Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Exista fantome?
Da
72.92%
70 72.92%
Nu
27.08%
26 27.08%
Total 96 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Fantomele

#41
Fantome... 39
Eu cand eram mai mica nu credeam... Adica pana in clasa a doua. Stiu ca exact cu 2 zile inainte de incepera anului scolar bunica mea a murit. Nu asta e faza ciudata ci faptul ca, in ziua in care a murit, eu tineam un pahar in mana care s-a ciobit brusc, si eu mi-am adus aminte de bunica... Eu si bunica mea eram foarte apropiate si am inceput sa plang. Era dimineata atunci si toti ceilalti dormeau. Eu ma dusesem doar sa beau niste apa. Apoi dupa incident m-am dus la culcare si am visat o inmormantare. M-am trezit apoi peste 2-3 ore si m-am dus in sufragerie unde era tata foarte ingrijorat si mi-a zis ca bunica a murit. Acum, cand este liniste in casa tot simt ca este cineva in spatele meu, sau aud cum cineva ma cheama sau plange. O data stiu ca am auzit foarte clar cum s-a deschis usa si cand m-am intors usa era perfect inchisa si incuiata. Si stiu ca de fiecare data cand plang simt cum cineva ma atinge pe uma, iar atunci simt ca toate au trecut, ca nu mai sunt suparata, si ma opresc brusc din plans, dar apoi ma cuprinde o stare de frica. Este foarte ciudat si cand am intrebat-o pe mama daca si ea pateste chestii din astea mi-a zis ca nu. Deci ori am fantome in camera mea, ori sunt bantuita 24
In concluzie eu cred in fantome 9

#42
Deci frate si eu cu un amic am vazut o fantoma! Si i-am facut si o poza!
[Imagine: P7190175.jpg]
FERITI-VA DE FURIA CELOR MORTI SI NEIMPLINITI!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#43
Deci credeti-ma chiar exista...va spun din proprie experienta. Nu ca as vrea sa ma dau in spectacol, dar am trecut prin multe. Dovezi? o poza facuta de mine ( PS: mi se pare mie s-au imi facea cu ochiul? 24 just joking ) Cred ca e destul de clar.... NU E TRUCATA.

http://img818.imageshack.us/img818/5953/000032.jpg

Deci ce parere aveti?

#44
Nu mi s-a intamplat nimic pana acum mai ciudat.Eu sunt 50-50.Adica nu stiu ce sa cred.Nu stiu daca sa cred in ele sau sa nu cred.Chiar nu stiu.Am momente cand cred ca exista si momente cand nu poti sa-mi zici nimic de ele pt ca nu te cred xD
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#45
Da.. cred! Daca va intrebati de ce este pentru ca chiar azi, am venit de la sat, iar seara trecuta stateam afara cu o prietena si brusc mi-a venit in cap cea mai ciudata intrebare. Adica: Crezi in fantome? Chiar asta am intrebat-o pe prietena mea iar ea mi-a zis ca si ea crede, deoarece, verisorul ei isi facea o casa iar ea cu inca cativa prieteni au mers pentru al ajuta... [eu nu am fost deci nu stiu daca a fost real sa nu.. insa o cred ] .. si mi-a zis ca s-au auzit pasi la etajul superior, iar cand au mers sa vada ce ea nu au observat nimic.. prima data au crezut ca unul dintre ei facea farse, insa dupa aceea cu stupoare au realizat ca nu e adevarat..
Atat stiu ca mi-a zis, ceea ce ma face sa cred.. Imi pare bine sa aflu ca eu si colegul meu nu suntem singurii care ne uitam la A Haunting [ :X ]..

#46
(02-08-2010, 10:11 PM)KameDa A scris: Deci credeti-ma chiar exista...va spun din proprie experienta. Nu ca as vrea sa ma dau in spectacol, dar am trecut prin multe. Dovezi? o poza facuta de mine ( PS: mi se pare mie s-au imi facea cu ochiul? 24 just joking ) Cred ca e destul de clar.... NU E TRUCATA.

http://img818.imageshack.us/img818/5953/000032.jpg

Deci ce parere aveti?

Fat people are fat, oh and cola. :]
Oh, beauty is a beguiling call to death and i'm addicted to the sweet pitch of its siren.That that starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.That is why you and i love the drugs... now please, pass me a light.

#47
Sincer, eu cred in fantome. Uneori pare ciudat din moment ce nu le-ai vazut niciodata, dar nu inseamna ca trebuie sa crezi numai ceea ce vezi. Nu totul trebuie sa fie logic pe lumea asta. Acum nu stiu sigur daca e adevarat sau nu, dar dupa ce arata si la Discovery... sincer te mai pune pe ganduri.
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#48
Poate ma credeti nebuna, dar mie mi s-au intamplat fenomene, si eu chiar nu mint in legetura cu ce voi spune. Deci eram intr-o zi si vorbeam cu o prietena la telefon, eu eram pe strada chiar langa o bordura, la cati-va metri era o balta mica. Eu ma uitam la ea (nu stiu de ce) si am vazut ca balta a facut ca atunci cand arunci o piatra in ea. M-am dus langa ea, nimeni nu era in jur inafara de mine. A mai fost odata cand eu ma plimbam cu aceasi fata cu care vorbeam la telefon, si cum mergeam noi ea m-a oprit, iar atunci cand am ramas pe loc am auzit pasi in spatele nostru, cand ne-am uitat nu era nimeni pe toata strada. Au mai fost cateva dati. Cand jucam un joc cu spirite, si ei din cauza ca ii era frica eu am vrut sa vad cat poate rezista si am inchis geamul si usile. Si in timp ce jucam se auzise un zornait de lanturi chiar langa geam apoi s-a auzit ca si cum cineva ar da cu pumnii in perete. Faza e ca nu era nimeni acasa, inafara de bunicii ei care erau in alta camera. A mai fost tot atunci cand jucam acel joc, eu ma uitam undeva in partea drepta a camerei iar ea se uita in partea stanga, atunci m-a luat de mana si m-a intors cu fata spre un radio de pe televizor si mi-a zis ca antena de la radio s-a ridicat si atunci cand am intors capul a revenit la normal si, peste cateva minute s-a vazut la geamul bucatariei ca si cum cineva trece prin bucatarie, dar ca o umbra neclara, faza e ca se vedea ca vine de la drepta la stanga iar in partea drepta e un frigider. Mai era intr-o zi cand sa calc pargul casei ei am auzit un clinchet de clopotel chiar langa urechea mea. A mai fost o data cand eu eram la calculator, pe scaun, si langa mine era o noptiera si acolo era o sticla de spirt. Eu ma uitam undeva pe la boxa de la calculator care era pe noptiera si am vazut cum sticla de sprit s-a lasat in fata si apoi s-a ridicat. Mai era intr-o zi cand prietena mea era sa cada si atunci ea era la cati-va centimetri de pamant. adica zece sau asa ceva si, ea fiind cazuta pe spate asa ramasese, eu am uitam la ea, si nu stiam cum a putut, si nu se tinea de nimic. Oricum, cred si nu cred. Se spune ca fantomele sunt spiritele celor morti care inca mai au ceva de facut inainte sa paseasca spre lumina sau cam asa ceva. Pot sa existe, dar nimeni nu stie clar. Exista multe facaturi pe la televizor si in alte parti, dar serios, macar 1% din tot ceea ce ne-a fost prezentat prin diferite mijloace poate sa fie real.
De multe ori ne inchipuim, fara sa vrem, si putem chiar si sa auzim lucruri, sa vedem si altele. Mintea ne joaca feste, mai ales atunci cand iti e frica sau cand iti doresti atat de mult sa auzi cutare lucru sau sa vezi cutare lucru.
@Luka, si care iti e problema daca "americanii" ne-au distrus auzul/vazul? Ai vreo problema? Sunt intamplarile noastre, povestiriile noaste, parerile noastre, ce te bagi tu ca sa fii bagata? Serios acuma, maturizeaza-te.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#49
am impresia ca topicul ar fi trebuit la deschis la dezbateri...

on topic: nu exista asa ceva. din moment ce sufletul ajunge in rai sau iad, nu prea cred ca mai poate veni pe pamant. fantomele sunt doar subiecte de filme de care oamenii au abuzat prea mult. "am vazut o fantoma!!!!111" -_-" sa fim seriosi. cat despre poze, ori sunt editate, ori e numai un obiect, un copac, etc. cam atat am avut de spus.

edit: cat despre cei de mai sus care "au vazut ceva" cred ca americanii v-au distrus vederea.
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]

#50
Ihhh :3. Eu una cred în fantome şi cu siguranţă există. Am avut întâmplări cu ele, nu prea plăcute. Nu e deloc normal să mergi pe stradă ascultând muzică, la maxim, cu ambele căşti, şi să auzi cum te strigă cineva 22. Sau să auzi paşi [ bine, paşi i-am auzit când nu ascultam muzică ]
Ştiu că acum două săptămâni, cam aşa, am rămas singură acasă şi mi se făcuse foame. Am mâncat şi m-am dus să-mi spăl vasele. Fără să fac nimic, a căzut o furculiţă, şi eram departe de locul ăla. Am tresărit şi am fugit în cameră. Apoi am văzut cum a căzut ceva din baie şi vânt cu siguranţă nu era >.<'. [ M-am speriat de moarte, dar nu are ce să-mi facă. Dacă chiar există, vrea să comunice ceva, dar nu prea poate. Nu o văd, deci e cam complicat. ] Oriunde merg vine după mine, îi simt prezenţa în permanenţă şi mă simt privită.

Dacă nu mă crezi, mă doare-n cot xD. 3.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)