Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hunters

#31
Imi place foarte mult. Capitolele sunt superbe, te-ai intrecut pe tine insai...cred!
Greseli de tasatre nu au fost. Descriere si dialog ai avut. Imi place la nebunie.
Esty foarte ta;lentata. O sa raman o cititoare fidela.
Astept cu nerabdare urmatorul capitol.
Soo...
gabate and Kissu:x
:bye: :bye:

#32
24 : Ultimul rasarit


Dupa aceste evenimente toti ne-am intors la sectia din Tokyo a vanatorilor, mai agitati ca oricand.Eu am insistat sa ma lase sa vad cum ajungeam acolo insa Kei nici nu vroia sa auda.
‘Cum se simte Alexander ? ‘ o intreb eu pe Mei in timp ce beam putina cafea alaturi de ea in camera in care cu doar 2 luni in urma ma trezisem din frum,osul vis al normalitatii.
‘O sa fie bine...se vindeca repede...’spuse ea bland si-mi zambi incurajator.’Asculta Midori...’incepu ea pe un ton mai serios ‘...stiu ca trebuie sa fie foarte greu pentru tine acum...insa...daca nu o s-o gasim pe Kyoko inainte ca Kyuchi sa-i bea sangele...ma tem ca..’
‘Stiu.’ am zis eu inainte sa termine.Nu vroiam sa mai aud cuvintele acelea dureroase inca o data. ‘ Kei mi-a zis si de asta..’ spun eu si ma abtin sa nu izbucnesc in lacrimi din nou.Mei paru sa imi inteleaga suferinta si nu continua.
‘Si eu am avut un frate...’zise ea asezandu-se langa mine.
‘Ai ..avut? ‘ repet eu.Dupa timpul verbului e clar ca vorbea de un trecut terminat.
‘Da....a murit la datorie...ca si Vanator...a fost ucis de Kyuchi ‘ zise ea calm. Nu am avut sansa sa petrec mult timp cu ea dar puteam sa-mi dau seama ca desi parea tanara era o femeie care a trecut prin multe...si era foarte puternica..cu o vointa de fier..
‘...Mei-san....nu pareti a fi vampir...’scot eu perla zilei pe gura...trecuse ceva timp de cand n-am mai scos perle.Femeia incepu sa rada.
‘Asa e..nu sunt...sunt om.’
‘Dar ii aveti in subordine pe Kei si Alexander...si multi altii..’
‘Sa zicem doar ca nu forta bruta te face lider...’zambi Mei si mai lua o inghititura de cafea.Intelegeam perfect ce vroia sa zica. Kei intra pe usa fara sa ciocane .
‘Alexander s-a trezit..’ zise el si Mei deja era la usa cand am realizat eu.In spatele lui Kei era o tanara superba cu parul negru prins intr-o coada la spate avand cateva suvite albastre .Avea ochii albastrii de asemenea , purta un tricou tip bustiera care ii lasa abdomenul gol si niste pantaloni negrii bagati intr-o pereche de cizme din lac. Avea o silueta delicata , fragila insa era probabil doar o aparenta caci muschii abdomenului aratau indeajuns de dezvoltati incat sa dovedeasca ca se antrena insa nu atat de dezvoltati incat sa o faca sa arate prea musculoasa.
Isi arunca ochii spre mine o secunda apoi o urma pe Mei afara din camera.M-am ridicat sa o urmez , vroiam sa vad ce face Alexander insa Kei ma opri.
‘Mai incolo...’zise el.M-am bosumflat.
‘O sa inebunesc daca mai stau o secunda aici..’zic eu iritata.’V-ati gandit ce o sa facem mai departe ?’ il intreb eu cu putina ezitare.
‘Vorbim despre asta cand Mei o sa ne adune pe toti..pana atunci odihneste-te’ zise el si dadu sa plece.L-am agatat de maneca puloverului din instinct.Paru surprins de gestul meu.
‘Uhm...nu e cinstit...tu ai voie sa iesi..vreau si eu sa ies..’gasesc eu o scuza repede.
‘Nu ies nicaieri...o sa ma duc si eu in camera mea..’ explica el calm. Pot sa vin si eu..? ...mi-a venit sa intreb dar cuvintele s-au oprit exact la timp pe limba.Nu vroiam sa stau singura aici.I-am dat drumul si am suspinat.El imi puse o mana pe cap.Hei..nu sunt caine!
‘Vrei sa raman cu tine..?’ intreba el pe un ton bland. Woof...am rosit.
‘D...’ vroiam sa zic da... dar m-am oprit.Daca statea prea mult in preajma mea nu facea decat sa-mi ingreuneze situatia si sentimentele...daca ma scapam iar la gura ?
‘Nu..e ok’ zic eu si ma bag sub patura prefacandu-ma ca dorm.
‘N-ai plecat , nu-i asa? ‘ intreb eu retoric .
‘Nici gand..esti varza la minciuni..’zise el sincer.Mai aveam de exersat se pare.
‘E 5 dimineata....’zise el si eu m-am ridicat din pat instantaneu.
‘Vreau sa vad rasaritul !’ zic eu entuziasmata.Poate ca parea ciudat insa nu il vazusem niciodata in realitate.Am specificat mai devreme ca nu eram o persoana matinala...asta era sansa mea sa-l vad live.
‘Ah...dar..Kei..tu ..’ma balbai eu .El zambi,
‘O sa fie cam dureros dar...vreau sa te vad..’zise el si ma apuca de mana.
‘Sa....ma vezi?Dar ma vezi acum.’ Spun eu mirata.
‘Sa te vad la lumina rasaritului..’zise el mai clar.Am rosit.......idiotule!...nu imi usurezi situatia deloc spunand asta!
Era cel mai minunat rasarit pe care l-am vazut vreodata.Nimic din imaginile de la tv sau din ilustratii nu se asemana cu ce vedeam eu.Am nimerit cand soarele inca mai avea putin inainte sa apara la orizont.Cerul era pictat intr-un rosu spre roz minunat.Cand soarele a inceput sa iasa reflectia lui in apa era superba.Am realizat ca eram undeva langa ocean , insa nu am putut sa aflu mai mult ,dar nici nu ma interesa,vroiam doar sa vad acest minunat rasarit.
Cand m-am intors sa vad ce reactie avea Kei l-am vazut uitandu-se pasnic la soare dar era asezat mai la umbra.Evident razele ultraviolete erau foarte puternice la rasarit .
‘Ce zici..nu e frumos? ‘ il intreb .
‘E un rasarit....rotatia Pamantului a ajuns in pozitia in care soarele poate sa intre in contact cu suprafata aceasta a planetei...e un fenomen..’
‘....Kei..’zic eu calma si zambitoare.El se opreste si se uita la mine .’NU STRICA MOMENTUL ! ‘ strig eu iritata.Isi dadu ochii peste cap plictisit.
‘.E un fenomen normal..nu el in sine e interesant...’
‘Atunci ce e interesant pentru tine domnule sunt-sensibil-la-razele-soarelui-si-pentru-asta-trebuie-sa-stric-buna-dispozitie-a-altora ? ‘
Paru sa oscileze intre a spune sau a nu spune.Spune odata ce ai in cap !
Pasi in lumina soarelui.
‘Nu..dute inapoi..o sa te topesti sau te faci tarana sau ceva!’strig eu si incep sa gesticulez.
‘Nu fi ridicola..’zise el exasperat si imi apuca mainile care gesticulau violent.’Rasaritul nu ma intereseaza....insa...vroiam sa-ti vad chipul luminat...nu cred ca voi mai avea sansa sa te vad astfel....atat de natural..’ zise el sincer.Dumnezeule ce chipes era la lumina soarelui.Gata...oficial genunchii mei vor ceda in 3-2-1...
‘Ho..ce-ai patit?’ intreba el surprins si ma apuca inainte sa dau cu fundul de podea.
‘Tu nu ai limite stii? ‘ ii reprosez eu.
‘Poftim?’ parea total confuz, paralel cu lumea.Fir’ar..idiotule observa si tu ca astfel de cuvinte fac o fata sa inteleaga cu totul altceva!
‘Nu conteaza’ bomban eu.
‘Aici erati!’ zise Jun.’Haideti..Mei ne-a chemat’ spuse el si toti trei am plecat lasand rasaritul in urma.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#33
o doamne au vazut rasaritul impreuna...ce romantic^^
deci a fost foarte romantic ce i-a spus kei...ma lasat fara cuvinte
deci oficial eu cred k si el este indragostit de ea

greseli nu am vazut deloc...nici macar una micuta
spor la scris ^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#34
Sry sry nu am mai comentat! Am citit tot!
Mai ametiiit rau de tot :)) Ce idiot trebuia sa zica de la inceput! Las ca trece...
Ha de data asta am achit greseli:
frum,osul
inebunesc cu 2 de n
...cam atat nu am decat 5 la rom nu am cei face:))
Kiss you astept nextu si PS chiar ingreuneaza situatia!
[Imagine: 2e5s776.jpg]
Din focul iubirii adunam taciuni
Ce se nasc din incandescenta ploii de soare...
Unde-a ramas visul tainic de pe maini
Schitat de priviri cu-a lor patima-arzatoare?

[Imagine: k4fa84.jpg]
Noi suntem iluzii a ceea ce este muritor, iar scena este o iluzie a vieţii.
"El nu credea in nimic, cu exceptia viciului insasi si a unui zeu viu care exista pentru singurul scop de a face posibila satisfactia fata de rau."


[Imagine: chibi_2442.gif]
Emyleene, chibi-ul lui fake_fate

#35
25 : Impresie si realitate

Cand am intrat in camera mai multi oameni erau in jurul unei mese mari.Mei statea pe unul din scaune .L-am zarit pe Alexander intr-un colt alaturi de fata cu suvite albastre de mai devreme . Am vrut sa ma duc sa-l intreb cum se simte insa toti din camera si-au fixat privirile asupra mea cand am pasit inauntru.Pe chip se citeau mai multe sentimente diferite la fiecare din ei : furie , mila , curiozitate , superioritate.
‘Bun..acum ca suntem toti...’incepu Mei si se ridica de pe scaun ‘....dupa cum stiti lucrurile au luat o intorsatura foarte urata in ultimile 24 de ore.Aisaka Kyoko a fost capturata .Kyuchi Shuiro are acum ce ii trebuie cel mai mult.Cu siguranta nu va dura prea mult pana cand isi va pune planul in aplicare.Deja numarul de atacuri a crescut...iar martorii au inceput sa fie prea multi pentru a putea fi identificati la timp.Kyuchi le-a dat drumul liber sa infesteze cat mai multi..si probabil..dupa ce va avea sangele lui Kyoko va extermina tot ce-i sta in cale...inafara de vampirii puri.’
‘Cum ramane cu cei infestati ?’ intreba un barbat in varsta cu accent rus.
‘Probabil va scapa de toti dupa ce va termina cu ei...daca va fi intr-adevar atat de puternic cum se zice...nimic nu-l va opri , si fiindca ii poate controla , mai ales cand va avea ce ii lipseste..o sa fie ca un papusar si marionetele lui...’ zise Mei serioasa.’Nu mai avem timp....nu cat ne trebuie....d-le Holhmes..’ continua ea intorcandu-se spre Alexander ‘...ne putem baza pe ajutorul rasei tale sa ne sustina in identificarea locatiei lui Kyuchi Shuiro ? ‘
Hmm...straniu..credeam ca vampirii deja erau implicati pana in gat...cum de inca le mai cere permisiunea?
‘Va fi dificil...nu pot promite..sunt foarte putini cei care mai raspund la rugamintile mele acum ca rasa noastra e pe cale de disparitie..’zise Alexander pe un ton mai serios ca oricand.Wow..nu credeam ca e posibil...dar..nu intelegeam..cum adica rasa era pe cale de disparitie?
‘Ne bazam pe tine pentru negocieri..avem prea putin timp...varcolacii sunt cei mai buni cautatori..’zise ea intr-un final si se intoarse sa se adreseze celorlalti.
Am stat vreo 5 secunde analizand fiecare cuvant pe care il spusese si cand am realizat in sfarsit la ce se referea , am fost atat de socata incat am strigat cu voce tare :’ CEE??’
Toti s-au uitat la mine socati si evident deranjati si revoltati de reactia mea de mahala...dar nu ma puteam controla...Socul era prea mare ca sa mai ma gandesc inainte de a actiona.Alexander e.......varcolac??..Adica...EXISTA..varcolaci..??
Nimeni nu parea sa inteleaga motivul uimirii mele, nici macar Kei .
Am rosit pana la urechi.M-am facut mica mica si m-am ascuns dupa Kei speriata sa nu cumva sa ma trezesc cu cineva aruncand cu ceva ascutit spre mine.
‘Ma scuzati...’ bomban eu .
‘Cum spuneam....’ sparse Mei tacerea intr-o incercare de a atrage atentia asupra ei ‘....toate filialele sunt pregatite sa ne sustina..insa pana nu aflam locatia...nu puteam actiona..trebuie de asemenea sa fim constienti..’si de data asta se uita la mine’...ca daca nu vom reusi sa prevenim transformarea lui Kyuchi ...va trebui sa gasim un mod sa-i indepartam sursa de putere care ii da energie...iar abia apoi se vor cauta metode de a-l extermina.’si acum isi arunca ochii de la mine la Kei.
Deci asta era verdictul...daca nu ajungeam la Kyoko inainte de a-i bea sangele.....trebuia s-o omoram , asta dadea de inteles Mei .Stiam ca asa era,insa nu ma puteam obisnui cu gandul.Am vrut sa plang..insa probabil lacrimile mi-au secat de la partida de ieri.
Stateam pe hol acum , asteptand sa iasa ceilalti din sedinta.Kei era langa mine insa nu spunea nimic.tacerea asta ma irita si mai tare.
‘Nu te teme Midori-chan..’am auzit vocea lui Alexander in spatele meu ‘...o sa facem tot ce putem ca sa-i gasim inainte de a fi prea tarziu..’
Am inghetat.Am inceput sa ma balbai.
‘Ce-ai patit..ai mancat ceva stricat ? ‘ intreba Kei confuz.
Iisuse Hristoase....
‘A...Alexander......de ce nu mi-ai zis ca esti. ....var ..var...varcolac!?’ intreb eu socata.
‘Huh..pai....nu credeam ca nu ti-ai dat seama....credeai ca sunt om?’ intreba el mirat dar si amuzat.
‘Credeam ca esti vampir!’zic eu revoltata de incompetenta mea.
Incepuse sa rada cu pofta.’Eu..vampir..?Ce ti-a dat impresia asta..?’
Acum daca stateam sa ma gandesc..nimic.Nu era sensibil la lumina, nu parea sa fie infometat si sa pofteasca la sange....dar probabil , fiindca stiam ca nu are cum sa fie om..am presupus automat ca era vampir fiindca..ce altceva ar fi putut fi?
El inca radea.Am pufnit si mi-am incrucisat bratele punand bot ca un copil rasfatat.
‘Grozav..nu mai lipseste decat monstrul lui Frankenstein si Zana Maseluta si party-ul eroilor e complet.’ zic eu sarcastic.
‘Hmmm..nu stiu de Zana Maseluta...dar....’incepu el.Mi-au picat ochii.
‘Ceee..??Frankenstein exista..??’ zic eu stupefiata.Alexander incepu sa rada si mai tare.Parea ca mai are un pic si murea de ras....e posibil sa fi gasit arma care ii ucide ?
‘Glumeam..glumeam..’zise el cand realiza ca eu chiar il luam in serios.
‘Esti tare naiva...’concluziona Kei pasiv.
Du-te si mananca o paleta de usturoi ! il bomban eu in mintea mea.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#36
(22-04-2009, 10:03 PM)goddess A scris: Du-te si mananca o paleta de usturoi ! il bomban eu in mintea mea.
frate...faza asta ma dat pe spate..ink mai rad
deci de asta nu era alexander sensibil la lumina...era varcolac...uimita rau mai sunt
capitolul asta a fost excelent...fazele de umor de la sfarsit au fost super...frankeistein,zana maseluta(asta exista)
greseli de tastare nu am vazut deloc
dialogul a fost foarte ok
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#37
26: Ce vrem sa facem si ce trebuie sa facem


‘Kei-sama...i-am gasit !’ zise Reika de cum intra pe usa.Eu si Kei ne-am ridicat in acelasi timp de pe pat.El o lua spre usa in pas alert si eu incercam sa-l urmaresc indeaproape insa exact cand ajunsese langa usa se opri atat de brusc incat m-am izbit de el si mi-am turtit nasul la propriu.
‘Au....ce-ti veni ? ‘ intreb eu in timp ce-mi masez nasul care pulsa pur si simplu.El se intoarse spre mine brusc cu o privire dura pe chip:
‘Unde crezi ca mergi ? ‘ zise el si pot sa jur ca semana cu o scena in care tatal isi intreaba fiica imbracata prea sexy unde pleaca la ora asta.
‘Evident..cu tine!’ zic eu mirata.Oh...oh..sunt cam inceata la minte azi...era evident de ce ma intreba asta si mai evident era ce urma sa zica....Am ridicat mana dar fiindca eram prea aproape ce intentionase a fi doar un semn de a-l face sa taca ajunse sa fie defapt o izbire destul de violenta a palmei mele peste fata lui.
‘Ups...scuze..’ zic eu dupa ce am realizat ce am facut.El marai dar nu comenta.Era clar ca urma sa-si continue fraza pe care incercam s-o evit.
‘Nici sa nu-ti treaca prin cap...’zic eu mustrator cand el isi deschise gura sa vorbeasca.Mi-am incrucisat bratele iritata pentru efect.
‘Nu o sa ma pui sa astept aici fara sa fac nimic sau sa stiu de nimic...sunt partial vinovata de ce se petrece aici...si mai ales...nu ma lua cu clisee de genul sunt-inofensiva-si-slaba-si-incapabila-sa-ma-protejez...nu-mi trebuie decat niste tocuri cui de vreo 10 centimetri ca sa am cu ce sa-mi izbesc picioarele de ei..si o sabie d-aia cum ai tu ca sa ii fac chau-pai cand se apropie...asa ca..nicio sansa sa ma tii aici amice..’ concluzionez eu hotarata.
Reika ramase cu gura cascata...ahaha...am reusit s-o impresionez...
‘Nu mi-am imaginat ca vorbeste asa mult..cum reusesti , Kei-sama?’ intreba ea uimita. Ok..uitati partea cu impresionatul.
‘Si daca te incui aici ? ‘ intreba Kei calm.
‘O sa sap o groapa pana ies afara...’ zic eu la fel de sigura pe mine.
‘Asta e ridicol..nu ai cum...’zise el uimit, probabil de incompetenta mea.
‘Inseamna ca nu stii de ce sunt in stare...’ranjesc eu.
‘O sa imi folosesc puterile sa te opresc..’zise el iar.
‘O sa-mi inchid ochii si o sa-ti indes usturoi cu pumnul in gura..’continui eu.Ok..stiu ca suna ridicol..dar..se putea intampla.
‘Si daca folosesc forta..?’ intreba el pe un ton un pic mai iritat.
Am asteptat cateva secunde inainte sa raspund.Am ranjit si am zis:
‘...Nu esti genul...’
Kei se incrunta si parea sa se lupte inca o data cu ceva.Ha..inclina-te in fata hotararii mele !
Se intoarse fara sa zica nimic si iesi din camera urmat de Reika.Presupun ca asta in limbajul lui inseamna ca am unda verde sa-l insotesc.
‘Au fost vazuti in Germania de vanatorii instalati in zona ‘ explica Mei cand am ajuns in sala de conferinte.
‘Dar ce treaba au acolo ? ‘ am zarit-o pe tanara cu suvite albastre care parea sa-l insoteasca pe Alexander spunand.
‘Asta am vrea noi sa stim domnisoara Kasowitz , din moment ce este pamantul tau natal ‘ zise Mei privind o harta digitala a Europei.
‘Sophie a plecat de acolo cu mult timp in urma..ma indoiesc ca ar sti ceva’ intervenise Alexander.Hmm...oare o fi si ea varcolac ?
‘Nu are treaba in Germania’zise deodata Kei .
‘Dar atunci unde are treaba ?’ intreba Mei mirata.Toate chipurile din incapere erau atintite spre vampirul care afisa acum o expresie incruntata.
‘....Franta...castelul Chambord..’spuse el in timp ce ochii ii ramaneau fixati asupra reprezentarii Frantei pe harta.
Poftim!?? Franta?Se parea ca de data asta toti erau la fel de socati ca mine.
‘Dar...castelul Chambord este..o zona turistica acum..’ zise Sophie confuza. Kei, daca nu te grabesti cu explicatiile toti o sa faca stop cardiac.
‘O sa mearga acolo unde a inceput totul pentru el...’spuse Kei privind in continuare harta.’ Fratele meu s-a nascut acolo....in 1610 castelul nu era locuit si a fost oferit drept resedinta pentru familia mea...acolo a copilarit si de atunci ura lui pentru oameni a crescut incontinuu ‘
Nu-mi venea sa cred...Kyuchi avea peste 400 de ani !? uitandu-ma in jur socul de pe chipurile celorlalti era la fel de evident ca al meu.
‘Eu m-am nascut mai tarziu...cand deja plecasem de acolo..si cand deja ne luasem alt nume..’explica el neimpresionat de chipurile stupefiate ale celorlalti.
‘Ei...asta da poveste..’ zise Alexander incercand sa mai calmeze spiritele.
‘E mult mai grav decat credeam...e o zona extrem de populata ‘ zise Mei pe un ton ingrijorat.
Ingrijorat..Iisuse..o sa moara sute de oameni..!...si o sa distruga un izvor istoric extrem de important..si extrem de frumos!
Abia ma mai puteam abtine sa nu ma ridic si sa strig la-lupta-sa-i-prindem-si-sa-i-facem-ferfelita-inainte-sa-distruga-tot.
‘In regula...trimiteti cat mai multe echipe sa ridice bariere in jurul castelului..vreau sa evitam cat mai multe victime posibil !’ hotara Mei. ‘ Plecam imediat...anuntati toti vanatorii din zona sa se pregateasca de lupta si aduceti cat de multi puteti ‘ continua ea si privi in directia persoanelor care stateau la masa si care pareau a fi de nationalitati diferite.
‘Domnule Alexander...speram sa ne puteti sustine oricat de putin ar fi..’zise ea rugator spre tanarul varcolac.El doar dadu din cap aprobator si se ridica .Iesi din incapere repede urmat de Sophie.
‘Kei...te vreau acolo ACUM ‘ zise ea spre vampir.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#38
fratele lui kei ii maniac...ucigas in serie..etc
greseli de tastare nu am vazut
imi place de midori k este foarte hotarata sa merarga cu kei
ma distrat foarte mult conversatia celor doi^_^
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#39
ally mi'ai luat'o inainte :-w...:))..fainnn capitolu' :x...dupa greseli nu m'am uitat..las' pe altcineva....oare ce se va intampla?:-ss...good luck...ast nextu'...chuu:* sh gambate...





B'bye!!!:-h

#40
nuuuuuuu! De ce am intarziat atat de mult:((
Ficul...Ficul , minunat, absolut superb. Imni place la nebunie, mai ales atitudinea lui Kei si a lui Midori.
Imi place foarte mult, si sper sa pui repede continuarea
Soo... Astept nextu....
Chuuuuuuuu and Spor la scris!!!!!!!!!!:x:x:x:x




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)