Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inoue vs. Rukia

#1
Ma mir cum nimeni nu a facut un asemenea topic,avamnd in vedere gusturile fiecaruia.Pe care dintre cele doua fete le preferati..si de ce?Personal...Orihime e pe primul loc.Mi se pare foarte draguta...bine..plange cam mult...dar asta e genul ei.Si in plus,se poriveste mult mai bine cu Ichigo.Da...Rukia este Shinigami si toate acele chestii....insa si Orihime e deosebit de puternica.Daca nu era...nu cred ca se mai oboseau cei din Hueco Mundo sa o ia la ei.O prefer pe Inoue in favoarea rukiei...care ma cam enerveaza.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Hmm,da,desi e un subiect discutabil ma mir si eu k nu s-a deschis.
Anyway,de-a lungul vizionarii animeului am tot oscilat intre Orihime si Rukia ... rough decision dar o voi alege pe Rukia. now then let's see:
Orihime este o fata foarte dragutza,tine la toti cei din jur,uneori fiind-ui greu sa vada pana si un dusman suferind.Rukia este mai dura,tzine la cei din jur desigur,insa nu ezita sa isi elimine adversarii din cale. Din punct de vedere al puterii este greu de zisdatorita puterilor diferite ale acestora,insa din nou,i give the credit to Rukia.Abilitatile ei sunt offense type sa zic asa,pe cand puterea lui Hime este indiscutabil axata pe defense,healing & co. So aici aleg genul Rukiei din simple preferinte personale.Daca au ceva in comun,cred k ar fi taria de caracter.Poate Orihime este mai sensibila,insa let's not forget ,si-a pierdut familia...Ar fi putut sa stea pur si simplu in coltul ei acolo si sa-si planga de mila,dar nu,este vesela,incearca sa ajute pe toata lumea cum poate.De asemenea,Rukia a pierdut persoane apropiate precum Kaien-dono,si a crescut mai mult pe strazi inainte sa fie "adoptata".Nici ea nu a stat in vreun colt,ci si-a continuat viatza,luptand pentru ce-i al ei. Din pct de vedere al relatiei cu Ichigo,sentimentele lui Inoue cred ca sunt mai mult decat clare,si atat de puternice ,incat au reusit sa o faca chiar geloasa la un moment dat,datorita influentei puternice a Rukiei asupra lui Ichigo...cat despre sentimentele ei fata de el...well,e clar k tzine foarte mult la Ichi,dar nu imi este foarte clar pana unde...luand in considerare faptul k Rukia se concentreaza mai mult asupra luptei si situatiei ...well,avand in vedere k este shinigami,it's her damn job,dar ea se implica mult mai mult. Are acea convingere,acel lucru ce o face sa lupte in continuare. Nu ca Inoue nu ar lupta bine,dar ea nu este facuta pentru lupta,de aceea este si mai mult "in defense"... aici se face legatura dintre felul ei de a fi si puterile ei.
Asadar alegerea mea este Rukia,cu riscul de a primi o caramida in cap de la posibili fani nervosi...then again,it's just my personal oppinion... ja

#3
Bun, cu riscul de a-mi lua ceva cuvinte nu prea frumoase zic, Rukia, Rukia forever!!!
De ce?
In primul rand, Orihime ma enerveaza mai mereu. E prea bleaga si mult prea plangacioasa...Mereu "Kurosaki-kun". "Kurosaki-kun" X-(. Ca sa nu mai spun ca boceste mereu...Plus ca nu cred deloc ca se potriveste cu Ichigo: nu stie sa-l impulsioneze, sa-l ambitioneze, motiveze, nu stie decat sa planga. Are puetere e drept, dar nu prea stie sa o folosesca. Cred ca ar plange si daca ar vedea o musca moarta.

Rukia e o tipa tare, incapatanata, care plange rar. Ador cand il face "bakamono" pe Ichigo. Ea stie mereu sa-l ambitioneze si ghiceste ce este cu el. Ca sa nu mai zic ca-mi place zanpaktou-ul ei :X. E puternica si l-a ajutat de multe ori pe Ichigo. Are mereu raspunsuri la multe din intrebarile lui, e super bine informata.
In concluzie, Rukia castiga la scor...No offence, Inoue, dar nu esti printre preferatii mei Smile.

This is my opinion si cer respect pt ea!

#4
Intre fetele astea doua este o diferenta foarte mare dupa parerea mea insa ca prietene se completeaza,ce nu are una,are cealalta.
Inoue,hm...n-am nimic cu fata asta insa chiar este gretos de dulce,cand ma uit la ea imi vine in minte culoarea roz(pe care o urasc-_-" Este adevarat ca pe parcursul anime-ului a evoluat enorm,s-a transformat intr-o luptatoare pastrandu-si atitudinea copilaroasa insa c'mon,she's a crybaby total inutil uneori...fata asta aduce mai mult a pet...you know,like a little sweet puppy.So..preferata mea si cea pe care o aleg este evident Rukia,pe langa faptul ca este un personaj care m-a impresionat cu adevarat prin forta ei de caracter,aceasta fata este extraordinar de comica,desi pare mereu serioasa si rece este plina de amuzament atat la scenele cu Ichigo si Kon dar si in general,frumoasa este,nimic de zis,puternica,incapatanata,nu se lasa manipulata si este foarte agera,mereu isi da seama ce este cu Ichigo si ii este alaturi,motivandu-l si ambitionandu-l.Ador zanpakuto-ul ei stilul ei vestimentar,culoarea ochilor,parul,desenele ei...wtf!?!Rukia rulz!!!!!!
[Imagine: 77.gif]

#5
Pai o aleg pe Rukia deoarece imi place caracterul ei
dur la suprafata dar in realitate este aproape la fel de sensibila ca si Orihime.Este haioasa si ador faptul ca este modesta,desi este sora unuia dintre capitani prefera sa fie tutuita decat sa i sa adauge -sama langa numele ei plus ca este puternica si nu isi arata suferinta sau si-o manifesta prin rasfaturi in fata celorlalti.
N-am ales-o pe Orihime din mai multe motive,unu ldintre acelea este pentru ca seamana cu Ino din Naruto,adica se agata de gatul lui Ichigo iar cand ii pronunta numele atat de mult il linguseste incat mi se face scarba.Alt motiv ar fii din punct de vedere grafic,nu-mi place deloc aspectul ei fizic,corpul i este putin deformat.Caracterul ei este copilaresc si ceea ce urasc cel mai mult la ea este sensibilitatea pe care le-o arata mereu celorlalti.

#6
Etto... eu o aleg pe Orihime ^^" nu stiu de ce... but ea este mult mai draguta ca Rukia si mult mai prostuta... ^^" imi place comportamentul ei copilaros ^^ imi plac zanele ei ( sau ce-or fi alea ) ^^" etto... de ce nu o aleg pe Rukia ^^" poi in primul rand nu-mi place cum se comporta cu Ichigo >.< adica e mult prea dura... o inteleg... nu zic sa nu fie mai aspra... dar ea zici ca este un baietoi >>'... si ia totul mult prea in serios >>' adica... nu-mi amintesc perfect... but nu cred ca am vazut-o sa zambeasca de prea multe ori >>' in schimb Orihime rade mereu ^^" asa-mi place ^^ deci eu raman la Orihime chiar daca plange mult prea mult >.< si este cam impiedicata ^^"
I'm not insulting you. I'm describing you.

#7
Din cele 2,3 episoade pe care le-am vazut din anime-ul Bleach am ajuns sa stiu care sunt aceste doua personaje feminine Rukia and Orihime Inoue ( damn I love her name)
Anyway imi par totusi doua personaje atat de contradictorii si totodata atat de asemanatoare.Par ca au un scop comun ce le agata si ce nu le da drumul insa ceva parca ce le face sa se departeze si sa lupte.Nu stiu daca exista vreun fel de conflict intre acestea doua,insa ar trebui sa fie ^^ . Hmm Orihime pare genul de fata plangacioasa,desi puternica.Este interesanta,desi pare cam prostuta si foarte usor de manipulat.Simt ca nu isi poate dezlantui puterea din cauza fricii,poate,pe care o are..Sau poate nu vrea sa raneasca pe nimeni ceea ce nu o face deloc potrivita pentru rolul unei luptatoare.Imi place cum arata,este foarte interesanta si frumoasa.Se potriveste cu adevarat cu Ichigo care este de asemenea superb.
Rukia?Shinigami..puternica interesanta,aspra si uneori parca spune lucruri fara a le gandi sau doar din nestiinta de cauza.Nu este poate la fel de frumoasa ca si Inoue dar pare atat de pura,atat de inteligenta...si atat de interesanta.Mi-a captat atentia inca din prima clipa in care am vazut-o.Chiar daca am vazut doar foarte putine episoade pe care le pot numara pe degete aceasta mi-a captat atentia,si desi nu pot spune atat de multe lucruri despre ea pentru ca inca nu cunosc atat de bine personajul pot spune ca este o fata tare ,desi poate fata nu este termenul corect.In ochii sai se poate vedea o anumita "suferinta" , "dorinta" si "visuri" ..Ei bine atat de multe lucruri amestecate intr-uin singur personaj.Mi se pare si ea destul de draguta si chiar mai interesanta decat orihime desi la Inoue ador numele sau.Mi se pare superb & genial.
Deci intre acestea doua eu o voi alege pe Rukia pentru ca mi se pare mult mai inteligenta.Poate nu la fel de puiternica cum am inteles ca este Orihime insa mi se pare de asemenea puternica si frumoasa,sigura pe sine si fara o anumita frica.Este chair interesanta si imi capteaza foarte mult atentia ^^ Chiar ma face sa vad mai multe episoade din acest anime

#8
Orihime-pare de treaba,uneori ma amuza gandirea ei,iar din cate vad scutul ei pare bun.Mi se pare ca parul ei e cam tipator(ma refer la culoare)dar oricum,nu conteaza.
Rukia-desenele ei sunt de-a dreptul caraghioase,dar e inteligenta,puternica,si din cate vad tine la Ichigo.Din cate am auzit e batrana.Dar nu sunt sigura de asta,si chiar daca arfi adevarat oricum n-ar conta.
Alegerea mea este Rukia.

#9
Eu o aleg pe Orihime ... Adevarat, este cam ciudata dar este cute and funny. Il iubeste pe Ichigo, iar eu cred ca se potriveste cu el. Este destul de puternica.
Rukia se comporta cam urat cu Ichigo, este rece, but Orihime is happy, rade si este amuzanta. Sunt amuzantele fazele in care Rukia se cearta cu Ichigo, but, ma gandesc la saracul baiat.
Deci, alegerea mea este Orihime.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#10
Eu o aleg in mod sigur pe RuKia. Este puternica si nici nu este urata. La Bleach am vazut episoadele pana la 177 si Orihime a invatat prea putine lucruri in lupta ca sa devina puternica. Imi place si de ea pentru ca are sentimente puternice pentru Ichigo si pentru ca vrea sa devina folositoare chiar daca pana aici nu a reusit. Rukia este desteapta si puternica inca de la inceput. De aceea eu o aleg pe ea.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inoue Orihime Lye 10 10.125 17-04-2014, 02:53 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)