Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Exista fantome?
Da
72.92%
70 72.92%
Nu
27.08%
26 27.08%
Total 96 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Fantomele

#31
God ! Eu una mi-as dori sa vad dinou niste spirite . Spiritele exista si de asta sunt mai mult ca sigura . Sunt bune si rele . Unde este una buna este si una rea . Eu una n-am reusit sa dorm cam o luna . Muream dracului de frica . Pe deasupra mai dorm si singura . 39
Uite de exemplu eu am vazut o fantoma intr-o poza de a mea . Mi-a facut-o mie o fata de la spate [ pe neasteptate ] Era vreo 3 dimineata / noaptea si noi eram in curtea scolii [ eu stau langa scoala si au dormit in seara aceea doua fete la bine , my best friends 4] ca sa fumez , ca nu puteam fuma in casa sau in fata curtii asa ca ne-am dus in parc si Ana mi-a facut o poza de la spate si a doua zi am vazut poza si am ramasa cam asa : :?? WTF ? Incremenisem pe loc , era orbil x_X . In poza era un copil de vreo 1-3 imbract cam gors stand pe un topogan si parca se tinea de bara . Si nu se vede foarte bine dar daca te uiti mai atent observi si nu e modifcata [ imposibil ] . Si chiar nu mint . N-am motiv . Daca vret sa vedeti poza datimi un PM . 5 [ dar nu cred ca sunteti interesatii ] 21 .
Oricum asta nu e prima data cand vad un spirit , sa mai mentionez si umberele albe pe care le-am vazut in aceeasi seara ? Raluca a vazut o umbra alba trecand [ si tipa nu minte ] care desigur nu era blitzul [ cum credeam eu sau vroiam sa ma dau pe neinfricata ] si pe la 3 jum. [ fetelor li se facuse foame asa ca am pus de mancare ] Ana satea pe coltar dinala siti voi care seamana cu canepea 106 satea si se uita la geam . Si eu ma intrebam ce dracu are si am intrebat-o ce are si mi-a zis ce e ceva alb la geam si cand m-am uitat , nimic . I-am zis ca e nebuna si ca era o pisica [ da sigur pisca alba de 1 m jum , pana la urma trebuia sa ma linistesc eu ] si eram linistte la maa raluca si ana pe colatr si eu in dreptul lor pe scaun . Dintr-o data a inceput radio-ul de la telefonul meu sa cante [ la mine merge radio fara casti , sa nu ziceti ca mint , ca stiu ca la tel radio merge la majoritatea doar la casti ] iar eu cu Raluca am sarti de pe scaun si ea de pe colatar si ne-am luat in brate si ne era o frica de moarte 21) SI dupa vreo saptamnain care n-am putut sa dorm decat cu mama in camera . Sa nu mai spun de visul cu diavolul si cu icoana aceea pe care mi-a dato varumiu . Si mai erau 3 zile pana la inaltare in care mama a plecat la matusimea acasa [ pt. ca se apropia inaltarea 106 ] si mi-a spus ca dimeneata dupa ce a dormit la ei o seara diminiteata din sa trezit a vazut prin fata usii cum ca a trecut cineva [ usa avea geam si deeaia ] mama a spus ca sa vazut mai mult ca sigur ca trecut cineva si cand sa dus mama sa vad cine sa trezit inaintea ei surpriza , nimeni . Toata lumea dormea dusa . Cine dracu se scula la 5 jum - 6 , inaintea mamei ? Nimeni 21 din casa .
Da si s-au mai intamplat multe chestii dar mie lene sa scriu . Si nu cred va intereseaza prea mult . . .

Nu am sa uit toata viata asta . . .
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"



#32
bunaSmile
Am citit celelalte posturi . wow:o ciudat.
Am niste amici care au fost sa se dea cu placa la politehnica.acu' cateva zile cred.
Si au facut poze . si intr'o poza , in spate parca ascunzandu'se dupa un zid e o silueta alba transparenta. un fel de copil cu barba si cu nas borcanat. nu stiu ochii lui si expresia imi dau de gandit.ochii sunt asa transparenti , nu exista iris , nimic , ochii lui / ei sunt 2 pete negre incetosate. acum nu stiu . poimaine mergem si noi sa vedem care e faza.daca vreti poza v'o dau eu (da'ti add la kentu_e_in_love). am postat asta pentru ca sunt foarte curioasa , altii ce zic si ce e chestia aia . pretenii mei zic ca e pebune . bine andi e mai realista si cu picioarele pe pamant si zice ca nu e, dar nu stiu 106
You can't escape me!;x

#33
Kent Nanotek - Poza este al naibii de reală. De fapt, chiar este o fantomă în poză. Una reală.

Şi eu am avut parte de experienţe 'minunate' alături de minunatele fantome. Totuşi, eu cred, de fapt sunt sigur că există. Cred că ele sunt spiritele oamenilor ce au murit într-un mod subit, iar ele n-au realizat că au dat colţul. Altceva nu pot să cred. Deşi, nimeni nu ştie cât de multe fantome ne înconjoară.
Acum experienţe:
1. Well, încă sunt la casa mea din Londra, iar ieri seară am fost la ziua de naştere a unei amice [ Rose ]. Am stat acolo până la 5 dimineaţa şi m-am dus acasă. Acolo am chitara conectată la amplificator tot timpul. M-am dus până în bucătărie şi am început să aud muzică. Era ca şi cum cineva cânta efectiv la chitară. Când m-am dus să văd ce se-ntâmpla, zgomotul s-a oprit. M-am întors în bucătărie, a început. Într-un final, am deconectat chitara şi am pus-o pe jos cu corzile în jos.
2. Stăteam pe net într-o zi şi mă plictiseam. Cât am luat nişte chestii din dulap, laptopul s-a închis. N-avea baterie, d'aia în ţineam în priză. Nu era pană de curent aşa că m-am uitat la priză şi fusese scos de acolo. God, nu era posibil să-l scoţi de acolo aşa de uşor. De fapt, era imposibil să cadă pur şi simplu.
3. Am un papagal acasă şi stă, de obicei, în sufragerie. Eu tot timpul îmi las uşa deschisă la cameră şi sufrageria n-are uşă. Seara, pe la unşpe, papagalul a venit zburând din sufragerie. S-a aşezat pe laptop şi m-a privit. Când m-am dus să văd care-i treaba, am observat că cineva deschisese uşiţa de la cuşcă şi eu eram singur acasă.
În concluzie, eu cred în fantome şi nu mi-e frică de ele. Frica îmi va face mai rău de aceea mai bine nu am nimic cu ele. Sincer, aş vrea să mă întâlnesc cu una deşi mi-e puţină teamă cu privire la ce s-ar putea întâmpla. Oricum,chiar aş vrea.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#34
Uneori aş vrea să cred că nu există fantome, însă uneori cred că există. Poza aia de la Kent mi se pare reală. Nu am avut parte de cine ştie ce experienţe paranormale, dar au fost câteva incidente:
1. Uneori am o senzaţie aiurea, parcă sunt privită. Nu sunt eu cea mai curajoasă persoană, şi trebuie să recunosc că nu e o senzaţie plăcută.
2. Eram cu mama în sufragerie, şi televizor era aprins. Şi deodată s-a stins. M-am cam speriat, şi mama mi-a zis că a sărit nu ştiu ce siguranţă, dar eu mă gândeam la altceva. Poate că era de la siguranţe, sau poate nu.
3. Uşa la sufragerie era aproape închisă. Când m-am dus la bucătărie, să-mi iau apă, mi se părea mai deschisă. Aici nu sunt sigură, poate mi s-a părut mie.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#35
Da , da cred în fantome , deşi niciodată nu am avut parte de o întâmplare ieşită din comun . Ce'i drept , nu eu , dar mătuşa mea , spune că a avut parte de astfel de întâmplări , după moartea străbunicii mele şi de asemenea , bunicii mele i s-au întâmplat lucruri de acest gen . Mi-au povestit că tot găseau pietricele prin casă şi nu aveau de unde să vină , în plus , o visau constant pe străbunica mea şi bunica spunea mai de mult , că îi auzise glasul prin curte .
Eu cred în existenţa lor , deşi , conceptul de fantome s-a mediatizat extrem de mult şi am văzut o groază de cazuri false la tv . Mi se pare stupid să îţi baţi joc de aşa ceva . Şi nici cei care fac glume de acest gen pentru a primi atenţie nu mi se par sănătoşi la cap . Probabil că fantomele sunt spirite care se simt legate de lumea asta şi încă nu sunt pregătite să o părăsească . Aşa consider eu . Şi da , mie una îmi este frică de întâlnirea cu una . Deşi , probabil că iniţial mi-ar fi frică , dar dacă ar fi inofensivă , m-aş calma uşor .

#36
Hm.. posturile voastre m'au mai calmat.
A si naami. Nu ai de ce sa te ingrijorezi pentru faza cu tv-ul. uite , mie mi se intampla des.
Cam inainte sa vina vacanta de vara , venise o fata bobu la mine , si ea era la pc , eu eram in pat si faceam niste teme pe ultima suta de metrii , lasasem tv-ul aprins. si evident nu ne uitam la tv , fiecare era acolo cu treaba ei , cand se stinge tvul 22. bobu a inceput sa rada pentru ca ii povestea nustiu' cui cum a muscat'o pe ea albina de limba 21 iar eu am inceput sa injur ca "electricienii lu' peste 22". si iau telecomanda si aprind iar tvul.bobu linistita acolo gen " tu scrie acolo". imi vad eu de scris , ea de pc cand se stinge iar tvul. bobu nu mai putea de ras , eu de nervi , pun mana pe telecomanda si aprind iar tvul. termin eu de scris si incepem sa ne imbracam , si ma rog ne agitam pe acolo ca nu'mi vine nu stiu ce dres 21 si cand ne imbracam in sfarsit dam sa iesim din camera si se stinge si tvul Smile macar ne'am sincronizat21 nustu' sunt chestii care pur si simplu se intampla. uite de exemplu lui andi i se aprinde sistemul singur mereu .21 A si btw : o fata de pe zup mi'a atras atentia asupra petelor albe perfect rotunde din poza , sunt tot de la fantome , se numesc ghost orbs.[posturi unite]
a si ceva cam off topic scuze 2
vrem sa ne strangem cat mai multi ca sa mergem la politehnicam sa facem poze , inregistram si filmam, poate mai apare fantoma. Deci care sunteti interesati si care sunteti din bucuresti , dati'mi add (kentu_e_in_love) si spuneti'mi Smile pentru o experienta unica 19
You can't escape me!;x

#37
Aha...fantome...paii..4

Sincer,nu prea stiu ce sa cred.Ma uit si eu la Fenomene Stranii,si pot spune ca imi place foarte mult acea emisiune,dar uneori ma face sa ma gandesc ca este o mica facatura [scuzati'mi expresia] care atrage lumea..si totusi ma uit :d.Nu prea stiu ce sa zic despre existenta fantomelor,mi s'a intamplat cateva lucruri ciudate,dar uneori ma duc cu gandul ca pot exista fantome sau spirite.Mi s'a intamplat sa sa miste lucruri prin casa asa dintr'o data sau sa simt o mana grea pe spate care ma atinge,dar daca stau sa ma gandesc logic..am imaginatie prea bogata si cred ca de asta.

Atunci cand stau sa ma gandesc daca exista lumea aceea,un gand infiorator imi spune ca "da, exista",dar juma' din creierul meu spune ca este imposibil sa existe asa ceva. 3.Uneori sunt indecisa,si mai ales la capitolul acesta "fantome si spirite" ma indoiesc putin.
Deci,nu pot fi decisa daca exista asa ceva s'au nu.Nu le'am vazut,nu mi se intamplat ceva cu adevarat real ca sa pot crede cu adevarat...mi s'au intamplat lucruri minore la care daca stau bine sa ma gandesc aproape tuturor li s'a intamplat.So... nu sunt sigura de asta. Smile
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#38
Acum mult timp mi s-a intamplat si mie ce-va straniu:
Stateam eu bine mersi in cada ne-avand nici-un stres dupa incepe sa se auda o muzica de opera ,dar numai intr-un colt stau eu deasuprea cuiva dat v-a asigur ca ei nu asculta muzica de opera si sa auzit vre-o 10 minute.
La fel sa intamplat si in bucatarie si tot asa eram singura acasa ,iar mai tarziu am auzit un raset de barbat o voce groasa.
Cred in fantome oricum deoarece sunt spirite care nu au putut trece din lumea noastra.

#39
Hye^_^
Eu iubesc vanatoarea de famntome,desii nu ma prea uit la emisiunea de pe discovery,eu cred ca exista 3 tipuri de spirite.
1.Spiritele luminate,cele care ajung in rai
2.S chinuite-cele care raman pe pamant din cauza unui atasament
3.S rele-cele care posedeaza oameni
Totul a inceput intr-o noapte cand tata a inceput sa se comporte ciudat,sa faca crize,etc.
Eu m-am speriat,dar totusi mi-am pastrat calmul si am incercat sa-l opresc ca incepuse sa faca ca o bestieZuppy06 pana la urma am rugat-o pe mama sa dea cu tamaie si s-a calmat,dar cateodata se mai comporta asa si cand am mers la cineva,a spus ca a fost posedat.
O alta chestie ciudata a fost cand o prietena visa ca un tip este in corpul ei si se zbate ca sa iasa.De atunci ea a slabit foarte mult si o durea tot corpul.Pana la urma am dus-o la biserica,unde a facut cam urat,dar a scos spiritul din ea.
Cateodata mai vad umbre de oameni pe pereti sau imi trosneste tare mobila in casa,dar nu ma ingrijorez.Spiritele sunt prietenoase ^_^(unele)

Cam atat despre relatarile meleZuppy08
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
�Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#40
Da, cred.^^ I mean, it happens, au fost raportate cazuri si chiar daca, de-a lungul timpului, nu toate au fost adevarate, mi se pare o chestie destul de plauzibila.
@Madu
Si mie mi sa intamplat cam asa. Eu stateam defapt in camera si sora-mea se dusese in baie si cum intra ma intreaba "Cine naiba pune muzica asa tare?!" :)) Si era tot de opera. Iar eu nu auzeam nimic si credeam ca a innebunit. xD Asa ca m-am dus in baie si am vazut ca, intr-adevar, se aude. Dar numai in baie, imediat ce ieseai zgomotul disparea. xD

Alte chestii, hmm..:-?
Eu stau cu sora-mea in camera si sunt.. obisnuita cu prezenta ei, ca sa zic asa. Dar uneori e plecata. Spre exemplu de curand a fost in tabara. Intr-o noapte nu puteam sa dorm si stateam in pat si ma gandeam la unele chestii. Am vrut sa ascult muzica dar atunci mi-am dat seama ca se aude un zgomot in camera. Era ca respiratia unei persoane, si m-am gandit ca nu am fost atat de receptiva la acest sunet din cauza ca de obicei o aud pe sora-mea. Am ascultat bine si am vrut sa verific daca se aude din alta parte a casei (daca sforaie cineva se aude pana in camera mea xD). Dar am fost surprinsa sa vad ca in restul casei nu se auzea nimic. M-am intors in camera si am incercat sa adorm, dar se tot auzea zgomotul ala. In fine. Noaptea urmatoare am stat treaza mai mult pentru ca vroiam sa vad daca o sa se mai auda, dar nu s-a mai intamplat.

De multe ori fac misto de vecina de deasupra noastra si zic ca are casa bantuita. xD :)) O zic in gluma, dar uneori m-am trezit ca si cred ce zic. Noaptea, dar numai noaptea, dupa 11, sa zic, incep sa se auda zgomote. xD Ca si cum cineva s-ar plimba prin casa, cu pasi foarte apasati. Sometimes it's scary^^, se aude exact deasupra patului meu.xD Sau se aude de parca ar muta mobila sau ar tranti lucrurile, si deodata se opresc toate zgomotele. Bine-nteles, s-ar putea sa fie chiar vecina mea care face aceste zgomote, sta singura de foarte multa vreme, sotul ei este mort si, in fine... se presupune ca nu mai e chiar sanatoasa (adica mintal).

Si mai sunt chestii minore, cum ar fi senzatia ca uneori sunt urmarita, ca cineva e chiar in spatele meu, dar asta ar putea fi doar autosugestia.

A, mi-am amintit inca o chestie. =)))) Eram la o prietena acasa si ne uitam la un serial de groaza pe youtube. Si stiti ca daca misti mouse-ul, iti apare chestia aia in partea de jos, in care iti arata cat timp a trecut si cat mai e. Noi eram in pat, iar laptopu-ul era pe birou, si deodata a aparut chestia aia in partea de jos. xD La care prietena mea a sarit imediat "Cine a miscat mouse-ul? :O" =)) Si, in fine, mai mult am ras decat sa ne speriem. Nu a fost chiar un incident paranormal, dar atunci asa parea. xD
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)