi ca l-ar fi ucis, dupa care acesta iese afara si abia se abtine din a nu-i ranii, ca intr-un final sa arunce acel Shuriken in emblema clanului Uchiha, de pe zidul din jurul casei sale. Yep, despre tipul acesta era vorba iar Danzou nu a facut decat sa il ia de la el, dupa moartea acestuia. Oricum Itachi l-a omorat, astfel s-a ''ales'' cu Mangekyou.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.892 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.371 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)