Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Forţele Răului Absolut RPG [ playground ]

#11
Cara:

M-am descis sa ies insfarsit din camera, sa pot speria lumea. Datorita infatisarii mele putin diferite, cu parul rasta si piercing-urile pe care le avean in nas , in buza si in sprancene ma facea sa cred ca nu voi fii acceptata... Ce tot spun! De cand imi pasa mie de ce cred altii. Mereu m-am simtit ciudata fata de ceilalti din jurul meu, dar mie imi placea. Ma indreptam spre sufragerie, unde era ceva lume. Am ezitat in prag, dar pana la urma m-am dus spre canapea
unde era o fata. I-am zambit si am spus:
-Si ce vedem ?

OOC Octavia sau oricare

[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#12
OOC : Era vorba că postează boss, dar bănuiesc că se va trece cu vederea .

[Imagine: th_1010816khaq7tqehz.gif]

M–am pomenit cu minunea lângă mine și am mai tresărit o dată, simțindu-l pe pipernicitul ăla nemernic Percival cum începea să mă muște de piept, – al naibii șoarec, – spre a mă anunța că femeie ai grijă că eu o să pic !, așa că i-am băgat codița năzdrăvană înapoi în buzunar înainte ca altcineva să îl vadă.
Mi–m fluturat mâna cu nonșalanță și am mormâit un :
— N–am habar, dar pare șmecher.
Tot timpul ăsta îi număram piercing–urile și înjuram în sinea mea. Frăție ce mi–aș fi dorit și mi se permită să mă “găuresc” așa frumos, zău — e foarte mișto. Însă cu o mamă ca a mea de unde. Mă și miram cum o fi a ei, de a lăsat–o să se înfrumusețeze astfel. Mi–am căscat gura să mai zic ceva, apoi am dat din cap.
— Drăguț pierce. Și toate celelalte — interesantă coafură.
Mi–am mușcat buza de ciudă, ciudă că eu nu am avut accesul la asemenea modalități anarhiste de exteriorizare. Mereu mi s–au părut fascinante.
— N–am făcut cunoștință, nu ? Nu, mi–aș fi amintit sigur; — apoi am încuviințat ușor în chip de salut și mi–am afișat numele încrezătoare.

[Imagine: th_1010816khaq7tqehz.gif]

OOC : Shadow.Kiss cred, sau oricine. Iartă–ne Snow., Lynn .
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

#13
Am aşteptat răspunsul de la Derek timp de cinci minute şi nu l-am primit. Aş fi vrut să-i dau una pentru a-l trezi la realitate şi să-mi zică ce are de gând, dar bănuiesc că nu vrea să mă supere şi mă lasă să ghicesc eu cam ce ar vrea. Evident foamea se pune înaintea plimbării noastre. Nu că mie nu mi-ar fi foame, dar nu aveam chef să stau la masă.
M-am îndreptat către Tori şi o fată care arăta destul de ciudat, cel puţin la prima vedere. Nu am de ce să o judec, în fond nimeni nu este normal pe aici, iar ea nu face decât să se exteriorizeze în faţa noastră. Am atins-o pe Tori cât de uşor am putut pe umăr şi am întrebat-o:
- Cine e noua ta amică?
Tori mi-a aruncat o privire rece prin care bănuiesc că-mi spunea să mă retrag, dar nu aveam de gând să o fac oricât de tare ar fi vrut.
Văzând că nu mă îndepărtez, mi-a zâmbit răutăcios.
- Ea este.. auzi dar de ce nu o întrebi personal? Eu am puţină treabă.
Şi zicând acestea s-a ridicat şi s-a îndreptat către Simon.

Occ: Shadow.Kiss
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#14
Ciudat... Si credeam ca eu sunt impulsiva.. Ma rog Mi-am indreptat atenitia spre fata care tocmai venise:
-Buna eu sunt Cara! am zambit si am adaugat Cine e tipa? Mi se pare putin...
Am lasta fraza in aer cu subinteles.

OOC:Snow
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#15
- Heh, să spunem că sunt încântată de cunoştinţă. Nu lua în seamă tonul meu ironic, am o mică problemă, dar să lăsam asta la o parte. Eu sunt Chloe.
M-am uitat la ea şi am examinat-o din cap până-n picioare. Excluzând piercing-urile era foarte drăguţă şi cred că o voi putea simpatiza. Nu e aşa de uşor să fi nouă, am simţit asta pe pielea mea. Pentru a ne mai destinde puţin am aprins televizorul şi i-am dat Carei telecomanda. Se pare că nu era nimic interesant în seara asta.
- Ei şi, îţi place de vreun băiat de pe aici? am întrebat-o din senin. Mă privea mirată, cu siguranţă nu se aştepta la această întrebare; iar eu sper să nu primesc un răspuns care nu-mi va plăcea. Mi-am aşezat mâinile pe genunchi şi am aşteptat să răspundă; îi lua cam mult să se gândească ...

Occ: Cara.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#16
Ma uitam mirata la Chloe. Mi se paru de la inceput o fata de treaba, dar imi placea si mai mult ca era directa. Zambetul mi s-a transformat in ranjet si am spus:
-Hmmm... Sincera sa fiu, nu prea le am cu baietii. Mereu ma ocoleau. Cred ca ii intimidam sau ceva. Eram fata cea ciudata, cu par rasta si cu pierce-uri care sta mereu singura si canta la chitara, am inceput sa rad si am adaugat: Sincer, mi se par destul de draguti ambii, insa coreeanul are ceva special. Poate din cauza ca sunt moarta dupa manga... Destul despre mine. Tu ai pus ochii pe cineva? am spus ridicand o spranceana.

OOC:Snow sau oricine
[Imagine: blue_exorcist_wallpaper_by_t1a60-d3nueum...1312183373]

#17
Bine, mă aşteptam la această întrebare, dar nu ştiu ce răspuns să-i dau. Să-i spun sau nu că pusesem ochii pe cineva? Cineva ale cărui sentimente nu le ştiu. Sunt doar necromantă, nu şi ghicitoare. Am privit-o în ochi şi am oftat. Apoi mi-am mutat brusc privirea spre Derek. Acesta mi-a zâmbit, iar în acel moment vroiam să îl îmbrăţisez. Ar fi mai bine totuşi să nu spun asta şi cu voce tare.
- Păi, sincer da. Am pus ochii pe cineva, dar nu aş vrea să spun exact despre cine este vorba, asta dacă nu este destul de evident. Şi îţi este foame?
Am încercat să schimb subiectul pentru a nu mă asalta Cara cu întrebări. Nu eram pregătită. M-am ridicat de pe canapea şi când m-am întors Derek se afla în spatele meu.
- S-a întâmplat ceva? l-am întrebat serioasă.

Occ: Derek.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#18
O cercetam atentă încercând să nu îi dau permisiunea în mintea-mi şi sentimentele mele. Mai bine încercam să o ţin oarecum la distanţă dat fiind că nu ştiam ce simte. Nu i-am răspuns aşa că am plecat din încăpere afară. Ştiam că mă va urma, dar am preferat să tac şi să nu mai spun nimic. Deja Talbot ne servise prăjitura aşa că am luat-o în mână şi am plecat afară. Chloe probabil se uita după mine, dar trebuia să-mi fac ordine în sentimente.M-am aşezat la umbra copacului unde mereu stăteam şi priveam orizontul în timp ce mestecam uşor. Deodată simt o prezenţă.

OOC : Chloe.

[ v-aş ruga să respectaţi OOC-urile ]
-

#19
Chiar mă îngrijora şi aveam de gând să-l scot din această stare. Mă privea mirat, deşi bănuiesc că se aştepta să fiu aici. M-am aşezat uşor pe iarba moale şi m-am sprijinit de copac. O bună bucată de vreme am stat în perfectă linişte, pe care începeam să o urăsc din ce în ce mai tare. Prăjitura din această seară nu mi-a făcut cu ochiul, deci porţia mea se află la locul ei.
- Derek.. am început timidă. Mă temeam de reacţia lui, pur şi simplu nu vroiam să râdă de mine sau să nu mă ia în serios.
A zâmbit aşa de frumos încât era să uit ce vroiam să spun.
- Eu te...
Nu aveam curajul să o spun. Ce e în neregulă cu mine ?

Occ: Derek.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#20
- Plac ? presupun că asta doreşti să spui aşa-i ?
Am simţit asta de ceva vreme, doar sunt vârcolac ce naiba, dar mă gândeam că dacă nu eram singuri nu puteam să facem lumină în ceaţa ce ne înconjura.


ooc : chloe
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ForÅ£ele Răului Absolut RPG Flash 21 9.168 06-12-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)