Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hyugacest - pain

#1
Acest fic nu este adresat celor care au ceva impotriva cuplului Hinata X Neji. Daca va deranjeaza acest cuplu, mai bine nu cititi. Si inca o avertizare, ficul va avea continut sexual, chiar daca o sa fac tot posibilul sa fie cat mai putin explicit pentru a nu deranja prea tare, avand in vedere ca sunt veri primari.
Oricum, nu va place, nu cititi. Alegerea e a voastra!


Hyugacest – Pain

You're sick of feeling numb
You're not the only one
I'll take you by the hand
And I'll show you a world that you can understand
This life is filled with hurt
When happiness doesn't work
Trust me and take my hand
When the lights go out you will understand


- Baieti! E timpul sa ma duc acasa. Multumesc pentru sake, dar chiar trebuie sa plec. Am stabilit cu Hiashi-sama ca indata ce ma intorc din misiune o sa vin sa-i raportez. Se scuza Neji, luandu-si ramas bun de la Rock Lee si Kiba.

La dracu! Ce a trebuit sa le dau atatea detalii, parca incercam sa ma scuz, se gandi tanarul. Mai intai sa trec pe acasa ca sa schimb. Sunt intr-o stare deplorabila si in plus nu as vrea ca Hinata sa ma vada in stare in care sunt. Oare ce-o mai face?! Nu am mai vazut-o de aproape doua luni. Mai ales acum ca am auzit ca Naruto s-a intors!

E asa de indragostita de blondul ala prost, incat nici nu observa ca eu si Kiba suntem indragostiti pana peste cap de ea. De mult aveam eu banuielile mele ca Kiba simte ceva mai mult pentru Hinata decat o afectiune prieteneasca, dar cand ne-a marturisit noua, baietilor, mort de beat cum era, nu m-am putut abtine sa nu simt mila pentru el. E in aceeasi situatie ca si mine. Hinata nu o sa ne vada niciodata ca altceva decat ca prietenii.

Mai ales acum ca Naruto a revenit, nu avem nicio sansa in fata lui. Si s-a facut asa de frumoasa si ce corp are.Cine ar fi crezut ca micuta noastra Hinata, va fi o femeie cu un corp atat de voluptuos! ranji Neji

Cand deodata fu intrerupt din gandurile sale, care incepusera sa o ia razna, intr-o singura directie, Kama Sutra – 50 de pozitii, cartea pe care i-o daruise Kakashi de ziua lui cand implinise 16 ani. Ce i-ar fi placut in acel moment sa puna in aplicare tot ce invatase din acea carte cu scumpa lui verisoara.

Insa o voce feminina, il trezi la realitate, pe tanarul nostru flamand, insa nu infometat dupa mancare, ci infometat dupa inocenta lui verisoara.

- Neji-kun! Te-ai intors deja. Hai acasa, tata te asteapta. Se repezi fata sa-l imbratiseze, foarte bucuroasa ca varul sau se intorsese cu bine, mai ales dupa o misiune atat de grea, cum fusese intalnirea cu Kisame.

Simtindu-i corpul atat de aproape de al lui, nu putu sa se stapaneasca sa nu se gandeasca ca sanii ei, care crescusera destul de mari in ultima vreme si inca continuau sa creasca, il apasau pe piept. Se inrosi. Pentru prima data in viata lui se inrosise, si nu din cauza furiei, ci a unei fete, pe care o gasea mai mult decat atragatoare, dar care din pacate era verisoara lui si viitoare conducatoare a clanului Hyuga.

Isi reveni repede in fire. Nu putea permite ca Hinata sa-si dea seama de adevaratele lui intentii, mai ales acum cand se intelegeau atat de bine si incepusera chiar sa devina apropiati. Fusese umarul pe care plansese cand Naruto a plecat fara sa-si ia macar ramas bun de la ea. Si pana la urma de ce si-ar fi luat ramas bun, se gandi. Pentru Naruto, Hinata nu era nimic mai mult decat o fata timida, ciudata si un prieten ca oricare altul. In schimb, pentru el devenise ratiunea vietii lui, destinul lui.
Practic se ura pentru ceea ce putuse sa-i faca in timpul examenelor Chunnin, o lovise cu atata ura, cu atata cruzime, dorind cu ardoare sa o distruga, crezand ca ea era vinovata pentru golul din viata lui.

Si culmea ironiei! Acum iubirea pentru ea, umpluse golul care era de atatia ani in viata lui, de cand murisese tatal lui. Totusi, nu aveau nicio sansa de a fi impreuna: Hinata iubea nebuneste pe altcineva, iar el facea parte din Branch family, niciodata Consiliul nu ar fi permis o casatorie intre cele doua familii, chiar daca casatoriile intre veri nu erau un lucru neobisnuit in clanul Hyuga, fiind de fapt un obicei foarte intalnit pentru a-si pastra abilitatea speciala.

Toate aceste ganduri ii invadesera minte, in cele cateva secunde cat durase imbratisarea. Dar pentru el, parea o eternitate, prima imbratisare, pe care Hinata i-a oferit-o vreodata.

- Neji-kun sau mai bine sa-ti spun Neji-sensei acum ca esti un jounin, incepu sa rada fata de bucurie ca era bine, ca nu era ranit. Tata si cu mine avem o surpriza pentru tine! Hai acasa.

- Hinata, trebuie sa ma schimb! Nu vezi cum arat. Trebuie sa-mi schimb uniforma, nu ar fi frumos sa ma prezint asa murder cum sunt in fata tatului tau. Nu uita ca este seful clanului si trebuie sa-i arat respectul meu , spuse tanarul, gandindu-se totodata la apelativul sensei, care are avea o forta atat de erotica. Oare nu si-o da seama ca acest cuvant poate avea doua sensuri, se pierdu in visurile sale intrebandu-se, cand iarasi fu adus la realitate de aceeasi voce seducatoare, usor ragusita.

- Bine, zise usor imbufnata de asteptare. Dar sa stii ca merg cu tine ca sa te schimbi si dupa ne indreptam spre resedinta, il ameninta fata cu degetul. Am atatea sa-ti spun despre Naruto.
- A crescu asa de inalt! As indrazni sa spun ca e chiar mai frumos decat inainte, daca asa ceva e posibil, chiar si ochii sai albastrii par mai inchisi si mai maturi, continua sa vorbeasca, entuziasmata de noua infatisare a acestuia

Neji nu suporta sa auda atatea cuvinte de lauda despre Naruto, si ridica tonul la fata, enervat, cuprinzand-o de umeri, de parca ar vrea sa o trezeasca la realitate:
- Hinata, aii uitat cum a plecat fara sa-si ia ramas bun. Nu ti-a scris niciodata, nici macar o scrisoare in care sa-ti spuna ca e bine. Ai uitat ca el are ochi doar pentru Sakura. Trebuie sa-l uiti, daca nu vrei sa fi ranita din nou.





O sa continue!




Hinata

[Imagine: hinata_new.jpg]


Neji
[Imagine: CG_Adult_Neji_by_iDNAR.jpg]

Naruto

[Imagine: 270px-NarutoUzumaki_Shippuden.jpg]


Cred ca toata lumea stie cum arata personajele, dar le-am pus pozele pt placerea mea.:001_tt1:
It's a game...

#2
Multumesc, love_yuki_eiri ! Iti sunt recunoscatoare pentru sprijin, mai ales de la o persoana care scrie atat de bine si are atatea idei.:6::11:


Mikomi_Aikou, Naruto o sa fie o vreme in centru atentiei Hinatei, dupa cum se si observa, dar ficul e mai mult despre Neji, el e in centru atentiei mele, cum s-ar spune. Am o slabiciune pentru acest cuplu. Multumesc ca iti faci timp sa-l citesti.

Va multumesc la amandoua pentru timpul acordat.

[edit Aly] numai folosi culoarea rosu, e culoare adminilor ;0




Hyugacest – Pain

You're sick of feeling numb
You're not the only one
I'll take you by the hand
And I'll show you a world that you can understand
This life is filled with hurt
When happiness doesn't work
Trust me and take my hand
When the lights go out you will understand


- Neji! spuse tanara, renuntand spre mirarea lui la apelativul kun. Stiu ca imi vrei binele, dar intelege ca Naruto reprezinta pentru mine mai mult decat o iubire adolescentina. Stiu ca nu ma iubeste si probabil nu ma va iubi niciodata, dar…

Nu mai se simti in stare sa rosteasca nici un cuvant, genunchii i se inmuiara, fata i se acoperi cu lacrimi care incepura sa curga din ochii ei atat de speciali, care nu se deosebeau atat prin frumusetea lor, cat prin sentimentele pe care le degajau acesti ochi de culoarea lavandei, care erau pareau chiar mai deschisi decat ai baiatului, daca acest lucru ar fi fost posibil, avand in vedere ca pana la urma aveau aceeasi ochi si aceeasi abilitate.

Simti o satisfactie ciudata, putin sadica, vazand-o ca plange, dar nu pentru ca i-ar fi facut placere s-o vada suferind, sau cel putin asa credea in acel moment, ci pentru ca asa plansa toata cum era, frumusetea ei atat seducatoare, capatase o aura angelica, devenind in imaginatia sa femeia fatala: un chip angelic si totusi o frumusete atat de dionisiaca, un corp care avea atat de multe placeri de oferit.

Dorind totusi sa o consoleze, gandindu-se totodata ca ar fi o buna modalitate de a se apropia si mai mult de ea, ii raspunse putin cam scurt si cam sec:
- Pe drumul deznadejdii te intalnesti cu viata.
Dupa acest moment, nici unul dintre cei doi adolescenti nu mai scoase nici un cuvant, simtind ca vorbele erau de prisos.

Dupa ce au mers 10 minute in tacere, ajunsera in sfarsit acasa la Neji. Casa sa era departe de a fi luxoasa sau mai bine zis macar comoda, desi banii nu constituiau o problema pentru tanarul Hyuga, care primea o alocatie lunara consistenta din partea clanului plus banii pe care ii primea din misiuni, erau mai mult decat suficienti.

Hinata observa ca in sufragerie nu era nici macar un obiect de décor, fiind chiar sarac mobilata: existand doar o canapea neagra in mijlocul incaperii, o masa cu patru scaune din lemn, iar intr-un colt erau aruncate niste carti pe o noptiera.

- Ma duc sa fac un dus si sa ma schimb. O sa dureze maxim 15 minute, ca sa-mi usuc putin si parul. Incearca sa te simti ca acasa, stiu ca nu e luxul cu care esti obisnuita, dar macar ia loc, asaza-te confortabil pe canapea.
Fata il asculta dorind sa nu-l faca sa se simta prost, insa era usor indignata de cuvintele lui, practic o facuse rasfatata.
- Apropo, in frigider am suc, daca ti-e sete. Cum iesi din camera, la dreapta e bucataria.

- Niisan, nu mai fi atat de enervant, incepu sa rada vazand figura pe care o facuse cand il numise asa. Doar nu sunt un strain, nu trebuie sa te comporti cu atata reverenta, spuse usor amuzata de comportamentul lui.
- Du-te sa te aranjezi, tata ne asteapta.

Imediat ce adolescentul iesi din camera. Hinata se ridica, indreptandu-se spre locul unde erau aruncate cartile, avea o curiozitate nesanatoasa sa vada ce citeste. Incepu sa le ridice una cate una. Asa cum se asteptase erau carti despre tehnici si jutsuri, cand atentia i se indrepta spre o carte cu un titlu mai ciudat: Karma Sutra – 50 de pozitii. Gandindu-se ca este vorba de o carte cu jutsuri speciale, secrete, pentru ca nu mai auzise niciodata despre acest stil, Karma Sutra, o deschise curioasa. Ochii i se marira de uimire, citind pagina care descria pozitia Fluturelui.

- Cine ar fi crezut ca Neji citeste astfel de chestii. Norocoasa de Tenten! Exclama fata citind in continuare pozitia Capra. Ce distractive trebuie sa fie!? Tenten cu certitudine e norocoasa sa-l aiba pe varul meu, incepu sa chicoteasca.

Fu intrerupta din agreabila sa lectura de pasii siguri, dar repezi care se auzeau venind. Lasa repede cartea la locul ei asa cum era si isi relua locul pe canapea cu o fractiune de secunda inainte ca acesta sa intre in incapere.

El se schimbase intr-o pereche de blugi neagra, clasica, usor mulata pe corpul sau perfect. Blugii aveau o singura taietura, in dreptul genunchiului drept. Purta un tricou negru simplu, dar care ii venea atat de bine pe pieptul sau, care se distingea prin muschii atat de bine definiti de la atatea antrenamente istovitoare. Parul, care ii crescuse atat de mult in ultima vreme, ajungandu-i in dreptul regiunii lombare, si-l lasase liber.

Imaginea acesta o tulburase groaznic, neincetand sa se gandeasca la cat de norocoasa trebuie sa fie fata din echipa lui Gai, sa aiba un astfel de exemplar alaturi de ea. Rusinata de propriile ganduri, simti cum se inroseste.

- Te simti bine? Intreba, usor ingrijorat, observand roseata din obrazii ei. Se apropie de ea, ca sa-i puna mana pe frunte, sa vada daca are temperatura.
Simtind respiratia lui calda, inchise instinctiv ochii.
- Hinata! Arzi! Nu ai avut grija de tine si ai racit.
- Nu am nimic, ma simt bine. Hai sa mergem! Il repezi, stanjenita de momentul creat.


Va urma!



O poza care-mi place foarte mult
[Imagine: 2047446.jpg]
It's a game...

#3
Mikomi_Aikou
Multumesc ca citesti ficul. Sper sa-ti placa noul capitol! Pe data viitoare.:1


Cap. 3 : Decizia lui Hiashi


In dreptul portii resedintei Hyuga, Hinata se opri din mers. Vazand ca fata s-a oprit, se opri imediat si el, curios sa vada ce s-a intamplat. Afara incepuse sa se intunece treptat, fiind parca o invitatie la intimidate, gandi Neji. Aerul se racorise usor datorita vantului care batea destul linistit.
- Neji, murmura ea. Stiu ca ti-am spus ca tata are o surpriza pentru tine, de fapt o surpriza pentru noi doi. Te rog sa nu te superi pe mine pentru orice ti-ar spune. Desi cred ca o sa te bucuri, mi-e frica de reactia ta, din cauza orgoliului tau.
- Am inceput sa te apreciez, sa tin la tine ca la fratele pe care nu-l am. Chiar daca Hanabi si tata au inceput sa se poarte mai frumos cu mine, relatiile noastre sunt atat de reci.
Cuvintele ei il injunghiara drept in inima. Era o lovitura asteptata si totusi atat de dureroasa. Desi stia ca-l vede doar ca un prieten, ca un cel mult frate, asta nu o facea mai putin dureroasa.
- Tu, Kiba si Shino ati fost singurul meu punct de sprijin in toti acesti ani de cand Naruto a plecat. In momentele in care ma simteam slaba, neimportanta, fara forta de a ma ridica si de a lua de la capat, cand credeam ca nimanui nu-i pasa de mine, voi ati crezut in mine, v-ati sacrificat o parte din timpul vostru ca sa ma antrenati, sa nu mai fiu acea persoana ciudata de care se fereau toti.
- Hinata, meritul de a te schimba e numai al tau, al nimanui altcuiva. Un om devine, ceea ce el doreste sa devina. Dar asta nu se intampla fara efort, fara suferinte sau fara esecuri. Am realizat ca oamenii se pot schimba. Noi doi suntem cele mai bune exemple. Si in plus, macar atat puteam face pentru tine dupa toata suferinta pe care ti-am provocat-o. A te antrena a fost singura posibilitate prin care puteam sa ma revansez. Si nu-ti poti inchipui cata bucurie imi produceai cu fiecare pas pe care il faceai pentru a deveni mai puternica, mai sigura pe tine. Stiu ca antrenamentele au fost mai mult decat dureroase, dar aceasta era singura modalitate.
- Niisan! Il imbratisa emotionata de cuvintele lui. Incearca sa nu te superi prea tare!
- Promit! Raspunse ravasit de ce tocmai se intamplase, era a doua imbratisare intr-un timp atat de scurt. Posedand un bun control al emotiilor sale, nimic nu-l dadu de gol, pe fata lui nu se citea nimic, ramanand pasiva ca de obicei.
- E timpul sa intram. Tata o sa se supere daca mai intarziem

Cei doi intrara in incaperea in care se afla Hiashi care nota ceva intr-un registru. Camera era slab luminata pentru ca acum un an in urma incepuse sa aiba probleme cu ochii, lumina puternica il deranja. Era frumos mobilata, cu bun gust, desi se observa limpede ca toate obiectele din acea incapere trebuiau sa fie foarte scumpe, nu atrageau atentia printr-o ornamentatie exagerata, inutila.
- Hiashi-sama am inteles ca doriti sa-mi comunicati ceva.
Neji invatase sa-l respecte pe unchiul sau, desi nu-l iertase niciodata pentru ceea ce se intamplase in trecut, dar intre timp invatase o lectie importanta: razbunarea e arma prostutului. Nu avea rost sa-si petrece intreaga viata distrugandu-se pe el.
Nu mai avea nici puterea, dar nici dorinta necesara. Era prea obosit sa mai lupte, oamenii il dezamagisera prea tare, ii distrusera sperantele si visurile sale, dar nu mai avea chef sa lupte impotriva lor, a prejudecatilor sau sa dea vina pe altii. Era timpul sa-si asume responsabiltatea, chiar daca asta nu-l facea fericit. Dar nici sa dea vina pe ceilalti nu-l facea sa se simta mai bine.
- Da. Vreau sa-ti propun ceva. Hinata e acum destul de mare, e timpul sa devina independenta, un adevarat ninja. Asa ca m-am gandit ca ar fi mai bine sa locuiasca singura.
- Dar, domnule. Atunci cine o sa mai protejeze? E mostenitoarea clanului, foarte multi ar incerca sa o rapeasca daca ar afla ca e singura. Presupun ca o sa-i puneti la dispozitie o persoana ca sa o protejeze, spuse Neji calm, necitindu-i-se pe fata ingrijorarea provocata de vestea data. Nu inteleagea oarecum ce legatura are aceasta decizie cu el.
- Aici doream sa ajung. M-am gandit la aceasta problema. Ai dreptate, normal ca o sa insarcinez pe cineva sa aiba grija de ea, rosti cuvintele rar, usor amuzat de naivitatea adolescentului. Oare nu-si da seama nici pana acum, se gandi Hiashi.
- Tu o sa fi acea persoana. Vreau sa te muti cu Hinata. Am incredere ca o sa ai totul sub control. Esti singura persoana in care pot avea incredere pentru aceasta sarcina.
-Dar domnule. Lumea o sa vorbeasca, nu ar fi bine pentru reputatia Hinatei sa locuiasca cu cineva de sexul opus, ar aparea zvonuri.
Desi isi dorea din toata fiinta lui sa accepte, nu dorea s-o puna pe fata intr-o lumina defavorabila sau sa apara zvonuri rautacioase despre ea.
- Neji sunteti veri. Lumea nu are motive sa vorbeasca, sunteti rude. In plus majoritatea satenilor cred ca tu inca urasti familia principala. Nu ai nici un cuvant de spus, totul s-a decis, e un ordin.
Tanarul ramase fara cuvinte. Nu-i venea sa creada ca la asta se referise Hinata. Cum s-ar fi putut supara!?
- Maine o sa va mutati, continua. Uite adresa si cheia ca sa poti sa-ti muti lucrurile. Chiria si toate cheltuielile o sa fie suportate de mine. Asa am stabilit impreuna cu consiliul. Acum puteti sa va retrageti.


Va urma!
It's a game...

#4
Foarte bine!Imi place atat de mult fic-ul tau incat am devenit dependenta de el!Nu intru doua zile..si deja vad doua capitole!Ce tare!Acum vine partea interesanta...presimt yo!Astept cu nerabdare urmatorul capitol!Ja' si muah glossy glossy!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
L-am citit dimineata, dar a trebuit sa fac niste treburi. Oricum stiam ca trebuie sa iti dau un mic coment .

Imi place cum evolueaza lucrurile. Ce noroc are Neji... Mama , sa stea alaturi de femeia pe care o iubeste ...:36:
Si ce daca sunt veri....El o iubeste, dar si ea il iubeste...numai ca nu stie inca acest lucru.
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#6
Multumesc pentru comment-uri. Ma bucur ca v-a placut capitolul trecut. Sper sa va placa si acesta. O sa inceapa partea distractiva de acum inainte!:36:



Tremura ca un copil in intuneric numai la gandul la ceea ce se intamplase ieri. Trebuia cu orice pret sa o evite, nu-si putea permite ca aceasta slabiciune sa iasa la suprafata, aceasta slabiciune numita dragoste.
Cum poate un sentiment atat de fragil si totusi atat de violent, atat de tandru si in acelasi timp atat de crud, sa fie considerat singura sansa de salvare, singura sansa de a umple golul din fiecare? se gandi adolescentul.
Si totusi iubirea poate fi cruda ca memoria, inutila ca regretele si vie atata timp cat traieste dorinta. Dar totusi simtim atata nevoie de a o cunoaste, de a o simti, de a fi a noastra.
Oamenii chiar iubesc pe ceilalti cu adevarat sau totul e doar o consecinta a egoismului uman? Era intrebarea care il obsedase inca din copilarie.
De cand incepuse sa tina la ea, un raspuns i se conturase in minte. Iubirea nu trebuia explicata, nici macar inteleasa, ci doar simtita. Era ca si cum ar fi incercat sa inteleaga absolutul si se prabusea si mai adanc in intuneric.
A visa era singurul lucru care-l facea sa nu renunte la tot; speranta ca visurile lui vor deveni realitate intr-o buna zi era atat de cruda, de chinuitoare, dar ii era necesara.
Se trezi la realitate din cauza zgomotului care se auzea din directia usii, cineva batea la usa.
- Neji-kun, ai reusit sa-ti aranjezi lucrurile? intreba o voce subtire. Of, nici macar nu ai inceput! Esti inca suparat ca te-ai ales cu mine pe cap? Exclama usor nemultumita fata de comportamentul lui.
Cuvintele Hinatei fura rostite cu atata caldura, incat simti ca nu mai rezista, picioarele i se inmuiara. Trebuia neaparat sa mentina o relatie distanta cu ea, pentru a nu fi tentat sa puna in aplicare toate visele pe care le avusese cu ea, in acel moment, si care nu erau putine la numar.
- Imediat, Hinata-sama. Scuzati-ma!
- Niisan, il tachina fata. Ti-am spus de o mie de ori pana acum sa nu-mi mai spui asa, doar suntem apropiati, se inrosi cand rosti ultimul cuvant. Apropo, era sa uit. I-am invitat pe Kiba, Shino, Rock Lee, Tenten si Naruto sa luam cina impreuna, apoi mai jucam carti sau mai barfim.
- Sakura a refuzat pentru ca ii promisese deja lui Ino ca merg la cumparaturi. Poate acum o sa am sansa sa ma apropiu mai mult de Naruto-kun. Te las, ma duc sa pregatesc cina, e deja tarziu.
Iesi din camera, lasandu-l si mai intristat decat inainte. Hinata nu va inceta niciodata sa-l iubeasca pe blondul ala prost. Incerca sa nu se mai gandeasca la nimic si pentru a reusi acest lucru se apuca de treaba; munca era singurul lucru care-l mai facea sa uite de probleme.
Dupa ce aranja toate obiectele, se gandi ca ar cam fi cazul sa faca un dus rapid si sa se schimbe in alte haine mai potrivite pentru cina. Intra in dus, apa calduta ii curgea pe trupul sau atletic, aproape perfect. Avea abdomenul foarte bine lucrat, iar pectorali erau bine tonificati, totusi nu avea un corp foarte musculos.
Cat mi-as dori ca Hinata sa fie aici cu mine, murmura Neji. Sa fie primul dus impreuna, dar acest lucru nu e posibil si ar trebui sa realizez asta, sa renunt la visul asta stupid. Ea il iubeste pe Naruto, niciodata nu s-ar uita la mine.
Dupa ce iesi din cabina de dus, lua un prosop pe care-l infasura de-a lungul corpului. Isi usca parul, scoase din sifoner o pereche de pantaloni negri, clasici, putin cam largi pentru el , o camasa albastru inchis si un tricou gri pe care le imbraca. Prima data vru sa se incheie la camasa, dar se gandi ca i-ar fi prea cald asa ca renunta. Cobora sa vada ce face Hinata, cum sta cu pregatirile.
- Hinata! Lasa ca termin eu de aranjat. Du-te sa te schimbi, doar nu vrei sa te vada asa Naruto.
Se inrosi cand il vazu asa de aranjat, nu-l mai vazuse niciodata pe varul sau atat de frumos aranjat si de bine dispus. Parul lui proaspat spalat arata asa de frumos incat s-ar fi jucat in el. Vazand-o rosie la fata, se gandi ca e din cauza faptului ca pronuntase numele blondului care ii cucerise inima.
- Hai du-te! Nu mai e decat o jumatate de ora si o sa soseasca. Pun eu tacamurile si aranjez putin pe aici, nut e ingrijora.
Se duse in camera ei.
Am timp destul sa fac un dus, se gandi. Dupa ce se spala, incepu sa-si usuce parul ei indigo. In minte ii revenea obsesiv imaginea lui Neji, nu putea sa inteleaga noua senzatie pe care o simtea cand se gandea la el sau era in preajma lui.
E timpul sa ma imbrac! Se gandi.
Se imbraca intr-o rochie neagra imprimata cu fluturi mov, scurta. Isi puse bobite mov in ureche si purta un lantisor din argint cu un fluture. Parul si-l lasa liber, il prinse doar in partea stanga a capului cu o agrafa mov simpla.
Se hotara sa se machieze, un lucru foarte neobisnuit pentru ea, dar isi dorea sa arate foarte bine in aceasta seara. Se machie cu putin creion negru la ochii, isi dadu cu fard de pleoape de culoare mov deschis si cu putin gloss pe buze. Era natural fardata. Se hotara sa poarte pantofi cu toc, negri, ca sa para mai feminina. Arata foarte frumos.
Se simti bine cand se privi in oglinda. Desi niciodata nu se considerase frumoasa, ci dimpotriva, azi se simtea chiar draguta.

------------------------

Intre timp Naruto, Kiba, Shino, Lee si Tenten sosira. Neji ii primi, le ofera sucuri si sake. De fapt, singurul care dori sa bea suc fu Rock Lee, ceilalti optara pentru sake.
- Am fost foarte surprins sa aflu ca voi doi o sa locuiti impreuna. Credeam ca ai ceva impotriva Hinatei! Intrerupse tacerea blondul usor ametit datorita mirosului bauturii.
- A fost decizia clanului. Nu a fost propunerea mea sau a ei. Simti nevoia sa explice; usor enervat de afirmatia lui, ii arunca o privire in care se putea citea furia.
- Oricum, ea unde e? intreba Tenten care era imbracata intr-o pereche de pantaloni negri cu un maieu rosu.
- E sus, se schimba! Raspunse. Trebuie sa coboare.
- Vreau sa vorbim ceva foarte important intre patru ochii, ii sopti bruneta la ureche lui Neji. Te astept afara! Ies eu prima, sa vi si tu dupa 5 minute, pretextand ca vrei sa vezi unde sunt. Te astept. E foarte important.


Va urma
It's a game...

#7
Hm! Pe cine vrea Hinata sa pacaleasca ? Ea nu se gati pentru dragutul de Naruto...Nu...nici pomeneala, ci pentru Neji.
Oare ce ar avea Tenten sa-i spuna?
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#8
- S-a intamplat ceva grav? E destul de frig afara, puteam sa vorbim mai bine inauntru. Intreba usor intrigat de comportamentul bizar al colegei sale.
- Nu, nu vreau sa afle Lee ceea ce o sa vorbim si mai ales Naruto. Doar stii ce gura mare are baiatul asta si, in plus, nu vreau ca maine sa afle tot satul problemele mele.
- De Naruto inteleg…Dar te-ai certat cu Rock Lee de nu vrei sa afle? S-a intamplat ceva intre voi? Curiozitatea ii crescuse, oare ce se intamplase. Din cate stia si observase el, nimic, totul era ca inainte.
- Nu pot sa cred. Si eu care credeam ca faimosul geniu Hyuga si-a dat seama, izbucni intr-un ras violent, ironic, surprinsa de naivitatea si mai ales de neatentia lui. Doar suntem cei mai buni prieteni, tot timpul suntem impreuna.
- Ce sa-mi dau seama!? Chiar nu inteleg! Il bagase cu totul in ceata, ce era cu comportamentul acesta cu totul neasteptat.
- Ceea ce simt! Se rasti enervata de atitudinea lui.
- Ce simti? Nu mai inteleg nimic. Vrei sa spui ca ma iubesti?
- Nu, prostule. Nu te mai umfla in pene, doar amandoi stim ca tu tii la alta persoana.
- Asadar stii?
- Normal ca stiu! Izbucni in ras vazand timiditatea prietenului sau.
- In fata ta nu are rost sa ma ascund, doar ma cunosti atat de bine. O iubesc pe Hinata, dar oricat de greu as incerca, ea nu va fi niciodata satisfacuta de mine, il iubeste pe Naruto asa ca de abia astept sa pot parasi acest loc, nu mai suport sa fiu atat de aproape de ea, pentru ca stiu ca ei nu-i pasa de mine asa cum imi pasa mie.
- Atunci pe cine iubesti? Intreba total confuz.
- Pe Lee, spuse fata inrosindu-se la pronuntarea numelui celui la care tine.
Nu-i venea sa creada, asadar Lee si Tenten…Tot timpul crezuse ca ea facuse o pasiune pentru el. Orgoliul lui era putin ranit, il preferase pe colegul lor mai putin chipes! Dar daca asta simtea!
- Vreau sa te rog ceva. Te rog sa nu ma refuzi. Stiu ca nu o sa-ti placa, dar am nevoie de tine, de ajutorul tau. Ii apuca mana pentru a-l imbuna si pentru a-i nu da posibilitatea sa plece.
- Nu-mi place cand fetele apeleaza la trucurile femeiesti pentru a ne convinge. Suntem o prada asa de usoara in fata unui zambet inocent, marai adolescentul.
- Mai bine-zis in fata unui decolteu generos, ca sa spunem lucrurilor pe nume.
- Vreau sa-l fac gelos pe Lee si pentru asta am nevoie de tine. Sa joci rolul iubitului meu, rosti calma, serioasa cuvintele ca si cum i-ar fi propus o misiune ce trebuia indeplinita cu mare seriozitate.
- Ceee! Glumesti! Niciodata! Ce o sa zica Hinata? La asta nu te-ai gandit? Se infuriase numai la simplul gand ce o sa creada ea.
- Ea nu simte nimic pentru tine, e indragostita de Naruto si in plus crede ca suntem deja impreuna. Mi-a spus sa am grija de tine, acum ca suntem impreuna, inainte sa plecam in misiunea contra lui Kisame.
- Da, ai dreptate! De ce ar conta pentru ea daca sunt cu tine sa cu alta, murmura dezamagit de ceea ce auzise, dar pana la urma Tenten avea dreptate, nu putea sa schimbe asta.
- Deci, ma ajuti? Intreba increzatoare.
- Da. Hai sa intram odata!
- Ia-ma de mana ca sa parem cat mai apropiati. Nu uita ca o sa fie o falsa relatie doar de scurta durata, chicoti bucuroasa ca obtinuse ceea isi dorise. Stia prea bine ca pentru a reusi trebuie sa te folosesti de ceilalti ca doar munca individuala nu ajuta.


----------------------------------------------

Intre timp, in casa.

Hinata coborase. Naruto si Kiba ramasesera fara suflare cand au vazut-o atat de frumoasa. Era superba in acea seara, nimeni nu putea sa nege, chiar si Shino care era foarte tacut de obicei exclama:
- Oooo! Ce schimbare. Esti foarte draguta in aceasta seara.
- Multumesc, Shino.
Naruto se indrepta spre ea.
- Arati fantastic! Ii sopti la ureche.Ii simti respiratia calda in dreptul gatului, dar spre mirarea ei nu tremura, nu se inrosi, nimic nu se intamplase. Ci doar il intreba:
- Naruto-kun, unde e Neji? Nu-l vad pe nicaieri. Absenta lui o ingrijora, se intamplase ceva cu el.
- Are niste treburi de rezolvat, insinua blondul cu un zambet. E cu Tenten, probabil se simt bine.
Ea isi aminti in acel moment de cartea pe care o vazuse printre obiectele lui. Gandul ca chiar in acest moment s-ar putea intampla ceva intre ei o tortura, mai ales dupa ceea ce citise in acea carte.
- Hina-chan, ti-e rau? O intreba vazand ca are pielea chiar mai palida decat de obicei. Vrei sa stai jos?
Se asezara unul langa altul pe canapea.
- Ma duc sa-ti aduc ceva de baut, poate o sa te simti putin mai bine. Se ridica.
Ii aduse fetei un ceai. Se apropie si mai mult de ea, luand-o de mana. Atingerea lui o facu sa se simta protejata, dar nimic mai mult, era ca si cum ar fi atins-o Shino, ci nu cel pe care-l iubea, nu simti nici un fior.
- Sakura-chan, ce face? Nu am mai vazut-o de mult? Intreba fata ca sa iasa din situatia creata.
- Foarte bine, zambi blondul. Vreau sa fi prima care o sa afle, eu si cu ea suntem impreuna, i-am marturisit sentimentele mele si mi-a raspuns. In sfarsit, a realizat ca ceea ce simtea pentru Sasuke era doar o obsesie. Ne-am promis unul altuia ca o sa facem tot posibilul sa-l aducem acasa, impreuna.
- Ma bucur pentru voi. In sfarsit ti s-a indeplinit visul.
Spre surprinderea ei, vestea o lasase rece ca si cum nu ar fi contat pentru ea. Ba da, conta. Se bucura din suflet ca persoana pe care o admirase cel mai mult reusise sa obtina inima persoanei iubite. Nu putea nici macar sa afirme ca e trista.
Cand ii trecuse iubirea adolescentina ce o simtise pentru Naruto? Intrebarile ii curgea in minte, neintelegand cand se produsese schimbarea. Oare Neji era de vina? Inevitabil numele lui ii veni in gand. Se indragostise de varul ei? Ce i se intamplase.
- Hina-chan! O imbratisa blondul prieteneste, cu multa afectiune. Ai fost singura persoana care a crezut in mine indiferent de situatie, niciodata nu m-ai considerat prostul de care radeau toti. Multumesc! O saruta pe obraz pentru a-i multumi pentru tot ceea ce facuse pentru el.
La aceasta scena asistasera cei doi asa-zisi iubiti care de-abia intrasera in camera. Neji simti ca i se urca sangele la cap, ii arunca lui Naruto o privire mortala. Gandul ca Hinata lui, da era a lui, parea sa se simte asa de mine in compania lui Naruto il chinuia, mai ales ca acesta ii furase acel banal sarut pe obraz.
- Abtine-te, doar nu vrei sa afle toata lumea ca o iubesti, ii sopti bruneta, ingrijorata de reactia lui. Ia-ma de mana, nu uita ca mi-ai promis, il ruga cu o voce staruitoare.
- Ai dreptate! Se calma aparent, dar in interiorul lui inca fierbea de furie, de gelozie, se simtea ca un taur ce vazuse rosu in fata ochilor.
Se indreptara spre locul unde se aflau cei doi, tinându-se de mana ca mana ca doi indragostiti.
- Naruto, vad ca tu si Hinata va intelegeti mult mai bine de cand te-ai intors, observa Tenten malitioasa.
Cei doi zambira si raspunsera instinctiv, amandoi deodata:
- Da.
Dandu-si seama ca au raspuns amandoi in acelasi timp se inrosira, stanjeniti de situatia creata, uitandu-se unul in ochii altuia.
- Hai sa mergem, o lua Neji pe fata de mana. Nu mai suporta dragalesenile dintre Naruto si Hinata. Isi dorea sa o faca sa transpire, sa o faca sa realizeze ce inseamna cu adevarat a iubi pe cineva, sa simta durerea si exaltarea pe care ti-l ofera acest sentiment, sa simta limbajul trupului. Isi dorea sa o pedepseasca, sa o faca sa inteleaga ca e a lui si nu altcuiva, ca nu avea dreptul sa-i ofere altcuiva ce era a lui.
Se indreptara spre locul unde se aflau cei trei baieti: Shino, Kiba si Lee. Tenten il apuca de gat si il saruta in fata lor cand ajunsera la ei. Neji ii raspunse cu pasiune, ca si acum ar fi pedepsit-o pe fata pentru tradare, pentru sarutul pe care i-l daruise prietenului lor blond. Toti se holbara la ei, mai ales Lee care nu se simtea confortabil sa vada aceasta manifestare de iubire a colegilor lui.
Hinata si Naruto care se uitau in directia lor ramasera uimiti. Se hotarara sa mearga la ei.
- Hai sa jucam carti., propuse Hinata. Ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, ca si cu nu ar fi durut-o, dar…inima ei sangera, amintindu-si pasiunea cu care el raspunsese.



[Imagine: So_Close___NejiHina_by_ByakuganLove.jpg]


O sa devina cat de curand un triunghi amoros HinaXNejiX Alt tip.


Multumesc mult pt commenturi.
Ai dreptate, Mikomi_Aikou. S-a aranjat pentru Neji
love_yuki_eiri, am pus repede capitolul.
It's a game...

#9
Multumesc ca mi-ai inseninat ziua. Oricum Neji si Tenten lucreaza ca Lee sa fie gelos, dar si Neji profita.
Deci, Hinata si-a dat seama ca ceea ce simte ea pentru Naruto...e o simpla prietenie.

De abia astept acel triunghi amoros.
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#10
Tenten si Neji erau impreuna de aproape o saptamana, iar planul lor nu parea sa dea rezultate. Oricat ar fi incercat, Hinata si Lee nu pareau sa reactioneze, nu dadeau nici un semn ca le-ar pasa; poate le pasa, dar nu-i deranja.
Brunetul se pregatea pentru o noua seara plicticoasa impreuna cu prietena lui.
Probabil si in aceasta seara o sa ne uitam la un film de groaza ales de ea si o sa ne plangem unul altuia cat de singuri de simtim. Sumtem asa de patetici, vorbi cu voce tare.
Nimeni nu putea sa-l auda, era singur, cum de altfel fusese toata viata. Nimeni nu se interesase de el, nimeni nu se gandise la ceea ce simtea el, il etichetasera ca si cum ar fi fost un obiect si nu un om care avea propriile lui sentimente, slabiciuni si temeri, ca fiind tipul ala tacut si rece. Dar nu incercasera niciodata sa se apropie de el, sa vada ca sub masca lui rece se afla un copil speriat, nesigur ce are nevoie sa stie ca cineva are nevoie de el, ca cineva il poate iubi. Se parea ca acesta era destinul lui, sa fie o pasare inchisa intr-o colivie dar fara un stapan al inimii sale, ci o colivie uitata de timp si de lume, a carui cheie era pierduta in intuneric, asteptand sa fie gasita…
Hinata era in oras cu Kiba si Shino. Probabil se distrau, mai ales ca erau o echipa foarte unita si apropiata. Acest gand il scotea din minti.
Este timpul sa plec. A ramas sa ne intalnim la 20. Nu mai sunt decat 25 de minute.
Se imbracase intr-o pereche de blugi negri si cu un tricou gri, nu-i placea sa se imbrace in colori deschise, i se parea ca nu se potriveau cu personalitatea lui. Griul era culoarea lui preferata, semana atat de bine cu conceptia lui despre viata, despre viata lui monotona cu false straluciri de moment, dar dincolo de ele ramanea mizeria, mizeria umana.
De aceasta data prefera sa-si prinda parul, era mult mai comod. Pentru ca incepuse sa fie destul de frig afara se hotara sa-si ia o geaca neagra, larga cu buzunare mari. Avea sa ajunga tarziu acasa.
***
Asa cum se gandise. Fusese inca o seara plicticoasa, se uitasera la un film de groaza de duzina, mancasera floricele si hotarasera sa mearga impreuna un weekend la vara lui Tenten, doar ei doi. Daca nici asta nu mergea, nu stiau ce sa mai faca.
Intre timp Hinata a ajuns acasa devreme, cu putin inainte de 21. Si-ar fi dorit sa se intoarca mai devreme, dar nu vroia sa-l vada pe varul lui, nu asa de frumos si de sexy, mai ales ca nu se aranja pentru ea, ci pentru alta. Nu-si putea explica toate aceste sentimente contradictorii pe care o facea sa le simta, isi dorea sa-l atinga, sa-l sarute, sa-l simta, sa fie prada lui si totodata vanatorul.
Se hotara sa-l astepte acompaniata de o sticla de vodka.


- Hina-chan, de ce esti treaza? E tarziu, e aproape doua noaptea, spuse adolescentul care de abia sosise, vazand-o intinsa pe canapea in intuneric.
- Ai baut? Mirosi groaznic a alcool. Zari sticla de vodka care era cazuta langa canapea goala.
- Hai sa te duc la tine in camera. O lua in brate ca pe o mireasa.
- Niisan! Chicoti fata care nu stia cat de multi il putea excita acest apelativ pe baiat.
Se aapropie de buzele lui, care i se parea delicios de tentante, ca un fruct interzis care astepta sa fie gustat. Niciodata nu se gandise ce savoare au. Intr-un moment de nebunie il saruta pe buze, apasandu-le puternic, apoi incepu sa-i linga buzele cerandu-i permisiunea sa-si introduca limba in gura lui.
Neji ezita, se gandi ca profita de starea in care se afla fata, dar pana la urma cazu prada tentatiei. Incepu o lupta acerba intre limbile lor, o continua explorare. Fiind neexperimentata, Hinata fu invinsa cu usurinta de gura mult mai antrenata a baiatului. Sarutul dura aproximativ doua minute, dupa care se oprira datorita lipsei de aer. Amandoi se inrosira in obrazi datorita caldurii dar si rusinii.
Ajunsera in dreptul camerei ei, el deschise usor usa cu piciorul, o aseza in patul ei. Observa ca era imens, imbracat in cearceafusuri rosii de matase, faptul fu surprinzator pentru Neji care nu se asteptase niciodata ca inocenta lui verisoara sa aiba gusturi atat de provocatoare. O aseza cu mare atentie, ca sa nu o loveasca, apoi dadu sa plece, cand simti o mana care-i strangea puternic bratul drept.
- Am nevoie de tine! Nu ma lasa singura. Suspina seducator fata care se uita fix in ochii lui cu multa dorinta.
Brunetul nu prea intelege ce dorea sa spuna. Se gandea oare la… Nu, acest lucru e imposibil. Gandurile ii fura oprite de imbratisarea ei neasteptata. Il tinea foarte strans in bratele ei pentru a-l impiedica sa nu plece de langa ea.
- Hinata! Da-mi drumul. Nu stii ceea ce faci, esti beata. Inceteaza sa te comporti ca un copil rasfatat care are nevoie de o noua jucarie. Amandoi stim ca ceea ce vrei sa faci esti o marea greseala. Spuse rece, ca si cum ar fi vrut sa o raneasca, sa o sfarame in mii de bucati. Daca o sa mai continui cu acest joc, o sa ma faci sa-mi pierd stapanirea si o sa … tacu, isi dadu seama ca era pe punctul de a comite cea mai mare greseala a vietii lui. Se desfacu din imbratisarea senzuala a fetei si iesi din camera, lasand-o singura.

Scuze, o sa vin cu ceva mai bun saptamana viitoare. Saptamana asta am avut multe de facut
It's a game...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and love Lexx45 8 4.012 08-09-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 37.475 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'
  Pain and tears Roses.on.fire 10 5.423 04-08-2011, 12:47 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  Pain and tears Roses.on.fire 1 1.891 08-07-2011, 03:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  No pain, just love ... Vex 27 11.359 30-12-2010, 03:31 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Pain and death Ryuu 3 3.007 17-05-2009, 07:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)