Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum ti se pare fic-ul ?
Este OK
0%
0 0%
Nu este prea reusit.
0%
0 0%
Inchide-l, este de tot rasul.
100.00%
1 100.00%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

INDIUS love

#41
Heiii` .

Thnx ca m`ai anuntat ca ai adus next xD Si cum sa nu am eu chef de ficu` tau ? Aceasta idee geniala :X merita atentie ...multa atentie...crede`ma xD

Doamne...esti chiar tu ... fata care a inceput ficu` asta ? Da chiar tu esti ... inseamna ca s`a mai rupt inca o petala din floarea vietii...

Totusi eu am ramas in ceata cu ce ai zis tu aici...da` ma bucur ca nu s`a terminat ...si o sa continui ...Totusi pe de alta parte plang...mie una mi`ar fi placut sa se termine si asa ...poveste sa ramana un mister...xD dar e alegerea ta ....oricum mie imi place ficul tau xD

Cea care plange sigur nu esti tu ... ci sigur vom fi noi cititorii ficul tau ....

SUnt chiar uimita ... uimita fiind putin spus ...uluita...e greu de crezut ca ai `crescut` asa de mult in `domeniile` ficurilor...si ai ajuns sa scrii din ce in ce mai bine , chiar foarte bine ... acest `capitol` a fost chiar o surpriza pentru mine ... ma asteptam sa fie continuarea , dar cand colo a fost un pont dat de autoarea ficului...un pont care...

M`a bagat si mai in ceata ...totusi cum se zice ...CU rabdarea treci si mare ...deci voi incerca ...adica spre sa am rabdare sa treaca timpu` sa curga cu capitolelele ficului tau ... dar sa nu se termine ... sa aduci capitole la fel de bune ca acesta...

#42
vai nu pot sa-ti spun ce frumoasa e poveste asta...descrierea e frumoasa, m-am indragostit de ea... :x
deci, sa inteleg ca Sakura traieste....vai ce frumos ar fi! cred ca as fi cea mai fericita! si sa se razbune pe Karin pentru ce ia facut. nenoro...!!!! mrrrmmmrrrrrrrr...ce-mi vine sa-i fac! uf, sper ca Sakura traieste si se va intalni cu Sasuke si vor trai fericiti pana cand moartea ii va desparti.
happy end! ^^ :x
da..deci sa vedem daca am cv de comentat cu privire la cap asta:
descrierea...pffff...aici chiar n-am ce sa spun ..ai descris totul f frumos.
dialogul...pai, n-ai asa cv..oricum, sigur m-ai fi pplictisit daca ai fi bagat ...nu si-ar fi avut locul aici, bv, ma bucur ca nu ai bagat dialog, felicitarile mele.
naratiune....f frumoasa intr-adevar
greseli de tastare n-am vazut sincer, nici cu gramatica n-ai probleme, bun bun.
actiunea, n-ai grabit-o ca ai povestit in ansamblu ce se intampla dupa ani cu aproape toate personajele din fic.
pai, sincer, n-am la ce sa te critic, totul a fost frumos...aa....siii...sa nu te prind ca te lasi de fic...e prea frumos ca sa nu-i pui incheierea, tocmai aici te opresti? sincer m-ai facuta asa curioasa....te rog eu sa continui...sunt sigura ca sunt multi care-ti citesc ficul dar n-au timp sa lase un com...mai patesc si eu asa....deci, nu fi trista draga eu iti citesc ficul si ti-l apreciez pentru marea sa valoare. :X:X;x
astept nextu...asa si apropo, am adus si eu nextu la: "Durere, adormi in zapada!" daca vrei sa citesti.. ^^ ... si sa nu mai spui niciodata <daca te interesaeaza am pun nextu la ficul x > daca m-ai anuntat inseamna ca ma intereseaza sa stii...
cam atat si astept nextu :*

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#43
pai, in primu' rand: "Nu te mai subestima!"

cand am vazut ca ai postat nextul am intrat imediat sa vad ce ai mai scris pe`aici k nu ai mai postata de ceva timp:|
si cand am citit faza aia "nu mai descriu din perspectiva Sakurei" mi-am dat seama ca de fapt ea, chiar a... a murit:((
am plans la acest capitol ENORM de mult, si inca mai plang acum, cand scriu acest comentariu care poate ca nu va interesa pe nimeni, nici macar pe autoare...
da, poate ca nu intereseaza pe nimeni ceea ce zic eu, dar tot imi spun parerea.
Ai descris atat de bine in acest capitol>:D<... pot sa spun ca, in ochii mei cel putin, ai crescut fff mult in ceea ce priveste felul tau de a scrie...
Cu toate ca in ultima vreme, mi`am facut un 'obicei' din a plange la ficurile pe care le citesc:"> acesta chiar "isi merita lacrimile". ^.^
Doamnee!! O urasc pe Karin! Si Sasuke... bietul Sasuke!
In urma moartei rozaliei, brunetul a ramas doar o urma stearsa care a suferit atat de mult, incat a ajuns sa o vada in toate fetele!



Ridic capul ca sa-i vad ochii verzi, dar ma trezesc cu unii albastri ca marea. Sfasierea sufletului, durerea corpului, purul adevar care este langa mine, Sakura este moarta si intre ingeri. Plecata din aceasta lume pentru totdeauna, lasandu-ma pe mine intr-un desert fara indicatoare. Cu speranta revederii chipului angelic si a zambetului delicat, buzelor moi rupte din vise. Trezirea buimaca in ceata neagra care cauta o noua dragoste, o noua sclipire pentru care sa traiasca.



cat am plans cand am citit acest paragraf, Inca plang si ma mir ca mai pot scrie ceva.
Lacrimile se scurg si nu vor sa se opreasca!
De ce trebuie viata sa fie asa de cruda? De ce trebuie sa plang atata de mult pentru o "poveste"?
offf, pe cine incerc sa pacalesc?!
Cand am inceput sa citesc acest capitol, inca de la primul cuvant am simtit ca pasesc intr-o alta lume. Alt univers! Aici totul este real, si nu ma pot abtine... trebuie sa las lacrimile sa se prelinga pe obrajii moi, pentru ca mai apoi sa pot spune "cat de proasta am fost!"
Proasta? hm... poate, dar nu cred ca acesta este cuvantul...



@Myranda ^^ iti spun sincer ca nu ma asteptam la asa ceva!
Nu`mi vine sa cred ce schimbare radicala ai facut la fic [asta nu este de rau].
Nu`mi vine sa cred ca tu ai scris asta!
off, sunt de`a dreptul socata, impresionata, plang dar in acelasi timp imi vine sa rad cand ma gandesc ca plang pentru ceva ce nu exista, ce nu a existat si nu va exista vreodata!
sa stii ca a meritat asteptarea...


Acest capitol a fost cel mai bun de pana acum! Te felicit!
sper ca si urmatoarele sa fie macar pe jumatatea acestuia...
spor la scris si sa ai multa imaginatie ca sa ne aduci ceva pe masura in urmatorul capitol.
kiss u:* *hugs*>:D<
P.S. te rog mult de tot sa ma anunti cand aduci nextul:)

#44
Hey>:D< Mersi ca mai anuntat ca ai pus next-ul
Mi-a placut foarte mult capitolul asta si aproape ca am inceput sa plag:))
Saraca Sakura, imi pare rau pentru ea, dar sper sa se intalneasca cu Sasuke si sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti:D
Ce tare ai terminat capitolul "The end la realitate" foarte original:D
Astept urmatorul si ja ne!!!
[Imagine: nunu.jpg]
My movies:Operele Mele
My little children:.::Min::. , Frozen Soul, ~MusicxD~.
Nasica:deeaH2elen
Nepotica mea: Venus-Roseta
My sweet neighbor:Kayla.

#45
Sa revenim:


Sasuke:

Nu stiu daca este ea sau alta femeie dar nu-mi pasa, vreau macar sa cred ca persoana de langa mine este ea, sa visez la acest lucru chiar daca este aproape imposibil. Nu pot sa traiesc fără sa o simt alături, parca toți acesti ani a scos la iveala o dragoste mai profunda ca oricui, nu am crezut vreodata ca o sa simt asa ceva.

Am in bratele mele o tanara slabuta care ma saruta cu atata infocare incat simt ca iau foc. Nu prea cred ca Sakara ar saruta cu o asemenea dorință, dar este mai bine pentru sufletul meu ca sa cred asta. Pana la urma toți acesti ani nu am facut nimic altceva decat sa caut in cineva acea nevinovăție si trandete care ma innebunau la Sakura. Oricat de mul mi-asi dori sa cred ca ea nu traieste o simt in inima mea, este ca un radar care imi spune unde este.

Ma implic din ce in ce mai mult in sarut. Limbile noastre se freaca cu repeziciune, iar mana mea dreapta care se afla pe piciorul ei imi trezeste amintiri dureroase cu Karin. Mana ei firava care se afla în parul meu ma trage spre ea. Corpul ei bine dezvoltat se presează de mușchii mei puternici, mușchii la care am luptat în timp ce minta se gândea la ea.

O așez pe ea cu fundul pe birou și o sărut din ce în ce mai nebun, încercând sa-i trezesc dureri pana și din sărut. Cobor ușor și o sărut pe gat, iar aceasta îmi face loc cu cea mai mare pofta. Cu unghiile perfecte de la degete imi deschide delicat nasturii de la cămașă punând mana pe corpul meu. Mișcările cu degetele imi trezesc o pofta imensa de ai aduce durere.

Dar un sunet asurzitor rasune in camera imensa oprindu-ne din "treaba". O camera decorata cu bun gust si in care s-au pus multi bani: biroul meu din sticla prezinta pe el toate hartiile pe care mi-le-a adus aceasta tanara, o mica biblioteca in care intru cand "ea" este in concediu, fotolii pe care stam cand ni se pare incomod biroul, si multe alte obiecte care fac parte dintr-un biroul obijnuit. Doar ca al meu este de fapt un dormitor.

Ma apropri de telefon si realizez ca cea care nu are ce face este Karin. Simt un gol in inima, simt ca si cum cerul a cazut pe mine si nu ma lasa sa ies de sub presiunea lui. Iar mi-a aparut amintirea sarutului meu cu Sakura, acel moment friguros in care m-am incalzit in bratele si buzele ei. Dar printre acesta vine si o ura absoluta care este indreptata spre Karin.

Merg grabit pe strada incercad sa gasesc o persoana care sa-mi spuna cine a omorat-o pe floarea mea de cires. Cat de ciudat suna sa nu-i spun "Sakura", dar pur si simplu am simtit momentul ca sa-i spun ca este a mea. Dar acum doar inima si mintea ma mai poate duce la ea, nimic nu ma mai leaga de parul ei roz bombon, copul firab batut cu delicatete de vant si buzele rozii care le-au atins pe ale mele. Nimic nu mai este lafel, totul s-a pierdut, asa cum fetele se pierd in ochii mei, asa m-am pierdut eu in disperarea iubirii.

Vad in fata mea o batrana cu pielea lasata care se sprijina de un bat subtire, si gata sa se ruma. Privirea acesteia este intreptata spre strada in care si-a pierdut sufletul Sakura. Pana si de la distanta mea pot sa vad ca tremura, cum doua lacrimi ii strabate obrazul imbatranit. Simt ca sufera, ca a intrat intr-o transa a dureri, dar si a spaimei in acelasi timp.

Ma apropri de ea si ii vad fata plina de riduri care ii arata grijile prin care a trecut pana in aceasta perioada. Sub ochii ei caprui deschisi se vede o culoare diferita de pielea maronie, un rosu cu inclinati spre mov, fapt care arata ca nu doarme bine. Cu vocea plina de respect o intreb daca a vazut cum floarea de ciresi a fost calcata de masina. Sta si se uita la strada, prin corpul ei trec mi si mi de pulsi care ii trezesc frica. Cu o voce lasata imi spune ca da, lacrimile incep sa-i cada pe obraj pana ajung pe cimentul cald.
- Imi pare rau daca intrebarile mele va aduc suferinta. Dar vreau sa stiu cum anume a murit fata care mi-a trezit niste sentimente aprinse. Va rog sa-mi spuneti. inca putin si simt cum din mine ies nste lacrimi pline de snetimente. Femeia se uita la mine si ofteaza, dupa care incepe sa-mi vorbeasca:
- O fata cam de aceasi varsta cu parul saten si destul de lung vorbea cu ea. Tanara care a avut accidentul parea sigura pe ea, hotarata si plina de bucurie cand bruneta a cazut jos. De ce anume s-a prabusit nu stiu. Dar ce am vazut asta iti spun. Pur si simplu din senin am vazut-o jos si se ridica. Tanara calcata de masina isi pierde curajul, devine speriata si parca dezorientata, se tot uita la mana si pe strada. Satena o impinge pe cealalta si ii face cu mama, in timp ce ea face cunostinta cu o masina neagra.



Dupa ce batrana vorbise cu mine apare Karin, batrana imi spune ca ea este cea raspunzatoare de accident. Am hotarat sa ma insor cu ea ca sa-i fac viata amara, dar cateodata am senzatia ca o vad pe Sakura, nu stiu si nu pot sa-mi explic dar nu o pot face sa sufere. Am planuit sa o torturez, dar mai mult ma tortureaza ea. Si tot nu pot sa-mi explic ziua accidentuui, atitudinea Sakurei cand Karin s-a ridicat de jos, si tot asa mai departe.

Cam atat. Va plevin ca nu este corectat.

#46
Bună xD

Mersi că m`ai anunţat xD
Well , foarte interesant capitolu` xD Îmi vine s`o jupoi pe Karin . Afurisita aia , biata Sakura ... xD Greşeli am văzut câteva , da` nu exagerat de multe xD Având în vedere faptu` că ai zis că nu este corectat xD Aşa păi acţiunea merge bine xD Ai descris şi narat foarte bine xD Adică îmi place xD Totuşi fără Sakura parcă nu mai e la fel de colorat ficul xD În orice caz ştiu că ai o idee pusă bine la punct acolo în creieraşul tău xD Aştept să mă surprinzi xD

Spor la scris şi imaginaţie >:D<

#47
buna..in primul rand trebuie sa-ti multumesc ca mai anuntat:* si acum pot incepe. cred ca ar trebui sa las descrierea,naratiunea si dialogul pentru ca nu vad ce as putea comenta de rau la ele;)
bun si sa privim altfel...Sakura nu e moarta si faptul ca ai zis ca e in casa lui Sakuke ma facut si mai curioasa,deci acum chiar nu stiu cine poate fi,sunt in ceata "?...Era normal ca Sakura sa traiasca,ca doar nu il lasi pe bietul sasuke sa moara de suferinta...
Am terminat de comentat si deja sunt pe jar,sincer:))Oare ce se va intampla?ce idei ai tu?ce surprize ne mai aduci?Multe intrbari care doar tu ai raspunsul.
Acum te las si iti zic ca astept nextul cu nerabdare scumpa:* si Felicitari pentru fic ca e SUPERB...
daca doresti sa ma anunti :eto:...numai daca vrei ca eu nu te oblig
:bye:

#48
Hey Hey HeY!
Pai ma bucur foarte mult ca mai anuntat..deci chiar ma bucur ca nu am murit(surprinsa)..orcum ea e personajul principal nu era si cazul sa nu moara..ok deci nu mai stiu ce sa spun descrierea este foarte buna..naratiunea este ok..dialogul nu este sec actiunea nu este fugarita de lei..cam atata am avut de spus.spor la scris urmatorul capitol.See ya!(a si nu uita sa ma anunti cand pui continuarea!thanks)>:d<

#49
Nu stiu daca vreodată o sa mai deschid acest fic dar acum am hotarat sa-l inchid. Nu-mi place sa fac asta, chiar de loc, dar din pacate asta am decis. Vin foarte greu cu un capitol iar timpul meu acum este nul, daca il continui voi pune capitolul tocmai in vacanta. Iar comentarile la acest fic sunt atata de putine incat imi continui parerea.

Dar o sa incep altul zilele astea ( adica in vacanta de paste), si vreau ca celalalt sa fie mai bun, acesta a fost ca sa spun asa "debutul meu"
Imi pare rau daca cei care il citeau sunt suparati, dar acesta nu a fost un fic care sa-mi arate adevaratul potential.

Edit:
Nu o sa inchid ficul, m-am razgandit.

#50
Hei! Ti-am citit tot ficul si de-ai sti cat de rau imi pare ca nu am venit mai repede. Este o poveste atat de frumoasa si interesanta. Chiar nu merita sa il inchizi. Sunt atat de curioasa de urmatorul capitol din moment ce ai spus ca Sakura traieste si ca acest capitol care s-ar putea sa nu mai vina ar fi din perspeciva ei. Chiar nu merita. Chiar daca acm nu sunt foarte multe comentari, daca vei decide sa il continui, vei vedea ca lumea iti citeste ficul. Este extraordinar. In incheiere as vrea sa iti spun ca mi-a placut povestea ta, si ca... daca poti sa imi spui si mie cand vei incepe urmatorul fic ti-as fi recunascatoare.
By Bye
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)