Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Guess the manga

#31
Si mie-mi pare cunoscuta 21 nu sunt sigura, dar cred ca am citit ceva. Sau confund cu alt manga.
Un indiciu, ceva?
si aici la fel 17
un indiciu se poate? stam pe loc, cred 39
[Imagine: mboi6o.png]

#32
A trecut prea mult timp de când s-a postat, persoana care a postat linkul nu dă hinturi, lol, şi jocul stă pe loc.
nu am idee ce manga e aia, deşi recunosc faza, nu o am pe listă 39 cred că e una din mangaurile pe care le-am citit şi nu le-am notat, sau doar m-am uitat peste ea, anyhow, mi se pare al naibii de cunoscută faza dar m-am săturat să caut fără rezultat, mai ales fără hint.

Aşa că pun eu un alt screen shot, ceva mai uşor this time 10

http://i51.tinypic.com/2r3id03.jpg

#33
Este oare Akuma to Love Song ? Aştept confirmarea, nu sunt prea sigură- deşi părul ăla îmi aminteşte perfect de Maria

Edit - am primit şi confirmarea de la Ramonel, aşa că am să pun următoarea:

Click - s-ar putea să recunoaşteţi personajul*laugh*
She is a living existence of selfishness.


#34
Air Gear cumva?

Aştept confirmarea ţinând cont că nu sunt prea sigură. Nu am citit-o, dar o prietenă mi-a arătat mai de mult nişte secvenţe din ea şi mi-aduc aminte că era şi tipul brunet care, dacă nu mă înşel, e şi personajul principal.

#35
Cherie.- nu, nu este Air Gear* tipul brunet este unul dintre personajele principale- his name is Gareki*.
Here are some hints: manga din 2008, ongoing, action, adventure, comedy, fantasy; este singura manga a autorului( un alt hint important: my av)
She is a living existence of selfishness.


#36
Probabil am făcut o confuzie - şi tipul din Air Gear avea ochelari pe cap şi deaia, dar eram oricum nesigură fiindcă un manga din 2000 ca şi Air Gear nu avea cum să aive personaje atât de frumos desenate xD. Dar lasă-mă să mai încerc odată! E cumva... Karneval ?

#37
Da, este Karneval - un manga superb, cu un artwork de excepţie; ţi-l recomand, mie una chiar mi-a plăcut mult, chiar dacă nu sunt genul care citeşte manga ongoing.
You're next^^
She is a living existence of selfishness.


#38
Mda, şi eu urăsc manga on going, dar eh. Am făcut o excepţie pentru Kuroshitsuji, Pandora Hearts şi Kaichou wa Maid-sama şi se pare că voi face şi pentru Karneval 21. Merci pentru recomandare şi aşa cum i-am găsit numele l-am pus pe lista mea. Am văzut şi ispita... Adică Gareki şi îmi place şi artwork-ul, bla bla 21. Să postez screen shot-ul.

Click.


#39
N-am citit, but anyway, let me try

Ojousama to Youkai Shitsuji?

#40
Yep. Ai ghicit. Ojousama to Youkai Shitsuji este.
You're next!




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)