Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hunters

#1
Hunters

1 : Fiola

Cum �.cum am ajuns in situatia asta..? In timp ce ma smiorcaiam in mintea mea am fost iar prinsa de picior de unul din putrezitii aia. Trebuia sa fiu speriata,da,stiu ca asa trebuia sa fie, dar deja eram mai mult iritata.
� I-ati mainile de pe mine ! � urlu eu plina de furie si imi ridic cizma cu tocul cui de 8 centrimetri la nivelul fetei lui dupa care imi izbesc piciorul cu toata forta de fata lui . La cat de putrezita e fata aia era normal sa ii rup falca...dar a fost mai tare decat am crezut...pur si simplu i-a cazut falca cu totul .
�Scarbos! � strig iritata in timp ce creatura realiza ca a ramas fara jumatatea de jos a fetei. Speram sa slabeasca stransoarea asupra gleznei mele,dar m-am inselat. Se parea ca nu il deranja deloc ca i-a cazut falca .
�Hei , Midori-boke , scapa odata de el si adu-mi fiola oia! � a strigat o voce glaciala din coltul celalalt al camerei stacojii plina de mortaciuni.
�Ai putea sa ma ajuti mai mult Ahou-Kei !� urlu eu si mai enervata decat eram inainte in timp ce am mai izbit unul cu tocul in fata. I-am nimerit ochiul stang care pur si simplu s-a storcit sub tocul meu. Fir�ar....si erau cizme noi.
Tanarul cu par negru ca abanosul si ochi rosii ca sangele cel mai curat era inconjurat din ce in ce mai mult de zombii.Stiam ca daca nu ii dadeam fiola in curand , avea sa fie coplesit de numarul imens de creaturi. Dar ce sa fac?...Si eu aveam destui in jurul meu .
�Fir�ar! Vroiam doar sa-mi ajut prietena...de ce s-a ajuns aici!!!� urlu eu cu o voce smiorcaita de copil rasfatat.
Unul din ei se apropia deja prea mult.Eram gata sa-l pocnesc cu tocul dar un altul ma apucase de mana si urma sa ma muste.
Daca nu il indepartam repede avea sa-mi sfartece pielea ,dar cum nu era de ajuns , inca unul ma apuca pe la spate.
Deja era prea mult , mai ales pentru o fata asa fragila ca mine .Am inchis ochii speriata.
Chiar in acel moment un sunet ca un clincait imi suna in urechi si capul zombiului care ma tinea la spate fu izbit direct intre ochi de o katana care patrunse pana la jumate prin capul lui. Sangele lui putrezit imi pata fata dar fara sa stau pe ganduri am luat sabia cu o mana si am invartit-o cu stangacie reusind sa tai capetele la ceilalti trei care ma tineau pe loc.
Idiotul si-a aruncat sabia si a ramas fara arma. Ce retardat. Fara sa mai zabovesc o clipa imi tai degetul usor cu lama ascutita si stralucitoare si vars cateva picaturi intr-o fiola mica pe care o scosesem repede din buzunar.Fir�ar,inca doare destul de nasol.
�Ahou Kei !� urlu eu in timp ce alerg cu viteza spre gloata de zombii care il inconjurasera pe partenerul meu . Fac o saritura cat mai uriasa,imaginandu-mi ca eram la volei si incercam sa lovesc o minge care se apropia de plasa Cu o miscare rapida arunc fiola spre el.
Idiotul o prinde cu o mana si o da pe gat imediat.
.........Ei bine...asta da sa fi dependent de ceva....
Ochii i se innegrira si aratau ca un abis fara sfarsit, ca o gaura fara fund .Nici nu a mai avut nevoie de katana , Dintr-o miscare camera stacojie fusese umpluta cu maruntaie de zombii si sangele sarii din toate directiile , dar eu stiam deja de faza asta asa ca m-am aruncat sub masa veche din coltul camerei ca sa ma pazesc de cantitatea uriasa de sushi care zbura in toate directiile.
�Yuck� gandeam .Inca nu am uitat prima mea experienta cu o faza de genul...mi-a luat o saptamana sa scot din par si din uniforma mirosul lor scarbos.
Sunt Midori Aisaka , si partenerul , ma rog, mai bine zis , seful meu , este Kei Shuiro .
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#2
2 : Meciul

Sunetul clopotelului ma trezi brusc. Probabil ca am dormit toata ora de matematica .Eram asa de obosita .Desi eram obisnuita cu senzatia de dupa o noapte alba cu Kei , tot eram pur si simplu franta .
‘Midori-chan....te simti bine ? ‘ ma intreba Kyoko. Ochii ei mari albastrii si ingrijorati se uitau la mine fara sa clipeasca.Silueta ei inalta dar fragila aproape ca intra in contrast cu parul ei auriu , ,lung si matasos. I-am zambit cu blandete.Probabil ca inca se simtea vinovata,biata de ea .
‘Sunt bine Kyo-chan....doar ca..pai sti cum e..nu prea am dormit aseara ‘ incerc eu sa fac aceasta propozitie sa para ca o gluma. Kyoko insa se intrista si mai mult. La naiba...n-a mers.
‘Hai la volei!Azi avem meci !’ zic eu ridicandu-ma brusc de pe scaun si incercand sa par entuziasta ca sa o fac sa uite de gandurile ei. Kyoko stia clar ce incercam sa fac , dar facu pe naiva si schita un zambet pal.
Elevii din anul 2 dadeau un meci amical pe an,la alegere , cu orice echipa le accepta mica provocare.Era un fel de ritual la noi in liceul Shika , asa ca astazi clasa a 11° B ....adica noi , am provocat pe clasa a 11a F la un meci ‘amical’ . Amical pe naiba , doar era Sakura Mizuhara in echipa aia . O s-o zdrobesc astazi , si o sa atrag atentia sempai-ului meu . E singurul an in care mai pot sa-i atrag atentia , la anul am auzit ca vrea sa plece in Kyoto si vreau sa-i marturisesc dragostea mea nemarginita pana la sfarsitul acestui an, Si daca am noroc, o sa ma sarute ...si daca am si mai mult noroc ..poate o sa...
‘Gata! Vreau un joc curat...ne-am inteles Aisaka....Mizuhara ? ‘ striga profesoara de sport cand ne asezaram in pozitiile noastre pe teren. Mizuhara imi arunca o privire urata , ochii ei caprui aproape ca se inegrira de ura , iar ochii mei verzi , in contrast cu ai ei , stralucira. O sa matur podeaua cu ea !
Fluierul suna foarte tare in tacerea din sala.
Eu eram cea care serveste .Deja imi fixasem tinta.Nenorocita de Mizuhara care era in aparare n-o sa stie ce-a lovit-o.Imi indrept spatele , ridic capul , fixez tinta ,pregatesc mingea si....o ridic usor ca un fulg in aer destul de sus ca sa am timp s-o prind. Ma aplec usor si-mi imping toata forta in picioare . Sar . Intreaga sala exclama.Da...stiu...cand sar aproape ca plutesc si zici ca-mi iau zborul , ca o zana.....nu-i asa ca sunt modesta..?
Lovesc mingea cu putere . Aceasta se turteste sub lovitura mea si apoi tasneste ca un glonte . Pentru o clipa credeam ca am lovit-o prea jos si avea sa atinga plasa,dar trecu la cativa centimetri de ea si Mizuhara aproape ingheta . Apoi sari un pas inapoi cand mingea era doar la cativa metri de ea si isi lipi palmele parand lovitura si trimitand-o usor la rotatie . Fata o impinge usor pentru ca jucatoarea de fileu sa poata sa sara si sa o atinga.Fir-ar,daca nu blocheaza Kyoko o sa pierdem un punct .
Kyoko era hotarata.Sare fara teama si blocheaza cu un paravan mingea.Cea din echipa adversa probabil a fost uimita de saritura inalta a lui Kyoko pentru ca forta ei de atac n-a fost asa mare iar Kyoko a blocat mingea foarte usor. Mingea cade in terenul advers.
‘Da!! Punct castigat !’ sarim noi in cor . O vad pe Mizuhara cum se incrunta si incepe s-o certe pe jucatoarea de la fileu.
Meciul a fost foarte intens pe parcursul a celor 5 seturi . Era clar ca eu si Mizuhara aveam un singur lucru in comun....dorinta de a ne ‘rupe in bucati ‘ una pe cealalta.
Ultimul set....
‘Suntem cu un punct in urma...’bomban eu si ma uit la una din fetele din prima linie . Serviciul ii revenea echipei adverse.Fluierul suna.
Acum eram in pozitie de aparare.Daca nu reuseam sa apar mingea asta pierdeam . M-am uitat la tabela de scor si inghiteam in sec . 14 la 12.
‘Midori !’ striga Kyoko.Eu inghet.Mingea deja zbura spre mine.Fir-ar sa fie....n-am avut timp sa-mi focalizez imaginea si sa-mi pregatesc pozitia cea mai buna de aparare.Nu aveam sa lovesc mingea....aveam sa pierd jocul....
‘Midori-boke e in impas....’aud o voce rasunand in urechile mele.’Ar trebui s-o ajut...’ se auzi vocea.Kei....oh nu..doar n-o sa.....
Mingea incetini vizibil si-si regla traiectoria astfel incat sa nu am cum s-o ratez. Aveam de ales......sa-mi calc pe mandrie...dar sa apar mingea...si sa castig admiratia sempai-ului meu...sau sa nu-mi calc pe mandrie...si sa pierd tot....grea decizie.
‘Wow...ce joc intens...ma bucur ca am castigat!’ o aud pe o colega in spatele meu.
‘Hehe...asta pentru ca Midori-chan a aparat cu atata precizie...’ imi zice capitanul si-mi lipeste o palma pe spate .
Eu incerc sa zambesc dar imi iese mai mult o grimasa de zici ca eram constipata.
‘Kei ? ‘ intreaba scurt Kyoko.
Imi las capul in jos in semn de dezamagire si exasperare si apoi dau scurt din cap.
‘O sa mi-o plateasca scump ...i-am zis de atatea ori sa nu mai triseze!’ ...apoi ma opresc . ‘Ia stai..ce facea aici in primul rand....sa nu-mi spui ca...ma urmarea? ‘ scrasnesc io printre dinti.
‘Normal ca te urmaream’aud o voce la urechea mea.
‘Kya!!’ sar io de parca cineva mi-a bagat un ac in fund.
‘Doar nu te astepti sa imi las pretiosul partener neprotejat..’ zice el pe o voce ce parea foarte,foarte ‘ingrijorata ‘ Mijesc ochii la el neimpresionata.
‘Pretios partener pe naiba....nu vrei decat sa iti protejezi sursa de putere ‘ mormai io si il calc pe picior. Nu schita vreo urma de durere.Morfai si o trag pe Kyoko dupa mine.
‘Nu-i mai face cu mana!’ ii ordon eu.
‘Dar ii sunt datoare...mi-a salvat viata..’ zice ea un pic amuzata.
‘Iar eu platesc datoria cu varf si indesat....’ bomban eu.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#3
3 : Pactul

Intr-adevar, eu plateam datoria . Chiar daca as rememora acele momente , as ajunge la acelasi rezultat.As fi facut acelasi lucru probabil.....ca sa-mi protejez surioara.

*
‘Midori-neesama....daca mai stam mult pierdem trenul inapoi.’ Imi zice Kyoko in timp ce eu incercam sa pun la loc cartile din biblioteca. Era sambata seara si am insotit-o pe Kyoko la biblioteca noua care s-a deschis in centrul Tokyo dar ne luasem cu cititul si se facuse seara.
‘Haide’ zic eu ingrijorata de asemenea ca o sa pierdem trenul spre Edogawa.E destul de mers din Shinjuku pana in Edogawa,deci daca am pierde trenul ar trebui sa mai asteptam 1 ora sa vina plus o ora sa ajungem. Mama ne-ar face file .
Spre surpriza noastra....dar nu chiar....am pierdut trenul cu o marja de eroare de 5 secunde cat ne-ar fi trebuit ca sa ajungem in vagon.
‘Am dat de dracu’ spun eu.Asteptam....si asteptam.
In cele din urma trenul ajunge si urcam in el un pic cam disperate.
‘Aolo e 9...mama o sa ne manance de vii ‘ se planse Kyoko.’ E vina ta onee-sama! Mereu te poticnesti in revistele de sport !’ ma mustra ea.
‘Hei! Tu ai vrut sa te insotesc....si cine era cea care facea ‘’KYA...KYA..SHINJI-SAMA’’ la poza lui Shinji Edomi din live-drama aia siropoasa? ‘ Punct ochit, punct lovit.Kyoko se inrosii.
‘Shinji-sama e sex-simbolul Japoniei acum! ‘striga ea .Noroc ca nu era nimeni in vagon ca probabil ne faceam de ras. Da chiar...vagon gol sambata seara in districtul Shinjuku...e ca si cum ai zice....Japonia fara anime..Deodata trenul se opreste din mers si luminile cad. Acum e cadere de curent...? In Tokyo..??..Cum ziceam..e ca si cum Japonia ar fi fara anime...Ce Dumnezeu e cu ghinionul asta..?
Ce a urmat nu as fi crezut deloc daca cineva mi-ar fi povestit. Toate geamurile se sparsera deodata.Sticla sarii in toate partile zgariindu-ma pe mine in timp ce incercam s-o protejez pe Kyoko . Intotdeauna a fost mai firava ,si desi nu eram decat cu 10 minute mai mare ca ea , si desi era cu 5 centimetri mai inalta ca mine , mereu a fost pentru mine unul din cele mai importante lucuri de cand tata a plecat .
Apoi se facu liniste.Nu stiam ce se petrece,dar eram aproape de primul vagon.
‘Kyoko...stai aici..ma duc sa-l intreb pe conductor ce se petrece ‘ ii zic eu .Kyoko dadu din cap si se lasa pe vine intr-un colt ca sa se pazeasca in caz ca altceva se intampla.Eu am luat-o la fuga spre vagon. A fost cea mai mare greseala a mea.
‘Ce se petrece domnule conductor?’ intreb io in timp ce bat in usa .Nu raspundea. Deodata usa se deschise. Era cam intuneric si nu am observat nimic in neregula,pana cand o mana cu ceva vascos pe ea imi atinse umerii si incepu sa ma stranga.Atunci am zarit chipul celui ce probabil acum cateva minute fusese conductorul. Fata era supta ,ca atunci cand stai in apa mult si ti se face pielea ciudata , si mai oribil de atat era faptul ca toata pielea ii era acoperita cu vinisoare de sange. Cand ma intoarsem, spre mainile care ma tineau strans am zarit sange,mult sange si pilea de pe maini era complet jupuita.Inima mi se oprise.Nici sa urlu nu mai puteam, nici sa ma misc.
‘Da-te din drum !’ aud o voce autoritara , si glaciala , dar nu ma puteam misca.Atunci o mana rece ma trase intr-o parte .In timp ce cadeam am zarit ochii lui rosii , nemilosi .Isi indrepta lama ascutita spre capul creaturii .
‘Nu-l omora ! ‘ strig eu. Aceea a fost cea mai mare greseala...nu credeam ca o sa urasc toata viata mea acele cuvinte. Tanarul fusese distras de cuvintele mele bruste si asta ii permise creaturii sa incerce sa-l spintece.Acesta se dadu intr-o parte inainte sa-l atinga si creatura reusi sa fuga.
Tanarul isi intoarse privirea spre mine. Desi era intuneric ,ii puteam vedea ochii stralucitori.Ma apuca de guler si suiera dezvelindu-si coltii.
‘Idioato....’ Dar nu apuca sa zica restul caci vocea lui Kyoko rupse tacerea din jur si cutremura vagonul.Din instinct ma eliberez din stransoarea lui si o iau la fuga spre sora mea.
‘Nu.....’reusesc sa murmur cand ajung acolo.Kyoko zacea intr-o balta de sange , iar alaturi de ea statea creatura aia , lingand sangele de pe mana ei.
‘La o parte! ‘ urla tanarul din spatele meu si cu o miscare rapida, fara ezitare , infige sabia in creatura , taindu-i capul in doua.
‘Kyoko!!!!’ urlu eu si o iau in brate. Fata ii era plina de sange si tremura .
‘Ne-neesama...’murmura.Aproape ca simteam cum i se scurge viata din ea. Cu ochii in lacrimi ridic privirea spre tanarul care isi curata katana de sangele putrezit.
‘Te rog..fa ceva..ajuta-ma s-o duc la spital..sau...te rog..te rog..’ probabil nici nu intelegea ce ziceam,vorbeam fara sens.Gandurile mele nu mai puteau fi exprimate coerent.
Tanarul se intoarse spre mine calm si isi baga katana intr-un suport la brau.
‘Nu o s - o ajute cu nimic nimeni la spital ‘ zise el . Simteam ca o iau razna.Intr-un moment disperat ma apucasem de tricoul lui .
‘ Fa ceva...te rog! Am vazut cum l-ai omorat...stiu ca poti sa faci ceva !’ strig eu disperata.
Tanarul inca ma privea calm , de parca ce vedea era la ordinea zilei.Asta ma irita rau de tot la el.
‘O sa te coste....’zise intr-un final.
‘Fac orice ! ‘ strig eu .
‘O sa te coste mai mult decat daca ar muri...’adauga.
‘Nu ma intereseaza! ‘ strig eu.Ce stia el cat de mult tineam eu la ea .
‘Iti mai zic o data....’insista el.
‘Fa-o!’ urlu eu. Baiatul se apleca usor.Isi apropie fata si ochii lui rosii ma fixara .Am simtit deodata cum ametesc.O mana imi inconjura talia si ma trase mai aproape in timp ce cealalta imi intoarse gatul intr-o parte si imi dadu parul blond la o parte . Eram prea amortita sa ma misc , inima imi batea sa-mi sara din piept de frica .I-am simtit buzele reci cum se apropie de gatul meu , iar eu stateam inerta,incaoabila sa ma apar.Cum o ajuta pe Kyoko asta!??..Cum? Cand...in sfarsit..se intampla.Coltii reci si umezi imi intrara in piele iar apoi simteam cum energia este pur si simplu trasa din mine.Cumva am reusit sa stau constienta pana ce isi scoase coltii din gatul meu.Apoi m-a lasat jos si incepeam sa vad aburit.Ochii lui nu mai straluceau si cu o miscare rapida isi linse sangele de pe buza superioara.
‘Avem o intelegere....’am auzit inainte sa lesin.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#4
4 : Vanatori

Cand am inceput sa deschid ochii corpul inca imi tremura de parca eram slabita si anemica. Am incercat sa ma ridic dar aveam o ameteala atat de mare incat simteam ca daca incercam sa stau in picioare cadeam cu tot cu camera. M-am intins usor inapoi pe pat. .......Pat!? Abia acum realizasem.Eram pe un pat, intr-o incapere slab iluminata si cam gri. Nu era nimic in camera inafara de acest pat si de o masuta.
‘Cu siguranta n-o sa sun la decoratorul asta...’ mi-am zis eu incercand sa-mi eliberez din stresul care ma cuprindea. Ce faceam aici....cum am ajuns aici..? Apoi mi-am amintit.
‘Kyoko ! ‘ sar eu ca arsa si alerg spre usa . Trag de clanta dar nu se deschide.Trag si mai mult , disperata.Tot nu se deschide.
‘Usa handicapata ! Nu te pune cu mine ! ‘ urlu eu la ea si de nervi scot clanta din usa.
‘Ups...’ murmur cand clanta se rostogoleste la picioarele mele. Ma uit in jur de parca ma asteptam ca cineva sa ma mustre pentru ce am facut.Iau clanta repede si ma chinui s-o indes inapoi in usa .
‘Haide...haide..intra inapoi...’dar nu vroia sa intre.’Scuze ca te-am facut handicapata..’.In acel moment usa se deschide si ma izbeste direct in nas.
‘Au! ‘ fac eu si cad in fund.
‘Onee-sama!’ aud o voce fericita si Kyoko sare la gatul meu.Eram atat de socata incat am ramas asa cateva minute bune.
‘Kyoko!’ strig eu si o imbratisez.’Esti...esti bine!’
Nu bine...arata excelent...nu avea nicio urma de rana.Eram asa fericita incat am simtit ca imi venea sa plang. Apoi deschid ochii.In spatele ei , in dreptul usii statea tanarul care fusese cu noi in tren. Acum ca era lumina puteam sa-l vad mai bine . Avea o figura destul de atletica , un par negru ca abanosul , un pic cam tepos si ochi rosii .Dar nu era rosul pe care il avea in tren,era un rosu rubiniu,superb. In spatele lui mai statea o femeie inalta,cam de vreo 30-35 as fi zis eu ,cu parul roscat si ochii verzi.
‘Vad ca te-ai trezit...’ spuse ea cu blandete.’Cum te simti? ‘
‘Cam...slabita...si..ametita..’ii zic eu sincer.
Ii arunca o privire tanarului si acesta isi roti ochii cu sfidare .
‘Imi cer scuze...se pare ca kei a luat mai mult decat trebuia..’ continua ea pe un ton mustrator.
‘Era pe moarte...nu am avut de ales..’zise el un pic iritat.
‘Sa ia...ce..?’ intreb eu confuza.
‘Sange’ zise ea dintr-o suflare si pe un ton total comun.
Apoi mi-am amintit.Coltii....senzatia cand.....am inghetat si din instinct mi-am pus mana la gat.
‘Ce...cine sunteti?’ intreb direct.
‘...Vanatori ...ar fi un mod in care ne-ai putea numi ‘ zise ea zambind.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#5
Omg!E anemica? XD Cool :D
:ha: A rupt clanta .You go girl! :bv:
Tipul din tren =P~ Pevad o iubire =P~
Doh!Vanatori =P~ Adica vampiri .nuh? :X
A fost foarte scurt capitolul :( .Ma asteptam la ceva mai lung .:P Poi mi-a placut capitolul asta ,ca si celelalte bineinteles ...XD. Dar tie iti lipseste descrierea si naratiunea...Desii imi place cum actioneaza Kei :D si imi place ca ai comedie :P . Ce sa mai comentez,pentru ca nu prea am ce sa purific.Desigur ca am observat greselile de tastare,dar neah...cine le mai ia in considerare :D . Astept capitolul 5.
Succes in continuare.Ganbatte!
bye bye ! :-h

#6
5 : Pretul



Nu am raspuns. M-am uitat la Kyoko.Parea destul de calma si ma privi cu o expresie intelegatoare pe chip.
‘Vreau...niste apa..’spun eu.Deja stiam ca trebuia sa ma pregatesc sufleteste pentru ceea ce urma.
‘Ce a atacat-o pe sora ta..si pe tine...se numesc zombii.Dar probabil ca nu aici ar trebui sa inceapa povestea noastra.’ Zise femeia.
‘Ma numes Mei Wong , sunt sefa acestui departament ’special’ de care nimeni inafara de marile puteri nu stiu ca exista.Noi vanam aceste creaturi ,care din nefericire se raspandesc foarte repede.’
Pana aici era foarte logic.Dar de aici lucrurile incepeau sa devina puturoase.Imi arunc privirea asupra tanarului tacut.
Intelegand ce gandeam femeia imi confirma banuielile.
‘Kei Shuiro.....este unul din membrii de elita ai acestei organizatii.El si rasa lui sunt arma noastra secreta impotriva acestor creaturi.’
Cand a zis cuvantul ‘rasa’ atunci deja era clar : vampiri.
‘Nu mi-am imaginat ca exista asa ceva...’ zisesem eu uitandu-ma la el.Ma asteptam sa imi evite privirea dar el se uita la mine cu calm si fara pic de stanjeneala,emotie sau orice alt gen de reactie.
Femeia rase.
‘Esti foarte calma si stapana pe tine avand in vedere prin ce ai trecut..’
‘Asta pentru ca eu inca sunt sigura ca visez...’ zic eu nestiind daca sa o iau ca pe o gluma sau ceva extrem de real.
‘Gata cu vorbaraia...’zise Kei deodata.’Tu...’si ma privi in ochi. ‘De maine incepi sa lucrezi...’ zise el pe un ton glacial si iesi din camera.
‘Huh..?Sa..lucrez..?’ intreb eu confuza.Kyoko se intrista.
‘E numai vina mea...’murmura ea si incepu sa planga.
‘Ce...ce naiba se intampla..hei..Kyoko..de ce plangi..?’ intreb uimita de reactia ei.
‘Kei a salvat-o pe sora ta.....dar pentru asta a trebuit sa-ti bea sangele..’zise Mei mai rar , de parca incerca sa ma faca sa inteleg fiecare cuvant in parte .
‘Da..si ce..acum o sa ma transform in vampirita sau ceva..?’ intreb eu batjocoritor.
‘Esti...prima....si se pare ca sangele tau este foarte bun stimulent..’continua ea fara sa dea atentie intrebarii mele sarcastice.’De asemenea..ai facut un pact cu el....sangele lui curge prin vinele surorii tale acum.Daca nu onorezi pactul...sora ta va muri.’
La aceste cuvinte urechile incepura sa-mi piuie.
‘Ce!?’ strig eu disperata.’Cum?Kyoko e bine! ‘zic eu uitandu-ma la sora mea.
‘Nu intelegi....cei ca Kei..au o putere incredibila....dar pot face lucruri si mai incredibile daca au un adjuvant...’
Atunci am realizat.
‘Sangele...meu..’ soptesc uimita.Mei dadu din cap .
‘Daca Kyoko nu primeste din sangele lui la o anumita perioada...nu va rezista...’
‘Cum adica?Adica o sa i se deschida ranile..?Dar..mai traia cand m-a muscat....ar trebui...sa i se vindece ranile la un moment dat!’ strig eu.
‘Ma tem ca nu...a fost infestata...fara sangele unui vampir pur...’
‘Nu...NU! ‘ urlu eu si intr-un moment de disperare deschid usa si dau sa fug dar ma izbesc de pieptul lui.
Imi ridic privirea si ochii lui erau reci si nepatrunzatori.
‘Te-am avertizat de 3 ori...’zise el clar dar cu o voce de gheata.

*

Atunci....viata mea...si a lui Kyoko s-a schimbat.La exterior , eram doua liceene , dar sub valul inselaciunii trebuia sa lupt pentru a-mi tine sora in viata, pentru a o tine departe de acest blestem.
Uneori noaptea ma gandesc.....oare era mai bine sa il ascult? Dar degeaba imi puneam intrebarea asta...caci stiam prea bine ca nu as fi putut s-o fac niciodata.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#7
6: Intelegerea

‘Deci sa fie clar...poate ca ai nevoie de sangele meu pentru a-ti mari puterile si pentru a fi mai util in lupta...si poate eu am nevoie de sangele tau pentru a o tine pe Kyoko in viata...dar sa nu-ti treaca prin cap pentru o milisecunda ca o sa te urmaresc noaptea in cruciada ta anti-mortaciuni! ‘ ii zic eu imediat ce m-am mai calmat si am acceptat faptul ca viata mea se dusese pe apa sambetei.
Kei statea pe un scaun in fata mea , cu mainile incrucisate si cu o privire impasibila pe chip.
‘Bun..atunci ne-am inteles!’ zic eu dupa ce observ ca nu raspunde. Mei si Kyoko stateau de o parte si de alta si se uitau la noi cum ‘conversam’....desi numai eu vorbeam .
‘In regula...’zise Kei dupa o clipa.’Oricum nu am interes pentru tine...mi-ai sta in drum.....’ Eu dadeam din cap aprobator.Bun , bun se pare ca il duce mintea.
‘.....zimi unde stai...’...au fost ultimile sale cuvinte.Am ramas un pic confuza.
‘Huh..?De ce..? ‘ Vampirul ridica o spranceana.
‘Ca sa vin sa-ti beau sangele si ca sa ii dau surorii tale doza de care are nevoie..’
Am inghetat. Incepuse sa-mi tremure picioarele.kyoko parea si ea speriata . Imi amintesc iar momentul acela. Ok, eram pe jumate lesinata,si mintea mea era confuza....dar..nu mai vroiam sa-i simt coltii in gatul meu....in primul rand ma durea,iar in al doilea rand...hmm..hmm..cum s-o zic...te simti cam ciudat cand cineva iti ‘penetreaza’ gatul.
‘Nici gand!’ zic hotarata.La auzul acestor cuvinte Kei se ridica de pe scaun si se apropie de mine.
‘Tu realizezi ca te-am rugat sa-mi zici unde locuiesti doar din politete..acum iti pot simti sangele si de la kilometri departare...dar m-am gandit ca nu ar fi prea placut sa te trezesti noaptea cu cineva sugandu-ti sangele’ zise el pe un ton calm. Am inghitit in sec .
‘O sa pun usturoi la geamuri si o sa imi dau cu esenta de usturoi pe gat !’ zic eu sigura pe mine.
Acum ranji intr-un mod batjocoritor si ridica din umeri. Mei chicoti.
Aha...deci sa inteleg ca nu e sensibil la usturoi....am dat de dracu.
‘Am o idee’ zise Kyoko.Toti ne intoarseram spre ea.’Ai putea sa-ti pui o data la ceva timp sange in fiole...’
‘Da!...Asa e..’realizez eu.
‘O fiola cu sange nu se pastreaza proaspat mai mult de o zi tinuta la frigider..’ explica Mei.
‘Haide...nu pot sa fac mai mult de atat...habar n-aveti ce doare!’ ma smiorcai eu si fac ochi de catelus dragut in tentativa de a-l inmuia.....nici nu s-a uitat la mine.
‘In regula...’bombani el.
Da! Multumesc ! Acum gatul meu fragil va fi in siguranta !




7 : Personalitate


‘Deci...unde suntem? ?’ intreb in timp ce Mei si Kei ne conduceau pe un hol lung si mai luminat. Ma uitam in jur . Erau o gramada de oameni care misunau in dreapta si in stanga.Unii aveau halate albe pe ei , Altii se plimbau cu arbalete in mana iar altii pareau sa fie ingineri sau mecanici...sau ceva.M-am uitat iar la cei care se plimbau cu arbalete , sau pistoale in mana.
Wow...se pare ca pe aici e tare comun sa te plimbi cu arme..
‘Pentru siguranta noastra e mai bine sa nu stii unde suntem..’zise Mei. Apoi am zarit ceva foarte interesant. Fete si baieti care pareau la fel de comuni ca mine.
‘Ei tot din organizatie fac parte ? ‘ am intrebat confuza.
Mei zabovi cateva clipe pana sa-mi raspunda.
‘Intr-un fel...sunt ca tine..’zise ea.
‘Poftim!?? ‘ intreb eu pe un ton mai ridicat si toti se intorc spre mine. M-am facut mica cat un purice .
‘Ti-am zis...armele noastre secrete sunt vampirii..Kei nu este singurul...iar cei ca tine..ei bine.. sunt ca un fel de arma speciala a ‘vanatorilor ‘ ‘
‘Adica...oamenii chiar se ofera sa faca asa ceva? ‘ intreb eu revoltata.
Kei maraii pentru o clipa.
‘Fi multumita ca va protejam fundurile !’ zise el incercand sa para calm .
‘Eu as zice altfel...fiti voi multumiti ca va dam sange..altfel nu cred ca le faceati fata’ zic eu provocandu-l.Ei bine...asta a fost o greseala destul de mare.Se intoarse si ochii lui rubinii straluceau.Iar am simtit ca ma ia ameteala.Ce naiba face cu ochii aia..??? I-am evitat privirea imediat ce am realizat.
‘Fara noi erati morti de mult...’ zise el pe un ton care inca incerca sa fie calm si pasiv.
‘Ma indoiesc ca nu e chiar asa si pentru voi...din moment ce aveti nevoie de sangele nostru pentru a putea...’
‘Poate vrei sa-ti sug fiecare picatura de viata din corpul ala al tau chiar acum, aici...’zise el pe un ton amenintator. Mi-au inghetat cuvintele pe limba...daca asa ceva era posibil.
‘Hei..Hei ..Kei..fi mai bland cu papusica asta...stii cat sunt de fragile..’ aud o voce din spatele meu. Un tanar cu par blond lung , prins intr-o coada si ochi aurii se opri in dreptul meu . Avea aceeasi alura ca si Kei...doar ca era de 1000 de ori mai sexy.
‘Alexander Holhmes , incantat’ zise el si-mi saruta mana. Fir’ar....am rosit toata.
‘Mi..Midori...Aisaka Midori..’bomban eu.Se uita cu o privire sexy, d-aia pe care o arunca vampirii ca sa-si prinda prada....ce..credeti ca eu n-am citit carti cu vampiri..? apoi se uita la Kyoko.
‘Probabil este sora ta...’zise el zambind la fel de galant. Kyoko rosii ca un rac.
‘Da..de unde stii..?’ intreb eu mirata.
‘Aveti acelasi miros seducator...’ Ok....acu chiar ca mi-a cazut fata. Kyoko deja hiperventila.
Dupa ce se indeparta Kei ma intreba amuzat si pe un ton batjocoritor : ‘ Vrei un servetel? ‘
Du-te dracu!
El isi arunca ochii asupra mea brusc.’Cu o atitudine ca a ta si un vocabular pe masura o sa ramai fata batrana...’
Am facut ochii mari . Stai…nu l-am injurat cu voce tare...
‘Badaranule! Poti sa citesti si minti.??’ Strig eu la el revoltata.El mergea linistit si ridica doar din umeri .
‘In primul rand...nu mai intra in mintea mea fara acordul meu..Omul are voie sa injure cand are chef...2.....vorbeste ciob de oala sparta...’
El se intoarce confuz.
‘Cum adica..?’
‘Adica...eu am 17 ani...de-a dreptul...dar tu ai o gramada...deci nu vorbi de virginitatea mea cand probabil tu ti-ai pierdut-o la vreo 100 de ani de cand te-ai nascut’ La aceasta faza Mei si Kyoko izbucnira intr-un ras isteric.
Pentru prima data paru sa-l afecteze, caci se intoarse brusc cu spatele la noi.
‘Deja imi place de tine Midori-san! ‘ zise Mei si imi trase o palma zdravana peste spate.
Ma simteam foarte multumita de mine .
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#8
8 : Coliziune

Pana la urma nu am reusit sa aflu unde era sediul lor.Inainte sa ne duca acasa Kei si-a exersat hocus-pocus-ul sau pe mine si Kyoko si amandoua am lesinat.....nici nu vreau sa ma gandesc ce ar putea sa faca un vampir pervers cu puterea asta...ma lua cu fiori.
Mama a fost foarte speriata si ingrijorata de disparitia noastra.Dar sa nu le confundam...ingrijorata era pentru disparitie...dar speriata a fost pentru alt motiv . Faptul ca la 2 dimineata s-a trezit cu noi acasa .Eram in baie si ne spalam pe dinti cand a intrat si era cat pe ce sa faca atac de cord cand ne-a zarit.
A trebuit o gramada de tipete ca s-o convingem ca am pierdut trenul si ca cazuse curentul...asa cum au zis si cei de la stiri.Spre surprinderea mea...dar nu chiar...nu s-a zis nimic la televizor de conductorul trenului al carui cap probabil statea taiat in doua si a geamurilor sparte ale vagonului.Probabil aici e interventia acelor ‘mari puteri ‘ de care vorbea Mei Wong .
Oricum, nu aveam ce altceva sa-i spun.Cand m-a intrebat cum ma simt...am inghitit in sec si i-am zis ca sunt bine .Ce puteam sa-i zic...’mama...in seara asta am fost atacate de un zombi...Kyoko a murit...gatul meu a fost luat in primire de un vampir...si apoi am fost dusa la sediul unei organizatii care se ocupa cu scalpat creaturi si pe langa asta ....armele lor secrete sunt niste vampiri..ah..si pe langa asta..se folosesc de oameni ca mine ca sa-si mareasca puterile in lupta..iar acum eu sunt una din ei...’?...Nu m-ar crede nici un scriitor de carti fantastice.
Cumva...nu stiu cum..ne-am culcat.A doua zi m-am trezit ca de obicei...m-am rostogolit din pat ca de obicei..iar apoi m-am tarat cumva pana la baie sa ma spal pe dinti..ca de obicei..mi-am bagat din greseala periuta in nas pentru ca atipisem cu pasta in gura..ca de obicei...si apoi m-am mai rostogolit nitzel pe scari...ca de obicei..ce sa zic..nu sunt o persoana matinala , mai ales cand cu cateva ore in urma am fost atacata...supta...dusa..si invartita pe toate partile....Kyoko era deja treaza...cum reuseste?
Am plecat la scoala. Toti ne incurajau pentru meciul de volei ce urma sa se dea intre clasa noastra si clasa 11 F de azi in doua saptamani. Clopotelul suna si anunta masa de pranz. M-am grabit la cantina.Tocmai eram la rand cand in spatele meu...
‘Succes la meciul de peste 2 saptamani ‘ zise EL.’Stiu ca e devreme...dar probabil ca va antrenati din greu , chiar daca este doar un meci amical ‘ continua el.Ma intoarsem brusc . Fata imi era socata.
‘TA-TA..Takumi-sempai ‘ murmur eu.’Multumesc ‘ inchei.Ce era sa-i zic? El zambi si se indeparta.Ah nu! Nu pleca! Trebuia sa fi gasit ceva sa-i zic...prea tarziu...deja s-a asezat cu prietenii lui la masa. Hehe..nu mai par asa dura atunci cand sentimentele mele sunt in dicutie....ce penibil.
Dupa ore Kyoko pleca inaintea mea acasa.Eu ramaneam sa ma antrenez. Mama venea tarziu azi , asa ca trebuia sa fac niste cumparaturi si sa gatesc ceva cu Kyoko.Am plecat pe la 7 de la scoala.Soarele apunea . Am luat trenul din districtul Koto pana in Edogawa si la 7.45 eram in statie . Mi-am facut cumparaturile si ma indreptam spre casa.Oare de ce m-a mancat sa o iau pe o ruta ocolitoare printre blocuri?
Eram cat pe ce sa fiu zdrobita de un taxi care se izbi de un stalp in fata mea.Lumea din jur se uita speriata la accident.Doi barbati s-au indreptat spre masina.Curioasa sa vad daca era bine..m-am apropiat..si am inghetat.
‘Stati departe !’ strig eu dar deja zombiul de la volan ii reteza capul unuia din barbati. Toti incepura sa urle si sa se imprastie, cel putin asta fusese tendinta caci deodata aerul deveni aproape irespirabil.Simteam c-o sa lesin.Era ca si cum o patura lipsita de oxigen se asternu peste noi.Daca o mana rece nu ma apuca de gura lesinam probabil instantaneu. Kei ma trase intr-o parte .
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#9
9 : Virusul

[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#10
10 : Remuscare

[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)