Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Horror Stories

#1
Am deschis acelasi topic pe alte forumuri si pot spune ca am aut succes.Eu le dau copy-paste,unele sunt chiar oribile si nu am nici cele mai mici intetii de a le reciti Gomenasai.

1)de cand am fost in concediu am inceput sa vad lucruri. am inceput cand eram pe drum in masina, am vazut un barbat care a avut un accident de motociclete care ma privea, apoi intr-un cimitir l-am vazut timp de 2 secunde apoi a disparut si de multe alte ori, acum cred ca ma urmareste pentru ca si daca nu l-am vazut am simtit ca este in apropierea casei si de cand am iesit pe usa casei nu am mi putut face doi pasi pentru ca eram ingetata de frica . inca nu-mi vine sa cred ca am fugit ca un copil mic inapoi in casa dar toyusi sant convinsa ca am facut ceea ce trebuia. credeti k sunt un fel de mediumpentru ca de atunci m mai vazut tot felu de persoane(cunoscute) muriind, cred ca au fost un fel de avertismente. eu nu prea stiu ce sa fac.

2)Eram intr-o zi pe strada cu un prieten de-al meu mergeam la un pod unde ne place de obicei sa ne uitam in jos la apa si sa mai vorbim una alta.Treaba e ca in drumul spre pod e un bloc parasit.La etajul 2 scrie 666 pe toti peretii acelui etaj.Asta nu e infricosator,cand am vazut m-am gandit ca e o farsa.Apoi,a 2-a zi treceam din nou pe acolo si la etajul 2 am vazut un om spanzurat si dintr-o data i-a cazut capul.A venit politia,a venit ambulanta,dar tot nu s-a putut descoperi ce legatura are.Dupa vre-o saptamana,2 ,treceam pe acolo (cu teama) si la parter am vazut un zombie,ceva de genul fara o mana care se tot plimba de colo colo...Am murit de frica atunci,am fugit direct acasa si nici ca am mai trecut pe acolo.

3)Era o familie formata din sot, sotie, fetita lor si un catel. Aceasta locuia la bloc la parter. Intr-o seara parintii fetitei au vrut sa se duca la o petrecere si au lasat-o pe fiica lor si catelul acasa cu o bona. Parintii i-au zis bonei sa incuie toate ferestrele si usa de la intrare ca la parter nu stii niciodata cine mai sare un geam ...Asa a facut bona imediat dupa plecarea sotilor. Se facuse 11 noaptea si era timpul sa se cuce fetita. Bona a dus-o in camera ei a bagat-o in pat.. a invelit-o iar cainele s-a bagat sub patutul fetei. Bona s-a dus in sufragerie si in scurt timp au adormit si ea si fata. Pe la 1 noaptea se aude picurand apa. (Stiti sunetul ala care de multe ori te sperie "pic, pic, pic" Fetita s-a trezit, s-a sculat din pat sa vada de unde curge apa! Se ridica in picioare, baga mana sub pat sa vada daca mai e catzelul ei si acesta o linge pe mana. Fetitza se duce la baie .. aprinde lumina si vede ca nu e strans bine robinetul. Il inchide si se duce dupa aceea inapoi in pat. Adoarme pana pe la vre-o 2-3 cand iar aude sunetul acela "pic, pic, pic". Fetita se ridica din nou din pat si baga mana sub acesta. Atinge catelul si acesta o linge pe mana. Fata se duce iarasi la baie vede ca robinetul e bine inchis dar sunetul tot se aude. Se duce apoi la baie si vede ca aici curg picaturile din robinet. Inchide bine robinetul si se duce iar in pat. Adoarme din nou dar pe la 4 dimineata (parintzii tot nu ajunsesera acasa) iar se aud picaturi curgand. Fata se ridica iar din pat... baga mana sub el. Vede ca o linge cainele. Se duce la baie - robinetul inchis. Se duce la bucatarie - robinetul inchis. Fata intra in panica pentru ca inca se auzeau picaturile. Se hotaraste sa o trezeasca pe bona. Intra in sufragerie...se uita la canapea o vede p bona dormind...nu avea treaba...si deodata privirea ii este atrasa spre coltul sufrageriei unde era cainele ei spanzurat si injunghiat iar sunetul scos de sangele care lovea podeaua era "pic,pic,pic". Fetita nu mai stia ce sa faca...nici sa tipe nu mai putea...dar a reusit sa fuga inapoi in camera ei in pat. In pat, fiind invelita cu plapuma peste cap a vazut o placuta sau ceva pe care scria cu sange "Si oamenii pot linge"
Yaoi is like normal love,but the girls have no boobs,but they have penis.
[Imagine: BleachYaoi42.gif]

#2
Weell, poveşti de groază ! :X
Ţi-am spus deja că ultima a fost cea mai interesantă - captivantă după părerea mea. <3 Şi, deşi nu mă sperii eu atât de repede, am simţit acei fiori specifici când am citit cea de-a treia poveste. *laughs*
Revenind. ^^
Ai mai putea lucra un pic cu descrierea şi exprimarea - dar ofc, sunt de pe alte forumuri; acum ai mai evoluat. :] . Btw, a doua poveste mi s-a părut un pic banală şi copilăroasă [ nu te supăraa >_< ], poate din cauză că ai început cu ( , ) clasica frază de început " Eram într-o zi... " ; la fel şi la ultima - daar, i love that story. ;x

Anyway, mi-au plăcut. Grăbeşte-te şi mai adu`. *hugs for u*

Xoxo Music xD.

#3
O poveste reala pe care am auzit-o de la un prieten. El are 15 ani si munceste la tara la o familie. adik are grija de animale si altele. Si intr-o noapte dupa ce termina el de muncit (nus tiu ce ora da era bezna afara) pleaca acasa, merge pe drum normal si pe urma tre s-o ia pe ulitza (rodina) unde nu e lumina decat cea reflectata de luna. Merge el ce merge pana ajunge km pe la jumatatea drumului si trebuie sa treaca calea ferata numai k el nu trece deoarece aude ceva in spatele lui, ceva foarte tare, un zgomot de animal da foarte ciudat, de nedescris (ceva in genu de o combinatie a mai multor animale). Acesta se intoarce si vede in spatele sau dupa gardul din stanga lui o "creatura", era un fel de animal, un fel de lup numai k mult mai mare cu picioarele foarte lungi si indoite invers (nu mai stiu ce culoare avea exact). Imediat ce l-a vazut s-a speriat si a inceput s-o ia la fuga, in acelasi timp uitaandu-se in spate si vede cum "creatura" incepe si ea sa alerge da din sarituri adik sarea vreo 20-39 metri de o data si cand ajunge la garda isi ia avat si sarea pna peste gardul din cealalta parte adik extrem de mult. Noroc k prietenul meu statea la prima casa de langa linia ferata si a ajuns repede si s-a inchis bine in casa. Apoi mi-a spus k cik cainele a latrat toata noaptea de parca turbase si k auzea intr-una batai la usa si la geam si diferite zgomote ciudate. A doua zi dimineatza cainele umbla prin curte lantul in care era tinut disparuse...

Mi-a povestit o prietena de-a mea ca langa casa bunicii ei era o casa mareee si veche iar in curte in fiecare zi (indiferent daca era zi sau noapte) statea o batranica si ii privea pe cei care treceau pe langa curtea ei... in fiecare noapte pe la ora 20:00 din casa se auzeau zgomote ciudate... acum cativa ani batranica a murit iar un om a cumparat casa. sub podea(dupa ce a desfacut-o) era PLIN de oase si de scheleti...

poveste 100% reala... mia povestit o colega de-a mea...3 prieteni de-ai ei se jucau intr-o seara cu un set de vrajitorie(adica ei intrebau ceva si jocu ala raspundea). unu a pus o intrebare si jocu a raspuns gresit. o fata (tatal ei era chimist) a zis ca daca jocu ghiceste cate eprubete sunt in casa 2 dintre ei o sa moara iar ea se va face ghicitoare in palma... jocu a zis 7. ei au cautat in casa si au gasit 6. in fine, au terminat jocu si au plecat toti acasa...a doua zi fata aia a gasit inca o eprubeta in baie...deci in total 7 eprubete...acum 3 ani cei doi baieti din poveste au terminat liceul Radu Negru din Fagaras si au murit intr-un accident de masina iar fata e ghicitoare in palma...

Deci va voi spune o poveste reala....
acum 2 ani am fost la un cimitir in cautarea fantomeloar dar in loc sa dau de o fantoma am dat de diavol....
Plimbandu-ma prin cimitir am vazut un cavou interesant cu sculpturi de piatra ca niste monstrii am stat acolo pana cand am auzit un sunet iesind de acolo, mi-am spus ,,asta e sansa mea!'' am intrat acolo cu zambetul pe buze =D dar am vazut ca ceva stralucea albastru si am coborat fascinat acolo am vazut o creatura neagra cu coarne rosii si cu gauri la ochi care venea spre mine speriat mi-am facut cruce cu limba si chear dc eram app paralizat am fugit in urma mea usa cavoului s-a inchis brusc dar dupa ce eram departe de acolo am realizat ca nu era nici un sicriu in cavou si mi-am zis,,acolo este satana in persoanaaaa!!!!'' si nu am mai intrat in acel cavou pe timpul noptii

probabil ce o sa va spun akm nu o sa ma credeti dar o sa incerc sa va rog sa ma credeti ptr k ceea ce o sa va zik este ffff real si adevarat mai ales fff infricosator!!! niciodata sa nu iesiti singuri afara in casa dupa ora 11:20 seara!!! bunicul meu mia povestit de cand era el in armata ca oamenii se rugau la padureana si la alte spirite rele faceau blesteme numai pentru a le invoca sufletul spiritelor sau mortilor ptre a le aduce copii din armata! in fiecare noapte dupa 11:20 se auzea padureana zburand peste casa mea cum trajea soldatii vrajiti de ea si si auzea tipatul infricosatul l padurenei si al lantului cu care lega ea soldatii! o data bunu a facut palinca la horincia din sat si bine inteles ca a terminat noaptea! cand a venist spre casa langa un vecin Costel sa intalnit cu o femeie cu parul zburcit!!! bn inteles ca sa speriat dar totusi a intrebato daca are cv probleme! ea isi ascundea capul intrun capison murdar si vechi! ia zis lu bunu sasi vada de treaba si sa nu se lege de cine nu cunoaste ptr k nu se stie ce se poate intampla! bunu nu a mai stiut nimik si dimineata sa trezit la unchiul meu dupa casa!!!intro seara am iesit la WC seara dupa 12:00 !!! iar cum WCu nost era afara atunci si destul de departe am aprins becurile afara si a lecat cu lanterna la WC! dupa ce am intrat in WC bn inteles ca am lasat usa de4schisa pentru se vedea ma i bn lumina de pe stalp! intro secunda a explodat capacul care proteja becul si o lumina rosiatica a stins becul! a inceput un vant groaznic! cainii latrau ca nebunii si mi sa parut ca am vazut in fata mea pe un bunicul unui verisor cum se spanzura de stalpul unde era becul! iar in dimineata am aflat ca bunicul verisorului meu era spanzurat in sura de o ruda de la straf! dar ce este mai rau este ca baiatul bunicuylui a citit cv: ca daca puiio un borcan deasupra nasului mortului si il lasi pana noaptea la 12 ssi ii pui un capac o sa ii vezi sufletul si asa sa si intamplat! era o lumina verzuie fosforescenta iar dintro clipita lumina sa apropiat cu viteza de peretele borcanului si la spart.lumina a intrat in nasul bunicului si sa ridicat un mkoment! baiatul a ramas paralizat de frik vazandusi bunicul in picioare si vb k o voce satanik! intrun moment batranul a cazut si nu a mai fost vazut dicaieri ptr ca a disparut din senin!
Yaoi is like normal love,but the girls have no boobs,but they have penis.
[Imagine: BleachYaoi42.gif]

#4
Foarte interesant Smile dar dupa mine astea sunt povesti de adormit copii 4 totusi foarte interesante te rog daca mai ai sa pui 4

#5
Cum nu le scriu eu...Eu nu cred nimic,dar unele...adica aia cu cainele...pic pic pic...brrr...
Yaoi is like normal love,but the girls have no boobs,but they have penis.
[Imagine: BleachYaoi42.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Filmele Horror ....coincidente in timpul vizionari nemo-chii 22 15.451 07-07-2011, 07:58 PM
Ultimul răspuns: C. Viper
  Horror clips - sau clipuri de speriat copii. Ma'eth 3 7.282 11-08-2008, 03:11 PM
Ultimul răspuns: Melyeter


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)