Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flori purtate de vant

#11
well, dupa cum ti`am promis princesito, am trecut si eu pe`aici>:)
pai capitolele au fost destul de frumoase, mie una mi`au placut:D
cred totusi ca mai aveti de lucrat la partea cu descrierea sentimentelor. Stiu ca probabil o sa ziceti "doamne, am pus atata descriere si ea mai vrea?"
`` Asta e! Dupa parerea mea descrierea cam lipseste in acest fic si mai trebuie sa lucrati si la partea cu dialogul. Mi se pare ca il folositi cam des, deci incercati sa mai reduceti din el.
Si actiunea mi s`a parut foarte grabita o.O ... lasati`o mai incet, n`o mai fugariti;)
De asemena am si lucruri buna...:)
imi place mult ideea ficului, aveti idei cat de cat originale dar mai trebuie sa le mai dezvoltati.
Sunt sigura ca daca va mai straduiti putin o sa va iasa cpitolele mult mai bune
spor la scris si Ja Ne:*
P.S. sa ma anuntati cand puneti nextu`:*

#12
Hye ^__^
Deci ficul vostru nu este unul ,, modern " ca să spun aşa , se aseamănă mai mult cu animeul în sine . Felicitări pentru asta.

Lucrul care m-a surprins cel mai tare este atitudinea şi personalitatea pe care i-ai dat-o Sakurei , vreau să spun este total diferită de anime . Nu cred că ai ales prea bine modul în care i-ai format această ,,personalitate " dar totuşi e ficul vostru , despre care nu pot spune că nu e bun ^_^ .

Chiar ar fi ideală încă puţină descriere , nu spun că nu ai avut de loc , dar totul ar ieşi mult mai bine . Încearcă să mai amplifici puţin ideile când încerci să descri un sentiment al personajului :-? sper că ţi-ai dat seamă de ceea ce vreau să spun ^__^

Acţiunea chiar a fost cam grăbită la final , asta e , se mai întâmplă ! Aveţi grijă să nu repetaţi aceaşi greşeală în următorul capitol.

Greşeli de tastare , au fost puţine , uite cele observate de mie:
pacalid-o-păcălind-o
busean-buÅŸtean
^_^ puţine :)) . Cred că vă pot felictia şi pe tine W felicitări în special pentru acest capitol ^_^

Tind să menţionez că prin comentariul meu nu sugerez că eu aş fi mai bună sau că sunt atotstiutoare şi îmi permit să te critic drastic,nu fac asta eu doar îmi exprim propia-mi părere.Acestea fiind spuse aştept următorul capitol.Spor la scris ^__^

BIG IMPORTANT LATER EDIT : :)) Nu uita sa pui spatiu dupa punctele de suspensie [..} Inca o data felicitarii ! > : D <


#13
Buna! Imi pare foarte rau ca nu am comentat pana acum, dar n-am avut timp... scoala asta!
In fine! Pai, ficul e dragut, chiar imi place, iar Pein e foooarte dragut:X
Uh, deci Misaki e fata despre care vorbea el, nu? Sper!
Pai naratiunea si descriere sunt ok, dialogul nu este sec, iar actiunea nu mi se pare grabita.
Imi place ideea si este foarte originala, cel putin, eu nu am mai vazut vreuna asemanatoare.
Pa-pa fetelor si astept continuarea! :*
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#14
Girls, scuzati-ne intarzierea insa am reusit sa aducem capitolul 4, care speram sa va placa. Acest capitol este scris din perspectiva lui Pain. Lectura placuta! Enjoi! Va raman recunoscatoare tuturor celor ce va ve-ti face timp sa lasati un com. ^^ Multam!




Capitolul 4- Te urasc!


Stau si privesc cum soarele maret apune lasand noaptea instelata sa puna stapanire peste intregul taram. Ador momentul disparitiei acestei lumini enervante de pa bolta cereasca.
Dupa ce dispare soarele, luminatorul vietii noastre, atunci imi dau frau liber dorintelor barbare! Iar acum e momentul cel mai prielnic de a-mi satisface setea.

Mi-ati venit in intampinare, sobolanilor! Nici nu stiti ce placere mi-ati starnit, si un ras malefic imi intrerupe maretul discurs rasunand in intreaga pestera. Mai devreme sau mai tarziu ve-ti pieri cu totii, si nu voi avea mila de nimeni!

-Maestre Pain, suntem inconjurati! Sursele noatre ne-au anuntat ca sunt cei din Konoha. Care e urmatoarea miscare?

Un ranjet criminal imi razbeste obrazul infierbantat.

-Stiu, i-am asteptat. Sa le uram un "bun venit!" cum stim noi oaspetilor nostri. Vor ramane incremeniti de surprinsi.

-Totul va fi dupa cum doresti Pain. Noi asteptam ordinele tale.

Hmm...Saracutii de voi, nici macar nu stiti ca ati fost descoperiti. Ma intreb cat timp ve-ti mai sta acolo ascunsi, serpilor? Sunteti niste lasi! Chiar trebuie sa va facem invitatie speciala ca sa intrati, dupa ce v-am aratat intrarea?
Abia astept sa inceapa macelul! Sangele curagand siroaie, capete taiate si multe victime imi provoaca cea mai mare placere. Asta imi provoaca acum placere: durerea.
Durerea ce si acum o simt in sufletu-mi deprimat o impartasesc, fie ca vor, fie ca nu vor cu toti cei ce-mi stau in cale. Suferinta ce-am trait-o dupa pierderea persoanei iubite nu-mi da pace, si ma macina tot mai mult. Doar ea, doar ea m-ar putea opri din nenorocirile astea! Dar cine stie unde se afla acum? Poate e moarta, sau daca e vie, cu siguranta nu as vrea sa vada ce-am ajuns. Ar suferi, si cu toate ca nu mai am inima asa cum spun multi, nu as vrea s-o vad distrusa de incapatanarea mea.

In sfarsit cineva face primul pas. Credeam ca nu se va mai sfarsi linistea asta. Ooo, vad ca a mai prins cineva curaj. Foarte bine, ma bucur!

Tineri luptatori, aici ve-ti simti adevarata frica si teama unde nicaieri altundeva nu le-ati mai simtit! E placerea mea sa va fiu ultimul oponent, iar ca dar va ofer sansa de-a muri ca marii eroi. Aveti curaj, si asta-mi place la oponent. Sa vad cum se zbate pentru a prinde cupa eroilor, si-a finaliza batalia, nemaicontand ranile adanci ce-i franjureaza carnea, imi umplu inima de extaz. Asta e adevaratul curaj, si ei incep sa guste din ea.

Un zambet satisfacut imi desfigureaza fata, si poruncesc sa-mi lase mie micutii curajosi, lasandu-i pe partenerii de incredere sa-si imblanzeasca fiarele Konohai.

Ma indrept sa-i intampin pe micii mei destoinici. Insa, unul dintre ei a fost prea prostut si mi-a cazut in capcana, ce rusine! Insa, a mai ramas unul in picioare. Poate ma voi distra cu ea...

-Sper ca tu esti un pic mai interesant decat prietenul tau jalnic! Hai, nu fi asa timid dupa ce ai venit cu atata curaj sa ma infrunti. Tocmai acuma ti-ai gasit sa te rusinezi? Arata-ti fata micut ninja, sunt sigur ca ne vom distra de minune impreuna!

Si, in sfarsit, micutul rusinos isi descopera fata delicata ca cea a unei fete. Dar, mi-e destul de cunoscuta, seamana atat de bine...Dar nu, nu poate fi ea! Nu are ce cauta ea aici!
Fata se uita la mine socata de parca as fi omorat-o deja.

-Tu...reusi sa spuna dupa o lunga liniste. Tu esti conducatorul acestei mafii? Nu pot sa cred! Si incepu sa rada in hohote mai sa cada pe spate. Pain! Hahaha! Dar dintr-o data se opri din ras privindu-ma cu dispret. Cum ai putut sa faci una ca asta? Ai renuntat la o prietenie pentru mafia asta scarboasa de ninja, ce-s fara mila si sunt mai rai ca demonii? Si pe deasupra mai esti si conducatorul lor! Bravo, nenorocitule! Uite in ce hal ai ajuns! Esti la cheremul tuturor, toti isi bat joc de tine. Nu esti altceva decat un gunoi ratat al unor animale, bestii. Iti place? In loc sa detii si tu un nume maret printre popoare, ai ajuns de toata mila. Esti cel mai mare prost, Pain! Criminalule! Asta ai ajuns. Sincer, imi este mila de "pozitia" ce-o detii. Ha! Cum am putut sa fiu oare atat de oarba? Ma intreb cum de nu mi-am dat seama ca tie iti place sa-ti fie luat in deradere numele? Cum am putut sa sper ca esti mare, cand tu esti un criminal si un excroc? Banuiesc ca animalutele tale sunt foarte fericite sa-ti aiba compania, pacat ca nu gandesc prea mult. Roaga-te sa scapi cu viata ratatule! Vei plati cu varf si indesat. Nu uita asta: oriunde vei fugi, eu tot te voi gasi! Insa, nu cred eu ca esti atat de las "domnul fara inima"

Vocea mi-a impietrit, ea continua sa vorbesca ranindu-ma, insa eu tot nu-mi pot reveni din soc. Am ignorat avertismentele si uite ce s-a intamplat: o catastrofa. Nu-mi pot explica cum a ajuns ea in Konoha. Cum? De ce? Si de cand? Atatea intrabari fara raspuns. Dar mai tare ma doare ca a vazut in ce stare am ajuns. Sangele imi clocoteste in vene, simt ca nu mai suport atatea insulte. Imi vine sa-i trag o palma ca s-o invat minte. Cum isi permite sa-mi vorbesca de parca mi-ar fi stapana? Cata nesimtire! Nu pot sa cred ca s-a schimbat atat de mult! Vreau s-o ranesc, dar nu pot. Unde a fugit bestia din mine? Cand ii intalnesc privirea ma apuca fiorii si totusi, parca am sentimentul ca nu vreau s-o mai vad. Sa schimbat atat de mult, unde a plecat inocenta cu care ma priveai acum ani in urma? Amintiri trezesc in mine multa durere neinteleasa. Vreau sa dispara din calea mea, ea imi e un obstacol, si-l voi trece cu orice pret. Trebuie sa suport, doar sunt liderul Akatsuki. Nimeni si nimic nu va sta in calea suprematiei mele. Nici teama, nici iubire, nici mila, nimic. Toate acestea pentru mine NICI NU MAI EXISTA.


acesta a fost capitolul... sper ca va placut ^^
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#15
ooooooooooooo my sys mersi ca mi-ai zis:*...si se pare ca am ajuns prima..asa sa revenim..acest capitol un pic cam sadic, nu crezi?:)) si mi-a placut, desi urasc asta:)). greseli nu ma vazut si regret ca nu am comentat de la inceput:(. scuze:(....asa sa revenim...imi place cum ai descris si dialog nu e sec. Intrebare de unde se cunosc ce-i doi? Au de gand sa se raneasca fizic sau doar sufleteste? Mistere peste mistere..scooby doo unde esti tu?:)) sunt nebuna:)) deci am zis: Imi place:love:
astept nextu, sunt foarte curioasa..anunta-ma te rog cu o cireasa in vaf :pls:
scuze ca e asa scurt comul, dar mi-e cam somnic
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#16
Ello dears ^^. Multumesc ca m-ai anuntat Lary ^^. A fost un capitol foarte interesant drept sa zic. Ce malefic e Pain xD. Ahh, il ador. Si ce atitudine a luat Sakura. Ieee nu mai e Sakura cea plangacioasa xD. Si Pain [din nou] e asa... asa... asa... doh nu gasesc cuvantu. Mi-a placut foarte mult capitolul asta. Ai descris atat de frumos incat imi pare rau ca s-a terminat asa repede. Un next mai mare nu puteai sa scrii?:)) Deci cum spuneam descrierea a fost perfecta, naratiunea la fel de frumoasa ca descrierea, actiunea nu a fost grabita si dialogul nu a fost nici pe departe sec. Greseli de tastare parca am vazut dar nu sunt grave asa ca nu ma leg de ele. So, atat am avut de zic. Criss astept sa ne aduci nextu si poate ma anunti si pe mine cand il pui. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.246 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.758 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  Memoriile unei Flori Ymequa 12 7.117 10-04-2011, 05:41 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dragoste purtata de vant Monica Wksv 24 10.796 22-06-2009, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)