Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

GreÅŸeli ÅŸterse de iubire

#21
Cand l-am citit prima oara, am avut o reactie foarte furtunoasa (sti). Simteam ca imi vine sa strig de bucurie si de asemenea, ca trebuie sa te cert :-w.Si vad ca dupa ce l-am recitit, am aceleasi sentimente, desi nu ma mai manifest :))
Incep cu sfarsitu..pe dos, da merge.Deci, mi-a placut visul.M-a impresionat faptul ca lupta pentru viata roscatului si nu pentru a sa :X
De actiune ce sa mai spun? Superb. Cand am inceput sa citesc, imi doream sa fie si o scena de sex. Insa la final, mi-am dat seama ca este perfect asa. E adevarat ca mi-ar placea sa vad numai yaoi, insa ce-i prea mult strica.Nu-mi vine sa cred ca spun eu asta :|
Gata, nu mai pot sa gandesc :)).
Va astept cat mai repede cu nextul
pa pa :bye:

edit: l-am recitit a3a oara si am observat asta : "Nu ştiam că sunt atât de pervers pentru a avea astfel de vise". Pai cu un astfel de vis se considera el pervers? oooo nici nu se compara=))
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#22
L-am citit ieri, dar mi-a fost lene sa las reply... asa ca las acum.
Myuu si Teh, amandoua scrieti foarte bine. Mi-e greu sa va deosebesc, caci se vede treaba ca v-ati pus in locul personajelor si simtiti... Altfel nu pot sa imi explic treaba excelenta pe care o facem.

Chiar daca nu au fost scene yaoi, mi-a placut mult... Mai ales de Shiro. Tipul asta e adorabil. :X Parca ar fi un copilas care are nevoie de ajutor.
Nici el nu stie ce vrea. Pleaca, intoarce-te ! Nu , vino inapoi ! :))

A fost atat de neastepteta intrebarea lui "- Dar...tu...tu mă iubeşti? ". Mai aveam putin si cadeam de pe scaun. :))

Cat despre vis, sunt sigura ca ceva asemanator se va intampla , nu peste mult timp (sau multe capitole )...

Cum am zis, ficul e foarte bun...
Astept continuarea.

Chu !

#23
Hay Myuu.Foarte dragutza continuarea.Felicitari.

Deci...il iubeste pana la urma:?: Cam greu a realizat saracutzu nostru politist=))Oare cum de l-a lasat orgoliul sa recunoasca.Adica stai...practic nu a spus "Te iubesc" ci doar a tacut dupa care a intrebat daca el il iubeste.Nu?
Well...imi place de Niiro.Mai bine spus imi place ca nu il lasa in pace pe Shiro si ca mereu trebuie sa il tachineze.
Acum mai am o nelamlurire:Niiro il iubeste si el pe Shiro?Sau vrea doar sa profite de el, asa cum crede si micul nostru politist...
Visul lui Shiro nu e departe de adevar.Oare va incerca sa il apere dupa ce va afla adevarul?Sau orgoliul nu il va lasa?Mai facut curioasa.

Well....a foat un capitol foarte frumos si interesant.Apropo cand mai bagati un viol=))
Teh sper sa pui repede continuare.Mult noroc in continuare.Bye:bye:
I'm Kira.

#24
Dat fiind faptul că eu nu am avut internet timp de o lună şi ceva şi pentru că forumul a fost hăcuit înainte de asta, ei bine nu a mai venit niciun capitol din fic. Mai rău a fost şters şi acel ultim capitol postat, aşa că am venit să îl postez iar şi o voi aştepta pe Myu să vină cu o continuare, când va putea. Vă rog să îmi iertaţi întârzierea dar nu a fost vina mea [ anyway's good to be back ] . So, enjoy it again :]]

[center]Capitolul 7[/center]

Nu îmi amintesc ce înseamnă totalul bun simţ, dar îmi amintesc că un zâmbet valorează mai mult decât vorbe în anumite condiţii. Tot aşa şi un gest blând valorează mai mult decât orice altceva, în alte situaţii. Poate de aceea m-am oprit atunci...

Era dimineaţă, mult prea dimineaţă pentru gustul meu. Era ora şase , mai rău nu se putea. Dragul meu poliţist decisese să se trezească devreme azi pentru a nu mai întârzia la serviciu, trăia într-o lume a fanteziei dacă avea impresia că va scăpa atât de uşor după ce m-a trezit. Nu puteam ierta asta, să pierd somnul meu dulce. Orice, dar nu asta. L-am lăsat să îşi facă un duş şi să meargă în bucătărie, probabil şi-a pregătit un mic dejun rapid, până când a apărut pe hol, unde îl aşteptam. Purta o pereche de pantaloni scurţi, albaştrii, şi un tricou lung ce îi acoperea o parte din aceştia. L-am admirat în aşa mod încât să îmi poată citi perversitatea de pe chip. Se uita nedumerit, şi totodată plin de înţeles de interes. Am mers spre el şi l-am apucat de ambele mâini, l-am ghidat până la cel mai apropiat perete, trântindu-l în aşa fel încât să se audă un mic zgomot. Mi-am dus limba aproape de gâtul lui şi am început să îl ling, lăsând urme de salivă în fiecare loc. Fiecare părticică din el era extrem de gustoasă, nu îmi puteam imagina cum îmi oferea atât de multă plăcere; nu aş fi vrut să ştiu din moment ce se întâmpla. Aproape că a scos un gâfâit, dar pentru a-l ascunde a încercat să vorbească. Am fost mai rapid ca el, degetele mâinii mele stângi, arătătorul şi degetul mijlociu, au fost introduse în gura lui, împigându-i limba . Cealaltă mână am strecurat-o în pantalonii lui şi am început să masez acea zonă sensibilă. Am împins şi am putut auzi un zgomot, aproape surd, din partea lui. Am continuat să îi ling gâtul muşcându-l la distanţe micuţe, pentru a-i lăsa semne.
Mi-am scos mâna din pantalonii lui pentru a o introduce din nou, după ce a crezut că terminasem. Am început să îl masez iar, ducându-l spre extaz. Am zâmbit malefic şi am continuat să îl ling, în timp ce masam. Degetele le-am scos din gura sa , pentru a o acapara într-un sărut pervers. Limba mea se juca înăuntrul gurii sale, de parcă ar fi fost propriul său loc. Acum ambele mele mâini se mişcau , din reflex, pe corpul său, pipăindu-i fiecare parte. I-am aruncat tricoul pe jos şi i-am atins fiecare muşchiuleţ în parte, după care am început să ling abdomenul. I-am muşcat sfârcurile şi un sunet de plăcere, pe care a încercat să îl ascundă, a fost scos. Am continuat aşa câteva minute. El era lăsat pradă mângâierilor şi poftelor mele, în timp ce eu savuram fiecare secundă.
- Ahh, Niiro.. Trebuie să... Niiro.
M-am oprit, probabil chair vroia să ajungă devreme la serviciu. I-am aruncat tricoul şi i-am făcut semn să se îmbrace cu el, după care am mers spre bucătărie. M-a urmat. Odată ajuns acolo, am aflat că venise să bea o cafea. M-am mulţumit să scot o bere din frigider, măcar atât meritam după ce fusesem trezit cu noaptea în cap de zgomotele făcute de el. Ceva de neiertat. L-am privit cum sorbea lichidul negru şi m-am gândit cât de adorabil putea fi. Părul său blond strălucitor, ce părea un fel de soare artificial, minunat. Ochii săi care îmi aduceau aminte de puritatea mării şi trupul său, despre care nu puteam comenta nimic. Arăta prea bine. Am înghiţit în sec, după care am pus berea pe masă şi m-am apropiat de el. Nu se uitase la mine până în acel moment. Văzându-mă mai aproape, m-a întrebat, puţin ezitând.
- Suntem ok?
Am zâmbit blând, probabil nu mai văzuse zâmbetul acesta. Era protector, nu îl foloseam în prea multe cazuri. Mâna mea dreaptă a fost dusă, foarte lent, aproape de faţa lui ce se înroşise. Degetele mele i-au atins pielea catifelată, de parcă ar fi fost un obiect sfânt. Mi-am împins degetele, elegant, în părul său, luând o şuviţă în mână. Degetul meu îl făcuse să tremure, în aşa fel încât a scăpat ceaşca de cafea. L-am tras la pieptul meu şi i-am simţit inima ce probabil urma să explodeze. Atunci mi-a venit geniala idee să îi vorbesc la ureche. Vorbele mele erau lente şi nu păreau stridente . Am făcut ca acest moment să pară şi mai dulce decât era.
- Shiro, suntem iubiţi. Acceptă asta, o să ne descurcăm.
Trupul său a fost cuprins de nelinişte şi inima sa a accelerat. L-am strâns mai tare în braţe, lăsându-i capul cuibărit în pieptul meu. Am stat aşa câteva minute. Când ne-am desprins din îmbrăţişare l-am sărutat, ţinându-i bărbia într-o mână.
- Iubire, ar trebui să pleci . Nu vrei să întârzi iar, nu? Am râs, de parcă aş fi spus o glumă veche. El s-a panicat şi a plecat în dormitor. Am mers în living şi am aprins televizorul , nu am simţit când a plecat, când a deschis uşa şi aşa mai departe. Aş fi vrut să îi mai văd odată fundul bombat îmbrăcat în pantalonii uniformei de poliţist. Îi stătea foarte bine.

Am decis ca pentru restul zilei să merg prin oraş, să plimb potaia şi să îmi rezolv unele afaceri. Aveam de luat nişte bani, de pus alţii în anumite conturi false şi alte lucruri ilegale pe care încă obişnuiam să le fac. M-am îmbrăcat într-o pereche de pantaloni negri, mulaţi pe trup şi un maieu de culoare roşie, dar foarte închisă. Am luat pe deasupra o jachetă neagră, mi-am prins părul în coadă şi mi-am pus o pereche de ochelari la ochi. L-am luat de lesă pe Zachi, nu ştiu dacă îl chema aşa însă trebuia să îl strig cumva, deşi eu mă mulţumeam şi cu " potaia " .
Am dat o mulţime de telefoane, am mers să îmi iau maşina, chiar am plimbat câinele la un moment dat. Am făcut comisioane, am mers în parc şi alte lucruri pe care nu le făceam în mod constant. Probabil era cea mai lungă plimbare a câinelui ăstuia. Nu am vrut să îl întreb, probabil nu mi-ar fi răspuns. L-am alintat, lucru bizar, şi probabil că mă plăcea. Cred că mă putea confunda ca stăpânul lui, pe mine mă vedea mai des decât pe puşti.
Când am realizat că pierd vremea pe afară, la un teren de baschet, doar pentru a privi un meci, deja se întunericise.
- Hai Zachi, mergem acasă. A lătrat la auzul vocii mele şi eu l-am apucat de lesă, trăgându-l după mine. Nu ştiu din ce motiv, dar oricum mă urma. Am urcat în maşină şi am condus liniştit. Nu aveam nicio grabă sau vreun alt stres. Era convenabil dacă ajungeam după Shiro acasă, să îi văd faţa speriată. Mi-l imaginam vorbind. Niiro idiotule!. Mda, cam asta era replica lui favorită, pentru a mi-o adresa. Mă obişnuisem şi, acum că mă gândeam la asta, doar lui îi permiteam să mă jignească. Probabil îl vroiam al meu mai mult decât credeam.
Ajuns în apropiere de blocul unde locuiam cu băiatul, am decis să parchez maşina într-un loc liber, amintindu-mi că cele din apropierea locuinţei în care stăteam sunt ocupate momentan . Am luat câinele şi am ieşit. În timp ce mă îndreptam spre apartament, am auzit doi bastarzi vorbind.
- Hei ăla nu e sticletele care ţi-a luat carnetul şi ţi-a dat şi amenda aia ? Jegosu' , ar trebui să-i facem felu.
Cel care vorbsise primul era un bărbat destul de înalt, care însă nu mă depăşea, cu părul brunet, foarte scurt. Avea ochelari, atât el cât şi prietenul lui, aşa că ochii nu li se puteau zări. Celălalt avea părul şaten şi era ceva mai înalt ca mine. În timp ce spusese vorbele, brunetul a scos un cuţit din buzunar.
- Da, nu cred că e de-ajuns bătaia. Arată bine nenorocitu', ar trebui să ne şi jucăm cu el.
Şi-au aruncat priviri cu subînţeles şi eu am râs în sinea mea. Săracul, oricine ar fi fost, va avea de suferit. Mă bucur că am schimbat ruta, şi am zis să merg la magazin şi înainte de a intra înăuntru, am văzut despre ce " sticlete " era vorba. Era acelaşi blond ce în dimineaţa aceasta fusese atins de mâinile mele nesătule. Cei doi deja ajunseseră lângă el. Şatenul îl ţinea de ambele braţe, din spate, nelăsându-i corpul să se mişte. A făcut asta înainte ca aceasta să îşi poată scoate vreo armă. Brunetul a vrut să îi dea o palmă peste faţă însă celălalt bărbat, mai înalt, i-a spus ceva ce nu am putut auzi de la distanţă. Brunetul a început să îi deschidă ghizda pantalonilor. Nu puteam lăsa asta să se întâmple, nu? Am fugit pentru a ajunge acolo cât mai repede. Însă mâna străinului deja intrase înăuntrul pantalonilor lui Shiro, în timp ce gura lui era acoperită de un sărut din partea şatenului. Am bufnit nervos, şi am lăsat lesa câinelui. M-am îndreptat spre tipul mai înalt şi i-am tras un pumn în gură, făcându-i cuţitul să cadă. M-am întors spre celălalt şi i-am făcut acelaşi tratament, la amândoi s-au adăugat câteva picioare în burtă. Shiro a vrut să îmi spună ceva, dar am fost mai rapid.
- Taci şi întoarce-te. Nu privi. M-a ascultat, fără să zică ceva, nu avea vedere spre mine şi spre acei tipi. Amândoi se aflau pe sol, întinşi , oarecum secaţi de putere. Am pus unul dintre picioare pe pieptul bărbatului cu părul mai deschis, şi am scos un cuţit din buzunar. I-am trasat un " N " pe obrazul stâng, celui aflat jos după care i-am făcut acelaşi lucru şi tovarăşului său. Amândoi aveau un " N " plin de sânge trasat pe faţă.
- Acu duceţi-vă dracu , până nu mă enervez. Le-am strigat în timp ce aceştia urlau de durere. Au fugit, fără a se uita înapoi. Nu vroiau să ştie ce le-aş fi făcut dacă l-ar mai fi atins, fie şi cu privirea, pe iubitul meu. Jacheta mea prinsese câteva pete de sânge, la fel şi mâinile mele, din cauza a ceea ce le făcusem. Am băgat cuţitul, murdar şi acesta de lichidul sângeriu, în buzunar. L-am luat în braţe pe " sticletele " prostuţ şi am apucat lesa potăii. Nu am mers rapid spre locuinţă dar am ajuns imediat înăuntru. Odată ajuns acolo, l-am privit pe cel aflat în braţele mele, în timp ce îl puneam jos, la intrare. Nu avusesem curajul să îl privesc până atunci, eram dezamăgit. Am dat drumul câinelui şi acesta a fugit în living. Am închis uşa şi l-am ridicat pe Shiro de jos, punându-l aproape de uşă. Nu se încumeta să mă privească. I-am tras o palmă, destul de tare, însă nu atât de agresivă cum aş fi putut. Şi-a trecut o mână peste obraz, şi credeam că va începe să se isterizeze. Oricum, am început eu să vorbesc.
- Eşti un prost, blondule, prost! M-am apropiat de el, fără să îl ating şi am continuat. Niciodată, dar niciodată , să nu laşi pe un alt bărbat să te atingă. Mă auzi? Eşti al meu, şi doar al meu. Nimeni altcineva nu are voie să te atingă. Ce ai fi făcut dacă acei cretini te-ar fi violat ? Crezi că pot suporta să fii al altcuiva? Prostule!
I-am auzit plânsetul şi i-am văzut lacrimile scurgându-se pe bărbie. L-am îmbrăţişat, sărutându-l. L-am lăsat să se cuibărească la pieptul meu şi să îmi ude hainele cu lacrimile sale. Practic, când am spus acele vorbe, eram condus de furie şi le-am spus pe un ton ridicat, apăsat şi foarte păsător. Mâinile sale îmi strângeau spatele, fără a-mi da drumul. Cu cât minutele treceau, cu atât mă strângea mai tare. Până când a reuşit să spună:
- Îmi pare rău! Îmi pare rău... Niiro... cred că....
Nu a mai spus nimic, puteam deduce ce vroia să zică, aşa că am spus eu continuarea, presupusă de mine, pe un ton al dracului de blând.
- Crezi că te îndrăgosteşti de mine ? Asta s-a întâmplat de mult, puştiule.
Mi-am proptit buzele de ale lui şi ne-am unit într-un sărut pasional.

*
Nu ştiu ce este iubirea, nu am experimentat altă iubire decât cea pentru mama mea. Am presupus că ceea ce simţeam eu pentru poliţist era o dorinţă trupească mult prea greu de oprit. Îmi plăcea de el, faţa lui, părul , ochii, fundul, totul. Era atât de stângaci uneori şi prostuţ că devenea adorabil. Îmi amintisem că mă întrebase dacă îl iubesc, cum şi eu o făcusem. Nu îi puteam spune " Da " pentru că nici eu nu ştiam ce simt. De un lucru eram absolut sigur, atunci când l-am văzut cu acei tipi, inima mea a luat-o razna şi m-am pierdut în furie. Nu puteam suporta ca altcineva să îl atingă, altcineva care nu eram eu...

#25
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#26
Iar s-au sters nenorocitele alea de posturi:??

In fine, sa revenim la oile noastre.Adica indragostiti nostri:D Nu ma asteptam sa il ia cu el...la faza asta m-ai surprins.Apoi, sincer imi imaginam ca vor pleca in America.Dar e ok in orice loc:-j
Shiro se lasa greu.Bune ca Niiro nu renunta unsor.
Daca „sexul e la ordinea zilei” atunci va fii extraordinar:)) Scena din acest capitol a fost hot, dar voiam mai mult:(
"- Mai avem de lucrat la partea cu „ Nu am de gând să mă culc cu tine bla bla”=> Da asa e...mai au mult de lucrat.Dar se va obisnui blondinul si cu chestia asta.Doar il iubeste, nu?
Da, da, da, il iubeste.
Greseli...nu am vazut, desi sincer, nici nu m-am prea uitat dupa ele.

Cam atat.Sper ca Teh sa vina repede cu nextu.Mult noroc in continuare.Ja-ne!:bye:

#27
Deci daca nu puneti urmatorul capitol JUR ca nu stiu ce fac din voi!:))
Ador ficul asta, chiar nu am cuvinte :X L-as devora pe paine.
Iisus! Sper ca Shiro asta sa accepte odata cine e Niiro pentru ca totusi il iubeste... DUUH o.o orice prost isi da seama ... Numai Shiro nu vrea sa se acomodeze cu situatia. I-as da doi pumni sincera sa fiu :-?
Iar Niiro... Niiro a ramas exact pe placul meu: pervers 8-> si il iubeste pe zapacitu' ala.
Va pup si va spun din nou ca abia astept nextu :-"
C'ya ^_^
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#28
Ei bine nu mai stiu daca comentasem sau nu, habar nu mai am fiindca mi sa sters din memorie insa stiu sigur ca citisem capitolul si stiu sigur ca tiamzis k imi place, asa-i? Nu trebuie sa imi raspunzi=))) Glumeam, trebuie, cum sa nu trebuiasca. Stii doar ca ii ador pe astea doi si imi vine sa ii mananc cu pene cu tot:D ( cu exceptia oualelor fac alergie :)))) ) Am baut prea mult vin, asta e problema. Dar deabia ast sa puneti nexu si nexu si tot asa ca sa am si eu de citit, ganditiva si voi un pic la mine, eu care va iubesc asa mult si sufar dinc auza lipsei de yaoi , deci imi faceti o faovasre sa puneti nexu sau sa imi aduc toporu si sa vin la fiecare dintre voi hhm? Cam amentita azi, adik voiamsa zic cam amenintzatoare sunt azi nu?:):D Deci scrieti fetelor si scrieti:)) SI cat mai putin de scris si invatat la scoala=)) Ce sfaturi va dau :O3
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#29
Scuze de întârziere, am fost prea ocupată şi nu am reuşit să scriu până acum. Vă rog să nu mă omorâţi. I pray for forgiveness :o3 . Sper să vă placă capitolul :o3 .

Lectură plăcută!

_

[center]Capitolul 13 [/center]

Tot ceea ce făcusem până acum era o totală nebunie. Nu făceam decât să fug de justiţie, ceea ce am făcut întotdeauna dacă aş sta bine să mă gândesc, dar de această dată îl trăgeam şi pe el după mine. Nu îmi puteam ascunde sentimentele, nevoile... Dorinţele! Îl vroiam alături de mine, iar când eu îmi doresc ceva, îl obţin. Oricare ar fi preţul.

Stăteam în biroul meu, pe scaunul cu mult prea confortabil pentru a mă simţi bine. Era o zi destul de mizerabilă, nu mă simţisem prea bine şi Shiro mă bătuse la cap cu toată poliţia lui. Uneori aveam nevoie de relaxare, dar ne aflam în această casă doar de două zile. Ar trebui să îi înţeleg sentimentele. Am oftat, după care mi-am pus atenţia asupra persoanei din faţa mea. Am renunţat să mai privesc stiloul de un model unic, şi am vorbit.
- Uite ce e... Ştiu că mai devreme sau mai târziu o să fiu descoperit, dar am o treabă pentru tine. Vezi tu, băiatul ăsta nu trebuie să fie implicat în nimic.
Am scos dintr-un sertar ataşat biroului un dosar şi l-am împins pe masă. Bărbatul din faţa mea a studiat hârtiile pentru câteva minute, întorcând paginile. A dat din cap.
- Ok, am înţeles domnule Kataki. Dar cred că o să vă coste destul de scump, este totuşi un caz foarte delicat.
Am bufnit, nemaiputând să îmi menţin calmul. Am încercat să abţin ţipătul, şi am reuşit să scot nişte vorbe coerente deşi pe un ton foarte ridicat.
- Uite ce e, creier de maimuţă, crezi că mă interesează banii? O să plătesc oricât e nevoie, aşa că nu mă enerva! Tu doar ai grijă să faci ce ţi-am cerut şi restul rezolv eu. Clar?
S-a ridicat de pe scaun, lăsându-şi privirea în jos. A afirmat cu o voce subţire şi a ieşit din încăpere. Degetele mele au început să-mi preseze fruntea. Am ieşit şi eu la rândul meu, holul era gol. Am oftat încercând să îl găsesc pe Shiro cu privirea, poate ieşise până în grădină. Am încercat să îmi calmez starea de spirit, dar îmi părea imposibil. Am ieşit pe uşa din spate, iar acolo stătea şi blondul meu. Am zâmbit, fără să-mi dau prea tare seama de asta şi m-am apropiat de el. L-am sărutat pe gât, mâinile mele înconjurându-i trupul. A tremurat uşor la atingerea mea iar eu i-am căutat buzele. Ne-am contopit într-un sărut sălbatic, aproape inuman. Limba mea şi-a făcut loc , destul de violent, în gura sa. A început să joace un joc negru cu a lui. I-am muşcat buza inferioară până ce am simţit lichidul sărat, mi-am trecut limba peste substanţa roşiatică şi i-am apăsat o mână pe piept. Inima îi bătea cu acceleraţie. I-am căutat ochii. Mă privea ameţit, sau cel puţin aşa puteam vedea eu. L-am privit direct, fără a-mi feri ochii, am simţit că şi el făcea acelaşi lucru. Am continuat să îl pipăi, strecurându-mi mâna pe sub tricoul său.
- Niiro, nu aici. Ne... Ah, ne poate vedea cineva.
S-a uitat în jur, iar eu am oftat. Adevărul era că aveam câţiva angajaţi care făceau anumite lucruri prin casă, dar nu era treaba lor să ne spioneze. Ştiau cu toţii că mie îmi plac bărbaţii. I-am prins faţa între degete, sărutându-l. Când faţa mea se afla la o distanţă mai mare de a lui, astfel încât să îl pot privi, i-am vorbit.
- Iubiţel, calmează-te. OK? Nu mai fi atât de stresat, nu ne vede nimeni. Şi apoi, doar nu îţi este ruşine cu mine. Nu?
I-am aruncat tricoul pe jos iar el a schiţat ceva ce nu am putut înţelege. I-am muşcat sfârcurile, acum ţinându-l şi mai aproape de mine. A gâfâit iar eu am chicotit. Mi-am strecurat o mână în pantalonii săi, masând uşor zona sa intimă. Îşi trecuse braţele în jurul spatelui meu, strângându-mi bluza.
- Dacă vrei s-o dai jos, fă-o puştiule. I-am zis ciupindu-l de fund. Faţa lui era roşie însă nu l-am lăsat să scoată vre-un alt sunet. L-am luat în braţe şi am intrat în casă. Scara părea să aibă cu mult prea multe trepte, însă ţinându-l atât de aproape de mine, simţindu-i respiraţia greoaie şi privindu-i ochii superbi, erau scurte. L-am pus în pat fără prea mare ezitare, închizând uşa. Stătea vulnerabil, uitându-se la mine. M-am apropiat, punându-mă peste el. Mâinile sale s-au strecurat printre firele părului meu roşiatic. Mi-am presat iar buzele de ale lui. Jliţul pantalonilor săi a fost curând deschis, continuând cu o mişcare violentă i-am scos.
Nu îmi amintesc când m-am descotorosit de îmbrăcămintea mea, însă mi s-a părut că acel moment nu a existat. Eram gol deasupra lui, sărutându-l. Mă privea încă roşind. Am stat aşa preţ de câteva minute, încercând să desluşesc misterul ochilor săi albaştrii.
- La dracu, cât de frumos eşti Shiro.
I-am zis fără a respira. Roşeaţa din obrajii lui a fost accentuată, şi a vrut să se desprindă din îmbrăţişarea mea. L-am prins în aşa fel încât să nu se poată îndepărta .
- Nu îmi spune asta.. Nu e... Adică, Niiro, te rog!
A încercat să pună câteva cuvinte cap la cap, însă nu a reuşit să scoată o propoziţie coerentă. Am încercat să nu râd, însă a fost imposibil. Mi-am apropiat mai tare trupul de al lui. I-am simţit organul lângă al meu, şi am început să îi sărut abdomenul. Gâfâia şi cu fiecare secundă ce trecea respiraţia lui se agrava. Mâinile mele se mişcau înainte ca eu să gândesc mişcarea , am făcut cercuri cu limba în jurul sfârcurilor sale. Saliva mea rămânea ca o urmă transparentă, am reuşit să îi găsesc gura. Am savurat-o. M-am apropiat mai tare de el, astfel încât să îl pot pătrunde. A gemut, iar eu am continuat cu mişcări rapide. Degetele mele s-au înfăşurat într-ale sale, ţiându-le strâns. Îl priveam, încercând să îi caut expresia feţei, să înţeleg ce gândeşte; ce simte.
Când am vrut să îi dau un moment de respiro, să mă pun lângă el şi să îl strâng la pieptul meu, un zgomot enervant a fost auzit din josul holului.
- Ce Dumnezeu se-ntâmplă ?!
Am ţipat pe un ton iritat. Mi-am întors ochii asupra lui Shiro, dându-mi corpul la o parte. I-am sărutat una din mâini, lingându-i degetele.
- Termină!
A zis trăgându-şi mâna. Am chicotit
Un ciocănit uşor s-a auzit în uşă, continuat de trei bătăi agresive. Am tras o pereche de pantaloni pe mine şi l-am zărit pe blond fugind în baie.
- Ce-i? Am zis când am deschis uşa. Un trup de înălţime medie s-a înfăţişat înaintea mea.
Ochii erau căprui, buzele roşiatice, părul roşcat şi plin de bucle. A râs ironic văzându-mă iar eu am zâmbit.
- Nu ne-am mai văzut de multă vreme, Niiro. Am auzit că ai nişte probleme. Cum de nu m-ai chemat?
Am rânjit şi mi-am trecut un braţ de-asupra gâtului ei. A roşit după care mi-a trântit un pumn în coase. I-am dat drumul.
- Anne, ştii bine că nu te pot implica chiar în orice. Ce dracu, deja ai făcut destule pentru mine. Mărită-te şi preocupă-te de alt bărbat fetiţ-o!
- Să mă mărit? Ai înnebunit? Am de abia optisprezece ani, idiotule. Eşti chiar cretin. În fine , nu contează. Servitorii tăi sunt chiar proşti. Zi-le să îmi aducă bagaje în vre –una din camerele astea.
Am ţipat destul de tare cât să pot fi auzit în toată locuinţa cineva a răspuns pe un ton ascultător. Anne m-a privit cu încredere după care mi-a aruncat încă un pumn în coase, în glumă. M-am prefăcut lovit.
- Uite ce e, fă-ţi de lucru câteva minute pe aici că ies şi eu imediat. Merg să fac un duş şi oricum vreau să cunoşti pe cineva.
Am zâmbit . Un fel de sentiment nostalgic m-a cuprins timp de o secundă. A trecut la fel de rapid. Chipul său s-a încordat, devenind impacientată. Şi-a aruncat mâinile asupra gâtului meu, în orice minut fiind gata să îmi sfâşie pielea cu unghiile lungi.
- O femeie?
Am chicotit.
- Nu !
Mi-a dat drumul uşurată, iar eu am intrat înapoi în dormitor. Am intrat în baie după Shiro. L-am privit apropiindu-mă de el. L-am sărutat.
- Cine era?
Tonul său era iritat, puteam simţi un fel de gelozie în ceea ce spunea. Am încercat să ascund sentimentul de satisfacţie.
- O prietenă. Am râs iar el a captat o expresie serioasă, l-am îmbrăţişat.
- Prostuţule! Nu mă interesează nicio femeie şi niciun alt bărbat în afara ta. Toate ca toate, să nu te îndrăgosteşti tu de ea.
DeÅŸi o spusesem sub forma unei glume, vorbeam serios.
Am făcut un duş rapid şi m-am îmbrăcat cu primele haine pe care le-am putut găsi în dulap. Shiro stătea pe pat, fiind tăcut. Am presupus că era adânc pierdut în gânduri. Eram curios : ce gânduri? Am mers lângă el şi l-am sărutat pe obraz. Trupurile noastre se aflau la o distanţă milimetrică. L-am tras lângă mine , protejându-i capul cu un braţ şi ascunzându-i faţa în pieptul meu.
- Nu-ţi face griji iubire, totul o să fie bine. Când eu îţi spun că nimeni nu o să te rănească, atunci nu o va face. Şi cu siguranţă nu te voi lăsa să intri în vreo închisoare, fie nici pentru o secundă.
I-am căutat gura şi mi-am lipit buzele de ale lui.

Când am coborât la parter, Anne ne aştepta în sufragerie cu o cafea. Privea nişte dosare zâmbăreaţă. Am încercat să nu râd , nu ştiu cât mi-a reuşit. La dracu, de când nu o mai văzusem. Blondul mergea pe lângă mine. Nu îi zisesem nimic despre „ musafirul ” pe care îl aveam, dar avea să afle şi el.
Ne-am oprit în faţa ei, aceasta ridicându-şi ochii căprui şi analizând superbitatea de băiat de lângă mine. Am încercat să o opresc dar a fost destul de dificil . A sărit la gâtul lui sărutându-l, şi mi-aş fi dorit să fi fost pe obraz. Cred că l-am zărit roşiind, dar am încercat să neg asta. Eram gelos. Am apucat-o pe Anne de braţ şi am aruncat-o pe canapea. L-am prins pe puşti lângă mine, punându-i o mână în cap.
- El este Shiro, băiatu’ meu. Ea e Anne, Anne Kataki, fiica mea adoptivă.
Nu i-am urmărit cu atenţie privirea poliţistului meu, dar mi s-a părut a fi uimită şi confuză. Poate era încă din cauza sărutului sau a faptului că eu aveam o fiică. Da! Nu menţionasem nimic despre asta. Adevărul este că am scos-o din orfelinat cu ceva timp în urmă, şi împlinise optisprezece ani doar de câteva zile. Eu eram adult de ceva mai multă vreme, şi ăsta fusese singurul mod în care o puteam ajuta. Drept răsplată ea s-a oferit să devină cea mai inteligentă avocată. De fapt, asta s-a dovedit a fi posibil datorită studiilor pe care i le plătisem. În orice caz, eram mândru că era lângă mine.
Dar prin mai multe lucruri, o uram.
- Da, eu şi tati avem întotdeauna aceleaşi gusturi. Chiar şi la băieţi.
A scos un zâmbet şiret iar eu mi-am păstrat nervii.
- Uite ce e Anne, te rog să te comporţi frumos . Ok ? Shiro este băiatul meu, şi doar atât . Să nu cumva să te legi de el în vreun anumit fel pentru că nu răspund de faptele mele. I-am aruncat o uitătură furioasă. Nu ştiu cât de tare a funcţionat pentru că s-a ridicat de pe canapea şi s-a aruncat la braţul blondului.
- Tati! Nu fi egoist, Shi e atât de drăguţ, vreau să petrec şi eu timp cu el. L-a pupat pe obraz iar eu am îndepărtat-o.
Tocmai de ceea ce mă temusem se întâmpla . Şi cum de îi zicea „ Shi ” , cine nu ştia situaţia o putea confunda foarte uşor drept fiica sau sora mea. Cât uram faptul că semănam atât de tare.
Nu am vrut să văd faţa lui Shiro şi am intrat în biroul meu, trântind uşa. Bineînţeles că se amuza, îl auzisem chicotind înainte să plec. Lui i se părea amuzant că o femeie se agăţa într-una de gâtul lui în timp ce eu eram lângă el. Frumos. La dracu câtă gelozie îmi putea provoca băiatu’ ăsta.
Am încercat să mă calmez după care am strigat iar după scumpa mea „ fiică ”.
- Anne ! Treci aici imediat!

Acum aveam treburi mult mai importante decât gelozia. Mă puteam ocupa de ele mai târziu. Trebuia să mă asigur că nu aveam să stau în închisoare pentru următorii o mie de ani. Şi trebuia să recunosc, deşi avea o vârstă atât de fragedă, Anne se pricepea mai mult decât extraordinar. Fata asta era un geniu când venea vorba de aşa ceva. Şi picase tocmai la ţanc.
După ce treceam de asta puteam trăi în continuare cu poliţistul meu blond...

__
Mulţam celor ce şi-au făcut timp să citească / comenteze.

#30
I'm First! First I tell yah ! Hehe :X

Ooooooooooh Chiwawa \(^o^)/ Doamne'ajuta Teh :X credeam ca nu mai pui nextu asta ...
Mi-a placut groaznic de mult... nici nu pot sa-ti explic :-" Niiro asta e asa... cum sa-ti spun... un tip rau dar totusi asa sweet :)) ce-mi place cand se enerveaza *-*
Sincer tipa aia e chiar pe placul meu :)) cel putin deocamdata... sper sa nu se apropie prea mult de Shiro al meu ca o dezintegrez :| (Pardon... Shiro a lui Niiro T-T<-- ce fain suna )
Deci acum ca ai pus continuarea nu te mai bat la cap.... dar daca Myuu intarzie mai mult de o saptamana, tot pe tine te strezes pt k nu am id-ul ei :)) asa k pentru sanatatea ta si a celor din jur, lasa-te de fumat >.>... nu serios... pt binele teu, sa scrii continuarea k altfel Kaname se supara
Sper ca astia doi sa iese din incurcatura asta cu politia si sa poata fi doar ei doi 4eva & eva 8->
"- La dracu, cât de frumos eşti Shiro" Yep, indeed...:-" Sunt de acord cu Niiro la partea asta... l-as devora pe Shiro @-)
So... abia astept nextu >:)
Kissez :*
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata grea a unei fete ghinioniste Yoko-sama 14 8.431 11-02-2011, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  GreÅŸeli chrissta 5 2.336 31-12-2010, 01:49 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  Cea mai grea perioada +16 sakunaru.sasu 1 2.921 09-08-2010, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)