Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Indiferenta doare[sasusaku]

#1
Buna!Asta e al doilea fic,defapt primul meu fic calumea,cred.Capitolele o sa incerc sa le fac lungi si cat mai originale.Sper sa v-a placa..:*:*


Capitolul 1.

Ma concentrez asupra acesteia,asupra mingii.Nu mai vreau sa ratez de data asta.Nu mai vreau sa fac echipa de ras.Vad ca echipa adversa serveste mingea,trece de fileu si vine direct spre mine.Strig sa o lase,ele o lasa si am dat pasa,mingea intrand in cealalta jumatate a terenului impartit in doua bucati.Rivalele noastre pierd mingea si un punct se adaga pentru noi.Vine randul meu pentru serva si o dau astfel incat rivalele noastre,sa o piarda.M-au erau doar 3 minute de joc pana la sfarsit si trebuia s.a le invingem cu doar cu 2 puncte.Trecuse randul meu si acum este al lui Michelle.Stiu ca este cea mai buna la serve .Acum ne bazam pe ea.Da serve si spre norocul nostru echipa adversa o pierde.Randul ei nu se schimbase.Doar 1 minut si 10 secunde.Michelle da serva.Fata din fata ,de la mijloc,o paseaza celei din stanga si o da peste fileu.Mingea aterizeaza la Jennifer,mi-o da mie si chestia rotunjoara cade in terenul opus.Scorul este 24-24.
Buna!Ma numesc Sakura Haruno si sunt in echipa de volei a liceului Converse Faculty.Am 18 de ani si sunt in clasa a 11-a.Acum ma indreptam spre vestiar pentru a ma mai odihni putin si pentru a-mi lua hainele ca sa plec acasa.
Mai merg putin pe coridor pana dau nas in nas cu Julia,capitanul echipei noastre de volei si cu inca 2 maimute de ale ei.
-Asculta Haruno,din cauza ta scorul este egal fiindca ai pierdut cele 2 mingii care ti-au fost pasate !
-Hei,nu da vina numai pe mine!Tu parca erai capitanul echipei,tu trebuie sa ne indrumi!Am spus enervandu-ma la culme.
-O greseala cat de mica daca mai faci ii spun tatei sa il dea afara taica-tu si sa iti trimita familionul departe de America.Nici macar n-ai ce sa cauti aici,ratar-o!Sau poti pleca chiar mai repede decat crezi!
-Exact Julia! I-ai spus-o! Au spus cele 2 clone ale Juliei in cor.
Julia este genul acela de fata care crede ca,cu banii poti face orice.Este o fata bogata,dar foarte frumoasa.Are un par lung si blond,iar corpul era bine format datorita volei-ului.Julia nu ma suporta datorita faptului ca mi se spunea deseori de catre baieti ca sunt neasemuit de frumoasa.Foarte putin ma intereseaza daca sunt sau nu.De multe ori mi se spune "rozalie",pentru ca aveam un par de un roz deschis,care se potrivea chiar foarte bine cu culoarea ochilor mei,de un verde ca al lamaii verzi si culoarea pielii ca si frisca
Intru in vestiarsi ma indrept spre ghiozdanul meu cu hainele de schimb.Imi dau jos tricoul alb pe care scria Cf de la Converse Faculty,adidasi mei norocosi,apoi genunchierele de coloare rosie si pantalonii scurti.Ma imbrac cu hainele de schimb,iar cele pentru antrenament le-am bagat in ghiozdan.Inainte de a iesi din vestiar le-am salutat pe fete si am plecat.
Intr-o jumatate de ora am ajuns acasa.Ma duc direct in camera mea pentru a-mi scoate hainele transpirate si pentru a le duce la masina de spalat.Ma intorc in camera dar il aud pe tata strigandu-ma.
-Sakura,tocmai m-a sunat seful meu si a zis ca o sa ne mute in Japonia,dar nu stiu sigur unde. Maine vom plecat la ora 12:00,dar v-a trebui sa plecam cu vreo 3 ore inainte asa ca vreau ca in seara asta sa iti faci bagajele pentru ca maine avem muta treaba .Apoi a plecat in camera lui lasandu-ma in pace.
Nu credeam ca Julia poate fi asa o scorpie.Stiam ca nu ma suporta,dar credeam ca nu a spus atunci cand o sa-l sune pe tasu ca se ne trimita pe mine si pe tata de aici.
Trebuie sa o sun pe Anastasia,ca sa ii spun de plecarea mea.Anastasia e cea mai buna prietena a mea,care m-a inteles cu adevarat si care m-a ajutat sa trec peste moartea mamei mele.Mama a murit intr-u accident de masina acum 5 luni.Nici acum nu m-am impacat cu gandul ca s-a dus intr-un loc de unde ma vegheaza si stie ce se intampla cu mine.
Am intrat in camera mea,mi-am luat o pijama curata din dulap si m-am indreptat spre baie.Am dat drumul apei calde si am inceput sa ma scald in ea.Am stat in apa vreo 15 minute si apoi am iesit din baie.M-am indreptat spre telefonul din camera mea si am format un numar.
-Alo!Buna ziua!Anastasia este acasa?
-Da,Anastasia este acasa,care este numele dumneavoastra?
-Sakura.
Eram obisnuita ori de cate ori o sunam pe Anastasia,raspundea masa.N-am trecut niciodata pe la fatuca asta pentru ca nu ma invitat,dar nici nu am nevoie.
-Hei Sakura!Ce mai faci?
-Bine trebuie sa-ti dau o veste.Se pare ca Julia i-a spus lu tacsu' sa ne mute pe mine si pe tata din tara.
-Dar de ce?In ce tara?spunea aceasta.Mi-am dat seama ca plange.E cea mai buna prietena a mea.Ne aveam una pe alta inca din clasa a 7-a si de atunci am fost prietene.Am facut totul impreuna,ne-am sprijinit una pe alta la rau.
-De ce,nu stiu.Da de unde,stiam,Julia nu suporta ca toti baietii sa ma placa si sa fiu mai mereu in centrul atentiei.Eu si Anastasia am fost ultimele persoane de pe lista Popularitatii..Unde,in Japonia.Atunci am inchis telefonul si am inceput sa plang.Nu suportam ideea de a o lasa singura pe bruneta.M-am dus inspre calculator pentru a pune melodia mea preferata de catre trupa mea preferata si aceasta incepuse sa cante:
"Get crunk, skeet skeet,
Get crunk, skeet skeet,
Get crunk, get crunk,
Get crunk, skeet skeet,
Get crunk, skeet skeet,
Get crunk, skeet skeet,
Get crunk in the streets back it up like beep

Oh yeah i got my hurrr did nicely, high top nike's always in my white tee,
Oh god you know your girlfriend likes me i'll wax that xxx real fast like lightning,
Yeahhhhhh, baby i'ma break your backbone and after we have sex you'll probably get a attached girl,
Pay me, i don't xxxx for free you know all of these scene xxxxxxx wanna xxxx with me
Lets get crunk baby girl go shake that thing
Get crunk baby girl, go shake that thing
Get crunk baby girl, go shake that thing
Put your booty in the air like it ain't no
Thing"
Apoi ma directionez spre dulap pentru a-mi face bagajul.Imi iau 2 perechi de pantalonilungi,3perechi de pantaloni scurti,2 bluze,5 tricouri,2 maiouri,toata lenjeria intima,o minge,3 perechi de adidasi si 2 treninguri.Deoarece aveam mult loc in valiza mi-am pus si accesorile,genunchierele si machiajele.Nu eram acel gen de fata care se machia cu culori stridente.Imi place sa fiu imbracata sport,dar si ca o scene girl.Mi-am terminat bagajul,m-am uitat la ceas si am vazut ca ceasul arata ora 22:49.M-am hotarat sa ma duc la culcare si m-am indreptat spre calculator pentru a-l inchide.Il inchid,sting lumina si ma bag in pat.A fost ultima mea seara in America,Manhattan.
Ceasul desteptator rasuna.Stiu ca l-am pus sa sune la ora 6:45,si asa a facut.Ma scol lenesa din pat si ma indrept spre baie pentru a-mi face toaleta de dimineata.Imi fac un dus,apoi ma duc sa ma spal pe dinti .Ies din baie,ma asez pe pat si imi usuc parul cu feonul.Ma uit la ceas si s-a facut ora 7:30.Dintr-o data ma striga tata sa vin la bucatarie.Ma ridic din pat si mergand pe hol imi spun in minte:"Doamne,ce o mai vrea si asta?".Ajung in bucatarie si tata ma intreaba daca vreau ceva de mancare.
-Tata,nu mie foame.Ii spun asta intorcandu-i spatele si ducandu-ma iarasi in camera mea.
Neavand ce face ma pun la calculator si ascult muzica,gen rock.Trupa mea preferata este Brokencyde si cel mai mult imi place de Se7en.Vad ca se face ora 7:55 si tata iarasi ma cheama ,dar cu tot cu valiza.Se pare ca era timpul sa plecam.Cobor scarile impreuna cu tata si ajungem la taxi.Dintr-o data vad ca-mi suna telefonul.
-Haruno,unde esti?De ce nu esti la antrenamente?Ma intreaba antrenorul de parca ar vrea sa-mi dea cu ceva in cap,dar spre norocul meu nu eram acolo.
-Asta ar trebuii sa o intrebati pe Julia, domnule antrenor.II spun asta si inchid.
-Cine a fost,Sakura?Ma intreaba tata.
-Un tampit care ma suna din prostie!
-A,atunci bine.Ai sa vezi ca seful meu ne-a dat o casa frumoasa,ca si asta pe care am avut-o.
-Tata,seful tau te-a mutat din tara doar pentru ca fiisa a vrut sa scape de mine din echipa de volei.Ii spun asta incepand sa plang.
-Nu mai plange draga mea,totul va fi bine.O sa-ti faci o gramada de prieteni si poate un prieten.
-Mda,fix de un prieten am eu nevoie.Am nevoie de Anastasia,nu intelegi?ii spun asta vrand ca tata sa ma inteleaga.
Tata nu a mai zis nimic dupa asta,nu vroia sa imi cauzeze mai multi nervi.Foarte bine a facut.
In cateva minute am ajuns la aeroport.Nu stiu cum se numeste,dar nici nu ma intereseaza.Se pare ca tata gresise spunand ca vom decola la ora 12:00.Avionul nostru trebuia sa plece doar peste 5 minute.Eu cu tata alergam si pana l-a urma am reusit sa intram in acesta.Ne-am stabilit pe scaunele noastre si avionul a plecat.Drumul a fost cam lung,cam de vreo 7 ore.Nu m-am pre plictisit deoarece aveam muzica pe mp3 player.Nu l-am bagat pe tata in seama deloc.Dar in fine,timpul s-a scurs si am ajuns la locatia "mult dorita".Mi s-a spus de catre o persoana ca acest oras se numeste Konoha.Doamne ce nume.Tata s-a dus sa i-a bagajele,iar eu am intrat in vorba cu o persoana necunoscuta.Mda,n-am avut ce face.
-Ma scuzati ca v-a deranjez dar stiti cumva vreun liceu unde se practica voleiul?intreb o femeie cam de aceasi inaltime cu mine.Aceasta se intoarce cu fata la mine,dar se pare ca persoana era foarte cunoscuta mie.
-H-H-Hinataa?O intreb eu.Imi venea sa plang vazandu-i mutra si recunoscand-o.
-Sakura!Ce dor mi-a fost de tine!Scuze ca nu am mai putut sa te vizitez sau sa-ti telefonez.
-Nu ma supar deloc,ii spun eu cu lacrimi in ochi de fericire si in acel moment ne-am luat in brate.
Hinata era intr-o echipa de volei,ca si mine.A venit anul trecut cu echipa ei in Manhattan pentru un meci.Ne-am cunoscut in vestiare,cand Julia se lua de ea,nu stiu din ce motiv.
In acest timp a venit tata cu bagajele noastre.Acesta o stia pe Hinata deoarece a stat in vacanta de vara la mine.
-Buna ziua domnule Haruno!Spuse Hinata
-Buna Hinata!Vad ca ai mai crescut!spuse tata.Tata avea niste glume foarte proaste,ceea ce ma enerva pe mine.
M-am indreptat spre tata si mi-am luat bagajul.Se pare ca Hinata stia de venirea mea in tara,deoarece
tatal ei era bun prieten cu tatal Juliei,si mai stia unde stam.
Am ajuns acasa,iar ata mi-a dat cheile ca sa descui usa.Eu am fost prima care a intrat in casa,dupa mine Hinata,apoi tata.Ne-am dus in living unde am lasat bagajele jos si ne-am trantit pe fotolii.Tata i-a zis Hinatei sa ma ajute cu despachetatul.Eu am luat valiza,iar Hinata era in urma mea.Am intrat in camera si mi-am dat seama ca tata nu avea dreptate.
-Doamne!Ce tata mincinos am! Am zis asta pentru ca la plecare imi zisese ca,casa aceasta o sa fie la fel ca si cea din Manhattan.Hai sa despachetam.
Hinata a deschis valiza si am impartit lucrurile.Eu puteam hainele in dulap,iar ea putea accesoriile si machiajele intr-un mic sertaras.Genunchierele si mingea erau puse tot intr-un dulap mai mic.Hinata a vrut sa o sune pe mama sa ca sa o lase sa doarma la mine.Din fericire a lasat-o.Ne-am asezat pe pat si am inceput sa vorbim.
-Sakura,s-ar putea sa fi in facultate cu mine.E asa de mare si frumoasa.Avem multi baieti draguti
-Daca spui tu.
-Am un baiat asa de dragut in clasa.E blond si cu niste ochi albastri.E o dulceata de baiat.
-Of.Cam cati ani au baietii de la tine din clasa?Poate cad cu tine,am spus-o cu un zambet pe buze.Era prima data cand m-a intereseaza de baieti.
-Ma,sunt de vreo 18 sau 19 ani.Te intereseaza?A spus-o cu un asa zambet larg pe fata.
-Aa,nu..intrebam!"Proasta mai esti Sakura".
Am mai stat putin de vorba pentru ca Hinata trebuia sa se scoale dis de dimineata ca sa mearga acasa,sa-si pregateasca lucrurile.Se parea ca maine e prima zi de scoala.
Ceasul suna pentru a ne da startul unei noua zile.Ma scol lenesa din pat si ma indrept spre fereastra pentru a o deschide.Ma uit mai bine la ceas si vad ca era ora 6:05.Hinata se scula o data cu mine si intr-o fuga isi da jos pijamaua imprumutata de mine pentru a se imbraca cu hainele sale.Nici nu imi dau seama cat de repede a plecat si ma indrept spre baia din camera mea pentru a-mi face siesta de dimineata.Stau in baie vreo 15 minute si ies.Ma uit la ceas si vad ca e ora 6:20.Nu mai am cum sa reintorc in pat,deci trebuia sa pierd timpul.M-am gandit sa vad cu ce ma imbrac,fiind prima mea zi de la scoala noua si neavand uniforma scolii.Incerc prima data un tricou alb cu o inimioara rosie pe ea,pantaloni albastrii si adidasi rosii.Nu imi prea place si ma uit dupa altceva.Poate un maiou rosu,cu niste pantaloni trei sferturi si niste sandale cu un mic toc.
-Yac!Nu-mi place.Poate altceva. Si pana la urma gasesc un maiou siclam,cu niste blugi de un albastru deschis si niste bascheti de la Converse.Da,asta merge!
Parul meu nu ar fi mers cu niste codite sau sa il las liber.Incerc sa il intind cu placa si imi pun pe o parte si de alta a capului doua extensii mov.Mi-am dat cu un creion dermatograf pe a ochii si putin gloss transparent pentru buze.Se facu ora 7:30 si Hinata era la mine la usa.Tata o invita inauntru si aceasta intra in camera mea.
-Hei ! Neata' din nou.Mergem?spuse Hinata.
-Neata' si tie.Asteapta putin.Trebuie sa caut cateva caiete ,un stilou,un pix si geanta mea.In sfarsit imi gasesc geanta,imi pun tot ce imi trebuie in el si plec cu Hinata,nu inainte de a-i spune "La revedere"lui tata.
Drumul nu a fost deloc lung pentru ca stateam doua case mai incolo de scoala.Am ajuns acolo in 5 minute,asa ca prietena mea a avut timp sa imi faca cunostinta cu colegii mei.Marea mea bucurie a fost ca eu eram in clasa cu ea.Ma uitam in jurul meu si vedeam ca existau tot felul de grupulete.
-Sakura,incepem cu baietii,imi spuse ea tragandu-ma de mana.Ajungem in fata unui grup de baieti imi face cunostinta cu acestia.
-Buna baieti!Aceasta este Sakura si este noua noastra colega,spune Hinata cu ditamai zambetul.Sakura,baiatul asta lenes este Shikamaru,cel cu cainele este Kiba,baiatul cu cap mare si sprancene stufoase este Rock Lee..
-Ce-ai ziis?a spus cel cu capul mare infuriinduse.Cum se numea?Aaa da Rock Lee.
-Tipul blond cu ochii albastri este..am..este N-Naruto..
-Hinata,ai temperatura? spun eu asta incepand sa rad.
-Cee?Nu,ma simt bine.Reincep,baiatul ala,cel mai popular este Sasuke Uchiha.Toate fetele il plac,in afara de cateva.Iar acel baiat care seama cu mine foarte bine este..
-Nejii!Ce dor mi-a fost de tine,nu credeam ca o sa te mai vad dupa ce ai lasat-o cu ochii in soare pe Julia! i-am spus asta in timp ce l-am luat in brate si i-am dat drumul privindul si mirandu-ma de cat de dragut s-a facut.
-M-am simtit asa de bine cand am lasat-o pe curva aia acolo.Ma bucur ca ne-am vazut dar am treaba.Trebuie sa plec.Pa!
-De unde il sti tu pe varamiu?ma intreaba foarte curioasa Hyuuga.
-Il stiu ca a fost cu mine in clasa a 7-a.Acum imi spui fetele?
Nici nu a mai trebuit sa mi le spuna ea deoarece fetele s-au apropiat de noi si Hinata le-a putut prezenta m-ai usor.
-Sakura,aceasta este Ten-Ten,Temari,Ino si cam atat.
-Incantata.Le-am spus cu bucurie,chiar daca nu vroiam sa imi fac prea multi prieteni.
Dar cu toate prezentarile s-a scurs timpul si vrand sa intru in clasa,marele Sasuke Uchiha da peste mine si cad jos.Nevazand cine a dat ii spun:
-Dobitocule,tu te uiti pe unde mergi?Sau iti trebuie niste ochelari?
-Draguta,poate ar trebuii sa fi mai tu mai atenta.Imi spune asta si ma ajuta sa ma ridic de jos.
-Multumesc si imi cer scuze pentru jigniri.Ii spun asta si plec.Ajung in clasa si singurul loc liber era langa Uchiha.Ma indrept spre loc si ma asez langa acesta.Profesorul nostru,care are grija de noi,era un barbat,cam de 30-35 de ani intra in clasa.Se vedea la fata lui ca e un barbat foarte inteligent.
-Buna ziua copii!Bun venit in noul an scolar si succes la invatatura.Se pare ca aveti o colega noua.Sakura,spunene cate ceva despre tine.
-Pai,ma numesc Sakura Haruno,am 18 ani si imi place mult voleiul.
-Ai noroc deoarece facultatea noastra are o echipa de volei.Cine stie,poate vei face parte din ea.
Ma rog,s-au sfarsit orele.In pauze am putut sa-mi cunosc mai bine colegii.Sunt foarte de treaba,dar majoritate fetelor din scoala sunt innebunite dupa Sasuke.Nici macar nu stiu ce vad ele la el.E un tip ca oricare altul,numai ca e tacut,mult mai tacut.
La plecare,se pare ca mergeam pe acelasi drum cu Kiba si cu Sasuke.Eu si cu Kiba ne intelegeam chiar foarte bine,chiar daca era ziua in care ne-am cunoscut.
-Se pare ca am ajuns acasa.Ne revedem la 8 in fata facultatii.Pa Kiba si aa,Sasuke.Intrand in casa,ma uit la ceas si vad ca e ora 6:05.Ma duc in camera mea pentru a face o baie si pentru a ma aranja.Inainte de a urca la etaj ma duc la bucatarie.Acolo il gasesc pe tata facand ceva de mancare.Nu l-am intrebat ce pentru ca nu am intrat in vorba cu el.Intru in camera mea,arunc geanta pe pat si ma duc la baie pentru mult doritul dus.Ma dezbrac si intru sub jetul de apa calda ,imi pun sampon in palma si incep sa imi masez capul cu acesta,dandu-mi o senzatie de relaxare.Ies din baie si ma indrept spre dulapul meu cu haine.Ma uit dupa cateva bluze si imi aleg un tricou negru cu un craniu roz,niste pantaloni inchisi la culoare si baschetii mei roz de la Converse.Ador firma asta,defapt e preferata mea.Imi iau cateva extensii si mi le pun.Am foarte multe perechi de extensii:roz,albastre,mov,negre,roscate si mai multe de culoare inchis si deschis.Mi le i-au pe albastre deschis si inca 2 de un roz inchis si deschis.Ma duc in baie la oglinda pentru a-mi da cu creion dermatograf negru,fard negru si niste gloss transparent.Ma intorc in camera pentru a-mi lua bratarile mele negre,banii,telefonul si un hanorac in caz ca se face frig.Era ora 7:55,asa ca nu ma grabeam prea tare.Cand am ajuns in fata scolii era Sasuke.
-Buna!Unde sunt ceilalti?il intreb pe Uchiha.
-S-au dus la magazin.Mi-a spus Hinata s-a stau aici si sa te astept,a spus-o cu o mare nepasare in voce.
-Si cu cine s-a dus Hinata la magazin,ca daca suntem numai noi 3,eu nu am ce cauta aici.
-Era Kiba si inca un baiat,Minni.Mai trebuie sa soseasca Shikamaru,Temari si o fata,Madalina.
Ma intreb cum o fi baiatul ala?Si cine mama dracu mai e Madalina?Si de ce au venit si ei cu noi?
Zeci de intrebari mi se puneau in minte,dar nu mai era mult si Hinata sosise cu ceilalti.Se pare ca se intalnise cu restu pe drum.
-Buna Sakura!Vad ca ai venit.Sa ti-l prezint pe Minni,e un prieten de al meu,si aceasta e Madalina,prietena lui Sasuke.
-Incantata.
Cat ne plimbam ma tot uitam la Madalina,nu imi prea placea fata asta.Se tinea de mana cu Sasuke si se tot sarutau.Yack!Ce scarbos e!Bine ca nu am facut-o in viata mea.Am ajuns intr-un parc care se numea Parcul Tineretului.Era destul de mare.Ne asezam pe doua banci si ne-am decis sa ne jucam adevar sau provocare.Cea care incepu a fost Hinata.
-Kiba,adevar sau provocare?
-Adevar.
-Este adevarat ca nu ti-ai mai spalat catelul de vreo 2 luni?Spune Hinata,iar toti incepura sa rada.
-Nuu! Cum?Eu?Ce naiba.Nu i-as face eu asa ceva lui Akamaru.Acum,Sasuke,adevar sau provocare?
-Provocare.
-Te provoc sa o tragi de par pe Madalina.Kiba a pus provocarea asta deoarece ei 2 nu se intelegeau deloc bine.
-Gata,Sakura,mi-a rostit numele uitandu-se chiar foarte ciudat la mine,adevar sau provocare?
-Provocare!
-Te provoc sa il saruti pe Minni.A spus-o pe un ton smecher,facand-o din adins.
Ma ridic de pe banca si il iau de mana pe Minni.Il trag de pe banca si mergem cativa metri mai incolo.
-Minni,sti..am..eu,nu stiu sa sarut.Am spus-o inrosind toata la fata.
-Pai,daca nu vrei,nu o face.Spunandu-mi asta facandu-ma sa cred ca a inteles ca mie cam rusine.
-Totusi,e o provocare,trebuie sa o facem.Si ne-am apropiat fata,inchizand ochii.Buzele noastre s-au lipit,iar limba lui si-a strecurat-o in gura mea.Ma simteam asa de bine incat nu vroiam sa se termine.Intr-un final el a rupt usor,usor sarutul.S-a uitat in ochii mei si mi-a zis:
-Uite,Sakura,de cand te-am vazut mi-ai placut foarte mult,si as vrea sa te intreb daca vrei sa fi prietena mea.Vrei sa fi prietena mea?
-Nu stiu ce sa-ti spun.Si mie mi-ai placut.Da! Cuvintele astea iesind din gura mea m-au facut sa ma inrosesc atat de tare incat era foarte calda.
Cand ne-am intors,Sasuke se uita chiar foarte urat la mine.Dar nu ma prea intereseaza persoana lui.Nu vad ce vedeau fetele la el.
Timpul se scursese repede si trebuia sa plec acasa.Eu si Hinata nu stateam in aceeasi directia asa ca eu si cu Minni ne-am luat La revedere de mai de vreme.Doar eu cu Sasuke mergeam in aceasi directie.Deodata Sasuke ma apuca de mana si ma trage spre el.
-Ce mama dracu vezi la el?Ce are el si ce n-am eu?Haa..Spune! Mi-a spus Sasuke pe un ton rasticnit.
-El are mai multa minte decat tine!Lasa-ma,altfel tii..Nici nu apuc bine sa termin ce am avut de zis si m-a saruta.
"Hi,m-a sarutat!Cum indrazneste?"Apoi imi pune mana pe fund."Doamne,cum are tupeul sa ma atinga?".Dar imi baga mana pe sub tricou."A mers prea departe".Rup sarutul si ii dau o palma peste fata.Alerg si nu ma uit in spate.In timpul fugii ii spun:
-Data viitoare nu v-a mai fi doar o palma,apoi intru in casa furioasa.


Poze:
http://byshamora.deviantart.com/art/Kono...-100729197 ->Sakura in vestiare
http://rinoaleonmac.deviantart.com/art/Julia-44863596 -> Julia
http://altiz-studio.deviantart.com/art/c...>Anastasia
Nu mai am timp sa pun celelate poze.Sper sa va placa.La ce am gresit corectati-ma voi.V-am pupat:*:*
Life is unique,take it seriously♥

Life is a game,play it♥

Life is precious,take care of it♥

Life is wealth,guards it♥

Life is happiness,be such as to deserve♥

[Imagine: 75746v3114te48a.gif]
[Imagine: 1587185ltjp3wkjoa.png]

#2
Buna! Am stat vreo 2 zile sa ca il scriu si pe la 2 noaptea l-am terminat.
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.o...id=8979452 ->Sakura cu extensiile mov http://roseannejones.deckpeck.com/produc...senger-bag ->Geanta Sakurei
http://www.mobilissimo.ro/img/mobilissim...Viewty.jpg ->Telefonul Sakurei
http://googleemo.com/images/emoboy22.jpg ->Minni[1].Stiu un tip care seamana la fel cu baiatul din imagine:X
http://viewmorepics.myspace.com/index.cf...D=67592349 ->Minni[2]:X
http://sasukexdai4ever.deviantart.com/ar...-134205724 ->Sasuke
http://id0nt.deviantart.com/art/Hinata-L...y-98311924 ->Hinata
http://sasusakufan1.deviantart.com/art/I...0877->Kiba
http://mstrfjd.deviantart.com/art/Madali...-140227087 ->Madalina.Altceva nu am gasit...
Life is unique,take it seriously♥

Life is a game,play it♥

Life is precious,take care of it♥

Life is wealth,guards it♥

Life is happiness,be such as to deserve♥

[Imagine: 75746v3114te48a.gif]
[Imagine: 1587185ltjp3wkjoa.png]

#3
Citat:Ma concentrez asupra acesteia,asupra mingii ["asupra mingii" ajungea].Nu mai vreau sa ratez de data asta.Nu mai vreau sa fac echipa de ras.Vad ca echipa adversa serveste mingea,trece de fileu si vine direct spre mine.Strig sa o lase,ele o lasa [repetitie] si am dat pasa,mingea intrand in cealalta jumatate a terenului impartit in doua bucati [logic ca terenul era impartit in doua bucati daca tu vorbesti de doua jumatati -_-"].Rivalele noastre pierd mingea si un punct se adaga[adauga] pentru noi.Vine randul meu pentru [repetitie] serva si o dau astfel incat rivalele noastre, [fara virgula]sa o piarda.M-au[Mai] erau doar 3 minute de joc pana la sfarsit si trebuia s.a[sa] le invingem cu doar cu 2 puncte.Trecuse randul meu si acum este al lui Michelle.Stiu ca este cea mai buna la serve .Acum ne bazam pe ea.Da serve[serva] si spre norocul nostru echipa adversa o pierde.Randul ei nu se schimbase.Doar 1 minut si 10 secunde.Michelle da serva.Fata din fata ,de la mijloc,o paseaza celei din stanga si o da peste fileu.Mingea aterizeaza la Jennifer,mi-o da mie si chestia rotunjoara [rotunda de-a dreptul, daca e minge :))] cade in terenul opus.Scorul este 24-24. [nu vorbesc pe limba volley-ului, asa ca nu stiu daca terminologia folosita e buna, dar unele exprimari sunt cam fortate]
Buna!Ma numesc Sakura Haruno si sunt in echipa de volei a liceului Converse Faculty.Am 18 de ani si sunt in clasa a 11-a.Acum ma indreptam spre vestiar pentru a ma mai odihni putin si pentru a-mi lua hainele ca sa plec acasa. [nu scap odata de prezentarea asta incredibil de seaca??]

Bun, intr-o echipa vina este a tuturor, iar de cele mai multe ori membrii echipei accepta asta. Julia are exact atitudinea opusa. Imi place :D

Stai sa inteleg, Sakura mai fusese in Japonia? Atunci, daca mai si avea prieteni acolo, de ce a parut nemultumita ca pleaca?

Atentie! Actiunea e grabita pe finalul capitolului!

Intr-un final, dupa ce am citit acest capitol care mi s-a parut foooarte lung [nu e chiar un lucru rau, dar parca erau prea multe personaje si pana imi procesa creierul...], am ajuns la concluzia ca ideea e destul de originala si actiunea putin grabita. Eh, nu e mare lucru, se poate corecta. Abia astept capitolul urmator. Spor la scris!
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]





#4
Hey am revenit;;)..Ms ptr commuri..O sa tin cont de ele,numai ca eu scriu capitolele pe un wordpad.Incerc sa nu mai grabesc actiunile si sa am dialog,numai ca nu imi place DESCRIEREA.:help:.Deci sa incepem:bv:


Capitolul 2.

Am intrat in casa si imediat dupa mine am inchis usa.Fara sa ii spun tatei ceva,care era in living,urc scarile grabita spre camera mea.Incui usa dupa mine.Fetele mi-au spus ca Sasuke e un afemeiat dar,sa-mi faca mie una ca asta.Cine dracu ma crede?Curva curvelor?Nu se mai poate.Trebuie sa actionez,sa ii fiu indiferenta,asa poate ma lasa in pace.
"Ma trantesc pe pat si eram cu gandul la acel sarut.De ce?Nu se multumea cu tarfa aia de langa el?Dar ar trebui sa nu ma mai gandesc la prostii."Ma indrept spre baie pentru mult doritul dus.Am dat drumul jetului de apa si m-am asezat in fund.
La casa familiei Uchiha era o zarva mare.
-Dragii mei,cina este gata!Spune o voce blanda,de femeie.
-Staai.Mai am putin si il bat pe Itachi!Spune Sasuke.
-Nici in visele tale,dragul meu fratior! Ii spune asta un barbat de langa Sasuke.
Cand mai avea sa treaca o curba ,Sasuke cazu ,iar Itachi castiga.Pe canapea cei doi se bateau pentru ca Sasuke tot spunea ca Itachi a trisat.
-La masaa!Le spune mama lor.E a doua oara cand va strig.Vi se raceste mancarea.In fine,cei doi au pornit sa manance.Sasuke termina primul de mancat apoi pleca in camera sa.Se tranti pe pat si privea tavanul
"Oare m-am indragostit de ea?Nuu,e doar o fata.Ba da,e mai ciudata.Off,nu ar trebuii sa ma ingrijorez atat pentru o fata.Maine am meci de volei.Huh,ce mai viata,am toate fetele la picioarele mele si cea pe care cred ca o plac nici nu se uita la mine.Poate trebuie sa o i-au cu incetisorul."Apoi se duse la baie pentru un dus racoros.Incerca sa scape de pacatul pe care il facuse.Nici macar nu stie cu cine se pune.
In copilarie am facut karate.Mama a vrut asta deoarece exista tot felul de perversi in lumea asta .Ma descurc chiar foarte bine cu karatele.Sasuke iesise din baie si se imbraca cu o pereche de boxeri negri,apoi se dusese la culcare.
La mine acasa lucrurile nu stateau chiar foarte bine.Nu stiu cine i-a spus lui Minni de sarutul meu cu Sasuke.I-am explicat ce s-a intamplat si m-a inteles.Ma placea,dar nu stiu daca asta se numea iubire.
Sambata dimineata,ora 8:30.
Sasuke trebuia sa se scoale deoarece avea meci,si eu la fel.M-a luat in echipa marti,cand a vazut cat de bine joc.Imi placea sa practic acest sport,multi oameni mi-au spus ca am facut bine ca am ales voleiul,deoarece e un sport de inteligenta si de coordonare.Isi lua echipamentul intr-o geanta si pleca.
La mine se intampla la fel.Genunchierele mele preferate si echipamentul nou intr-un rucsac.Meciurile noastre erau in acelasi loc la aceeasi ora.De ce trebuia sa ma intalnesc cu el?Oricum tot trebuia sa ne intalnim ,ori la scoala,ori cand ieseam afara cu gasca.
Am ajuns pe plaja si am vazut echipele care jucau inaintea scolii noastre.Wow..jucau foarte bine!.In vestiare m-am intalnit cu tot restul echipei:Hinata,Ino,TenTen,Temari si M-Madalinaa?
-Ce..ce cauti aici Madalino?Am intrebat-o pe aceasta chiar foarte mirata.
-Ha!Cu ajutorul tatei pot sa fac orice!A zis-o pe un ton foarte ingamfat.Madalina era exact copia fidela a Juliei.Nu credeam ca profa de sport te-a luat in echipa.Nu te-am vazut niciodata jucand volei,dar cred ca joci foarte prost,mai ales ca ai o familie de sarantoci.
-Asculta!Poate esti prietena celui mai popular baiat din scoala si esti foarte bogata,dar asta nu inseamna ca poti sa iti bati joc de oricine.
Atunci Madalina a iesit din vestiar pentru a-l vedea pe "dragutul" ei prieten.Daca ma gandesc mai bine,chiar era destul de dragutel.Dar totusi,am prieten el e tot ce mi-am dorit de cand eram mica :dragut,inteligent,sa fie atent cu mine si sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt.
-S-Sakura?Ma intreba Hinata pe un ton foarte speriat.
-S-a intamplat ceva Hinata?
-Cam da.Stii,cand cineva ca tine ii spune ceea ce i-ai spus tu,nu se duce la tatal sau,ci la Sasuke.Se pare ca Hinata vorbea serios,i se simtea tremuratul in voce.
-Si ce li s-a intamplat?Sunt cam curioasa..
Atunci s-ar si celelalte si imi spune TenTen:
-E cam greu de zis.Pe unele le-a violat,altele drogat.Sasuke e mai periculos decat crezi.
Atunci profesoara noastra de sport ne spusese sa venim caci in 15 minute echipa noastra intra si trebuie sa fim pregatite.Iesim din vestiar si in echipa de volei a baietilor il vad pe Minni,Sasuke,Naruto,Shikamaru,Neji si Sai.Sasuke juca foarte bine volei si din cate imi spusese Ino el,era capitanul echipei.Scorul lor era 28-23,ei avand punctajul mai mare.Nu dura mult si meciul baietilor se sfarsise si echipa lui Sasuke castiga.Iesisera echipele baietilor si intrara cele ale fetelor.Ne asezam pe pozitii si incepem sa dam drumul jocului.
La final s-a spus echipa castigatoare,echipa noastra.La vestiare ma imbrac cu treningul cu care am venit,apoi le astept pe fete pentru a veni la mine.Bine ca aveau hainele de schimb la ele.Luam autobuzul 123 si ajungem in fata scolii unde era statia autobuzului.O luam pe jos inspre casa,apoi urcam si ajungem in camera mea.
-Hinata,ce-ar fi sa mergem asta seara in parc,oricum este vineri si nu avea ce face,spune Temari.
-Nu ar fi o idee rea,eu il sun pe Naruto,Ino pe Sai,Temari pe Shikamaru,iar Sakura pe Sasuke.
-Dar de ce nu il putem lua pe Minni in locul lui Sasuke?intreb eu enervandu-ma.De ce trebuia oare sa il luam si pe Uchiha?
-Pentru ca daca Sasuke nu vine o sa fie o maaare plictiseala,zise Ino cu un zambet larg pe fata.
Ii suna fetele pe baieti,dar mai eram eu.Eu nu aveam numarul lui Uchiha,asa ca mi-l daduse Ino.Formez numarul iar la capatul firului raspunde o voce foarte cunoscuta.
-Alo?ma intreba Sasuke.
-Sasuke,sunt Sakura,vroiam sa te intreb daca vrei sa vii cu noi in seara in parc la ora 8:00.
-Ooo,stiam ca ma doresti papusa!Am sa vin pentru tine,si mai am de clarificat ceva cu tine.Unde ne intalnim?
-In fata scolii.SI nu imi mai zice papusaa!!Pa!Si inchid telefonul.
Le spun fetelor sa mergem sa ne pregatim si ne alegem cateva tinute.Ino si-a ales o tinuta formata dintr-un tricou albastru cu un imprimeu pe el,niste pantaloni negri,bascheti rosii,doua bratari albastre ,o pereche de cercei rosii si un medalion in forma de diamant de culoare rosie.Hinata si-a alea un maiou lung si negru,un hanorac cu patratele negre si rosii,niste pantaloni lila,niste bascheti rosii si o clama mov.Temari a avut un maiou gri cu o fundita alba,o fusta scurta deasupra genunchilor si niste skateri negri cu alb si auriu,iar eu eram imbracata intr-un tricou negru cu Hello Kitty ca imprimeu,niste pantaloni roz extrem de draguti,niste converse negri,un pandantiv in forma de diamant ca al lui Ino,numai ca era negru si o clama roz in par.Toate ne placea sa avem stilul unei scene girl adevarate,de aceea ne facusem parul ca si o scene girl.Ne luam banii,gentile si telefoanele si pornim spre scoala.Se pare ca baietii ajunsesera inaintea noastra nu demult timp.Fiecare lua de brat baiatul pe care il suna,in afara de mine si de Sasuke.Le-am spus ca ma duc pana la un magazin pentru a-mi lua ceva de baut si sa nu ma astepte.Chestia rea a fost ca si Sasuke mergea cu mine.Dupa ce iesim din magazin Sasuke ma apuca de brat si imi spune:
-Uite ce e,Sakura,cred ca simt ceva pentru tine,imi spune brunetul.Se uita fix la mine,cu ochii sai negri si intunecati,care iti dadeau o senzatie de moleseala si dadea pe spate orice fata.
-Si ce vrei de la mine acum?Hmm,sa te cred?Nu prea amice.Vezi-ti de prietena ta si mai lasa-ma Doamne iarta-ma in pace.Ii spun asta si plec de langa el indreptandu-ma spre banca unde s-au asezat gasca noastra.
Nu mai aveam mult de mers,dar simt ca cineva ma apuca de mana.Era Sasuke.Se uita in ochii mei,iar acestia exprimau iertare pentru acel sarut vinovat.Se apropie cu fata din ce in ce mai mult de fata mea,iar eu ma lasam purtata de val fara sa vreau,atunci buzele noastre s-au reunit printr-un sarut tandru,nu ca cel de prima oara,violent si poarte apasator.Isi strecura limba in gura mea si incepu sa se dueleze cu limba mea."Sakura,bine ca te-ai spalat pe dinti".Ma simteam asa de bine incat nu mai vroiam sa rup acel sarut,dar incet,incetisor brunetul l-a desfacut.
-Sti,te-as putea ierta pentru ceea ce i-ai zis astazi in vestiare Madalinei,dar cu o singura conditie,imi spune Sasuke.
-Sasuke,uite,imi pare rau pentru ca te-am lovit ina ceea seara.Si il iau de gat pe brunet,acesta raspunzand la imbratisare.
-Nu ai vrea sa..sti tu..sa fi prietena mea?Cand mi-a spus chestia asta s-a inrosit tare rau la fata si eu am inceput sa rad.
-Dar nu mai esti cu Madalina? spun eu foarte curioasa.
-Nu.Nu mai am nevoie de curve in viata mea.Am nevoie de femei asa dragute si frumoase ca tine.Dar eu cred ca nu esti femeie, am dreptate?
Atunci am inrosit toata la fata.L-am luat de mana si ne-am dus la banca unde erau toti ceilalti.
Nu am stat foarte mult afara,la 10 trebuia sa fiu un casa.Eu si cu Sasuke megeam in aceeasi directie asa ca m-a putut conduce acasa.Cand am ajuns in fata casei,brunetul m-a tras spre el si m-a lipit de pieptul sau bine format si ne-am sarutat pasional cateva secunde bune.
-Sakura,ma ierti pentru aceea seara?Nu stiu ce era in mintea mea.
-Pot,dar cu o singura conditie,ii spun foarte parsiva.
-Care?Ma intreba curios brunetul.
-Care este id-ul tau de mess?
- Sasuke_Uchiha,cu litere mici.Acum trebuie sa plec.Pa Sakura,si te iubesc.
-Da,si eu.Apoi intru in casa si il gasesc pe tata in bucatarie.E un foarte bun bucatar si stie sa faca orice fel de manacare.
-Hei ce faci tata?stau in tocul usii fara sa intru in bucatarie.
-Eh,ce sa fac,niste sarmale.Dupa aia niste chiftele marinate,apoi..
Am plecat lasandu-l sa vorbeasca singur.Facea mancaruri bune,dar urasc sarmalele.De ce trebuia sa faca sarmale?.In fine,am urcat scarile si am intrat in camera mea.Mi-ai pus geanta pe o masuta,m-am descaltat apoi m-am dus la calculator pentru a-i baga email-ul brunetului.I-am introdus id-ul si am asteptat sa imi dea accept.Trebuia sa il sun pe Minni pentru a-i spune ca trebuie sa ne despartim,daar aud telefonul sunam si cand ma uit era Minni.Raspund apoi imi zice:
-Buna Sakura,trebuie sa iti spun ceva important.M-am mutat din oras asa ca nu te superi daca ne despartim? Imi spune scene-kidul cu o usoara amagire in voce.
-Nu,dar ramanem prieteni?
-Da,o sa mai vin prin Konoha sa vad ce faceti.Sti,acolo sta bunicamea si pot sa va vizitez oricand.Acum trebuie sa plec.Pa! Fara sa ii raspund inchide telefonul.Acum relatia mea era oficiala.Las telefonul pe masuta si ma indrept spre calculator.Am vazut ca Uchiha mi-a dat accept.Deschid casuta de conversatii si incep sa vorbesc cu el.
♥IŁŠ♥: hey sasuke,snt sakura,ce faci?:X
Kiddo:bn,dar tu?:*
♥IŁŠ♥:bn..am vb cu minni si a ne-am despartit.dar am ramas prieteni 8-|
Kiddo:ma bucur:>;)
♥IŁŠ♥:ma cheama tata la masa,trb sa ma duc sa mananc,mie cam foame:)):)):))
Kiddo:eu am mancat.ma duc la baie.mai vorbim rozalia mea:X:*:*

♥IŁŠ♥ and Kiddo are now offline.
Cobor jos si ajung la bucatarie.Cina era gata.Spre norocul meu tata nu imi pusese sarmale.Am incepu sa mancam si mancarea mi s-a parut delicioasa ca de obicei.M-am sculat de la masa si m-am dus in camera mea.M-am dat jos hainele,ramandn in pielea goala.Sa fiu sincera nu aratam deloc rau.Imi i-au un prosop si imi pregatesc pijamaua,lasand-o pe pat.Ma duc in baie,dau drumul apei calde si intru sub jetul de apa.Imi spal parul si corpul,apoi ies din baie.Imi dau jos prosopul de pe mine ,apoi iau un alt prosop pentru a-mi sterge pielea catifelata.Imi iau pijamaua de pe pat si ma imbrac cu ea.Prosopul pe care il aveam infasurat de par il dau jos,caut feonul,il bag in priza si imi usuc parul.Dupa ce l-am uscat parul,scot feonul din priza ,sting lumina si ma bag in pat .
Acum voi pune pozele cu fetele numai ca hainele sunt cele pe care le-am descris(asa cred) iar fetele au aceleasi coafuri din poze numai ca fiecare are culoarea sa la par:
http://www.polyvore.com/kiss_me_thru_pho...id=7505595 ->Hainele lui Ino + Coafura
http://www.polyvore.com/what_ive_done_li...id=7499463 ->Hainele Hinatei+ Coafura
http://www.polyvore.com/poppin_champagne...id=6799896 ->Hainele mele+Coafura
http://www.polyvore.com/la-ti-da_for_sra...6->Hainele lui Temari +Coafura
Muzica:
http://www.youtube.com/watch?v=11BNqG1WXlc ->Soneria Sakurei
http://www.youtube.com/watch?v=bSNr_iZyuzc ->Melodia lui Ino
http://www.youtube.com/watch?v=9N_3INxTlYc->Melodia lui Temari
http://www.youtube.com/watch?v=nr1JfQyEIZs ->Melodia lu Hinata
Cam atat.Astept commurile voastre:smart:..sa nu prind pe vreunu ca nu da comm:grr:
Life is unique,take it seriously♥

Life is a game,play it♥

Life is precious,take care of it♥

Life is wealth,guards it♥

Life is happiness,be such as to deserve♥

[Imagine: 75746v3114te48a.gif]
[Imagine: 1587185ltjp3wkjoa.png]

#5
Da, sa nu crezi ca nu sunt oameni care iti citesc fic`ul. Ba din contra.:)
Eu il citesc de la inceput, dar mi`e cam lene sa postez. Insa imi cam place fic`ul tau si cam vreau nextu` :">
Asa, cum spuneam mie imi place, iar acum, abia am terminat o tema kilometrca la franceza deci nu prea sunt in stare sa critic. :P
Oricum, s`ar putea sa critic mai incolo, dar sa stii ca raman cititoare fidela :))
So, spor la scris :D
Cya! :*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nu zâmbi, doare . Lust. 17 7.015 12-03-2011, 11:35 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 3.968 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。
  Imi place felul in care doare hellismine 2 2.542 09-08-2010, 05:32 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragostea Doare[SasuSaku Fic] Alexiis 3 4.644 08-07-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Elena.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)