Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Forţele Răului Absolut RPG [ playground ]

#31
Am ridicat o sprânceană, “Daa, taman eu.” apoi am rânjit ușor, azvârlind prosopelul pe marginea suportului de vase. Chiar mă măgulea puțină atenție. Nu primisem multă la viața mea, cu atât mai puțin în dimineața aceasta; asta dacă nu pui la socoteală situațiile neplăcute și stânjenitoare de care dau mai toți copiii la un moment dat.
― Nu se cere pe aici. Sunt Abel, m–am recomandat eu sec, deschizând frigiderul ca mai apoi să fur un degețel de frișcă de pe ce a mai râmas din prăjitura doamnei Talbot. N–ați văzut nimic, am mai adăugat eu, chicotind când m–am întins să șutesc un fursec stingher din cutia de carton din spatele cofragelor de ouă.
“Ah, femeile astea nu știu să ascundă absolut nimic!” m–am gândit eu când mi–am infipt dințișorii în gustarea mea din cereale. M–am strâmbat oleacă dar mi–am zis că asta e cam toată treaba cu dulciurile pe aici.
― Mm, zici că–i piatră, am închis ușa frigiderului cu o mișcare iute. Oricum, voi ce mai ziceți ?

[Imagine: th_1010816khaq7tqehz.gif]

OOC : Derek sau Cara .
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

#32
- Încântat de cunoştinţă.
Nu îmi stătea în fire să vorbesc mult, dar nu puteam să rămân nici prea nemernic la tipa cea nouă în fond cu toţii am avut un început şi dacă o făceam şi eu să se simtă ca dracu aveam să mă cert iar cu Gill pe tema socializării şi să îmi dea să iau pastile de parcă aş fi bolnav grav încât să nu mai pot sta fără ele.
- Eu o să mă retrag dacă nu vă supăraţi. Aveţi nevoie de ceva, ştiţi unde mă găsiţi sau îi transmiteţi lui Simon.
M-am ridicat de acolo sperând că nu îmi vor pune întrebări sau mă văr opri doar pentru a mă interoga. Nu eram un fan al socializării. Doar daia am fost adus la sanatoriul Lyle.

occ : cara sau abel
-

#33
L-am privit cum pleaca, dar nu m-am putut abtine sa nu il intreb:
-Stii Derek... As cam avea chef de un basket. Cum tu ai spus ca te retragi, esti draguti sa il intrebi pe fratelel tau daca vine? Apoi m-am intros spre Abel. Ce zici?


OOC: derek sau abel
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#34
Am tresărit ca arsă auzindu–i numele. Doar un nume.
― Ăăă, ce ? Da, daa, sigur, de ce nu, lui îi place să joace basket, corect ? m–am oferit eu să argumentez, dând din umeri.
M–aș fi oferit să joc și eu dar mi–am înghițit propunerea. Poate mă făceam de râs în fața lui; asta având în vedere înălțimea mea. Ei, dar na, sunt destul de zănatecă cât să le șutesc mingea și poate s–o și zvârl în coș o dată sau de două ori.
— Poate mă bag și eu.

[Imagine: th_1010816khaq7tqehz.gif]

OOC : Derek sau Cara .
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

#35
M-am ridicat de la masa si am spus:
-Sa-l intrebi te rog pe Simon daca vine la basket. Abel, eu merg in curte sa arunc la cos.
Am luat-o spre curte, sperand ca Abel sa vina. Chiar aveam, nevoie de o conversatie si de cineva cu care sa joc basket.

OOC: Cara sau oricine
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#36
- Sigur de ce nu.
Poate aveam să o revăd pe Chloe. L-am chemat pe Simon şi aşteptam să văd dacă doreşte să vină. Eu deja mă aflam pe teren şi puteam să mai adaug pe cineva echipei dacă tot eram aşa mulţi doritori.
Niciodată nu refuzam un meci interesant de basket mai ales când oponenţii erau la fel de interesanţi.

OOC : who wants
-

#37
Aflându-mă singură pe teren şi pierdută în gânduri, mă uitam la stelele acelea arzătoare, pe care le adoram. Dar am fost smulsă din lumea mea de paşii care se auzeau pe asfalt. Mi-am ridicat privirea brusc şi am zărit-o pe Cara, în urma ei stând încă o fată.
M-am ridicat de pe jos şi m-am îndreptat spre ele:
- Ce faceţi aici fetelor? am spus bucuroasă, dar şi puţin deranjată.

Occ: Cara sau Abel
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#38
-Ne gandeam sa jucam un basket. Ii asteptam si pe ceilalti sa vina, iar eu o sa arunc la cos intre timp. Ai vrea sa ni te alaturi?
Eram foarte entuziasmata ca vom juca basket. E unul dintre lururile pe care le ador sa le fac. Asta si cantatul la chitara. O priveam pe Chloe si speram sa spuna da.

OOC: Chloe sau oricine
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#39
Ceilalţi? O Doamne! Asta înseamnă că vin şi băieţii?
- Păi, sincer draga mea, nu prea ştiu să joc basket. Sporturile nu sunt punctul meu forte, dar accept. Hai să aruncăm la coş de câteva ori să văd dacă nimeresc.
Cara mi-a pasat mingea şi am aruncat-o la coş dintr-o poziţie nu prea plăcută. Cum era de aşteptat nu am reuşit să o fac să intre prin acel cerc.
I-am pasat mingea Carei, dar ea mi-a dat-o înapoi. Ok, mai încerc o dată. Dar nu am mai apucat să arunc, căci Derek mi-a luat luat-o din mână.
- Hei! Ce crezi că faci? l-am întrebat eu.

Occ: Derek.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#40
- Joc, nu vezi ?
Am început să arunc la coş apoi să-i pasez Carei. Nu puteam să fiu chiar aşa evident de faţă cu ceilalţi din sanatoriu. Ar fi început precum acei adoelscenţi din liceu care sar pe tine cu întrebări dacă îţi place de cineva.
Discreţia era numele meu. Mă rog nu era, dar aveam dreptul să-l iau dacă nimeni nu se oferise până acum. Am pasat apoi lui Chloe. Aşteptam însă mingea cae părea că nu mai vine.
- Deci ?
Vroia să-mi spună ceva oare?

OCC : who wants
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ForÅ£ele Răului Absolut RPG Flash 21 9.001 06-12-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)