Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Emma, Female, Currently Attending an All Boys School [plagiat]

#1
''La naiba!Nici vorba!''a tipat Ema din toti plamanii, deodata prabusindu-se in patul in care dormise atat de confortabil acum cateva momente .
''Emma Hailey Willow!nu v-oi tolera nu astfel de limbaj in aceasta casa.'' mama ei si-a ridicat vocea .Statea langa cele patru postere de la capul patului.Era 6:45 si ea era imbracata ca si cum ar fi fost gata pentru ceaiul de dupa-amiaza.
''Mama, stiu ca nu sunt cel mai bun copil din lume , dar chiar ma urasti atat de mult?''a urlat Emi, ridicandu-se in picioare pentru a-si infrunta mama.''Nu ma face sa implor.Stii ca o voi face.''
''Ema nu este nici un motiv pentru comportamentul tau!Te duci si asta e decizia finala''a spus mama ei ridicandu-si din nou vocea si incrucisandu-si mainile in jurul pieptului.
''Dar mami!''a spus Ema plangand ,''nu vreau sa ma duc!''a spus cazand in genunchi si uitandu-se la mama sa cu niste ochi de catelus .
''Ema , nu te uita asa la mine .Stii ca asta este in interesul...''
''Cel mai bun interes pentru cine?Tu, matusa Patty , stupidul director de la scoala care clar ii stoarce de bani pe elevi?Cu siguranta nu este in interesul meu , pentru ca Dumnezeu a interzis sa mearga ceva dupa bunul meu plac o data in viata mea!a urlat la mama ei.
Mama sa a scos un suspin lung inainte de a continua ''Uite draga .''a inceput ,scazandu-si tonul si luand un loc pe pat ''poate ca nu vrei sa te duci la academie dar te pot asigura, profesorii de acolo sunt printre cei mai buni din tara. Vor face minunu cu minte ta ganiala.Si...''
''Si daca sunt deja geniala , de ce trebuie sa ma mai duc?Acesti snobi bogati ma vor manca de vie!"'
''Draga, nu vor face asa ceva.Si nu esti si tu un a....snob bogat?''
''Mama!Stiu ca suntem bogati!Am avut de-a face cu asta intrega viata!Nu banii ma deranjeaza, ci cum se comporta toti pentru ca ii au!Eu nu ma comport asa ! Ma vor mesteca si ma vor scuipa inainte ca primul semestru sa se sfarseasca''
''Ema ,exagerezi!''
-Exagerez?Exagerez?Exagerez!Mama am mai discutat despre asta si am crezut ca am incheiat subiectul.Cum se presupune ca ar trebui sa reactionez cand tu vi si-mi spui ca ma trimiti la o scoala-internat , indepartandu-ma de prietenii mei si de viata mea?Perfect calma si de acord?Oh, pot sa-mi imaginez asta.Draga fa-ti bagajele, pleci.Minunat mama draga !Pentru ca nu e nimic in lumea asta care sa ma opreasca din a face asta.Familie!Prieteni!?Cine are nevoie de ei?Uraaaaaaaaaa...cred ca voi iubi sa-mi las toata viata in urma.Weeeee...a sfarsit Ema dramatic, sarcasmul simtindu-se in fiecare cuvant al ei.
Mama sa i-a zambit subtil si i-a raspuns:
-Stiu ca vei fi de acord cu mine in cele din urma .Acum fa-ti bagajele , avionul tau pleaca in doua ore .A spus, clar neobservand sarcasmul sau ignorandu-l.
A parasit camera lasand-o pe Emi doar cu un ''Eu...ea...nu...dar...de ce...huh?''
Ema a inchis usa in urma mamei sale , trandind-o puternic.
-Da-o dr...Nu pot sa cred ca ea....Mica bucata de ... . A murmurat pentru sine, apucand 2 mari valize de culoarea verde deschis.A inceput sa-si impacheteze lucrurile:tricouri, blugi, pijamele, toate lucrurile de care ar avea nevoie o adolescenta .Apoi s-a indreptat catre baie de unde a luat pasta de dinti, periute, sampoan, perie de par etc.I-a luat 15 minute pentru a aranja toate lucrurile necesare in valize.Intr-un final s-a trantit pe un scaun .S-a intins pana la biroul de langa ea de unde a luat un telefon .A format un numar. ''Hei!Ati putea veni pana la mine acum?''a intrebat incet.
In mai putin de 10 minute , cei mai buni prieteni ai ei , care se intampla sa-i fie si vecini si prieteni inca de la gradinita urcau scarile catre camera sa.
"...He stalks in the night like a disatrous beast, And what once was alive will soon be deceased. So when the last bit of sunlight disappears from the sky, You better watch out unless you wanna die."


#2
deci din cate am inteles eu asta nu e ideea ta...
offf...imaginatia asta... dar sa revenim la fic...
incearca sa pui linie -, la dialog in loc de ghilimele...
Citat:''Cel mai bun interes pentru cine?Tu, matusa Patty , stupidul director de la scoala care clar ii stoarce de bani pe elevi?Cu siguranta nu este in interesul meu , pentru ca Dumnezeu a interzis sa mearga ceva dupa bunul meu plac o data in viata mea!a urlat la mama ei.
cred ca aceste lucruri le-ar fi spus Ema, nu cred ca o mama l-ar face pe director stupid...
deci ce pot sa mai spus...imi place fic-ul...
abia astept urmatorul capitol...:bye:





#3
ok...de acum incolo v-oi scrie cu linie de dialog.Pentru cei care citesc acest fic sa nu se sperie ca am scris putin.Stiu ca nu postez mult, dar o fac zilnic asa ca ar fi mai bine sa cititi o data la 2-3 zile.
"...He stalks in the night like a disatrous beast, And what once was alive will soon be deceased. So when the last bit of sunlight disappears from the sky, You better watch out unless you wanna die."


#4
[b][i][color=#C71585]

simo !!!!!!! ce sa intamplat cu ficusul asta ??????????? .............parca nu tze-ai silintza :((...........

"Vor face minunu cu minte ta ganiala.Si..."........ poate "Vor face minuni cu mintea ta geniala .Si......


celelat fic a fost mult mai bun:P:P:P.......



aaaaaaaa si in primsa partea nu prea am intzeles nimik din cauza ca nu am stiut unde este linia de dialog:P::P:P:|:|:

sper sa-tzi revii poop:*:*:*



SEMNAT ALEXYZ (sti u):))))))

#5
plagiat >_< http://www.quizilla.com/stories/6803257/...hool-intro

daca traduci din engleza in romana tot plagiat se numeste caci nu e fic scris de tine
ai o avertizare deathmemories
la 3 avertizari ai interzisa postarea de ficuri la fanficiton



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] "Good Boys Never Die" [+18] Kitsu 0 1.584 26-06-2011, 01:36 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  You're not so hot-Rithiell all boys boarding school -and i'm a girl ~angelino~ 17 10.240 20-07-2009, 04:09 PM
Ultimul răspuns: TrieuTriTrinh
  Boys Over Flowers Denny 10 10.556 15-05-2009, 07:23 AM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)