Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

For you...

#31
dupa ce mi-am ispasit cuminte pedeapsa :D
Am venit cu nextul - am scapat pentru buna-purtare :D app 3 comenturi si aveti nextul

Capitolul 12

Stateam si imi cam beleam ochii la tanara din fata mea. Sakura?! Fiinta asta era slaba, mai ceva ca un schelet si trasa la fata. Ochii verzi-sclipitori, ii avea ingropati adanc in orbite, parca ar fi un mort-viu. Doamne ce am facut? Oftez o data si ii zambesc usor si vreau s-o mangai pe fata. Rozalia imi prinse mana si imi dadu o palma peste obraz de mi-a intors fata si mi-a inrosit obraz. Au! De cand a devenit asa puternica?
- Ce dracu cauti aici, nenorocitule, idiotule, tampitule si cretinule? Tipa cat o tinea plamani si ma lovi in piept cu pumni.
- Sakura calmeaza-te, ii spun si i-am prins mainile si am impins-o in apartament.
Trantesc usa cu piciorul si i-am dat drumul la maini tinerei si m-am dus in bucatarie. Am luat un prosop si mi-am pus compresa cu apa rece pe obraz, pentru a-mi trece. Privirea ei ma sageta si ma lovea cu fulgere ucigase. Ma asez pe un scaun din bucatarie si o privesc pe tanara. Cand dracu a mancat ultima data? Acum un an? Doi? Trei? In fine. Aceasta vru sa deschida gura sa spuna ceva, dar melodia mea de la mobil o opri. Imi scot mobilul si ii resping apelul, fara sa ma uit la numar. Inchid de tot si il arunc pe masuta rotunda fara sa-mi pese, ca isi v-a da de pamant.
- Acum putem vorbi linistiti, cheri, spun, privind-o atent.
- Noi nu avem ce sa ne vorbim. Te rog sa ies afara din apartamentul meu, spuse apasat, aratand ca este nervoasa.
- Nu-i apartamentul tau, este al nostru, cheri. Na jumatate. Eu iau dormitorul si sufrageria si tie iti dau baia si bucataria, mai ales ca ai nevoie de bucatarie. Esti slaba mai ceva ca un schelet. Nu-mi spune ca nu ai mancat de cand am plecat.
- Bravo! Esti inteligent, Gaara. Daca esti asa de inteligent, de ce nu mi-ai scris? E-mail, ca imi sti adresa de net sau o scrisoare? Nu cred ca te durea degetele sa scri, dar atunci ce zici de un telefon? Un telefon amarat puteai si tu sa dai in tot acest an! Sti ce? Nici numai vreau sa aud de tine! Dispari!
- Dar tie nici nu ti-a pasat de mine! Tip nervos, ridicandu-ma in picioare si ma apropri amenintator de ea. Daca ma iubeai atat de mult, macar tu sa ma fi sunat si nu Naruto, care sa-mi spuna, ca arati ca baba cloanta! Si vad ca este adevarat...
M-am intrerupt, cand am primit o a doua palma, tot peste acelasi obraz. Imi las privirea in jos si oftez resemnat si o imbratisez. Sakura incepe sa ma loveasca cu pumni in piept si sa tipe sa-i dau drumul. Ii spun ca imi pare rau pentru ce am parasit-o in ultimul hal posibil si ca ma uraste. Aceasta incepu sa tipe, ca nu da nimic pe scuzele mele de doi bani si sunt idiot si cretin si lista poate continua. Dupa ce s-a mai potolin, am intrebat-o daca are un nou iubit si atunci, aud suneria de la usa si ii dau drumul Sakurei si ma duc sa raspund. Numai ma uit pe vizor si cand deschid usa... supriza. Kiba era in prag, imbracat cu o geaca de iarna, neagra si niste blugi, cam toti rupti si adidasi. Parul il avea facut tepi. Acesta cand ma vazu, ii pica fata de un metru si jumatate in jos. De fapt ramase cu gura cascata ca la dentist.
- Inchide gura, Inuzuka ca intra musca, spun in bataie de joc si ii inchid gura, dandu-i una sub barbie.
- Gaara?! Exclama acesta surprins si socat de aparitia mea in peisaj.
- Ce? Trebuia sa fiu mort cumva si eu nu stiu? Ciudat ca Moartea nu a venit pe la mine, sa ma instiinteze, dar iata-ma inapoi in carne si oase sau s-o spun dans la chair, de chien et de merde de chien que vous(1), spun eu nervos.
- Puis-je etre la merde de chien, mais pas comme une plus-value fucking et pervertir insatiable apres les rapports sexuels(2), marai satenul, enervandu-ma peste masura.
Ridic pumnul sa-i ii dau una sa ma tina minte, dar Sakura se baga intre noi. Am lasat mana in jos, de frica sa nu o lovesc pe Sakura. Aceasta il expedie rapid cu conditia ca vor vorbi alta data si a inchis usa. Acest lucru ma cam enerva. Deja s-a culcat cu Kiba si de aceea ma respinge. Eram invidios pe acesta, ca a simtit-o sub el vibrand si cum se misca, sub corpul sau. O iau pe tanara pe unul dintre umeri si o duc in dormitor. O trantesc pe pat si ma pun peste ea. Era timp sa o recuperez. Incep sa-i gust pielea dulce a gatului, in timp ce mainile mele, se strecurasera sub bluza ei de pijama si au inceput s-o ridice. Rozalia se zbatea si ma lovea cu pumni in spate. Ma opresc si o privesc in ochii.
- Inseamna ca nenorocitul ala de Kiba este mai bun la pat decat mine, spun putin nervos si ma aplec aspura ei. I-a spune, de cate ori i-ai strigat numele, de cate ori i-ai spus ca vrei mai adanc sau mai tare si de cate ori i-ai spus ca il iubesti? O intreb, soptind in ureche, gadiland-o cu respiratia mea rece pe gat.
- Niciodata. Nu m-am culcat cu el. Nici macar nu suntem impreuna, chiar daca a insistat TenTen si Neji, imi spuse ea, cu lacrimi in ochii.
- Deci tot a mea esti. Mon ange, je suis desolee que tu fait est mal et je serai a vos cotes pour toujours. Je vous aime plus(3), ii spun si o sarut apasat pe buze.
Imi raspunse si dupa ce rupse sarutul, imi spuse ca ma iarta. Am zambit si am inceput sa o sarut usor pe pielea gatului, in timp ce am scapat de hainele, care ne incomodau la mai mult. Sarutarile mele, au coborat incet spre sani mari si rotunzi. Am apucat usor un sfarc si am inceput sa-l sug si sa-l musc usor. Mana mea o mangaia, la zona intima, facand-o sa geama de placere. O simt uda si mi-l potrivesc pe "Jerry" si apoi o sarut apasat pe buze. O patrund lent, facand-o sa-si arcuiasca spatele un pic de durere. Incep sa fac miscari calculat de du-te-vino. Gemetele noastre se auzeau in intregul apartament si poate si la vecini, dar ma durea fix in pixa de bere din gunoiul din coltul blocului, de ce cred ei. Corpul ei vibra sub al meu si atingerile ei usoare, ma faceau s-o doresc mai mult. Un strat de transpiratie fin, se asternu peste noi.
- Ah... mai adanc... te rog... mai adanc, spuse rozalia si eu ii zambesc.
- Porunca ta, este lege si placere pentru mine, ii soptesc in ureche si o patrund mai adanc, facand-o sa geama o data de durere.
Dupa putin timp, ma termin si ma dau pe ea pe spate. Respiram scadant de efortul depus si priveam tavanul dormitorului. Sakura isi puse capul pe pieptul meu si incepu sa ma mangaie incet pe gat. Acest lucru ma facu sa incep sa rad ca un nebun. De ce? Fiindca ma gadila pe gat. Tanara se uita la mine, ca la un extraterestru, mic si verde. Dupa ce ma potolesc, ii spun ca ma gadil pe gat. Aceasta zambeste malefic si vrea sa ma gadile din nou, dar o lumina colorata imi atrase atentia. Ma ridic din pat si ma duc la geam si il deschid. Deci am prins 2010 in asternuturi si nu prin discoteca, pe jumatate mort de biat, cum imi era obiceiul pana s-o intalnesc pe Sakura. Simt cum ma imbratiseaza pe la spate si o apuc de mana si o aduc in fata. O imbratisez si o sarut usor pe gat.
- Joyeux anniversaire, mon ange rose. Sourire et toujours souriante(4), ii soptest in ureche si o strang si mai mult in brate.
- Pana te intorci inapoi in America, imi spune ea, cu glas melancolic si indepartat.
- Ma intorc, dar vi si tu cu mine si fara comentari. Facultatea de arhitectura, este langa Academia de politie si o sa ne vedem mereu, ii mai spun si apoi ne-am bucurat de artificile colorate.
Ce n-as da sa dau timpul inapoi si s-o iau de prima data cu mine. Atunci numai aveam grija mancatului si a lui Kiba, caca de caine, dar acum numai repet aceeasi greseala...

dex:
1. dans la chair, de chien et de merde de chien qur vous = in carne si oase, caine si cacat de caine ce esti
2. Puis-je etre la merde de chien, mais pas comme une plus-value fucking et pervertir insatiable apres les rapports sexuels = Poate eu sunt cacat de caine, dar nu ca tine un nenorocit profitor, pervers si avid dupa sex
3. Mon ange, je suis desolee que tu fait est mal et je serai a vos cotes pour toujours. Je vous aime plus = Ingerul meu, imi pare rau ca ti-am gresit si voi fi langa tine pentru totdeauna. Te iubesc mult
4. Joyeux anniversaire, mon ange rose. Sourire et toujours souriante = La multi ani, ingerasul meu roz. Zambeste si fi mereu cu zambetul pe buze.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#32
Sper ca pana dau "Posteaza mesaj" sa raman prima:X:))
Mai intai sa ma bucur...Sunt priiiima:x si acum fic-ul va continua mult mai repede...:X
Ce pot spune: un capitol destul de bun. Ideea lui o ador, la fel ca ideea fic-ului, dialogul a fost si in franceza, cum ne-am obisnuit si ok(nu spun mai multe pentru ca dialogul nu este punctul meu forte). Descrierea mergea mai multa si unele dintre partile cu descriere mergeau putin mai profunde, in rest a fost foarte bine din punctul meu de vedere. Naratiunea a fost foarte buna cum ne-am obisnuit, dar mai mergeau doua randuri de descriere atunci cand Sakura i-a spus lui Gaara ca l-a iertat. Greselile de tastare sau exprimare n-am vazut, poate doar una de tastare.
P.S.: imi pare rau ca n-am spus nimic de capitolul lui Naraku no Hana, dar am cam uitat ce aveam de spus despre acel capitol. Dar promit ca voi spune imediat ce v-a scrie urmatorul capitol si il voi vedea si citi. Daca v-a suparat ca n-am zis de amandoua da-ti-mi un mesaj privat si voi rescrie capitolul comantandu-va pe amandoua.

#33
Sunt a 2-a . . e ca la mort \:d/ . Capitolul este superb ! Bine că Gaara s-a întors şi că îl scoate din tablou pe Kiba , nu-l prea înghit . . cât despre rozalie , mă bucur pentru ea [ măcar cineva să-l pună la respect pe Gaara ] . Din punct de vedere tehnic te-ai descurcat bine , greşeli de tastare /gramatică nu am văzut ;dialogul este ok şi ei bine descrierea , în unele locuri putea fi ceva mai profundă .Sper că nu am uitat nimic ! Vă pupă Jean xD* waiting for the next cap mood *
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#34
Waa...Sunt a treia!!! De cand astept capitolu' asta? Serios, chiar nu mai stiu, dar ma bucur enorm ca l-ai pus, Manu!!! :bv:
Mi-a placut foarte mult capitolul asta, 12, cred ca e preferatul meu din acest fic... ;)) Ma bucur ca Gaara s-a intors, ca daca nu, biata Sakura, chiar ajungea schelet, dar apoi cu Kiba! @-) Chiar nu trebuia s-o lasa asa... Ma rog, macar o s-o ia cu el, nu? ;;)
Creseli de tastare... :-j Nada. Decat una micuta la final:
soptest- soptesc
Dar nu conteaza.
Imi place foarte mult cum narati amandoua la persoana I, va imbinati perfect, ideea e minunata, geniala, magnifica, personajele bine alese, nu mai spun de "comedia" lui Gaara :)) .

Abia astept next-ul. Sa-l puneti repede!!! :yada:
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#35
Capitolul 13

Sakura`s P.O.V.

M-am trezit a doua zi dimineata,cu roscatul meu in brate.I-am luat capul incet si l-am pus pe perna lui.Degetele mele se jucau usor in parul lui rosu,incercand sa nu il trezeasca.Ii auzeam respiratia usoara,care mai scapa cate un sforait usor.Doarmea ca un catelus.Telefonul meu a inceput sa sune de nebun,l-am luat usor si am fugit cu el in bucatarie.
-Alo,Kiba?intreb eu
-Da eu sunt...
-Uite imi pare rau rau rau de tot de ce s-a intamplat aseara,scuze pentru purtarea lui Gaara!spun eu sufocandu-ma in scuze
-Daca nu vi azi in spate la TeenCaffe,Gaara al tau o sa o pateasca rau!aud de la capatul telefonului o voce gajaita de parca il strangula cineva
-Cum ar fi?intreb eu cu vocea tremuranda.
-Pai sa dea masina peste el,sa fie omorat in cele mai groaznice chinuri..
-Bine ne vedem acolo la 16:00 pm fix.
Inchid telefonul.Tremuram toata.Lacrimile au inceput sa curga siroaie,am incercat sa ma stapanesc,ca sa nu ma vada Gaara in halul ala,nu puteam sa ii spun,l-ar fi omorat fara sa mai se gandeasca la consecinte.Am alergat repede la baie si m-am spalat pe fata.Ma calmasem. Nu mai plangeam si nu mai tremuram,am ramas cu gandul ca nu imi poate face nimic rau.M-am dus in camera,iar iubitul meu statea in sezut,uitandu-se cred ca dupa mine.
-Ah...aici erai!exclama acesta.
-Da, doar nu am zburat!spun eu razand.
-Huh,dar ce e cu ochii aia rosi,daca ai plans,sa stii ca eu sunt aici,nu am plecat inca!spuse acesta razand putin de mine.
Am sarit pe el si am inceput sa il gadil pe gat,radeam diabolic iar el mai avea putin si se ineca cu propriile rasete.Se repeta istoria,exact asa sa intamplat inainte sa plece.Eram noi doi gadilandu-ne unul pe altau cu mine peste el.Gandurile mi-au fost intrerupte de sarutarile lui cele calde si dulci.Limba lui umbla de nebuna in gura mea.Telefonul meu iar suna,m-am alarmat ca nu sa nu fie cumva iar Kiba,dar am rasuflat usor cand am vazut ca este TenTen.Am dus telefonul la ureche,auzind un "Alo" ce venea din partea lui Neji.
-Neji?intreb putin mirata
-Da eu sunt,damil pe gagicatu,care nu stie sa isi deschida telefonul!spuse acesta razand
-Aloo,Gaara la naveta!
-Ce faci batrane?Vi in oras si nu spui nimic,hai la o "cafeluta"!
-Ok,la Teen!
-Apropo,spunei si Sakurei sa vina mai tarziu ca vin si TenTen,Hinata si Karin,dar mai tarziu ca sa stam si noi singurei!spune acesta,asa de tare incat auzeu si vecinii
Acesta a inchis si mi-a dat telefonul inapoi.Cand mi-a spus ca se duce la TeenCaffe,mi-a ramas un nod in gat,si cand mi-a zis ca pe la 4 jumate sa vin si eu,m-am sufocat cu propia-mi saliva.À plecat cu prietenii in oras,nu m-a suparat ca m-a chemat mai tarziu,vrea sa stea cu amici lui din copilarie,fratii lui de cruce.Mi-a povestit aseara ca se simtea singur acolo.Nu cunostea pe nimeni,iar limba avea cu totul si cu totul alte accente.Vreu sa plec cu el,nici nu o sa ii zic lu mama ca oricum nu ii pasa,ea sta si se uita dupa un sot nou.Nu am sa ma plang,de mult vroiam sa vad New Yorkul si as avea mai multe posibilati cu o scoala in State decat una in Anglia.
-3 jumate,ce naiba?strig eu prin casa
Mi-am luat o pereche de blugi stamti pe picior,un plouver de casmir,cizmele si paltonul.Mi-am luat geanta in care erau toate nebuniile.In fata blocului ma astepta un taxi care l-am comandat.I-am dat cordonatele si in 5 minute eram in fata la cafenea.Am fugit repede in spatele ei ca sa nu vada cumva Gaara sau prietenii lui.Cand am ajuns acolo ma uitam in toate partile,poate nu mai venea,poate ma lasa in pace,poate..am simtit pe cineva ca ma trage brutal de brat,trantindu-ma de gardul de acolo.Era Kiba.Respiratia lui mirosea a tutun si alcool amestecat,dar nu parea beat,dar putin baut era.Nu a zis nimic,a inceput sa imi pupe gatul cu buzele lui subtiri si carnoase,urcandu-se pan ala la buze mele.Limba lui incerca sa patrunda in gura mea.Isi misca limba precum un sarpe ce isi cauta prada.Cu o mana imi tinea mainile mele impreunate,iar cu cealalta imi deschidea nasturii de la palton.

Autor`s P.O.V.:

Gaara statea la masa cu prietenii,asteptand ca Sakura sa apara.Celelalte au venit,dar Sakura nu mai aparea.Era din ce in ce mai ingrijorat,iubita lui nu mai aparea.
-Scuzati-ma baieti,ma duc sa o sun pe Sakura,ca vad ca nu mai vine!spune acesta
Roscatul,a iesit prin spate,ca era mai aprope iesire.

Sakura`s P.O.V.:

Mana lui umbla libera pe sub ploverul meu,iar eu plangeam si ma sbateam ca disperata,tipam.Mi-a dat una peste fata ca sa nu tip.
-Taci,piticanie idioata!spuse acesta furios
-Ce eu nu sunt bun pentru tine,l-ai ales pe libidinosul ala de Gaara,de ce?spune acesta
-Pentru..
-Pentu ce?
-Pentru ca era prietenul meu dinainte sa te cunosc!tipam si urlam ca nebuna din toate puterile
Mi-a dat drumul la maini,iar eu am cazut pe jos,eram constienta dar nu mai vedem nimic in fata,decat ca auzeam niste zgomote.Bataie.Cineva l-a luat la bataie pe Kiba.
-Lasa-l,oricine ai fi,lasa-l!spun eu
Am inceput sa vad dinou si am observat cine ma salvase,iubitul meu.Iubirea mea.Am sarit in bratele lui si am inceput sa plang si tremuram toata.Asa m-am imprietenit eu cu el,m-a salat de la un viol cand avem doar 16 ani,vad ca si acum la 20 trebuie sa fiu salvata de el.Sunt o epava.Nu am nici un pic de caracter in mine.

#36
vad ca nu mai primiti nici un comentariu, desi lenea e mare vreu sa vad cat de repede nextul asa ca ma sacrific eu
mia placut enorm ultimul capitol chiar ma gandeam ca Kiba va face ceva dar nu as fi bagat mana in foc ca va incerca sa o violeze pe Sakura si uite ca asta sa intamplat
ce pot sa mai zic... asta lumea... noroc cu marele si protectorul Gaara care vad ca apare mereu in ultima clipa cand vine vorba de un viol( face asta intentionat sa il placa mai mult Sakura?)
in rest ce pot sa mai zic... abia astept sa scape de Kiba si sa ajunga in america sa vad ce nebuni se vor mai intampla, poate o sarcina nedorita? din cate am citit in capitolul precedent nu sau protejat sau din nou va ramane unul din ei cu buza inflata
oricum sau orice sar intampla abia astept nextul
papa si spor la lucru

#37
[-( Nu, nu, nu!Nu-mi place deloc ce-a facut Kiba, nu!Cum poate fi asa de... gelos? ;;) Si oricum, betivu' asta trebuie sa se trezeasca si el odata! Hello, baiatu', hai la masa, e gata cina!. S-a innecat in bautura din cauza amarului, bietul de el... Il inteleg, si eu as face la fel, dar nu pan' la nivelu' asta!
Sakura... ce sa zic... :| I-a fost frica ca Gaara al ei sa nu pateasca ceva... Trebuia sa mearga, nu?Insa putea fi mai "prezicatoare" si sa prezica, oarecum, ca i s-a intamplat ceva rau!Ma rog, macar a ascapat! Sa trecem la partea gramaticala
Dialogul- ... Mai trebuie sa comentez? :| Minunat!Nu e "gol" deloc, si-si are locu' unde trebuie.
Naratiunea- , la ea, va pricepeti cel mai bine, mai fetelor, mai!La pers. I narati de zice lumea ca ati fost de fata sau chiar ca sunteti acea persoana.Nu oricine poate face asta... E ceva de bine adica. :))
........ Hmm?Nu mai am ce sa comentez, nu mai am?! Ei bine, cam atata am avut de spun, astept capitolul 14.
Spor la scris si la idei!!!
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#38
(28-03-2010, 07:42 PM)Naraku no hana A scris: Capitolul 13

Sakura`s P.O.V.

M-am trezit a doua zi dimineata,cu roscatul meu in brate(in bratele roscatului meu).(spatiu dupa semnele de punctuatie)I-am luat capul incet si l-am pus pe perna lui.(spatiu)Degetele mele se jucau usor in parul lui rosu,(spatiu)incercand sa nu il trezeasca.Ii auzeam respiratia usoara,care mai scapa cate un sforait usor(respiratia usoara si atat... mai departe suna de parca ar dormi cu un porc si nu vrem asta.).Doarmea ca un catelus.Telefonul meu a inceput sa sune de nebun,l-am luat usor si am fugit cu el in bucatarie.
-Alo,Kiba?intreb eu
-Da(virgula) eu sunt...
-Uite(virgula) imi pare rau rau rau de tot de ce s-a intamplat aseara,scuze pentru purtarea lui Gaara!spun eu(virgula) sufocandu-ma in scuze
-Daca nu vi(vii... sunt cateva verbe care se scriu cu doi “i” la pers a II-a sg... tu vii, tu stii, tu tii, tu fii si toate cuvintele derivate de la ele) azi in spate la TeenCaffe,Gaara al tau o sa o pateasca rau(Prefer "o sa pateasca ceva rau" sau "o s-o pateasca rau")!aud de la capatul telefonului o voce gajaita(cuvantul este gajgaita, ceea ce inseamna sufocata.) de parca il strangula cineva
-Cum ar fi?intreb eu cu vocea tremuranda.(Nu stiu ce sa zic, dar asta suna asa fals... daca as fi in locul ei, primul meu gand ar fi sa ma duc mai repede, nu ce i-ar face... daca zice ca face rau, pai rau face, nu se joaca.)
-Pai( "Pai" suna ezitatnt, si nu cred ca Kiba ar fi ezitat (scuzati cacofonia) masina peste el,sa fie omorat in cele mai groaznice chinuri..
-Bine ne vedem acolo la 16:00 pm(Pleonasm... englezii au "pm" pentru ca au doar douasprezece ore. Dar noi avem douazeci si patru, ceea ce inseamna ca daca zici 16:00 e implicit pm si e implicit fix.) fix.
Inchid telefonul(Cred ca mergea mai bine "Am inchis telefonul").Tremuram toata.Lacrimile au inceput sa curga siroaie,am incercat sa ma stapanesc,ca sa nu ma vada Gaara in halul ala,nu puteam sa ii spun,l-ar fi omorat fara sa mai se(sa se mai gandeasca) gandeasca la consecinte.Am alergat repede la baie si m-am spalat pe fata.Ma calmasem. Nu mai plangeam si nu mai tremuram,am ramas cu gandul ca nu imi poate face nimic rau.M-am dus in camera,iar iubitul meu statea in sezut,uitandu-se cred ca dupa mine.(Asta e putin aiurea... Daca eu caut pe cineva, il caut, nu sed si cujet unde ar putea fi... dar fie cum zici tu)
-Ah...aici erai!exclama acesta.
-Da, doar nu am zburat!spun eu razand.
-Huh,dar ce e cu ochii aia rosi,daca ai plans,sa stii ca eu sunt aici,nu am plecat inca!spuse acesta razand putin de mine.
Am sarit pe el si am inceput sa il gadil pe gat,radeam diabolic iar el mai avea putin si se ineca cu propriile rasete.Se repeta istoria,exact asa sa(Hî! S-A! Atentie la cum scrii) intamplat inainte sa plece.Eram noi doi gadilandu-ne unul pe altau cu mine peste el.Gandurile mi-au fost intrerupte de sarutarile lui cele calde si dulci.Limba lui umbla de nebuna in gura mea.Telefonul meu iar suna,m-am alarmat ca nu sa nu fie cumva iar(preferam "din nou") Kiba,dar am rasuflat usor cand am vazut ca este TenTen.Am dus telefonul la ureche,auzind un "Alo" ce venea din partea lui Neji.
-Neji?intreb putin mirata(si punctul?)
-Da eu sunt,damil(da-mi-l) pe gagicatu(gagica-tu),care nu stie sa isi deschida telefonul!spuse acesta razand(si punctul?)
-Aloo,Gaara la naveta!
-Ce faci(substantivele in cazul vocativ se despart de restul propozitiei prin virgula. Cu alte cuvinte, ai mancat o virgula) batrane?Vi(tu vii) in oras si nu spui nimic,hai la o "cafeluta"!
-Ok,la Teen!
-Apropo,spunei(spune-i) si Sakurei sa vina mai tarziu ca vin si TenTen,Hinata si Karin,dar mai tarziu ca sa stam si noi singurei!spune acesta,asa de tare incat auzeu si vecinii(punct. Vecinii lor sau ai lui Neji?)
Acesta a inchis si mi-a dat telefonul inapoi.Cand mi-a spus ca se duce la TeenCaffe,mi-a ramas un nod in gat,(fara virgula ininte de "si" in cazul asta. Daca voiai virgula, trebuia sa scrii "iar")si cand mi-a zis ca pe la 4 jumate sa vin si eu,m-am sufocat cu propia-mi saliva.À plecat cu prietenii in oras,nu m-a(m-am) suparat ca m-a chemat mai tarziu,vrea sa stea cu amici lui din copilarie,fratii lui de cruce.Mi-a povestit aseara ca se simtea singur acolo.Nu cunostea pe nimeni,iar limba avea cu totul si cu totul alte accente.Vreu sa plec cu el,nici nu o sa ii zic lu mama(Mamei... totusi, am inteles ca vrei sa folosesti limbajul de cartier, dar nici chiar asa.) ca oricum nu ii pasa,ea sta si se uita dupa un sot nou.Nu am sa ma plang,de mult vroiam sa vad New Yorkul si as avea mai multe posibilati(posibilitati) cu o scoala in State decat una in Anglia.
-3 jumate,ce naiba?strig eu prin casa
Mi-am luat o pereche de blugi stamti pe picior,un plouver de casmir,cizmele si paltonul.Mi-am luat geanta in care erau toate nebuniile(asta suna urat..., dar fie cum zici tu).In fata blocului ma astepta un taxi care(pe care) l-am comandat.I-am dat cordonatele(coordonatele... suna prea formal. Tu ii dai coordonatele taximetristului, sau ii zici numele sau adresa locului unde vrei sa ajungi?) si in 5 minute eram in fata la cafenea.Am fugit repede in spatele ei ca sa nu vada cumva Gaara sau prietenii lui.Cand am ajuns acolo(virgula) ma uitam(m-am uitat) in toate partile,(fara virgula si puteai adauga un: "in speranta ca nu mai venea, ca ma lasa in pace...")poate nu mai venea,poate ma lasa in pace,poate..am simtit pe cineva ca ma trage brutal de brat,trantindu-ma de gardul de acolo.Era Kiba.Respiratia lui mirosea a tutun si alcool amestecat,dar nu parea beat,dar putin baut era.Nu a zis nimic,a inceput sa imi pupe gatul cu buzele lui subtiri si carnoase,urcandu-se pan ala(pana la) la buze mele.Limba lui incerca sa patrunda in gura mea.Isi misca limba precum un sarpe ce isi cauta prada.Cu o mana imi tinea mainile mele impreunate,iar cu cealalta imi deschidea nasturii de la palton.

Autor`s P.O.V.:

Gaara statea la masa cu prietenii,asteptand ca Sakura sa apara.Celelalte au venit,dar Sakura nu mai aparea.Era din ce in ce mai ingrijorat,iubita lui nu mai aparea.
-Scuzati-ma(virgula) baieti,ma duc sa o sun pe Sakura,ca vad ca nu mai vine!spune acesta(si punctul?)
Roscatul,(fara virgula)a iesit prin spate,(fara virgula. Si preferam un "deoarece")ca era mai aprope iesire.

Sakura`s P.O.V.:

Mana lui umbla libera pe sub ploverul meu,iar eu plangeam si ma sbateam(zbateam) ca disperata,tipam.Mi-a dat una peste fata ca sa nu (mai) tip.
-Taci,piticanie idioata!spuse acesta furios
-Ce(virgula) eu nu sunt bun pentru tine,l-ai ales pe libidinosul ala de Gaara,de ce?spune acesta
-Pentru..
-Pentu ce?
-Pentru ca era prietenul meu dinainte sa te cunosc!tipam si urlam ca nebuna din toate puterile
Mi-a dat drumul la maini,iar eu am cazut pe jos,eram constienta(virgula) dar nu mai vedem nimic in fata,decat ca auzeam niste zgomote(auzeam doar niste zgomote).Bataie.Cineva l-a luat la bataie pe Kiba.
-Lasa-l,oricine ai fi,lasa-l!spun eu
Am inceput sa vad dinou(din nou) si am observat cine ma salvase,iubitul meu.Iubirea mea.Am sarit in bratele lui si am inceput sa plang si tremuram toata.Asa m-am imprietenit eu cu el,m-a salat de la un viol cand avem doar 16(saisprezece. In fanfictionuri este indicat sa scrii numerele si cifrele cu litere.) ani,vad ca si acum(virgula) la 20(virgula si douazeci. Vezi 16) trebuie sa fiu salvata de el. Sun o epava. Nu am niciun pic de caracter in mine.

1. Ai niste probleme la punctuatie, asa ca te-as ruga sa fii mai atenta unde pui si unde nu pui punct sau virgula.
2. Dupa semnele de punctuatie se lasa spatiu. Altfel arata inestetic si, pe langa asta, unii oameni ar putea sa nu vada ca tu ai pus acolo virgula sau punct.
3. Am inteles ca vrei sa folosesti limbajul de strada, dar unele exprimari sunt chiar vulgare, asa ca te-as ruga sa le eviti.
4. Uneori nu gandesti realist. Spre exemplu, atunci cand Gaara vorbea cu Neji la telefon si Sakura relata conversatia din perspectiva ei. De unde stia ea ce ii raspundea Neji lui Gaara sau ca se auzea pana la vecini?
5. Ai avut greseli de gramatica si de exprimare, ceea ce ma cam supara.
6. Cam atat am avut de zis. Continua sa scrii, pentru a vedea cum evoluezi. Iti urez succes si inspiratie si putin mai multa atentie.

Cam atat am avut de zis. Am sa mai trec pe aici cu cate un comentariu din cand in cand. Te sfatuiesc sa incerci sa te pui intr-un fel in pielea personajelor ca sa iti dai seama ce ai face tu, ca om, in locul lor, daca ai fi in situatiile lor. Asta ar trebui sa te ajute putin.
Ja ne!

P.S. Daca v-a deranjat ceva din postul meu, PM si sterg.
[center]No winter lasts forever; no spring skips its turn.
I love spring anywhere, but if I could choose I would always greet it in a garden.[/center]

[center][Imagine: 21czipi.jpg][/center]

#39
Fanul vostru preferat ;;) adică eu, eu leneşa de mine a venit ! Un capitol simaptic. Chiar mă aşteptam să facă aşa ceva domnu' Kiba, adicăă un obsedat şi juma', nu putea fii altfel. A sunat-o, a ameninţat-o, era să o violeze pâna ce a apărut super-Gaara :X şi la luat pă nefericitul ăla la bătaie, apoi rozalia începe să bocească [ deja mă enerveză, una ,două plânge ] .
Sunt o epava mă bucur că realizează asta [ go Sakura ! gooo ! ] poate o să ia şi ea atitudine.

(28-03-2010, 07:42 PM)Naraku no hana A scris: -Ce eu nu sunt bun pentru tine,l-ai ales pe libidinosul ala de Gaara,de ce?spune acesta
Măă, măăă ... mă ! pe cine faci tu mă libidinos ? Fiţiar !

Aaa păi din punct de vedere tehnic, e puţin cam inestetic. Dar, se poate rezolva . Şi la unele fraze/ propoziţi uiţi să pui semnul de punctuaţie respectiv. Greşeli de gramatică nu am văzut şi/ sau nu le-am observat.

Aww~ manu treci la scris !
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#40
Am venit cu nextul. minim 3 comenturi si aveti nextul :D

Capitolul 14

O strangeam in brate pe micutul meu ingeras roz, incercand s-o linistitesc, in timp ce il priveau pe Kiba, care era inconstient. Aud voci cunoscute si in spate venira Neji, Sasuke si Naruto si cu fetele. Acestia se uitau la mine si apoi la merde de chien(1) de langa noi. Brunetul ma intreaba ce dracu s-a intamplat si eu ii spun ca si-o cautat-o cu lumanarea, necazuri. Le mai spun ca noi doi mergem sa impachetam, ca plecam in America, maine la pranz. Cand auzira, baieti oftara resemnati si dadura mana cu mine si fetele ma pupara pe obraz. Isi luasera la revedere de la rozalie si noi doi am plecat spre casa.
Pe drum, noi ne sarutam pe buze, radeam de glumele si bancurile mele, care le-am invatat cand am fost la biblioteca si un coleg de al meu, Jhonny, care nu poate trece un minut, sa nu faca o boroboata cat el de mare. Samana intr-un fel cu Naruto, dar spre deosebire de Naruto, Jhonny are creierul lui Neji.
- Mai spune-mi bancuri, te rog, ma ruga iubita mea, facand niste ochi de catelus, in fata carora am cedat rapid.
- Se da exament la facultatea de litere si singurul exercitiu avea urmatoarea cerinta: "Faceti o singura propozitie, care sa contina urmatoarele: religie, sexualitate si mister". Toate lucrarile au picat, cu exceptia unei lucrari. Aceea lucrare continea urmatoarele: " Dumnezeule! Sunt insarcinata! Cu cine?", am spus eu bancul si amandoi am inceput sa radem ca nebuni.
Inima mea, salta de bucurie s-o vad vesela si zambitoare. O iau de dupa gat si o sarut apasat pe buzele senzuale si catifelate. Limba mea se strecura cu dexteritate in gura rozaliei si incepu sa se joace cu limba ei. Dupa ce rup sarutul, ma trezesc cu zapada in par meu, roscat. Arata destul de ciudat. Par roscat si prin el zapada. Vreau sa mi-o scutur, dar primesc un al bulgare de nea in fata. Mi-am pus mainile in fata sa nu imi intre in ochi. O privesc "furios" pe tanara si ma reped la ea, trantind-o intr-un morman de zapada. I-am bagat zapada in san, in par si cred ca si in pantaloni, dar nici ea nu s-a lasat mai prejos si mi-a bagat mult omat in bluza. Ce senzatie de excitatie imi provoca zapada pe piele. Doamne, daca stiam ca frigul poate fi folosit ca si altceva, decat sa ingheti, l-as fi folosit...
- Gaara! Tipa Sakura la mine, trezindu-ma din visare.
- Da? O intreb, in timp ce m-am ridicat de pe ea, apoi ajutand-o sa se ridice din mormanul cu zapada.
- Hai acasa. Imi este frig si voi raci.
Aprob din cap si pornim spre apartamentul nostru. Se parea ca Londra nu se schimbase, cat timp am fost plecat. Poate un magazin sau doua s-au deschis pe bulevardul principal, dar in rest nimic. Linistea a inceput sa se instaleze intre noi doi, dar eu am alungat-o intreband-o cum si-a petrecut timp in lipsa mea. Mi-a raspuns putin sec si ironic: plangand si invatand. Plansul era ceva obisnuit pentru mon petit ange rose(2), dar invatatul ma cam indoiesc, dar ma rog. Dupa putin timp am ajuns acasa si eu am luat-o in brate si am purtat-o in baie. Am inchis usa bai si am dat drumul la apa fierbinte in cada. Ii soptesc la ureche, ca vreau sa facem baie impreuna si apoi o sarut usor pe buze, gustandu-le. Aveau gust de ciocolata si capsuni. Ii dau jos hainele, lasand-o doar in niste bikini negri. Imi scot si eu hainele, dar nu si boxeri negri. Intru in apa fierbinte si o trag si pe tanara dupa mine.
Sakura imi zambi usor si ma saruta pe buze. Imi bag mana in parul ei, adancind sarutul, in timp ce mainile ei, ma mangaiau pe spate. Atingerea ei calda si timida, imi producea fiori in tot corpul.
- Gaara ce este asta? Ma intreba putin panicata, urmarind o linie pe spatele meu, cu degetele.
- Linia aia? O intreb eu, incrutandu-ma usor.
- Da.
- O cicatrice. O katana m-a taiat superficial pe spate. Eram putin ametit, cand am capatat-o.
Rozalia ofta putin suparata si apoi ma ruga sa ma intorc cu spatele la ea. Ma intorc si ochii ei, vad cu groaza, cum aceea linie se intinde de la umarul stang pana la bazin, in partea dreapta, despicandu-mi spatele in doua. Simt cum ceva cald, imi atinse cicatricea si imi dau seama, ca buzele ei, o urmareau, doar mana la jumatatea spatelui si de acolo, cu degetele, tremuratoare. M-am intors spre ea, si am incept s-o sarut si sa-i mangai fiecare particica a corpului ei. gustul corpului ei, ma imbata si atingerile ei, ma faceau sa-mi pierd capul.
Dupa o ora, iesim din apa, ca s-a racit si apoi ne-am pus in pat. I-am spus sa nu-si ia nimic haine la ea, ca vom cumpara din America. Sakura aproba si isi puse capul pe pieptul meu, adormind....

Dimineata veni cam repede, dar asta e. Ma trezesc primul si fac un dus rece pentru a ma trezi, apoi am trezit-o pe ingerasul meu. Ii spun sa se pregateasca, ca avem un avion de prins. Abea s-a trezit, dar o incanta foarte mult sa vina cu mine in America. Dupa ce si-a facut dusul si apoi s-a imbracat. Am plecat spre aeroport. Taximetristul era destul de bine-dispus, ca ii mergea gura, ca la o moara stricata, vorbind, vrute si nevrute. Dupa jumatate de ora de petrecut cu taxiul in traficul infernal de dimineata, am ajuns la aeroport.
Dupa ce am trecut de prostiile alea de dectetoare de metale, am urcat in avion. Ne-am asezat pe scaun, tanara si-a pus capul pe umarul meu, privind pe fereastra de langa mine, in timp ce eu, ma jucam cu degetele ei. Ai sa vezi Sakura, ce viata minunata este in New York, ca nu ai sa te plictisesti niciodata...

Dex:
1. merde de chien = caca de caine
2. mon petit ange rose = micutul meu ingeras roz
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)