Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai de fic-ul meu ?
Este super
66.67%
14 66.67%
Este cam plictisitor
14.29%
3 14.29%
Inchide-l !
19.05%
4 19.05%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Doctor moarte la comanda

#11
Desi acest capitol este din perspectiva lui Bella, asta nu inseamna ca acesta este cuplul principal, inca ma mai gandesc care sa fie cei doi norocosi.
Inca ceva: Bella nu este numele adevarat al fetei, la fel si la Dave.





Capitolul III
( Doar sase luni )



Bella Allonso:


Tocmai am iesit din biroul directorului, un barbat inalt si bine facut, parul brunet ca pana corbului se potriveste perfect cu intunericul din ochii, muschii se puteau vedea cu usurinta prin costumul lui negru, barbia puternica ii arata superioritatea, pe scurt, un barbat de care te poti indragosti usor. Dar eu am venit din alta cauza, trebuie sa-mi gasesc fratele si sper sa mai fie viu. Cat de mult mi-asi dori sa-l am aici, sa-l pot strange in brate din toata inima, dar din pacate multe lucruri
nu se pot intampla cand esti pe moarte.

Sfarsitul meu este aproape, sufar de o boala rara care ma impiedica sa fiu la fel ca toti, dureri trupesti nu am, dar cele sufletesti nici nu ma lasa sa dorm. Inima ma doare de fiecare data cand vad pe cineva ca mai are mult de trait si este sanatos, ma bucur pentru el, dar in adancul meu sunt invidioasa pentru ce are el si eu nu. Cat de repede pot sa mor, ultima oara mi s-a spus ca mai am sase luni de trait, jumatate de an, atat o sa mai vad luminea calduroasa si vesela a mandrului soare, doar atat imi este dat sa privesc raul si binele de pe Terra.

Dar eu sunt captiva in minciuna, judecata finala se aproprie de mine si eu inca mint, nu doresc asta, dar nici nu ma impotrivesc. Asi putea sa lupt, dar pentru mine si situatia mea, este mai bine sa fac asa, la un simplu soc pot muri, sa parasesc aceasta lume pe care o iubesc atat de mult. Acum cateva minute l-am mintit pe directot, i-am spus ca ma cheama Bellla Allonso, dar numele meu este cu totul altul. Pana si infatisarea mi-am schimbat-o, aratam mult mai bine inainte, m-ai natural, desi eram blonda, tot imi placea mai mult. Imi vine sa plang la gandurile aceastea, dar cred ca nu mai am lacrimi, atat de mult le-am folosit ca sa-mi inghit amarul incat le-am pierdut, dar asi vrea sa le am, sa-mi simt fata umeda de la micile cristale, dar cat asi incerca nu apar.

***Dupa doua saptamani***

Stau in camera mea si ma uit pe niste desene pe care le-am primit de la elevi, sunt destul de reusite, dar nu prezinta: umbra, culoare, stralucire, nimic deosebit.

Aceste zile au trecut atat de repede, nici nu am simtit ziua, dar noaptea o simteam. Cand intunericul si luna argintie puneau stapanire pe cer, eu stateam in pat si ma gandeam la... ganduri necurate. Imi este atat de dor sa simt buzele baietilor care se unesc cu ale mele, limbile lor cum se strecoara si imi controleaza toata gura. Atat de mult imi doresc incat as putea sa iau un elev de pe hol si sa ma folosesc de el ca sa-mi satisfac poftele trupesti. Dar mai bine nu, tinerii nu au atata experienta.

Gandurile mele necurate se misca libere fara sa le pot opri, acum cutreiere trupul, gura, ochii, zambetul, directorului. Nu. Trebuie sa-mi revin, nu sunt aici ca sa ma indragostesc, sunt in misiune. Dar ce pacat, aceasta soarta nu ma lasa sa iubesc, sa simt trupul rece si plin de muschi cum se lipeste de al meu, iar miscarile de dute-vino sa-mi formeze durere, dar una buna si dorita. Cat mi-as dori sa-l am aici pe director, pe Dave, cat mi-as dori sa-i simt corpul gol si atingerile lui pe pielea mea alba.

Dar un ciocanit la usa ma trezeste din visare, acest mic cantecel simplu imi rasuna neincetat in gand. Ma ridic usor de pe scaun si imi misc picioarele usor pe parchetul dur de culoarea mierii, realizand si eu un sunet la fiecare atingere a tocurilor mele cu acest lemn. Distanta dintre birou si usa este mica, dar ceva din mine ma tine pe loc, parca nevrand sa ma duc s-o deschid si sa aflu cine ma opreste din lucru. Inima imi bate tare cu fiecare secunda care trece, parca corpul meu a devenit ceasul desteptator. Dar drumul se cam infunda, iar lungimea dintre mine si masivul lemn este foarte mica. Deschid usor usa si ma trezesc cu Dave, directorul, in fata ochilor mei.

Inima a inceput sa-mi bata. Cat imi iubesc dorintele, dar cel mai mult imi place ca se indeplinesc. Am inceput sa zambesc ca o nebuna, dar unul parsiv si plin de dorinte. Nu stiu ce sa fac, nu pot sa ma dau la el, dar intr-un fel trebuie sa-i transmit dorinta de-a fi a lui. Imi vine sa-l iau de camasa si sa-l arunc in pat, sa-l violez cu sete animala, dar m-ar da afara dupa aceea. Cat urasc aceasta liniste, sta pur si simplu pe hol si se uita la mine, dar nu-l bag in camera, altfel este in zona critica de ... placeri.

Il invit in camera, trebuie sa actiunez, daca sunt data afara din scoala, macar sa ma si eu o amintire. Dar nu vreau s-o facem in pat, acolo este prea comun, vreau altceva, o schimbare placuta si deliciosa de la un barbat special. Ne salutam reciproc, iar eu, apoi sparg ghiata astea cuminte:

-Eu ma duc sa fac o baie, ma simt murdara. Abia astept sa simt clabucii cum ating de pielea mea si-o curata, apa calduta cum stabate corpul meu de sus pana jos si viceversa- el sta la mine si se uita cu ochii mari, cred ca l-am innebunit-. Imi pare rau, nu am vrut sa spun ceva intim.

-Nu-i nimic. Problema este scurgerea care s-a descoperit la unele persoane, sa ai grija. Daca vrei... ma asigur eu ca nu este nici o problema? spune el simplu de parca nu ar avea nimic ascuns, dar stiu ca are pofte la fel de mari ca ale mele.

Acesta noapte o sa fie alba, putin obositoare, dar si placuta. A durat atata timp de cand nu am mai avut un barbat la mine in pat. Oare cum se descurca ? O sa-mi lase o parere buna la sfarsit ? Nu stiu nici ce sa cred despre mine, am venit sa-mi caut fratele, iar acum ma culc cu directorul. Ar trebui sa-mi fie rusine de mine ? Nici eu nu stiu. Dar asta nu va opri acesta noapte.

#12
Aloha, mersi ca mi-ai spus. Mama, ce perversa e Bella o.o nu pot sa cred, deja devine fierbinte atmosfera, dar si placuta. La descriere a fost ok, mai ales acea dorinta nebuna a Bellei. Zici ca e un animal ce nu a mancat de luni, iar directorul e barbat si se poate opune? logic ca nu, deci nextu va fi incins, daca nu ma insel. Scopul ei va fi plin de distractii, sa le zic asa. Dialogul a fost ok si ma mir ca Dave nu a sarit pe ea din prima :]] Greseli nu cred ca am vazut, era sa uit: incearca sa pui mai multe figuri de stil si de ce boala sufera fata? Perversitate cronica?
Spor la scris
[Imagine: h8v.gif]
 

#13
A trecut mult timp si nu am mai primit nici un com. , chiar atat de mult urati acest fic. NU stiu ce se intampla, daca doreati sa-l inchid imi spuneati si o faceam, nu ma mai chinuiam sa fac aceste capitole, doar trei. Si nici nu sunt lungi capitolele, poate nu va place ideea, dar nici nu aveti de unde sa stiti multe lucruri. Am vazut ca sunt vizitatori, si chiar si asa, eu tot nu am com. A trecut mai mult de doua saptamani si eu nu pot sa recitesc decat un singur com. Daca nu intrati eu inchid ficul si cu asta basta.
bye

#14
Buna!
Un fic cu adevarat interesant , pe masura ce citesc imi dau cu presupusul , ma gandesc cine si cum ar putea fi , desi sunt la inceput cunosc doar cateva personaje tot incerc sa deslusesc misterul, asa sunt eu . Imi pare rau de Bella ca a fost despartita de prietenii ei dar de ce ? si de cine ? si de ce isi cauta fratele intr-o unitate de invatamant. Ai creia o nenorocire inchizand fic-ul , prea multe intrebari si prea putine raspunsuri. Greseli neinsemnate un pic la timpurile verbale ,daca nu ma insel si mai nimic altceva , m-am impotmolit la un acord ~ acolo cu valurile ca nu imi suna mie bine dar a fost foarte corect. Imi place firea animalica a celor doi, parca prea mult pentru niste persoane care lucreaza la invatamant , bine macar ca ii macina vina pe amandoi . Partea cu formele rotunjoare chiar mi-a placut , a fost mai original si mai ... dragut sa zic asa decat ce am vazut pana acum . Boala ..,,. esti autoarea ficului cine stie poate gasesti un leac ceva , intamplator pe drum , e pacat de saraca fata . Un fic frumos , misterios si destul de captivant. Succes in continuare!

#15
Buna,
Miranda, gomenasai, chiar nu am reusit sa gasesc fic'ul si cand mi'ai dat si am incercat sa intru nu mergea. Deci imi pare foarte rau si nu pot sa cred ca am ratat acest capitol. Descrierea nu am ce comenta, jos palaria, actiunea si ea e la fel, dialogul bun, greseli nu am vazut. DEci fara alte cuvinte este superb. Si sunt asa de supara ca nu am putut citi pana acum si tu cred ca esti la fel. Data viitoare sa ma anunti si o sa vin cat de repede pot. Si te rog sa ma ierti ca nu am ajuns mai devreme

#16
Vruuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmm ... BUF! - AWCI

Se pare ca am aterizat " cu bine " pe la acest fic ^^ Desi mi-am rupt cateva oase, mi-am retezat gatul, mi-am sucit soldul, mi-am zdruncinat organele si mi-am sectionat mana cazand din avion, pot spune ca am aterizat cu bine ^^

Titlul: Titlul este ceva original, trebuie sa recunosc, insa si un pic ciudat - parerea mea - Dar din cate am citit din Flashback-urile anterioare, are o oarecare legatura.

Idee Principala: Pot sa spun cu bucurie ca ideea ta e mai mult decat originala. Combinatia asta Porfesori - Directori - Psihologi ai scolii deja te lasa sa te gandesti "Frate, adica, WTF?! Poate ca nu imi plac temele... Sau scoala... Dar un fic cu un cuplu intre profesori? Adica serios! Ce misto ar fi sa se intample si asta la noi la scoala!" - Prin urmare, ideea combina imaginatia cititorului cu realul si cu lumea fictiunii pe care le'o servesti pe tava. Mai ales ca ideea e ceva deosebit, ceva ce eu una nu am mai intalnit. So.. I like it ^^

Cuplu: Am impresia ca Bella e Sakura :-> Mama, ce noutate, nup?
Descriere: Este destula! Ba chiar mai mult, descrierea ta este ceva ce trebuie pastrat si mentinut in tot ficul pentru ca, te rog sa ma crezi, este CLAR una din descrierile acelea nici prea plictisitoare, nici prea dinamica. !LIKE! ^^ !LIKE!

Imi place ficul, si sa nu uiti sa ma anunti cand pui viitorul capitol. Te'am pupat!!
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#17
Inainte de a incepe trebuie neaparat sa spun ca mi-am ales un moment foarte prost sa mananc inghetata. Din inghetata cu fructe de padure, din care credeam ca o voi savura din plin, pana am terminat de citit s-a transformat in supa... si nu o spun cu niciun fel de rautate ci din contra.

Mi-ai captat atentia [si admiratia pe parcurs^^] inca de la primul rand citit. Ai avut la fiecare capitol acel mister, bine descris si greu de patruns. Ideea este ceva foarte original. Nu am mai intalnit asa ceva pana acum.
Descrierea, din ce am citit, este punctul tau forte, dupa parerea mea. Descrii foarte frumos, folosesti multe figuri de stil [apropo la unele parti mi s-au parut usor exagerate, dar a fost ok]. Cand citesc ma faci oarecum sa ma simt acolo... sa simt emotiile personajelor, chiar daca identitatile lor sunt inca ascunde. Oricum la ghicirea personajelor... hm, nu stiu ce sa zic. Cand am citit si am vazut descrierea Bellei m-am gandit la Hinata [cu parul lung si brunet], dar apoi ai venit si ai zis ca avea parul blond si imediat m-a dus cu gandul la Ino sau Temari. Iar Dave ma duce cu gandul la Sasuke, ori Sai, ori... Itachi In fine...
Actiunea si dialogul le stapanesti si pe acelea bine. Dialogul mi se pare bine plasat si nu este sec, il folosesti cu cap. Actiunea mi s-a parut pe la primul cap usor grabita, dar in final a fost ok.

Well, dear Miranda, nu cred ca trebuie sa mai spun ca imi place la nebunie ficul tau. Asa ca te rog sa ma anunti cand vine continuarea^^. Spor la scris si idei! Pupici!
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#18
imi cer mii de scuze dar nu am ce sa comentez... u_u este doar un capitol si tu ai spus ca ai trei... -_-"
la primul capitol sunt multe greseli si de tastare si de gramatica... incearca sa scrii si uh mai incet...
mai verifica si tu ceea ce scrii... si daca se poate, as vrea si yo sa vad celelalte 2 capitole... ca pe primul l-am vazut... si e mijto...:]
titlul e frumos... ideea... poi pt inceput imi place ceea ce ai scris... dar sa vad si continuarea...


P.S.: imi cer scz dak te-am suparat cu commul meu, dar dak e cva ast un PM... ^_^ bafta si inspiratie multa in continuare! sper sa tii cont de tot ceea ce am zis yo...
buh bye!


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#19
heloo
Ma bucur ca ati aparut, va promit ca o sa apara cap urmator imediat, dar acum este bacul si trebuie sa fiu alaturi de sormea. Dar... ma bucur ca va placut aceste capitole, vad ca au aparut si niste useri noi pe la fic: " Paty.Paty" ," ^Ella^", "Miky.Shor" si "Katya".

Katya : Ma bucur ca ai aparut, mi-a facut placere sa citesc com tau, sper ca o sa apari si la urmatorul. Tu nu ai primit com cadou, o sa ti-l las zilele astea, cum am spus, sunt putin ocupata.

^Ella^", "Miky.Shor": Va iau impreuna, amandoua ati comentat aproape la fel, fiind partenere atat de bune cred ca ganditi la fel. Bravo!!! Ella nici nu sti cat de aproape esti de Bella, esti singura care ai chicit, sau ai detut.

¥Venus^.^Roseta«: Ma bucur ca ai trecut pe aici, ai fost prima care ai lasat un com. Cat despre figurile de stil, iti promit ca o sa incerc sa pun mai mult, dar nu promit. Nu este in stilul meu sa folosesc o descriere lunga si plina ...

Sho-Yo: Ma bucur ca ai sosit, chiar ma intrebam de ce nu ai com, am crezut ca m-ai uitat.

Paty.Paty: Multumesc ca ai trecut, chiar ma bucur. Dar se pare ca nu vezi decat primul com, o sa incerc sa vb cu cineva si sa rezolv aceasta problema. Daca mai exista cineva care nu vede toate com sa-mi spuna.

Fiecare persoana o sa primesca un com cadou ca ati com, o sa-l primiti in maxim trei zile, toti.

#20
Buna! Am spus ca iti voi citi si acest fic si iata-ma aici, dar chestia e ca nu pot comenta ficul tau, pentru ca nu ma prinde, nu prea am inteles nimic nici din primul capitol, scrierea este buna intr-adevar, doar nu este genul meu acest fic. Imi cer scuze ca nu pot comenta, nu mi s-a mai intamplat sa nu pot comenta, dar toate au un inceput.

La revedere! Spor la scris:)
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.806 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.325 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Esti la comanda mea [+18] P@uu 72 53.722 22-08-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: andreea_serban
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.400 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.304 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  [Doctor Who] Fate's a bitch Mrs. Iclemyer 1 2.292 29-06-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: ღ Ayamﻉ ஜ
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.029 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.338 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Incercarea nu are moarte[...+16] Ryuu 11 5.590 16-01-2011, 09:59 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  O moarte subtilă Looolaaa13 3 2.885 14-04-2010, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Zăpă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)