Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Exista o varsta limita pentru anime-uri?
Da
1.54%
1 1.54%
Nu
98.46%
64 98.46%
Total 65 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Exista....

#11
Varsta pt anime-uri nu este eu am vazut si oameni in toate regula la 30-31 ani care se uita la Naruto,mia bine zis nu oameni perversi 24
You hurt me,but I kill you!
What doesn't kills you
Gets you stronger!



[Imagine: narutodemon_xl.jpg]

Yondaime & Naruto,best hokage and best ninja,what a combination...

[Imagine: Naruto__Naruto_and_Yondaime_by_Risachantag.jpg]

[Imagine: chibi_933.gif]
Adenthielis, chibi-ul lui seeergiu


Bancuri,glume,avem de toate !!!

#12
nu exista o varsta pentru a urmari animeurile, fiindca deptinde si de genul animeului.Daca este comedie atrage persoanele care
sunt mereu vesele si adora comedia, aventura sau horrorul si asa mai departe.Exemplu: profa mea de franceza se uita cu fisu la orce desen animat.Fiindca ii place.Deci nu este o varsta pentru a le urmari..daca vorbim de persoanele adulte.Daca vorbim despre minori se hentai sau ecchi aici se pune o probleme, dar are si aceasta o rezolvare....65
-

#13
(Asa deci imi bag si eu nasul pe aici....)
In primul rand:Cine a zis de chestia cu varsta limita?Chiar daca zici ca te lasi de animeuri va fi cam greu.Am zis si eu o data sa ma las si fara sa vreau am intrat pe net sa ma uit.Nu este usor sa iesi din lumea animeurilor...
In al doilea rand:Vaza cu:Sa ma maturizez.Pai scuze.Sunt unele animeuri interzise copiilor sub 16 ani si chiar si 19.Deci la 19+ nu m-ai poti spune ca sunt animeuri pentru ,,copiii".
In al treilea rand:Fiecare face ce vrea.Insa mi se pare o insulta sa-ti zica cineva sa te maturizezi sau ca el se maturizeaza....dupa parerea mea....
Cam atat am avut de spus.Aaaa si sa spun parerea mea mai pe scurt.NU exista o varsta la care trebuie sa spui stop.

#14
nu cred ca ar exista vreo limita de varsta,dimpotriva.
defapt oricine s epoate uita la animeuri,dar totusi dep
-pinde si felul cum aceea persoana gandeste animeul
si cum sil alege pt al viziona.

#15
Well...ca toti ceilalti de pana acum,nici eu nu cred ca exista vreo limita sau ca ar trebui sa existe una.
De obicei oamenii cred cam asa. Cand ei vad o persoana sub 18 ani uitandu-se la animeuri, zic,eh lasa-l sa mai se uite ca dupaia dupa 18 ani nu se mai uita ei,cresc si au alte lucruri de facut. Mda,poate asa e, dar de ce sa se opreasca...cum adica, imediat ce ai implinit varsta X sa te opresti subit din vizionare pentru ca "ai atins limita" ? Este o prostie.Si desigur majoritatea celor care spun asta nici nu inteleg uriasa diferenta dintre animeuri si desene animate.Dupa care,daca oamenii vad o persoana intre 19-25 de ani ca se uita la animeuri,li se pare atat de wow, si incep cu lucruri de genul "vai,la varsta aia, ar trebui sa faca aia si aia,nu sa se uite la desene".Dar care este problema lor? Ce daca au 19-25 de ani?Se uita pentru ca le plac si animeurile chiar inseamna ceva pentru ei,exact ca pentru toti fanii.In schimb,daca zice un om de 30 de ani sau mai mult ca se uita,deja li se pare strigator la cer.Doamne,lasati oamenii in pace. Sunt sigura ca daca unul din acestia care spun cele mentionate mai sus ar vedea un episod dintr-un anime,ar fi captati si ar vrea sa vada mai multe.Acum desgiur,depinde de la om la om genul de anime care ii place,fiecare are gusturi diferite,si nu orice anime capteaza chiar din primul episod.Dar asta nu inseamna ca ar trebui sa avem o limita de varsta.Majoritatea ne regasim in animeuri,ne uitam la ele cu placere asa ca nu vom accepta sa ni se impuna nici o limita atata timp cat ne traim viata fara sa fim afectati de animeuri.Stiu ca am doar 15 ani fara o zi si nu dreptul sa vorbesc in numele celorlati,dar cred ca in mare parte sunt de acord cu ce am zis, si nu ar trebui sa ne oprim din a ne uita la ceva ce ne place doar pentru ca atingem o anume varsta.
Animeurile pot reprezenta o sursa de curaj si determinare,atata timp cat te vei uita daca asta vrei sa faci.No Limit.

#16
nu exista varsta limita pentru asa ceva >.< ... bunicul meu care 62/63 de ani ... imi spunea hai fugi fugi ca iti incepe Regele Shaman ... stai ca vin si eu .. si chiar se uita cu mine ... si mama ... care are 38 de ani se uita cu mine la inuyasha, la mew mew power ... si chiar ieri la scoala ... am ramas eu cu fostul meu prieten in clasa ... si ii zic .. uite ce tare e coperta caietului [era cu naruto] si zice: tu inca te mai uiti la desene? si zik: nu sunt desene ... sunt anime'uri ... si el zice: ma rog ... dar esti imatura ... atunci m'am dus langa el si i'am tras o palma peste mecla si i'am zis: nu'mi pasa ca inca ma mai placi, dar invata'te cu noua Irina ... el si'a pus mana pe obraz [doar era rosu, serios X_X] iar eu i'am intors spatele si am ple .... deci nu ascultati lumea din jurul vostru ... uitati'va la ceea ce va place ^^ [sper sa invatati ceva din experienta mea 24]

#17
omg...deja s a ajuns rau...limita d varsta,alea alea...aiurea!29 un om se poate uita la animeuri pana la c varsta vrea22ba kiar pana o sa ajunga sa se imparta coliva pt el21 vreau sa zic:mi se pare aiurea,iar copiii dn ziua d azi se pot uita la c vor,shy asha is destul d pervershy,nu mai conteaza la c se uita29 cam atat am de zis...:bye:

#18
Nu cred ca exista o varsta la care sa spunem stop si sa nu mai urmarim sau sa citim anime-uri. Dupa mine, toti ar trebui sa ne uitam la anime-uri , indiferent de varsta ....
[Imagine: hinata_naruto.jpg]






#19
Cum s-a spus si pana acum: nu exista.
In primul rand daca e ceva ce-ti place de ce sa te lasi doar ca nu mai e de varsta ta. In al doilea rand chiar exista anime-uri pentru toate categoriile de varsta si toate preferintele. Anime-uri precum Death Note sau Code Geass, de exemplu, pot fi intelese intr-un fel de un copil de 10 ani (asta daca le intelege) si altfel de un om de 20 si.
Nu poate exista o varsta limita pentru ca la orice varsta poti gasi ceva potrivit gusturilor tale. Gusturile se schimba cu timpul, dar anime-uri si manga-uri sunt o groaza, chiar ai de unde alege.
In concluzie chiar nu vad motivul sa spui ceva de genul: "Gata nu ma mai uit la anime ca deja-s prea mare"

#20
Sincer, nu cred ca exista o limita de varsta . Cunosc persoane care sunt mult mai mari decat mine si sunt obsedate de animeuri . Pe un forum , nu dau nume ca nu este corect...cunosc o femeie de 50 de ani care cunoaste mult mai multe despre Naruto decat cunoastem noi ceilalti (de pe forum) . Este chiar obsedata de acest anime .
Deci...ca sa te uiti la animeuri nu trebuie neaparat sa ai o anumita varsta 10:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cum ati alfat ca Mos Craciun nu exista ? yaoi maniac 51 27.931 11-07-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)