Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intreaba/ Raspunde

#21
R: Nemurirea sufletului e atunci cand moare dar in loc sa mearga in iad, ca in rai nu are sanse sa ajunga, ramane in lumea umana fiind blestemat sa bantuie pamantul pe veci. Asta inseamna ca sufletul tau nu a murit si este inca viu si in cautarea altui corp numai bun pentru ai fi gazda.

I: Cum arata Satan?
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#22
Nu-mi imaginez in niciun caz un cap de tap pe-un corp de om, pe-un ditamai tronul, plin de sange si inconjurat de pentagrame si fecioare ce urmeaza sa fie sacrificate, sau vreo pisica neagra mutilata. Nu. Nu-l vad nici macar in costum asa cum a fost imaginat de producatorii filmului Constantine, sau alte filme prin care a mai "aparut". Satan al meu e mai smecher. Arata diferit pentru fiecare persoana cu care intra in contact. Pentru cineva e un hippiot fumat, pentru altcineva poate sa fie Sofocle imbracat in tutu.

Mi-l imaginez ca fiind detinatorul unui cazino imens in care merg oameni de toate varstele si statuturile sociale. Acolo, Satan al meu ii invita sa i se alature la cate un joc, pe viata si pe moarte, sa zicem. Daca Satan castiga, atunci sufletul adversarului sau ajunge in iad, iar daca pierde, atunci respectivul om are sansa de a trai si de-a duce o viata normala pana cand, poate, va intra din nou in cazino. But then again... I don't believe in heaven or hell.

Ce crezi ca s-ar intampla daca soarele ar putea clipi?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#23
R:Daca soare ar clipi s-ar putea intampla foarte multe ca de exemplu: s-ar da si el putin mai incolo de primele trei planete (unde ne aflam si noi) ca sa nu ne mai arda naiba atat de mult si sa ne strice noua stratul de ozon, apoi daca ar fi si viu si tot ar clipi si ar avea un orgoliu maret, ca doar e centrul universului nostru... sigur ne-ar pune sa facem cum vrea el. Adica poate ar reusi sa alinieze planete sau sa le prajeasca naiba de tot fiindca nu stam cum vrea el.
Hmmm... ori cea mai simpla varianta ar explora cu ochii lui draguti intreaga calealactee. Sau una mai interesanta, daca ar clipi, poate ar dormii... asta daca isi lasa pleoapele peste ochii inflacarati s-ar stinge si am muri de frig si am avea noapte - desigur pana s-ar trezi.

I:Ari fi mai frumoasa viata noastra daca pe pamant ar fi magie, creaturi magice, imparatii, etc?

#24
Probabil... adica toata lumea ar avea ceva ce in ziua de azi multi nici nu stiu ce e: onoarea. De asemenea, cred ca am scapa de ceva foarte des intalnit in zilele noastre: plictiseala si monotonia. Ar fi mult mai multe de facut si nu vor mai putea fi atatia care fac nimic si traiesc mai bine ca cei care muncesc din greu. In concluzie, raspunsul meu e da.

Ti-ar placea sa fi print/printesa?
[Imagine: tumblr_mq6sbubRgR1stc76eo1_1280.jpg]
Are you surely not lying, little Biersack?

#25
Nu. Niciodata! Eu as fi o anti-printesa perfecta. Adica, nu o sa ma vada nimeni, niciodata imbracata intr-o rochie roz neon cu trena, coronita stralucitoare si pantofi cu un toc de 'enspe mii de metri. Poate o regina a raului cu unghii mari si negre, coasa, bocanci, blugi si geaca de piele. 24 Da, asa mai merge.

Daca maine dimineata vine la tine zana cea buna si te pune sa alegi intre soarta omenirii si o inghetata uriasa, ce ai alege?
--- Eu inghetata, dar sa imi dea si cola. -.- ---
[Imagine: YWk6O.jpg]

#26
As alege soarta omenirii, daca chestia asta e la mana mea ii pot obliga pe oameni sa imi paca catralioane de inghetale uriase de cacao cu toping de visine si cireasa in varf. Mwhahahahaha... i'm a bad kid.

Daca ai avea 666 miliarde de euro, si ai fi obligat/a sa ii cheltui pe toti intr-o zi, pe ce i-ai da?
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#27
Wow,that's nice,insa cat de risipitor ai fi nai putea. Terenurile,casele nu se pot obtine intr-o zi. Maybe some cars,avioane,elicoptere,cafelute,acadele,bombonele habar na-m. Nai cum sa cheltui atatia bani intr-un timp atat de scurt.

Ce-ai face daca ai ramane insarcinat/a primtr-o minune?
*hihihi,sa va vad*
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#28
Are ya a devil? Oricum, asa ceva e imposibil, mi-am propus ca nu o sa fac copii ci o sa adopt. Insa trebuie sa recunosc ca nu stiu ce imi rezerva viitorul, si oameni se mai schimba, deci nu sunt sigura ce se v-a intampla peste vreo 10 ani...Dar daca ar fi sa raman acum insarcnata printr-o minune imposibila as apela la suicid fara nici un fel de gluma *mereu m-am intrebat cum e "dincolo"*.

Next: Ce ai face daca parinti tai ar muri azi?
*cineva mi-a trezit latura sadica iar acum trebuie sa o adorm*
P.S. Nu bagati in seama data cand a fost postat acest mesaj; "azi" reprezinta ziua in care vreti sa raspundeti la intrebare...
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#29
nici nu vreau sa ma gandesc la asta. parintii sunt cei importanti din viata mea, as vrea sa fie langa mine pe vecie. stiu ca asta e imposibil, dar sper totusi sa-i am cat mai mult timp cu putinta.
daca ar muri azi... cred ca m-as sinucide. and i mean it. nu mi-as vedea rostul fara ei.

daca ai putea sa readuci la viata o persoana (actor, pictor, oricine) care ar fi aceea si de ce?
"The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised." - George F. Will

#30
Hitler. Taking pictures without smiling, before it was cool. Stiu ce a fost atunci. Am citit in carti, pe net, am aflat de la oameni. Insa sunt foarte curioasa ce ar face el daca ar avea posibilitatile de acum. Oameni nu s-au schimbat, pot fi manipulati usor, insa tehnologia evolueaza. <- Unul dintre motivele pentru care l-as readuce la viata. Al doilea ar fi pentru al trage de mustata. (si poate pentru a il face cadoul lui Azazel)

Daca ai avea puterea de a face pe cineva sa dispara (pur si simplu toti sa uite de existenta ei/lui iar persoana respectiva sa nu mai fie) ai pune in functiune aceasta putere?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)