Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ia un interviu!

#81
1. Cum ai folosi armura lui Iron Man daca ai avea-o pt o zi?

Cam cum o foloseste si el in timpul liber. As zbura si m-as da mare. Da, stiu ca as putea face chestii importante, dar nu-s genul cu salvarea lumii. Cred ca as merge totusi in locuri interesante.

2. Crezi in iubirea adevarata?

Meh, am 14. No true love for me right now. Revenind la romana, s-ar putea sa existe ceva la unii oameni, dar nu prea cred ca e cazul general.

3. Te vezi uitandu-te la anime si peste 20 de ani?

Sincer nu prea ma mai uit de pe-acum. Serialele si filmele "live action" ma atrag mai mult.

Asa.... intrebarile:
1 Daca printr-o combinatie inexplicabila, ai primi o oferta de a calatori in spatiu, cu 50% sanse sa te intorci, ai accepta?
2 Fara vreo legatura cu chestia de mai sus, doar asa, ca intrebare la modul general, pe care nu stiu de ce am senzatia ca am mai pus-o: De ce?
3 Superstitii, ceva? Nu neaparat din cele clasice, dar asa, talismane si d-astea?
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#82
R:
1. Nu.
2. Nu inteleg. De ce, ce? Ai zis fara legatura cu chestia de mai sus, chestia de mai sus reprezinta intrebarea anterioara?
Daca ar fi pentru intrebarea 1: pentru ca nu sunt genul de persoana sa ma risc, iar daca o fac, o fac pentru lucrurile ce consder ca chiar merita sau foarte importante/personale pt. mine si sa ma duc in spatiu nu se afla pe lista mea. 21
Daca e "De ce? " la general, atunci: de mere. 4
3. Nu chiar, am o singura chestie pe creier: daca plec fara ceas la mana din casa am un sentiment negativ, simt ca ziua va merge prost. Yep, it's silly.

I:
1. Crezi in zodii? Sa ma fac inteleasa, de exemplu, un tip/tipa iti zice ca e o anumita zodie, ai vreo reactie (fie ea negativa sau pozitiva)?

2. Daca ai putea sa te transformi intr-o leguma, ce leguma ai fi?

3. Daca unul dintre parintii tai ar spune: "hai, arata-mi si mie un anime d'ala, sa vad cu ce iti ocupi timpu' toata ziua", ce anime l-ai pune sa vizioneze?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#83
1. Nu cred in zodii, dar daca mi-ar spune cineva in ce zodie e as avea o reactie legata de inteligenta lui/ei.
2. Morcov.
3. Higurashi no naku koro ni. Sigur nu ar mai fi interesati a doua oara.


1. Cum ai vrea sa fii imbracata dupa ce mori?
2. Daca lumea din Inception ar fi reala, ce totem ti-ai alege pentru a face diferenta dintre vis si realitate?
3. Ai pus doar trei intrebari pentru ca asa face toata lumea sau ai citit intai prima postare?
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#84
R:
1. Cu un tricou rosu, blugi (destul de stramti) si conversi negri, nu clasici, ci tot sa fie negru (cum e perechea mea favorita, aproape fara talpa de la atata uzura).
2. Un ceas care sa aiba rotatia limbilor in sens invers.
3. Am citit primul post si erau doar 3, pe urma am vazut ca sistemul s-a pastrat.

I:

1. Ce defect fizic te deranjeaza cel mai mult la o persoana?
2. Cum abordezi o persoana care te enerveaza constant si pe care nu o poti evita?
3. Sa zicem ca esti intr-un loc unde este exagerat de frig, iar langa tine ai o cutie de chibrituri, o colectie de manga-uri/comics/carti pe care ti le-ai dorit de foarte mult timp + albumele cu pozele de familie si trebuie neaparat sa faci un foc pentru a te incalzi, ce ai alege sa arzi?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#85
Raspunsuri:
1. Nu ma deranjeaza defectele fizice ale persoanelor. Nu vad de ce m-ar deranja asa ceva. Pana la urma aparenta prea putin conteaza, chiar daca personal mai glumesc uneori pe tema asta; n-o fac cu rautate. Daca e ceva ce ma deranjeaza la persoane... acelea sunt defectele nevazute in sine, dar care se regasec in comportamentul lor, such as ipocrizia, calea minciunii aleasa mereu, atunci cand se baga in discutii si judeca fara sa cunoasca etc.
2. Pai, daca nu mai exista nicio modalitate de evitare, incep sa-i sugerez subtil ca ma enerveaza la culme. Daca nici asta nu merge, verde-n fata-i zic sa se mai potoleasca. Bine, intr-o limita a decentei (incerc).
3. Categoric colectia de manga-uri/comics/carti pe care mi le-am dorit de foarte mult timp... Gandeste-te ca pe astea le poti recupera intr-un fel sau altul - cel putin exista sanse - dar pozele de familie, mult mai valoroase oricum pentru mine, nu prea. Cam deloc, de altfel.

Intrebari:
1. Presupunand ca ti s-ar oferi o singura sansa de a intra intr-un anime pentru tot restul vietii tale, fara drept direct de intoarcere. (You have to figure out a way to get out, but that's another story) - ce anime ai alege; de ce?
2. Ce-ai schimba la lumea asta daca ai stii ca doar pocnind din degete s-ar implini? - again, o singura sansa.
3. Ce ai pierde mai degraba: capacitatea de a visa / a avea o imaginatie sau vazul?
4. Lanul de secara sau de porumb?

#86
1. Presupunand ca ti s-ar oferi o singura sansa de a intra intr-un anime pentru tot restul vietii tale, fara drept direct de intoarcere. (You have to figure out a way to get out, but that's another story) - ce anime ai alege; de ce?
GITS - cyborgi. Si chiar ma fascineaza lumea viitorului vazuta prin animeul asta. Apoi ar mai fi Gundam pentru aceleasi motive. Trigun/ Gungrave as a weapons lover.
2. Ce-ai schimba la lumea asta daca ai stii ca doar pocnind din degete s-ar implini? - again, o singura sansa.
I would make pie cake and cake pie. Just to troll/ mindfuck the shit out of you guys.
3. Ce ai pierde mai degraba: capacitatea de a visa / a avea o imaginatie sau vazul?
Vazul. Si asa e dat naibii.
4. Lanul de secara sau de porumb?
Oh tu! De porumb; e mai inalt, poti ascunde un cadavru mai usor.

Pie or cake? Why?
Vikingi sau gali? Stiu ca nu stiti.
Sa presupunem ca te trezesti undeva in Narnia. Ce faci? Detaliaza.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#87
1. Cake for the simple fact that I like very few types of pie and the latter involves just pastry, but I like many, many amazing varieties of cake.

2. Gaelic, the barbarians never really impressed me with their rape and pillage, rape and pillage policies. And I like celtic metal better anw.

3. I would start to panic because obviously it means that I'm prolly on acid, off my tits, the wardrobe is getting smaller and smaller and Mitt Romney is giving a lecture on the mighty republican ways of viewing politics in a corner while fighting off dust balls mounted on a one eyed leprechaun dragon who's also being engaged in a fight with a 100 hundred dollar bill kite ridden by Allah, the latter preaching about swag and bacon. And then... and then... the morning after sadness.

1. Science fiction or fantasy? Explain
2. DC Comics or Marvel?
3. Chio chips sau Lays chips?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#88
R:
1. Ca tema pe forum? Sci-Fi. 21
In general, ca literatura, filme, seriale: fantasy. Sci-Fi e ceva care se bazeaza mai mult pe stiintele exacte, imi plac filmele bine facute, cu putine greseli pe tema asta, dar prefer fantasy pentru ca lasa imaginatia creatorului sa isi puna mai mult amprenta, sa se dezvolte, sa nu urmareasca un anumit tipar, sa suprinda.

2. Nu. Stiu. De la DC sunt innebunita dupa Batman si Justice League, iar de la Marvel dupa X-Men si Avengers, dar imi plac mai multe personaje din Avengers decat din JL, desi ca desene JL>A. Din pacate Marvel a reusit mult mai bine sa transpuna povestile in film decat DC. De la DC singurele filme foarte bune consider ca-s cele 3 ale lui Nolan, trilogia Batman, pe cand la Marvel nu au numai Avengers, ci si Iron Man, Spider-Man, X-Men: First Class, Thor, Hulk etc. facute mai bine decat ce a produs DC pana acum (Green Lanters si alte dubiosenii). Acum sa vedem noul Superman: Man of Steel, desi personajul nu mi-a placut niciodata, sunt curioasa daca Nolan poa' sa-l faca ...altfel.
Deci nu stiu. Ca desene si comics poate DC, ca filme Marvel.

3. Lays. Parca-s mai late. Nu mi-a pasat niciodata, nu prea-s fana chips.

I:
1. Daca ar trebui sa regizezi un film, ce actori ai vrea sa participe in el?
2. Cu ce echipa de fotbal din strainatate tii? Daca ai, daca nu: cu ce echipa/sportiv tii? (in orice sport, tenis, F1, baschet etc.)
3. Sa zicem ca ti-ai putea modifica corpul, fara bani si fara nicio consecinta de sanatate. Ai avea voie sa modifici doar de la bust in sus, ai alege sa faci asta? Daca da, ce?
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#89

#90
1: Psycho Pass, si ma simt nasol rau intr-o astfel de societate. Chiar ma intreb ce coeficient de criminalitate am 21 that's quite funny. Daca as fi un caine de vanatoare( politai dala) ar fi ceva, dar tot ar fi nasol, f**k that society.
FREEDOM, JAMAICA, PEACE&LOVE!

2: Dante- DMC
Abel- Trinity Blood
Revy- Black Lagoon
Saya- Blood C
pikachiu- Pokemon

3: Death note, e util, simplu de utilizat, nimeni nu te-ar banui. Nu e ca si cum ai iesi cu o creatura pe strada.

- Care ar fi cea mai importanta amintire din copilaria ta?
- Ce ai face in situatia in care cineva ar vrea sa te violeze?
- Pro sau contra drogurilor?
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)