Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Guess the cartoon the quote is from

#11
The Cramp Twins...nu pot zice c-a fost printre serialele mele preferate, mai ales ca incepuse in perioada in care incetasem sa mai dau vizite pe Cartoon Network din dezgust profund pentru ceea ce devenea postul. Si-a avut cateva momente mai interesante pe parcurs, precum episodul cu namolul, dar nu a fost ceva ce sa fie chiar demn de tinut minte.

"Power EXTREME!"
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#12
E pe hint-uri? 10

* random thing to say here
and here *
Do not speak unless you can improve the silence.

#13
Da, se dau si hinturi (ca altfel am sta cate o mie de ani daca nu stie nimeni).
Poftim primul hint: albastru, galben si verde.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#14
The... the...*scratches head* CENTURIONS! That was it! Ha ha, man, my brother used to love watching this one.

I’m normally not a praying man, but if you’re up there, please save me, Superman.

Sunt curioasa cati dintre voi priviti seria :3. D'oh.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#15
Simpsons all the way. 10

Ah ha-ha, chess. The ancient contest of wits. Two opponents: mano a mano. Braino a braino. And look: magnets for ease of travel. You could play chess on the moon.
Do not speak unless you can improve the silence.

#16
The Tick, mon! Ha ha, loved the blue fella and his strange comments, and the fact that geeky, socially uncomfortable Arthur looked much like a rabbit and less like a moth :3

Don't you stray and don't you roam. Turn to your partner. Promenade home. Corn in the cornfield. Wheat in the sack. Turn to your partner. Promenade back.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#17
I'll say that's the Looney Tunes 4 foarte tare seria, chiar imi e dor sa mai vad asa ceva pe la TV. Hmmm....cred ca inca prind Boomerang, ar trebui sa imi fac timp sa ma uit la desenele copilariei.

"WILMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!"
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#18
The Flinstones, oh gosh! A trecut o jumatate de deceniu de ultima oara cand i-am vazut pe sticla :3 I still use the Dino refference everytime somebody speaks like they have verbal dysentery.

You're deth-picable!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#19
Oh come on, NIMENI?
Daffy Duck, pentru Dumnezeu. E doar una dintre cele mai faimoase replici din istoria desenelor animate. Poti sa nu te uiti la televizor si tot probabil ai sa stii de Daffy si de replica lui.
Looney Tunes, oricare serie, de la Babies, pana la The Looney Tunes Show care ruleaza acum.

"Now, here in Manhattan, the spell is broken, and we live again!"

Oricum topicul vad ca-i deja mai mult pentru cei mai de moda veche in desene animate, deci macar sa jucam calumea de acum.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#20
OMFG, Cy! Credeam ca eu si Arthur (fratele meu) eram singurii obsedati de seria asta. Dupa ce am crescut si nu au mai difuzat-o am cautat ani la rand. E desigur, Gargoyles.

Ah, yes, the famous Bottom borthers: There was Foundat Bottom, Rock Bottom, and of course, Fitat Bottom!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului. Magica Bloom 20 18.131 13-11-2013, 10:24 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Cel mai bun/prost desen animat: Cartoon Network Magica Bloom 38 29.770 02-02-2011, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Dies ist Krieg
  Cartoon Network Magica Bloom 5 7.362 02-02-2009, 06:00 PM
Ultimul răspuns: StarRalu


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)