Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

En nombre del amor

#1
Buna!! Dupe ce am citit o gramada de fi-uri superbe m-am gandit sa fac si eu unul:). Sper sa va placa si s aimi lasati comentari dure ca sa ma pot imbunatati:)
Disclamer: Nu detin nici un personaj din Naruto( doar cele create de mine) si nu fac profit de pe urma acestora.



En nombre del` amor:X

Cap1.

O frumoasa dimineata de vara. Soarele a rasarit peste frumosul New York. Florile pline de prospetime isi dezvaluie mirosul imbietor. Harnicutele albine zboara din floare in floare adunand polenul florilor. Fluturi colorati zboara pretutindeni. In padure se aude sursurul cristalin al apei. Iepurasi rozali zburda veseli pe campia verde ,iar pasarelele ne comunica dragul lor cantecel. Razele corolate galben-portocaliu ale soarelui ajunsera si in camera unei fete de optisprezece ani. Corpul ei maruntel se odihnea in patul ei moale acoperita cu cearceafurile de culoare gri. Mintea ei era adancita in visuri. Parul ei de culoarea nopti cu nuante de mov ii acoperea umeri goi si fini. Ceasul in forma unei papusi incepu sa sune dand alarma de trezire. Fata isi ridica mana stanga catifelata opriind micutul obiect care se afla pe noptiera alba de langa pat. Ochii gri cu putina nunata de lilla si deschise pe jumatate. Se ridicase sus si isi intinsese usor trupul siluet. Dupa ce se intinse se dadu jos din pat mergand pe podeaua rece pana ce ajunse in baie. Se baga in cabina de dus si facu o baie calda.Picaturile fine de apa se scurgeau pe pielea ei fina ca de bebelus. Stropi de apa cadeau dupa formele corpului. Dupa ce termina dusul isi usca parul dupa care cu placa de par si-l intinse prinzandu-l in doua codite. Isi lua de pe umeras uniforma. Se dadu putin pe buze cu putin gloss dupa care cobora scarile in living. Se apleca in genunghi langa un dulapior de unde scoase o perechede opincute negre. Din spatele fetei veni un pusti de opt ani cu parul negru ciufulit si sari in spatele fetei.
- Hai calut! spuse baiatul stand calare pe spatele ei.
-Hei!! Date jos piticanie mica!! spuse fata zbatandu-se. Din greseala ii dadu un cot in burta ,iar pustiul incepu sa planga fugiind sus in camera lui.
~ > O sa am probleme daca ii spune la mama < ~. Fata se incalta cu opincutele alese si iesi din casa mergand spre scoala. In curtea scoli multi adolescenti stateau asteptand sa se termine odata anul scolar. Fata se indrepta catre o fata cu parul roz ca cele mai frumoase florii de cires. Freza ei era foarte ciudata fiind taiat scurt pana la umeri si intro parte mai lung in alta mai scurt. Ochii mari si bulbucati de culoare verde ca firul ierbi o scotea in evidenta. Avea un corp de minune. Baieti erau dupa ea dar cu cateva cuvinte ii indeparta usor. Se numea Sakura Haruno. Avand optisprezece ani era indragostita de un panpalau pe nume Sasuke. El impreuna cu prietenul lui Naruto satisfaceau toate fetele din scoala . Sasuke era un baiat extraordinar de frumos. Parul negru avand o freza cu tepi in spate si acei ochii negri adanci in acre te pierdeai foarte usor. Naruto.. un baiat la fel de frumos. Ochii albastri ca marea si parul acela galben ca soarele.
- Ceaw ! Ce faci Hin? intreba Sakura.
- Salluty Saku! Apai bine.
-Toti copii sa vina in curtea mare! se auzi vocea directoarei.
~ > Copii? Ce copi viseaza asta? Aveam optisprazece ani! Nu mai suntem copii < ~
Cele doua fete se indreptara catre curtea mare unde se asezara pe tribuna . Diriginti si dirigintele strigara copii si spuneau ce premi au luat. Dupa ce se termina adolescenti erau foarte fericiti ca sa terminat odata. Hina ta si Sakura se indreptara catre casele lor.
-Auzi tu vara asta ce faci? intreba Sakura.
Hin ridica din umeri ca nu stie.
-Vi cu mine la mare?
-Singure??
- Pai.. Mai chem eu o fata care sigur va veni. Deci vi??
Movalia dadu din cap afirmativ.
-Atunci ne vedem maine la ora 5:00 in fata la casa mea. Bine?
-Da!
Rozalia isi lua la revedere si o lua pe alta straduta care ducea la ea acasa. Hin mergea linistita pe drum ridicandu-si din cand in cand capul uitandu-se la soarele care domnea pe cerul senin. Intr-un sfarsit ajunse-se si ea acasa . Intra inauntru unde pe canapeaua alba o astepta mama ei nervoasa.
~> Of! Piticania aia mica ma turnat <~

-Da da! Stiu imi pare rau ca lam lovit. Ma lasi la mare?? intreba fata.
-La mare? Singura?
-Cu Sakura si cu inca o fata! Te rog!!
-Fie!
-Iei !!Mersi mami. Ma duc sa-mi fac bagajul dupa care ma duc putin sa ma plimb prin parc.
Fata fugi in camera ei. Isi dadu uniforma jos punando inapoi pe umeras si isi lua o pereche de colanti si un tricou putin decoltat. Isi lua o valiza rosie si isi arunca in ea cateva haine frumoase si zec costume de baie. Isi inchise valiza si iesi afara. In fata casei se afla un grup de baieti. Fata nu-i baga in seama si pleca mai departe.Un fluierat o facu sa se opreasca. Se intoarse catre acei baieti vazand ca cel care fluiera era insusi marele si tare Naruto Idiotul!!
-Asculta la mine tantalaule! spuse movalia uitandu-se urat la blond.
-Sper ca nu esti de la Zoo pentru ca nu am chef sa vorbesc cu maimutele ai inteles?
- Draguto, cu mine nu vorbesti asa ai inteles?
Blondul o privi nepasator spunandui pe un ton dur:
- Papusa lu taticu cu mine nu vorbesti asa ai inteles? Acum dute tu pe centura pentru ca mie nu imi plac prostituatele.
Hinata nervoas aii trase o palma inrosindu-l.
- Idiotule, tu cu mine nu vorbesti asa! Asa ca dute si fa nani pentru ca mamica te asteapta cu biberonul. Spunand aceasta movalia pleca lasandu-l cu replica in gura pe blond.
Fata intra pe o strada mai intunecata pe unde umbla. SE gandea la acel blond.. Dintr-o data o jeep veni in fata ei si o baga in masina.

Hin nu stia ce se intampla. Era legata la ochi si auzi un raset cunoscut dar nu stia al cui este.

- Handicapatilor datimi drumul!! striga fata.

Oamenii rasera. Dupa ceva timp ajunsera la un bloc de vreo noua etaje. S-au dat jos din masina si au luato pe fata pe sus. Au luat liftul si au intrat intr-un apartament frumos aranjat si luxos. O dezlega pe fata si ca sa vada chiar ea ca inchise usa si baga cheile in buzunarul blugilor.
-Deci tu erai!! Corci... dar nu termina tot ca baiatul se apropie de ea si o inpinse pe canapeaua de piele.
-Dami drumul maniacule!!
Blondul ca sa ii astupe gura o saruta apasat. Limba lui se juca cu cea a fetei. I dadu jos tricoul fata ramanand doar in sutien. O musca de gat si isi inclesta degetele lui cu ale ei. Hinata gemu usor pana ce isi aminti ca un afemeiat este peste ea incercand sa o faca a lui. I dadu un picior de cazu jos.
-Aughh!! Ma doare spuse Naruto gemand.
- Asa iti trebuie!
Fugi repede spre usa dar isi aminti ca cheie este la blond. Se repezi repede lua cheia si cand sa paseasca Naruto o prinse de picior ea cazand in fund. Se repede asupra ei aruncand cheile sub canapea. Fata se repezi sa i-a cheia ,dar baiatul iarasi o prinse de colanti de data aceasta ea ramanand doar in lenjerie intima. Baiatul era fermecat de corpul fetei. Intinse cat putea mana ,dar blondul fiind mai rapid lua cheile si le arunca in ghiuveta. O lua pe fata in brate ducand-o in dormitor.

#2
hey! uite, pentru ca am vazut ca nimeni nu s-a incumetat sa-ti dea un com, iata ca am trecut eu pe aici ^^
pai, intr-adevar mai ai de lucru, insa, pentru un prim capitol e bine.
deci:
descriere ai, ma bucur
dialogul e cam mult asa ca ar fi ideal sa mai scoti din el, pentru ca e un pic sec si plictisesti lumea
naratiunea, ei bine, merge, da e bine, dar tot mai ai de lucrat
actiunea e cam alergata pentru un capitol, mai ales pentru un prim capitol,
incearca sa descrii sentimentele personajelor in situatiile pe care le transpui, cum gandesc, se simt...iar locurile de asemenea, ce are in camera sa si alte chestii.
capitolul asta a fost usor amuzant, observ ca ai o tenta spre amuzament ;) imi place sa stii :X
oricum poti sa citesti primul cap din ficul meu: Durere, adormi in zapada! ca sa-ti faci o idee, cum sa asterni in scris anumite sentimente ale personajelor.
oricum, ideea nu e originala, se cunoaste ca te-ai inspirat din mai multe ficuri. dar sper ca ai sa faci un fic frumos, sper sa nu ma dezamagesti. ;)
deci, nu te-am criticat tare asa cum ai cerut tu, nu i-au la purificat capitolul, pentru ca stiu ca nimanui nu-i place. eu sunt mai blanda, ti-am spus la ce mai ai de lucrat.
oricum, trebuie sa ai grija cu semnele de punctuatie, cu gramatica, si dupa ce pui un semn de punctuatie trebuie sa dai space . asa e mai frumos estetic, cica :)) asa e regula, na-i ce face!
oricum iti doresc bafta si multa imaginatie, daca ai nevoie de sfaturi, cv, idei pentru fic, poti apela cu cea mai mare incredere, fii sigura ca te voi ajuta.
cam atat si astept urmatorul capitol, sa nu te prind ca nu-l continui ca te bat :))

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#3
Holla amigosS` am adus cap2 .:D

Cap2.

Fata striga si injura de mama focului.
- Dami drumul ! Salzomisul matii!! Hinata.
O tranti pe pat dupa care se duse inspre usa de la baie bloca geamul si o inchise acolo.
- Am sa ies ! Trebuie sa ma intalnesc cu o adevarata fata nu cu o plangacioasa!
Movalia dadea cu pumni in usa pana cand auzi o bubuitura. Blondul pleca. Incepu sa planga si sa arunce totul pe jos. Dintr-o data isi aminti ca are telefonul in geanta. Isi lua telefonul cu senzor de culoare mov si cu modele albe si forma numarul Sakurei. Fata nu raspundea. Arunca telefonul pe patul cu asternuturi albe si se arunca si ea. Dupa putin timp adormi plangand. Naruto intra in casa impreuna cu o bruneta. Auzind gemetele fetei Hinata se trezi.
,, Aughh! Tampitu!! Acum vine si cu tarfe in casa! "
Fata se gandi putin dupa care striga:
-Iubi!! Vino si iubeste-ma!
Bruneta cu ochii verzi ca zmaraldul incepu sa vorbeasca catre blond:
- Cine ii dincolo?
-Nimeni!! Hai sa continuam! Spuse blondul incepand sa o sarute pe gat.
-Iubi!! striga Hinata isterica.
Bruneta lua cheile si deschise usa. Mare surpriza cand o vazu pe Hinata in lenjerie alba de culoare roz. Hinata o privi pe bruneta cu un ranjet pe buze si spuse:
-Facem dragoste in trei?
Bruneta nervoasa ii trase o palma blondului dupa care pleca nervoasa si incepand sa strige. Blondul o privi pe movalia razand.
-Esti desteapta! Doar luni mai poti scapa de aici! Vroiam sa iti dau drumul azi dar nah! Daca nu am putut fi satisfacut....
Hinata sari pe el. Nu il mai suporta. Il lovea cu pumni cu picioarele cu tot ce putea.
Blondul o tranti in bufetul din bucatarie si o saruta. Movalia se calma si incepu sa se joace cu parul blondului. O lua in brate si o duse in dormitor. O intinse pe pat si se puse peste ea. Blondul incepu sa se joace cu limba ei. Movalia lua veoza de pe noptiera alba de langa patul rotund si io dadu in cap la blond. Il inpinse de pe ea si merse in bucatarie unde isi lua hainele pe ea si iesi din casa incuind usa si luand cheia la ea. Afara incepu sa ploaie cu galeata. Fata chema un taxi cu care se duse acasa. Intr-un sfarsit ajunse-se acasa ii plati taximetristului si intra in casa. Era foarte liniste si tare intuneric. Aprinse lumina si se indrepta catre bucatarie. Pasi pe gresie si aluneca pe spate. Era uda pe picioare deorece cand pleca de la blond nu isi mai lua rolele.
-Sa fiu a naibi de gresie!!!!
Fata se ridica incet ca sa nu mai cada inca o data. Pe masa rotunda care se afla in miglocul bucatariei se afla un biletel roz pe care scria: Eu si Nick suntem la magazin. Movalia dechise frigiderul incarcat cu o gramada de bunatati si isi lua o prajitura cu frisca. Manca prajitura dupa care urca scarile care scartaiau pana in fata usi ei. Pasi inauntru unde domnea mirosul de portocale. Pe biroul ei se afla un buchet de flori si o farfurie cu o portocala in forma de inimioara. Langa flori se afla un bilet. Hinata lua cu tandrete biletul si il citi:
- ,, Cu drag super blondinul! Data viitoare nu mai scapi!!" . Fata ridica o geana surprinsa cand o ajuns el sa aduca florile si portocalele. Movalia nu rezista si gusta o bucatica din portocala. Era asa de dulce!! Se simtea in rai!!
-Ce dulce e!!! striga movalia incepand sa se invarte prin camera ei spatioasa de culoare rosie.
Incepu sa ii sune telefonul cu melodia: Bumbi Ride. Fata lua telefonul si scose-se un mic sunet de : ,, Aloo?"
- Tu mandarina mai sunat??? se auzi vocea rozaliei.
-Da!! Dece nai raspuns comedie??
-Eram la cumparaturi cu Ino, Temari si Tenten.
-Mda.. Tipic tie. Auzi intri pe mess??
- Cucule sunt pe mess!
- Ok. Intru si eo acum bye. Spuse fata dupa care inchise telefonul. Isi lua leptopul de pe birou si se arunca cu el pe pat. Isi baga id-ul: hinata.dulcika22
parola: *******
In lista ii intra: bln_bln
Conversatie cu Sakura:
Saku *_* Saku: Heii! Mandarina ce facii?
Hinata ^_^ Scumpika: Stau comedie` :d.
Hinata ^_^ Scumpika: Auzi... Mio` intrat unu cu id: bln_bln il cunosti`?
Saku *_* Saku: Hm.... :-? Nush` vezi intreaball`
Hinata ^_^ Scumpika: Okee`

Movalia intra sa vorbeasca cu baiatul acela.
Hinata ^_^ Scumpika : Salluty:P. Cine esti?
Blondinull` :> Buei : Nu ma sti scumpete?
Hinata ^_^ Scumpika: Nu....... Lamureste`ma tu!
Blondinull` :> Buei: Vai dar prostuta mai esti. Sunt blondinul tau frumoaso`:*
Hinata ^_^ Scumpika: Dracusor! Ia zi tu de unde ai id meu?
Blondinull`:> Buei: Din profiile secrete papusa:> ! Poii o seara placuta si ne vedem noi zilele astea.
Hinata ^_^ Scumpika: Ma duc la mare buei`.
Blondinull`:> Buei: Chiar deia zic ! Pa papusica mea dulce! :*:*
Blondinul:> Buei is out.

Hinata inchise leptopul si il puse langa pat. Se strecura in pat fara sa isi mai ea pijamalele. Isi fixa ceasul la ora 4:30. Movalia se gandea ca poate si blondul va veni la mare si ,iar o va prinde. Oricum nu-l placea... Sau poate il placea... Fata adormise cu gandul la blond.

#4
Vad ca nu mia lasat nimeni com.. Ma rog am adus nextuu:D.


Seara...Picaturile ploii se izbesc de geamul movaliei. Prin scocurii se aude apa care curge... Fulgerele stapanesc cerul si il lumineaza. Un fulger se auzi puternic. Movalia se trezi speriata. Se uita pe geam cum fulgerele apar si dispar. Se uita la ceasul care indica ora 4:00.
~> Ce furtuna.....<~ Fata trase perdeaua albastra cu floricele peste geam ca sa nu se mai vada fulgerele care o ingrozeau. Se strecura in patul cald ca sa mai doarma putin. Se tot fataia prin pat. Nu putea sa doarma. Un tunet care se auzi in apropriere o sperie tare si se baga sub patu pe dusumeaua rece. Acolo adormi... Ceasul incepu sa sune. Movalia inghetata isi deschise ochii. Un tunet se izvi de perele casei ,iar movalia speriata tresari sa se ridice si isi dadu cu capul de pat.
- Augh!!! Ce doare!!! Hinata iesi de sub pat si merse la baie unde facu un dus cald care o mai calma putin. Cat facu dus era foarte linistita deorece in baia albastra nu erau geamuri. Dupa sapte minute de liniste iesi din baie si isi lua halatul roz pe ea. Isi spala dantura perfecta si simbi putin in oglinda. Lua fenul purpuriu si isi usca parul. Dupa ce parul ei era complect uscat si mirosea a lacrimioare isi lua doua fundite si isi impleti parul si si-l prinse cu funditele colorate. Se uita in oglinda. Era ca o papusa. Isi dadu halatul jos si isi lua pe ea o pereche de blugii negri stramti pe ea si o bluza neagra stramta pe corpul ei de fotomodel. Incata o pereche de cizme negre lungi pana la genunghi si era gata. Iis lua o geaca de piele neagra trasa pana la coate. Se gandi putin ce ii mai trebuie si isi aminti de cercei. Se indrepta catre un sertar. Il deschise. Acolo se afla o colectie plina de cercei de toate formele si culorile. Isi lua cateva perechii si si le baga in valiza. Isi alese o pereche rosie cu nuante de alb sclipitor. Si puse frumos in ureche si se uita la ceasul care indica ora: 4:50. Mai avea 10 minute. Isi lua leptopul si si-l baga si pe e in geanta si iesi din camera incuind-o ca sa nu intre piticania . Cobora scarile fara sa faca zgomot cu cizmele ei pretioase. In living se afla tatal ei cu sticla in mana dormin. Movalia isi dadu ochii peste cap stiind ce spectacol va fi dimineata. Comanda un taxi si iesi dupaceea afara asteptandu-l.
O masina se opri. Deschise geamul automat ,iar blondul intreba:
-Te duc eu la Sakura?
-Carate !! spuse fata intorcandu-si capul.
Blondul rase dupa care inchise geamul plecand. Intr-un sfarsit ajunse-se si taxiul de culoare galben pe care scria numarul de telefon. Urca inauntru unde domnea mirosul de batran. Iau repede o gura de aer de afara si imi tin respiratia. Pe drum ma uitam la frumosul si gratiosul New York. Mii de saraci statea pe strazi intunecate indurand frigul. Movaliei i se facu mila dar ce putea ea sa faca?... Ajunse si la locul destinat ,iar soverul ii cera movaliei 10 dolari. Fata scose din geaca bani si iesi din amsina cat pe ci sa vomite. Respira si expira. Batu la usa din sticla a rozaliei ,iar o fata de douazeci si cinci de ani deschise.
-Am... Sakura este?..intreaba movalia cu un glas putin sters.
-Da e sus cu prietena ei.
Movalia nu mai zise nimic si pleca sus. Deschise usa unde era intuneric. Pasi mai infata si dintr-o data se aprinse lumina ,iar Sakura striga in spatele ei:
-Bu!!!
-Aaaaa!! Sakura!! Hinata speriata rasufla.
Sakura impreuna cu o fata necunoscuta incepu sa rada. Fata necunoscuta era frumoasa. Parul blond cu cateva suvite de rosu si ochii albastri ca cerul instelat. Se numea Anelliza. Sakura le facura cunostinta. Fetele incepura sa povesteasca diverse lucruri. Despre haine de garderoba ,cercei si toate astea. Hin se opri din vorbit si le intreba:
-Dar... noi cand mergem la mare? Pe cine asteptam?
-Pai..... Sakura nu termina de spus ca pe usa intra O gasca de baieti formati din trei tipi bine formati. Si unul din ei era acel blond. Hin era socata. Isi reveni din soc si zise:
-Mergem odata??
Rozalia dadu din cap afirmativ si iesi din camera ,iar ceilalti o urmara. In fata casei Sakurei se afla o limuzina superba. Movalia vru sa intre dar blondul ii deschise usa:
-Dupa tine!!
Movalia nu spuse nimic si intra inauntru. ~> Wii!!! Ce dragut din partea lui!! <~ Dupa ce fata se aseza in spate blondul se aseza langa ea. Limuzina avea 3 compartimente. Sakura intra in al doilea compartiment cu Sasuke. Iar ultima intra Anelliza cu un baiat cu parul castaniu si cu ochii d eun verde sters.
Movalia se puse in partea de catre geam spunandu-i blondului:
-Asculta aici! Jumate este partea mea si jumate partea ta capish?
Pe fata blondului aparu un zambet. Aproba din cap ca e asa cum zice ea.
- Deci Hinata ce mai faci? spuse el razand.
- Pai sunt bine. Sper totusi sa nu crezi ca daca vorbim o sa ne imprietenim.
-Deloc, domnisoara. Spuse acesta dupa care isi lasa capul pe spate duacndu-si mainile la ceafa.
Fata vazand ca nu o mai baga in seama pune botu si se intoarse catre fereastra. Blondul incepu sa rada ,iar movalia vazand nseimtirea ce o are in el vru sa se ridice dar el o prinse de mana si o trase in bratele lui. Buzele lor erau la doi centimetri distanta.

#5
deci, iata-ma aici, la ficul tau. Cand pui urmatorul cap nu uita sa ma anunti daca vrei sa trec cu un com.
bine, deci, sa comentez ce-am vazut pe aici.
incap cu descrierea, care e bunicica, mi-ai decris locul , imbracamintea, insa nu si sentmentele fetei. Am observat ca ai incercat sa descrii putin sentimentele tinerei, insa mai ai de lucrat la acest aspect.
Dialogul, pfff..e cam mult, si sec pe deasupra. incearca sa mai reduci din el.
<- Tu mandarina mai sunat??? se auzi vocea rozaliei.
-Da!! Dece nai raspuns comedie??
-Eram la cumparaturi cu Ino, Temari si Tenten.
-Mda.. Tipic tie. Auzi intri pe mess??
- Cucule sunt pe mess!
- Ok. Intru si eo acum bye.>
Drept iti spun ca aici m-am plictisit, incearca sa scurtezi aceste fraze simple si seci, ce plictisesc. Incearca sa fii mai scurta si directa, nu o mai lungi, nu ma intereseaza ca-i spune bine hai ca intru acuma pa. Acolo puteai f bine sa spui pe scurt ca inchizi telefonul salutand-o pe fata, si intrand pe mess. E mai simplu asa si nici nu m-as fi plictisit.
Naratiunea e bine nu mai comentez aici.
Cat despre actiune, ei bine, prea o grabesti. Aici trebuie sa mai lungesti putin descriind sentimentele personajului principal, in cazul acesta fiind Hinata.
cam atat cu critica si succes in continuare. daca ai nevoie de ajutor stii la cine sa apelezi ( la mine desigur) ai o poveste frumoasa asa ca merita s-o continui ^^ sper ca nu te-am suparat

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#6
Buna! ^_^ M-a atras numele ficului si m-am gandit sa il citesc :P Imi place ca nu e un fic SasuSaku, desi n-am nimic cu ele, dar ficurile cu noi cupluri sunt bine venite :> Ideea mi s-a parut pana acum ok :> Sa vedem in continuare :> Descriere ai da` ar mai trebui sa descrii sentimentele, cum aa zis si Moon princess. Dialogul este prea mult si sec. Mai redu din el ca nu da bine in fic. Faza cu messul chiar mi s-a parut plictisitoare. Puteai sa inlocuiesti cu descriere. Era mult mai bine. Si chiar m-a lasat rece cand am vazut cum isi ziceau Hinata si Sakura O.o In fine e ficul tau. Actiunea e usor grabita in unele locuri. Greseli de tastare am mai vazut da` nu sunt grave. So, astept nextu` si sa ma anunti cand il pui
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  De la sangre y mi vida (El amor de un vampiro) Crazy Person 2 2.465 28-02-2010, 12:27 PM
Ultimul răspuns: MisS.sAdiStic
  Amor si Spirit Flash 28 22.646 10-04-2009, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)