Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Greetings from Mars

#1
Hey!

Numele meu este Stefan (prietenii imi spun Stef) si aparent am fost santajat in a ma alatura acestui forum. 15 Eu si cu introducerile fiind complet paraleli, o sa spun doar cateva lucruri pe scurt.

Sunt fan anime de vreo 7-8 ani cred si obisnuiam sa ma obsedez de serii terminand sezoane de 20+ episoade intr-o singura zi. Acum nu prea mai am timp si foarte rar se intampla sa dau de un anime care sa ma captiveze. Sunt fascinat de cultura japoneza, ba chiar incepusem sa invat limba la un moment dat. Din pacate am devenit preocupat de alte lucruri intre timp si a trebuit sa las asta balta.

Decat sa bat campii aiurea mai departe, astept intrebari la care o sa raspund cu mare placere. 4 Sper ca o sa ne intelegem bine si ca nu o sa ma dati afara in suturi. 65

#2
Salut, Stefan ! 4 'santajat' ahaha ce cuvant dur!
Banuiesc ca te-ai uitat la destul de multe anime-uri pana acum ! Poti sa-mi zici cateva din preferatele tale ? As vrea si eu sa gasesc niste anime-uri noi , interesante si vreau niste pareri 10
Cati ani ai , apropo ? Si ce muzica asculti ?^_^
Bine ai venit ! Si eu sunt nou-venita deci nu pot sa ma pronunt prea bine, dar cred ca o sa te distrezi pe aici .

#3
Greetings, dear aliencow 19. Welcome to llamaland.

Ahaha, bine ai venit Stef, chit ca te-am frecat la icre ceva vreme ca sa intri, dar sunt sigura ca o sa te acomodezi printre noi destul de repede. O sa am grija de asta.

Si o sa ma prefac ca nu ne stim de 4 ani si o sa te intreb:

Ce iti place sa joci, in afara de WoW si LoL si Starcraft si Soul Calibur?

Seriile preferate anime? Ca ai vazut atatea ca e greu sa tin pasul cu lista ta enorma. BTW, I want my TRC manga volume back if you get that job!

Asa, ce filme the pasioneaza si ce ai vrea sa studiezi?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
Well, hello there Stefan, welcome to zup, hope you'll have fun here and happy posting! Si, serii anime favorite? Citesti manga? Cati ani ai? Ce zodie esti?

Fapt divers, stii cumva php? O.o

Mda, m-am inspirat din celelalte topicuri, lol.

Tot vorbind de santaj, Lia m-a santajat sa-ti urez bun venit, dar n-am idee ce sa zic.


@Lia, auzi, ma pui sa postez ca sa ma bati la postat! HAHA!

#5
Buna, draga Stefan! Uite ca n-am putut sa nu trec sa-ti urez un calduros 'Bun venit' pe aici, pe Zup. Sper din suflet sa te distrezi, sa te acomodezi repede, si sper sa facem o echipa cat mai buna, sa ne intelegem bine. Btw, imi place foarte mult numele de Stefan. Imi aminteste de o persoana foarte draga mie. Pot sa te intreb care este al doilea prenume al tau? ;3 Fetele te-au intrebat de varsta, de zodie, te pot intreba si eu de pe unde din mica noastra Romanie ne tastezi acum?

O sa continui si cu vreo cateva intrebari, asta daca nu te deranjeaza. :''>

1. Cam cate serii anime ai vizionat pana acum? Ai si tu cont pe mult prea populara comunitate mal.net? xDD Sunt curioasa sa-ti vad lista de anime-uri vizionate. Lia te-a laudat cum ca ai vizionat foarte, foarte multe.
2. Oh, esti fan MMORPGs, hmm, cam ce ai jucat, sau ce joci in prezent? Eu sunt intr-o mare dilema. Am incercat peste 20 si nu stiu pe care sa ma decid. Momentan am ramas pe JadeDynasty, si asta pentru ca am gasit cu cine sa ma joc.
3. De carti ce spui? Ma refer la cele de citit, ofc. Ai vre-o carte/serie preferata? Un autor favorit?

Hmm.. cam atat. Astept raspunsurile tale. Have fun, Kisses *mwah* !
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#6
@dopamine

* Bine atunci, o sa-mi schimb cuvantul in "convins", poate suna mai bine. 15
* Am putin peste 100 serii/filme anime vazute si e ceva cam greu de ales dintre ele. Desi, cred ca un top 3 ar fi Death Note, Code Geass, D.Gray-man, eventual cu un Tsubasa Chronicle infipt printre ele. Eventual arunca un ochi pe aici http://myanimelist.net/animelist/dantwyn si vezi daca iti place ceva din sectia Completed. Notele date de mine sunt -foarte- sincere. 15
* Am 20 de ani.
* Ca muzica cred ca pot sa zic ca ascult -aproape- orice, de la metal aaaall the way to dubstep.


@Lia

* Actually, nu sunt tocmai fan Starcraft. 33 Not my cup of tea. Alte jocuri...mai rar. Ma plictisesc repede. 2 Singurele jocuri care m-au mai interesat I guess ar fi seriile Prince of Persia si Portal, dar cam atat. Asta se intampla cand nu ai o consola.
* Filme nu am mai vazut de mult, doar seriale cu freshly-finished Friends si acum How I met your mother. Mai vreau lista ta de filme daca o mai ai. 21
* Studii. Right. A doua facultate pe care o las acum, remember? 21 Desi, daca totul merge bine, o sa raman la Computer Games Technology unde am inceput.
* Don't worry, daca primesc locul ala de munca iti fac cadou direct toata seria. 21


@Aly

* Nu prea citesc manga din simplul motiv ca nu le suport pe ecran. Prefer sa le simt in forma fizica care poate fi rasfoita. Si care costa. 2
* Zodia... 17 Fecioara. 46
* Nu prea am avut tangente cu php-ul, dar in cateva zile se rezolva daca e nevoie. 65

#7
Vezi ca ai uitat-o pe Rox aka FreetoLove;

Ai jucat Forgotten Sands pana la urma?

I am the one that’s keeping you alive because y’know, it’s bloody hard to survive!

I am the one who wants to test.
Maybe at the end I’ll let you rest!

The cake is a lie!

YOU WATCHED FRIENDS? Cu mine n-ai vrut sa te uiti 33. Da, mai am lista si a mai crescut intre timp. Ti-o dau azi cand ajung acasa.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#8
Multumesc ! Te-am adaugat si eu la prieteni pe myanimelist . 60% compatibility sau ceva in genul. E prima oara cand vad chestia aia functionand cu cineva hahaha
Code Geass mi-a placut si mie foarte mult. Restul nu le-am vazut desi la Deathnote planuiam sa ma uit de mult.
Metal and dubstep - great combination, my friend. 4

#9
Nu am uitat pe nimeni, don't worry, doar ca in momentul in care scriam raspunsul nu postase inca si nu l-am vazut. 33 Am tot vruuut sa joc si Forgotten Sands but...League of Legends keeps popping up. 4 And I did want to watch friends. 33 Tu nu m-ai lasat. 65

Asa, deci @FreeToLove 5

* Nu am un al doilea prenume si sincer nu cred ca ar exista vreun alt nume care sa-mi placa pe langa sau in locul numelui actual. 4
* Momentan tastez de prin Brasov. 15 Ma rog, Poiana Brasov, la munca. Si daca lucrurile merg bine, in maxim trei luni o sa tastez de prin Anglia. 65
* Linkul pentru lista mea il gasesti in postul de mai sus. Nu sunt -atat- de multe, dar nici putin nu e. 4
* Am incercat atatea MMO-uri ca nici nu mai stiu care e care. Si ceva interesant e mai greu de gasit. Mai ales cand nu ai cu cine sa le joci. 2 Dintre astea mai "neconventionale" cel mai mult mi-a placut pana acum Dungeons and Dragons Online, dar din nou, din cauza ca numai eu il jucam (dintre cunoscuti) am ajuns sa-l las balta.
* Carti trebuie sa recunosc ca nu am citit foarte multe si asta nu pentru ca nu mi-ar placea, dar, dintr-un motiv pe care nici eu nu il cunosc, nu sunt in stare sa ma conving sa ma apuc de o carte. >.> Totusi, din ce am citit so far, Orson Scott Card e 100% autorul meu preferat. 4
* Nu are de ce sa ma deranjeze intrebarile, din contra chiar. 15

@dopamine

Nu ai vazut Death Note? 2 Such a shame. 46

#10
I know, I know. Toata lumea mi-a zis asta.
Am vrut sa-l vad... but League of Legends kept popping up. hahah I kid, nu asta e motivul 4 But LoL keeps popping up anyway, anywhere, anyhow. 21
O sa ma uit in curand, in schimb, nu mai suporta amanare.
Ce norocos esti ca stai in Brasov, apropo, mie mi se pare cel mai frumos oras de pe la noi.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hei! ~Mars kat2108 8 3.150 31-12-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: kat2108


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)