Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ia un interviu!

#61
Ce te face sa crezi ca esti mai bun decat ceilanti? Mm, n-am spus niciodata ca ma consider mai buna decat altii, dar sunt sigura ca-n unele cazuri poate fi vorba de asa ceva. Ceva special sau iesit din comun n-am gasit inca...
Te gandesti la viitor? Da, mi se pare normal, si intr-un fel ma fascineaza asta, daca se poate numi asa. Ma fascineaza, dar ma si streseaza, caci atatea s-ar putea intampla, iar eu nu pot afla pana nu va sosi timpul.
De ce nu faci altceva mai util inloc sa-mi raspunzi la intrebari? Buna intrebare! Singurul lucru mai bun de facut, ar fi sa dorm. Dar... deja am baut o cafea si cred ca voi mai sta treaza cateva ore.

Next:
1. Ai avur vreodata impresia ca prostia omeneasca n-are limite, iar tu esti singurul/singura care mai gandeste?
2. Care este lucrul major pe care l-ai remarcat ca s-a schimbat in ultimii ani? La tine sau la cei ce te inconjoara.
3. Ti s-a intamplat vreodata sa ai strania senzatie ca esti urmarit? Sau privit de cineva sau ceva ce nu poti vedea sau atinge?

#62
1. Ai avur vreodata impresia ca prostia omeneasca n-are limite, iar tu esti singurul/singura care mai gandeste?
Poate, in momente de grandomanie. In rest, n-am priceput ce e prostia; uneori am sesizat-o in cantitati uriase la mine; daca as fi eu ,,singura", atunci probabil termenii s-ar revaloriza in ,,normalitate" si nu, eu fiind anormala; ca sa nu mai bat campii, prostia e un fel de absenta a activitatii creierului in ceea ce priveste gandirea, dar cum orice om sanatos mintal gandeste catusi de putin, suntem prosti pe cat nu suntem destepti, si invers.
Ma rog, ca sa fiu la subiect, mereu m-am considerat si toanta, si isteata.

2. Care este lucrul major pe care l-ai remarcat ca s-a schimbat in ultimii ani? La tine sau la cei ce te inconjoara.
Pai, in ultimii ani am dat si eu peste maturizare si tot tacamul, asa ca ce s-a schimbat atat la mine, cat si la ceilalti, e perceptia mea. Astfel, nu numai ca am observat schimbari absolut necesare (desi unele, nepotrivnice) la mine, dar si felul in care reusesc sa le intrevad s-a schimbat, si s-a modificat, de asemenea, si cum ii vad pe altii, mai bine zis s-a imbunatatit modul in care ii analizez. Lucrul major pe care l-am remarcat? Paradoxal, e ca m-am tampit din ce in ce.

3. Ti s-a intamplat vreodata sa ai strania senzatie ca esti urmarit? Sau privit de cineva sau ceva ce nu poti vedea sau atinge?
Ca o paranoica ce sunt, da. Categoric da. Iar teoriile conspirationiste nu ma ajuta.

Scuze ca am dat raspunsuri atat de vagi acolo unde altii raspund concret. Vreun motiv nu pot da acum.

1. Ce lucruri facute de / legate de tinerii din Romania (trend-uri, ocupatii, activitati, gusturi, etc.) incadrate ca ,,mainstream" nu vrei sa le faci nici mort/moarta? (Mai pe scurt, cu ce vrei sa te distingi fata de multimea tineretului romanesc?)
2. Care sunt marile tale frustrari fizice/ psihice?
3. Care este cel mai acid gand din mintea ta, momentan?
[Imagine: ls.jpg]

#63
1. Ce lucruri facute de / legate de tinerii din Romania (trend-uri, ocupatii, activitati, gusturi, etc.) incadrate ca ,,mainstream" nu vrei sa le faci nici mort/moarta? (Mai pe scurt, cu ce vrei sa te distingi fata de multimea tineretului romanesc?)
Nu sunt up to date cu toate trendurile/ocupatiile/activitatiile/gusturile tineretului din Romania, mai ales cele incadrate ca 'mainstream', intrucat nu sunt un adept si nici un ratacit in ceea ce se numeste efectul de turma sau adaptarea fata de ceea ce fac, ce sunt etc. ceilalti, ca un tot referindu-ma la societate, pentru a fi in pas cu ea - sau cu ceea ce se crede ca ar trebui sa fii s.a. Sunt lucruri pe care majoritatea lumii le face sau idei pe care le adopta doar din cauza asta, chiar daca tu, ca individ, nu esti de acord cu ele sau nici macar nu iti surad, insa le urmezi ca sa nu fii considerat inferior sau exclus din minunata soceitate care in general promoveaza doar ceea ce nu trebuie. Nu am sa fumez sau beau niciodata doar ca sa ma aflu in rand cu un anumit anturaj sau mai stiu eu ce, daca va fi sa le fac pe acestea vreodata, voi bea sau fuma pentru ca vreau. De asemenea, nu ma prea intereaza trendurile in moda, ma imbrac cu ceea ce-mi place, nici nu ma tund intr-un anumit fel sau nu-mi fac freza la fel pentru ca tineretul considera ca e cool. In sfarsit, as putea continua asa. Lucrurile pe care le fac imi si plac. E altceva daca acestea coincid cu toate trendurile/ocupatiile/activitatiile/gusturile tinerilor - printre care ma numar si eu - din ziua de azi. Nu imi pun in cap sa ma disting neaparat cu ceva de acestia, ci cred ca prin ceea ce sunt cu adevarat si ceea ce fac deja ma distinge de restul lumii.

2. Care sunt marile tale frustrari fizice/ psihice?
Frustrari fizice n-am si nu cred ca am avut vreodata. Presupun ca aici te referi in deosebi la vesnicele complexe pe care le ai atunci cand vine vorba de o relatie, atunci cand te ingrijorezi daca partenerului ii va placea de tine pentru ca n-ai patratele sau sani mari w/e., acestea ducand la astfel de frustrari... Nu, n-am, ma doare-n cot. Arat okay si nu sunt obsedat dupa muschi sau mai stiu eu ce, iar daca persoana in cauza nu ma va agrea in diferite relatii doar din cauza asta, ma doare si mai tare, tot in cot. Am citit la un moment dat ca, in general, cu cat te fandosesti mai tare si cu cat arati mai cool pe dinafara, cu atat mai gol si uscat esti pe interior - ceea ce se cam dovedeste de fiecare data. Frustrari psihice am mai avut, prefer sa nu dau si exemple.

3. Care este cel mai acid gand din mintea ta, momentan?
Cel mai acid gand... probabil faptul ca m-am saturat de persoanele prefacute sau care mint cu nerusinare, care mint in general si dorinta de a le extermina de pe fata Pamantului. Alte ganduri acide se leaga de inceperea anului scolar si de formarea vesnicelor grupulete sau excluderea unui anumit tip de om doar din cauza unor aspecte care nu ar trebui sa constituie un motiv.

1. Care crezi ca a fost cea mai mare realizare a ta de pana acum? Consideri ca ai ceea ce-ti trebuie pentru a o depasi si a realiza ceva si mai mare de atat?
2. Crezi ca omenirea va lua vreodata atitudine si nu va mai distruge planeta intr-un mod grotesc? Vom reusi vreodata sa intelegm ca ne facem singuri rau si vom pune banii pe planul doi (sau macar sa punem si altceva pe primul plan alaturi de acestia)?
3. Ce parere ai despre canteratii din ziua de azi care incearca sa iasa in evidenta mai mult prin aparente decat prin talent? Crezi ca societatea are o contributie la asta, in sensul in care talentul in sine este dat deoparte, lumea dorind sa vada mai mult ceea ce socheaza, ceea ce iese din tiparele unei normalitati, apreciind lucrurile care ii suprind cu adevarat?
4. Cum te vezi peste 30 de ani?
5. Care sunt persoanele care reprezinta un model pentru tine din orice punct de vedere?

#64
Frumoase intrebari.

1. Care crezi ca a fost cea mai mare realizare a ta de pana acum? Consideri ca ai ceea ce-ti trebuie pentru a o depasi si a realiza ceva si mai mare de atat?
Nu cred ca am avut o realizare importanta pana acum. Nu am avut niciodata motivatia necesara ca sa fac ceva anume. Intr-o zi voi face ceva, voi ajunge cineva. Dar nu acum. Poate nici maine. Poate nici peste 10 ani. Dar cine stie? In momentul de fata nu am ce imi trebuie. Imi lipseste motivatia, increderea in sine (a fost odata... acum a disparut) si alte cateva necesare.

2. Crezi ca omenirea va lua vreodata atitudine si nu va mai distruge planeta intr-un mod grotesc? Vom reusi vreodata sa intelegm ca ne facem singuri rau si vom pune banii pe planul doi (sau macar sa punem si altceva pe primul plan alaturi de acestia)?
Nu. Sunt de obicei o persoana pesimista si aici cu seriozitate spun nu. Daca omenirea nu a facut ceva pana acum, ce te face sa crezi ca se va schimba? Si eu pun banii pe primul loc, sau ma rog ii voi pune cand imi voi lua propriul serviciu si altele. E ca si cum ai arunca o piatra intr-o prapastie fara fund. Cu cat timpul trece, cu atat mai jos e piatra. Daca nu ai reusit ca prin magie sa o scoti la inceput, cum vei reusi in viitor?

3. Ce parere ai despre canteratii din ziua de azi care incearca sa iasa in evidenta mai mult prin aparente decat prin talent? Crezi ca societatea are o contributie la asta, in sensul in care talentul in sine este dat deoparte, lumea dorind sa vada mai mult ceea ce socheaza, ceea ce iese din tiparele unei normalitati, apreciind lucrurile care ii suprind cu adevarat?
In ziua de azi, divertismentul a ajuns sa conduca multe lucruri. Imi displac majoritatea cantaretilor de azi, daca nu toti. Versurile lor nu mai exprima nimic, iar melodiile... parca toate ar fi identice. Acelasi sunet. Mesaj nu exista. E ruinat. Poate nu am trait in vremea cand muzica inca era buna, dar cel putin stiu ca cele de azi imi displac. Talentul a incetat sa mai existe. Si unde exista este irosit. Lumea doreste sa vada ceva extraordinar si nu ii condamn. Dar nimic din ziua de azi nu m-a socat intr-un sens bun.

4. Cum te vezi peste 30 de ani?
Sincer? Daca ii prind, cred ca m-as vedea la fel. O persoana ce se amuza de sine insusi, cu niste manifestari ciudate, aceleasi gesticulari din maini, acelasi ras ciudat. Nimic nu s-ar schimba. Daca reusesc sa realizez ceva cu atat mai bine. Desi acum, nu prea mai sunt apreciati oamenii ce au avut realizari importante.

5. Care sunt persoanele care reprezinta un model pentru tine din orice punct de vedere?
E o intrebare destul de grea. Vlad Tepes a fost o persoana corecta, onesta, ce pedepsea marsavia. Asta face un om adevarat. Hitler a fost un dictator priceput ce stia ce face. Au mai fost persoane ce m-au impresionat. Si ca sa revenim la epoca contemporana... tatal meu, e o persoana ce iubeste sa raneasca oamenii =] Apreciez asta la el. Are mereu argumente si e extrem de greu sa il invingi intr-o cearta. Asta din pacate, ma dezavantajeaza cand incerc sa imi exprim punctele de vedere fata de el.

Next:

1. Daca ai avea sansa sa salvezi intreaga omenire, dar cu conditia de a-ti pierde viata ce ai face? Iar daca nu ai face nimic, omenirea insotita de tine va pieri. Ai alege sa ii tragi pe toti in mormant sau doar pe tine?
2. Ce iti doresti sa realizezi in acest an scolar?
3. Ai sansa de a iti vedea intregul viitor. Ce alegi? Sa o faci si sa nu te mai uimeasca nimic in viata, sau sa ramai cum esti in momentul asta fara sa stii ce te asteapta dupa colt?

Psycho XD

#65
1. Daca ai avea sansa sa salvezi intreaga omenire, dar cu conditia de a-ti pierde viata ce ai face? Iar daca nu ai face nimic, omenirea insotita de tine va pieri. Ai alege sa ii tragi pe toti in mormant sau doar pe tine?
Sunt multe persoane pe planeta asta care nu-si merita aerul iar selectia naturala nu mai functioneaza de cand am dat natura/ lumea peste cap. Pe langa asta nici nu sunt genul de erou care si-ar da viata pentru omenire cu replici din filme pe deasupra. Eu nu sunt "Legend" din film (si nici n-as putea fi, n-am ciobanescul german). Si poate ca raspunzand la intrebarea ta am vrut sa evit un cliché bine stiut cu "o da, mi-as da viata pentru toti oameni bla bla bla". Nu. Jumatate dintre cei care zic asta nu s-ar tine de cuvant. Deci, i-as lua in mormant cu mine.
2. Ce iti doresti sa realizezi in acest an scolar?
Atata timp cat il trec la chimie (si m-am asigurat ca-mi iese 7) totul e ok. E singura materie la care scartai.
3. Ai sansa de a iti vedea intregul viitor. Ce alegi? Sa o faci si sa nu te mai uimeasca nimic in viata, sau sa ramai cum esti in momentul asta fara sa stii ce te asteapta dupa colt?
Tin sa fiu o persoana ce merge pe linia stiintifica a vietii si care nu crede in destin, karma, chi s.a.m.d Nu-ti poti vedea viitorul deoarece miscand un ac si poti schimba un intreg curs al unei vieti. DAR daca, prin absurd, ar fi posibil, as prefera sa nu aflu. Ce nu stiu nu ma afecteaza.

Am uitat de intrebari:
1. Cineva vrea sa faca un film biografic despre viata ta, insa iti permite sa ai orice rol inafara de cel principal/ rolul ce te infatiseaza pe tine. Ce faci?
2. Ai posibilitatea sa calatoresti in timp in stilul Doctorului Who pentru o singura data in viata. Unde ai merge?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#66
1. Cineva vrea sa faca un film biografic despre viata ta, insa iti permite sa ai orice rol inafara de cel principal/ rolul ce te infatiseaza pe tine. Ce faci?
Nu joc, n-are sens sa bagam lumea intr-o confuzie totala. Oh, sau o joc pe Blanket. Da, asta ar fi tare. Blanket fiind cea mai buna prietena, e si pe aici, in fine. Dar nu, Blanket ar fi mai draguta in rolul lui Blanket, deci eu nu primesc niciun rol sau sunt figuranta. Si asa o sa fie greu sa ajut cu informatii. Oare va face cineva vreodata un film despre viata mea?

2. Ai posibilitatea sa calatoresti in timp in stilul Doctorului Who pentru o singura data in viata. Unde ai merge?
Nu e Doctorul Who, e doar Doctorul. Si chiar nu stiu, epoca victoriana si Republica Romana se bat pe mine. Si totusi, calatoresc in stilul Doctorului sau CU Doctorul? Pentru ca daca e a doua varianta, tipul spune mereu "o singura data" si ajunge sa tarasca oamenii dupa el pentru destul de mult timp. De obicei se sfarseste prost, dar nu asta conteaza acum. Altceva: doar timp sau si spatiu?
In fine, cred ca as alege totusi Roma, e o perioada ceva mai indepartata => diferente mai mari => epicitate mai mare. Oh, sau nu! Ma duc la mayasi, sa vad care a fost treaba cu calendarul. Muahaha!


Asa, intrebari...

1 Presupunand ca iti pierzi vremea pe net, pe ce site-uri faci asta?
2 Ai un scop bine definit in viata?
3 Ai obsesii?
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#67
1: All of them,nam niste site-uri care imi pierd timpu' de obicei. Sa zicem zup,facebook,worldcosplay,dA si orice site de video streaming, dar daca tot pierd timpu' pe net , mmo-urile exista, tot timp pierdut pe net se numeste.
2: Da, sa traiesc. Viata se rezuma la propiile placeri care se schimba in timp,asa ca cred ca niciodata no sa ai un scop precis si binestabilit pentru viitor.
3: Nu stiu ce intelegi tu prin obsesii. Pentru mine obsesiile se descriu ca cele mai mari placeri,si in caz ca am (defapt sigur ca am) nu eu ar trebui sa le zic,ci alte persoane.
Intrebari:

~ In caz ca te-ar rapi extraterestri, cum ai prefera sa arate nava lor?
~ Daca ai putea manca orice fel de gandac,ce ai alege?
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#68
~ In caz ca te-ar rapi extraterestri, cum ai prefera sa arate nava lor?

Blue police box. Bigger on the inside.

~ Daca ai putea manca orice fel de gandac, ce ai alege?

Paianjeni, gatiti cu sos curry si legume fierte cu unt on the side. Cred ca ar fi un mod interesant de a scapa de arahnofobie.


1. Un defect de caracter care ti se pare incantator la cei din jur. [spre exemplu, eu ma trezesc atrasa in mod inexplicabil de cele mai incapatanate specimene umane posibile.]

2. Care e bautura ta preferata?

3. Daca ai putea sa traiesti in orice univers fictiv, din orice carte/film/serial/anime, care ar fi acela si de ce?

#69
1. Un defect de caracter care ti se pare incantator la cei din jur. [spre exemplu, eu ma trezesc atrasa in mod inexplicabil de cele mai incapatanate specimene umane posibile.]

Mi se par incantatori oamenii care nu au orgoliu. Oamenii aceia care pe care poti sa-i calci in picioare, iar ei sa nu se supere deloc.

2. Care e bautura ta preferata?

Sucul de visine/cirese. Are o culoare asemanatoare cu a sangelui, iar gustul e magnific.

3. Daca ai putea sa traiesti in orice univers fictiv, din orice carte/film/serial/anime, care ar fi acela si de ce?

As vrea sa traiesc in universul creat de Cassandra Clare in Instrumente Mortale. Plin de umbre, vampiri, varcolaci si alte creaturi.


Next:
1. Daca ai putea asculta o melodie la nesfarsit, care ar fi aceea?
2. Ai suferit vreodata intamplari nu tocmai explicabile?
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#70
"You got no business questioning a thang"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)