Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2

Uchiha_Sakura92

Disclaimer:Nu detin nici un personaj. Toate apartin lui Masashi Kishimoto(inafara de cele create de mine) din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac/profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


1.Testul trecut si tehnicile invatate.

De cand plecasem eu din sat, colegii mei de echipa se intelegeau mai bine, si nu se mai certau. Nu prea tare, au inceput un nou sistem de antrenamente cu Kakashi. Sasuke nu prea mai avea nevoie de antrenamente, invatate tot ce ii trbuia cand a fost la Orochimaru. Naruto pe de alta parte avea nevoie de ele. A invatat sa faca Rasengan ca un fulger si in forma de "Moara de vant" pe care Sasuke o folosea cand eram la chunini.
Astazi cand au ajuns la locul de antrenament l-au vazut pe Kakashi citind din cartea lui preferata si in mana avea 2 copotei. Naruto si Sasuke s-au uitat uimiti unul la altu si dupaia s-au indreptat spre Kakashi.
-Kakashi-sensei, ce faci cu clopotei aia?
-Treuie sa-i luati de la mine. Dar de data asta nu voi mai folosi ceasul. Cand ii veti lua atunci se va termina tesut.
Sasuke si Naruto nu prea au inteles unde batea Kakashi, dar au facut cum li sa spus. La test au asistat si Tsunade impreuna cu Shizune si Jiraia.
-Start! a stigat Kakashi si a disparut intr-un nor de fum.
Baietii au ramas pe loc si s-au uitat in locul unde a fost vazut ultima oara pe Kakashi. Stralucea ceva iarba, era un clopotel.
"Naruto nu fi prost." sa gandit Sasuke.
Naruto sa dus fericit si l-a luat. De sub el a iesit o plasa si la prins. Blondul a zambit si a disparut. Sasuke a zambit si sa dus langa colegul lui de langa copac. Kakashi era chiar copacul langa care stateau ei.
-Sensei cat de orbi ne crezi? a intrebat Naruto.
Sasuke a scos repde o sfoara si a legat copacul. Kakashi a revenit la forma lui normala si a taiat repede funia. Sasuke fiind in spatele lui I-a pus sabia la gat, iar Naruto i-a luat repede clopoteii.
-Am castigat. a zis Sasuke.


Intre timp in cealalta parte a padurii eu ma antrenam alaturi de Konan. Am reusit intr-un final sa fac si sa controlez "Red rose". Am invatat sa fac trandafiriii sa infloreasca si sa le folosesc sucul pe post de medicament. Pute-am face semne false din nastere si sa fac dragoni. Cel mai bine reuseam sa fac un dragon mic negru. In lupta este foarte bun ca coechipier si in viata de zi cu zi este bun ca animal de companie. Ceilalti dragoni care trebuia sa-i fac erau mai greu de facut. Erau mai puternici si consumau mult mai multa chakra. Itahci si Kisame vedeau tot ce fac eu la antrenamente fara sa se mai ascunda si se luptau cu mine la nevoie. Am reusit sa-l inving cu usurinta pe Kisame rat Itachi era de ne invins. Nu puteam sal inving, dar nu reusea sa ma hipnotizeze pentru ca atunci cand luptam cu el imi activam Sharinganul.

******

Au trecut 3 luni da cand plecasem din sat si de cand ma antrenam. Eram din ce in ce mai buna. Astazi aveam chef de o lupta dar cu Itachi. El era afara cu Kisame si Konan si discutau. Eu eram in cabana si ma schimbam de pijamale. Mi-am pus un kimono negru si o pereche de sandale ninja negre.
-Cred ca a venit vremea sa o invat sa faca 3 dragoni jutsu. A zis Konan.
-Nici prin cap sa nu-ti treca sa faci asta! O vei omora, s-au poate sa-si faca singura rau. A cest jutsu este prea puternic pentru ea. A zis Itachi putin nervos.
-Tu nu ai fost deloc atent la antrenamentele noastre? Sakra stie sa faca Red rose, si poate folosi jutsurile cu trandafiri, cred ca a venit vremea sa trecem la drgoni.
-Ii este de ajuns ala mic negru.
-Nici vorba. Eu hotaresc ce face nu tu, asa ca mai abine ai tacea din gura.
Am auzit tot ce au vorbit. As vrea sa invat noi jutsuri, dar mai intai vreau sa ma lupt cu Itachi.Am iesit afara si m-am indreptat spre ei. Kisame statea si se uita la ciresul din fata lui, iar Konan si Itachi isi aruncau priviri fulgeratoare.
-Itachi? Vreau sa ma bat cu tine. Va castiga cel care ramane primul fara chakra.
Itachi si Konan s-au uitat uimiti la mie iar Kisame a chicotot putin.
-Bine, dar tu pierzi. A zis Itachi ridicanduse calm.
Amandoi am luat pozitiile de atac si am inceput. Am aruncat cu kunaiuri in el iar el le-a oprit cu sharinganul. Cand kunaiurile au ajuns aporape de el au explodat. Am ramas la locul meu, dat Itachi nu. Am ramas calma si m-am uitat in fata. Itachi a aparut un spatele meu si m-ia bagat un cutit in spate. Eu m-am transformat intr-un bustean. Konan se uita dupa mine dar nu eram de gasit. Itachi era inca in acel loc iar in spate a aparut altul. A facut un semn cu mana si m-ia descoperit deghizarea. Am inceput sa alerg in jurul lui sis a fac niste semen cu mana. In jurul lui au aparut trandafiri negri. Nu a miscat, a ramas calm si a cntinuat sa ma urmareasca. M-am oprit in fata lui si am asteptat sa se miste. A incercat sa-si ridice mana dar trandafiri si-au aruncat spinii otraviti in el. A cazut la manat cu durei in tot corpul din cauza otravii.
-Am castigat!
-Nu fi asa sigura pustuaico. A zis Kisame zambind.
Cand m-am uitat la Itachi dosparuse. Dar…cum? Nimei nu putea trece printer trandafiri otraviti pur si simplu. Ei atacau daca vedeau si ce-a mai miscare.
am trecut si eu pe aici... sa vedem>:)

ideea: nu pot spune ca e originala... adica am mai vazut ideea cum ca sakura ar fi antrenata de itachi sau kisame... ma rog, imi place ca ai bagato si pe konan pe acolo.. vom vedea ce se intampla pe parcurs...
actiunea: este FOARTE grabita...
descrierea: pr ca actiunea este un dezastru, observ ca si descrierea e la fel.. cam lipseste... fato incearca sa descrii si tu sentimentele,natura si celelalte... de exemplu ai fi putut sa scrii ceva cand sakura a observat ca itachi scapase din jutsul ei otravitor, sau la inceput puteai sa descrii mai mult ce s-a intamplat... ma rog..
naratiunea: la fel ca la actiune si descriere.. e grabita si lipseste...
dialogul: desta ai -_-' ...cam sec in unele parti...

a da si ai grija si la greselile de ortografie.. ai cam multe...

oki.. cam atat... sper ca urmatorul capitol sa fie mai bun...

Uchiha_Sakura92

Intre timp in satul ascuns intre Frunze, Naruto si Sasuke mancau ramen alaturi de Hinata si Neji. Hinata si Naruto au inceput sa se intalneasca si se simteu bine impreuna. Neji nu prea avea incredere in Naruto dar nu avea ce face, Hinata era verisoara lui si daca ea era fericita alaturi de el ce mai putea face? Si in plus el o avea pe Ten Ten. Dupa ce au treminat de mancat au inceput sa se plimbe prin parc. Au trecut pe langa locul de joaca unde obisnuiam sa mai merg uneori cu Hinata si colegii mei de echipa. Erau multi copii in parculet care se jucau impreuna.Si-au continuat drumul pana au ajuns la un cires mare care ascundea o parte din casa. Era mare alba si desctul de primitoare. A cea era casa mea, acolo locuiesm inainte sa plec din sat. Au ocolit incet casa pana au ajuns la gradina din spate. Era plina de trandafirii infloriti si de cateva schite deale mele prinse de ei. Aproape de intrarea in casa era o bancuta pe care obisnuiam sa stau si sa desenez. De obicei cand terminam, le ascundeam sub o piatra de langa banca. Am facut un loc special pentru asta, ca sa nu le pierd. Hinata a inceput sa cerceteze gradina si a vazut langa banca piatra si o sfoara mica legata de ea. Sa ridicat de pe banca sis a asezat langa ea radicand-o. M-ia vazut dosarul si la luat de acolo. Coperta era plina cu flori si stelute. A inceput sa-l rasfoiasca, a vazut desene cu trandafrii, cu dragoni si cu mine. A dat peste niste desene cu Naruto, cu Sasuke si cu ea.
-Hei, priviti! Sakura a facut desene cu noi! Hinata a mai rasfoit putin si a inceput sa rada.
-De ce razi? A intrebat verisorul ei.
-Sakura a facut un desen cu Naruto cand manca din ramen. Cred ca mureai de foame, te-ai si inecat. A zis Hinata razand in continuare si aratandui desenu lui Naruto.
Naruto uitanduse la fata lui din desen a inceput sa rada. Era amuzant, mai ales cand manca ca si cand nu mancase de ani buni. S-au uitat la cateva desene cu Sasuke cand se antrena si apoi le-au pus la loc.


O noua zi a sosit in parudea unde ma antrenam. Eu stateam in pat si ma gnadeam la lupta mea de iari cu Itachi, a invins repede. Dar tot nu-mi pot da seama cum de a trecut atat de repede peste obstacolele mele cu trandafiri. Nici Konan nu a reusit sa treaca de ei fara sa lesine dupa. Nu imi puteam da sema ce se intampla. Pate Itachi folosise un fel de jutsu care sa-l faca imun la atacurile mele, dar nu exista unu. Mi-a trecut prin minte sa-l intreb dar, degeaba, nu cred ca mi-ar fi spus asa ca am renuntat. Mi se facuse dor de casa, si vroiam din toata inima sa ma inort acasa la prietenii mei, dar stiam ca nu puteam face asta daca vroiam sa devin mai puternica. M-am ridicat lenesa din pat si mi-am catat prin ghiozdan vechiul meu chimono rosu si l-am imbracat. Mi-am pus o pereche de pantaloni scurti pe dedesupt si am iesit afara. Nu era nimeni eram singura. Am ales sa ma antrenez singura. Ieri Konan mi-a zis cum sa fac 3 dragoni jutsu. Zicea ca este ceva asemanator cu Red rose doar ca atunci cand il fac vor aparea 3 dragoni nergi pe langa trandafirul de pe spate si pe langa sfera roz care se va forma. Mi-am atins mana dreapta si am incercat sa fac o sfera dar in loc sa iasa o sfera care semana cu Rasenganul, a iesit ceva in apropriere cu Chidori, doar ca era roz. Iar usor pe langa el se vedeau niste forme negre, dar sa spart acea sfera proiectanduma intr-un copac.
-Sakura, plec 5 min. de langa tine si tu deja incepi fara mine? A intrebat Konan ajutanduma sa ma ridic. Mai bine dute in casa si schimbate vreau sa te duc undeva.
Eu nu am zis nimic doar m-am ridicat de jos si m-am dus in casa. Mi-am cautat din ghiozdat o rochita pana la genunchi si o pereche de sandale ninja negre. Rochita era neagra si cu mici modele roz si putin mai vaporoasa. Mi-am pieptanat parul si mi-am prins in el un trandafir rosu si am iesit afara. Konan m-a luat de mana si am disparut intr-un nor de fum.

Intre timp in cealalta parte a padurii, in satul Konoha, era mare agitatie. Zgomotele facute de omanenii care alergau de colo-colo si se certau l-au trezit pe Naruto.
-Aloo…cineva incearca sa doarma!! A strigat Naruto nervos in toata camera.
-Esti prost sau te prefaci? A zi este balul nostru de absolvire. Striga Sasuke din bae.
-Nu mai sunt de mult un chunin.
-Cati ani ai, 16? Eu am 18 si de fiecare data se da un bal de absolvire.
-HEI!!!! Si eu am 18 ani. Ha.
Naruto sa dat jos din pat si la scos pe Sasuke din bae. Dupa ce s-au schimbat amandoi s-au dus sa se intalneasca cu Senseiul lor la locul de antrenamete. Pe drum Sasuke i-a explicat lui Naruto despre ce era vorba la acel bal. Cand au ajuns, Kakashi era deja acolo si citea din cartea lui preferata “Vino,vino paradis”.
-Buna baieti, sunteti gata? Apropo, balul este obligatoriu pentru toti ninja din sat.
-Pentru toti? Aa…trebuie sa mergem la Sakura sa-I zicem sa vina si ea diseara.
Kakashi si Sasuke se uitau tristi la Naruto. Se pare ca a uitat ca am plecat din sat.
-Aou….am uitat, Sakura a plecat din sat. Si noi inca nu am gasito. A spus Naruto strigand, catre Kakashi.
-Naruto, am incercat sa o gasim. Dar nu a lasati nici un indiciu, pe unde ar fi putut pleca. Tsunade-sama sa gandit la Akatsuki. Dar nimeni nu stie unde este locatia lor exacta.
-Nu esti de mare ajutor. A zis Naruto asezanduse in iarba.

In timp ce Naruto, Sasuke si Kakashi mai discutau Konan ma dus la sediu. Era o casa mare din lem frumos mobilata. M-a dus intr-o sala mare cu o masa lunga de vreo 8 persoane sau mai multe. Erau toti membri Akatsuki. Un timp blond si nebun statea si se legana pe scaun Deidara. Sa uitat ciudat la mine si a cazut pe spate.
-Deidara-sama, sunteti bine? Cel care a intrebat este Tobi, cred ca ii lipseste o doaga.
-Date la o parte prostule. A zis Deidara.
- Frate, am zis punandumi mana pe frunte, cu nebunia din capul tau Deidara poti deschide un mazagin. “Fabrica de nebunie a lui Deidara” si cu prostia lui Tobi te poate ajuta. Poate castigati niste bani in plus. Si poate va mai luminati putin. Toti au inceput sa rada chiar si Tobi.
-“Fabrica de nebunie a lui Tobi”, cine te crezi pustoaico?
-Deidara daca nu vrei sa ajungi la spital bucati, ai face bine sa nu ma enervezi.
Tobi sa ascuns I spatele meu si Deidara mi-a scos limba. Parca ar avea 2 ani, si eu am trecut peste asta. Dar nu m-am putu abtine si i-am scos limba si eu. A fost un inceput bun pentru mine mai ales ca Tobi si Konan erau de partea mea intr-un fel. In ce zi eram azi,hm….azi este 30 ultima zi de vara.
-O nu, azi este absolvirea, in Konoha. Konan pota sa merg? Te rog….!!!
-Mm…..nu stiu ce sa zic Sakura. Este periculos, te pot pune sa le spui locatia noastra. Asta este singurul loc unde putem sta in siguranta.
Off…..si totusi ce puteam face sa ma duc. Eu vreau sa ma duc sa o revad pe Hinata.
-Konan, dar daca ma schimb in altcineva? Si tu la fel? Pot sa ne schimb pe amandoua pentru o luna sau chiar mai mult. Hai te roogg……
Super am ajuns sa ma milogesc de protectoarea mea. Desi s-a uitat la mine si a zambit putin. Ne-am intors la cabana si am rugat-o sa-mi spuna cum ar vrea sa arate. I-am pregatit desenul si mi-am scos un pregament. Am rugat-o sa isi dea jos hainele si sa ramana doar in lenjerie intima. Am facut careva semne cu mana terminand cu semnul calului. O lunima galbena a inconjurat-o si a transformat-o. Acum avea parul blond si scurt pana la umeri su o fundita in dreapta. Ochi ei negri acum erau albastri. Purta o rochie alba pana in pamant cu maneci lungi, si sus era ca un tricou albastru. Era foarte frumoasa, acum era randul meu. Am facut niste semne diferite de ale ei si am terminat cu tigrul. O lumina roza ma inconjurat schimbandumi infatisarea. Aveam parul roz lung pana jos de fund, purtam o rochie draguta roza si niste manusi tot rozsi purtam o coronita cu bilute roz. Ochi mei verzi acum erau roz si frumosi. Am luat-o de mana pe Konan si am disparut intr-un nor de fum. Cand am ajuns noi la iesirea din sat ne-am pus niste pelerine nerge si am intrat. Gardieni ne-au lasat sa trecem fara probleme. Ne-am indreptat spre marea sala de sport de la academie. Deja au inceput sa soseasca ninja si profesorii lor. Am vazuto pe Hinata si echipa ei, si mi-am vazut vechea echipa. Vroiam sa ma duc la iei sa-I salut, dar Konan ma prins de mana si a dat dezaprobator din cap. Ne-am dat pelerinele jos si am intrat. Era o sala mare frumoasa, decorata cu pamblici albe. In fata era un podium mare unde statea Lady Tsunade si inca cativa profesori. Pe langa perete erau niste mese rotunde cu fetele de masa albe si decorate cu diferite flori. In mijloc era ringul de dans unde se aflau Naruto cu Hinata si Sasuke care incerca sa scape de Ino. Toate privirile s-au intors spre noi cadn am intrat. Hinata la lasat pe Naruto si a venit in fuga la mine luanduma in brate. I-am raspuns la imbratisare. Dar nu sti-am cum de stie ca eram eu.
-Mi-a fost dor de tine Sakura. A zis in soapta.
-Si mie Hinata, i-am raspus la fel. Vom vorbi intr-un loc mai retras.
-Saya, ce bine imi pare sa te vad aici. A zis ea tare.
-Kris, imi pare bine sa te vad, zice Hinata luand-o pe Konan in brate.
-Hinata, sunt fericita sa te revad dupa atata timp. Dar am venit doar la petrece sa te revedem pe tine. Maine ne vom intoarce acasa.
-Oh…imi pare rau sa aud….dar a fost intrerupta de Naruto.
-Hinata, cine sunt prietenele tale?
-Ele sunt Saya si Kris, au fost la noi in sat cand eram mici. Dar a trebui sa plece si acum s-au intors doar ca sa ma vada din nou. Fetelor el este prietenul meu Naruto.
-Incantate, au zis amandoua simultan.
-Si eu la fel, a zis Naruto zambind. Hei, de ce nu veniti sa stati cu noi la masa?
-Ne-ar placea. Am zis eu zambind.
Deja ma simteam de parca nu eram schimbata. Ca eram normala si ca nimic nu sar fi intamplat. Dar l-am vazut pe Sasuke ca venea spre noi si am rosit toata. Mi-am dat seama de asta pentru ca Hinata si Naruto chicoteau.
-El este sasuke Uchiha. Sper ca nu te atrage, ste un inganfat. A zis Naruto mai in soapta.
Eu am ras putin si m-am uitat la Hinata. Si ea se uita in spatele meu spreiata. Cand m-am intors am am vazut niste ochi negri care sa adanceau in ai mei. Am stat asa privindune fara sa clipim cateva minute.
-Buna eu sunt Saya.
-Mdea…buna, eu sunt Sasuke. Ne-am mai intalnit undeva? Mi se pari tare cunoscuta.
-Sar putea, cand eram mica mergeam la aceiasi academie sa si Hinata, deci sar fi putut trece pe acolo. Am zis eu zambind.
-Vrei sa dansezi? a intrebat intrizandumi mana.
valeu...O_O
e de rau...
nu ai progresat deloc... -_-'
actiune e a naibii de grabita, dialogul e foarte sec si... descrierea e la pamant... capitolul asta e mai prost ca celalalt... nu prea ai progresat -_-'' ...
deci capitolul e 99% un dezastru.... in schimb... imi place ideea aceea cum ca cele doua s-au transformat in alte persoane...
atitudinea lui sasuke e X_X, si kanon se comporta ca.... nu mai zic -_-'
spor la scris in continuare, sper ca urmatorul capitol sa fie mai reusit

Uchiha_Sakura92

In-am intins mana si am mers spre ring. Am inceput o melodie lenta si linistitoare. Sasuke ma tras mai aproape de el si am inceput sa dansam. Parca pluteam in bratete iubitului meu brunet, dar el daca stia ca dansa cu mine nu cu Saya, ar fi fugit. Cred ca deja ma uitat, dar eu ma gandesc la asta pentru ca sunt proasta. Eu trebuie sa uit de el si sa ii arat ca sunt ai puternica ca inainte. Ne-am invartit pe ring pana ce melodia sa sfarsit, apoi m-am intors la masa si i-am facut demn lui Konan sa plecam.
-A fost o seara frumoasa dar noi trebuie sa plecam. Pa, ne vom intoarce in sat cat de curand vom putea cu prietenii. Am zis.
-Stati va conduc eu, si asa vreau sa vorbesc cu tine Saya.a zis Hinata.
-Hei, vin si eu cu voi. Cine te va aduce inapoi in siguranta? a intreban Naruto.
-Cred ca ma pot descurca.
Zicand asta am iesit toate din salon. Pana sa ajungem aproape de iesirea din sat nimeni nu a scos nici un cuvant.
-Sakura cum de te-ai intors in sat?
-Intrebarea potrivita ar fi cum de ai stiut cine sunt? Am intrebat eu curoasa.
-1. Numai tu te dai cu parfum de trandafiri, 2. Singura deghizare pe care o gasesti la tine are parul roz si 3. Byacuganul meu ma ajutat. Sti doar ca esti inconjurata de chakra mereu?
-Mm…nu pana acum. Mersi ca nu nei descoperti si celorlalti.
-Daca ast fi facut asta pana acum erati la Tsunade in birou interogate. Si mai ales de Sasuke, care in ultimele 3 luni doar despre Itachi a vorbit. Dar, cine este ea? A intrebat Hinata uitanduse la Konan.
-Numele meu este Konan si sunt protectoarea Sakurei. Nu sti prin ce chin am trecut ca sa vin aici cu ea.
-Si eu am un protector, pe Neji. Cum adica chin? Ce vrei sa spui?
-M-am rugat de ea cam o ora ca sa vina cu mine aici. Am zis eu zambind. Hinata uite acum noui trebuie sa plecam dar promit ca ma voi intoarce intr-o zi si vom fi din nou cele mai bune prietene. Uite ca amintire iti las asta.
I-am intins o casetuta unde se aflta un lantisor cu un trandafir rosu.
-Sakura, am gasit albumul tau cu desene sa sti ca te pricepi. Si am ras de desenul in care Naruto infuleca asa. A zis Hinata luanduma in brate. Pa Konan sper sa ne revedem curand. A zis Hinata luando in brate.
-Si eu sper. Hai Sakura trebuie sa mergem. Adio si distractie placuta.
I-am facut cu mana Hinateai si am plecat. Imi va fi tare dor de ea.


De atunci nu ne-am mai vazut. Eu am tinut-o in antrenamente timp de 3 ani. Am intrat in Akatsuki si am inceput sa ma inteleg foarte bine cu Deidara si cu Tobi. Sasori ma ajuta uneori sa ii fac farse lui Deidara, ala se gandeste numai la prosti cand se uita ma mine. Off….ce ma fac eu cu un cap patrat ca al lui? Ar trebui sa-l vand, desi nu cred ca l-ar cumpara cineva cu capul pe umeri. Am invatat sa controlez foatre bine Red rose, 3 dragoni jutsu si odata cu aceasta evolutie pe langa trandafirul de pe spatele meu au mai aparut inca 3 dragoni mici negri. Intr-o zi de primavara cand ciresi infloriti isi scuturau florile sa cada pe iarba moale si verde, eu statea in fata usii de la salonul unde stateau cei din Akatsuki.
-Uite, m-am mai gandit si am hotarat sa ma intorc in Konoha.
-D…dar… Sakura-chan. A incercat sa ma intrerupa.
-Vreau sa veniti cu mine. Toti au ramas uimiti si unii erau nervosi. Vreau sa veniti cu mine si sa fiti de partea binelui.
Toti se uitau nervosi la mine, doar Konan se uita normal. Nu cred ca le placea ideea sa vina de partea binelui, dar trebuie sa incerc, toate au un inceput, nu? Tobi s-a ridicat in picioare si a venit langa mine.
-Eu sunt cu Sakura-chan, Deidara-Sempai tu nu vi? Deidara a facut o fata de suparat si a venit langa mine.
Fara sa zica ceva Konan s-a ridicat si ea venind langa Tobi. 3 contra inca 6 sau 7. Incet, Incet au ajuns sa ramana jos doar Itachi si Kisame. Brunetul nu zicea nimic, doar statea si mainile incrucisate la piept si privea masa. Kisame se uita la mine nehotarat. Daca venea cu mine nu stia ce va face in continuare, daca ramanea cu Itachi or sa mai distruga multe vieti.
-Sakura, as veni cu tine, dar cu totii vom fi pedepsiti pentru toate infractiunile comise pana acum. A zis Kisame trist.
-Promit sa vorbesc eu cu Lady Tsunade, dar trebuie sa promiteti ca ne veti ajuta la nevoie si ca veti renunta sa mai distrugeti satul din intrerior. Altminteni, veti avea probleme cu mine. A zis serioasa.
-Venim si noi atunci, a zis Itachi ridicanduse.
Dupa acea discutie, sa dus fiecare la el in camera si au inceput sa-si impacheteze lucrurile. Eu si Konan ne-am intors la cabana si ne-am imachetat si noi hainele si ne-am intors la sediu. Ea purta o rochie albastra lana pa genunchi, si o pereche de sandale albe. Parul ei albastru era acum desfacut si lasat sa cada pe spate. Ceilalti membri ai grupului erau imbracati in negru, ba pantaloni trei sferturi, ba pantaloni lungi si toti cu tricouri negre. Eu purtam vechile mele haine de lupta. Dupa un sfert de ora am pornit la drum.

In timp ce noi ne indreptam spre sat, acolo era liniste si pace. Toata lumea era libera si putea face ce doreste. Sasuke si Naruto stateau la umbra unui ciresi batran si povesteau. Petalele lui au inceput sa cada, fara sa mai fie leganate de adierea vantului. Sasuke se uita la copac si isi amintea de clopele fericite din copilarie, din academie sau de la testul chunin.
Calatoria noastra pana in sat a durat foarte mult si seara am ajuns obositi de drum. Dupa ce am intrat in sat ne-am indreptat catre Lady Tsunade. Satenii se uitau spresiati la noi, cred ca si-au dat seama cine suntem. Nu stiu ecxact dar cred ca i-am vazut si pe Sasuke cu Naruto prin multimea de oameni. Odata ajunsi la birou am ciocanit polititcos si am intrat. Inauntru se aflau cei doi colegi ai mei si Tsunade in pozitia de aparare. Am fost putin surprinsa dar m-am calmat si mi-am reglat glasul.
-Lady Tunade, nu trebuie sa va fie teama. Am venit inapoi in sat cu cei din Akatsuki pentru ca vor sa faca si ei parte din el. Tsundade parea putin spreiata de intentia lor. Au promis ca nu vor incerca sa distruga satul din intrerior si ca vor face parte din ANBU.
Tsunade sa apripiat de mine si a dat aprobator din cap. Sasuke era nervos pentru ca Itachi sa intors si nu putea sa se razbune pe el, i-ar Naruto asa fericit sa ma vada incat a uitat de toti si ma luat in brate. I-am raspuns la imbratisare, parca nu mai vroiam sa-I dau drumul s-au el mie. Ne-am despartit si Lay Tsunade a zis ca are ea o casa sepciala pentru vizitatori si ca pot sta acolo. Erau incantati de idee,dar am hotarat ca Konan sa stea cu mine acasa, si asa eram singura. Am mai stat putin de vorba cu Tsunade si dupaia fiecare a plecat la casa lor. Eu si Konan ne-am despartit primele de grup. Am invitat-o in casa si i-am aratat camera in care va dormi ea. Era o camera destul de mare, pereti erau de un ganben pal frumos, perdelele erau portocali si avea un pat de 2 persoane cu asternut tot portocaliu. Avea un dulap mare din lemn de stejar si panga pat o noptiera mica cu o veioza. Baia ei era albastra si spatioasa, avea o cabina de dus , o cada si o chiuveta. Intr-un colt era un cos pentru rufele murdare sip e usa era o oglinda mare. Dup ace i-am aratat camera am lasat-o singura si m-am dus la mine in camera. Totul era la fel ca acum 3 ani. Camera mea era la fel de spatioasa si draguta, aveam peretii albi, perdelele erau roz si aveam un pat de 2 persoane si asternutul era alb cu floricele roz. Camera mea si a lui Konan semanau, doar ca eu aveam un bidoru unde tineam pozele cu mine, cu parintii mei si cu prietenii mei. Era bines a fi din nou acasa, la caldura si siguranta. M-am dus la baie sa-mi fac un dus si apoi mi-am o rochita scurta alba si o pereche de sandale tot albe si am iesit pe balcon. Vroiam sa ma plimb asa ca am sarit de la balcon si m-am indreptat spre padure. Am trecut pe langa ciresi, si pe langa locul de antrenament. Am tot mers pana am ajuns la un lac. Se numea lacul Lunii, pentru ca luna mereu se oglindea in el, chiar si cand norii incercau so acopere o mica raza reusea sa iasa sis a se oglindeasca in el. Dar in aceal liniste se puteau auzi niste fosnituri in tufiduri. M-am intors calma si mi-am activat sharinganul, am putut distinde o forma cunoscuta. Era Sasuke!
-Nu sti ca nu-I frumos sa sperii fetele? Am intrebat eu.
Nu a zis nimic dar a iesit din tufis si sa aprpiat de lac. Era tacut si calm, prea calm.
-Cum de te-ai intors in sat? Credeam ca ai plecat pentru totdeauna. A zis el uitanduse la luna.
-Ti-am spus ca ma duc sa ma antrenez ca sa devin mai puternica si asta am facut. Am invatat 2 jutsuri noi puternnice.
-Care?
-Red rose si….3 dragoni jutsu. Cand am zis al doilea jutsu s-a intors spre mine speriat.
Cand a vrut sa zica ceva, doar gura i sa deschis dar nu a putut spune nimic. In tufisuri se auzeau niste zgomote ca si cum eram urmariti. Am fugit repede la Sasuke si l-am pus la pamant. 5 kunaiuri zburara pe deasupra noastra cazand in lac. M-am dat jos de pe el si mi-am activat sharinganul si el la fel. In tufisuri erau 4 barbati, cred ca aveau in jur de 30 de ani. Au iesit din tufisuri in viteza si eu inceput sa ne atace cate doi. Eu am facut un las pe lac si am scapat de ei printrun jutsu de sufocare, Sasuke pe de alta parte avea problem asa ca i-am atras sip e ei pe lac si i-am omorat. Sasuke se uita la mine oarecum iritat, dar mi-a multumit.
Dimineata a venit repede in satul ascuns intre Frunze. Soarele isi trimite razele calde sa intre in inimile tuturor caselor trezind pe toata lumea la viata. Eu eram deja treaza nu ma pute-am gandi decat la ce mi-a zis Sasuke cu o seara in urma.
FLASHBACK
“-Sakura, ai devenit foarte puternica. Nu credeam ca vei ajunge vreodata sa fi atat de puternica. A zis Sasuke venind langa mine pe apa.
-Lucrurile s-au schimbat de cand nu ne-am mai vazut. A siz eu si o adiere usoara mi-a luat parul si sa jucat cu el.
-Esti mult mai draguta acum decat inainte. Si zicand asta ma pupat pe obraz si a disparut intr-un nor de fum.”
END FLASHBACK
Eu draguta, si puternica? Mdea….nu am ce comenta dar de ce sa speriat cand i-am zis de Red rose? Nu conteaza eu ma intalnesc cu Hinata in parc la 11 si mai am o ora ca sa ma pregatesc. M-ai bine ma duc sa-mi fac un dus. Zi si facut, m-am sculat din pat si m-am dus sa-mi fac un dus. Cand m-am intors mi-am luat hainele cu care am fost inbracata cu o seara in urma si m-am schimbat de prosop. Cand am coborat in bucatarie micul-dejun era deja gata. Se pare ca Konan nu avea ce face, am salutat-o politicos si m-am asezat la masa. Nimeni nu spunea nimic. Pana la urma Konan a spart tacerea.
-Unde ai fost aseara? M-am uitat la ea surprinsa si m-am incecat cu cerealele.
-Am fost sa ma plimb. Sti, cred ca plac pe cineva. A zis eu uitanduma pe fereastra.

Sakura_night_girl

Sall sys:X


Mai intai de toate : Asta nu e continuarea de la fostu tau fic care a fost sters ????

Bine .... ideea e originala

actiunea nu-i grabita

greseli nu am vazut

naratiunea e buna

descrere mai mergea

stiu ce se intapla in urmatorul cap . 3

Uchiha_Sakura92

-Hm…daca este Sasuke iti de pea cum sa nu-ti bati capul prea mult. A zis Konan mancand in continuare.
-Nuuu!!!! Eu si Sasuke suntem doar prieteni. Cred ca de Naruto a inceput sa-mi placa.
Konan si-a scapat furculita din mana sis a uitat la mine mai mult speriata decat uimita.
-C….ce? Pe Naruto? Crede-am ca nu-l placi.
-Nu stiu ce sa zic. Cand ma luat in brate aseara am simtit o legatura. Cred ca astazi voi face primul pas si-l voi intreaba daca nu vrea sa fie cu mine. Am zis ridicanduma de la masa.
Cred ca am fost putin cam directa. Poate ca nu trebuia sa-I zic din prima. Dar gandurile mi-au fost intrerupte de sonerie.
-Raspund eu!! Naruto? Ce faci aici? Naruto sa apropiat de mine si mi-a dat o cutiuta mica.
-Sakura…spune el rusinat, nu vrei sa fi prietena mea?
Am deschis cutia si inauntru era un dragon sculptat in pitra onix. Era foarte frumos, l-am luat in brate in semn ca da si el a raspuns cu multa caldura. In spatele lui sa auzit un sunet nervos. Ne-am uitat amandoi dar nu era nimeni. Cred ca cineva ne spiona in tot acest timp, sau poate era Hinata. Nu imi placea sa-I fac asta dra nu aveam incotro. Il iubeam si nu puteam sa stau departe de el. M-a luat de mana si am inceput sa ne plimbam. Ma simteam aiurea, ma simteam urmarita. Era si adevarat, doi ochi negri ca onixul ne urmareau indeaproape. Nu le-am dat importanta crezand ca este doar Konan. Am ajuns la iesirea din satul Konoha. Acolo de afla Hinata si cativa membri de la ANBU.Ne-am apropiat de ei, si mi-am luat mana din cea a lui Naruto.
-Hinata? Unde pleci? Am intrebto eu.
-Tsunade-sama mi-a dat o misiune de salvare a echipei 8. Se pare ca au intrat intr-un bucluc mai mare. Voi fi plecata ceva saptamani.
-Mult noroc Hiana. Si am luat-o in brate. Poftim, i-am itins eu o cutiuta mica, daca nu-I poti vindeca cu puterile tale dai cu putina crema. O sa-si revina imediat. Dar nu da prea mult altfel poate fir au.
Mi-a multumit si a plecat. Naruto si-a pus mana dupa umerii mei si ne-am indeptat spre locul de antrenamente. Acolo ne asteptau Sasuke cu Kakashi. Brunetul sa uitat urat la mine si Naruto, iar Kakashi era uimit.
-Deci Sakura, acum ca teai intors ne arati ce ai invatat?
-Pai..am invatat, Red rode, 3 Dragoni, si pot copia semnele. Sau sa aduc la viata dragonii. De exemplu, acest mic dragon din onix. Dativa putin in spate. Blondul si Kakashi m-au ascultat dar Sasuke nu sa miscat.
Am facut repede niste semen cu mana si am atns dragoul. O lumina neagra la inconjurat si a iesit o micuta mingie de foc care la nimerit pe Sasuke. Am zambit si m-am inort su dragonul viu in mana.
-Ti-am zis sa te dai in spate. Veniti, nu va face nimic rau.

11.Adevarul despre mine….
M-am trezit intr-un loc frumos. Plin de flori pastelate, multa verdeata si un mare castel in fata mea. M-am apropiat de el incercand sa deschid usa, dar mai bine nu o faceam. Tot locul frumos si colorat s-a transaformat intr-un cosmar. Castelul era daramat, pe jos erau multi oameni morti. O fetita mica cu parul roz statea si se batea cu o fata mai mare ca ea. Fata avea parul mov inchis cu ochi de culoarea safirului si era ibracata in ninja. Dar pentru varsa ei se batea ca un ninja adevarat, inainte sa poata face ceva un barbat inalt cu parul argntiu le-a interrupt si a luat-o pe micuta cu el.
Dimineata m-am trezit brusc si m-am uitat prin camera. Nu stiam unde ma aflu, m-am uitat pe fereasta dar pomul din fata casei mele nu mai era. Macar avea-am ceva pe mine. M-am uitat langa mine in pat si l-am vazut pe Naruto dormind bustean si mi-am amintit tot. Dar ma simteam de parca nu fac ce trebuie. Eram cu Naruto doar de o luna si ma simteam vinovata. Hinata se intorese ieri, si Naruto cred ca este atars de el. M-am dat jos din pat incercand sa nu-l scol pe blond si m-am schimbat in hainele mele obisnuite. M-am dus la bucatarie si am pregatit niste ramen. Nu dupa mult timp in bucatarie intra blondul adormit si se aseaza la masa.
-Buna dimineata, Sakura-chan. Ce avem la micul de jun. a intrebat auzinduse un zgomot mic.
-Buna dimineata si tie Naruto. Amvem ramen. Am zis eu chicotind.
Dupa ce am terminat de mancat l-am rugat pe Naruto sa mai stea putin.
-Naruto, cred ca ar fi mai bine daca ne-am desparti. Hinata tine foarte mult la tine si nu vreau sa o ai vad asa suparata. Imi pare rau. Am zis eu trista.
-Aaa….Sakura-chan! Nu este nimic, despre asta vroiam sa discut si eu cu tine, dar nu stiam cum sati zic.
-Ma bucur ca nu te-am facut sa te simti prost. Ei eu trebuie sa plec, ma duc sa ma antrenez, mult noroc cu Hinata. Am zis asta si am disparut itr-un nor de fum.
Am ajuns in padure, la vechiul nostrum loc de antrenamente. Printre copaci am vazut o umbra cunoscuta, semana leit cu fata din visul meu. Am apucat sa o vad doar cateva secunde da a disparut.
-Iris. Am zis eu printer dinti.
-Cine este Iris? A intrebat cineva din spatele meu.
-Este sora mea. Sub adevarata ei forma.
-Si tu ai o forma a ta?
-Da. Am siz asta si am facut cateva semen cu mana. Marutl meu scurt si roz, acum era lung si rosu, ochi mei candva ca smaraldul acum erau ca onixul. Iar haiele mele acum erau ca cele de printesa. Asa arat eu, am zis asta si m-am inors cu fata spre cel cu care vorbeam. Nu era nimeni altul decat Sasuke. Mi-am revenit la forma mea.
-De ce nu esti asa tot timpul?
-Pentru ca nimeni nu sar mai comporta la fel cu mine daca vor afla ca sunt printesa dragon. Am scos o poza din gentuta de la spatele meu si i-am aratat-o. Aceasta a fost ce-a mai buna echipa din sat, dar nu a rezistat mult pentru ca Iris purta titlul de Razbunatoare. Cei mai buni prieteni au trebuit sa lupte. Intr-un final ea a pierdut, si o data cu asta si cea mai buna prietena. Misiunea mea de a ma razbuna pe Iris inca nu sa terminat. Energie, tristete, prietenie. Lupta inca nu sa terminat.
Sasuke se uita mirat la mine, si se gandea la ceea ce am spus. Chiar si el gandea la fel. Se mai uita odata in poza si inapoi la mine. In poza pe care i-am dat-o eram eu, Iris si Anakin. Pe vremuri eram cei mai buni prieteni, dar acum el se odihneste in pace alaturi de parintii mei. Mi-a intins poza inapoi, sis a uitat in continuare la mine. Am pus poza la loc sigur si m-am asezat in fund uitandu-ma la cer.

ellamanu

Imi place tare mult ficul, dar actiunea este grabita rau, mai pune-i frane si las-o sa curga de la sine
Descriere&naratiune: ai mici lacune dar este buna.
Dialog: in unele parti este sec, dar vad ca te straduiesti si asta imi place:D
Am o intrebare: De cand Anakin a devenit ninja? Parca el era Jedi in Star Wars, dar in fine:-"
Astept nextul:(*)
Deci ai pus nextu
actiunea:este grabita rau..incearca si tu sa descrii mai bine sentimentele personajelor daca tu pui nextu numai ca sa fie si nu lucrezi la el degeaba il pui doar ca sa se afle ce se mai intampla in fic
descrierea&naratiunea:la fel trebuie sa lucrezi mult mai mult la ele
greseli de tastare:eh nici nu mam mai uitat(nici nu ma omor eu cu ele)
titlul:sa zicem ca este dragut..am crezut ca daca titlul este asa bun ficul o sa fie minunat dar m-am inselat
dialogul:se vede ca la el incerci sa evoluezi dar unele parti este cam sec
si cam atat povestea este cam incurcta dar merge astept nextu..spor la scris si inainte de a posta ai citeste odata si o sa vezi daca ai greseli sau nu

Uchiha_Sakura92

Nu am mai stat mult pierzand vremea si m-am dus sa ma plimb putin prin padure. Sasuke a ramas in acelasi loc inca ganditor. Mi-as fi dorit ca nimic din toate astea sa nu se fi intamplat. De fapt mi-as fi dorit sa nu ma mai nasc! Imi doresc ca viata mea sa nu fie atat de “regala”. Daca eram o fata obisnuita, acum nu trebui sa mai ma ascund de prietenii mei! Dar asta era, ce eram eu acum nu puteam schimba si nici nu as avea cum. M-am hotarat sa ma duc acasa poate o voi gasi acolo pe Konan, si poate ma va ajuta ea sa ajung la Iris mai repede. Vreau sa ma razbun, odata pentru totdeauna! Cand am ajuns acasa am luat-o ptin curtea din spate, mai bine nu o faceam. Gradina odata frumoasa plina de frandafiri acum era toata distrusa. Konan cred ca o sa fie foarte nervoasa pe asta. Ceva straluci de langa o tufa pusa la pamant, era un kunai plin de sange ce insemna ca, Konan era in pericol. Am fugit repede in casa si am vazut un adevarat cosmar. Pereti erau plini de sange si numai kunaiuri si shurikenuri erai pe pereti si in pozele cazute jos. Am cautat prin toate camera in speranta ca o voi gasi pe Konan dar nu era nicaieri, parca se evaporase. Am facut cateva semen cu mana si langa mine a aparut un catel.
-Dute si gaseste-o pe Konan! I-am zis si a si fugit.
M-am indreptat spre camera mea unde era o dezordine de nedescris. Am inceput sa-mi fac curat pana cand am observant ca tabloul meu era putin inclinat. Am lasat carte din mana si m-am indreptat rapid spre tablou. Se pare ca nu a reusit sa-l deschida. Inuntru era un lantisor unde pastram niste secrete ascunse de mult timp. Daca ajungea pe maini gresite nimic din Konoha nu ar mai fi existat pana acum. Am suflat usor si langa mine a aparut un soim rapid si negru, numele ei era Kina, si era mesagerul meu si de cele mai multe ori si ajutorul meu in lupta. Se uita foarte speriata la mine.
-Ce sa intamplat fetito? O intreb ingrijorata.
Mi-a aratat pe o pana de-a ei de la aripa un semn cu dragoni.
-Deci acolo ai fost! Mai bine mergem acum inainte sa fie prea tarziu…
Intre timp in cealalta parte a padurii era o cetate mare, cu ziduri mai de piatra impenetrabile, dar ceva patrunse inauntru, dar ce? Totul era distrus, case, magazine pana si castelul era distrus. In jurul lui era un cerc de foc puternic si rosu ca sangele. Peste tot era numai sange, barbate, femei, copii chiar si bebelusii erau morti pe strazi tinuti de mamele lor in brate. In fara palatului, in flacari se alfa Konan. Statea si privea castelul care demult era frumos si plin de flori de cires sau trandafiri rosi. Dar acele vremuri au disparut si au lasat in urma doar durere si suferinta.
-Of….castelul frumos de alta data nu mai este. Vreau sad au timpul inapoi ca sa mai pot trai inca o data aceke vremuri de odinioara cu fratii mei si cu dragonii acestui regat.
May it be an evening star
Shines down upon you
May it be when drakness falls
Your heart will be true
You walk a lonely road
Oh! How far you are from home

Mornie utúlië (darkness has come)
Believe and you will find your way
Mornie alantië (darkness has fallen)
A promise lives within you now

May it be the shadows call
Will fly away
May it be you journey on
To light the day
When the night is overcome
You may rise to find the sun

Mornie utúlië (darkness has come)
Believe and you will find your way
Mornie alantië (darkness has fallen)
A promise lives within you now

A promise lives withïn you now

A stins focul incet si a plecat de langa castel.
Eu mai aveam putin si ajungeam la cetatea in care am copilarit acum mult timp. M-am oprit dupa portile cetatii si m-am uitat in imprejurimi.Dintr-o data in spatele meu se aude un mieunat puternic si in unrmatoarea secunda ma vezi in fund.
-Kira, ai niste opriri de iti vine sa mori. Nu sti sa strigi partie inainte?
-Miauuu….scuze…miauuuu! mi-a zis sis a uitat cu niste ochi de nevinovata.
-Nu-i nimic, dar data viitoare da macar peste Konan, pan ate perfectionezi. Am zis eu chicotind. As ace ai aflat?
-Se pare ca cineva a dostrus cetatea!
-Da..?? Nu stiam….bine ca mi-ai zis, nci nu am observant flacarile din jurul castelului!! am zis eu ironica aproape tipand.
-Aaa….da, cred ca ai dreptate, zise ea uitanduse in imprejurimi.
-Uau…am avut dreptate! Minune.
-Gata cu ironia! Ceva imi spune ca vechiul tau sensei este din nou printre noi!
-C..c..ce? T…T..Tu glumesti? Asta nu mai este in viata de mai mult de 150 de ani.
-Tu cati ani ai?
-Nu vrei sa sti! Credema ca lesini pe aici.
-Vreau eu sa stiu! A zis o voce din spatele meu.
Era Konan si nu avea o fata prea prietenoasa.
-Konan….ce faci?o intreb eu in timp ce Kira se ascunde dupa mine.
-Sakura cred ca este ceva ce nu mi-ai zis. Nu ai cum sa sti asta, nici din carti nu scrie despre asta!
-Adevarul este ca….Am mai multi ani dect crezi tu….eu am 1.018 ani.





cantecul cantat de Konan : http://www.youtube.com/watch?v=nTQAAupd25g
Pagini: 1 2