Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Inimile noastre bat ROCK [+16/+18]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4

Heartagrama

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
1. Nu voi folosi liniile de pausa la cuvinte ci voi scrie ceva de genu (s au);
2. Nu se stie cat de curand voi pune continuarea;
3. Nu pot continua daca nu am cel puin 2 comu ri :P ;
4. In poveste voi pune emoticoane daca vreau sa va arat o emotie :D ;
5. Sper sa va placa fic ul si mai ales Rock ul :D :P.


Capitolul 1
~Inceputu~
Sasuke: -Haide Kiba, nu fi pisica fricoasa! Sau esti deja!! A zis Naruto in pozitie de “atac” aratand spre ultima felie de pizza de pe masa.
-Ham ham…
-Asa Akamaru spunei! A zis Kiba catre catelul s au.
-Scuze, dar nu intelez pisiceasca! A zis naruto incepand sa rada.
Da cred ca deja sunteti confuzi. Eu sunt Sasuke Uchiha si am 18 ani. Am parul negru , la spate este scurt si il fac tepi iar in fata am doua suvite mai lungi; ochi mei sunt la fel de negrica noatea. Sunt imbracat cu niste pantaloni negri cu doua curele in forma de “X”, o camsa bleomarin cu maneci scurte deschisa si un tricou alb pe dedesupt, la gat am o cravat neagra si la pe maini am niste manusi negre; sunt incaltat cu niste tenesi portocali si in cap am o sapca. Fac parte din trupa ,,Dream Demon” si suntem intr un turneu in toata lumea. Ne apropiem de sfarsit, momentan suntem in Bucuresti, capitala Romaniei. Eu sunt solist si chitarist. Alaturi de mine mai sunt Naruto – un baiat energic cu parul blond si cu ochi ca cerul – solist si chitara-bass; Kiba si Akamaru – este un baiat istet cu parul saten si ochi caprui, cand noua ne vin idei el le transforma in cantece si Akamaru este cainele lui alb – se descurca bine cu tobele; Neji este la clape sau la chitara, depinde de dispozitia lui – are parul satel lung si prins intr o coada la spate si ochi lila. A da, era sa uit de ,,dragul” nostru manager Shikamaru – are parul saten si ptrin intr o coada sus si are ochi caprui – este de treaba, doar cand este Temari prin preajma ca in rest ee…gata tac!
-Hei baieti!Am venit si am adus si pizza ca sa nu va mai certati pe ultima felie din nou!
-De parca ar fi posibil! A zis Neji.
Ea este Hinata – o fata cu parul negru cu reflexi albastrui si cu ochi lila – ea este verisoara lui Neji si in acelasi timp prietena lui Naruto dar si a noastra.
-Eram sigura ca asa o sa va gasesc! Apropo vine Shikamaru si e in toane bune.
-Nu ne mira! Toata noaptea a scartait patul! Se auzea chiar si dupa sforaitul lui Kiba.a zis Naruto.
-Pun pariu ca iara vine cu cravat legata de mana. Am zis razand.
-Intrebare! Cu ce ati ascultat la usa de data asta?
-Cu paharu, da cine a zis ceva de usa? A zis naruto aruncand paharu unde va in spatele lui spargandu se.
-Naruto, doar nu se aude prin perete!
-Cine zice? La felul cu facea Temari, se auzea si fara pahar.
-Uau ati evoluat, de la usa la perete! Sunt mandra de voi, de ce nu ma mira? Ok, eu trebuie sa plec, ne mai vedem.
-Hei baieti! Concert in 15 minute, miscativa! A zis Shikamaru cu cravat legata de mana.
Hinata nu apucase sa iasa si cazuse in fund de ras la fel ca si noi. E clar ce sa intamplat aseara. Hinata sa ridicat de jos inca razand si a iesit in graba din camera. Oare unde se grabea asa de tare?
Sakura: In sfarsit am ajuns in Bucuresti. Sunt Sakura Haruno, fiica sefului ANBU, Kinaru Haruno si am 17 ani, peste o luna fac si eu 18. Am parul lung sir oz; peste tot unde ma duc las doua suvite sa mi cad ape fata. Ochi mei sunt versi ca iarba iar cand sunt nervoasa se inched la culoare. Imi place sa ma imbrac ca un emo sau rock er.
Dup ace am coborat din avion m am indreptat spre iesirea din aeroport. In fata era o Toyota yaris neagra foarte draguta, care ma astepta. Din ea a coborat un baiat inalt cu parul negru prins la spate, are ochi negri si este foarte dragut. El este Itachi, fratele meu mai mare; el are 19 ani.
-Pustuaico! In sfarsit ai ajuns! A zis deschizandusi bratele si venind spre mine.
-Da, in sfarsit am aterizat! Crede am ca o sa raman acolo! Am zis luandul in brate.
-Hey, am o surpriza pentru tine; bine poate doua. Haide, coboara din masina. A zis razand.
-HINATAA!!! Am strigat si am luat o in brate.
-Si eu ma bucur sa te vad Sakura dar nu vreau sa mor sufocata! A zis incercand sa respire.
-Scuze Hinata, doar ma bucur sa te vad. Itachi care e a doua surpriza?
-Concert Rock! Dream Demon este un turneu si acum canta in Tineretului, in SK8 park.
-Tare! Nu I stiu. Am zis razand.
-Auoleu soro – a zis Itachi razand – nu mai sti nimic de muzica. Cat timp te ai intrenat in scoala aia?
-Hmm…nu stiu, aproape un an?
-1. Trupa a aparut acum un an;
2. Daca vrem sa ajungel cat timp canta ei ar trebui sa ne grabim.
-Nici o problema fetelor! Va duc acolo in cel mult 15 min.
Drumul a fost lung dra am ajuns in 15 min. cum a zis Itachi. Se auzea muzica de jos de la orasel – unde am oprit – practic am facut 20 de min.
In SK8 park erau o gramada de emo, rock eri, sk8 tari si bike ari frumosi. Se pare ca noi am ajus la pauza.
-Hey, la fix! Itachi eu o duc pe Sakura sa l vada pe Naruto, vi sit u?
-Nea…il vad dupa. Va astept aici!
-Ok! Haide Sakura!
Hinata ma luat de mana rasucindu ma putin si ma dus pana in spatele scenei. Acolo I am vazut pe membri trupei cum se pregateau de spectacol.
-Hey baieti, m am intors!
-Hinata! A strigat un baiat blond luand o in barte pe bruneta. Tu cine esti? A intrebat blondul zambind.
-Eu sunt Sakura Haruno, si este prima mea vara aici, ma rog cat mai este din ea. Am zis zambind.
-Eu sunt Naruto Uzumaki si am 18 ani ca ceilalti membri din trupa.
Dar nu am apucat sa spun ceva din cauza unui catelus dragut care ma daramase.
-Hey! Date jos nebunule! am zis razand.
-Akamaru, nu i frumos! A strigat in baiat brunet. Cereti scuze.
Akamaru sa asezat in fund si mi a dat labuta in semn de “scuze”.
-Nu i nimic. Este foarte simpatic.
Catelusul sa ridicat si ma apucat usor de maneca de la hanorac sa ma ajute sa ma ridic.
-Mersi!
-Eu sunt Kiba Inuzika iar esl este cainele meu, Akamaru. Sakura, nu? Imi cer scuze pentru…
-Nu i nimic! Am zis intrerupandu l.
-Sakura? A stigat un baiat inalt care tocmai iesise de la baie cred.
-Neji! Ce ma bucur sa te vad! Am zis luandu l in brate.
-Stati! Voi doi va cunoasteti? A intrebat Naruto nedumerit.
-Da! Eu, Hinata si Neji ne cunoastem de 16 ani. Suntem ce i mai buni perieteni.
-Gata cu joaca! Miscativa pe scena! A stigat un baiat dintr o camera alaturata.
-Shikamaru taci!! Au stigat toti in cor.
Eu si Hinata am coborat si ne am intors la Itachi si i ma povestit cele intamplate. Cand am fost acolo era un baiat care era nai retars si nu sa prezentat. Era brunet si foarte dragut.
Baieti au uract pe scena si eu inceput cu melodia “Dying for an angel”.

You're awake in your darkest dream
I have come for you
And nobody can hear you scream
When I reach for you

Don't you remember they're feeding your face
Before they have carved you in stone
And don't you remember your sweat and your pain
When you were drawn to the bone
When you were left on all alone

Chorus:
Living on a dream
Dying for an angel
Reach out, waiting for a miracle
No sign of wings, as you turn your back on me

Living on a dream
Lonely call to dial
Head up, feet down in the fire
Can I tell your gone
Dying for an angel
Everyday

Where do we go from the apology
What do I leave behind
How will I stand what I'll have to say
This reflexion of mine
Colitteral damage, your sacrifice
Got a longer fly alone to fall
Gotta tear down the walls of love and light
You have come on your own
You will go on all alone

Chorus

(Living on a dream
Dying for an angel
Reach out, waiting for a miracle
No sign of wings, as you turn your back on me)

Chorus


Apoi au uramt “Crying” , “I don t wanna miss a thing” , “Monster”. Dupa terminarea concertului ne am dus la Hinata acasa sa mai petrecem timp cu ea si prieteni ei.
-Asa…acum ca suntem intr un loc ferit de paparati, Sasuke poate ar trebui sa faci cunostinta cu Sakura si Itachi.
-Salut sunt Sasuke Uchiha,pa! Ma duc in gradina!
-Scurt si la obiect. El este Sasuke pe care l stim. A zis Naruto.
-Si iubim. A continuat Kiba.
-Tu ca eu nu s gay! A zis Naruto razand.
-Stiti, eu vreau sa mi termin cantecul. Ma duc in gradina departe de bataie!
-Sakura, tu scri catece? Si ce bataie? A intrebat Shikamaru.
-Da, scriu! Si I am aratat cu degetul spre Naruto si Kiba care erau pe jos.
Am iesit din casa si m am asezat la umbra unui cires batran. Mi am deschis caietul si am inceput sa fredonez.
-God took my soul
Far in the haven
My body lies on the streets
Without anyone nothing him
But my pain is on the ground
R: Appear pictures of life
Past and present
I life there breathless
I want to go back
Go top and down
In the afterlife
Alone to the street
No one pain sursoundings
Just me and the streets desert
R:
I try to open my eyes
Of nowere appears a light
And I realize that
Next to me ar my friend
My true friend

Si acum pauza! am zis inchizand caietul. Macar am mai sris o strofa. Mi am aruncat caietul langa copac si m am dus intr o livada. In mijlocul livezii era un copac mare plrin de zgarieturi.
-Mi a fost dor de locul asta. Mi am dat jos hanoracul si am inceput sa ma antrenez pe copac.


Sasuke: Are voce frumoasa si este buna la scris cantece. Poate ar trebui sa vorbesc cu ea. Dar mai intai trebuie sa o gasesc.
Am coborat din copacul unde am stat ca o maimuta si i am luat caietul de pe jos. Are idei bune. Am inceput sa ma plimb in cautarea rozaliei si am gasit o intr o livada. Cand am ajuns la poarta rozalia isi scosese o sabie si a inceput sa loveasta trunchiul unui copac. Se misca bine pentru o fata. Printr o miscare smucita si prea rapida rozalia a infipt sabia in copac cazand la pamant si tinanduse de cotul drept. Nu plangea doar se zvarcolea de durere. Al lasat caietul langa hanorac si m am dus la ea. Era prea ocupata de cot ca sa se mai mire ca eu sunt acolo.
-Nu te mai misca atat! Acum aratami mana.
-Nu o pot tine dreapta! Este…ca si cum..sar fi indepartat osul.
-Atunci sa l punem la loc! Daca vrei sa tipi muscama de mana. Am zis si mi am pus mana aproape de gura ei.
Am apasat cu putere pe cotul ei si ea ma muscat pana la sange. Am incercat sa I intend mana fara sa I provoc alte dureri. Mi a dat drumul ma mana cat i o bandajam pe a ei.
-Scuze, nu stiam ca musc asa tare. A zis soptind.
-Nu i nimic, nu ma doare dar tot trebuie s o acopar ca sa nu se infecteze. Cat drespre tine, vei fi bine cu mana dar fara antrenamente cel putin 2 saptamani.
-Mmm….bine. a zis bosumfata.
Ne am intors in casa dar mai bine nu o faceam. Naruto si Hinata lipseau, Kiba si Neji erau pe jos imbratisati iar Shikamaru de uita la ei ca la felu 14.
-Fratilor, ce ati facut aici? A intrebat rozalia uimita. Unde sunt Hinata si Naruto?
Am traso usor pe rozalie si I am aratat cu degetul in sus. A inteles repede dar inca era nedumerita cu cei doi beti de pe jos.
-Daca ii lasi singuri cu bautura cam o ora asa ii gasesti; zici ca s gay. Odata i am gasit cand…..sti tu. Am zis razand.
-Oou…si Shikamaru? Asta ce mai are?
-Nu am nimic. Doar ma uit la prostia omeneasca.
Eu si rozalia am inceput sa radem. Avea un ras dragut ca un clopotel.Cred ca fata asta va reusi sa topeasca gheata din inima mea..pusa la moartea parintilor mei.

POZE:
http://th09.deviantart.net/fs43/300W/i/2...rouble.jpg Naruto

http://a493.ac-images.myspacecdn.com/ima...369d74.jpg Kiba si Akamaru


http://fc07.deviantart.net/fs13/f/2007/1...Itachi.jpg Shikamaru

http://fc06.deviantart.net/fs21/f/2007/2...anLove.jpg Neji

http://media.photobucket.com/image/Hinat...nata85.jpg Hinata

http://fc09.deviantart.net/fs70/i/2010/0...na2025.jpg Itachi


Muzica:

http://www.youtube.com/watch?v=quH_vUCdy2o Dying for an angel
http://www.youtube.com/watch?v=o1LjSKWlQ...re=related Crying
http://www.youtube.com/watch?v=flYbCJN4f...re=related I don t wanna miss a thing

http://www.youtube.com/watch?v=1mjlM_RnsVE Monster
Buna! Pe zup este o regula noua privind critica, adica trebuie sa specifici ce fel de critica vrei: critica de stil, critica de idei, critica de limbaj, critica de forma, etc. Pentru ca n-ai specificat, voi comenta ca pentru un fic..."complet".
Ideea este destul de interesanta, desi la inceput nu a fost foarte originala, dar pentru ca ai combinat antrenamentul cu o trupa rock, pentru ca Itachi e fratele Sakurei si impreuna cu multe alte lucruri au facut ideea personalizata :)).
Descrierea e cam putina si ai descris doar cum aratau personajele si putin din ce le inconjoara. Pentru un fic "complet" este nevoie de descrierea sentimentelor personajelor si descrierea personalitatilor si n-ar strica daca ai mai insista pe descrierea locurilor.
Dialogul a fost ok si amuzant, mi-a placut ca unele personaje au caracterul putin diferit fata de anime.
Actiunea a fost cuminte, poate doar la sfarsit a vrut sa alerge, in rest a fost bine.
Este destul de inestetic sa nu folosesti cratima si de multe ori m-am oprit din citit ca sa clarific unele cuvinte. Ar fi mai bine daca ai folosi-o.
In rest am mai vazut cam multe greseli de tastare si de exprimare, incearca sa mai citesti o data capitolul inainte sa-l postezi, vei vedea diferenta...;)
Daca mai ai dubii cu regulile de critica, du-te pe la fanfiction, vei gasi niste topicuri care te vor ajuta!
Astept urmatorul capitol! Succes! Bye!
EDIT: Am uitat sa zic de titlu E destul de dragut, nu extraordinar, dar pana la urma el m-a facut sa citesc acest fic. Si am mai uitat sa zic ca intr-un fic "complet" in loc de emoticoane poti folosi descrierea ca sa arati sentimentele personajelor...sper ca n-am mai uitat ceva
Hallooooooo~ ^.^

Nu sunt fană SasuSaku, dar mă plictisesc aşa de tare încât am intrat să văd şi eu despre ce e vorba :-?
Legat de acele atenţionări ale tale:
- la prima, să zicem că nu comentez cât timp se înţelege ce vrei să zici ._.
- cât despre a patra, nu prea ştiu ce să spun, de obicei nu se pun emoticoane decât în parodi, nu şi în ficuri
Acum ai o groază de greşeli, îti recomand să îţi mai citeşti cel puţin odată înainte să postezi capitolul:

Citat:Capitolul 1 puteai lăsa un rând liber pentru estetică
~Inceputul~
Sasuke: -Haide Kiba, nu fi pisica fricoasa! Sau esti deja!! A zis Naruto in pozitie de “atac” aratand spre ultima felie de pizza de pe masa.
-Ham ham…
-Asa Akamaru, spunei! A zis Kiba catre catelul s au sau -- cu sensul de "al lui", deci se scrie legat.
-Scuze, dar nu inteleg pisiceasca! A zis naruto incepand sa rada.
Da cred ca deja sunteti confuzi. Eu sunt Sasuke Uchiha si am 18 ani. Am parul negru , la spate este scurt si il fac tepi, iar in fata am doua suvite mai lungi; ochi mei sunt la fel de negrica negri ca noaptea. Sunt imbracat cu niste pantaloni negri cu doua curele in forma de “X”, o camsa bleomaren cu maneci scurte, deschisa, si un tricou alb pe dedesubt, la gat am o cravat neagra si la pe fără "la" maini am niste manusi negre ai repetat de vreo 4-5 ori cuvântul "negru"; sunt incaltat cu niste tenesi portocali si in cap am o sapca. Fac parte din trupa ,,Dream Demon” si suntem intr un turneu in toata lumea. Ne apropiem de sfarsit, momentan suntem in Bucuresti, capitala Romaniei. Eu sunt solist si chitarist. Alaturi de mine mai sunt Naruto – un baiat energic cu parul blond si cu ochii -- zici că are doar un ochi :)) ca cerul – solist si chitara-bass parcă nu puneai liniuţe ;;); Kiba si Akamaru – este un baiat istet cu parul saten si ochi caprui fără Akamaru, că se înţelege că şi el e băiat isteţ :)) , cand noua ne vin idei, el le transforma in cantece, si Akamaru este cainele lui alb – se descurca bine cu tobele când am citit aici am crezut că Akamaru se descurcă cu tobele :)) ; Neji este la clape sau la chitara, depinde de dispozitia lui – are parul satel lung si prins intr o coada la spate si ochii -- băh, d-ai faci pe toţi ciclopi :]] lila. A da, era sa uit de ,,dragul” nostru manager Shikamaru – are parul saten si ptrins intr o coada sus si are ochii caprui – este de treaba, fără virgulă doar cand este Temari prin preajma ca in rest ee…gata tac!
-Hei baieti!Am venit si am adus si pizza ca sa nu va mai certati pe ultima felie din nou!
-De parca ar fi posibil! A zis Neji.
Ea este Hinata – o fata cu parul negru cu reflexi albastrui si cu ochii lila – ea este verisoara lui Neji si in acelasi timp prietena lui Naruto, dar si a noastra. puteai spune "iubita lui Naruto" că aşa se înţelege că e iubita tuturor
-Eram sigura ca asa o sa va gasesc! Apropo vine Shikamaru si e in toane bune.
-Nu ne mira! Toata noaptea a scartait patul! Se auzea chiar si dupa sforaitul lui Kiba, a zis Naruto.
-Pun pariu ca iara vine cu cravat legata de mana. Am zis razand.
-Intrebare! Cu ce a-ti ascultat la usa de data asta?
-Cu paharu, da cine a zis ceva de usa? A zis naruto aruncand paharu undeva legat in spatele lui spargandu se.
-Naruto, doar nu se aude prin perete!
-Cine zice? La felul cum -- ar fi mers ami bine "în care" facea Temari, se auzea si fara pahar.
-Uau a-ti evoluat, de la usa la perete! Sunt mandra de voi, de ce nu ma mira? Ok, eu trebuie sa plec, ne mai vedem.
-Hei baieti! Concert in 15 minute, miscati-va! A zis Shikamaru cu cravat legata de mana.
Hinata nu apucase sa iasa si cazuse in fund de ras la fel ca si noi. E clar ce s-a intamplat aseara. Hinata s-a ridicat de jos inca razand si a iesit in graba din camera. Oare unde se grabea asa de tare?
Sakura: In sfarsit am ajuns in Bucuresti. Sunt Sakura Haruno, fiica sefului ANBU, Kinaru Haruno si am 17 ani, peste o luna fac si eu 18. Am parul lung sir oz şi roz; peste tot unde ma duc las doua suvite sa mi cad ape cadă pe fata. se înţelege să îi cadă pe jos :)) Ochii mei sunt verzi ca iarba, iar cand sunt nervoasa se inchid la culoare. Imi place sa ma imbrac ca un emo sau rock er.
Dup ace după ce am coborat din avion, m am indreptat spre iesirea din aeroport. In fata era o Toyota yaris neagra foarte draguta, care ma astepta. Din ea a coborat un baiat inalt cu parul negru prins la spate, are ochi negri si este foarte dragut. nu poţi pune şi trecut ţi prezent în aceeaşi propoziţie El este Itachi, fratele meu mai mare; el are 19 ani.
-Pustuaico! In sfarsit ai ajuns! A zis deschizandu-si bratele si venind spre mine.
-Da, in sfarsit am aterizat! mai bine spus "avionul a aterizat", că doar nu ea zbura O.O Credeam fără spaţiu ca o sa raman acolo! Am zis luandul in brate.
-Hei, am o surpriza pentru tine; bine poate doua. Haide, coboara din masina. A zis razand.
-HINATAA!!! Am strigat si am luat o in brate.
-Si eu ma bucur sa te vad Sakura, dar nu vreau sa mor sufocata! A zis incercand sa respire.
-Scuze Hinata, doar ma bucur sa te vad. Itachi care e a doua surpriza?
-Concert Rock! Dream Demon este în turneu si acum canta in Tineretului, in SK8 park.
-Tare! Nu îi stiu. Am zis razand.
-Auoleu soro – a zis Itachi razand – nu mai stii nimic de muzica. Cat timp te ai stat la intrenat in scoala aia? alt fel se înţelege că a fost internată în şcoală o.0
-Hmm…nu stiu, aproape un an?
-1. Trupa a aparut acum un an;
2. Daca vrem sa ajungem cat timp canta ei ar trebui sa ne grabim.
-Nici o problema fetelor! Va duc acolo in cel mult 15 minute -- nu seprescurtează :-w.
Drumul a fost lung dar am ajuns in 15 minute , cum a zis Itachi. Se auzea muzica de jos de la orasel – unde am oprit – practic am facut 20 de minute.
In SK8 park erau o gramada de emo, rock eri, sk8 tari si bike ari frumosi. Se pare ca noi am ajus la pauza.
-Hei, la fix! Itachi eu o duc pe Sakura sa l vada pe Naruto, vi sit u ÅŸi tu?
-Nea…il vad dupa. Va astept aici!
-Ok! Haide Sakura!
Hinata ma luat de mana rasucindu ma putin si ma dus pana in spatele scenei. Acolo i am vazut pe membri trupei cum se pregateau de spectacol.
-Hei baieti, m am intors!
-Hinata! A strigat un baiat blond luand o in barte pe bruneta. Tu cine esti? A intrebat blondul zambind.
-Eu sunt Sakura Haruno, si este prima mea vara aici, ma rog cat mai este din ea. Am zis zambind.
-Eu sunt Naruto Uzumaki si am 18 ani ca ceilalti membri din trupa.
Dar nu am apucat sa spun ceva din cauza unui catelus dragut care ma daramase. serios... a dărâmat-o un căţel?
-Hei! Date jos nebunule! am zis razand.
-Akamaru, nu i frumos! A strigat in baiat brunet. Cere-ti scuze.
Akamaru sa asezat in fund si mi a dat labuta in semn de “scuze”.
-Nu i nimic. Este foarte simpatic.
Catelusul s-a ridicat si ma apucat usor de maneca de la hanorac sa ma ajute sa ma ridic.
-Mersi!
-Eu sunt Kiba Inuzika iar el este cainele meu, Akamaru. Sakura, nu? Imi cer scuze pentru…
-Nu i nimic! Am zis intrerupandu l.
-Sakura? A stigat un baiat inalt care tocmai iesise de la baie cred.
-Neji! Ce ma bucur sa te vad! Am zis luandu l in brate.
-Stati! Voi doi va cunoasteti? A intrebat Naruto nedumerit.
-Da! Eu, Hinata si Neji ne cunoastem de 16 ani. Suntem ce i mai buni perieteni.
-Gata cu joaca! Miscati-va pe scena! A stigat un baiat dintr o camera alaturata.
-Shikamaru taci!! Au stigat toti in cor.
Eu si Hinata am coborat si ne am intors la Itachi si i ma povestit cele intamplate. Cand am fost acolo era un baiat care era mai retars si nu s-a prezentat. Era brunet si foarte dragut.
Baietii au uract pe scena si au inceput cu melodia “Dying for an angel”.

You're awake in your darkest dream
I have come for you
And nobody can hear you scream
When I reach for you

Don't you remember they're feeding your face
Before they have carved you in stone
And don't you remember your sweat and your pain
When you were drawn to the bone
When you were left on all alone

Chorus:
Living on a dream
Dying for an angel
Reach out, waiting for a miracle
No sign of wings, as you turn your back on me

Living on a dream
Lonely call to dial
Head up, feet down in the fire
Can I tell your gone
Dying for an angel
Everyday

Where do we go from the apology
What do I leave behind
How will I stand what I'll have to say
This reflexion of mine
Colitteral damage, your sacrifice
Got a longer fly alone to fall
Gotta tear down the walls of love and light
You have come on your own
You will go on all alone

Chorus

(Living on a dream
Dying for an angel
Reach out, waiting for a miracle
No sign of wings, as you turn your back on me)

Chorus


Apoi a fără "u" că îi la singular uramt “Crying” , “I don t wanna miss a thing” , “Monster”. Dupa terminarea concertului ne am dus la Hinata acasa sa mai petrecem timp cu ea si prieteni ei.
-Asa…acum ca suntem intr un loc ferit de paparati, Sasuke poate ar trebui sa faci cunostinta cu Sakura si Itachi.
-Salut sunt Sasuke Uchiha,pa! Ma duc in gradina!
-Scurt si la obiect. El este Sasuke pe care l stim. A zis Naruto.
-Si iubim. A continuat Kiba.
-Tu ca eu nu s gay! A zis Naruto razand.
-Stiti, eu vreau sa mi termin cantecul. Ma duc in gradina departe de bataie!
-Sakura, tu scri catece? Si ce bataie? A intrebat Shikamaru.
-Da, scriu! Si i am aratat cu degetul spre Naruto si Kiba care erau pe jos.
Am iesit din casa si m am asezat la umbra unui cires batran. Mi am deschis caietul si am inceput sa fredonez.
-God took my soul
Far in the haven
My body lies on the streets
Without anyone nothing him
But my pain is on the ground
R: Appear pictures of life
Past and present
I life there breathless
I want to go back
Go top and down
In the afterlife
Alone to the street
No one pain sursoundings
Just me and the streets desert
R:
I try to open my eyes
Of nowere appears a light
And I realize that
Next to me ar my friend
My true friend

Si acum pauza! am zis inchizand caietul. Macar am mai sris o strofa. Mi am aruncat caietul langa copac si m am dus intr o livada. In mijlocul livezii era un copac mare plin de zgarieturi.repetiţie
-Mi a fost dor de locul asta. Mi am dat jos hanoracul si am inceput sa ma antrenez pe copac.


Sasuke: Are voce frumoasa si este buna la scris cantece. Poate ar trebui sa vorbesc cu ea. Dar mai intai trebuie sa o gasesc.
Am coborat din copacul unde am stat ca o maimuta si i am luat caietul de pe jos. Are idei bune. Am inceput sa ma plimb in cautarea rozaliei si am gasit o intr o livada. Cand am ajuns la poarta rozalia isi scosese o sabie si a inceput sa loveasta trunchiul unui copac. Se misca bine pentru o fata. Printr o miscare smucita si prea rapida rozalia a infipt sabia in copac cazand la pamant si tinanduse de cotul drept. Nu plangea doar se zvarcolea de durere. Am lasat caietul langa hanorac si m am dus la ea. Era prea ocupata de cot ca sa se mai mire ca eu sunt acolo.
-Nu te mai misca atat! Acum arata-mi mana.
-Nu o pot tine dreapta! Este…ca si cum..sar fi indepartat osul.
-Atunci sa l punem la loc! Daca vrei sa tipi muscama de mana. Am zis si mi am pus mana aproape de gura ei.
Am apasat cu putere pe cotul ei si ea ma muscat pana la sange. Am incercat sa i intend mana fara sa Ii provoc alte dureri. Mi a dat drumul la mana cat i o bandajam pe a ei.
-Scuze, nu stiam ca musc asa tare. A zis soptind.
-Nu i nimic, nu ma doare dar tot trebuie s o acopar ca sa nu se infecteze. Cat drespre tine, vei fi bine cu mana dar fara antrenamente cel putin 2 saptamani. acum Sasuke îi şi doctor... interesant :-?
-Mmm….bine. a zis bosumfata.
Ne am intors in casa dar mai bine nu o faceam. Naruto si Hinata lipseau, Kiba si Neji erau pe jos imbratisati iar Shikamaru de uita la ei ca la felu 14.
-Fratilor, ce ati facut aici? A intrebat rozalia uimita. Unde sunt Hinata si Naruto?
Am traso usor pe rozalie si i am aratat cu degetul in sus. A inteles repede, dar inca era nedumerita cu cei doi beti de pe jos.
-Daca ii lasi singuri cu bautura cam o ora asa ii gasesti; zici ca s gay. Odata i am gasit cand…..sti tu. Am zis razand.
-Oou…si Shikamaru? Asta ce mai are?
-Nu am nimic. Doar ma uit la prostia omeneasca.
Eu si rozalia am inceput sa radem. Avea un ras dragut ca un clopotel.Cred ca fata asta va reusi sa topeasca gheata din inima mea..pusa la moartea parintilor mei.

Gata am văzut că ai mai multe greşeli de gramatică decât de tastare şi asta nu e bine.
Moduri de expunere:
- naraţiunea: în principiu e ok, nu am ce să reproşez
- dialogul: având în vedere că e primul capitol, mi se pare un pic cam mult
- descrierea: ai descris mult la început, dar doar cum arată şi atât. trebuie să încerci să uniformizezi, să nu pui doar într-un loc şi gata. Şi să încerci să te axezi mai mult pe sentimente.
- acţiunea: nu ştiu de ce, dar mi s-a parut cam grabită
Idea nu e 100% originală, nici nu putea fi, dar să vedem pe parcurs.

Cam atât am avut de spus, încearcă să citeşti capitolul înaine de postare şi vor dispărea din grşeli
:bye:
[edit]: mda... am uitat să-ţi spun că am o problemă cu semnătura ta, dar îţi voi trimite un pm >.<"
[edit 2]: activează-ţi pm-urile >.>
'ello Heartagrama.
Păi în primul rând nu înţeleg de ce nu scrii cu cratimă. Ţi-e lene, ori what? o_O.
Ai multe greşeli de tastare, m-au gâdilat ochii pe tot parcursul capitolului. Acţiunea e bună, a cam luat-o la fugă pe la sfârşit. Descriere, doh, se mai putea adăuga să ştii. -.-Dialogul e destul, şi pe alocuri sec.Ideea e cât de cât originală, însă e drăguţă şi aştept nextu'.P.S. Nu pricep care e faza cu alea două commuri că altfel nu pui nextu'. Ok, ştiu că e alegerea ta ce scrii, dar poate nu toţi vor să comenteze, ci doar să citească. En fin'.
Chuu':*
De obicei eu nu trec pe la anime fics , dar iată-mă. Ţin să spun două chestii, care mi s-au părut deranjante. Prima este faza cu cratima . Cred că am voie să comentez din moment ce chestia asta ţine de gramatică. Cred că ştii, dar rolul cratimei ( şi nu al liniuţei de pausă ) este de a înlocui un sunet. Însă, dacă nu o foloseşti, sunetul nu este înlocuit , ci pur şi simplu dispare.
Cea de-a doua este faptul că emoticoanele sunt permise doar în parodii. Eu aşa ştiam, şi sper să nu mă înşel.

Estetica lasă de dorit. Pe lângă faptul că ai decis să nu scrii cu cratimă, scrii numeralele cu cifre. Acestea, draga mea se scriu cu litere. Apoi a fost "In SK8 park erau o gramada de emo, rock eri, sk8 tari si bike ari frumosi.". Ştii, propoziţia asta este jalnică . Fără nici o supărare. SK8 . Fără cifre. Corect ar fi fost în parcul de skateri . Şi , mai este ceva. sk8 tari . opt-ul se scrie eight, da ? tu ai scris ceva de genul skate tări . Corect, după mintea mea ar fi fost Skateri. Apoi era ari. Corect era bike-eri . Dacă alegi să scrii acestea în engleză, află cu nu se scrie după cum se citeşte.
Încearcă să reduci din greşelile de exprimare şi tastare recitind capitolul după ce l-ai scris, chiar de 2 - 3 ori. Aşa le vei sesiza, şi poate le vei şi corecta.
Titlul nu mi se pare deloc atrăgător. Nu înţeleg care e faza cu rock scris cu majuscule. Merge la fel de bine Inimile noastre bat rock .
Descrierea este praf. Nu descrii personajele după faptul că Bună, eu sunt Sasuke, port pantaloni aşa , părul aşa şi am curea aşa. Se înţelege că are doar o bluză şi o pereche de pantaloni în toată garderoba-i măreaţă. Capitolul , sau capitolele nu mi-au transmis nici un sentiment. Nu prea te-ai axat pe sentimente , şi îţi sugerez să faci asta pentru că aşa cititorul se poate transpune mai uşor în poveste.
Naraţiunea este cam plictisitoare. Şi destul de grăbită . Mă întreb cum ar putea Sasuke să se îndrăgostească atât de repede. Dar, totul e posibil.
Dialogul predomină, şi nu prea ar trebui. Este cam sec pe alocuri, şi cam plictisitor.

Ideea nu mi se pare originală. Chiar am mai citit un fic, unde ei doi sunt cântăreţi, şi se iubesc.
Cam atât.

Heartagrama

Capitolul 2
~Scoala. O sa mor cu ea de gat sau nu?~
Imi pare rau ca v am facut sa steptati atat dar am avut treaba, sry.

Sakura: Razele calde ale soarelui intra in camera mea jucanduse pe fata mea si trezindu ma. M am dat lenesa jos din pat si m am indreptat spre calendarul de langa baie. Sa vedem…azi este 30, yupi este viua mea…ce fericire. Mai bine imi rup picioarele. Am intrat in baie sa mi fac un dus cald inainte de prima zi de liceu. Aceasta luna a trecut repede alaturi de prieteni mei. Parca ieri eram in parcul tineretului la concertul trupei Dream Demon si azi sunt in baie ma pregatesc de teroare. Am iesit din baie cu un prosop pe mine si m am indreptat spre dulapul meu din lemn negru. Mi am ales o rochie alba pana deasupra genunchilor si o pereche de cizme cu gaurele perfecte pentru ultima zi de vara. Camera mea era alba cu mobile neagra, mare si foarte draguta, partea de langa dulap era un geam mare care ducea pe balcon. M ma mai uitat odata in oglinda si am coborat.
-La multi ani Sakura! A zis mama luandu ma in brate.Are parul lung roz si ochi negri. Stiu ca nu semana cu mine, ochi I am nostenit de la tata, care se pare ca e plcat din nou.
-Mersi mama dar nu uita, fara petreceri.
-Da draga mea, pot sa te intreb de unde ai tatuajul ala mic?
-Aaa…despre ce….vorbesti? am zis uimita la foarea de cires micuta de pe umarul meu stang.
Mama ramase pe ganduri.
-E lasa, considerate iertata de ziua ta. Apropo cadoul de la noi este afara.
Am iesit nerabdatoare din casa sa vad ce cadou mi au facut parinti mei. Langa un ford focus negru cu o funda rosie pusa pe capota se afla o cutie mica zis cu gaurele, care tot sarea pana sa rasturnat. Din ea a iesit un puf negru cu o fundita roz la gat. M am apropiat de el si l am luat in brate; se uitase la mine putin speriat si apoi a incpeut sa mi faca o baie.
-Ti ai luat carnetul, nu?
-Da, de ce?
Mama a ridicat cheile de la masina in aier si mi le a aruncat, doar ca in loc sa le prin eu, le a prins micutu de la mine din brate.
-Ma duci tu pana la scoala? L am intrebat ridicandu l la acelasi nivel cu mine.
A lasat sa cada chile pe jos si a sarit de la mine din brate fugind spre mama mea.
-Este fetita draga mea si apropo ghiozdanul este pe bancheta din spate.
-Hopa, atunci…te voi numi Kira. Mersi mama.
Mi am luat ramas bun de la mama si Kira si am pornit spre scoala. Acum drumul meu spre scoala nu va mai fi asa lung si plcitisitor ca inainte. Mi am parcat masina putin mai jos de intrarea spre curtea scolii, mi am luat ghiozdanul de pe bancheta din spate si am coborat. Pe drum ma avut parte de cateva fluierari dar nu prea le am bagat in seama, eram prea afundata in foile de la Directoarea Tsunade ca sa mai stiu si pe unde merg. Si din aceasta cauza am dat peste cineva si am cazut pe ghiozdan; foile care le tineam in mana acum erau pe jos langa mine. Am ridicat capul si am vazut un baiat roscat cu parul scurt si destul de dragut si nu e singurul lucru pe care l am observant. Toata lumea sa oprit din activitatea sa, sa se uite la noi.
-Imi cer scuze, nu ma vrut sa dau peste tine. Am zis in timp ce imi adunam foile.
-Papusa, tu sti cine sunt eu? A zis cu fite.
M am ridicat de jos si mi am pus cartile in ghiozdan.
-1. Nu mi spui tu papusa
2. Din cate vezi sunt nou aici, sau ti se pare ca ma vezi zilnic. Am zis nervoasa.
-Fi atenta. Daca un baiat da peste mine, se alege cu botu umflat! Dar daca o fata da peste mine este violata pe loc. Tu la ce categorie crezi ca te incadrezi? A zis apucandu ma de par. Din cauza dureri m am intors cu spatele la el.
- In prima! Am zis si I am dat un cot in burta. A cazut la pamant dandumi drumu la par.
Toti de uitau uimiti la mine si in acelasi timp speriati. Roscatul sa intors pe burta si a incercat sa ma apuce de rochie dar am fost mult mai rapida si I am intors mana la spate pana am auzit un mic pocnet. Baiatul a scos un tipat de durere.
-Ups! Cred ca am rupt o. m am indepartat putin de el si mi am scuturat rochia. Asta patesti cand te pui cu cine nu trebuie.
M am intors cu spatele la el vrand sa ma duc la umbra unui copac dar o mana ma strans tare de umar. Deci nu te inveti minte, bine! L am apucat cu mana stanga si l am imins cu piciorul drept in glezna si l am dat peste cap. Cred ca acea cazatura a fost c am puternica pentru un pricajit ca el.
Sasuke: Eu si prieteni mei priveam putin socati scenele de lupta dintre rozalie si roscat. Am observant ca Sakura avea o mica floare de cires pe umar. O alta bufnitura mi a atras atentia de la floare, se pare ca un baiat brunet a ajus pe jos langa roscat. Naruto si Kida ingijorati ca ar putea pati ceva rozalia au intervenit.
-Gata Gaara, deja ti ai luat bataie de la noi, acum vrei sa ti iei bataie si de la o fata?
Roscatul nervos sa ridicat vrand sa I de a una lu Naruto, dar sacura I a pus piedica si a cazut cu botu de asfalt.
-Ups! Acum ti ai rupt si gura. A zis amuzata.
-Ajunge! Am zis nervos eliberanduse o alee in fata mea. Plecati dracu odata, deja mati enervate! Cat de tare vreti sa mi puneti nervi la incercare?
Gaara si Kankuro s au ridicat de jos si au plecat spre scoala.
-Baieti! Ce bine imi pare sa va vad! A zis Sakura luandui pe cei doi de gat si strangandui cu dragoste. Apoi a venit la mine si la Neji sa ne sugrume.
-Si noua ne pare bines a te vedem. A zis Naruto.
-Ce am vorbit noi de mana? Am intrebat o.
-Pai sti….iauzi soneria, trebuie sa plec in clasa! Pa pa! a zis ranjind si a fugit spre intrarea in scoala.
-Dar, eu nu aud nimic. A zis Naruto buimac.
-SASUKE!! IUBITULEE!!
-Iti zic eu ce aud si sincer as fi vrut sa aud si eu soneria. A zis ascunzandu ma in spatele lui Naruto.
Cred ca a auzit toata scoala acest strigat “minunat”, si cred ca a auzit si Sakura. Am vazut o incetinind aproape de intrarea in scoala.
-Naruto, te rog nu mi spune ca este o fata roscata cu ochelari.
-Binee….este una fara ochelari, roscata.
-Parca ti am zis sa nu spui asta. O sa mor cu ea de gat, doamne. Femeia asta de unde vine, din iad?
-Iti aduc eu strangul. A zis Naruto zambind.
-Cand ti oi da un strang in…
-Iubi!! Ce faci? A intrebat Karin intrerupandu ma.
-Incerc sa mi gasesc un strang! A zis uitandu ma urat la Naruto.
-De ce iubi?
-Ca sa scap de tine si de gura aia a ta mare. Esti mai rau ca un caine care latra zi si noapte. Karin, de cate ori sa ti repet? NU ESTI IUBITA MEA! Tu esti o proasta! Am strigat nervos la ea.
-Hai iubi, ca stiu ca glumesti! A zis si ma pupat pe obraz fugind in clasa.
-God take me now!! Am zis stergandu ma pe obraz. Uita Naruto! Am zis distrugandu I visele.
-Frate, poti so iei pe Sakura in locul unde sta cel mai des Karin sis a o saruti, asa impusti doua rate dintr o lovitura!
-Stai, care a 2 a?
-Nu vrei sa I spui tu Sakurei co placi? Sau vrei sa auda de la noi? A intrebat Naruto aratnd spre ceilalti.
-Hey, asta era ceva personal si…
-Si se vedea cu ochiul liber. A zis Kiba razand.
I am dat una in joaca si ne am indreptat spre clasa noastra. Privirea mi a fost atrasa de locul in care stateam eu in banca. Naruto si Kiba s au dus s o salute pe Sakura si s au asezat in banca din fata ei. Iar Shikamaru si Neji s au asezat langa banca rozaliei. Eu m am asezat cu ea in banca. Sakura, Naruto, Kiba si cu mine stam in bancile de la fereastra, iar ceilalti doi stateau in ultima banca d elanga mine. Sakura era c am suparata se vedea usor, cred ca a auzit o pe Karin. Jur ca o s o omor pe fata aia.
-Hey Sakura, esti cu noi? Pari c am abatuta, ce s a intamplat? A zis Naruto.
Sakura a scos de sub cartile de pe banca un biletel.
-“Diseara la ora 21:00 bataie! Sa te vad atunci pustuaic o!”
Semnat G…Gary?
Ce a scris asta aici?
-Gaara desteptule. A zis Kiba aruncand biletul pe geam.
-Unde la I gasit? A intrebat Neji din dreapta noastra.
-Pe usa de la dulapiorul meu.
-Iti este teama? A intrebat Sjikamaru uimit.
-Glumesti? El este ultimul lucru de care ar trebui sa mi fac griji.
-Atunci ce ai? Am intrbat toti.
-Nu sunt cu Hinata in clasa! Am zis lasand capul in jos.
Toti au inceput sa rada inafara de mine care doar am zambit. Sakura ne a scos limba suparata.
-Prostut o, esti cu Hinata in clasa doar ca nu vine la prima ora lunea. Este c am “afona” . a zis Kiba razand.
-Ce vrei sa spui?
-Acum avem prima ora muzica, nu? Ei bine in prima zi de scoala Hinata a cantat “Oda bucuriei” in bataie de joc.
FLASHBACK
-Slava tie stea cur…coff…coff!
-Ce ai draga? A zis profesoara speriata.
-Doamna, am mancat niste cornulete si nu cred ca mi au priit prea bine! A zis bruneta uitanduse la Lee un baiat brunet tuns castron si ochi de gandac.
-Domane Lee pleaca de acolo, repede!”
END FLASHBACK
-De atunci ii da 10 doar sa nu cante.am zis razand. Si, incepe. Am soptit in timp ce ma ridicam in picioare.
-Buna ziua clasa! Hyuga Hinata este prezenta? A zis profa asezanduse la catedra.
-Nu doamna! Au zis Kiba si Naruto razand.
-Bine! Stati jos copii. Sa vedem, a zis in timp ce deschidea catalogu, se pare ca aveti o cilega nou. Domnisoara Haruno vino in fata si prezintate.
Rozalia sa ridicat din banca putin timida si sa dus in fata clasei.
-Buna, eu sunt Sakura Haruno si am 18 ani. A zis rosind usor.
-Sti sac anti la vreun instrument?
-Da, a zis studiind clasa, stiu ca cant la chitara.
-Ne poti canta ceva? Sau ai mancat sit u cornulete. A zis putin speriata.
-Stati linistita, nu am mancat nimic stricat. Va pot canta ceva si imi pare rau ca nu este scrisa de mine. A zis luand un scaun si chitara neagra din spatele clasei. Am auzit ca va plac melodiile personale.
-Da, asa este. Voi trece cu vederea azi.

I can almost see it
That dream i'm dreaming but,
There's a voice inside my head sayn
You'll never reach it
Every step I'm taking
Every move I make feels
Lost with no direction
My faith is shaking
But I .... , got to keep trying
Got to keep my head held high...

There's always going to be another mountain
I'm always going to want to make it move ,
Always going to be an uphill battle
Sometimes you going to have to lose...
Ain't about hou fast I get there
Ain't about what's waiting on the other side ...

It's the climb ....

The struggles I'm facing
The chances I'm taking,
Sometimes they knock me down but ...
No I'm not breaking
The pain I'm knowing
But these are the moments that ...
I'm going to remember most yeah ,
Just got to keep going,

And I
I got to be strong
Just keep pushing on
but...


There's always going to be another mountain
I'm always going to want to make it move ,
Always going to be an uphill battle
Sometimes you going to have to lose...
Ain't about hou fast I get there
Ain't about what's waiting on the other side ...

It's the climb...
yeeeaaiii........


There's always going to be another mountain
I'm always going to want to make it move ,
Always going to be an uphill battle
Sometimes you going to have to lose...
Ain't about hou fast I get there
Ain't about what's waiting on the other side ...

It's the climb...
yeaaaiii...


Keep on moving
Keep clibing
Keep the faith baby
It's all about,
It's all about,
The climb...
Keep the faith
keep your faïth
Oooh , oooh .
Rozalia avea o voce minunata. Ne ar trebui cineva ca ea in trupa, dar mai intai trebuie sa I spunem si tampitului aluia de manager.
Dupa terminarea scolii ne am dus la mine acasa. De fapt este casa noastra, toata trupa sta acolo si din cand in cad si Hinata. Era o casa mare alba cu 6 camere si fiecare cu baie proprie. 5 erau ale noastre iar a 6 a era pentru oaspeti. Fiecare sa dus la el in camera oboist dupa o zi lunga de scoala. Aveam o camera mare cu pereti albi si negri in mijloc este patul meu si langa am un dulapior sip e jos am un covor negru. Baia era mai mica dar draguta cu pereti albi, are o cada si dus care sunt despartite cu o oglinda de WC si ciuveta. Mi am scos din dulap niste blugi negri, un tricou alb pe acre scria “WAR!!!” si o vesta neagra si le am aruncat pe pat. Am intrat sa mi fac un dus rapid apoi sa plec. M am imbracat cu hainele aruncate pe pat si m am incaltat cu niste converse de aceiasi culoare cu blugii.
-Era ultima felie si era pentru Sasuke!! A strigat un bou din capul mesei.
Aveam o sufragerie mare cu pereti gri, o plasma si multe dulapioare, o canapé neagra si multe perne albe. Am traversat sufrageria spre sala de mese de unde se auzea acel taraboi.
-Si? Ce mi pasa! A intarziat sa fie sanatos. A zis Naruto.
-Si daca acel sanatos ar sta in usa si s ar uita la prostia omeneasca, ce ati face?
-I am spune sa se duca dracu. A zis Naruto fara sa si de a seama ca eu am vorbit.
-Bine atunci ma duc sa mananc in oras. Am zis si am iesit afara.
-Stati, ala chiar era Sasuke?
Am coborat treptele spre garaj si m am urcat intr o masina neagra si am plecat.
Poze:
http://advanceautoparts12.files.wordpres...5_01_b.jpg masina Sakurei
http://www.narutofanboy.com/images/wallp...66859.jpeg Gaara
http://media.photobucket.com/image/kanku...ankuro.jpg Kankuro
http://images1.fanpop.com/images/photos/...0-1100.jpg Karin
http://static.infoturism.ro/poze-hotel/8...410854.jpg casa trupei
http://www.kidexmob.ro/dormitoare.jpg camera lui Sasuke
http://1.bp.blogspot.com/_KenlA3M2gUU/S7...320/16.jpg baia
http://team-casa.ro/upload1/6605320.jpg sufragearia

Cantece:
http://www.youtube.com/watch?v=NG2zyeVRcbs The Climb
interesant ficul...sincera sa fiu eu pana acum nu am mai citit un fic cu o asa ideee...insa cred ca e tare...si in legatura cu criticile..ai putea incerca sa reduci putin din dialog sa sa descrii mai bine sentimentele...eu stiu..atunci cand canta sau..ceva..nustiu...doar o parere.si in rest putintele greseli..ca sa spun asa..si cred ca sunht de acord cu Loula in privinta faptului ca ar trebui sa mai citesti o data ficul inainte sa-l postezi ..in rest e ok ..cel putin mie imi place foarte mult...si te rooooog foarte frumooooos sa pui nextu!!!!

Heartagrama

Capitolul 3
~Secretele ascunse intr o lupta~

Sakura: -Haide tata! Doar de atat esti in stare? Bosorogule!! Am trigat la un barbat inalt cu parul negru si bine facut din cauza antrenamentelor cu mine, acela e tatal meu.
-Pe cine faci tu bosorog? Abea de mai nimerit odata! Esti doar o fata!
M am enervate si l am atacat cu viteza. L am taiat cu sabia la bracu destul de repede.
-Cum spune am, esti doar o fata!
Am zambit si I am aratat cu degetul spre pantalonii care acum erau pe jos, iar tata a ramas in boxeri. Tata se uita jos mirat si incearca sa si puna pantaloni inapoi pe el, dar fara success. Din usa se aude un latrat si un ras confundat cu un tusit.
-Dragule, tineti nadragi pe tine si miscate sus. A zis chicotind. Si tu la fel domnisoara, este vremea cinei.
-Venim imediat iubito! A zis tata bombanind ceva dup ace aiesit mama din camera.
Kira sa grabit sa vina la noi inainte ca usa sa se inchida. Camera in care ne afla este camera de antrenament. Este alba jumatate din ea si cealalta jumatate este neagra; cele doua jumatati sunt despartite de un zic din stical prin care nu se poate vedea nimic din nici o parte. Partea alba o folosim de obicei ziua si pentru viteza; partea neagra o folosim noaptea pentru concentrare si coordonare a minti si a ochilor.
Am luat o pe Kira in brate si m am asezat pe jos. Tata sa asezat in fata noastra incercand sa si tina pantaloni pe el.
-Ti ai facut tatuaj? Ma intrebat tata uitanduse ciudat la florile de pe mana mea.
-Daa!! Sti, aseara m am bagat sub patura si m am tatuat cu perna! Am doua nu stiai?
-Ba da, pe alea le am vazut! Pe umar, nu stiam ca ti plac tatuajele.
-Dimineata mi au aparut, dar era una nu patru. Am zis putin surprinsa ca au mai aparut si alte flori.
-Hmm…ce ciudat! Si bunica ta avea flori de cires pe umar. Dar era se luptase cu un….
-Kimaru, daca nu te misti in doua secunde sus sa te schimbi, o sa te bati cu mine. A strigat mama intrerupandul.
-Cu un…? Am intrebat incercand sa mai scot ceva de la el.
-Nu ai auzit o pe mama ta? Daca nu ne miscam sus sa ne schimbam o sa ne luptam cu ea, si nu vrei, crede ma!
Am iesit din camera si ne am indreptat spre scarile care duceau la etaj. Nu am apucat sa urcam cateva trepte ca a sunat cineva la usa.
-Cine dracu poate sa fie la ora asta tarzie? A strigat tata nervos indreptandu se spre usa.
-Tata e dabea spate seara si chiar vrei sa si faca o parere asa buna despre seful ANBU? Am zis dandul la o parte din usa. Cred ca ii va face placer sa te vada cu pantaloni in vine! Am strigat in timp ce pleca.
-Mai tare nu strigi? Nu cred ca te au auzit si ce I din echipa mea! A strigat cand deschideam usa.
-Buna!
-Buna, Sasuke? Ce faci aici? Am intrebat oarecum mirata.
-Vrei sa iesim in oras? A intrebat rosind usor.
-Invita omu in casa, nu l tine in usa! A strigat tata de sus.
-Kira nu vrei sa l ajuti? I am zis micutei care a zburat din bratele mele si a fugit la tata.
-Ma mancat in cur sa ti o dresez. Mersi Kira, nu trebuia s ama scarpini!
-Hai intra si nu l lua in seama pe tata. Am zis si l am condus in sufragerie.
-Nu stiam ca este seful ANBU.
-Deci sa auzit pana afara! Hopa, am zis ranjind.
-Stai linistita, si vecini vostri au auzit. A zis razand.
-Eu ma duc sa ma scimb, vin imediat. Vrei ceva de baut?
-Nu, stai linistita.
Am urcat in fuga scarile si mi am facut un dus rapid. Era sa alunec pe gresie, m am impiedicat de pragul usii si m am lovit cu usa de la dulap in cap din cazua neatentiei si grabei mele. Mi am ales o rochie neagra legata la gat pana deasupra genunchilor si m am incalat cu o pereche de cizme negre cu barete si am coborat.
Sasuke astepta rabdator in capul scarilor. Sa uitat lung la mine cand coboram scarile si apoi a inceput sa rada. In spatele meu Kira cobora manda cu chiloti tatei in bot. Am ranjit la gandul ca tata va striga din moment in moment.
-Afurisita sa fi Kira!! A strigat tata din camera.
L am luat pe Sasuke de mana si am iesit afara. Avea mana foarte rece si m am simtit ca arsa cand am atins o. A deschis usa din fata mea apoi sa urcat la volan. A dat drumul la radion si a inceput o melodie cantata de el si trupa lui “The last night”. Sasuke a inceput sa sac ante fermecat parca de muzica. A doua oara la refren am cantat si eu. Era frumoasa melodia si cu vocile noastre era si mai frumoasa.
-Unde mergem? Nu vor fi fanii care sa sara pe tine? Am intrebat uitandu ma la el.
-Crezi ca fanii au bani de un restaurant elegant?
-Sa sti ca pot sa stea in fata restaurantului sis a te astepte!
-Sunt badigarzi! Am facut rezervare inainte sa vin sa te I au si le am cerut sa nu fie nici un fan in fata restaurantului.
Dup ace am terminat de vorbit am facut dreapta pe o straduta si am ajuns la restaurant. Sasuke a parcat masina si a venit sa mi deschida portiere. Ma luat de mana si ma condus pana in hol la receptive.
-Uchiha.
-Imediat, a zis chelnerul.
Ne a condus pe terasa. Era o masa sub un arbore mare. Luna se vedea foarte bine printre crengile copacului. Sasuke a venit la mine si ma ajutat sa ma asez, apoi sad us la locul lui. Chelnerul ne a lasat meniurile si a plecat. Sasuke este foarte amabil fata de alti baieti, noroul meu.
-Bei vin? Ma intrebat afundat in meniu.
-Vin rosu, dar nu stiu care este mai bun. Nu prea le cunosc.
-Doua pahare de vin rosu, Karano; atat pentru inceput. Este foarte bun si nu e dulce, cred ca ti place, nu?
-Da asa e! De ce suntem singuri aici? Am zis uitandu ma imprejur.
-La asta m am referit cand am zis ca m rezervat o masa. Nu vroiam sa vad porumbei pe aici.
Chelnerul a venit cu o tava pe care erau doua pahare si o galetusa plina cu gheata und era vinul. A umplut paharele pana la jumatate cu vin si le a pus in fata noastra iar galetusa a pus o la marginea mesei si tava o tinea la subrat. Ne a intrebat ce vrem sa mancam si ne am uitat unu la altu ca la masini straine. Intr un final am comandat niste creveti cu sos pentru doi si o portie de pene cu branza. Chelnerul a zis ca vor fi gara in maxin 15 minute si a plecat. Am luat paharu cu vin din fata mea si l am studiat atenta. Arata destul de mine si la fel si mirosea; am ciocnit cu Sasuke si am baut putin. Era foarte bun si avea un gust asenamator cu sangele. Sasuke s a ridicat de la masa si a venit langa mine. Sa aplecat si mi a intins mana in semn de invitatie la dans. Am rosit usor si I am spus ca nu s chiar asa de buna la dans, dar el ma ridicat usor si am inceput sa dansam pe o melodie lenta si foarte linistitoare. Usor si cu grija am incercat sa nu l calc pe picioare si am inceput sa invat. Cand melodia sa terminat ne am asezat la masa si am mai baut o gura de vin. Chelnerul a sosit cu un castron plin cu sos de maioneza si ciuperci, pe marginea castronului erau aliniati crevetii iar pe o alta farfurie erau mai multi. Mine mi a adus o farfurie cu pene (macaroane) si pe deasupra aveau branza. Am gustat mai intai din crevetii cu sos care erau foarte buni si apoi din pene. Nu era o combinative pre area si in plus mancarea era foarte buna.
-Cred ca asa mananci in fiecare seara. Am zis luan o pana.
-Nea…de obicei mancam pizza sau altceva. Naruto comanda tot cand nu este Hinata cu noi. Dar dimineata mancam cel mai bine. A zis putin visitor.
Pana am mai vorbit si mancat timpul a trecut ca un fulger pentru noi. M am uitat la ceas si arata 20:45. Ahh….am uitat de acea “confruntrare”.
-Sasuke, cat de repede poti ajunge la scoala? L am intrebat in timp ce ma ridicam.
-In 10 minute, de ce? A intrebat buimac.
-Avem o confruntrare de terminat. Am zis zambind.
Ne am dus la chelner sa platim masa si am fugit spre masina. In timp ce conducea Sasuke a tastat ceva pe telefon fiind atent la drum. Nu am apucat sa vad ce scria dar in mai putin de 5 minute o masina neagra mergea alaturi de noi. Am ajuns la scoala in mai putin de 10 minute, am avut noroc ca orasul era mai amortit noaptea. Am oprit masina undeva in aproprierea intrarii si am coborat. Din masina care a tinut pasul cu noi au coborat Naruto, Kiba, Neji, Shikamaru si la urma Akamaru.
-Luati o pe Sakura si mergeti la copac, eu si Naruto mergem sa ascundem masinile. A spus Sasuke si a plecat.
Eu si ceilalti baieti ne am indreptat spre copacul unde au stat ei in timpul pauzei. Kiba se uita putin c am visitor la mine, dar si a intors privirea repede cand au aparut Naruto si Sasuke ca o briza in spatele nostru. Nu am mai asteptat mult pana sa vina si grupa adverse. Au intrat pe poarta principal c am prosti dupa felu cum aratau.
-Se pare ca pustoaica n a venit, a zis Gaara zambind.
Cum eram toti imbracti in negru, ascunsi de lumina lunii sub arbore, nu ar putea sa vada chioru.
Alaturi de el mai erau Kankuro, o fata blonda cu patru codite, o roscata c am urata, o fata cu parul scurt de culoarea pamantului si un baiat cu parul scurt, negru si c am palid; de fapt toti erau palizi cu exceptia roscatei. Am scos un ras incet iar privirile s au indreptat spre mine si am iesti din umbra.
-Se pare ca printeza a venit singura in seara asta! Nu ti e frica, papusa! A zis Gaara apropiinduse.
Am zambit si le am facut un semn subtil cu mana baietilor sa iasa de sub umbra. Gaara sa oprit la jumatatea drumului cand mi a vazut prietenii zambind cand au venit langa mine.
-Impotriva lor ne ai pus pe noi sa ne luptam? A intrebat blonda uimita si nervoasa. Consoderama ca si scoasa din lupta Gaara.
Blonda se indrepta spre noi dar sa oprit la Gaara. Acesta a prins o de mana si a pus o la pamant. L am simtit pe Shikamaru cum se enerveaza si l am oprit inainte sa faca vreo prostie.
-Deci Gaara, ti ai adus fetele sa lupte pentru tine? A intrebat Naruto zambind.
-Macar noi suntem pregatite nu ca ea in rochie de bal. a zis roscata putin nervoasa.
Am zambit ti mi am desfacut rochia de la spate lasand o sa cada pe jos. I au luat locul un costun format din pantaloni scurti negri si un mieu de aceiasi culoare.
-1. Tu vei fi ultima care va avea de aface cu mine;
2. Daca nu sunteti gata sa va vedeti viata cum zboara ca un film prin fata ochilor, puteti pleca;
Si 3. Nu te pune cu mine roscato! Am mai multa putere decat tine si i plus pun pariu ca nici nu cutitu nu sti sa te lupti.
Roscata a ramas putin pe ganduri in timp ce ne cerceta. A scos de la spate un cutit si a inceput sa inainteze din ce in ce mai repede.
-Ataco pe la spate, iubii! A strigat in timp ce se apropria.
I am prins incheietura si I am sucit o la spate lana cand cutitul era aproape de coloana ei vertebrara.
-Iubi? Am zis razand. Cine ar fi destul de prost incat sa fie cu tine?
O mana rece mi a atins mana foratandu ma s o zgarii pe roscata. Am intors capu si in spatele meu era Sasuke care o privea nervos pe roscata.
-Karin, baga dracu in capu ala gol, NU SUNT IUBITUL TAU!!! A strigat Sasuke nervos.
-Acum te preface ca nu esti cu mine pentru ca este scarab asta de fata cu noi?
-Sti ca scarab ia te aude si ca poate sa iti rupa mana in orice moment? Am intrebat si I am sucit si mai tare mana. Stai putin, tot ce sa intamplat in seara asta a fost ca sa ma tineti departe de ei? Vroiati sa creada ca sunt o lasa?
-Loginc ca nu….
-Nu! Plecati, totii!! Ma descurc si fara voi.
Am apucat o pe roscata de par si am trantit o la pamant; apoi m am indreptat cu viteza spre Gaara care inca o tine ape blonda la pamant. I am infipt cutitul in burta si l am impins pe spate. Am ajutat o pe blonda sa se ridice si I am spus sa se duca la baieti. Tipa cu parul saten a inceput sa tipe din cauza ca era Gaara ranit. Deja se comportau ca nsite copii mici. Am scos cutitu din burta lui si l am aruncat in umarul ei. Kankuro si brunetul s au uitat la fata cum cade jos de frica si atunci I am atacat sip e ei. I am dat un pumn in ficat lui Kankuro fortandul sa cada jos scuipand sange si brunetului I am dat un pumn in gura. Ochi mei odata verzi ca iarba dimineata acum erau inchisi la culoare de furie. Gaara si a scos de la spate un cutit si la aruncat in umarul meu drept.

Sasuke: O priveam pe cum se misca cu viteza spre colegii lui Gaara doborandui foarte usor. Karin statea in fata noastra la pamant si privea scenele insangerate cu frica fata de rozalie. Gaara nervos a scos un cutit de la spate si la aruncat in umarul drept al Sakueri. Acesta a zambit pervers crezant ca Sakura sa speriat. Am vrut sa ma duc sa I ard una in moaca dar Naruto ma oprit. Rozalia sa intors nervoasa spre roscat, avea o privire rece si plina de ura. Gaara sa ridicat si a scos cutitul din umarul lui Matsuri si sa indreptat spre rozalie vrand s o loveasca. Aceasta a ridicat mana la nivelu cutitului si a asteptat ca Gaara sa il infiga in mana ei. Roscatu se uita stupefiat la Sakura fara sa mai poata spune ceva, sa trezit cand a obervat ca e la pamant din cauza lovituri fetei. Si a scos cutitul din mana si l a lasat sa cada in pana roscatului. Sangele curgea siroaie din palma Sakurei dar se pare ca ei nu i pasa. S a apropiat de Karin putin mai calma dar nu cred c o iarta.
-Deci, ce alegi? Sa mori sau sa fi torturata? Sunt in stare de amandoua si nu mi pasa ca e Sasuke al tau de fata.
Cuvintele ei erau pline de ura si dispret fata de Karin. Roscata sa ridicat cu greu de jos vrand sa I dea o palma Sakurei dar, rozallia a fost mai rapida si I a dat un picior in burta trimitand o in copacul din spatele nostru. Si a ascot cutitul care pana acum a ramas infipt in umarul ei si la tinut de varf indreptat spre capul roscatei.
-Te anunt de pea cum ca nu am tinta buna.
Spunand asta a aruncat cutitul la un milimetru de capul lui Karin, bagand o in sperieti.
-Hmm…ai avut noroc de data asta. Daca vei avea ghinionul sa ne mai intalnim nu voi mai fi asa indulgenta.
Sa intors cu fata la noi, inca nervoasa. Si a luat rochia de jos si a rupt doua fasii lungi. Una si a legat o in palma iar la a doua a ajutat o Temari sa si o puna. I a multumit si a inceput sa se uite prin curte. Mai intai sa uitat ca Gaara si gasca lui, la Karin cum zacea adormita langa copac si apoi la mine. Cred ca daca avea cum, baga cutitu in mine. Sa intors spre iesirea din curtea scolii si a plecat.
-Sakuraa!!! Unde te duci? A strigat blondul dupa ea.
-Undeva unde nu e el, a spus aratand spre mine.
-Sakura, hai la noi mai bine. Il sunam noi pe tatal tau si ii spune m ca ai dormit la Hinata.
Cu greu au reusit baietii s o convinga pe rozalie sa ramana o noapte la noi. De data asta Sakura a stat cu Naruto in masina iar restu la mine. Cand am ajuns acasa luminile erau aprinse. Am parcat masinile in garaj si am intrat in casa.
-Hey baieti! V am facut niste furecuri! Sakura?!! A zis si a scapat tava.
Akamaru a fost destul de rapid incat sa prinda tava fara sa scape vreun furesc pe jos. A trecut pe la fiecare sa ne serveasca si apoi a luat si el unu.
-Buna Hinata! A zis rozalia in timp ce manca dintr un fursec. Mmm…te pricepi la dulciuri, sunt foarte bune!
-SAKURA HARUNO!!! Ce dracu ai facut? A strigat nervoasa.
-Pai sti…m am batut cu Gaara. A zis rozalia zambind.
Hinata sa uitat ca pisica in calendar la Sakura si era sa cada din picioare dar Naruto a prins o la timp. Akamaru era in stanga Hinatei si incerca sa impinge tava cu furescuri ca sa poata lua si bruneta.
-Mersi Akamaru, dar nu mi distrage atentia de la, Sakuraa!!! Unde plecati cu totii? Inapoi in fata mea ca daca ma puneti sa vin dupa voi si e mai rau dupaia.
-Uite Hinata, imi pare rau, dar m am enervate din cauza domnului, a zis aratand spre mine, si din cauza a ceea ce I a factu lui Temari. A zis rozalia putin suparata.
-Nu! Ceea ce trebuia sa faci era sa nu te bagi in lupta lor, ei nu ai nici o zgarietura.
-Asta pentru ca nu a fost lupta noastra, Gaara a provocat o pe Sakura, nu pe noi. A zis Naruto cand o ajuta pe Hinata sa se ridice.
-Si de ce nu va ti bagat! A strigat Hinata si I a dat un pumn in cap blondului. Voi doua miscativa in baie, restu la culcare.
-Nu esti mama! A zis Naruto.
-A da? Vreti sa va trimit sus traditional? A intrebat radicand tava in aer.
-Nuu!!! Am strigat toti si am urcat la etaj.
-Asa ziceam si eu.
Toti ne am facut cate un du scald si ne am schimbat de hainele de strada. Eu mi am pus o pereche de pantaloni negri si m am dus in baie sa vad ce face Hinata. Din baie sa auzit un mic icnit. Am intrat in baie si am vazut toata gasca acolo.
-Hinata, chiar stura. A zis rozalia cu palma intinsa.
-N am ce ti face! Nu eu te am pus sa ti pui mana in fata cutitului.
-Daca nu o facea acum erai in camera de oaspeti in grijind o la ficat. Am zis si I am aruncat pudra.
-Mersi, dar mai bine as punea o pe tine.
-Pe cine? Pe Sakura sau pudra? Am zis razand.
-Cutitul! A zis bruneta razand. Parca v am zis sa va culcati.
-Poate, dar noi vream sa stam cu voi. A zis Naruto.
-Vorbeste pentru tine eu ma duc sa ma culc. A zis Shikamaru si a plecat. Sasuke si tie ti e somn!
-Ba nu!
-Ba da, misca! A zis si ma tras afara.
1. Cutitul avea venin in el;
2.Ultima oara Sakura nu era tatuata;
3. Esti tare prost uneori.
-Vad ca asa zisul venin nu o afecteaza cu nimic, si acele flori I au aparut in timpul lupteai. Ce vrezi ca inseamna?
-Nu stiu, hai mai bines a aflam cate ceav despre ea.
Am mers la mine in camera si l am lasat pe Shikamaru la butiane. A intrat in registrul primariei si a cautat familia Haruno.
-Sa vedem, e nascuta in 1992 august 30, adica azi. Era foarte apropiata de bunica ei Kira Haruno. Tata lei este seful ANBU iar mama ei este casnica.
-Acum inteleg de ce baieti I au strigat, la multi ani, adineauri.
-Sa vedem cine era bunica ei. Seamana mult cu ea si uite, are acelasi tatuaj ca Sakura. Cred ca e ceav ce nu vrea sa ne arate. Aha.. fi atent, se pare ca acel semn apare cand…
-Nu se poate!


Poze:
http://images2.fanpop.com/images/photos/...90-550.jpg tatal Sakurei – Kimaru
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/medi...rstock.jpg casa Sakurei
http://www.dormitoare.info/wp-content/up...b-idea.jpg dormitorul
http://www.stylediary.ro/wordpress/wp-co...8/05/4.JPG rochia Sakurei (este ultima ;) )
http://2.bp.blogspot.com/_RKjIT4c9DGQ/Sy...90+ron.jpg cizmele ei :X
http://th01.deviantart.net/fs19/300W/f/2...Vevila.jpg Temari
http://fc09.deviantart.net/fs30/f/2008/1...this27.jpg Matsuri
http://www.saitek.asia/images/sai2.jpg Sai[posturi unite]
Capitolul 3
~Secretele ascunse intr o lupta~

Sakura: -Haide tata! Doar de atat esti in stare? Bosorogule!! Am trigat la un barbat inalt cu parul negru si bine facut din cauza antrenamentelor cu mine, acela e tatal meu.
-Pe cine faci tu bosorog? Abea de mai nimerit odata! Esti doar o fata!
M am enervate si l am atacat cu viteza. L am taiat cu sabia la bracu destul de repede.
-Cum spune am, esti doar o fata!
Am zambit si I am aratat cu degetul spre pantalonii care acum erau pe jos, iar tata a ramas in boxeri. Tata se uita jos mirat si incearca sa si puna pantaloni inapoi pe el, dar fara success. Din usa se aude un latrat si un ras confundat cu un tusit.
-Dragule, tineti nadragi pe tine si miscate sus. A zis chicotind. Si tu la fel domnisoara, este vremea cinei.
-Venim imediat iubito! A zis tata bombanind ceva dup ace aiesit mama din camera.
Kira sa grabit sa vina la noi inainte ca usa sa se inchida. Camera in care ne afla este camera de antrenament. Este alba jumatate din ea si cealalta jumatate este neagra; cele doua jumatati sunt despartite de un zic din stical prin care nu se poate vedea nimic din nici o parte. Partea alba o folosim de obicei ziua si pentru viteza; partea neagra o folosim noaptea pentru concentrare si coordonare a minti si a ochilor.
Am luat o pe Kira in brate si m am asezat pe jos. Tata sa asezat in fata noastra incercand sa si tina pantaloni pe el.
-Ti ai facut tatuaj? Ma intrebat tata uitanduse ciudat la florile de pe mana mea.
-Daa!! Sti, aseara m am bagat sub patura si m am tatuat cu perna! Am doua nu stiai?
-Ba da, pe alea le am vazut! Pe umar, nu stiam ca ti plac tatuajele.
-Dimineata mi au aparut, dar era una nu patru. Am zis putin surprinsa ca au mai aparut si alte flori.
-Hmm…ce ciudat! Si bunica ta avea flori de cires pe umar. Dar era se luptase cu un….
-Kimaru, daca nu te misti in doua secunde sus sa te schimbi, o sa te bati cu mine. A strigat mama intrerupandul.
-Cu un…? Am intrebat incercand sa mai scot ceva de la el.
-Nu ai auzit o pe mama ta? Daca nu ne miscam sus sa ne schimbam o sa ne luptam cu ea, si nu vrei, crede ma!
Am iesit din camera si ne am indreptat spre scarile care duceau la etaj. Nu am apucat sa urcam cateva trepte ca a sunat cineva la usa.
-Cine dracu poate sa fie la ora asta tarzie? A strigat tata nervos indreptandu se spre usa.
-Tata e dabea spate seara si chiar vrei sa si faca o parere asa buna despre seful ANBU? Am zis dandul la o parte din usa. Cred ca ii va face placer sa te vada cu pantaloni in vine! Am strigat in timp ce pleca.
-Mai tare nu strigi? Nu cred ca te au auzit si ce I din echipa mea! A strigat cand deschideam usa.
-Buna!
-Buna, Sasuke? Ce faci aici? Am intrebat oarecum mirata.
-Vrei sa iesim in oras? A intrebat rosind usor.
-Invita omu in casa, nu l tine in usa! A strigat tata de sus.
-Kira nu vrei sa l ajuti? I am zis micutei care a zburat din bratele mele si a fugit la tata.
-Ma mancat in cur sa ti o dresez. Mersi Kira, nu trebuia s ama scarpini!
-Hai intra si nu l lua in seama pe tata. Am zis si l am condus in sufragerie.
-Nu stiam ca este seful ANBU.
-Deci sa auzit pana afara! Hopa, am zis ranjind.
-Stai linistita, si vecini vostri au auzit. A zis razand.
-Eu ma duc sa ma scimb, vin imediat. Vrei ceva de baut?
-Nu, stai linistita.
Am urcat in fuga scarile si mi am facut un dus rapid. Era sa alunec pe gresie, m am impiedicat de pragul usii si m am lovit cu usa de la dulap in cap din cazua neatentiei si grabei mele. Mi am ales o rochie neagra legata la gat pana deasupra genunchilor si m am incalat cu o pereche de cizme negre cu barete si am coborat.
Sasuke astepta rabdator in capul scarilor. Sa uitat lung la mine cand coboram scarile si apoi a inceput sa rada. In spatele meu Kira cobora manda cu chiloti tatei in bot. Am ranjit la gandul ca tata va striga din moment in moment.
-Afurisita sa fi Kira!! A strigat tata din camera.
L am luat pe Sasuke de mana si am iesit afara. Avea mana foarte rece si m am simtit ca arsa cand am atins o. A deschis usa din fata mea apoi sa urcat la volan. A dat drumul la radion si a inceput o melodie cantata de el si trupa lui “The last night”. Sasuke a inceput sa sac ante fermecat parca de muzica. A doua oara la refren am cantat si eu. Era frumoasa melodia si cu vocile noastre era si mai frumoasa.
-Unde mergem? Nu vor fi fanii care sa sara pe tine? Am intrebat uitandu ma la el.
-Crezi ca fanii au bani de un restaurant elegant?
-Sa sti ca pot sa stea in fata restaurantului sis a te astepte!
-Sunt badigarzi! Am facut rezervare inainte sa vin sa te I au si le am cerut sa nu fie nici un fan in fata restaurantului.
Dup ace am terminat de vorbit am facut dreapta pe o straduta si am ajuns la restaurant. Sasuke a parcat masina si a venit sa mi deschida portiere. Ma luat de mana si ma condus pana in hol la receptive.
-Uchiha.
-Imediat, a zis chelnerul.
Ne a condus pe terasa. Era o masa sub un arbore mare. Luna se vedea foarte bine printre crengile copacului. Sasuke a venit la mine si ma ajutat sa ma asez, apoi sad us la locul lui. Chelnerul ne a lasat meniurile si a plecat. Sasuke este foarte amabil fata de alti baieti, noroul meu.
-Bei vin? Ma intrebat afundat in meniu.
-Vin rosu, dar nu stiu care este mai bun. Nu prea le cunosc.
-Doua pahare de vin rosu, Karano; atat pentru inceput. Este foarte bun si nu e dulce, cred ca ti place, nu?
-Da asa e! De ce suntem singuri aici? Am zis uitandu ma imprejur.
-La asta m am referit cand am zis ca m rezervat o masa. Nu vroiam sa vad porumbei pe aici.
Chelnerul a venit cu o tava pe care erau doua pahare si o galetusa plina cu gheata und era vinul. A umplut paharele pana la jumatate cu vin si le a pus in fata noastra iar galetusa a pus o la marginea mesei si tava o tinea la subrat. Ne a intrebat ce vrem sa mancam si ne am uitat unu la altu ca la masini straine. Intr un final am comandat niste creveti cu sos pentru doi si o portie de pene cu branza. Chelnerul a zis ca vor fi gara in maxin 15 minute si a plecat. Am luat paharu cu vin din fata mea si l am studiat atenta. Arata destul de mine si la fel si mirosea; am ciocnit cu Sasuke si am baut putin. Era foarte bun si avea un gust asenamator cu sangele. Sasuke s a ridicat de la masa si a venit langa mine. Sa aplecat si mi a intins mana in semn de invitatie la dans. Am rosit usor si I am spus ca nu s chiar asa de buna la dans, dar el ma ridicat usor si am inceput sa dansam pe o melodie lenta si foarte linistitoare. Usor si cu grija am incercat sa nu l calc pe picioare si am inceput sa invat. Cand melodia sa terminat ne am asezat la masa si am mai baut o gura de vin. Chelnerul a sosit cu un castron plin cu sos de maioneza si ciuperci, pe marginea castronului erau aliniati crevetii iar pe o alta farfurie erau mai multi. Mine mi a adus o farfurie cu pene (macaroane) si pe deasupra aveau branza. Am gustat mai intai din crevetii cu sos care erau foarte buni si apoi din pene. Nu era o combinative pre area si in plus mancarea era foarte buna.
-Cred ca asa mananci in fiecare seara. Am zis luan o pana.
-Nea…de obicei mancam pizza sau altceva. Naruto comanda tot cand nu este Hinata cu noi. Dar dimineata mancam cel mai bine. A zis putin visitor.
Pana am mai vorbit si mancat timpul a trecut ca un fulger pentru noi. M am uitat la ceas si arata 20:45. Ahh….am uitat de acea “confruntrare”.
-Sasuke, cat de repede poti ajunge la scoala? L am intrebat in timp ce ma ridicam.
-In 10 minute, de ce? A intrebat buimac.
-Avem o confruntrare de terminat. Am zis zambind.
Ne am dus la chelner sa platim masa si am fugit spre masina. In timp ce conducea Sasuke a tastat ceva pe telefon fiind atent la drum. Nu am apucat sa vad ce scria dar in mai putin de 5 minute o masina neagra mergea alaturi de noi. Am ajuns la scoala in mai putin de 10 minute, am avut noroc ca orasul era mai amortit noaptea. Am oprit masina undeva in aproprierea intrarii si am coborat. Din masina care a tinut pasul cu noi au coborat Naruto, Kiba, Neji, Shikamaru si la urma Akamaru.
-Luati o pe Sakura si mergeti la copac, eu si Naruto mergem sa ascundem masinile. A spus Sasuke si a plecat.
Eu si ceilalti baieti ne am indreptat spre copacul unde au stat ei in timpul pauzei. Kiba se uita putin c am visitor la mine, dar si a intors privirea repede cand au aparut Naruto si Sasuke ca o briza in spatele nostru. Nu am mai asteptat mult pana sa vina si grupa adverse. Au intrat pe poarta principal c am prosti dupa felu cum aratau.
-Se pare ca pustoaica n a venit, a zis Gaara zambind.
Cum eram toti imbracti in negru, ascunsi de lumina lunii sub arbore, nu ar putea sa vada chioru.
Alaturi de el mai erau Kankuro, o fata blonda cu patru codite, o roscata c am urata, o fata cu parul scurt de culoarea pamantului si un baiat cu parul scurt, negru si c am palid; de fapt toti erau palizi cu exceptia roscatei. Am scos un ras incet iar privirile s au indreptat spre mine si am iesti din umbra.
-Se pare ca printeza a venit singura in seara asta! Nu ti e frica, papusa! A zis Gaara apropiinduse.
Am zambit si le am facut un semn subtil cu mana baietilor sa iasa de sub umbra. Gaara sa oprit la jumatatea drumului cand mi a vazut prietenii zambind cand au venit langa mine.
-Impotriva lor ne ai pus pe noi sa ne luptam? A intrebat blonda uimita si nervoasa. Consoderama ca si scoasa din lupta Gaara.
Blonda se indrepta spre noi dar sa oprit la Gaara. Acesta a prins o de mana si a pus o la pamant. L am simtit pe Shikamaru cum se enerveaza si l am oprit inainte sa faca vreo prostie.
-Deci Gaara, ti ai adus fetele sa lupte pentru tine? A intrebat Naruto zambind.
-Macar noi suntem pregatite nu ca ea in rochie de bal. a zis roscata putin nervoasa.
Am zambit ti mi am desfacut rochia de la spate lasand o sa cada pe jos. I au luat locul un costun format din pantaloni scurti negri si un mieu de aceiasi culoare.
-1. Tu vei fi ultima care va avea de aface cu mine;
2. Daca nu sunteti gata sa va vedeti viata cum zboara ca un film prin fata ochilor, puteti pleca;
Si 3. Nu te pune cu mine roscato! Am mai multa putere decat tine si i plus pun pariu ca nici nu cutitu nu sti sa te lupti.
Roscata a ramas putin pe ganduri in timp ce ne cerceta. A scos de la spate un cutit si a inceput sa inainteze din ce in ce mai repede.
-Ataco pe la spate, iubii! A strigat in timp ce se apropria.
I am prins incheietura si I am sucit o la spate lana cand cutitul era aproape de coloana ei vertebrara.
-Iubi? Am zis razand. Cine ar fi destul de prost incat sa fie cu tine?
O mana rece mi a atins mana foratandu ma s o zgarii pe roscata. Am intors capu si in spatele meu era Sasuke care o privea nervos pe roscata.
-Karin, baga dracu in capu ala gol, NU SUNT IUBITUL TAU!!! A strigat Sasuke nervos.
-Acum te preface ca nu esti cu mine pentru ca este scarab asta de fata cu noi?
-Sti ca scarab ia te aude si ca poate sa iti rupa mana in orice moment? Am intrebat si I am sucit si mai tare mana. Stai putin, tot ce sa intamplat in seara asta a fost ca sa ma tineti departe de ei? Vroiati sa creada ca sunt o lasa?
-Loginc ca nu….
-Nu! Plecati, totii!! Ma descurc si fara voi.
Am apucat o pe roscata de par si am trantit o la pamant; apoi m am indreptat cu viteza spre Gaara care inca o tine ape blonda la pamant. I am infipt cutitul in burta si l am impins pe spate. Am ajutat o pe blonda sa se ridice si I am spus sa se duca la baieti. Tipa cu parul saten a inceput sa tipe din cauza ca era Gaara ranit. Deja se comportau ca nsite copii mici. Am scos cutitu din burta lui si l am aruncat in umarul ei. Kankuro si brunetul s au uitat la fata cum cade jos de frica si atunci I am atacat sip e ei. I am dat un pumn in ficat lui Kankuro fortandul sa cada jos scuipand sange si brunetului I am dat un pumn in gura. Ochi mei odata verzi ca iarba dimineata acum erau inchisi la culoare de furie. Gaara si a scos de la spate un cutit si la aruncat in umarul meu drept.

Sasuke: O priveam pe cum se misca cu viteza spre colegii lui Gaara doborandui foarte usor. Karin statea in fata noastra la pamant si privea scenele insangerate cu frica fata de rozalie. Gaara nervos a scos un cutit de la spate si la aruncat in umarul drept al Sakueri. Acesta a zambit pervers crezant ca Sakura sa speriat. Am vrut sa ma duc sa I ard una in moaca dar Naruto ma oprit. Rozalia sa intors nervoasa spre roscat, avea o privire rece si plina de ura. Gaara sa ridicat si a scos cutitul din umarul lui Matsuri si sa indreptat spre rozalie vrand s o loveasca. Aceasta a ridicat mana la nivelu cutitului si a asteptat ca Gaara sa il infiga in mana ei. Roscatu se uita stupefiat la Sakura fara sa mai poata spune ceva, sa trezit cand a obervat ca e la pamant din cauza lovituri fetei. Si a scos cutitul din mana si l a lasat sa cada in pana roscatului. Sangele curgea siroaie din palma Sakurei dar se pare ca ei nu i pasa. S a apropiat de Karin putin mai calma dar nu cred c o iarta.
-Deci, ce alegi? Sa mori sau sa fi torturata? Sunt in stare de amandoua si nu mi pasa ca e Sasuke al tau de fata.
Cuvintele ei erau pline de ura si dispret fata de Karin. Roscata sa ridicat cu greu de jos vrand sa I dea o palma Sakurei dar, rozallia a fost mai rapida si I a dat un picior in burta trimitand o in copacul din spatele nostru. Si a ascot cutitul care pana acum a ramas infipt in umarul ei si la tinut de varf indreptat spre capul roscatei.
-Te anunt de pea cum ca nu am tinta buna.
Spunand asta a aruncat cutitul la un milimetru de capul lui Karin, bagand o in sperieti.
-Hmm…ai avut noroc de data asta. Daca vei avea ghinionul sa ne mai intalnim nu voi mai fi asa indulgenta.
Sa intors cu fata la noi, inca nervoasa. Si a luat rochia de jos si a rupt doua fasii lungi. Una si a legat o in palma iar la a doua a ajutat o Temari sa si o puna. I a multumit si a inceput sa se uite prin curte. Mai intai sa uitat ca Gaara si gasca lui, la Karin cum zacea adormita langa copac si apoi la mine. Cred ca daca avea cum, baga cutitu in mine. Sa intors spre iesirea din curtea scolii si a plecat.
-Sakuraa!!! Unde te duci? A strigat blondul dupa ea.
-Undeva unde nu e el, a spus aratand spre mine.
-Sakura, hai la noi mai bine. Il sunam noi pe tatal tau si ii spune m ca ai dormit la Hinata.
Cu greu au reusit baietii s o convinga pe rozalie sa ramana o noapte la noi. De data asta Sakura a stat cu Naruto in masina iar restu la mine. Cand am ajuns acasa luminile erau aprinse. Am parcat masinile in garaj si am intrat in casa.
-Hey baieti! V am facut niste furecuri! Sakura?!! A zis si a scapat tava.
Akamaru a fost destul de rapid incat sa prinda tava fara sa scape vreun furesc pe jos. A trecut pe la fiecare sa ne serveasca si apoi a luat si el unu.
-Buna Hinata! A zis rozalia in timp ce manca dintr un fursec. Mmm…te pricepi la dulciuri, sunt foarte bune!
-SAKURA HARUNO!!! Ce dracu ai facut? A strigat nervoasa.
-Pai sti…m am batut cu Gaara. A zis rozalia zambind.
Hinata sa uitat ca pisica in calendar la Sakura si era sa cada din picioare dar Naruto a prins o la timp. Akamaru era in stanga Hinatei si incerca sa impinge tava cu furescuri ca sa poata lua si bruneta.
-Mersi Akamaru, dar nu mi distrage atentia de la, Sakuraa!!! Unde plecati cu totii? Inapoi in fata mea ca daca ma puneti sa vin dupa voi si e mai rau dupaia.
-Uite Hinata, imi pare rau, dar m am enervate din cauza domnului, a zis aratand spre mine, si din cauza a ceea ce I a factu lui Temari. A zis rozalia putin suparata.
-Nu! Ceea ce trebuia sa faci era sa nu te bagi in lupta lor, ei nu ai nici o zgarietura.
-Asta pentru ca nu a fost lupta noastra, Gaara a provocat o pe Sakura, nu pe noi. A zis Naruto cand o ajuta pe Hinata sa se ridice.
-Si de ce nu va ti bagat! A strigat Hinata si I a dat un pumn in cap blondului. Voi doua miscativa in baie, restu la culcare.
-Nu esti mama! A zis Naruto.
-A da? Vreti sa va trimit sus traditional? A intrebat radicand tava in aer.
-Nuu!!! Am strigat toti si am urcat la etaj.
-Asa ziceam si eu.
Toti ne am facut cate un du scald si ne am schimbat de hainele de strada. Eu mi am pus o pereche de pantaloni negri si m am dus in baie sa vad ce face Hinata. Din baie sa auzit un mic icnit. Am intrat in baie si am vazut toata gasca acolo.
-Hinata, chiar stura. A zis rozalia cu palma intinsa.
-N am ce ti face! Nu eu te am pus sa ti pui mana in fata cutitului.
-Daca nu o facea acum erai in camera de oaspeti in grijind o la ficat. Am zis si I am aruncat pudra.
-Mersi, dar mai bine as punea o pe tine.
-Pe cine? Pe Sakura sau pudra? Am zis razand.
-Cutitul! A zis bruneta razand. Parca v am zis sa va culcati.
-Poate, dar noi vream sa stam cu voi. A zis Naruto.
-Vorbeste pentru tine eu ma duc sa ma culc. A zis Shikamaru si a plecat. Sasuke si tie ti e somn!
-Ba nu!
-Ba da, misca! A zis si ma tras afara.
1. Cutitul avea venin in el;
2.Ultima oara Sakura nu era tatuata;
3. Esti tare prost uneori.
-Vad ca asa zisul venin nu o afecteaza cu nimic, si acele flori I au aparut in timpul lupteai. Ce vrezi ca inseamna?
-Nu stiu, hai mai bines a aflam cate ceav despre ea.
Am mers la mine in camera si l am lasat pe Shikamaru la butiane. A intrat in registrul primariei si a cautat familia Haruno.
-Sa vedem, e nascuta in 1992 august 30, adica azi. Era foarte apropiata de bunica ei Kira Haruno. Tata lei este seful ANBU iar mama ei este casnica.
-Acum inteleg de ce baieti I au strigat, la multi ani, adineauri.
-Sa vedem cine era bunica ei. Seamana mult cu ea si uite, are acelasi tatuaj ca Sakura. Cred ca e ceav ce nu vrea sa ne arate. Aha.. fi atent, se pare ca acel semn apare cand…
-Nu se poate!


Poze:
http://images2.fanpop.com/images/photos/...90-550.jpg tatal Sakurei – Kimaru
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/medi...rstock.jpg casa Sakurei
http://www.dormitoare.info/wp-content/up...b-idea.jpg dormitorul
http://www.stylediary.ro/wordpress/wp-co...8/05/4.JPG rochia Sakurei (este ultima ;) )
http://2.bp.blogspot.com/_RKjIT4c9DGQ/Sy...90+ron.jpg cizmele ei :X
http://th01.deviantart.net/fs19/300W/f/2...Vevila.jpg Temari
http://fc09.deviantart.net/fs30/f/2008/1...this27.jpg Matsuri
http://www.saitek.asia/images/sai2.jpg Sai[posturi unite]
imi cer scuze ca acest capitol a fost pus de doua ori
este vina netului meu

Heartagrama

Capitolul 4
~Secrete dezvaluite~
~prima parte~

Sasuke: -Nu se poate!
-Cum spune am, acele desene apar doar cand iubeste, se lupta sau cand este in apropierea unui vampir. A zis Shikamaru continuand fraza.
-Crezi ca a aflat de noi?
-Cine sa afle despre cine? A intrebat Naruto intrand in camera urmat de ceilalti.
-Unde e Sakura?
-Este in camera de oaspeti cu Hinata. Vezi ca i a datum tricou de al tau sa doarma.
-Nu I nimic. Sakura sta doar de o zi cu noi si deja suntem prea apropiati.
-Ce vrei sa spui cu asta? A intrebat Neji din pat.
-Neji, gandestete putin. Cum a fost pentru tine vestea ca noi suntem vampiri?
-La inceput mi a fost greu sa cred dar dupa ce am vazut ce puteti face m am obisnuit, pana am devenit ca voi. De ce?
-Ati vazut cu totii ca Sakura are pe umar niste flori de cires. A zis Shikamaru intorcandu se. Aici scrie ca daca se afla sau se bate cu un vampir sau iubeste unul atunci ii apar acele flori. A zis si a intors monitorul sa vada toti.
-Cine e doamna din imagine? A intrebat Neji.
-Naruto stie mai bine. A zis o voce din usa.
-Hinata-san, de cand stai acolo? A intrebat Naruto intorcandu se la ea.
-Naruto, stiu ce sa intamplat acum mult timp. Tu esti cel care a omorat o pe buinca Sakurei.
-Era noapte, vizavi era o casa foarte veche si pe pereti se puteau vedea florile care s au urcat pe casa. In ea locuiau acesta doamna si inca o fetita mica. Atunci eram nou in “meserie” si nu stiam ca nu am voie sa omor oamneii; dar intr o seara s a intamplat ceva in acea casa…

FLASHBACK
-Ajutoor!! Cineva, sa ma ajute! A strigat o fetita iesid din casa plina de sange.
Ma aflam la vreo trei sau patru copaci distant de casa. Micuta avea parul roz si ochi de un verde foarte inchis; a alergat pana la mine si sa ascuns in spatele meu. Mirosul sangelui ei ma ametea, dar am incercat sa rezist tentatiei de a o omora.
-Ce s a intamplat? Am intrebat o pe micuta.
-Bunica mea….este in casa si….se lupta cu cineva. A zis micuta speriata. Mi a zis sa fug din casa si sa ma duc la vecinii de vizavi.
Am intors capul si am vazut o casa mare, alba cu tot ce ii trebuie. Cred ca erau noi inncarteier deoarece nu i am mai vazut prin zona. M am lasat pe vine in asa fel incat sa fiu la acelasi nivel cu rozalia.
-De ce nu faci ce a zis bunica ta sit e ascunzi dupa un necunoscut? Am intrebat o mangaid o usor pe cap.
-Asa am simtit ca trebuie….ma simt de parca pot avea incredere in tine. A zis zambind.
I am zis micutei sa se duca la vecinii ei asa cum i a zis bunica, dar nu cred ca ma ascultat. M am dus sa vad ce se intampla, dar era prea tarziu. Intreaga casa era dintrusa in interior, sange peste tot, geamuri si oglinzi sparte, tot era distrus. Am intrat in sufragerie si am vazut o. Era bunica micutei, intinsa pe jos, cu o sabie langa ea si abea de mai respira. In fata ei statea foarte calm un baiat de aceiasi varsta cu mine, inalt, roscat cu ochi ca ciocolata. Statea si se uita la batrana fara sa si fi dat seama ca eu sunt in camera. M am uitat le langa mine sa gasesc ceva cu care sa arunc in el si tot ce am gasit a fost…….multe cioburi. Am zis ca asa ceva nu o sa l raneasca prea rau dar, ce alta sansa aveam? Am luat ciobul de jos si l am aruncat in batul acestuia. Nu I am facut nici o zgarietura, deci era vampire, la fel ca mine. Din instinct am sarit la gatul lui sa l sfasi si sai dau foc. M am luptat cu el ceva vreme, el era mai “batran” decat mine si era si mai experimentat tot odata. Batrana a vazut toata scena pana cand a opit tot cu o sabie infipta in inima lui. M am uitat la ea surprins ca sa ridicat si intr un fel bucuros ca nu va muri, cineva are mare nevoie de o bunica langa ea.
-Scoatei repede inima si da i foc, haide. A zis batrana.
Am facut cum mi sa spus. Flacarile care ieseau din inima lui nu erau normale, erau albarte. Am simtit o pe batrana cum isi pierde achilibrul si am prins o inainte sa se prabuseasca la pamant.
-Nu bunico, nu trebuie sa mori. Ai o nepoata care are nevoie de tine. Am zis incercand s o tin in viata.
-Numele meu este Kira, iar pe nepoata mea o cheama Sakura. Tu cine esti?
-Nu mi stiu numele, sunt un nou-nascut ca sa zic asa. Nu mi aimtesc nimic inafara de aseacta strada.
-Inteleg….Memoria iti va reveni dupa 5 zilne de la “nasterea” ta.
-Multumesc, dar de unde sti toate astea?
-Eu lupt cu vampirii ca el, a zis aratand spre cadavru, dar ii pot si ajuta. Stiu totul….despre voi.. a zis rar aproape fara suflare. Poti sa faci ceva prentu mine, te rog frumos.
-Sigur Kira, orice.
-Omoara.
-Asta nu o fac. Am zis ramanand mut de ceea ce mi a cerut.
-Nu mai pot sa traiesc, si simt ca mi a sunat ceasul. Te rog, fa o. Nu vreau sa merg la spital sis a vad fetele indurate ale familiei mele. Mai bine te vad pe tine asa cum esti si voi sti ca pot avea incredre ca nu vei plange.
END FLASHBACK

-A fost foarte greu sa fac acel lucru dar, ea ma rugase. Asa ca am muscat o de mana sugandu i tot sangele. Tot ce a mai putut spune dupa asta a fost “Multumesc, Naruto” si…asta a fost. Sakura era la usa si a vazut acea scena si a crezut ca eu am omorat o. Dar, am o nelamurire. De unde imi stia numele?
-Daca ti as sune ca stia sa citeasca gandurile, mai crede? A intrebat Shikamaru.
-Nu, am zis eu. Asta fac eu dar, la Sakura si la Hinata se pare ca nu reusesc.
-De ce? Tu mereu sti ce gandesc. A zis Hinata de langa Naruto.
-Nu stiu, zic la nimereala.
-Aici mai spune ce se intampla cu acele flori. La o floare aparuta semnifica dragostea, mai pe limba voastra sa indragostit de cineva; la trei flori aparute inseamna ca a stat in preajma unui vampir sau mai multi in cazul nostru mai mult timp; si la sase flori aparute inseamna ca sa batut cu un vampir.
-Shikamaru, cand ne am intalnit cu Sakura la scoala avea trei floari pe umar, a zis Kiba de la fereastra.
-Deci? Reiese ca prima floare a aparut cand a stat cu noi prima oara.
-Si asta inseamna ca ma…
-Are prieten Naruto. A zis Hinata intrerupandul din visare.
-….ca ma place ca prieten. A continuat dezamagit.
-Tu de unde sti? A intrebat Neji.
-I a trimis mesaj ca a ajuns acasa si a ii este dor de ea. Din cate am intelesc a fost plecat in Alaska.
-Ce noroc ca o avem pe Hinata. Da totusi…nu putea ramane acolo?
-Naruto! A zis Hinata uitandu se urat la el.
-Nu este si un numar maxim de flori…ca sa zic asa?
-Buna intrebare Sas’ke. Stai sa verific, mm…deci…am gasit! Numarul maxim de flori este de 10.
-Cand apar restu de patru? A intrebat Hinata.
-Cand o sa se futa cu un vampir sau cad va deveni unul.
-Bine, mai direct de atat, nu puteai spune?
-Vrei sa incerc?
-NU, vreau sa visez ceva frumos, nu sa am un cosmar.
-Deci, il place pe baiatul ala dar si pe unu dintre noi - toti s au uitat la mine la acea afirmatie – dar cu cine sa luptat?
-Cu Gaara, Kankuro, Matsuri si Karin.
-Dar ei nu s vampire. A zis Hinata uimita.
-Ba cred ca da. In timpul luptei i au aparut trei flori.
-Este ceva ciudat la mijloc. Sasuke crede ca sunt vampire, Hinata este opusa. Voi ati observant ca atunci cand sangele Sakurei la atins pe Gaara a sarit ca ars?
-Shikamaru, esti absurd.
-Sasuke gandestete, Sakura are sase flori pe umar! Ce alt motiv ai putea gasi?
-Da, cred ca ai dreptate.
Dupa toata aceasta discutie despre familia Sakurei si vampire, ceiilalti s au dus la ei in camera lasandu ma singur in camera mea. M am intins in pat cu mainile sub cap si ma uitam la tavan. Nu prea am putut sa adorm, ma tot gandeam la rozalie si la cele aflate despre ea. Pe la 12 noaptea cand abea reusiem si eu sa adorm aud zgomote venin din camera de langa mine. M a ridic oarecum nervos din pat si m am dus in camera alaturata. Am deschis incet usa si am intrat. Balconul era deschis larg cu perdelele trase. Roalia era in pat, pe jumatate invelita acoperica cu un strat de transpiratie subtire. M am apropiat de patul rozaliei si am mangaitat o usor pe frunte coborand spre obraji.

Sakura: Ma zvarcoleam de pe o parte pe alta a patului fara sa ma pot opri. Ma simteam de parca un cutit imi era infipt in fiecare particica din corp fara sa se opreasca. Crede am ca Hinata a scos tot veninul din cutite.
Am simtit o mana rece mangaindumi furuntea apoi coborand spre obraji. A vrut sa se retraga dar am prins o si am pus o din nou pe fata. Ma simteam foarte bine si durerea nu mai era atat de intense. Am deschis cu greu ochi si l am vazut pe Sasuke cum statea langa mine calm.
-Sakura, ce ai patit?
-Veninul….cutitele, am incercat sa zic prin gafaituri, sa extins….Hinata nu a…reusit sa l scoata.
Se uita la mine putin speriat. Fara sa si i a mana de pe fata mea, si a duso pe cealalta la gura si a mucat cu putere pana i a dat sangele.
-Uite, a spus si a intins mana la nivelu gurii mele, i a din sangele meu si iti vei reveni.
Am inceput sa sug lacoma din lichidul rosu aflat in corpul lui. Era foarte diferit de al meu si era mai acru. Nu am mai zis nimic adormind repede. I am luat mana de pe fata si am strans o la piept toata noaptea, sau cel putin pana am adormit.
Dimineata a venit greu pentru mine. Razele soarelui intrau prin geamul larg deschis al camerei. Timteam mana brunetului inca stanza la pieptul meu. Off…saracu, din vina mea nu cred ca a dormit deloc. I am dat drumu la mana si m am intors cu fata la brunet. Am intalnit un abis negru in care te puteai pierde.
-Cum te mai simti? A intrebat uitandu se calm la mine.
-Mai bine, dar nu prea imi amintesc ce sa intamplat.
-Odihnestete, ai avut o noapte grea.
Ma saruta pe frunte si a iesit din camera. Eu abea acum am observant ca este doar in boxeri. Am simtit cum mi se inrosesc obrajii si m am bagat sub patura.

Sasuke: Dupa ce am sarutat o pe funte am iesit din camera si m am dus la mine s ama schimb. Mi am pus iste blugi o camasa neagra deschisa la doi nasturi si m aincaltat cu niste basket tot negri. Am iesit din camera si am coborat lenes scarile. Din bucatarie se auzeau niste tipete de puteau trezea si mortii.
-Baaa….era Portia mea!!
-Nu mi pasa! Mi e foame!!
-Gata!! Sasuke si Sakura inca dorm, sau cel putin dormeau. Neata Sasuke.
-Neata. Daca voi doi nu incetati sa va certati sunteti morti.
Nu cred c a trebuie sa va spun cine erau ce i doi certareti. Hinata a pregatit clatite…mmm cred ca salivez.
Bun dupa discutia de aseara cred ca tot ce stiti despre noi e ca suntem vampiri.
Cand eram mici am fost intr un fel de laborator pentru experimente si nu stiu cum cei doi certareti au spart un vas aflat deasupra noastra plin cu un lichid negru. Va dati seama ca ne am murdarit din cap pana in picioare; atunci nu simtisem nimic dar acea seara a fost un chin pentru noi. Cand ne am trezit a doua zi eram foarte palizi si reci, aveam vederea si auzul mult mai dezvoltat si ca sa zic asa ni sa dezvoltat un al saselea simt. Eu pot zbura, Naruto poate comunica cu animalele, Kiba poate simti pe orcine de la o distant destul de mare, Shikamaru poate vedea viitorul iar Neji poate vedea trecutul. Toti suntem foarte rapizi si puternici. La inceput nu stiam ce se intampla cu noi, soarele nu ne afecta cu nimic, nu ne era frica de cruci, argint sau alte prosti dastea religioase. Aveam pofta de sange foarte rara si puteam manca, macare de oameni dar, numai macarea noastra preferata ca in rest nu are nici ungust pentru noi. Culoarea ochilor e normal doar cand suntem nervsi se schimba in gri sau rosu. Va vine sa credeti ca de la acea subtanta am ajuns noi vampiri? Nici noua.
Hinata e singura care stie ce suntem noi cu adevarat. La inceput sa fost ca o ovitura in cap dar, cu timpul sa obisnuit cu noi. La cate tigai a stricat in capul nostrum pana acum ar fi trebuit sa avem cucuie de 2 metri. Noi doar ne prostim pe langa ea, nu simtim durerea si in caz ca ne lovim ne vindecam repede.
-Sasuke, scoalate! Cate clatite va pun? A intrebat Hinata trezinduma.
-Sase clatite si unde e sucul de portocale?
-In frigider, in dulap sunt paharele. Si vaza este in dulapul mic din sufragerie.
-Mersi Hinata.
-Sasuke, parca dormea Sakura.
-Cu galagia de aici, cine crezi ca mai doarme?
-Si atunci? Cheam o joss a manance cu noi.
-Nu vreau sa i vada pe cei doi cum grohaie.
M am dus in sufragerie si am adus vaza din dulap, am luat o floare din gradina si am pus o in ea. Am umpult paharele cu suc si le am pus pe o tava unde erau déjà asezate cele doua portii cu clatite. Am scos tacamurile din seratar si am pupato pe Hinata pe obraz in semn de “multumesc”. Si am urcat la rozaliea.

Sakura: Dup ace aiesit Sasuke din camera I am trimis un mesaj lu tata despre cele intamplate cu o seara in urma si nu sa mirat. Cred ca sa obisnuit de la Itachi cu aceste belele. Dupa ce am terminat de vorbit cu tata prin mesaje am aruncat telefonul langa pat si am iesit desculta pe balcon. Era o zi frumoasa pentru acest anotimp. Fara sa mi d au seama doua brate mau cuprins si m au dus in fata patului.
-Micul dejun la pat, sper ca ti plac clatitele.
-Sasuke, arata bine. Tu le ai facut?
-Nu, Hinata este bucatarul sef cand este aici. Si nu mai sta desculta pe balcon.
-Bine tati! Am zis razand si m am asezat langa pat. Miros ..mmbine.
-Da stiu. Daca mai salivez mult fac baltoaca.
Sa apropiat usor de pat si am inceput sa mancam. Am vorbit despre trupa lor si despre excursiile ce vor urma.
-In noembrie mergem in Alpi, ti ar placea sa vi? A zis sambind.
-Sigur ca da! Ultima oara cand am fost la munte era acum doi ani.
-Sti….te ai miscat foarte repede ieri. Cum reusesti?
-Nu stiu! Ieri eram nervoasa…si nu mai stiam ce faceam. Dar florile de pe umar….nu stiu ce e cu ele. Tata vroia sa mi zica dar, nu a mai apucat.
Se uita la mine intr un fel speriat si nervos. Era prima oara cand il vedeam asa.
-Te va duce Hinata acasa.
A spus si a iesit din camera cu tava. M am uitat puitn ciudat la el. Cand iesise a incercat sa si ascunda ochi. Din cate imi aduc aminte ii avea negri nu gri. M am ridicat lenesa din pat si mi am luat hainele de la baie. Mi am pieptanat parul si am coborat in bucatarie.
-Sasuke!!! Esti un bou! Ti a vazut ochii?
-Naruto, taci dracu din gura! Nu ma vazut, dar tatal ei ii va spune despre noi!
Ce legatura au ei cu ce vrea sa mi spuna tata?
-Baieti, faptul ca suntem vampiri nu trebuie sa ne afecteze. Sakura nu va afla de noi si totul va fi bine.
-Kiba are dreptate. Si in puls Sakura ne place asa cum suntem.
P…Poftim? Baieti sunt vampiri? Nu poate fi adevarat.
M am indepartat de usa incet si am fugit afara trantind unsa in urma mea.
Firar nu sunt prima si asta nu suport.Deci s-a revenim ideeea ficului este originala Mary,descriere,naratiune,dialog ai,greseli nu am cautat si cred ca nici nu sunt,dar ai gresit la numaratoarea capitolelor in loc de trei trebuia de patru ca pe un forum ai gresit numaratoare,asa deci s-a revenim,ideea cu schimbarea ochilor din negru in alta culoare a lui Sasuke seamana putin cu ideea mea cu ochii Serenei,dar asta nu conteaza te iert ca doar esti nebuna mea.Asta e tot ce am vrut sa- spun sper sa aduci next-ul curand ca nu mai pot de nerabdare sa vad ce va fce Sakura in continuare.Va accepta ca baieti sunt vampirii? sau nu va accepta aici sunt curioasa rau asa ca te rog adu next-ul mai repede.




P.S.Vezi s-a nu-l abandonezi nici pe asa sora ca ai incurcat-o rau cu mine ai grija ca nu te voi ierta si nu conteaza dac esti surioara mea nu te iert.Atat am vrut sa zic te pup Wink I love you
Pagini: 1 2 3 4