Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Episodul 1: Prima zi de scoala

#1
Prima zi de scoala. Mai multa liniste decat deobicei. Nu seamana a inceput de an scolar. Inainte de inceperea scolii, profesorii au descoperit un plan, al unor grupari foarte puternice, de a ataca scoala. De aceea, in acest an numarul de elevi si profesori s-a redus. Dar, lasand la o parte armatele de care am pomenit mai sus, mai sunt cateva grupuri mici ce vor ataca scoala . Elevii trebuiesc antrenati cat mai bine posibil, anul acesta.

Cei cativa elevi care au ajuns aici s-au instalat in camerele lor, restul urmand sa ajunga pana la sfarsitul zilei.

Incercati sa tineti actiunea aproape de camin. Deasemenea, fiti atenti la zvonuri si incercati sa introduceti personajele si lucrurile acestora, in 'decor'. Eventual, puteti incepe cu o foarte scurta istorioara cu motivul pentru care respectivii elevi au venit la aceasta scoala.

La inceputul fiecarui post, este necesar sa scrieti anul scolar, pe un rand dedicat doar acestei informatii. Ex:
Citat:An scolar: 1
'Prima zi de scoala. Oare cum vor fi colegii de camera? Sunt adevarate zvonurile despre acest an scolar? Voi reusi sa devin mai puternic?'
"Buna dimineata!" spusei eu cu o voce ragusita, dupa ce intrai in camera.

Puteti incepe
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#2
'Dupa o lunga calatorie si o prea lunga asteptare, am ajuns! In lumina celor intamplate in trecut, nu pot sa ma opresc din a ma gandi la cartea pe care am ascuns-o in scoala. Vad fel de fel de oameni. Ma simt ciudat de suspicios, desi, altora, li s-ar putea parea ca sunt curios. Este adevarat, sunt curios din fire, insa, acum, toate mi se par prea... trase de par. Sunt atent la tot ce misca. Am ochii cat cepele, desi sunt foarte odihnit. Mai am cateva lucruri de rezolvat pana la lasarea intunericului, asa ca trebuie sa ma misc repede.
Un detaliu al acestui camin ii poate bucura pe unii, insa mie imi da o putin mai mare libertate cand vine vorba de iesit din camin: intr-o camera pot fi si baieti si fete. Unora 4 mersoane intr-o camera li se pare mult. Si mie, ce-i drept, insa m-am obijnuit sa-mi ascund toate lucrurile in tatuaje ca cel pe care-l voi primi azi. Dupa ce voi fi tatuat, voi face o scurta plimbare in afara scolii, pentru a-mi lua lucrurile. Sper ca sistemul de securitate, de la ascunzatoarea din zona, sa nu ma vada drept un inamic, cu acel tatuaj.'

Dupa ce afla in ce camera a fost repartizat, a venit vremea sa care putinele bagaje pe care nu a trebuit sa le ascunda. In ddrumul spre camera, vede multe persooane suspicioase. Deschide usa si observa ca nu este primul care a venit. Saluta, intrebă care pat mai este liber, apoi isi alege unul din cele doua paturi ramase libere, isi pune bagajele in pat si este intrebat...

ooc: Astea au fost gandurile. As dori, daca se poate, sa continue cineva din camera.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#3
Camille von Trix:

M-am uitat la noul coleg cu o simpla privire.I-am zambit amabil si m-a intrebat care paturi mai sunt libere.Ii arat nonsalanta directia patului si l-am intrebat politicos:
-Pari destul de matur pentru varsta ta.Cred ca esti unul din acele persoane care se pricepe la controlul puterilor sale nu?
Ma privi serios pret de o clipa,si apoi raspunse...
OOC:Xpt1
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cei Alesi - Prima Intalnire Shadow.Kiss 8 7.431 09-05-2013, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Episodul 1: Noii recruti Xpt1 2 3.004 29-01-2012, 05:20 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Scoala substitutiilor - Episoade Xpt1 0 2.052 29-01-2012, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Povestea Xpt1 0 2.762 28-01-2012, 01:18 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 55.673 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Scoala substitutiilor - Inscriere Shadow.Kiss 16 13.657 06-01-2012, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Xpt1


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)