Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In love with a vampire

#51
... nu nu nu nu..aja ceva nu se poate intampla :...:
doamne sa ii sparga capul lu' ala cnva...
marcus esti mort ma?...nu se poate...daca moare strici farmecul ficului...trebuie sa aiba happy ending.. :pls:
descrierea ta a fost superba....ai descris sentimentele foarte bn si amanuntit...la fel si desfasurarea atiunii
cand ai zis ca va fi neprevizibil ficul nu m-am gandit ca va fi chiar aja
dialogul nu e sec...
Ai pus totusi putin cam mult...cea mai mare parte e dialog..
dar tot imi place:))
atentie sporita la punctuatie foarte multi fac aceste gresli de punctuatie(nu le mai zic)
greseli de tastare nu ai...nu am ce sa iti zic decat:
mii de felicitari pt ficul tau...esti foarte talentata... continua tot aja...
PS: nu uita Happy ending(asta nu inseamna sa ii omori pe amandoi(delia si marcus) )

Mitzuke edit:Holy cow,mai pui multe emoticoane?
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#52
pfiuuuu !! ASa ceva nu e posibil ... cum a murit Marcus , cum l-ai putut omori :((( ?? Cat dramatism [ :)) ] . Ca e obicei , stilul tau de a scrie m-a lasat fara cuvinte . Stiu ca nu am mai citit ultimele capitole , dar nici pe fan fiction n-am mai intrta de mult pentru ficurile mele , deci cred ca e de inteles . Imi place cum a descurs povestea , imi place ca stii sa ne tii in suspans ! Ce mai pot sa zic ? astept nextu' si spor sa scris :*
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic


#53
Imi pare rau ca a trebuit sa il ucid,chiar si mie imi tremura mana cand scriam, dar trebuia sa se intample o schimbare, m-am saturat de banalele happy ending-uri....imi plac cele care lasa impresia de continuitate sau cele care sfarsesc dureros, dar lasa o amprenta in inima cititorului. cu regret va spun ca ma apropii de sfarsit, acum lucrez la ultimul. lectura placuta.



Capitolul 20

Delia se agita incontinuu in somn. Asternuturile aruncate pe jos dadeau semne de neliniste in visele fetei.
I dream of rain...I wake in vain...Sweet intoxication of love
[Imagine: full_517513182.jpg]

[Imagine: chibi_1731.gif]
, chibi-ul lui RaYnutza


[Imagine: 6e7f695.png]

[Imagine: 1408764.gif]
Click here to feed me a Star Fruit!
Get your own at Flyffables!

#54
macar daca tot a murit marcus...si sg asta va urma sa faca si delia ...sa ii faci sa fie impreuna dupa moarte :pls:
daca nik aja nu faci deja ai stricat tot farmecul...
sentimentele le descri foarte bine....actiunea la fel
dialogul nu e sec...dar cum am zis si la capitolul anterior mi se pare cam mult...
greseli de tastare nu ai...si le faci foarte rar(greselile)
faci capitole destul de mari...cea ce noi cititori adoram:)
deci nu uita....nu strica o poveste de dragoste obligandui sa fie despartiti pt totdeauna:bye:
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#55
În primul rând îmi cer scuze pentru întârziere, în al doilea, critica aceasta este numai a unei persoane, adică a mea, deoarece partenera este ocupată, aşa că dacă nu ţi se pare completă, ăsta este motivul. Dacă este nevoie, va reveni şi Jasmine cu un edit.

Capitolul 20.

"Asternuturile aruncate pe jos dadeau semne de neliniste in visele fetei."

Aşternuturile s-ar fi putut afla pe jos şi din alte motive, deci insertia lor acolo nu e tocmai cea mai fericită. Pe langă asta, nu prea fac ele semne.


"- Nu plange vampirita mea.[...]
- Daca asa va fi de ce te indepartezi?? Nu pleca Marcus!"


Hau, o virgulă, ceva? ... nimic? Evită dialogul ăsta continuu, pune virgule acolo unde este nevoie. Mai sus sunt marci clare acolo unde ar trebui să apară.

[i["Ramai Marcus, nu ma lasa singura.
- Fi cu ochii in patru. Ai incredere numai in tine, te iubesc vampirito"[/i]

Aceeaşi poveste cu virgula, alt context.

"- Nuuuuu !! racni tanara si se trezi plina de picaturi de sudoare pe corp. Slava Domnului, a fost doar un vis. Te iubesc Marcus, nu ma parasi niciodata. Nu acum cand in sfarsit putem fi impreuna. Fata lasa sa i se prelinga o lacrima pe obraz si sfarsi pe asternuturi adormind la loc."

Da.. fata aia se trezeste şi începe să vorbească de nebună pe acolo? Nu monolog interior, sau poate şoptea, sau ceva de genul ?! Pe langă asta, când îl roagă să ramână cu ea nu afirmă nimic, ci exclamă. Aşa ca ar trebui folosite semne caracteristice.

"Linistea fu sparta de soneria deranjanta... "

Şi s-a facut cioburi, nu? Context nepotrivit pentru acel cuvânt, rezultând o exprimare instabilă.

Conversatia aia la telefon cam lasă de dorit. Banală, bună de un comment pe hi5.

"Tanara isi pleca privirea in jos lasand o lacrima de fericire sa I se stinga in fierbinteala obrajilor."

Serios ? Credeam că şi-a plecat privirea în sus. Grijă la pleonasme.

"Ma doare tare, te rog inceteaza, scanci aceasta de durere"

Tonul care reiese de aici dă impresia mai degrabă că fata îl cheamă la un suc, nu ca îi spune să înceteze. Of, semnele .


"Inevitabil corpul Deliei actiona de unul singur tremurand din toate incheieturile."

Serios acum, ai probleme cu semnele astea. Lipsa lor scade considerabil din efectul creat cititorului, din expresivitate.

Fata simtitnd ca ceva e in neregula isi focaliza toata puterea in maini impingandu-l pe atacator cu brutalitate in spatele camerei..

Ca şi mai sus....

Panicata aceasta fuge catre Gabriel si printre suspine incepe a tipa:

Aici cam dereglat urât timpul verbelor.


- Daca promiti ca taci te voi duce la el, ranji suspicios vampirul.

Nu el ar fi trebuit să fie suspicios, deci i-ai cam dat un atribut care nu-şi avea locul doar de dragul de a-l pune.


Saturat sa o urmareasca atat pe tanara contempland in fata usii,

Saturat? Poate satul, saturat sigur nu.

A fost un slab.

De fapt, "a fost slab".

O lasa sa se prabuseasca la picioarele sale si incepe a rade zgomotos, adaugand printre rasetele pline de satisfactie:

P'aici iar ai scarţâit cu verbele, fi mai atentă, e un timp destul de accesibil de pastrat.

În urmatoarele pasaje, te-ai cam contrazis. Mai întai e sigur că nu e bună de nimic, apoi i se schimbă putin ochii şi ala îşi schimbă radical parerea. Trebuia să explici procesul.

- Puterea mea asupra ta continua sa creasca din ce in ce mai puternica.

Şi uite asa, puterea a crescut puternică.

Ok, în primul rand, virgulele pe la tine lipsesc cu desavârşire, în special acolo unde chiar sunt necesare. Poate nu ai înteles, dar semnele de punctuatie nu sunt facultative. Oferă expresivitate, claritate, şi mai putină monotonie. Încearcă deci să fi mai atentă la ele.
Apoi, nu am vazut nici o reactie de la celalalt personaj, deci ai cam luat la şuturi şi actiune şi suspans şi tot.
Chiar şi asa, te descurci, deci urmează sfaturile şi te vei îmbunatăţi. Baftă

[Comandă onorată].



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire love Ichigo. 10 6.483 10-12-2010, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Ichigo.
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.614 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Vampire Love Sadic_Soul 30 19.422 25-01-2009, 05:46 PM
Ultimul răspuns: starnight
  To love a vampire Dizzy 14 10.737 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)