Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intreaba/ Raspunde

#41
Mi-ar fi placut sa ma nasc in anii '60-'70 sa fiu si eu un hipiot convins si sa ii ascult pe Zeppelin si Doors live si sa merg la Woodstock (Taking woodstock film foarte smecher despre asta). Also, sa am un hippievan si sa ma plimb cu el prin lume haha 21. Deci din cate vedeti numai chestii hippie 4

Ce crezi despre oamenii care isi fac body modification?

#42
Exista o multitudine de transformari care se pot face corupului, in aproape toate zonele posibile din exterior, ceea ce categoric nu este un avantaj. Nu sunt multe cele cu care pot spune ca as fi de acord, si asta pentru ca sunt mai putin ciudate si nefolositoare. Inteleg ca exista body modification care se face pentru ca exista persoane care se simt complexate din anumite puncte de vedere, insa tot ce ar fi deasupra aspectului astuia, doar ca sa se iasa in evidenta intr-un mod stupid chiar si socant, e prea mult si nu sunt de acord cu asa ceva. Lumea care decide sa-si maltrateze corpul - de cele mai multe ori - fie duce lipsa de atentie si-i place sa iasa in evidenta pentru ca altfel nu e sanatoasa, avand impresia ca e normal tot ceea ce face, fie are probleme... grave. Nu ma apuc sa insirui aici de pe Wikipedia diversele 'mininui' care se pot face prin body modification, insa, daca va uitati singuri, veti vedea ca majoritatea sunt penibile si nu exista niciun motiv care sa fie bine argumentat pentru care s-ar face asa ceva. In principal oamenii care recurg la asa ceva - lasand aici la o parte cazurile exceptionale - nu inteleg ca pot iesi in evidenta sau se pot da in spectacol si prin alte cai mai putin deraiate; asta sau nu pricep ca cel mai bine esti asa cum ai fost lasat de Dumnezeu.

Cum iti imaginezi ca va arata lumea care ne inconjoara peste exact 100 de ani?

#43
Like this: [Imagine: doraemon-2112-33.gif]

Spoiler: Pentru cei care nu se prind, Doraemon e creat in 2112.

Ce crezi despre Lana del Rey?
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#44
La inceput imi placea putinel de ea (nu era OMG UITE CUM E ASTA, imi placea melodia video games), insa acum nu stiu ce sa zic. Am auzit-o cantand live si am regretat acel click pe youtube. Tipa nu are voce at all. Si nu stiu, tot lookul ala "uuu eu am buze pline de plastic" nu ma atrage foarte mult. Sunt ascultabile melodiile ei, insa nu cred ca imi place de ea.

Cum iti place sa te imbraci?
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#45
(21-09-2012, 10:33 PM)andraportocala A scris: Cum iti place sa te imbraci?

Sincer, cu orice imi scoate frumos in evidenta corpul, cu orice arata dragut, decent, ,,ne-tipator'', feminin, si poate cu o nota minuscula de extravaganta uneori. Nu stiu ce sa mai zic, obsedata de moda nu-s si imi place sa studiez calitatea si utilitatea economica a unui obiect vestimentar.

Cat de inteligent te consideri?
[Imagine: ls.jpg]

#46
Cat de inteligent te consideri?

Nu ma cred cine stie ce geniu, dar cred ca stiu cum sa ma comport si toate cele. Cand vine vorba de mate sunt zero barat [ sunt singura? ]. Si cred ca sunt destul de inteligenta incat sa nu pun toate rahaturile la suflet, sa am o dragoste d-asta ' prosteasca ' sau sa ma cred jmekera.

Tu ce ai face cu persoanele astea ' with no life '?
[Imagine: Hm757.png]





#47
Vorbind sincer? Le-as lega pe toate cu o sfoara in jurul gatului si le-as arunca intr-o prapastie in timp ce urlu de fericire ca Pamantul va deveni mai okay. Totusi, uneori mi se pare ca ar trebui sa fac asta si cu mine insumi, am perioade in care sunt naiv sau aberez... Dar acum e permis, pana la urma toti putem fi prosti sau in alte feluri, insa nu trebuie abuzata treaba asta. Intr-o maniera mai okay le-as spune sa se analizeze si sa vada in ce tampenie traiesc, in sensul in care sunt no life-eri... Mai mult decat un sfat nu stiu daca as putea da, fiecare face ce vrea cu viata lui, chiar daca e un ghimpe-n coastele celuilalt. Si sincer, nu stiu daca mai am nervi pentru asa persoane... Uhm.

Next: Crezi in existenta extraterestrilor?

#48
Nu cred in asa ceva. Mai degraba cred in Matrix 21

Pentru ce/cine ai ucide un om (sau mai multi)?
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#49
Pentru nimeni, sincer.
Sunt genul care atunci cand aude ca cineva sa luat de prietena mea sau prietenii mei in general, etc, fac ceva de genul: "Il omor!" Insa nu am curajul sa fac asa ceva si nici nu as face-o.
Deci raspunsul pentru nimeni.

Ai avea rabdare sa explici unei persoane care nu se omoara cu invatatura, ceva? [inteligenta intrebarea... da de unde :)) ]

#50
Da, m-as omora, dar daca as vedea ca nu isi da chiar deloc silinta sa ma asculte, atunci m-as enerva, as tipa scurt la acea persoana si m-as retrage incetisor la ce aveam de facut. Pana la urma toti meritam o sansa.
Te-ai face albastra in cap?
(sunt un master in punerea intrebarilor)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)