Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#61
Desi cam tarziu ,totusi am aparut si eu pe aici.Sencer cand am vazut ca ai postat am fost foarte nerabdatoare sa vad daca e un capitol despre Alice si asa a fost.Un capitol superb ca de fiecare data si aba astept sa vad ce o sa se intample in continuare desi am vazut ca nu ai mai postat de mult.
Vreau doar sa iti spun ca mi-a placut enorm capitolul si ca astept nextu:D:d:D

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#62
Capitolul 26
Leonardo P.O.V


- A trecut deja o saptamana. De ce nu o cauti?
- Pe cine?
M-a privit incruntata si am stiut ca nu trebuia sa imi ridic ochii din laptop. Am oftat si am privit-o plictisit.
- Cat mai ai de gand sa stai pe capul meu? Nu ai nimic de facut?
Si-a pus mainile in sani si a continuat sa ma priveasca incruntata. M-am ridicat de pe scaun si m-am intors cu spatele la nepoata mea. Am privit fereastra si mi-am dat jos ochelarii.
- Stii foarte bine ca pe mine nu ma pacalesti! O iubesti! De ce nu te duci la ea si ii spui lucrul acesta?
Cand mi-am intors capul am observat ca roscata era langa mine. Am zambit si i-am inconjurat umerii cu bratul, tragand-o mai aproape de mine. Am sarutat-o usor pe cap si mi-am lasat obrazul pe crestetul ei.
- Asa e! Niciodata nu am putut sa te pacalesc! Dar nu o sa o accept pe Isabella inapoi.
- De ce?
- Mi-a tradat increderea, Alice! Am crezut ca s-a schimbat cand tatal tau a alungat-o. Am crezut ca a venit la mine pentru ca ma iubea si pentru ca era dispusa sa fie fericita cu mine.
- Nici macar nu stii motivele pentru care a facut-o!
- Nu voia sa fie legata prea mult timp de un barbat. Pentru ca nu voia sa aiba grija de un copil.
- Te inseli! Te inseli, unchiule!
S-a desprins din imbratisarea mea si s-a pus in fata mea. Ma privea trista si ingrijorata. M-a luat de ambele maini si mi le-a strans.
- Acum e aici si a renuntat la tot pentru tine. Vorbeste in fiecare zi cu Seth si vrea sa il viziteze cat mai des. De ce nu accepti ca s-a schimbat?
Am oftat si mi-am pus mainile in parul ei. Am sarutat-o pe frunte si am privit-o in ochi.
- E viata mea, Alice! Sunt deciziile mele! Acum chiar vreau sa lucrez! Ma lasi?
Roscata a oftat si s-a imbufnat. De data asta inca o inghetata nu ii aducea zambetul pe buze. A dat incet din cap si s-a indepartat de mine. Am tras aer in piept si mi-am tras scaunul, asezandu-ma din nou la birou. Mi-am pus ochelarii pe nas, iar nepoata mea s-a oprit in usa.
- Vreau sa fii fericit si sper sa nu faci o greseala imensa alungand-o din viata ta.
A iesit din incapere si a inchis usa. M-am rezemat de spatarul scaunul si mi-am inchis ochii pentru cateva clipe. Am inspirat scurt si mi-am deschis ochii. Am pus mana pe mouse si am intrat in folderul cu poze. Am marit una din fotografiile de acum 17 ani. Cand Seth implinea doi ani. Isabella si cu mine eram langa el si il ajutam sa sufle in lumanari.
Am zambit, iar atentia mea s-a concentrat asupra roscatei. Parea atat de fericita. Mereu a reusit sa ma pacaleasca. Cand am vazut-o pentru prima oara am fost gelos pe Sasha. De asta am bagat-o in patul meu. Ca sa imi stapanesc poftele, dar ele s-au marit si mai mult atunci cand am lasat-o sa plece din bratele mele. Am fost un ipocrit si am dat mereu vina pe ea pentru ca a stricat relatia dintre mine si verisorul meu, dar de fapt singurul vinovat am fost eu. Ea nu a facut decat sa raspunda dorintelor mele.
Dupa ce Alex si-a incheiat conturile cu ea si a venit in bratele mele am crezut cu adevarat ca ma iubeste. Am avut incredere in ea, iar cand s-a plictisit a plecat. A plecat si m-a lasat singur cu fiul nostru. Am fost ranit, furios, distrus. Am jurat ca nu o sa o mai las sa se joace cu mine.
De fiecare data cand venea sa isi vada fiul, nu eram prin preajma. Nu voiam sa o vad pentru ca stiam ca o pot ierta. Nu voiam sa ii vad zambetul fals. Am incercat de multe ori sa evit intalnirile noastre, dar nu puteam. La orice prezentare de moda la care trebuia sa fiu prezent dadeam de ea. Si mereu terminam culcandu-ma cu ea. Daca facea sex cu mine atat de usor probabil cu ceilalti era si mai uşor.
Am dat cu pumnul in bratul scaunului si am oftat. Am scos poza de pe ecran si mi-am impreunat mainile sub barbie.
Totul ar fi fost atat de diferit daca ai fi tinut cu adevarat la mine. Daca nu ai fi atat de superficiala.

- Am venit inapoi! Am renuntat la cariera mea pentru tine!

Mi-am strans degetele si am privit ecranul laptopului care era incarcat cu email-uri. Totusi a renuntat la slujba ei pentru mine. A renuntat la cariera. A facut exact ce am vrut. Asta ar trebui sa insemne ceva, nu? Dar de ce naiba a facut asta? Nu ma asteptam sa o faca. Chiar nu ma asteptam. Ce naiba sa fac? Vreau atat de mult sa o tin din nou in brate si sa fie numai a mea. Sa nu o mai las sa plece. Sa ii arat ce a pierdut in timpul in care m-a abandonat. Sa ii arat ca inca o iubesc si nu am putut sa o uit niciodata.

- Acum e aici si a renuntat la tot pentru tine. Vorbeste in fiecare zi cu Seth si vrea sa il viziteze cat mai des. De ce nu accepti ca s-a schimbat?


Am zambit si mi-am luat spatele de pe spatar. Am privit cateva clipe telefonul. Cand am intins mana dupa el, acesta a inceput sa sune si m-a facut sa tresar. Am luat receptorul si l-am dus la ureche.
- Domnul D’Alessandro?
- Chiar el! Cine e la telefon?
- Inspectorul Pachett! E in legatura cu fosta dumneavoastra sotie!
Am strans mana pe receptor si m-am ridicat brusc de pe scaun.


*


- Sonny Lamar e acum in arest si o sa avem grija sa ramana in inchisoare pana cand o sa isi dea ultima suflare. Imi pare rau ca a trebuit sa va raneasca, doamna Hutch.
Roscata a aprobat discret din cap, in timp ce corpul ei continua sa tremure. Stateam sprijinit de birou si o priveam. Eram prea socat ca sa spun ceva. Alice o tinea pe matusa ei de mana, in timp ce o mangaia pe spate.
Inspectorul mi-a aruncat o privire, apoi s-a retras. Cand s-a inchis usa roscata si-a ridicat capul si m-a privit printre lacrimi.
- Din cauza fratelui tau vitreg ne-ai abandonat?
S-a ridicat de pe scaun si s-a apropiat de mine. Umarul stang si o parte din brat erau bandajate. Mi s-a strans stomacul cand am vazut acel bandaj alb, dar era o scuza destul de buna ca sa nu o privesc in ochi.
- El ti-a provocat accidentul de masina acum 17 ani. A facut-o ca sa imi arate ca poate sa te raneasca oricand pe tine sau pe Seth. Mi-a fost frica, Leo! Nu voiam sa te pierd. De asta am preferat sa plec si sa te fac sa ma urasti. De asta ti-am spus ca e mai importanta cariera decat familia. Imi pare rau ca nu am putut sa iti spun adevarul.
- De ce te-ai intors acum?
- Pentru ca era in inchisoare. Am asistat la procesul lui si eram sigura ca nu mai poate face nimic. Nu am crezut niciodata ca o sa evadeze si o sa vina sa ma caute.
- Daca mi-ai fi spus de la inceput l-as fi bagat chiar eu in inchisoare.
- Imi pare rau!
Mi-am strans mainile pe brate si am continuat sa ii evit privirea. Stiam ca plange. Vocea ei tremura, la fel si corpul ei.
- Ceea ce ai facut mi-a demonstrat ca nu ai avut niciodata incredere in mine.
- Mi-a fost frica! Putea sa te omoare oricand! Sau pe Seth! Crezi ca puteam sa stau acolo si sa privesc cum poate sa imi distruga familia?
- Ar fi trebuit sa imi spui! Eram sotul tau si puteam sa te apar! Crezi ca sunt de plastic sau ce?
Cand am privit-o in ochi mi-am dat seama cat de trista era. Am inghitit in sec si mi-am intors din nou capul.
- Acum nici macar nu poti sa te mai uiti la mine! Inteleg! Probabil te-ai saturat de mine. Poate ar fi trebuit sa ma las pe mainile lui Sonny si sa il las sa ma omoare.
Inima mi s-a strans in acel moment. Voia sa moara? Cand mi-am intors capul era departe de mine cu cativa pasi.
- O sa plec, Leo! Dar sa stii ca te iubesc si te-am iubit mereu! Adio!
A mangaiat-o pe Alice si s-a indreptat spre usa. M-am dezlipit de birou si o priveam cum se indeparta de mine cu fiecare pas. De data asta avea de gand sa dispara pentru totdeauna. Sa plece de langa mine si sa nu se mai intoarca. Nu pot sa o las sa faca asta.
Din doi pasi am ajuns in spatele ei si mi-am pus mana pe a ei in momentul in care a vrut sa deschida usa. Am strans-o in brate si mi-am lasat nasul in parul ei. Cat mi-am dorit sa fac asta din nou.
- Nu pleci nicaieri! Habar nu ai cum m-am simtit cand am aflat ca acel nenorocit te-a ranit.
Roscata s-a intors si m-a privit in ochi. Am zambit si i-am sters lacrimile, sarutand-o usor pe buze.
- Leo!
Mi-a inconjurat talia cu bratele si si-a lipit trupul de al meu. Am sarutat-o pe cap si am strans-o la piept.
- Stiu ca am fost un magar si m-am comportat josnic. Dar am facut-o pentru ca m-am simtit ranit si tradat. Imi pare rau, iubita mea! Te iubesc!
- Si eu te iubesc, Leo! Intotdeauna te-am iubit! Numai pe tine!
- Stiu! De acum inainte nimeni si nimic nu o sa mai stea intre noi. Absolut nimeni
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#63
Capitolul 27


- Nick!
M-am aruncat in bratele brunetului si am inceput sa chicotesc. Baiatul m-a strans in bratele lui si a inceput sa se invarta. Cand s-a oprit mi-am pus mainile pe umerii lui si l-am privit. Ochii sai negri imi zambeau, in timp ce buzele lui s-au oprit pe fiecare obraz. M-a strans din nou in brate, apoi m-a lasat jos.
- Cred ca am lipsit destul de mult timp dacă esti roscata!
I-am dat un pumn in umar, in joaca si ne-am indreptat amandoi spre bucatarie. Isabella si Leo erau asezati pe scaune si se chinuiau sa manance micul dejun, in timp ce se sarutau. Brunetul s-a asezat pe scaun si m-a tras de mana sa ma asez langa el. Am zambit, iar roscata mi-a pus in fata o farfurie cu fructe.
- Nu imi vine sa cred ca esti aici!
- Pai ar trebui sa te bat pentru ca din cauza ta am abandonat o puicuta in Costa Rica.
Am oprit furculita inainte sa intre in gura si l-am privit uimita. Barbatul a inceput sa rada si m-a ciufulit pe cap.
- Tata m-a sunat si mi-a spus de ultima ta nazdravenie! Si din moment ce am terminat cu facultatea si trebuia sa vin acasa, m-am gandit sa imi vad sora mai intai!
Am bagat bucatica de kiwi in gura si mi-am privit fratele. In timp ce mestecam m-am lasat pe umarul lui si l-am imbratisat.
- Cat de mult mi-ai lipsit, Nick! Daca te intorci acasa, ma intorc si eu!
- De asta m-a pus tata sa vin pe aici mai intai!
Mi-am luat capul de pe umarul lui si l-am privit incruntata. Brunetul a ridicat din umeri si a inceput sa rada. Si-a luat paharul de suc in mana. L-am apucat de cot si l-am facut sa isi verse continutul pe tricou. Acesta a scos o injuratura si am izbucnit in ras.
- Ticalosule! Am crezut ca ai venit pentru ca iti era dor de mine!
Baiatul s-a ridicat de pe scaun si si-a privit tricoul. A dezaprobat din cap si m-a dat jos de pe scaun. M-a luat de umeri si a inceput sa ma impinga spre camera unde dormea de obicei. A deschis usa si mi-a aratat patul, apoi si-a luat un tricou din valiza si a disparut in baie.
- Acum spune-mi de ce ai venit aici!
Am oftat si m-am asezat pe pat. Am inceput sa ma joc cu picioarele in timp ce asteptam ca fratele meu sa iasa din baie. Asta imi mai trebuia! Inca unul care sa ma innebuneasca cu intrebari.
- Deci?
Mi-am ridicat capul, iar brunetul inchidea usa de la baie. S-a asezat langa mine si m-a privit cu zambetul pe buze. L-am privit cateva clipe in ochi, apoi m-am aruncat la pieptul lui si l-am strans puternic in brate. Barbatul m-a sarutat pe cap si mi-a inconjurat umerii cu bratele lui. A inceput sa ma mangaie pe cap.
- Ce e, Ali?
- Ma bucur atat de mult sa te vad! Nici nu iti dai seama cat de mult mi-ai lipsit!
- Nu asta am intrebat!
Am oftat si m-am lipit si mai tare de el.
- Am fugit de Jake!
- De Jake? De ce ai face asta?
- Stii foarte bine ce simt eu pentru Jake. Acum ceva timp am inceput sa ma culc cu el, sperand ca asta o sa schimbe situatia dintre noi. Am crezut ca o sa il fac sa se indragosteasca de mine. Dar eu am fost cea pacalita. Nu a vrut decat sa se culce cu mine. Am venit aici pentru ca aveam nevoie de timp. Pentru mine sa incerc sa il uit si pentru el sa isi dea seama ce simte cu adevarat pentru mine.
Brunetul a oftat si a scos un ’ Hmm ’. A continuat sa ma mangaie pe cap, fara sa spuna ceva. La cum e Nick, tacerea asta nu e buna. Cred ca o sa ma bata pentru ca mi-ai pierdut virginitatea. Sunt convinsa! Seth nu ar fi indraznit niciodata sa faca asta, dar Nick cu siguranta ar putea sa o faca. Asta sau ma da pe mana tatei. Si prefer sa ma ciufuleasca el decat tata.
- Si ai de gand sa stai aici pentru toata viata?
- Pana naste mama! Atunci o sa ma intorc. Si va depinde de Jake daca o sa ma intorc aici sau nu!
- O.K.! Acum spune-mi unde e Jake ca sa ma duc sa ii sparg capul!
Mi-am ridicat capul si l-am privit. Era pe jumatate nervos si pe jumatate amuzat. Era o reactie destul de buna. Nu era in stilul fratelui meu.
- Asta e tot? Nu o sa tipi la mine, nu o sa ma bati pentru ca m-am culcat cu Jake?
A inceput sa rada si m-a tras in joaca de o suvita de par. M-a sarutat pe frunte si m-a mangaiat pe obraz.
- Alice, ai 18 ani! Sunt fratele tau, nu tatal tau! In plus cat am fost la colegiu a trebuit sa ma obisnuiesc cu gandul ca o sa iti incepi viata sexuala dintr-un moment in altul.
Am zambit si mi-am pus din nou capul pe pieptul lui. Lacrimile imi amenintau ochii. Probabil pentru ca imi revad fratele dupa patru ani de absenta. Sau pentru ca nu ma judeca.
- Acum vreau sa stiu ce ai de gand sa faci! Eu ma intorc saptamana viitoare acasa.
Am oftat si nu am spus nimic. Au trecut abea doua luni de cand am plecat. Era prea curand. Dar vreau atat de mult sa il vad pe Jake. Sa fiu in bratele lui, sa il sarut, sa ma sarute. Dar era prea devreme. Din ce mi-a spus Emma nu prea e in apele lui in ultimul timp, dar frecventeaza patul Sarei si prietenelor ei.
- Nu vrei sa mai ramai cu mine inca cinci luni? Pana copilul o sa vina pe lume?
- Mi-ar placea, pustoaico, dar chiar vreau sa o vad pe mama cu burta mare. Nu prea imi amintesc cand era insarcinata cu tine. Si tata si bunicul vor sa ma instruiasca ca sa preiau revista.
- Si mie mi-ar placea sa o vad in acest moment pe mama!
- Inca nu imi vine sa cred ca o sa mai avem un fratior!
- Tata vrea fata!
- Stiu! M-am contrazis cu el prin mesaje cat am asteptat prin aeroporturile din Costa Rica pana aici.
Am inceput amandoi sa radem de nerabdarea tatei. Cat de mult mi-ar placea sa am un copil cu Jake. Un baiat care sa semene perfect cu el.
- Apropo de copii! Mariah e insarcinata!
Mi-am ridicat brusc capul si mi-am privit fratele uimita. Acesta ma privea cu zambetul pe buze, iar chipul lui s-a luminat. Am clipit de cateva ori si m-am ridicat in picioare pe pat. Mi-am muscat buza de jos apoi am inceput sa tip si sa sar in sus.
- O, Doamne! O sa am un frate si un nepot! Doamne! Ce super!
Brunetul a inceput sa rada si m-a prins de picioare si m-a facut sa nu mai sar pe pat. M-am lasat in genunchi si i-am luat mainile in ale mele.
- Unde e? De ce nu e cu tine? De ce viitoarea mea cumnata si viitorul meu nepot nu sunt cu tine?
- Respira, mucoaso! E la bunicii ei! Ajunge in L.A saptamana viitoare!
- Vin acasa! O, Doamne chiar vin acasa! La dracu’ cu Jake! O sa am un nepot!
- Am inceput sa plang cand am aflat!
Am ramas cu gura cascata si l-am privit clipind foarte des. Acesta si-a intors capul intr-o parte, iar obrajii lui s-au inrosit. I-am inconjurat gatul cu bratele si l-am pupat de mai multe ori pe obraz. Acesta a zambit si mi-a ciufulit parul.
- E normal, prostutule! Esti cu Mariah de sase ani! Ma mir cum de nu v-ati casatorit inca!
- Cand am inceput sa iesim nu eram siguri ca o sa ramanem impreuna. Am inceput sa ies cu ea pentru ca era o provocarea. Singura fata din liceu care ma trimitea la dracu’ de fiecare data cand incercam sa flirtez cu ea.
- De ce crezi ca o plac atat de mult?
Acesta si-a dat ochii peste cap si a ridicat bratele.
- Femei! Oricum vreau sa o cer in casatorie cand o sa vina acasa! O sa ma ajuti?
- Normal! O sa fac rezervari la restaurantul ei preferat! Si o sa mergem impreuna sa ii cautam inelul de logodna! O iubesc pe Mariah si stiu ce fel de inel prefera. Am crezut ca nu mai sunteti impreuna!
A zambit si m-a ciupit de obraz, apoi a inceput sa imi aranjeze parul.
- Am avut o perioada de foc, dar am trecut-o amandoi cu brio. Nu am crezut niciodata ca o sa fiu atat de fericit cu ea.
- Nici eu! Adica de fiecare data cand venea la noi ca sa invatati impreuna va injurati, va bateati cu caietele si uneori mai ramaneai si cu o rana la mandrie.
- Incerca sa se prefaca ca nu ii plac saruturile mele!
- Abea astept sa o vad! Cat timp are?
- Trei saptamani!
- Uau! O sa fie ciudat! Sa am un frate si un nepot de aceeasi varsta!
- Eu vreau o fata!
Mi-am dat ochii peste cap si mi-am ridicat bratele, privind tavanul.
- Barbati!
Am inceput amandoi sa radem. Imi priveam fratele si imi dau seama cat de mult s-a schimbat de cand nu l-am mai vazut. S-a maturizat, s-a implinit si e mult mai fericit. Are parte de o adevarata poveste de dragoste. Nu am crezut niciodata ca o fata ca Mariah o sa il faca atat de fericit. Mai degraba cineva care seamana cu Emma. Care e la fel de nebuna ca ea.
Dar o sa ma intorc acasa! Vreau sa o vad pe Mariah, pe mama, pe Emma. Cu siguranta o sa pierd in fata lui Jake. Dar o sa ii explic ca nu mai vreau nici o legatura sexuala cu el. Ma iubesti, ma ai. Nu ma iubesti, cauta-ti alta fufa. Scurt. Acum imi mai trebuie si curajul sa ii spun asta si sa nu ma pierd in ochii lui. Dar trebuie sa o fac pentru mine. Trebuie.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#64
Hei! se pare ca sunt prima
ma bucur foarte mult ca Alice se va intoarce acasa si sunt foarte curioasa de reactia lui Jake si ce se va mai intampla
am o nedumerire, intr-unul dintre capitole ai scris ca Alice e singura la parinti si am fost surprinsa cand a aparut fratele ei mai mare
in rest totul mi-a placut, ca de obicei, si imi cer scuze ca nu am comentat si la celelalte capitole lenea-i de vina (pacat ca nu doare altfel as fi in spital)

#65
Capitolul 28


- Alice!
Bruneta a sarit in bratele mele si am cazut amandoua pe podea. Am inceput sa rad, iar prietena mea a inceput sa planga. Mi-am lasat capul pe podea si am inceput sa o mangai pe par. Fata ma strangea in bratele ei, iar lacrimile ajungeau in parul meu.
- Esti aici! Esti aici! Nu imi vine sa cred!
M-a imbratisat din nou si m-a sarutat pe obraji. Am putut sa il vad pe Seth care a venit langa noi si si-a luat logodnica de pe mine. M-a luat de maini si m-a ridicat de pe podea, tragandu-ma in bratele lui. Am tras aer in piept, iar roscatul m-a strans la pieptul sau. Am chicotit si l-am mangaiat usor pe spate. M-a sarutat pe frunte si m-a eliberat. I-am privit pe cei doi cu zambetul pe buze. Nick mi-a pus mana pe umar si m-a impins spre canapea. M-am asezat impreuna cu fratele meu, iar cei doi porumbei s-au asezat in fata noastra.
- Nu imi vine sa cred ca esti acasa! Am crezut ca o sa mai ramai!
- Asta era planul ei, dar l-am schimbat eu putin!
Brunetul m-a tras in bratele lui si a chicotit. Am zambit si mi-am lasat capul pe umarul fratelui meu. Seth a luat-o de mana pe iubita lui si a tras-o in bratele lui.
- Acum cum se face ca voi doi va casatoriti? Cand aveam 10 ani spuneai ca o sa te casatoresti cu mine, mucoaso!
Bruneta a inceput sa rada si l-a sarutat pe Seth. S-a intors cu capul spre noi, iar zambetul de pe buzele ei era imens.
- M-ai abandonat!
- Vinovat!
Am inceput toti sa radem. Nick a inceput sa ma mangaie pe umar si si-a lasat obrazul pe capul meu.
- Ma bucur mult ca sunteti impreuna! Iar tie iti stralucesc ochii, Seth! Nu te-am vazut niciodata asa.
- Iubirea!
Seth si Emma s-au privit cateva clipe, apoi s-au sarutat. Erau atat de fericiti! Acum ca m-am intors va trebui sa dau ochii cu Jake mai devreme sau mai tarziu. Dar as prefera sa fie mai tarziu. Mult mai tarziu. Dar nu pot sa incetinesc timpul. Nici macar sa il opresc. Dar cat de mult mi-ar placea sa opresc timpul intr-un moment in care ma aflu in bratele lui Jake. Sa stau in bratele lui o vesnicie. Dar din pacate nu pot sa fac asta. Nu pot sa o fac indiferent de cat de mult mi-as dori asta.
- Vino cu mine!
Cand am revenit la realitate am observat ca Emma era in fata mea si imi intindea mana. Am clipit de cateva ori si mi-am pus mana in a ei si m-am ridicat de pe canapea. Bruneta a inceput sa ma traga dupa ea, ducandu-ma la etajul casei.
A deschis usa camerei mele si m-a lasat sa intru inauntru. Am ramas cu gura cascata cand am vazut dezastrul. Patul era ravasit, albumele mele foto erau imprastiate peste tot, iar unele din pozele mele erau pe podea. Am observat si revistele in care am aparut. Erau la fel de imprastiate prin camere. Emma a inchis usa in spatele meu, in timp ce eu inaintam in incapere.
Razele soarelui abea se strecurau prin perdele. M-am apropiat de fereastra si am dat la o parte perdeaua, lasand lumina sa invadeze camera.
- Ce naiba s-a intamplat aici?
- Jake a locuit aici pana acum o saptamana!
M-am sprijinit de geam si am privit-o uimita pe prietena mea. Am clipit de cateva ori si m-am uitat din nou prin camera.
- Jake… a…
- De cand ai plecat! A stat aici, s-a uitat mereu la pozele tale, a facut rost de revistele unde ai aparut.
S-a aplecat si a luat in mana o bucata de hartie facuta ghem. A despaturit-o si mi-a intins-o. Am intins mana si am luat bucata de hartie si am privit-o. Era o poza cu mine in rochie impreuna cu unul dintre modelele masculine.
- A injurat toata ziua cand a vazut poza si tot timpul se lovea de ceva. Inca mai are o vanataie la cot.
Am zambit si am privit din nou camera mea. Inima mea a inceput sa bata cu putere. Am strans foaia in mana si m-am dezlipit de geam.
- Te iubeste, Alice! Dar e prea mandru si prea prost ca sa recunoasca asta!
Am tras aer in piept si am lasat foaia sa cada din mana. M-am apropiat de patul meu si m-am asezat pe el. Mi-am pus obrazul pe perna si am putut sa simt mirosul lui Jake. Mi-am inchis ochii si am strans perna in brate.
Nu imi vine sa cred ca Jake a fost aici. A dormit pe patul acesta. A fost in camera asta. A fost gelos pe un tip a carui nume nici macar nu il cunosc. Am inceput sa rad si sa plang in acelasi timp. Stiu ca Jake ma iubeste. Stiu asta.
Emma a venit langa mine si m-a mangaiat pe cap.
- Trebuie sa il vezi!
M-am ridicat in fund si continuam sa strang perna in brate.
- Da! Vreau sa il vad! Vreau sa ii spun ca il iubesc si ca nu o sa mai plec nicaieri.
*


Mergeam pe strada incercand sa gasesc un taxi. Trebuia sa ajung la Jake singura. Voiam sa fim numai noi doi. Dar mai intai trebuie sa gasesc un taxi.
Inainte sa mai fac un pas o masina a aparut brusc in fata mea, aproape trecand peste mine. Am inspirat brusc si m-am dat un pas inapoi.
Portiera soferului s-a deschis, iar Nathan a iesit din masina. Am inghitit in sec si l-am privit.
- Ia-te uita cine s-a intors!
Am tras aer in piept si am incercuit masina, incercand sa trec pe langa el. Blondul m-a prins de brat si m-a intors cu fata la el.
- Da-mi drumul!
- Unde te grabesti aaa de repede? Sa iti vezi iubitul? Cred ca e ocupat cu Sara.
Incercam sa nu aud ceea ce imi spunea. Mi-am pus mana pe mana lui si am incercat sa imi eliberez bratul, dar cu fiecare incercare ma strangea mai tare.
- Hai sa facem o plimbare!
Inainte sa imi dau seama ce se intampla, ma aflam deja pe locul de langa sofer, iar blondul imi punea centura de siguranta. Am inceput sa ma zbat si mi-am desfacut centura. Inainte sa deschid portiera, baiatul a pus siguranta si a inchis portiera. A pornit motorul si a indreptat masina spre strada.
- Nathan, ce faci?
- Ti-am spus ca o sa fii a mea mai devreme sau mai tarziu!
L-am privit speriata, in timp ce incercam sa deschid portiera. Blondul a inceput sa rada cand a vazut ce vreau sa fac si marea viteza. Am inceput sa respir din ce in ce mai agitat. Am inghitit in sec si m-am intors cu capul spre baiat.
- Nathan, te rog inceteaza! Lasa-ma sa cobor!
- De ce te-as asculta? Ti-ai batut joc de mine!
- Si mi-am cerut scuze! Dar cineva a avut grija sa ma pedepseasca pentru asta, Nathan! Niciodata nu am fost iubita lui. Doar s-a folosit de mine!
- Asta nu ma multumeste! O sa iti para rau pentru tot. Trebuia sa iti cauti alt prost!
Am tras aer in piept si am incercat sa gasesc o solutie. Ceva care sa il faca pe Nathan sa oprească. Mi-am privit mâna cateva clipe, apoi am inghitit in sec. Am lasat-o usor pe umarul lui, iar acesta a tresarit.
- Imi pare rau pentru tot, Nathan! Esti prietenul meu si nu am vrut niciodata sa te ranesc. Situatia mi-a scapat de sub control!
Nu a spus nimic, doar a privit parbrizul si s-a concentrat asupra drumului. Si-a scuturat brusc umarul si mi-a indepartat mana. Mi-am muscat buza de jos si l-am privit.
- Nu imi trebuie parerile tale de rau! Vreau doar sa ma razbun!
- Si crezi ca daca ma violezi o sa rezolvi ceva? O sa te simti mizerabil! La inceput o sa te simti victorios, dar apoi te vei simti ca un ticalos. Nathan, tu nu esti asa! Lasa obsesia pentru mine si cauta o fata care sa te iubeasca cu adevarat.
- O sa fac si asta! Dupa ce termin cu tine si plec de aici pentru totdeauna.
Nu avea nici un rost. Pur si simplu nu voia sa inteleaga! Mi-am muscat puternic buza de jos si mi-am pus mainile pe volan. Am inceput sa trag de el, iar blondul facea acelasi lucru. Masina a inceput sa se miste cand la stanga cand la dreapta.
- Da drumul la volan!
- Doar daca opresti si ma lasi in pace. Altfel o sa murim amandoi, Nathan! Asta vrei?
- Alice! Da drumul volanului!
Cand mi-am ridicat privirea am observat o fata in fata noastra. Am tipat si mi-am inchis ochii. Mi-am luat mainile de pe volan si am simtit o zdruncinatura. M-am lovit cu capul de portieră si am inchis ochii. Mi-am auzit numele de cateva ori, dar nu am avut putere sa imi deschid ochii ca sa vad cine ma striga. M-am lasat invaluita de intuneric. Jake! Unde esti?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#66
Vai doamneee!!!! Te urasc!!
Nu am mai citit demult povestea si ma urasc pentru asta! La inceput aveam o obsesie pentru ea, nu stiu cum de am putut sa o las!
Poate este de vina si scoala, tezele, temele, dar ma rog! Revenind la poveste: e superba. Critica? Neaah nu meriti! Meriti doar sa fii laudata!! Ia sa ne uitam si cand ai postaaat -_-" 8-11...Serios? Trebuie neaparat sa pui continuarea!
Imi place foarte mult, Ma asteptam ca sa vina Alice si Jack sa fie si el acasa, cand o vede sa nu spuna nimic sa fie la fel de arogant si la fel de indiferent si cand sa vina seara el sa o ia pe Alice intr-o camera si sa-si faca treaba...
Cand colo, ce sa veezi? Jack ciu-ciu! Alice rapita! si Accidentele la putere!

Eu te las! Sper sa ai cat mai multe idei ca sa scrii cat mai multe capitole!!
Mult succes la scris si sa ma anunti cand pui next! ^_^
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#67
Capitolul 29
Jake P.O.V


Am ranjit cand am vazut ca bila neagra intra in gaura potrivita. Sunete de dezamagire si de incantare s-au auzit in acelasi timp, amestecandu-se. Am zambit si am aruncat tacul pe masa, in timp ce adversarul scotea bancnotele din buzunarul sau. Mi le-a intins cu un zambet trist. Le-am luat si le-am pus in buzunar si mi-am luat de pe bar o sticla de bere. Chelnerita mi-a zambit si m-am asezat pe unul dintre fotolii.
Am baut din bere si am privit ceasul care ticaia deasupra scarii. Timpul chiar nu sta in loc. Altfel Alice nu ar fi plecat niciodata. Au trecut doua luni lungi. Ingrozitor de lungi. A fugit de mine. Pentru ca sunt un las si nu sunt in stare sa ii spun ce simt pentru ea. Daca cand era aici am avut indoieli, acum nu mai am nici una. Mai ales cand ea pozeaza in bratele unor idioti.
Jur ca atunci cand am vazut poza aia nenorocita am vrut sa ma duc dupa ea, sa o iau de cap si sa o aduc acasa, de unde nu ar mai iesi decat imbracata cu haine mari pentru ea si cu ochelari de soare.
Am oftat si am baut din nou din bere. M-am lasat in fotoliu si mi-am dat capul pe spate.


- Stii care e problema ta, fratioare? Nu stii sa apreciezi oamenii! Crezi ca Alice reprezinta foarte putin pentru unul ca tine. Ei bine o sa o ajut pe prietena mea si o sa ma asigur ca nu o sa iti mai pui labele pe ea. Prefer de o mie de ori sa o vad in bratele unui barbat care o iubeste, cum e Nathan, decat in bratele unui playboy ca tine.


Cata dreptate ai, Em! Nu am stiut sa o apreciez pe Alice si ea a plecat de langa mine. Am vrut sa o urasc pentru ca sora mea statea aproape tot timpul cu ea, dar incercam doar sa ascund ce simt cu adevarat.
Am ranit-o de multe ori. M-am culcat cu ea spunandu-i ca sexul e singurul lucru pe care il vreau de la ea. Dar de fiecare data cand o aveam in brate imi imaginam viitorul meu cu ea. Cum ar arata in rochie de mireasa, cum s-ar derula o scena in care ma asteapta acasa cu masa pusa, cum ar arata insarcinata, cum ar arata copiii si nepotii nostri. Dar pe cine vreau eu sa pacalesc? Mama si Sasha o sa imi rupa oasele cand o sa afle ce i-am facut.
Seth nu mai e acelasi cu mine. Am acceptat amandoi sa reincepem de la zero. Sta impreuna, impartasim lucruri, dar e distant cu mine. Si eu m-as purta la fel cu el daca i-ar fi facut Emmei ce i-am facut eu lui Alice.
Cand am bagat-o in toaleta de la aeroport si a fost din nou in bratele mele nu mai voiam sa ii dau drumul. In nici un caz nu vreau sa fim prieteni. Nu as putea fi prieten cu ea si sa ma abtin sa nu o sarut si sa nu o ating. Am facut asta timp de multi ani si am jurat ca nu o sa o mai fac niciodata. Doamne cat de mult imi lipseste! Zambetul ei, ochii ei, chipul ei, trupul ei, parfumul. Imi lipseste Alice.
- Jake!
Mi-am lasat capul sa revina la normal si am vazut-o pe Sara care se apropia de mine. Mi-am dat ochii peste cap si am mai luat o gura de bere. Blonda s-a asezat in bratele mele si m-a sarutat scurt pe buze. Mi-a luat sticla de bere din mana si a baut din ea. Cat de obsedata poti sa fii?
A continuat sa ma priveasca si si-a lipit sanii de pieptul meu. A lasat sticla pe podea si mi-a inconjurat gatul cu bratele.
- Nu ne-am mai vazut de mult timp! Nu ti-a fost dor de mine?
De tine, nu? Sa ti-o trag, poate? De ce nu puteam sa ii spun asta?Am tras aer in piept si mi-am pus o mana pe fundul ei, lipind-o complet de mine. Am zambit, iar blonda si-a trecut mainile prin parul meu. A inceput sa ma sarute, incercand sa ma dea peste cap. Dar nu simteam nimic cand limba mea si a ei luau contact.
- Mie mi-a fost foarte dor de tine!
Am ranjit si mi-am urcat mana pe spatele ei. I-am prins sutienul intre degete, printre maieul ei, si l-am indepartat putin de piele, apoi l-am lasat sa o loveasca. Blonda a scos un geamat erotic si mi-a zambit.
Am zambit la randul meu si am dat-o jos din bratele mele. M-am ridicat de pe fotoliu si m-am asezat pe un scaun la bar. Fata a venit langa mine si m-a prins de brat.
- Nu am chef de tine, Sara! De fapt vreau sa ma lasi in pace!
- Nu am mai fost impreuna de mult timp!
- Nu am fost niciodata impreuna! Doar pentru ca faceam sex o data pe saptamana asta nu inseamna ca esti iubita mea.
- Da, dar..
- Nici un dar!
Chelnerita mi-a pus in fata un pahar de whisky, iar blonda s-a asezat pe scaunul de langa mine si si-a luat un martini.
- Inca te mai gandesti la Alice, nu?
Am baut din whisky si am refuzat sa ii raspund. Observand reactia mea blonda a inceput sa chicoteasca si a baut din paharul ei.
- Nu ar fi trebuit sa o lasi sa plece daca iti pasa atat de mult de ea!
Am privit paharul cateva clipe si mi-am deschis gura. Inainte sa scot vreun cuvant telefonul a inceput sa sune. Am oftat si l-am scos din buzunar. Pe ecran aparea un numar necunoscut!
- Alo?
- Jake? Tu esti?
- Da! Cine e la telefon?
- Sunt Nathan!
- Ce vrei de la mine? De ce ma suni?
- Jake, e vorba de Alice! Vino la spitalul central!
M-am ridicat brusc de pe scaun, iar inima mea a inceput sa bata cu putere.



*


Nathan a deschis usa si m-a lasat sa intru inauntru. Camera era mica, iar in mijlocul ei se afla o targa acoperita. O persoana se afla sub acel cearsaf.
- Eram cu Alice in masina, ne-am certat si volanul mi-a scapat de sub control. Doamne, imi pare atat de rau! Nu am crezut niciodata ca voi omora un om!
Inima mi s-a oprit. Am privit fix targa, incapabil sa ma misc sau sa spun ceva. Alice era moarta? Alice a mea era moarta?
Baiatul s-a agatat de umarul meu si a inceput sa planga. Inima mea a inceput sa bata incetul cu incetul. Dar chiar daca ea batea, eu eram ca si mort. Socul a pus stapanire si pe mintea si pe corpul meu. Am inceput sa tremur. Mi-am strans pumnii si l-am scuturat pe Nathan de pe umarul meu.
Am inceput sa ma apropii de targa. Puteam sa vad un par roscat, dar trebuie sa ii vad chipul. Sa ii vad chipul pentru ultima oara.
Alice a mea nu are cum sa fie moarta. Nu poate sa fie ea! Nu pot sa o pierd fara sa ii spun cat de mult o iubesc. Nu pot sa o las sa plece de aici fara sa ii cer iertare pentru fiecare data cand am ranit-o. Refuz sa cred ca a plecat pentru totdeauna si m-a lasat singur.
M-am oprit langa targa si am inghitit in sec. Am intins mana si am prins intre degete materialul care acoperea corpul. Dar nu puteam sa il trag in jos. Mana imi tremura, la fel si inima. Nu aveam curajul ca sa ii vad chipul fara viata. Dar trebuia sa o fac. Trebuia sa vad ca sa…
- Jake?
Am tresarit si mi-am intors brusc capul, aproape trosnindu-mi oasele. Am privit fix persoana din usa si am clipit de cateva ori. A inchis usa si a intrat in camera. Am scapat cearsaful dintre degete si m-am intors spre ea. Din doi pasi am fost langa dansa si am tras-o in bratele mele. Mi-am pus o mana in parul ei si cealalta pe spate si am inceput sa rad si sa plang in acelasi timp.
Roscata m-a strans in brate, continuand sa imi strige numele. Mi-am ridicat capul de pe umarul ei si am privit-o. Bandajul de pe frunte parea sa fie singura problema. Am inceput sa o mangai pe fata, coborand cu mainile pe bratele ei, apoi urcand inapoi.
- Esti bine! Doamne, daca asta e un vis nu ma trezi acum! Esti vie, scumpa mea! Esti aici si esti bine!
Am strans-o din nou la pieptul meu si am sarutat-o pe cap. Mi-am pus ambele maini pe chipul ei si am sarutat-o pe buze. Acele buze pe care le-am dorit in ultimele doua luni. Acele buze pe care am crezut ca le-am pierdut si ca nu o sa le mai pot saruta niciodata. Roscata si-a pus mainile pe soldurile mele si s-a lipit de mine.
- Credeai ca am murit? De ce ai crede asta?
- Nathan m-a sunat si mi-a spus sa vin aici. Si cand am intrat mi-a spus ca era cu tine in masina, a pierdut controlul volanului si ca a omorat pe cineva. Apoi am vazut par roscat pe targa si am crezut…
- Sunt bine! Am avut doar o lovitura la cap. Dar fata aceea a murit. Imi pare atat de rau de ea.
Am strans-o din nou in brate si mi-am inchis ochii. Cat de fericit sunt ca e aici, cu mine si ca e teafara. Nu mi-as fi iertat-o niciodata daca ar fi fost moarta. Niciodata!
Roscata si-a ridicat mainile si mi-a sters lacrimile de pe obraz. I-am prins palmele in ale mele si le-am sarutat.
- Ti-ar fi parut rau daca as fi fost eu in locul ei?
- As fi murit!
- De ce?
- Pentru ca te iubesc! Te iubesc atat de mult, Alice!
Ochii ei s-au marit, iar palmele ei au devenit moi in ale mele. Sunt sigur ca nu se astepta la asta. I-am inconjurat talia si am lipit-o de mine, fiindu-mi frica sa nu cada pe jos.
- Am crezut ca te-am pierdut fara sa iti spun tot ce insemni pentru mine. Niciodata nu te-am urat. Am incercat doar sa imi ascund sentimentele pentru tine. Nici macar nu stiu de ce am facut asta. Dar cand mi-am dat seama ca aproape te-am pierdut am crezut ca o sa mor si eu. Cat ai fost plecata am vrut atat de mult sa vin dupa tine, dar m-am intrebat de multe ori daca am dreptul sa vin peste tine. Daca am dreptul sa mai fiu langa tine dupa ce te-am ranit.
- Jake….
I-am pus un deget pe buze si am zambit.
- Nu vreau sa te mai ranesc niciodata, Alice! Vreau sa fim impreuna si sa ne iubim! Sa fim fericiti impreuna! Tu, eu si familia noastra! Numai noi! Poti sa ma ierti? Pentru toate lucrurile rele si pentru toate cuvintele pe care ti le-am spus?
Roscata m-a privit, iar lacrimile au inceput sa se prelinga pe obrajii ei. Ma simteam bine pentru ca stiu ca sunt lacrimi de fericire.
- Nu am de ce sa te iert! Nici nu stii cat am asteptat toate aceste cuvinte, Jake. Te iubesc! Te iubesc si vreau sa fim impreuna pentru tot restul vietii.
Am zambit si am luat-o in brate, ridicand-o de pe podea. Fata mi-a inconjurat gatul cu bratele ei si ne-am sarutat. Bratele mele s-au strans pe spatele ei, iar noi ne aratam unul altuia dragostea.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#68
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)