Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Guess the cartoon the quote is from

#21
Ah, Top Cat. How I love that show. Mi-a placut/imi place foarte mult, mai ales ca era un desen mai inteligent decat majoritatea pe vremea lui...actually cred ca inca este un desen mai inteligent decat majoritatea de acum.

Next quote is: “Why can’t they invent something for us to marry instead of women?”
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#22
Oh c'mon, Wilma, that's Fred Flintstone indeed going on another one of his rants with Barney listening to him attentively. Mai, a fost unul din desenele animate a carui episoade le stiam pe de rost, dar tot le vizionam de fiecare data cand aveam ocazia. Desi acum nu mai fac asta, am pastrat replica pe care i-o servesc lui Gerry de fiecare data cand iar nu-i convine ceva si incepe sa comenteze: Down, Dino, down. That pisses him off *rofl*.

I swear on my mother's rechargable batteries.

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#23
Awwww Rosie, we will always love you. The Jetson's era genial ca desen, si imi placea ideea lor de viitor. I want a flying car that transforms into a suitcase. Am face economie la locurile de parcare. Desi, n-am inteles niciodata de ce mai aveau parcari cand puteau sa isi ia masinile cu ei in casa.

Next: My boy is as American as those French fries you're eating.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#24
Andy Anderson, always epic! E Life with Louie, am ajuns sa recit episoadele, fuckin love it!

"It never hurts to help."
Do not speak unless you can improve the silence.

#25
Eek the Cat; eu stiu replica dupa traducere si anume: Nu strica niciodata sa ajuti! Dar na, cum automat am tradus-o, mi-am dat seama ca ii apartine pisoiului movuliu care in mod ciudat era indragostit de morbid de imensa si roza pisica Annabelle, cu Sharky intotdeauna in coada lui, la propriu.

This is Feral. Bring me chopper back-up!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#26
Swat Cats.
Care pana in ziua de azi au ramas printre desenele mele favorite. OF ALL FREAKING TIME!
Pacat ca au existat intr-un timp cand n-au fost apreciate, pacat ca povesti originale si interesante n-au putut fi zise mai departe, pacat ca un univers atat de interesant n-a putut fi explorat mai mult.
Dar norocul meu ca a fost cand a fost, cuz it got me interested in planes. Nivel de interes: obsesie cateodata.

"Surrender! Or pay the consequences!"
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#27
Spiral Zone. Nu mai tin minte unde anume se dadea, pe Cartoon, Fox Kids sau la programul de desene din weekend, stiu doar ca am urmarit cand il prindeam. Can't say it was awesome, dar destul de bun incat sa ma faca sa nu mut canalul oricum.

Next quote is: "Don't take life too seriously. You'll never get out alive."
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#28
Well, nu sunt sigura 100%, dar e Bugs Bunny. Ah, a curs multa apa de cand nu la m-ai vazut.

next: “Isn’t this nice? But it’s WRONGGGGGGGGGGGGGGGGGG!!”
[Imagine: aaaakip.jpg]

#29
2 STUPID DOGS, si e replica tipului ala gras care canta la un pian minuscul si detine canari, sau nu stiu ce pasarele. Ha ha, eu si o persoana apropriata o folosim tot timpul.

...because I'm a SPLIT PERSONALITY, see! A schit - a schit - a SCHITZOPHRENIAC!!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#30
Well, that's not hard to guess. E Daffy Duck, ofc. Mi-l imaginez rostind "SPLIT PERSONALITY" si "Schitzophreniac" cu 's'-ul acela strident. Ii adoram rasul. :3

Next: "..one, two, blue, applesauce..."
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului. Magica Bloom 20 18.137 13-11-2013, 10:24 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Cel mai bun/prost desen animat: Cartoon Network Magica Bloom 38 29.800 02-02-2011, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Dies ist Krieg
  Cartoon Network Magica Bloom 5 7.363 02-02-2009, 06:00 PM
Ultimul răspuns: StarRalu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)