Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hell'oh

#1
Hello, people, New York, planet Earth and the rest of the universe!

I'm Charlotte, I'm 18, not a Time Lord and definitely not ginger, but I'd love to have a TARDIS, thank you very much. Dupa cum se poate vedea ador Doctor Who, iar David Tennant o sa ramana mereu "my Doctor", chiar daca nu el m-a introdus in acest univers. Ca si seriale preferate, pe langa cel mentionat deja, mai pot adauga si Torchwood, Star Trek: Enterprise, Criminal Minds ( with Dr. Reid as my role model ) si NCIS.

Pe lista anime-urilor preferate pot sa trec Gosick, asa cum se vede deja din avatarul meu, Umineko no Naku Koro ni, Hetalia Axis Powers, Spiral, YYH, Shaman King si Jigoku Shoujo. In ceea ce priveste manga-urile am fost ceva mai activa, iar prin asta se intelege ca am citit un numar mai mare decat anime-urile privite ( din simplul motiv ca la o vreme gaseam foarte greu anime-uri ). Preferatele mele sunt Tousei Gensou Hakubutsushi, Blood+ ( fiind si primul meu manga cumparat, in clasa a saptea, de la o librarie britanica daca nu ma insel ), Memory Eaters, The Poet who buys words, 24 Colors, Ability Shop, Flower of Evil s.a. Imi amintesc ca intr-o vara stateam pana la sase dimineata si citeam one shot-uri, in special yaoi-uri.

Nu pot sa spun ca ascult un anumit gen de muzica si atat, dar pot sa trec in revista trupele mele preferate la momentul de fata. Acestea ar fi Rammstein, Oomph, Florence + the Machine, Queen, Metallica, Haggard, Korol i Shut, Vangelis si Falco. Imi place foarte mult sa citesc, pana acum am citit aproximativ 500 de carti sau asa spune shelfari. Shakespeare este unul dintre scriitorii mei preferati, alaturi de Mircea Eliade, Camil Petrescu si lista ramane deschisa. Mi-au placut foarte mult urmatoarele carti: Profesorul ( de Charlotte Bronte ), Colectionarul ( de John Fowles, thank you, Criminal Minds ), Maestrul si Margareta si Stergarul cu cocos ( de Mihail Bulgakov ), Florile raului ( de Charles Baudelaire ), Swann ( de Marcel Proust ), Ultima noapte de dragoste... ( de Camil Petrescu ), Alice in tara minunilor ( de Lewis Caroll ). Si aceasta lista ramane deschisa.

Altceva? Hm, imi place mult istoria, in orice forma se manifesta, de la carti, la cladiri vechi, carti postale si timbre. Ador psihologia ( planning to start a forensic psychology degree at the beginning of the next autumn ), culoarea albastru si marea, strange as it sounds.

Nu am alte idei despre ce altceva as mai putea posta, so feel free to ask anything you want. :]
River! Make her blue again!

#2
Bine ai venit pe Animezup, Charlotte!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
*Lasa-ma sa ma holbez cateva clipe*

Bun venit pe zup, Charlotte! hug
Iti place DW, iti place Torchwood, ca sa nu mai vorbim de NCIS. Florence + The Machine, Queen, Metallica, puncte in plus. Eliade, Petrescu, nici nu cred ca e cazul sa mai adaug puncte, ai deja destule.
Descrierea ta imi aminteste destul de mult de o alta persoana... de mine 5. Sper ca te vei integra bine pe aici si ca-ti vei face multi prieteni - doar e cel mai prietenos forum anime din Romania. As avea cateva intrebari pentru tine:
1. Desenezi, scrii, canti?
2. Fillmul preferat?
3. Ai animale de companie?
Cam atat de la mine, bun venit din nou si nu uita sa te distrezi! 71
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#4
Hello, sweetie! Welcome!

Adori Doctor Who, deci sunt sanse mari sa stau pe capul tau. In fine, trecem la intrebari:

1 Care a fost primul tau Doctor?
2 Favourite companion?
3 Ai vazut tot Doctor Who?
4 Care e personajul tau preferat din Shaman King? (Daca continui cu DW, nu ma mai opresc.)
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#5
Hello thar.

Nu cere intrebari ca o sa raspunzi la genul de chestii precum "ITI PLACE COLA ? " sau "CARE E CULOAREA TA PREFERATA ? ".


Haha..Torchwood. My mind,forver scarred by THAT GOD-DAMN SCENE.And i thought it was actually cool up to that point.


Welcome and such.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#6
Oh, sweet. >:]

@Lokke - care scena te-a marcat? Mie mi-a cazut foarte greu la stomac episodul cand Owen se intalneste cu moartea - Dead Man Walking. Si da, imi place Cola, desi relatia noastra e foarte nesanatoasa. 21

@Skywalker - Hello, sweetie >:]. * Primul meu doctor a fost al 9lea, drept pentru care aseara am avut un moment de fericire extrema cand am citit ca in urmatorul film cu Thor, Christopher Eccleston o sa fie principalul personaj negativ. Iar legat de primul doctor, imi amintesc o regula a Whovianilor care se aplica si la mine: The first Doctor you watch will be your favorite… except for the weird case of “David Tennant Fever.”. * Nu pot sa spun ca am un companion preferat, mi-au placut toti, chiar si de Donna pe care am vazut ca nu toti o agreeaza. Mi-a fost greu sa ma acomodez cu familia Pond, pentru ca despartirea de David Tennant a fost brutala pentru mine, dar acum imi place si de Amy si Rory. * Acum sunt la sezonul sase, episodul The rebel flesh, ma misc ceva mai greu pentru ca le vad pe vplay si unele nu merg. * Personajul meu preferat ar fi Lyserg, povestea lui m-a fascinat foarte mult din primele clipe. Poti oricand sa ma mai intrebi orice vrei. Ah si setul tau este absolut genial. <3

@Miss M - pe tine te-am remarcat dintr-un alt post datorita gif-ului de la semnatura, pe care-l ador ador ador! Ma bucur sa vad ca avem atat de multe in comun, la fel de mult cat ma bucur sa vad oameni adunati aici datorita DW si TW. Pana acum am intalnit un singur fan DW, pe care o invidiez pentru ca are o sonic screwdriver si eu doar magneti de frigider grr. Revenind insa la intrebari: * scriu, desi in ultima vreme am fost prinsa in mai multe activitati care m-au facut sa o las foarte moale. * Nu am un singur film preferat, imi plac Sherlock Holmes I, II, Iron Man II, The Avengers ( cu o pasiune pentru Doctor Banner si Capitanul America ), Alvin and the Chipmunks ( in special Chipwrecked, primul film vazut, ironic. De asemenea il ador pe Matthew Gray Gubler. ), Amélie, The Wisdom of Crocodiles si cred ca ar mai fi cateva, dar nu imi vin acum in minte. * Da, am un motan, o Angora Turceasca gasita pe strada. He's the real Master! And I think that if could speak, the only things would be "Obey! Obey! Obey!" 21

Tin din nou sa spun ca sunt extrem de incatata sa vad fani Doctor Who si Torchwood! <3
River! Make her blue again!

#7
Welcome to the forum.
.

#8
Hiya Charlotte, am vazut ca in general citesti beletristica si romane clasice, ai cumva preferate si prin domeniul SF/Fantasy?

De asemenea in ceea ce priveste serialele urmaresti.ai urmarit Stargate sau Andromeda? Dar serialele de comedie de genul Scrubs, Friends, The Nanny, How I met your mother sau The Big Bang Theory?

La ce facultate vrei sa dai pe forensic psychology? In Romania sau peste hotare? (eu de exemplu vreau sa dau la un moment dat la forensic science la Kent University -au programe bune acolo-).

Bine ai venit printre noi ^^
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
@Kommissar - Danke schon!

@Lia - In legatura cu romanele SF sunt iremediabil indragostita de Fundatia lui Asimov. Totusi la partea cu romane sunt inca in stadiul de baby-like. Din serialele mentionate de tine am vazut Stargate si am avut o tentativa cu Andromeda. Iar din cele de comedie, singurul pe care l-am urmarit cat de cat a fost The Nanny, dar foarte putin. 9 Facultatea am decis sa o fac in afara, in Anglia mai exact, desi initial flirtam cu ideea de a pleca in SUA. M-am decis pentru Royal Holloway, University of London si Portsmouth University ( alaturi de Cardiff si St Andrews, dar acestea pe psihologie simplu ). In Romania am auzit doar de programe de doctorat sau post-doc care isi fac aparitia timid. Ah, si uitandu-ma in sus si-n jos pe forum voiam sa-ti zic, cred ca am mai vorbit mai demult pe deviant ( where I'm still Lizeth 21).
River! Make her blue again!

#10
/facepalm

Lol, Lizule, nu ma gandeam ca esti tu 21, de fapt am vorbit mai mult pe manga-anime si pe empire, sunt o groaza din userii de acolo pe aici. Mica-i lumea, mai ales pe forumuri 39.

Eu m-am uitat mai mult pe partea de Forensic Science and Criminal Investigation si nu-mi aduc aminte ca Portsmouth sa fi avut program, dar in acelasi timp tu ziceai ca vrei Forensic Psychology, eu vreau pe partea de lab.

Ah, Asimov <3, incearca sa ii citesti cele 3 colectii de povesti scurte. Sunt geniale.

Vezi ca mai e si Byby pe ici. Y u no be Lizeth?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hell-o! Aquaia 6 2.728 23-11-2011, 10:36 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Hell-o Pucks 10 5.016 02-03-2010, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Pucks
  Hell.o!! Shadee.xqxq 7 3.471 11-04-2009, 02:22 AM
Ultimul răspuns: Topaz
  Hell is with me. Kikaider Ikari 3 2.731 02-02-2009, 01:43 PM
Ultimul răspuns: Teh
  Hell oh there n_n Gwindel 9 4.263 03-08-2008, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Gwindel
  Hell...oh! tamashi 4 2.935 09-07-2008, 11:44 AM
Ultimul răspuns: Little Star
  Hell oh people ^^ Daichi 3 2.544 14-02-2008, 09:50 PM
Ultimul răspuns: Daichi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)