Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inoue vs. Rukia

#11
Ichigo si Rukia au ceva foarte special, care este atat de foarte rare in aceasta lume. Un adevarat conecta. Ichigo, practic, afirma ca la sfarsitul Fade to Black, ca acestea au o conexiune care se intinde mai departe decat doar in momentul in care au cunoscut reciproc. Aceasta relatie este cu atat mai interesant, in sensul ca nu este definit de o doresc sau de pofta, sau de nevoie de singuratate. Este o conexiune de suflet, care se leaga-le impreuna. Iar atunci cand, in episodul Rukia foarte primul arunca Sode prin inima lui Ichigo, este simbolic la un nivel mult mai profund. Rukia patrunde in inima lui Ichigo prin intermediul si prin intermediul.

#12
Chiar daca as urmari anime-ul de douazeci de ori , tot pe Rukia as alege-o =]] . De ce ? Pai este foarte simplu . Inoue este atat de plangacioasa si atat de prostuta , nu am nimic impotriva ei si a fanilor ei , deoarece pot sa spun ca este destul de draguta . Imi place parul ei lung si roscat . Seamana mult cu al lui Ichigo xDD . Ca tot veni vorba de Ichigo ... Imi place ca il admira atat de mult si ca-l iubeste . Ichigo merita iubit xDD . Deasemenea o admir deoarece pe parcursul anime-ului a evoluat atat de mult si a devenit o adevarata luptatoare .
Dar nu poate fi preferata mea , deoarece ma regasesc deseori in comportamentul lui Rukia , pot spune ca mai tot timpul . Este tipul de fata putin mai baietoasa ( chiar daca poarta rochii si chestii de astea xD ) . Imi place ca este dura si lupta pentru ceea ce isi doreste . Este deasemenea foarte amuzante , ador desenele eixD . Are un par superb , pot spune xD . Chiar daca in exterior pare fata de neclintit , in interior este foarte sensibila . xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#13
Rukia by far.

Are totul superior fata de inoue , mai putin san...atatea (din moment ce se bate mult mai mult decat Inoue 65) . Rukia are trecutul bine conturat , are sentimente atat pentru Renji cat si pentru Ichigo. Are ca frate cel mai nambar uan capitan din Soul Society si , desigur, e bruneta. Ce vrei mai mult?

Pe cand Inoue este ceva in genul :

-Heyz, look at me, I haz powerz all of a sudden.
-Misto, dar altceva mai stii sa faci?
-Pai as cam vrea sa ma fu...re intr-o noapte Ichigo.
-Pai si de ce nu te duci sa-l rogi sa te fu...gareasca?
-Hmm, nu stiu cum. Dar stai, hai sa ma rapeasca cineva si apoi sa-l trimit sa ma salveze. Sigur o sa inteleaga atunci ca-l plac.
-Ahamz...

#14
Rukia.Mai trebuie sa explic?E mult mai matura.E puternica si este un Shinigami!In plus, are mult mai multa experienta decat Orihime....
Inoue nu e potrivita pentru "meseria" de luptator.E mult mai firava, dulce.Ii pasa de inamici; nu vrea sa-i omoare, ci doar sa scape de ei.Rukia, in schimb, ar face, cateodata, chiar pe dos.Dac-o incurca, moare!Si Kuchiki a luptate inca de mica, Inoue cu cele 10 zile si un pic n-o s-o intreaca prea curand, sau chiar niciodata!^^
So...Rukia ramane. >.<
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#15
Hahahaha! Pe toate forumurile exista un astfel de topic. xD Peste tot am raspuns la fel: o iubesc pe Rukia, n-o pot suporta pe Orihime.

Rukia e un personaj mult mai complex, nu e nespus de puternica, dar se descurca foarte bine. She killed an Espada, nee? Did Orihime do such a thing? No, she did not! Eu pe Rukia as vedea-o mai demna pentru un post de locotenent decat pe Rangiku, sau Nanao, sau Omaeda, sau Hinamori... Rukia se bate pana cade lata, cei mentionati mai sus cad lati fara sa se bata foarte mult. 22

Orihime e un personaj caruia eu nu-i vad rostul in Bleach,fiindca nu prea face nimic util. Ok, she heals people and stuff, so what? Pentru asta exista divizia a 4-a. Ei se pricep chiar mai bine decat ea, doar e Unohana acolo. Daca Kubo are de gand sa o cupleze cu Ichigo pe bune ca plang. 22

Go, go Rukia!
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#16
Hmmmm ........... Rukia . Orihime e putin cam enervanta si fraiera , daca imi permiteti . Nu are deloc ambitia de a progresa pentru a ii ajuta pe ceilalti , din moment ce ei fac toata treaba . E mereu ca un copil neajutorat : " Kurosaki-kun , Kurosaki-kun " , si asa parca asteapta mereu sa fie salvata de Ichigo , ca sa se convinga ea ca Ichigo o iubeste pe ea , nu pe Rukia . Se mai si plange ca " Demo , Kuchiki-san wa sugoi to kiree .... " ( Dar , Rukia este incredibila si draguta ) si dupa ce zice asta mai si adauga " ea stie sa ii ridice moralul lui Kurosaki-kun " si incepe sa planga . mi se pare ca vrea sa aiba parte de toata atentia lumii , de parca ar fi cine ce frumusete sau zeitate . Orihime jos , Rukia sus ! si ca si cuplu prefer IchiRuki , pentru ca :
1.ichihime este mult prea plictisitor
2.orihime mi se pare mult prea fraiera,si banuiesc ca nimeni nu isi doreste o iubita fraiera gen catelus de companie
3.orihime este complet paralela de anime , toti devin mai puternici si isi descopera puteri noi , numai ea ramane singura fraiera care ramane cu aceleasi puteri si fara a progresa ( acum serios , pana si chad progreseaza , desi e un om )
4.ichigo pare indragostit de rukia ( a salvat-o de 2 ori , nu 21 ? )
5.mult prea mult portocaliuZuppy08Zuppy12Zuppy06Zuppy03
6.rukia e personaj prinicipal in anime , pe cand orihime apare din an in paste daca se duc undeva fara ea
7.pana si pe wiki scrie ca personajele principale sunt ichigo si rukia
8.ichiruki par mai credibili ca si cuplu pentru ca se cearta si se poarta indiferent , ceea ce e un semn ca se plac
9.Orihime e cam transparenta , daca intelegeti ce vreau sa spun
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#17
Ca majoritatea celor de aici o aleg si eu pe Rukia. Si pe mine ma enerveaza Orihime. E draguta, puternica dar foarte plangacioasa, lucru care ma cam enerveaza pe mine. Rukia e dura dar si foarte draguta in acelsi timp. Il bine-dispune mereu pe Ichigo pe cand Orihime nu prea il ajuta. Nu ca nu mi-ar placea orihime dar cum am spus ma enerveaza genul de oameni care plang din orice si plus ca nimi macar nu stie sa lumpte, nu am zis ca nu e puternica dar nu stie sa lupte.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#18
Da, Rukia e si alegerea mea. Vocea ei e perfecta, foarte matura si sigura pe ea. FOARTE diferita de Inoue. E cu picioarele pe pamant, tine si la Renji si la Ichigo. Nu plange, doamne, nu se sperie din orice.
Inoue e total opusul. Ea e genul de fata delicata, care isi lipeste si in acelasi timp craceste picioarele cand lupta. Am vazut asta la un opening. Nu stiu, singurul lucru care imi place la ea e culoarea parului si sanii. Suna ciudat, dar imi plac sanii ei, no gay s**t. E genul de fata care te enerveaza cu modul in care e ingrijorata. Dar are si calitati. O aleg pe Rukia.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#19
Normal, o aleg pe Rukia. Nu degeabea numele meu e "Rukia JJ" ...Bine, adevarul e ca la inceput am pus numele asta pentru ca suna bine, dar apoi a inceput sa-mi placa. Stiu ca pe alt forum i-am dat un minus lu' Orihime pentru ca e prea...nu gasesc cuvintele...nefolositoare, nu stiu ce cauta in anime-ul asta....doar asa ca nu erau personaje? in fine...e doar parearea mea...poate ca si altii ganditi la fel 4.
See ya! :bye:
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"


#20
Cand am inceput sa urmaresc serialul asta nici nu le-am bagat in seama pe niciuna dintre ele. Imi placea felul in care evolua Ichigo, cum ni se dezvaluia tot mai multe despre Soul Society. In momentul in care Rukia a fost dusa in SS pentru a fi executata, am observat mai bine felul ei de a fi si atunci m-a "castigat", la fel si ideea "Ichiruki". Apoi Orihime a fost luata in Hueco Mundo si mi-a placut si felul ei, chiar si cu acele "Kurosaki-kun! Kurosaki-kun!". Totusi daca e sa aleg pe una dintre ele, aceea este Rukia. Nici Rukia nu avea cine stie ce putere la inceput. Dar mi-a placut felul in care nu se lasa batuta, de aici si incapatanarea lui Ichigo. La randu-i, cand a venit vorba sa participe la luptele impotriva arrancarilor, Rukia si-a sporit puterea. De fapt ceea ce o ridica pe un pidestal in fata lui Orhime, cel putin in mintea mea, este faptul ca este foarte demna in tot ceea ce face (lupte si maybe love). Orihime e genul mai sensibila, chiar putin imatura. Anyway, thumbs up for Rukia!

[Imagine: monte2.png] [Imagine: tek4e3712f797cb23262583.png][Imagine: 1385114.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inoue Orihime Lye 10 10.179 17-04-2014, 02:53 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)