Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18]

#21
Capitolul 8
~O cearta, un sarut si ceva enervant~

Sakura: Ne apropiam din ce in ce mai mult pentru un atac minunat dar, um marait puternic ne a interrupt si ne am oprit sa vedem de unde venea. Din locul de unde o lasasem pe Kira a aparut un lup la fel de mare ca cel cu care se luptau Gaara si Kankuro. Blana lui era de un blond spre maro foarte frumos cu ochi caprui. Sa uitat nervos la cei doi vampire apoi la cel din fata mea. Sa repezit spre saten daramandul si incercand sa l omoare. Gaara vrand sa l ajute a uitat ca mai era un lup in spatele meu si a fost aruncat in stanca de langa Karin. In acea clipa de neatentie am vrut s o atac pe Karin dar a disparut din fata mea iar eu m am trezit la pamant. M am intors cu fata in locul unde statusm cu cateva secunde in urma si am vazut o cum zambea.
-Gata, mi a ajuns roscato! Ar fi trebuit sa te omor cand am avut ocazia, nu meriti pic de mila.
-Chiar crezi ca poti invinge un nou-nascut? Pentru stapanul meu te voi omora de una singura. A intrebat razand.
-Cu acea sabie poate omora orice fel de vampir. Mama si tatal tau au murit de mana mea draguto acum, tu vei muri de mana nepoatei mele. A zis Kira in timp ce se urca pe stanca de langa noi.
Am infipt sabia in pamant si m am sprijinit de ea ca sa ma pot ridica.
-Javra ordonara, tu mi ai ucis parinti iar eu pe tine, ACUM!! A strigat in timp ce sa repezit spre Kira.
Am scos sabia din pamant si m am repezit s o i au de acolo pe micuta si ca barez mana ei. I am facut cu ochiu si i am dat un picior in spate in timp ce saream de acolo. Karin a facut cunostinta cu pamantu la fel de repede cum alerg eu. Am pus o pe Kira langa alt copac si m am intors la Karin.
-Tarfo, ai prea mult tupeu. Faci asta doar pentru ca Sasuke si gasca lui sunt aici? A zis in timp ce imi arata niste perechi de ochi rosi care priveau scenele de lupta.
-Din partea mea sa li se dea foc la inima. In momentul asta am un singur scop, sa te omor pe tine bitch.
Amandoua am scos un marait puternic si ne am repezit din nou una spre cealalta pentru alt atac. La cateva secunde de impactul sabii mele cu abdomenul ei, mandra luna a iesit de dupa nori. Taietura a fost facuta spre jumatatea dreapta a corpului ei dar, cred ca n a simtit nimic. Aceasta a profitat de faptul ca nu m am intors si ma zgariat pe spate. Mi a ajuns, tarfa te omor. Am scos un marait de cred ca a sculat si mori, ochi mei verzi acum erau rosi sangeri iar parul meu capata incet o noanta de negru intens. M am inors nervoasa la Karin, sabia capata incet o noanta unsoara de roz iar urmele de sange dispareau. Roscata sa dat din ce in ce mai speriata in spate mana a ajuns la copacul unde era Kira. Am alergat cu viteza spre ea si i am infipt sabia in inima urmata de un tipat de durere. Am auzit cum frunzele incep sa se miste in spatele ei. Stateam cu palma sprijinita de fundul sabiei si ma uitam nepasatoare in jur.
-Si acum ce trebuia sa fac? Aaa…da sa ti dau foc la inima. Am zis acetuand jocea pe ultimele cuvinte.
-Sakura nu, e de ajuns! Acum las o sa plece. A zis Sasuke punanduse in fata ei.
M am uitat sfidatoare la ea si l am atins cu palma pe umarul drept. I am zambit gingas apoi l am impins putin acesta fiind proiectat intr un copac. Am vazut cum o coada neagra il ingonjoara tinandul acolo ca sa nu mai poata veni.
-De data asta nu ma mai opreste nimeni sa te omor, nici macar dragut tau Sasuke.
Mi am ridicat mana stanga si in ea a aparut o mica biluta verde. Am scos sabia din ea si am aruncat biluta inainte ca roscata sa se miste. In jurul ei a aparut un cerc de foc din care nu mai poate iesi decat moarta.
-Prima data te puteam omora cu usurinta, erai fragila ca un fir de iarba. A doua oara a intervenit fratimiu dar acum, nu ma mai poate impiedica nimeni si faptul ca esti vampir ma satisface si mai mult.
-Sakura!!! Asa esti tu? Nu o poti omora. A strigat Sasuke.
-La fel ca bunica mea sunt un vanator si asta e ceea ce trebuie sa fac. Vrei sa mori si tu cu iubitica ta de mana? Acum taci dracu din gura si roagate sa nu urmezi tu.
Karin vrand sa se repeada la mine a uitat de foc si in cateva secunde a vedenit o torta. Sa terminat, cei 3 vampiri nu mai exista acum trebuie sa aflu cine sunt cei 3 varcolaci si cine ma vrea moarta mai mult decat viata lui. Varcolacul care il tine ape Sasuke i a dat drumul si sa dus langa ceilalti doi. M am uitat atenta la ei si am steptat. O lumina saba i a inconjurat iar eu am ramas cu gura cascata.
-Hinata!! A strigat Naruto.
-Temari!!! A urlat Shikamaru.
-Itachi!!!!! Am tipat eu.
Eu, Naruto si Shikamaru eram “WHAT THE f**k!!” . Cum naiba erau ei vampiri si cum de prietenii lor nu stiau nimic?
-Luna plinaa…
-Nu surioara, cealalalt colier este de vina. A zis brunetul intrerupandu ma.
Ne am aseza te iarba si ne au povestit cum au devenit ei varcolaci. Deci cealalt colier omora varcolaci, ce dragut. Bunica mea ne a marturisit ca de la bun inceput ea a fost Kira si ca asta face de cand a murit doar ca sa poata avea grija de mine si de Itachi desi, dupa noaptea asta nu cred ca mai avem vreunu nevoie de ajutor dar, ne face placer so avem cu noi. L am simtit pe Sasuke in spatele meu cum ma tinge usor in semn sa ma duc cu el. M am ridicat de jos si l am urmat pana la stanca unde fusese azvarlit mai devreme Gaara.
-Ce vrei Uchiha? L am ntrebat nervoasa.
-Omori un vampir si ma intrebi ce vreau? De ce ai facut asta?
-Daca o iubeai asa mult de ce nu ai ramas cu ea? Uite ce e, de acum icolo doar asa voi fi si nu te pune cu mine sa altfel ajunji in iad. Sasuke, tu esti un mare….
Dar propozitia mi a fost interupta de un sarut tandru. Limba lui incerca sa intre in lacasul meu pentru al explora. M a luat in brate fara sa intrerupa sarutul si ma lipit de stanca. Mainile lui umblau in voie pe sub tricoul meu lipinduma si mai tare de corpul lui. Mi am pus mainile de dupa gatu lui si am inceput sa l trag incet de par pentru a adanci sarutul. Cred ca am stat asa vreun minuat intreg. El a rupt sarutul sccotandusi mainile de sub tricoul meu si uitanduse la mine frumos.
-….prost!! Am zis in timp ce imi scoteam mainile din parul lui.
-Hey porumbeilor, va e somn? A intrebat Naruto venind spre noi.
Eu si Sasuke am dat mecanic din cap in semn ca nu.
-Bine, atunci miscativa acasa sa va schimbati, peste o ora trebuie sa fim la liceu.
M am grabit s o i au pe Kira si l am tras pe Itachi dupa mine. AM luat sabia si “hainuta” ei de jos si am fugit spre casa. Nu ne a luat mult sa ajungem pentru ca, casa noastra era ce a mai aprioape de padure. Cum am ajuns ne am dus fiecare la el il camera sa si aca un dus si ne am grabit sa ne imbracam. Mi am luat o fusta scurta neagra, pe dedesupt un dres negru, mi am pus un maieu visinou si m am incaltat cu o pereche de cizme tot negre. Mi am luat ghiozdanul si am coborat la masa. Fratele meu se rupe pe scari incercand sa si puna blugii pe el. Dupa ce am mancat ne am lat adio de la Kira si am iesit pe usa fara sa ne mai punem gecile, pea lea le am pus pe la jumatatea drumului. Pe drum Itachi ma tot intreba daca este ceva intre mine si Sasuke si eu ii repetasem cred ca a mia oara ca nu este nimic intre noi. Copilasu asta nu intelege de “NU BOULE”? Off….ce ma fac eu cu el? Cand am intrat in cutea scolii i am vazut pe membri trupei stand la copac, Hinata si celelalte fete stateau la un panou de langa intratea in scoala si se holbau ca pisicile in calendar. M am indreptat spree le lasandu l pe Itachi sa trancaneasca de unu singur pe acolo.
-Hey, am zis si am speriat o pe Ino, ce se intampla aici?
-Sakura, sa te fut ca mai speriat.
-Mm..nu mersi. Am zis razand.
-Este un concurs de frumusete pentru toate fetele din liceu. A zis Ten Ten razand.
-Adica au voie si fufele de a 11 a? am zis suparata.
Fetele au inceput sa rada si au aprobat din cap. Am intrebat o pe Hinata daca popt sa stau cu ea in banca de acum si a acceptat bucuroasa. Am mai barfit noi tipele de a 11 a si am rasi de vestimentatia lor. Bot roz, haine roz, par blond si cred ca si acolo jos sunt rosi nu roz. Gandul asta ma amuza in timp ce mergeam spre clasa. M am asezat in banca cu Hinata, a noastra era a doua de la perete iar in spatele nostru erau Temari cu Ten Ten si in fata erau Ino cu Moegi. Am inceput sa vorbit din nou despre acel concurs si am decis sa ne inscriem toate si sa vedem cine va castiga. Noi nu faceam asta pentru ca ne pasa de el ci doar ca sa ne distram si pentru ca nu aveam ce face. Langa noi au venit Konohamaru si Udon care cred ca puneau ceva la cale si tare mie ca o sa i fugaresc pe aici. M am uitat ciudat la ei si apoi m am intors la fete dar nu m a intorsesem bine ca mi a fost turnata pe spate o galeata cu apa rece.
-Tiera cald rozalio? A intrebat Konohamaru fugind.
-Ai incurcat o. Moegi blocheaza usa! Am strigat in timp ce l fugaream pe Konohamaru.
Moegi sa pus in usa si a dat negative din cap cand Konohamaru vroia sa iasa. Inainte sa l pot prinde a zbuchit o spre banca baietilor de langa geam. M am uitat nervoasa la el, apoi la Hinata care imi arata pe sub banca o punga cu gheata. AM zambit pervers si am luat o pe langa banca ei in timp ce mergeam usor ca pampalau sa nu ma poata auzi. A inceput sa vorveasca cu baietii si intr un moment de al lui de neatentie i am bagat gheata in chiloti la zina sensibila. Ce urat din partea mea sis a nu ma intrebati cum am reusit s o bag tocmai acolo ca nu stiu.
Satenul a inceput sa tipe sisa se zbata ca e rece. Toata clasa a inceput sa rada cand la vazut dandusi pantalonii jos ca sa si scoata gheata. A fugit cu pantalonii in vine pana la baia baietilor. M am intors in banca si m am uitat suparata la Hinata. Mi a facut cu ochiu si a scos din ghiozdat un maieu albastru cu fluturi negrii. Am luat o in brate si am luat maieul de la ea. Miera lene sa ma duc sa ma mai schimb asa ca m am schimbat in clasa, nu se suprata nimeni, nu? Mi am dat maieul jos si mi l am pus pe cel de la Hinata.
-Sakura e nebuna? Sa schimbat de fata cu toti!! L am auzit pe Naruto.
“Si ce bine arata, doamnee, nu pot sa ma tavalesc putin cu ea, va rooog.”
Asta a fost chiar Sasuke? Mi am intors privirea spre el si l am vazut rosind usor si pe Naruto la fel.
-Sakura Haruno e chemata in biroul directorului. Sa auzit in radioul din clasa.
-Ce rapid a fost Konohamaru. Am zis razand in timp ce ieseam din clasa.
M a indreptam lenesa spre biroul directorului si ma uitam dupa Konohamaru dar, nu era nici urma de el. Am facut dreapta si am mai mers vreo trei clase pana am ajuns la biroul nebunei. Am batut la usa si am intrat fara sa astept un raspuns. Biroul era spatios si frumos. Peretele din spatele biroului era din sticla, biroul era din lemn de stejar cu multe foi pe el. Pe scaunul de la birou statea mandra directoarea Tsunade sau cum ii place lu’ Naruto sa i zica “Lady Tsunade”. Era imbracata cu un costum crem, cu fusta stramta si sacou iar pe dedesup nu vreti sa stiti, avea parul blond si mereu si l tinea prins in doua codite la spate lasand in fata dou suvite ca si mine de altfel. In dreapta ei statea Shizune, secretara ei. Ea era o femeie draguta si de treaba dar scorpia asta din fata mea no lasa in pace. Ea purta o rochie neagra stramta, scurta pana deasupra genunchilor si crapata in partea dreapta.
Directoarea sa intors cu fata la mine si se uita urat, chiar foarte urat.
-El a inceput primul, si in plus nu avea ce s ai inghete, stiti cum este Konohamaru. Am zis cu privirea in alta parte.
-Vorbim mai tarziu de Konohamaru deocamdata sa ne bazam pe concurs. Vreau sa participi sis a castigi.
-Nu vorbiti serios! Stiti ce tampite mi se par aceste minunate concursuri,matusa! Ups. Am zis ducandu mi mana la gura ca sa nu mai vorbesc.
-Cum spuneam, nepoata draga, - de unde draga? Ar baga cutitu in mine la prima ocazie- vreau sa partici pentru ca clasele de a 10 a n au castigat niciodata si asta e sansa noastra.
-Pai cum va asteptati sa castigati daca o avati in echipa pe Karin?
-Ca vorbim de ea, unde e?
-I am dat foc. Am zis fericita.
Sa uitat putin buimacita la mine la fel si Shizune dar, au ales sa taca din gura. Dupa aceasta discutie m am intors in clasa unde venise déjà profesorul de istorie. I am spus cauza intarzierii mele si ma lasat sa ma asez in banca fara sa urle la mine. M a uitam pe geam pierduta in ganduri. Va trebuia sa particip la prostia aia de concurs iar cei din trupa “Dream Demon” vor canta in deschidere si in incheiere; si pentru ca asta nu era de ajuns vor fi si juriul. Am fost trezita din nou la realitate de soneria care anunta terminarea orelor. Mi am luat ghiozdanul din banca si ma uitam la Naruto. Acesta in cele din urma vazut si i am facut semn din ochi spre iesire. Nu l am asteptat sa vina asa ca am luat o inainte. Ii auzeam pasi in spatele meu incercand sa ma prinda din urma.
-Ce sa intamplat?
-Particip la concurs. I am zis cu fata in pamant. Eu si celelalte fete.
-Perfect! Macar no sa ne plictisim.
-Auzi? Nu e vreo cale prin care sa deveniti din nou normali? Adica sa fiti din nou oameni?
Naruto sa uitat la mine oarecum spreiat. A zis ca n are nici cea mai mica idée daca se poate intampla asta si ca daca ar avea sansa asta iar parea rau so faca. Ii va fid or sa fie rapid si mai ales ii va dor sa fie nemuritor. I am zambit si mi am continuat singura drumul spre iesirea din scoala. Off….acum aveam doar o saptamana la dispozitie ca sa ne pregatim de concurs.

#22
Aiii ! Sunt prima ! Asa .. ori mi se pare mie insa ai cam sarit un capitol .. de la 6 .. ai trecut la 8 .. Sau nu vad eu bine .. stiu ca 8 e numarul meu norocos da nu cred ca am innebunit ca sa vad numai 8 in fata ochilor :D .. Asa pai ce pot zice .. Stiu ! Saku` te iubesc pentru ce ai facut ! I`ai dat foc lu Karin ! Cat am asteptat clipa asta! Sas`ke i`a luat apararea ? Sakura trebuia sa te omoare si pe tine .. da dupa aia sa te reinvie ;;) .. Replica lu Sas`ke cu : Si ce bine arata, doamnee, nu pot sa ma tavalesc putin cu ea, va rooog. .. Deci am raman pur si simplu : WTF ?! O.o .. Sas`ke prea pervers scumpule :]] ..
Concursu` ala .. seamana cu episodu` acela din Jonas :]] .. asa imi da mie impresia .. Cu nextu` cand vi ? :]] .. Cand bagi scenele alea +16 / +18 ? :]] .. am devenit nerabdatoare .. am uitat o faza .. cea cu Konohamaru =]] .. frate eram pe joos !
Deci te astept cat mai repede cu nextu` ! Ja` Ne ^.^

#23
Capitolu 9
~Incepe tortura~
Sakura: Cum am ajuns acasa m am trantit in pat si ma uitam la tavan. Deci, trebuie sa castig concurs de frumusete de dragu matusii mele, trebuie sa l fac pe Sasuke sa nu ma mai placa si…
-Hamham ham…
Si trebuie s o leg pe Kira de ceva ca sa taca din gura.
-Firaia naibi de javra! Nu mi pasa ca esti bunica, tot te omor! A strigat Itachi de la el din camera.
M am dat nervoasa jos din pat sa aflu motivul pentru care vocea lui minunata rasuna in toata casa. Mi am luat de dupa usa bata de baseball si m am indreptat spre camera lui. Deschid usa fara sa mai bat, stand mai in dreapta ca nu cumva sa ma trezesc cu ceva in cap. O vad pe Kira cum alearga si sare la mine in brate urmata de un scaun care a zburat la cativa milimetri de mine peste balustrada. M am uitat nervoasa la Itachi si el sa speriat de obiectul din mana mea dreapta. Ma uitam frumos la el si brunetul speriat la mine. Am afisat un zambet de copil pe fata si i am stras o bata in cap de a vazut stele verzi. Apoi m am intors fericita cu Kira in barte la mine in camera. Am lasat o pe pat si eu mi am luat prosopu de pe spataru de la scaun si m am dus la baie sa mi fac un dus. Mi am pus hainele pe care le purtasem in ziua aia in cos cu rufe murdare si am intrat in cabina de dus. Abea intrasem in baie ca aud telefonu meu sunand. Am iasit rapid din cabina de dus si mi am pus prosopu pe mine si am iesit; nu inainte sa alunec pe gresie si sa mi rup fundu. Itachi inca nu a ajuns la mine in camera deci am reusit sa raspund la timp.
Era Hinata la telefon care ma invita la mall cu ele sa ne pregatim pentru concursul din urmatoarele 5 zile. Eram scutite de la ore ca sa nepregatim, sa invatam cum sa defilam, sa mergem fara sa ne rupem gatu si sa facem cu mana ca “printesele”din povesti. Spre rusinea mea daca pot sa zic asa, n am mers in viata mea pe tocuri mari si cred ca daca voi incerca o sa mi rup nu doar gatu. Veti crede ca sunt o gaina care invata sa inoate desi nu va reusi decat sa se inece.
M am intors in baie sa mi continui dusu si din nou am iesit dor cu prosopu pe mine. Mi am aruncat pe pat o fusta neagra de blugi, un tricou mov cu niste fluturi albi si pe jos mi am aruncat sk8tari mei negru cu mov. M am imbracat si mi am pieptanat parul apoi l am prins in doua codite joase. Mi am dat cu putin rimel si cu un luciu de buze cu gust de cirese. Am luat o pe Kira in barte si am coborat dar, nu inainte ca micuta mea sa i lase un cadou lu Itachi. M am dus la bucatarie sa i dau sa manance apoi am mancat si eu. In timp ce spalam vasele se aude un bubuit de la etaj sip e fratele meu injurandul pe Naruto? Ce cauta asta aici? Si cel mai important de ce a intrat pe geam? Ma rog, nu ma prea intereseaza ce are el de vorbit cu un tantalau ca Itachi. Am aranjat vasele pe la locul lor si mi am luat cheile de la casa, banii si am iesit pe usa inchizand o cu iala in urma mea.
Off….concurs de frumusete, asta mi lipsea mie acum. Tsunade crede ca n am altceva mai bun de facut acasa decat sa ma pregatesc pentru concursul ala nenorocit? Rochi de bal, rochii de seara, tanlentul si castigatoarea va avea marea onoare sa cante aaturi de cei din formatie. Ce fericire. Asa pierduta in ganduri cum sunt eu de obicei nu mi am dat seama ca am dat peste cineva si ma trezesc la pamant.
-Imi pare rau, n am fost atenta. Am zis cu mana in cap in timp ce ma uitam la tenesii celui de care ma lovisem.
-Nu i nimic. Dar, data vitoare trebuie sa fim amandoi mai atenti.
Era un baiat de aceiasi varsta cu Sasuke, brunet si ochi lui erau la fel de mov ca o lalea salbatica. Mi a intins mana ca sa ma pot ridicat si ne uitam unul la altul.
-Esti nou pe aici? Nu te am mai vazut inainte.
-Da, numele meu este Yamoni.
-Incantata, numele meu este Sakura.
-La fel.
-Sti, as sta sa mai vorbesc cu tine dar, trebuie sa plec sa ma intalnesc cu prietenele mele la mall.
-Ok, atunci, ne mai vedem.
-Bine, papa.
Dragut tip dar, mi se pare foarte cunoscut. Mi am continuat drumul spre mall unde era sa dau cu capu de usa de la intrare. Doamne ce am azi, ma lovesc in tot ce nu vad. Am inceput la ce caut pe prietenele mele si ce sa vezi, ele erau la lenjerie pentru barbati. Mi ma dat o palma peste frunte si m am asezat pe scaunele din fata magazinului si ma uitam la ele uimita. Cred ca am stat sa ma uit la ele timp de vreo ora. Cand au iesit se uitau la mine ca la felu 14 si au rosit imediat. Mi am dat ochi peste cap si ne am dus la magazinele cu rochii de seara, costume de baie si la cele cu costume de Halloween. Am stat in mall pana la 9 seara cand magazinele incepeau sa se inchida. N am mers prea mult timp impreuna cu ele pentru ca eu stateam mult mai departe de mall si in directive diferita, bine inteles. Pe drum cu mainile acoperite de sacose si cu sabia in spate ma simteam urmarita si era cineva foarte tacut pe care nu l auzeai prea usor. Am mers fara nici o grija pana am ajuns aproape de casa mea. M am oprit in loc si am lasat sacosele din mana dreapta jos pacalindul pe urmaritor. L am facut sa creada ca ma uit la telefon dar de fapt am aruncat cu un kunai vechi dupa el. Acesta nevazand ce am facut sa trezit cu un kunai la un milimetru ce fata si a cazut ca prostu din ascunzatoarea lui din copac.
-Buna Naruto, ce faci pe aici? La m intrebat in timp ce mi luam pungile de jos si continuam sa merg.
-Sakura, iti bati joc de mine? Cum ai stiut ca sunt eu si cu ce ai aruncat? Ma intrebat din dreapata mea. Hmm…il crede am mai incet.
-Pai Naruto doar tu ai cazaturi dastea asa frumoasa, am zis si i am aratat groapape care a lasat o amintire, si acela a fost un kunai vechi pe care il tin la mine mereu in cazuri de genu asta.
-Deci, ai de gand sa mi dezvalui ce veti face la concurs?
-Ce te mananca pe tine curiozitatea sa afli? L am intrebat in timp ce deschideam usa de la casa.
-Hai Sakura, mai sunt 5 zile aproape 4 pana cand incepe concursul si eu sunt nerabdator.
-Naruto, asteapta pana la repetiti, poate vei afla mai multe acolo. Acum inchide usa de la casa ca nu ai vila in panta.
-Bine, te las. Ne vedem luni la scoala. A zis si a iesit pe usa.
Ma uitam la usa inchisa si ma gandeam la ceea ce il intrebasem la scoala cu o zi in urma. Puteau sa traiasca vesnic dar fara puteri si ca acest miracol sa se intample aveam nevoie de piatra din care a fos facuta sabia mea si de sangele celor din trupa si al meu la un loc. Intr o seara in care luna se va ascunde dupa soare. Gandurile mi au zburat in directii diferite din cauza Kirei care tara o carte pe scari pana a ajuns la mine. Sa uitat la mine cu capul inclinat in dreapta si a deschis o acolo unde era semnul pus. M am aplecat peste carte si m am asezat pe genunchi. Se pare ca acest fenomen se va intampla pe 15 octombire la ora 21:00. Acum trebuie sa aflu unde gasesc asemenea piatra sis a aflu daca baietii sunt de acord. Am luat cartea de jos si am urcat la mine in camera cu Kira in urma mea. Inainte sa pot deschide usa micuta mea lupoaica sa pus in fata mea maraind. Mi am scos sabia din “hainuta” si am intrat in camera fara tragere de inima. Intunericul care pusese stapanire pe camera mea nu ma impiedica sa vad o silueta intinsa pe patul meu, cu mainile sub cap privind tavanul. Cand si a dat seama ca am intrat in camera sa ridicat in capul oaselor si se uita la mine. Ce mai vrea acum de a viata mea? Cu un oftat scurt mi am pus sabia la locul ei si carte ape biroul parallel cu patul meu apoi m am asezat pe scaun su fata la spatar. Ma uitam la el si el ma mine.
-Te ai pregatit pentru concurs? Ma intrea intr un tarziu.
-Da. Tu deasta ai venit aici, ca sa vezi daca sunt sau nu pregatita pentru concurs? Am zis putin iritata.
-Nu. Am venit sa aflu motivul intrebarii tale adresate lui Naruto.
Mi am dat ochii peste cap si am iesit pe balcon cu tot cu scaun. Stateam cu mainile incolacite pe spatar si cu barbia rezemata de ele. Priveam luna si asculatm fosnetul facut de frunze atunci cand batea vantul.
-Vreti sa fiti din nou oameni dar, sa ramaneti totusi nemuritori. Vreau sa fac asta pentru binele vostru si ca sa fiti niste oameni normali. Si nu, nu o fac pentru ca te iubesc pe tine. De fapt, nu te iubesc. Am zis rautacioasa.
Am simtit doar adierea facuta de el cand a sarit de la balcon. A terizarea a fost la fel de usoara ca a unei frunze. Printre buze mi a scapat un oftat scusr si am intran din nou in casa cu scaunul taras. M am dus la baie sa mi fac un du scald apoi am venit in camera sa ma schimb in pajama si sa ies pe balcon cu doua paturi se perna mea cea mai mare.
Aveam o camera destul de mare, cu peretii visini si parchet. Patul e de o persoana cica dar incap doua in el. Asternuturile sunt negre si am multe perne si mari si mici, de toate formele – da sunt c am obsedata de perne, imi plac mult. Am tablouri facute de mine, de la Paris si Egipt iar peretele unde este patul meu este jumatatea dinspre geam doar cu postere cu trupe, actori si altii iar, cealalta jumatate este plina cu semnaturi deale prietenilor mei, ce imi venea sa scriu seara si alte mazgalituri deale mele. In cealalta parte a camerei avea biroul din lemn de cires cu calculatorul, boxele si alte prostioare aruncate pe el. Langa el am dulapul und eimi tin toate hainele si incaltamintea. Mi am asezat paturile pe balcon si m am intors ca i au cartea de pe birou. Dupa ce ma m asezat confortabil Kira a venit langa mine si a facut la fel. Am inceput sa citesc din carte si cred ca ma luat somnu deoarece totul in fata mea devenea negru.

#24
Buna.. new chapter ha? Well le-am citit pe ambele capitole dar mi-a fost lene sa las la penultimul nu stiu de ce... lenea asta bat-o vina... o sa incerc sa imi controlez lenea=]]. However imi place cum a evoluat actiunea^^ desi ma deranjeaza ca sunt o gramada de greseli de taste, am mentonat ca sunt multe dar acum nu stau sa le corectez cred ca iti dai seama care sunt daca recitesti ficul. Imi place o fraza care este foarte hilara "trebuie sa l fac pe Sasuke sa nu ma mai placa si…
. . .
Si trebuie s o leg pe Kira de ceva ca sa taca din gura."
:]]. Sper sa postezi nextul mai repede decat cum l-ai postat pe cel precedent so bye-bye *kiss you*.
Just the
way you know me..

#25
Fara suparare dar, cand pui continuarea, si eu pun continuarea maine asa ca vreau sa stiu daca dupa ce termin intru si citesc la tine. MI\i-asi dori sa se intersecteze, sa devina iubiti, sa se intemple ceva deosebit, nu doar vampiri si dastea, sa mai fie si romantizm. Scuze daca nu-iti place sinceritatea mea, daca vrei imi spui si editez com.
Vrei sa fim prietene? Inainte sa-mi fac cont pe zup eu citeam la 3 persoane mereu, intre care esti si tu, mi-am dorit sa pun com la pov voastre, asa ca mi-am facut cont.
Pune plzz continuarea ca nu mai pot de nerabdare sa vad cu ce ma mai impresionezi.

#26
Capitolul 10
~START!~
Sakura: Au trecut deja 2 zile de cand ne tot pregatim iar maine seara este seara cea mare. Maine seara vom fi la concursul acea de frumusete si o sa am fac de ras de fata cu toata TARA! Bine, cred ca am exagerat putin cu tipatul.
Sasuke asta ma c am calca pe nervi, daca nu sta departe de mine jur ca ii fac viata un adevarat calvar. La repetiti ma priveste intens la fel si la ore, cand merg pe hol sau cand mananc. Ori baiatu asta a luat o razna ori ma place desi, nu cred ca e vreo sansa.
Mi am aranjat rochiile in dulap pantofii si m am dus pe balcon in asa zisul meu pat. Kira deja ocupa jumatate de perna asa ca am lasa o pe ea sa doarma acolo in seara asta. Eu m am dus in patul meu dragut plin cu perne. M am asezat in el si m am invelit cu paturica pufoasa si deja o i au spre caleasca spre tara viselor.
********
Dimineata nu a intarziat sa vina odata cu soarele si lupoaica sarind in patul meu. M am ridicat lenesa sa ma uit la ea apoi la ceas. Era 11:30 si eu intarzii la liceu. A sarit din pat si m am dus repede la baie sa mi facut un dus rapid m am imbracat cu aceleasi haine de ieri si am iesit in viteza pe usa fara sa mai mananc. Am alergat spre scoala si am ajuns cand sa sunat. Noroc cu Itachi ca mi a luat el rochiile ca sa le aduca la cabina mea inainte sa mearga la servici. Am intrat in clasa gata-gata sa pic in nas si sa ma fac de ras dar, ma prins un baiat. Era inalt, saten cu ochi mov si era foarte dragut. Mi am cerut scuze de la profesor ca am dat buzna si i am multumit satenului ca nu ma lasat sa vad ce gust are parchetul din clasa. Sa multumit doar sa mi faca cu ochiul si a iesit din clasa cu un “Buna ziua” mormait. M am dus langa Hinata care se amuza copios pe intrarea mea si din cauza lui Konohamaru. M a uitam la ea si a incpeut sa rada si mai tare, o apucase criza de ras. (De obicei cand se intampla asta incepe sa faca, ca un porc). Am batut pe umarul lui Moegi si am intrebat o ce sa intamplat. Mi a zis ca baietii l au agatat pe Konohamaru de gardu de la scoala si cand a coborat a ramas fara chiloti, se pare ca ramasesera acolo. Nu dupa multa vreme de la venirea mea in clasa intra baiatul care ma prins mai devreme. Nea anuntat ca fetele care participa la concurs sa se prezinte in pauza in sala de soprt pentru pregatiri iar, cantaretii trupei sa si ocupe locurile ca juristi. Dupa ce ca am fost silita sa merg la aacest concurs, mai trebuie sa merg si la pregatiri. Off…nu am nici un chef sa defilez de un podium, sa primesc note si sa se mai uite si jumatate de tara la mine cum ma impiedic pe acolo.
Cred ca am adormit pe banca pentru ca m am speriat cand am auzit colopetul ce anunta pauza. Am sarit de pe scaun si m am uitat la Hinata care radea de scena pe care o facuse. I am scos limba rautacios si m am indreptat spre iesirea din clasa.
Cand am ajuns am fost intampinate de un mare strigat din partea matusii mele. Femeia asta trebuie sa invete sa vorbeasca ca un om normal. Ne a impins spre cabinele noastre si a zis sa fin gata intr o ora maxim.
Cabina era una destul de incapatoare, cu peretii galbeni, un cuier unde erau toate rochiile mele, o canapé din piele maro, o toaleta unde aveam toate fardurile mele (din fericire) si cateva tablouri pe pereti iar lustra era ca in stilul chinezesc, cu panza.
Prima parte este prezentariea, deci trebuie sa imi pun o rochie comoda. Mi am ales o rochie de toamna gri in carouri, avea guler mai larg, mulata pe corp, fara maneci si cu o helanta neagra pe dedesupt. Mi am pus un dres negru subtire si m am incaltat cu niste cizme negre din piele intoarsa fara toc (ca daca erau cu, imi rupeam gatu). Mi am dat cu putin negru la ochi, creion dermatograf si putin fond de ten. M am pieptanat si mi am prins parul intr o coada la spate. Pana sa ies din camera mi am mai aranjat putin din rochii ca sa ma pot schimba repede la fel si incaltamintea. Am auzit un ciocanit in usa in timp ce imi aranjam o rochie. Cand m am intors la am vazut pe Naruto cum se uita fermecat la mine.
-Inchide gura ca intra muste, am zis lasand rochia jos si inchizanduio. N ar trebui sa fi cu ceilalti?
-Bb..ba da dar am trecut sa vad ce faceti tu si Hinata. A zis balbainduse.
-Haide, nu mai saliva si hai sa mergem. Am zis tragandul de guler si tarandul pana in fata unde trebuia noi sa urcam spre scena
Toate fetele erau aliniate si cand am auzit o pe Tsunade cum tipa am urcat. Cateva curve de la clasele mai mari erau imbricate elegant si bine inteles in roz. Cand a venti randul meu nu mi am dat seama ca Naruto era inca in urma mea si a urcat si el pe scena. Toata lumea a inceput sa rada si el sa trezit in sfarsit din visare. A facut cu mana publicului apoi a sarit de pe scena ducanduse la locul lui unde, a primit un pumn in cap de la Sasuke si Kiba. Prezentatorii concursului erau Asuma si Kurenai – ce echipa au gasit si ei. Noi ne am asezat cate 10-12 pe fiecare treapta si eu alaturi de colegele mele nimerim pe prima treapta, in total eram 30.
-Buna seara! Au zis ei in cor. In seara asta tinerele domnisoare de la clasele a 9 a pana la a 12 a va vor arata un show de neuitat. Nu i asa fetelor? Toate am dat afirmativ din cap. Kurenai, vrei sa faci tu onorurile?
-Cu mare placer. Pentru inceput fetelor va veti prezenta incepuand cu domanisoara bruneta.
Era vorba despre Hinata iar intre ea si mine erau Ino, Ten Ten si Temari. Hinata a inaintat cu tupeu spre Asuma si a luat microfonul incepand sa se prezinte. Aceasta era imbracata cu o rochie mov, mulata, putin deasupra genunchilor. Manecile erau largi iar gulerul era mai larg. Avea un dres negru si era incaltata cu niste cizme mov, din piele. Iar parul era lasat liber.
-Buna seara, numele meu este Hinata Hyuga si am 17 ani. Imi place sa ascult muzica si sa mi petrec timpul cu prietenii mei.
-Hinata, de ce te ai inscris la acest concurs? A intrebat Kurenai.
-N am sa va mint. Am facut o de dragul Sakurei, a zis aratand spre mine, si ca sa ma distrez. Nu totul trebuie sa fie o competitive mereu.
-Foarte frumos, a zis Asuma incepand sa aplaude.
Hinata sa intors la locul ei si i a dat microfonul lui Ino. Aceasta a zambit si a inaintat spre Kurenai si Asuma. Era imbracata cu o fusta stramta neagra, crapata in partea stanga. Avea o bluza roz deschis, cu maneci pana la cot si gulerul putin lasat liber si era incaltata cu niste ghete negre cu niste flori roz in lateral. Parul era prins intr un coc frumos cu o clama neagra.
-Buna, ma numesc Ino Iamanaka si am 17 ani, la fel ca si prietena mea. Imi place sa ies la cumaraturi si sa incerc diferite coafuri pe parul meu sau al prietenelor mele. A zis cu zambetul pe buze.
Asuma a incuviintat din cap si Ino sa intors la locul ei dandui microfonul lui Ten Ten. Aceasta purta o rochie verde, mulata pe corp, lunga pana la genunchi, cu modele micute negre in partea dreapta, manecile erau largi si lungi. Purta o pereche de ghete de un verde mai inchis cu toc mic. Parul il avea desfacut iar in acea lumina se vedea minunat.
-Buna seara dragi colegi si prieteni! A zis facand cu mana si destul de vesela.Sunt Ten Ten si in seara asta o sava distrait alaturi de noi!
-Dar vad ca esti foarte fericita asta seara. Este mult mai bine decat ieri la istorie, nu? A intrebat Asuma uitanduse lung la ea.
-Cel putin am luat 7 nu 2 caalte personae. A zis satena uitanduse la Karin care era langa mine, din “fericire”. Pot spune ca deja stiti ce imi place deoarece, prietenelor mele le place ce imi place si mie deci, nu prea am ce spune decat ca Asuma-sensei nu e atent la ce vorbesc eu. A zis sis a uitat urat la el.
Asuma se uita la public si le facea cu ochiu c atorva fete. Cand a observant ca nimeni nu mai vorbeste sa intors cu fata la Kurenai si Ten Ten. A zambit larg si a intrebat daca a terminat de vorbit deja. Sa trezit cu un microfon in cap de la Kurenai iar Ten Ten sa intors dandui microfonul lui Temarii. Purta o fusta rosie in carouri, un dress negru si o pereche de cizme tot negre cu toculetul c am mare, pentru mine. Si avea un tricou putin mulat cu “Metallica”. Si a facut doua suvite negre iar parul la lasat desfacut. Arata bine, trebuie sa i imprumut odata fusta. Na facut decatsa si spuna numele si cati ani are, apoi mi a dat mie microfonul. Am inaintat putin timida spre Kurenai si Asuma.
-Salut, numele meu este Sakura Haruno si am 17 ani. Imi place sa ascult muzica rock si sa ma uit la file horror pentru ca celelalte nu mi se par prea interesante.
-Sakura, ieri spuneai ca nu vrei sa vi la acest concurs si iatate aici langa noi. A zis Kurenai.
-M am alaturat prietenelor mele, dupa multele rugaminti. Am zis razand. Si va asigur ca ce veti vedea in seara, nu veti uita.
Naruto a inceput sa strige de ferifcire si odata cu el au inceput si colegii mei sa faca asta. M am intors la locul meu i am aruncat microfonul lui Karin care la scapat pe jos provocand un sunte destul de urat. A tinut un discurs despre ea de ne a luat durerea de cap si apoi s au prezentat si celelalte fete. Marea parte purtau rochii roz bombon sau electric sau tipator. Dupa prezentare a avut loc prima proba, cea de costume de baie. Eu si feteleam avut costume din doua bucati – asta insemnand slip sau pantaloni scurti - si restu dintr o bucata – doar slip fara sutien si intregi pe tot corpul. Nu ma intrebati cum de le au permis asta ca n am nici cea mai mica idee.


sry ca a durat atat dar,a trebuit sa mi invat pt sc si sper sa nu fie preamulte greseli >.< -.-

#27
Am citit capitolul acum cateva zile dar nu am avut timp ca sa scriu comenteriul, imi pare rau. Nu am nevoie de mari cuvinte ca sa spun ca sunt mare fan, asi putea sa spun "A ta poveste este o melodie pentru a mea urechie" sau "Da...povestea ta este frumoasa, cui ii para", in ambele variante se reiese sentimentul de iubire pe care il am, pentru poveste nu pentru tine :)).
Nu inteleg de ce ai pus ca titlu "Sfarsit", cand am citit am crezut ca termini povestea, pentru un moment m-am intristat.
:x:x:X Bafta la continuarea :x:x:x

#28
Hey!
Iti citesc demult fic-ul si de atunci mi s-a parut grozav. Lenea[cum spun multi] m-a oprit sa-ti las coment. Am ramas in urma cu cateva capitole, dar le-am recuperat rapid[din cauza scolii, logic, am ramas in urma] Greseli de tastare am mai vazut, dar nu ti le spun ca mie lene :D Sincer ar fi mai bine sa pui cratima in loc de space. Arata mai...ingrijit, ca sa spun asa [alceva nu mia trecut prin cap >.<] dar daca tu te simti mai lejer asa nu este nici o problema...Am sa ma acomodez si cu asta basta. Astept nexul repede!
[Imagine: Hm757.png]





#29
Capitolul 11
~Spectacolul continua~

Sasuke: La ultima prezentare de costume de baie eu si prietenii ne am acoperit fetele ca sa nu le vedem pe cele fara sutien, bine nu chiar toti. Shikamaru mai avea putin si saliva. Pana acum punctele erau in favoare Sakurei si prietenelor ei, Karin avea nu mai minusuri si mie teama sa stiu ce va face la proba de talente. Dar, pana la acea proba mai era cea cu rochii de seara, echipamente de sport, bal mascat, si alegerea intre stilurile emo, punk si manelar (daca pot spune asa).
Prima era Hinata. Purta o rochie mov inchis, lunga, cu un decolteu generous, fara bretele. Parul il avea facut bucle si bretonul dat in partea stanga. Eu si Kiba I am tinnut gura inchisa lui Naruto ca sa nu saliveze iar el se tinea de c****.
A doua a fost Temari. Avea o rochie neagra, fara bretele. La sani avea prinsa o piatra alba, putin mai jos de sani pornea despicata lasand sa se vada tatuajul cu dragon de pe burta ei. Parul il avea putin ondulat iar bretonul il avea facut sarma. Nu va zic ce fata a facut Shikamaru, mai ales dupa ce sa intors cu spatele.
Urmatoarea a fost Ten Ten cu o rochie scurta, pana la genunchi, alba. Avea o centura din dantela alba prinsa la brau. Purta o pereche de ghete tot albe cu toc destul de mare. Si a lasat paru desprins – acesta ajungand pana la fundul ei iar in laterale avea cate o suvita alba.
Ino a fost ce a care a urmat dupa satena. Purta o rochie roz pal, stransa pe corp cu un decolteu dragut. Pantofii nu se vedeau din cauza rochiei dar, se pute auzi zgomotul facut de tocuri. Parul il avea prins intr o funda la spate si suvita ei obisnuiota era tot pe ochiul drept.
-Urmatoarea adolescent este Sakura Haruno, a zis Kurenai zambind.
Imediat dup ace Kurenai a prezentat o pe Sakura am lasat creioanele jos instantaneu si ne am uitat la ea. Putin timida rozalia a pasit pe scena. Purta o rochie neagra, surta pana putin deasupra genunchilor, din satin, fara bretele iar sanii ei…..mmm, gata sunt treaz. Desi, fata asta vrea sa ma ucida, este un lucru sigur nu o presupunere. Asa, purta o pereche de cizme negre din piele cu cateva bretele cu tinte care veneau pe subt cizma si urcau spre fermuar. Avea parul facut bucle, iar bretonul il avea in partea dreapta, ii venea bine asa. Arata destul de provocator si cred ca in seara se va intampla ceva ineteresant.
Din descrierile mele nu cred ca vi se pare cine stie ce dar, trebuia sa fiti de fata ca sa vedeti ceea ce am vazut si noi. Mai departe nu va mai zic pentru ca vati speria. Noi cel putin am vazut doar roz in fata ochilor deci, mai bine va pilsesc de un drum pana la baie.
Urmatoarele proble le stiti cel putin au fost mai putin torturante decat cele de pana acum. Hinata si Sakura au fost niste emonici sexy, Temrai si Ten Ten au fost punkiste iar Ino si Karin eu fost maneliste – Ino nu asculta manele doar a vrut sa si bata jos de roscata. Acum urma proba de talente iar primele au fost Ten Ten si Temari. Amandoua purtau o pereche de blugi stramti, un trucou si un hanorac si erau incaltate cu niste sk8tari. Au dati cateva tricuri bune si au steptat notele noastre – la proba de talente notele erau publice. Dupa ele a urmat Ino cufand foarte frumos pe una dintre spectatoare apoi, a venit randu Sakurei si Hinatei.
Bruneta purta niste blugi negri stramti, un tricou putin larg pe care scria “I love New York” cu o vesta neagra peste , iar in picioare purta niste tenesi negri cu sireturi rosii. Parul il avea prins in doua codite joase cu o bentita alba. Rozalia purta o pereche de blugi negrii, scurti, un maieu negru cu o vesta din piele cu cateva tinte iar in picioare avea o pereche de cizme negre cu modele rosii. Parul il avea prins intr o coada joasa in partea sanga. Avea o chitara rece, neagra la margini si maro in interior.
Doi tipi care se ocupau cu scaunele, microfoanle si restu, au adus doua scaune inalte, un microfon si inca o chitara pentru Hinata.
-Buna seara din nou. Vom interpreta o melodie inspirata de Nartuo, a zis Hinata aratand spre blond care rosise deja, sper sa va placa.
La inceput nu am recunoscut melodia dar dupa careva secunde am inceput sa fredoman odata cu fetele. Era o melodie putin mai veche decat trupa, numele ei este “I’m yours”, si a fost prima melodie scrisa de Naruto. Dupa ce fetele au terminat de cantat publicul sa ridicat in picioare si le a aplaudat. Adevarul e ca au cantat bine si merita puncetele primite, acum trebuie sa le spunem si lor.
-Deci, ce are dragul nostrum juriu de spus? A intrebat Kurenai ducanduse langa fete.
-Ei bine, nu am ce sa comtenez, 10. A zis Shikamaru fara sa lungeasca vorba.
-Ati fost super si chiar ma bucur ca v am inspirtat sa cantata aceasta melodie, 10 cu plus. A zis Naruto saritor si foarte vesel.
-Nartuo, ne ma gandit la tine cand am cantat aceasta melodie si la prima zi cand te am cunoscut. A zis Sakura zambind.
-Ce pot spune, nu ti e frig Sakura? Cand te vad cu pantalonii aia scurti ma trec fiori. Ori cum nota mea este 9.50. a zis Kiba intr un final.
Fetela s au uitat fericite una la alta apoi la Neji. Fara sa mai zica ceva a aratat direct nota si ma lasat pe mine sa vorbesc.
-Nota mea pentru voi este 10, daca veti continua asa sar putea sa veniti in turnee cu noi.
Publicul a alaudat iar fetele sau strans in barate reciproc. Si au luat chitarile si s au intors in cabina lor pentru sa se pregati pentru urmatoarea proba. Acum urma Karin cu un numar de magie, deja mie frica. Daca tot face magie, de ce nu se face mai frumoasa. De ce Karin are o sora geamana si cu acelasi nume?


Sakura: Dupa micul nostru catec era randul surori lui Karin, adica Karin. Da din pacate au amandoua acelasi nume si aceiasi infatisare si tot, pe romaneste, sunt gemene. Singurul lucru pe Karin 2 nu l stie e ca sora ei e moarta; ea crede ca roscata este plecata in alta tara.
M am dus in cabina mea ca sa ma pot schimba. Mi am lasat chitara langa canapea si m am dus in fata dulapului dupa alte haine. Inainte de asta trebuia sa ma uit prin program sa aflu si eu ce probba am. Deci la 9:10 este ultima proba cu intrebarile, asta inseamna ca….STAI! O nu, am uitat complet de baieti si este 8:55, cu putin noroc spectacolul de magie al lui Karin inca se mai desfasoara. M am dus la oglinda, unde aveam tot ce imi trebuie ca sa ma aranjez, si am scos din sertar o cutie mica in care se afla lantisorul meu si o piatra mare verde. Mi am pus pe mine rochia pentru urmatoarea runda si mi am pieptanat parul apoi am iesit cu cutia si cu sabia dupa mine. M am grabit sa ajung la scena inainte ca Karin sa si termine numarul. M am asezat mai in spate, in asa fel incat sa nu ma vada nimeni, si mi am pus lantisorul la gat, piatra verde am asezat o in fata mea apoi, mi am scos sabia din “hainuta”. M am taiat in palma cu sabia si am imprastiat sangele ca un cerc in jurul meu. Am lasat sabia in dreapta mea si mi am impreunat palmele. Inainte sa recit poezia pentru acest fenomel special, m am uitat la baieti iar ei m au vazut. Mi am intors privirea spre Naruto iar acesta a dar afirmativ din cap.
-私は再び食べ物のにおいを感じるようにしたい
私は私は地平線を越えて見ることができたしたい
私は私の静脈を通って再び流れに血液をご希望ですか
私は私の翼は家から離れて私を連れて希望する


これで、すべての私は男バックになりたい
しかし、不死は永遠に私の心の中にします。
あなたを見て、光を、暗い顔忘れ
私の人生は今すぐ再起動されます
Am zis si mi am deschis palmele spre baieti. Un fel de lumina rosie ma inconjura pana a ajuns la mainile mele sis a indreptat ca un fulger spre baieti. Piatra verde din fata mea a inceput sa zboarte spre palmele mele intrand in raza aceasta schimbadusi cuoarea intruna neagra. Imi vedeam parul cum devenea negru iar ochii mei deveneau verde inchis, pun pariu. Era o cantitate mare de putere in mainile mele si cu greu o controlam. M am uitat cu greu la baieti apoi incet, mi am despartit palmele iar piatra a cazut la pamant in timp ce acel fulger se destrama usor. Sangele din jurum meu nu mai era dar, parum meu era inca negru. Epuizata din cauza puterii care a trebuit sa o suport am cazut in genunchi la pamant. Am simtit doua brate care ma inconjurau, cand am intors capu era Naruto care imi zambea fericit.
-Sakura, ai reusit. Am simtit cu totii ca ne am schimbat sau ca ceva din noi sa schimat. Iti multumim. A zis Naruto pupandu ma pe frunte si ajutandu ma sa am ridic.
I am zambit larg si i am zis sa se intoarca la locul lui pentru urmatoarea runda. Off….rochia mea se sfasiase din cauza magiei. Si acum ce ma fac, runda incepe intr un minut. Mi am luat sabia de jos si m am dus la mine in cabina. Cautam in disperare o foarfeca dar, nici urma de ea. Am taiat pana la genunchi rochia si am cautat niste dantela alba. Mi am dat jos rochia ramanand doar in lenjeria intima si mi am prins dantela de rochie cu o pamblica neagra la brau. Acum cautam alti pantofi si int run final am gasit o pereche de ghete negre din piele care se potriveau destul de bine cu rochia. M am pieptanat si am iesit din camera garbia sa nu cumva sa ratez acesta proba. Din fericire nu a observant nimeni intarzierea mea si am intrat ultima. M am dus la locul meu si am astepat ca cei din trupa sa urce alaturi de noi pe scena.
-Deci, dragi mei baieti, asta este ultima runda la care mai trebuie sa asistati. Acum ne spuneti care e marele premiu?
-Ei bine, a zis Naruto, pe langa cei 10 mii de dolari..
-Castigatoarea va aparea in urmatorul nostrum album, a zis Kiba continuand vorba lui Naruto.
-Adica va apare in videocpil cu voi? A intrebat Kurenai de langa mine.
-Si va canta alaturi de noi in toate melodiile. A zis Sasuke.
-Uchiha, vei lasa o fata sa te inlocuiasca in cateva melodi sau chiar in toate?
-Asuma, sa nu intindem guma ca dupaia ramanem fara. Vor fi duete si multe altele.
L am vazut pe Asuma cum se uita urat la Sasuke iar acesta a facut o fata de catelus ploat.
-Imi cer scuze, domnule profesor.
Publicul a inceput sa rada la fel ca noi. Kurenai a venit cu un bol unde erau scrise numele noastre. Naruto a fost cel care a tras primul un biletel si am picat eu. Sa uitat la mine viclean si mi a zambit in timp ce imi facea semn sa ma apropri. M am oprit langa el si i am zambit copilaros.
-Deci, ai dreptul sa mi pui o intrebare. Sunt sensibila.
Publicul a inceput sa rada odata cu celelalte concurente si Kurenai.
-Da, si sa sti ca nu voi fi bland. A zis blondul cu un zambet malefic. Deci Sakura, ce ai face daca Sasuke te arc ere de sotie?
Ma incuiat. Publicul a scos un sunet de uimire si toti erau acum atenti la mine.
-Ti as da tie palma! Si poate, as accepta.
-Deci ai spune da! A zis blondu foarte fericit.
-Am zis poate. Acum Naruto, vrei sa mi dai o intrebare adevaata?
-Bine. Gandestete ca lumea ar fi plina de….vampiri – a citit cu ezitare de pe biletel – ce ai face ca sa i distrugi?
-Legenda spune ca primul om care a omorat un vampir a fost cineva din familia mea si a folosit o carte veche alaturi de o piatra magica verde si cu un lantisor.
-Ca acela de la gatul tau? Si apropos, de ce te ai vopsit si ti ai pus si lentil de contact?
-Pai, Asuma-sensei ma plictiseam. Am zis incercad uitandu ma in alta parte, cat despre lantisor, este tot ce mia mai ramas de la bunica mea.
Cred ca publicul a fost impresionat deoarece a scos un sunet impresionant daca pot spune asa. I am scos limba lui Naruto si m am intors la locul meu. Hinata a picat la Sasuke si a fost o intrebare despre gatit, Ten Ten la Kiba, Ino la Neji si Temarii la Shikamaru si intrebarea fost cat de bun e el la pat. Publicul a ras in hohote la fel ca noi inafara de Sasuke care ce uita insistent la mine. Ma c am irita aceasta situatie dar, Naruto de obicei schimba situatia cu o gluma.
-Acum ca s au terminat intrebarile sa aflam castigatoarea. A zis Asuma fericit.
Kiba a adus plicul cu rezultatul si i la dat lui Kurenai. Asuma sa strambat si sa dus langa bruneta sa afle ce scria in bilet. A lipit plicul de pieptul ei si a scos limba rautacios spre el.
-Bine, hai spune tu cine a castigat.
-Si, castigatoarea este…Hyuga Hinata si Haruno Sakura! Asa e oameni buni, in aceasta seara avem doua finaliste! Amandoua vor canta alaturi de trupa si vor aparea in videoclipurile in care au fost cu ei.
Toata lumea sa ridicat si a aplaudat fericit de norocul nostru. Baietii ne au lat in brate si ne au pupat. Akamaru a adus un buchet de albastrele pentru Hinata si pentru mine un buchet de trandafiri rosii.
Dupa ce sa terminat toata aceasta situatie si nebunie si prostie numita concurs, ne am retras in cabinele noastre ca sa ne putem schimba. Mi am dat rochia aia jos si am aruncat o in valiza deschida de pe canapea. Mi am luat de pe scaun blugii negri stramti si m am incaltat cu bascheti. Am inceput sa mi impachetez din rochii si la le pun in valiza. Pana sa mi dau seama ca in camera intrasera Naruto si Sasuke mi am pus si pantofii in valiza.
-S..Sakura, esti d….ddoar in sutien…a zis Naruto aproape salivand.
-Asa, si?
N au mai zis nimic si au intrat in camera asezanduse pe canapea si ma ajutau la ambalat. Intr un final am terminat de imapchetat tot iar Naruto mi a dat un maieu negru ca sa l pun pe mine. Cand sa iesim pe usa am dat nas in nas cu Hinata si restu formatiei. Ne am indreptat spre usa din spate - ca sa nu sara nimeni pe noi – si ne am dus la Itachi care astepta langa masinuta mea alaturi de Kira. L am pupat scurt pe obraz sip e Kira la fel. Eu si Hinata ne am lasat bagajele in masina si l am trimis acasa, singur. Catelusa sari la mine in brate si mirosi colierul, sabia o tineam pe umarul drept. Am mers pe jos pana la casa darapanata de langa biblioteca. Acelasi traseu ca data trecuta l am urmat si acum dar, a fost mai usor. Dupa ce am trecut de scari am deschis usa din fata noastra si am intrat in camera.
-Uau, unde te crezi Sakura? In Harry Potter?
M am uitat cu o privire intrebatoare la Naruto iar acesta sa dat in spate doi pasi. A cazut in fund cu picioarele despartite iar intre ele a aterizat un topor. Sa uitat speriat la mine in timp ce se tinea de c***e. Am uitat sa i zic, ca asceata casa e plina de capcane. Hopa!
-Va asteapta o seara urata pe voi! Am zis eu si Kira in acelasi timp.





c am atat si scuzati ma ca a durat o mie de ani :">
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1

#30
Capitolul 12
~Se pare ca prierenii mei vor avea o noapte lunga!~

Sakura: Ma uitam la prietenii mei foarte vesela si cu o gramada de idei “teribile” pentru ei. Naruto devenea foarte agitat deoarece nu stia ce am in minte si nu cred ca mai vrea vreo surpriza ca cea de dinainte. Eu eram lipita de usa si ma uitam la ei viclean, Hinata nu prea era impresionata de privirea mea dar, ceilalti se gandeau ce imi trece acum prin cap si ce surprize ii pasc mai departe. Toti erau in fata mea, formand scara magarului.
-Deci, cred ca va intrebati de ce vam adus aici, nu i asa? Am zis iar toti au dat afirmativ din cap. Ei bine, suntem aici in special pentru voi, baieti.
Se uitau la mine de parca le am vorbit chineza. Hinata a venit langa mine si a luat o pe Kira in barte aceasta incepand s o linga pe fata. Langa cufarul unde era sabia mea, mai era unul negru si mult mai mare. L am atins usor pe broasca unde trebuia sa bag o cheie si sa deschis cu zgomot. Baieti deja erau morti de frica si nu prea vroiau sa afle ce este ianuntru dar se uitau, cu teama, peste umarul meu; din cufar am scos 5 sabii de culori diferite. M am ridicat de jos cu sabiile in maini si am mers langa Hinata.
-Aceste sabii sunt ale voastre dar, ca sa le puteti obtine, trebuie sa le gasiti. A zis Kira din bratele Hinatei.
-Cred ca esti mai batrana decat credeam eu, sabiile sunt chiar aici, nu trebuie sa le cautam noi. A zis Naruto cu ochii in alta parte.
-Esti sigur desteptule?..ia mai uitate odata! A zis Kira maraind iar cand Naruto sa intors, sabiile nu mai erau in mainile mele.
-Acesta este un fel de antrenament pentru voi. Pe parcursul traseului va veti gasi sabiile si trebuie sa infruntati pericolul ce le pazeste. Am zis vesela.
-Sakura, esti nebuna?
-La ultima verificare, da. De ce intrebi Naruto?
-Este un oras mare, cum vom gasi noi sabiile?
Noi am inceput sa radem de Naruto iar baieti iara se uitau la noi ca la felu 14. Le am explicat ca sabiile sunt undeva in casa si ca nimic din ce au vazut pana acum nu va fi la locul lui. Am deschis usa si le am urat noroc. Naruto increzator a mers primul tragandui si pe ceilalti dupa el.
-Haideti baieti, cat de greu poate fi..AAAAA..
C am asta sa auzit dupa ce au pasit dincolo de pragul usii pana cand au aterizat. Am uitat sa le spun ca aceasta casa este plina de capcane. Am inchis usile si m am intors cu fata la Hinata care se uita prin camera.
-E c am mult praf, nu crezi?
-Se rezolva. Am zis si am facut o piruieta cu bratele deschise, in cateva secunde tot prafoul era in forma de balon in mana mea. Acum, poti sta jos. Am zis zambind.
-Sakura, poti arunca praful undeva in casa. Baietii nu cred ca au ajuns prea departe deci, asta va fi prima lor lovitura, ca sa zic asa. A zis Kira tragand cu coada una din usi.

Naruto:> Pentru asta, o urasc pe Sakura. Cum se presupune ca ar trebui sa gasim 5 sabii in ditai casa?<
-Aaa..Naruto, desi nu mai suntem vampiri, auzim tot ce gandesti. A zis Sasuke ridicandu se de jos.
-Perfect, macar putem tine legatura in caz ca ne pierdem. Am zis uitandu ma in jurul meu. Apropo baieti, unde suntem?
Toti si au ridicat privirile din tavan si s au uitat de jur imprejur. Akamaru marai putin apoi se aseza in fund.
-Seamana cu niste catacombe. A zis Kiba. Si noi trebuie sa bantuim pe aici dupa niste sabii amarate. Nici nu stiu de ce ma ostenesc atat si asa Sakura stie ca suntem baieti, putem lupta si fara arme. a zis si sa asezat pe jos.
-Treaba ta, stai aici. Darar domnu sa cada o bila pe tine. A zis Shikamrau si a luat o in fata.
Si noi dupa el iar Kiba si Akamaru au ramas in spate. Era intuneric bezna si nu aveam idee nici pe unde mergem sau pe ce mergem. Cum eu sunt mai prost de fel am intrat in primul zid. Baieti au inceput sa rada de mine dar, undeva deasupra noastra sa auzit o trosnitura. Ne am uitat toti in sus apoi am luat o la fuga pe drumul de unde am venit.
-Kiba, fugi! Am strigat eu cat am putut in timp ce alergam pe langa el.
-De ce? A zis si cand sa intors cu fata a vazut de ce.
-Naarutoo!! Au strigat toti.
Am alergat ca disperatii pana cand am gasin o deschizatura in perete unde sa ne putem ascunde. Toti de uitau la mine, o puteam simti. Am ridicat capu’ si asa era; m am uitat la ei si am zambit larg.
-Ce?
-Ce? DOAR ATAT POTI SPUNE!! A strigat Kiba nervos.
-Tu taci ma, ca stateai jos, nici nu sti ce sa intamplat. A zis Sasuke iesind inapoi pe marele culuar.
Ne am dus dupa el si am observant ca totul era mult mai luminos ca atunci cand am intrat sau mai bine zic, cand am cazut. Pereti erau maro cu diverse desene si un scris foarte ciudat. M am apropiat de si am atins usor literele cu mana. Semanau foarte bine cu literele din camera Kirei, cand am salvato acum mult timp. Cred ca Sakura o sa trebuiasca sa mi raspunda la cateva intrebari. Fara sa mi dau seama am ramas singur in tunel. M am uitat in toate directiile dar, nici urma de baieti.
-Haidee..acum vati gasit sa va jucati de a ascunselea? Am strigat nervos. Tipic pentru ei.
Am continuat sa ma uit la acele litere si sa incerc sa le descifrez dar, n am reusit sa fac mare inginerie. M am lasat pagubas si am inceput sa merg pe drumul pe unde presupun ca au luat o si baietii. Mai bine luam o torta cu mine, drumul incepe sa nu se mai observe deloc. Am continuat sa merg pe basbaiete pana am dat cu capu’ de ceva tare si cred ca era peretele. Pipaiam incet si tot ce puteam simti era panza de paianjen, piatra si un CRANIU!! Asta ma speriat, dar macar am cazut pe ceva moale.
-Idiotule!! Date jos de pe mine! A strigat cineva de sub mine.
-Dar stau bine. Am zis incet
-Naruto! Jos!
Imediat dupa ce i am auzit vocea, am cazut pe ceva tare. Asta a fost ciudat, e ca si cand as fi trecut prin el. Am facut ochi cat cepele si m am aridicat alarmat de jos. Ma uitat de jur imprejurul meu desi nu vedeam absolute nimic. O respiratie rece se simti in ceafa mea ceea ce ma facu sa tresar si sa ma intorc cu mana dreapta intinsa. Incet, incet camera incepea sa se lumineze de unde din spatele meu. Tremuram, asta stiu sigur, asa ca m am intors cu fata sa vad sursa luminii. Era o fata, putin mai scunda decat mine, cu parul lung pana peste fund cu Breton pe toata fruntea, negru. Avea ochii rosii, sangeri si purta o rochie scurta pana la genunchi, alba si in picioare purta o pereche de ugg, de aceiasi culoare cu rochia. Purta un lantisor asemanator cu cel al Sakurei iar la urechi avea niste cercei din pene rosii. La maini avea multe baratari din argint si 3 inele, pe mana dreapta, incepand de la aratator pana la inelar, iar la cealalta mana avea unu pe degetul mare si unul pe inelar, toate fiind din argint. Palmele ei erau insinse spre mine iar in mijlocul lor ardea focul. Se uita la mine si zambea gingas.
-De unde sti cum ma cheama?
-Sakura vorbeste mereu despre tine cand vine la cimitir.
Cimitir?! Deja trebuia sa stau jos, cine era? Si de unde o stie Sakura?
-Incearca sa ramai calm. Sunt Myna, sora Kirei. Am murit la 9 ani ucisa de un vampire, Kira nu si a iertat o niciodata. A zis trista iar focul se stinse. Scuze, inca nu pot controla focul cu tot cu emotii. A zis iar focul se aprinse luminand toata camera de data asta.
-Kira si Sakura stiu ca tu esti aici?
-Nu, desi, inca e ciudat ca ma poti vedea. Doar nu esti un Shinigami.
-Shini……ce?
-Shinigami, sunt cei care pot vedea spiritele si le pot folosi in lupta.
-Ahhaa..hey, sti pe unde sunt prietenii mei?
-Trei tipi cu un caine alb?
Am dat afirmativ din cap iar ea mi a arata cele 4 usi care se aflau in dreapta mea. Ciudat e ca pana acum nu le am observat ceea c ear fi imposibil, sunt imense. Fiecare avea cate un animal deasupra ei, desenat cu cera strlucitor. La prima era un lup, a doua era un sarpe, a trea era o broasta iar apatra era cu un vultur.Micuta a venit langa mine si ma impins usor.
-Haide, tu esti singurul care n a trecut prin usa sa.
-Ce? Tu glumesti? Nici nu stiu ce se afla dincolo de ea.
-Este testul tau,a cum misca! A zis si ma impins si mai tare.
-Bine eu sunt sarpele! Cand sa ating usa, mi am primit o palma.
-Ma indoiesc, pe acolo a intrat brunetul. Iar pe la vulture a intrat satenul. A zis cand a vazut ca ma indrept spre usa din dreapta mea. Tu intri pe la broasca.
-Ce!! Iti bati joc de mie? Eu nu sunt broasca!
-Ba esti, daca nu intri iti trag un sut in fund de zbori!
-Gata sefa dar, tu ce vei face?
-De ce ti ar pasa? Sunt doar o fantoma.
-Poate, dar mie imi pasa se sufletele oamenilor, mai ales ca Sakura si Kira s ar bucura sa te vada.
Se uita la mine trista dar, in acelasi timp fericita. Ma luat de mana si ma dtrs dincolo de usa, aceasta inchizandu se in urma noastra.




imi cer scuze ca a dirat atat de mult dar, liceul imi da batai de cap :D sper sa va placa
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Filmul vietii noastre [+16] Naruse_Ryo 1 3.425 28-10-2008, 04:47 AM
Ultimul răspuns: Lye


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)