Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18]

#31
Se pare ca am picat prima. Si vreau sa raman asa. O sa editez daca am timp.

Edit:[posturi unite]
Sa spunem ca nu este un capitol uimitor, mai de graba plin de mici scapari. Descrierea nu este foarte multa, nu am simtit nimic, nici setimente nu ai descris, si acest lucru este rau. Dialogul a fost atat de lung si de sec incat m-a plictisit. Naratiunea nu a fost buna, nici macar asta. Tu esti cea care a scris capitolule trecute? Da? NU prea si crede. Sincera sa fiu cred ca ai fost inlocuita.

Sper ca nu te-a suparat com meu.

#32
Bunaaaa!!!! Am trecut si eu pe la ficul tau si vreau sa-ti spun ca ideea este geniala! Imi place mult! Ador ficul asta! S-a ocupat deja postul de fanul nr. 1? :)))
Mi-a placut mult capitolul si un pic provocator din partea lui Sakura....saracii, prin cate trebuie sa treaca pentru niste sabii :)))) Mi-a placut mult toate capitolele si devine din ce in ce mai interesant. Sper ca o sa poti pune urmatorul capitol repede. Greselile de tastare erau putine( cred=))) ) dar am o intrebare, daca nu te deranjez... de ce nu pui liniute-le din mijloc, adica asta ¨-¨ ?
Gambate si ja ne
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#33
Wow dar chiar a durat ceva pana l-ai pus. Oricum sunt putin cam dezamagita. Capitolul asta nu a fost reusit fata de celelalte. Stiu ca scoala da batai de cap dar... Oricum. Descrierea a fost cam putina cum a zis si Miranda se putea mai multa. Voiam mai mult. Dialogul e cu tona si e si sec... greseli de tastare sunt destule dar nu am chef sa le caut. Tu ai auzit de cratima? In capitolul asta nu imi aduc aminte sa fi vazut asa ceva. Cand striga cineva nu mai pune aceeasi litera de nu stiu cate ori. Se pune doar o data si dp se precizeaza modul in care a zis acel cuvant. Nu mai folosi expresii ca: ,,la felul 14 [apropo in ficuri se scrie in litere]" sau altele pe caare le folosim in vorbirea curenta ca nu da bn. SO, ce as mai putea spune... Ce mai era de zis a zis Miranda. So, astept nextul si te rog sa ma anunti cand il pui. Buh Bye! :* Sper ca nu te-a suparat commu meu
[Imagine: EnvYQ.png]

#34
Capitolul 13
~Si seara e abea la inceput~

Sakura
Stateam rezemata de spatarul scaunului si ma uitam in tavan, Hinata se plimba prin camera si din cand in cand se mai impiedica de cate o lada si injura iar Kira sta la mine in brate si se scarpina, ba se spala sau se urca pe mine sa vada daca mai traiesc. Am auzit un tipat puternic venind de undedava de sub noi si am sarit de pe scaun iar Kira a cazut din bratele mele pe jos, Hinata sa impiedicat de propriile picioare si a cazut pe pardoseaua prafuita. Am zambit pervers si m am dus la usa pe unde cazusera baietii, care inca era deschisa. M am uitat in jos si l am vazut pe Kiba stan in fund, apoi pe baieti fugind pe langa el in urma lor fiind un bolovam imens. Prima capcana a fost descoperita, mai raman inca 10. Am mai stat c am 5 minute sa ma uit la locul pe unde trecuse bila si am vazut o stralucire alba care mergea in aceiasi directive si era rapida.
-Ce a fost asta? Am intrebat si m am aplecat si mai mutl gata-gata sa cad dar, ma prins Hinata.
-Sakura, daca vrei sa cazi spunemi mie, ca te imping eu. Nu trebuie sa te arunci de una singura. A zis tragandu ma de langa usa.
-Este ceva dupa ei, ceva alb si foarte rapid.
Kira si Hinata se uitau la mine ca la masini straine, amandoua mi au spus ca a fost imaginatia mea si sa ma asez. Poate au avut dreptate, pana se intorc baietii noi o sa ne plictisim aici; trebuie sa gasim o cale prin care sa vedem ce fac si poate sa i si auzim. Kira se uita la mine ca si cand mi ar fi citit gandurile si sa dus la cufarun unde statea Hinata.
-Date jos.
-Dar, dar, stau bine. Cand in sfarsit mi am gasit un loc unde sa stau tu ma deranjezi. A zis putin nervoasa.
-Date jos altfel o sa ma vezi pe mine nervoasa.
Hinata incapatanata cum era, si a pus picior peste picior, mainile in san si se uita in alta parte spunand ca no sa se dea de acolo. Catelusa sa enervate si a sarit pe ea dar, pana sa ajunga pe podea prietena mea era déjà un lup de 2 metri cu ochi rosii. Au inceput sa se rostogoleasca prin camera pana au cazut in groapa unde cazusera si baietii in urma cu ceva vreme. Eu stateam pe scaun, sprijinindumi barbia in mana stanga care era pe spatar si priveam plictisita de faceau fetele. Am oftat adanc si m am ridicat de pe scaun ducandu ma la cufarul de unde vroia sa scoata Kira ceva. M am asezat in genunchi si l am deschis incet. Inauntru nu era decat o carte prafuita si cateva panze de paianjen, super. Am luat cartea si m am asezat turceste langa cufar. Era plina de praf asa ca l am suflat de pe ea inecandu ma si eu. M am uitat pe coperta sip e verso dar nu era scris nimic, nici un symbol, nici un desen, nimic. Am deschis o cu grija sa nu cumva sa stric paginile si am inceput sa o rasfoiesc. Dupa vreo 2 minute am gasit o vraja foarte interesanta. Puteam sa mi vad prietenii si sa i aud cu ochi si urechile mele, fara sa ma duc dupa ei. Dar aveam nevoie de multe ingrediente pentru leac si nu cred ca le pot gasi intr o casa veche de 20 de ani sau mai mult. Latratul din dreptul usii ma facu sa tresar si sa ma trezesc din visare. Hinata si Kira stateau in usa ambele sub forma unui caine de 2 metri. Le am explicat depre vraja si despre ingredientele necesare iar Kira mi a dat de inteles ca le pot gasi in casa dar, o sa fie destul de greu din moment ce am schimbat casa pentru testul baietilor. Am rupt pagina cu ingrediente din carte iar bunica aproape lesina din cauza faptei mele.
-Ce? Mai bine ma car cu o foaie dupa mine decat cu un bolovan de carte. Am zis si am trecut pe langa ele sarind peste groapa.
-Sakura, sti macar unde trebuie sa cauti? Ma intrebat Kira venind langa mine.
-Nu dar, tu esti langa mine asa ca nu mi fac griji.
-Ma gandeam eu.
N am luat in seama ce a mai bolborosit micuta catelusa si am luat o inainte fiind urmata de Hinata. Nici nu stiam de unde sa incepem; casa era schimbata si nici intrarea nu cred ca o so mai gasesc la fel de repede ca data trecuta. Asta chiar va fi o noapte lunga.

Naruto
-Tu iti bati joc de mine?! Am zis iritat.
-Haide lasule, am vazut broaste mai mari ca asta. A zis bruneta plutind prin fata mea.
Daca va intrebati despre ce e vorba, ei bine, in fata mea se afla o broasca de cel putin 2 metri, verde, urata, iar sabia era in burta ei imensa. Incaperea era luminata de niste torse care erau pe tavaul froarte inalt si c am atat, nu prea avea o priveliste buna cu imensitatea asta la cativa metri de tine. Ma uita de jur imprejurul meu ca sa vad cu ce o pot lovi sau ii pot taia burta ca sa i au sabia.
>Cum se presupune ca ar trebui sa ma bat cu o broatsa mare de 2 metri?<
>Boule, nu trebuie sa te bati cu ea; trebuie sa te impietenesti cu ea.< a gandit Sasuke.
>Da, apoi va devein o broscuta mica si adorabila. La mine asa sa intamplat cu lupul.< sa bagat si Kiba in vorba.
>ADORABILA?!! ESTE UN MOSTRU!!<
-Poate daca ai inceta sa gandesti negative, ai gasi solutia problemei care este chiar in fata ta. A zis Myna putin nervoasa.
-Bun, si cum se presupune ca trebuie sa ma imrietenesc cu ea? Nu face nimic, doar sta. Am zis in timp ce ma apropriam de ea.
Am intins sfios mana si m am apropriat de burta ei incercand s o ating. O durere puternica ma lovit in masa si ma aruncat in usa. Ma uitam speriat in fata si am observant ca este inchisa intrun fel de cutie de electricitate sau fulger, nu mi pot da seama care din ele este. M am ales cu o rana frumoasa pe mana, o durere de spate minunata si cu o broscuta suparata. Myna se invartea in jurul ei ganditoare. M am ridicat in picioare si ma uitam incruntat la ea. Stai asa, cu putin noroc puterea mea de a vorbi cu animalele.
-Si acum ce, o sa oracai pe aici? A intrebat bruneta venind langa mine.
-Nu. Eu voi vorbi normal doar ca ea va inetelge ceea ce zic.
-Bine geniule, hai sa te vad cum vorbesti cu ea chiar daca nu te aude.
-De unde sti ca nu ma poate auzi?
-Cand tu erai cufundat in ganduri eu am intrat la ea. Tu cand gandesti bati din picior, eu nu am putut auzi nici paraitul tortelor de acolo.
-Ia mai intra odata.
A facut cum i am spus sis a asezant in fund langa broscuta. Era la fel de mare ca era deci, aceasta cutie e un fel de oglinda care mareste statura oricui. Bun, cum o sparg? Foc nu i pot da, de lovit n am cu ce so lovesc si nici s o crap nu pot. Daca dau cu pumnul, ori ca curentez, ori imi rup mana. I am facut semn Mynei sa iasa din cutie si m am dat cativa pasi in spate. Am tras aer in piept si am inceput sa alerg cu viteza sprecutie lovind o cu pumnul. Imeadiat am fost aruncat prin usa oprindu ma in zid; o durere puternica lua navale aspura pumnului meu si a spatelui, din nou. M am ridicat incet de jos si m am intors in camera. Myna pur si simplu satea si se uita, nici nu se obosea sa ma…ajute. Asta e! Mi a spus ca un Shinigami se poate folosi de fantome in lupta iar eu, as putea si unl.
-Tu, tu ma poti ajuta sa sparg cutia. A zis apropiinduma de ea.
-Cum asa?
>Doamne, te rog spunemi ca face pe proasta!<
>Cine?< au intrebat baietii in cor.
>Imaginatia mea o ia raszna. Ne vedem la iesirea din acest labirint.<
-Ai zis ca sunt un Shinigami. Te pot folosi ca sa sparg cutia.
-N am zis ca esti, am presupus.Esti singurul care ma avzut, ceilalti au trecut pe langa mine fara sa si de a seama ca eu sunt langa ei.
-Si cum te pot folosi mai exact?
-Nu stiu, nimeni nu ma folosit niciodata.
Am luat o de mana si am mers cu ea pana in fata cutiei. In minte mi a revenit lupta dinstre Sakura si Karin cand i a dat un mult de a ajuns in pom. Daca as avea fort ape care a avut o ea atunci, as putea sparge aceste ziduri.In cateva secunde nu am mai simtit mana Myneai in a mea dar, am simtit ca pumnul eu sa schimbat. M am uitat la el si am vazut ca este inconjurat de o lumina alba. Cred ca am descoperit cum o pot folosi pe micuta in lupta. Am zambit apoi m am dat cativa pasi in spate, la fel ca data trecuta am tras aer in piept si am fugit cu viteza lovit zidul din fata mea cu putere. In cateva secunde perete se sfarama iar din broasca de 2 metri acum are doar o broscuta mica si draguta.
A fost usor dar, daca asta a fost primul test, nu vreau sa le vad pe celelalte.


deci aici este si cel de al 13 lea capitol...nu cred ca este cine stie ce asa ca....ma astept la criti destul de dure dar, o sa le suport :D si voi incerca sa l fac mai bine pe uratorul
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1

#35
Bunaaa ^_^ imi cer scuze intarzierea dar am avertizat ca nu voi putea intra curand pe animezup T.T Asa deci.... capitolul acesta mi-a placut destul de mult, a fost lung, si prostimea lui Naruto ajunge sa nu ma mai surprinda xDDDD dar...tot erou ramane :D si ce super! un shinigami! Mi-aduce aminte de Bleach...nu l-am mai vazut de mult...asa, revenind la fic. Descierea a fost prezenta dar seaca, adica...te rezumeai doar la 2 cuvinte, asta o sa o iau ca bine fiindca este vorba de actiune...dar intrebarea mea e... Daca baietii nu erau cu Naruto, ei inca se puteau auzi?
Greseli de tastare am vazut cateva, spre ex:
lupta dinstre Sakura si Karin cand i a dat un mult de a ajuns in pom.
In rest, mi-a placut capitolul, si lupta dintre catelusa si Hinata :D Gambate si Ja ne! ^_^
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Filmul vietii noastre [+16] Naruse_Ryo 1 3.425 28-10-2008, 04:47 AM
Ultimul răspuns: Lye


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)