Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Droguri

#1
Multi se drogheaza, asta ete clar. Dar oare este asa de bine sa facem asta, cand vrem sa uitam?
Voi ce credeti? Ce parere aveti de aceste ierburi periculoase?

Parerea mea:

1. Cred ca doar din curiozitate unii fac asta si apoi nu se mai pot lasa.
2. Presupun ca exista si multi care o fac pentru ca asa vor, dar dc sa'si stice viata.. asa ca uite m-a jignit ala sau asa..
3. Cred ca altii o fac pentru a fi smecheri si ptr ca " asa este la moda ".
4. Nu sunt deacord cu drogurile.

Voi ce parere aveti tespre asta?

--
P/s: daca mai e un topic cu tema aceasta, sorry.. 4 M-am uitat si nu am vazut cv cu astfel de tema..

#2
Măi, fii atent(ă), dacă nu ai încercat vreun drog, nu e bine să-ţi dai cu părerea. E ca şi cum aş zice că-mi place filmul X pe care nici nu l-am văzut, dar doar am citit o părere despre el de la cineva care nu l-a văzut. Cam aşa stă treaba şi cu drogurile.

Citat:Cred ca doar din curiozitate unii fac asta si apoi nu se mai pot lasa.
Ai dreptate, din conjunctură şi curiozitate, dar se pot lăsa. Eu prima dată când m-am drogat a fost cu Tussin Forte, apoi am luat la o petrecere cel mai bun verde de pe piaţă (AK47-le). Nu sunt dependent. A fost curiozitate dar nu sunt dependent.
Regula mea: să nu te apuci de prafuri tari (cum ar fi Crystal Meth-ul sau LSD-ul).

Citat:2. Presupun ca exista si multi care o fac pentru ca asa vor
La fel de adevărat, numai că restul frazei e o bălărie totală.

Citat:3. Cred ca altii o fac pentru a fi smecheri si ptr ca " asa este la moda ".
Oamenii ăia sunt uşor de influenţat. E vina lor că sunt proşti. Oamenii ăia care o fac pentru modă, sunt ca şi emo sau ce alte trend-uri mai sunt.

Citat:Multi se drogheaza, asta ete clar. Dar oare este asa de bine sa facem asta, cand vrem sa uitam?
După ce încerci de 2-3 ori, nu mai ai trip-uri şi vezi droguri ca relaxarea supremă. Dacă nu ai bani de un cocktail pe o plajă în Hawaii, 1 g de verde will do.
Este bine. Ţigările, băutura, coca-cola, toate sunt la fel de periculoase. Îţi pot explica cum e mai bine să fii spart (din iarbă, de preferat) decât mort de beat.

Citat:Voi ce credeti?
Mă cheamă Horia şi-mi plac drogurile.

Citat:Ce parere aveti de aceste ierburi periculoase?
Ce mă amuză sintagma "ierburi periculoase" 21)
Dacă nu ai încercat, ai de unde ştii că sunt "periculoase" ?

Cum am mai zis, nu vă daţi cu părerea doar fiindcă aţi văzut pe Zone Reality emisiunea aia cu intervenţia.
Tipii de acolo sunt junkies. Cum am zis, majoritatea au luat-o rău pe dava. Aia e problema lor. Eu singura chestie mai naşpetă pe care am luat-o a fost dextromethorphan-ul (DXM-ul). Opiat natural şi m-a luat rău.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#3
Buna!

Horia, nu sunt deacord cu tine.
Drogurile nu sunt bune. Nu as incuraja pe nimeni sa le ia. ASta este parerea ta...

Eu una cred ca sunt foarte daunatoare organismului uman. Doar din curiozitate poti da in dependenta si etc. Eu una nu as lua nici o data asa ceva. Da, unii se drogheaza ca asa e la moda, dar pe urma incepe sa exagereze si nu se mai poate opri.

Horia, nu cred ca stii dar este foarte greu sa te lasi. Saud aca stii este bine.

Eu una nu am luat si nici nu voi lua.

Parerea mea xD
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#4
(offtopic: yay a facut horia un post calumea)

on:
@artist sa stii ca sunt total de acord cu horia, nu iti poti exprima parerea despre un lucru fara ca sa il stii indeaproape. orice vei spune tu despre droguri sa stii ca e o opinie dupa ce a zis altcineva, nu dupa ce ai vazut/simtit tu insuti...

@horia ce vrei sa zici prin naspeta? mie mi se pare ca tusin, DMX sau PDP sunt destul de naspa daca le iei mult timp incontinuu, eu cel putin am avut experiente funny de la amandoua... de la tusin cand am convins un prieten sa isi faca laba in fata unui club (ca asa fac boss-ii 24 ) la PDP cand am crezut ca ma injunghie unul de 8 ori intr-o seara...(si culmea, eram si singur acasa) de nu am putut sa doarm pana ce nu a rasarit soarele...

cat despre chestii naspa, nu imi vine sa zic pe forumul asta, da doar atat zic, nu ma intereseaza/nu am luat/nu voi lua niciodata dava sau altele asemanatoare, in rest totul e permis

cat despre etnobotanice ce se tot discuta, la mine in oras a devenit ca berea, ori iesi afara la o bere, ori iesi la un cui, e cam tot aia... ba chiar berea simpla si-a cam pierdut din farmec...

#5
Părerea ta, şi a altor 829040239082 de persoane care nu au încercat, dar comentează.
Cum am zis, sunt, adevărat, droguri care creează depedenţa (LSD-ul, Crystal Meth-ul, Heroina), dar iarba nu o face. Plus, singurul lucru pe care-l afectează drogurile după o perioadă lungă, în care fumai zilnic, e pierderea rezistenţei la efort.
Nu am cum să-ţi explic să mă înţelegi şi să mă iei de bună, fiindcă eşti un android, ca toţi cei care zic că toate drogurile sunt rele şi că nu trebuie luate, dependenţă!!! and all that shit.
Când şi dacă o să încerci, o să vezi cât de amarnic te-ai înşelat.

Edit
Citat:yay a facut horia un post calumea
E o problemă care mă interesează şi am văzut că se mănâncă destul de mult caca pe aici.
DXM-ul e destul de naşpa. Mi-a tras-o în cap destul de rău după ce am încercat. Te ţine ca şi Spin-ul sau ca AK47-le.
Eu de la Tussin am crezut că sunt aviator, mi-am pus o pereche de chiloţi pe cap (casca) şi m-am pus pe covor în forma unui avion.

Să foloseşti cutia de bere pe post de bong, Tan. 21
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#6
Voi ce credeti? Ce parere aveti de aceste ierburi periculoase?

Ba eu nu ma droghezi da' era sa primesc cativa pumni pentru ca eram in campania "antidrog" lol singurele afise smulse au fost afisele mele, inca nu inteleg de ce DOAR ale mele, in fine.
Bai depinde, nu sunt ierburi periculoae, spre exemplu marijuana nici macar nu e drog propriu-zis, e la fel de usor de folosit in medicina cum e pentru a te inveseli xD
Parerea mea?
Eu cred ca cei care o fac de "fun" sunt redardati, cei care o fac pentru ca o fac, sunt ok, de ce? Pentru ca in general cei care se drogehaza de amuzament sunt influentati.
Dar de-acord cu Horia, de ce ne dam noi cu parerea cand nici macar nu stim cum merg lucrurile?22
Ba, apropo si coca cola, pepsi, ceaiul negru/verde, cafeau TOATE intra la categoria droguri usoare/legale Smile
Asa, sa ne mai informam inainte sa deschidem asta de post, stii?
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem

#7
(07-09-2010, 06:45 PM)Horia K A scris: Nu mă refeream la tine, Tan.
Mai citeşte tu o dată.

ah, imi cer scuze, vazusem
-artist
-horia k
(si aici eu scriam mesajul nu am vazut ca a mai postat si jyy)

iar dupa asta am vazut postul tau dupa al meu 10

#8
Tu, Tan, ce ai încercat ?
Metadonă ceva ? Opiacee ai luat ? Dacă da, naturale sau derivate ?
Ca iarbă, tu iei la a câta mână ? Ceva părere despre etnobotanice ?
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.

#9
Prea exagerati cu drogurile astea. Eu nu m-am drogat pentru ca nu am simtit necesitatea si nici nu am avut de unde . Nu pot sa zic ca sunt rele sau bune doar stiu ca unele persoane din cercul meu de socializare au murit din excesul drogurilor. La fel si cu orice altceva excesul poate dauna destul de grav ducand la moarte. Pana si zaharul daca e dus la extrem faci diabet si mori ....Nu sunt nici pro nici contra dar stiu ca sa dai o groaza de bani pe ele nu prea merita24. Mai bine fumez 100 de pachete de tigari pe banii aia...
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#10
Citat:Mai bine fumez 100 de pachete de tigari pe banii aia...
You're full of shit.
Era odată când puteai să iei un gram de iarbă cu banii pe care i-ar fi dat pe o masă la McDonald's.
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)