Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Filmele Horror ....coincidente in timpul vizionari

#11
eu ma uitam intr-o sambata seara la one last call . lumina inchisa sistemul dat destul de tare singur acasa tot tacamul
era asa absorbit de film cand a inceput sa sune telefonul meu m-am speriat asa de tare incat asa din instinct l-am luat si l-am aruncat de perete 21 si minune inca mai functiona

#12
M-am uitat aseara la un film si era lumina stinsa. Deodata s-a auzit usa de la intrare cum se deschide [stiam ca mama e in bucatarie] si in secunda doi eram dupa canapea cu perna in brate24 mama ce tare a fost.
Pana la urma s-a dovedit a fi matusa mea care a venit in vizita [la 11 jumate noaptea]...:d in orice caz a fost tare

#13
Lol si mie mi s-a intamplat la One missed call.

Trecut de 12 noapte...un vant groaznic afara ma miram cum de mai e curent..eu cu o amica ne uitam la film...ea crispata major pentru ca nu ii plac filmele de groaza
Tipa primeste mesajul...eu cu ochii in P.C mama mama ce pateste aia....colega mea imi strangea piciorul ca disperata....cineva o urmarea pe tipa...adrenalina la maxim ma gandeam hai ma o data omoar-o pe aia...colega mea se uita intr-o parte...un moment de liniste...tipa tipa tipa si colegamea...iar liniste si deodata incepe telefonul sa sune.....ring ring ring ( am o sonerie urata o melodie de la Manson care mi se pare amuzanta) in momentul acela am tipat pana mi-au sarit plamanii 21...colega mea era in pat aproape plangand si mi-a zis ca in viata ei nu mai vine sa doarma la mine 21 singura data cand am patit asta la un film in rest totu bine ( yey)

#14
Păi, mă uitam la ,, One missed call " =.=, nu era chiar aşa de scarry, în unele faze totuşi îmi venea să o iau la fugă şi o urăsc pe fetiţa aia mică care a cauzat tot dezastrul ăsta. În fine şi mi-a sunat telefonul, nu am vrut să răspund = )), aşa că l-am lăsat să sune până i-a cântat cucu'. A doua zi ştiu că am ieşit cu ' Sumire ' afară şi am fost în mall să mâncăm ceva. Vorbim noi ce vorbim şi se aude melodia aia ciudată =.= [ era o melodie specială pentru ăia care urmau să moară peste două zile ]. Îmi venea să o iau la goană, dar ea a început să radă şi am coborât pe scările rulante la parter pentru a intra în ' Diverta ' . Acolo ea avea o melodie asemănătoare pe telefon cu cea din film şi a pus-o când eu eram cu spatele, am început să ţip şi toată lumea se uita la mine o.O".
:bye:
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#15
Sincer le iubesc!Iubesc filmele horror,probabil unora nu leplac dar nu-mi pasa, eu le ybesc:X
Aseara m-am uitat in reluare pe net la un film care a fost pe Kanal D, Demonul zapezii, yeti cred 4
A fost super tare, mai ales faza in care dihania aia a aparut in fata la cercetatorii aia la inceput 38,
Si tot se auzeau zgomote, m'am dus cat era publicitate pe hol sa vad ce se auzea si surpriza, era fratemeu venise de la iasi si purta un hanorac alb,zau daca nu credeam ca ie chiar yeti,am tipat cat am put si m-am aruncat in pat imediat ce am ajuns in camera 24

#16
Vaaiii...Am păţit-o şi eu! Stăteam şi mă uităm cu prietena mea cea mai bună la "The ring". Era momentul când vedeam caseta aceea întreagă. La vreo 20 secunde după ce am văzut caseta a sunat telefonul. Groază! Am ţipat şi am ieşit pe hol de frică! În final ne-am făcut curaj şi ne-am dus la telefon . Sunase mama prietenei mele în cel mai prost moment posibil. Cred că a fost cel mai înfricoşător moment din viaţa mea!
[Imagine: 25rd0nd.jpg]

#17
Mi sa intamplat si mie.... eram cu o prietena.... Ne uitam la un film( bunika stie cum se cheama) in care era tipul ala cu o masca de "moartea" si omora oameni dintr-un liceu( era filelist inchis si nu puteam descarca filme misto4) In momentul cand o tipa din film raspunde la un telefon si ucigasul spune:"Draga mea,ai raspuns? Te voi omora" si atunci o omoara pe tipa aia.Pac incepe sa sune telefonul.Eu... batman raspund la telefon fara sa ma uit cine era.Din telefon se aude: "Draga mea..." Cand am auzit asta am inchis telefonul si am tipat asa de tare ca a acoperit sunetul facut de difuzoarele date la maxim21
A doua zi am aflat ca cea care ma sunase era mama si vroia sa ma intrebe:"Draga mea,ai inchis geamul din balcon ca afara ploua cu galeata" 21 N-am sa uit faza vre-o data21
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#18
Pai eu am urmarit multe filme horror si thrilere.Da,le ador..4 Ma uitam la '' BOO'',a fost un film grozav,intr-adevar,cu toate ca nu ma sperii eu asa usor...Nu cred ca e vb de coincidenta in cazul meu39 Ma uitam linistita la film,nush cat era ceasul,parca 11 si cv si primesc dintr-o data un apel,ca telefonul nu dispare de langa mn21 Frateeee,chiar era nevoie sa sune in acel moment?!L-am blestemat de sute de ori pe ala' care sunase.Raspund la telefon si nimic:''Ce dracu'?!'' atunci,chiar m-am speriat,adica va dati seama cum e sa fi intrerupt in mijlocul unui film horror!m-AM cam speriat,avand in vedere faptul ca eu chiar eram atenta acolo..si tipu' de la telefon statea si ca mutu'.21 nici acum nu am aflat cn era respectivul..39

#19
(14-07-2009, 04:05 PM)Dizzy A scris: Hey guyz3.
Marfa coincidente cu filmele astea horror.Acum,sa va spun si eu patania mea:
Eram acasa la o prietena,la sysul meu Naraku no hana si ne uitam la uun film de groaza, "The grudge".
Era o faza in care The Grudge(care este un personaj) mergea pe gresia alba unui spital,incercand sa-l prinda pe unu.Era asa cu fata alba si corpul plin de sange,de ti se facea scarba X_x.
La un moment dat,am iesit din camera lu' sysu ca sa iau popcorn si,cum ea pe hol are gresie alba si este destul de intunecos noaptea,mi s-a parut ca il aud pe The Grudge cum maraie si vine dupa mine.
Am dat sa fug,dar nu stiu cum m-am impiedicat si am cazut cu popcornul in capul meu.Aveam impresia ca tot vine dupa mine,pana cand sysu a iesit din camera cu replica ei minunata:
-ce ai,Anda??Te-a apucat tampeala?ce dracului ai fata asta speriata?...pe cuvant de onoare,zici ca l-ai vazut pe The Grudge pe hol
24) am ras la faza asta dea crapat gresia alba,nu alta.

Copilu', scuza-ma ca te abordez, da' am vazut si eu filmul si am facut pe mine de frica(am vazut toata seria: The grudge 1, 2 si 3) si tin sa te contrazic ca pe acea persoana nu o chema asa, ci o chema Kayako. Iar daca stai sa cauti pe net, o sa afli ca din traducere din engleza in romana ,,grudge" inseamna ,,invidie". Nici eu nu stiam asta dar am cautat.
In fine, sa povestesc acuma si eu ceva legat de momente de genu': Ma uitam la ,,The ring", stiu ca nu e cine stie ce film, dar sa va zic faza: cum in film tema era o caseta pe care daca o urmareai iti suna telefonul si iti zicea cineva ca mori in 7 zile, imediat dupa ce s-a terminat scena aia cu caseta, adica tot ce era pe caseta, ce credeti? Imediat imi suna telefonul20 Sa raspund, sa nu raspund, apelantul se identifica cu numaru' lu' tata, da' nu aveam tupeu sa raspund, da' cand raspuns el de colo: ,,Hai salut, zi si mie lista de cumparaturi pe care a facut-o maicata4"

#20
Mi s-a întâmplat o chestie de-asta când o prietenă a dormit la mine într-o vineri. Eh, am zis să ne uităm la fenomenii stranii că deh! până la urmă nu e cine ştie ce aşa de groază.
Ne-am băgat noi în pat, cu punga de seminţe şi sticla de Cola lângă şi am dat drumul la TV [nu înainte de a închide lumina]. Stăm ce stăm, apare fantoma unui copil, eu căscam pe acolo şi numai când mă uit la uşa de la dormitor şi văd că se deschide aşa, înceeeet. Băi, numai când am început să ţip şi să trag de prietena mea. Şi faza e că ţipam în aşa fel încât prietena mea credea că-mi bat joc de ea şi s-a ridicat să se ducă să închidă uşa şi de ce dă? De sorămea de 4 ani care stătea în fund în faţa uşii. =]]
[Imagine: 2z7exb6.png]
Tnx, Tox!<3

Lăv mai femili :]]:
Fiică: Beki
Soţia: ♪ Ąѕђą ♪
Mama Soacră: Tweety
Cumnăţica: Ame

My fic: Hypnose; My drawings; My photos



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Horror Stories Robb'™ 4 4.086 17-07-2011, 08:43 PM
Ultimul răspuns: Robb'™
  Horror clips - sau clipuri de speriat copii. Ma'eth 3 7.269 11-08-2008, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Melyeter


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)