Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#51
Capitolul 22
Isabella P.O.V


Am tras aer in piept si am batut la usa. Am auzit un Intra imbufnat si am deschis usa. Mi-am bagat capul prin deschizatura si am observat ca roscatul isi scotea hainele din valiza mica. Am intrat in camera si am inchis usa in spatele meu. Barbatul nu si-a intors capul sa ma priveasca. Si-a luat cateva camasi in maini si s-a apropiat cu ele de dulap.
- Ce vrei, Isabella?
Am zambit si m-am desprins de usa. M-am apropiat de pat si mi-am aruncat privirea prin valiza. Am intins mana si am luat un lant. Inima mea a inceput sa bata cu putere cand l-am recunoscut. Nu il aruncase. Inca il purta. Lantul pe care l-am gravat pentru el.
- De unde ai stiut ca sunt eu?
- Alice si Seth intra in camera fara sa bata la usa. Si tipa de la jumatatea holului. Am invatat sa ma imbrac in baie dupa ce ies din dus.
A venit langa mine si si-a luat din nou cateva haine in mana. Bratul lui l-a atins pe al meu, iar in acel moment am crezut ca o sa cad la podea. Mana in care tineam lantul a inceput sa tremure, iar inima mea a luat-o razna. Am inghitit in sec cand roscatul s-a retras de langa mine si s-a dus din nou la dulapul sau.
Cat de mult imi lipsea camera asta. Casa asta. Compania lui. Ai fi putut spune ca am invatat din greselile mele cu Alexander. Dar acum nu mai am de gand sa fiu proasta, vreau sa recuperez ce am abandonat.
- Nu mi-ai raspuns la intrebare!
Mi-am intors capul, iar el era langa mine. Mi s-a taiat rasuflarea si m-am dat un pas inapoi. Cand am simtit ca obrajii imi iau foc mi-am lasat capul intr-o parte. Roscatul a inceput sa rada si s-a apropiat din nou de mine.
- Nu imi spune ca esti timida in fata mea. Crezi ca ma pacalesti?
- De ce as face asta?
- Te-ai culcat cu o multime de barbati, iar acum tremuri cand te afli in fata mea? Esti o actrita mai buna decat am crezut!
Mi-am intors capul, iar el era in fata dulapului sau. Am incercat sa nu simt varful acului sau care mi-a atins inima. Am strans lantul in pumn si am continuat sa il privesc.
- Stii foarte bine ca tu esti singurul cu care m-am culcat in ultimii 19 ani.
Si-a dat capul pe spate si a inceput sa rada puternic. In acel moment am simtit ca acul patrundea si mai adanc. Si probabil avea tot dreptul sa nu ma creada. Reputatia pe care am avut-o cu ani in urma nu prea ma ajuta. Dar vreau sa il fac sa inteleaga ca m-am schimbat. Sa ii arat ca e singurul barbat pe care l-am iubit si pe care inca il iubesc.
- Ar fi mai bine sa pleci! Nu vreau sa mai vorbesc cu tine!
- Leo …
- Nu imi spune asa! Ce vrei de la mine? Ti s-a terminat contractul si ai venit sa te culci cu mine ca sa faci rost de altul?
S-a intors brusc pe calcaie si m-a privit furios. Am tras aer in piept si mi-am muscat buza de jos.
- Ai incetat sa ma mai interesezi din momentul in care ai ales cariera in locul fiului tau.
- Eram speriata si nu voiam sa imi petrec majoritatea timpului in casa.
- Ai ales sa ne parasesti pe mine si pe Seth si acum vrei sa repari totul? Ai idee de cate ori a trebuit sa ii sterg lacrimile fiului meu pentru ca o voia pe mama lui? Si unde era mama lui? Pe o pasarela sau in pat cu vreo designer!
- Nu ai nici un drept sa am insulti!
- Am tot dreptul din lume!
Din doi pasi a ajuns in fata mea si m-a apucat de brat. M-a strans de el si mi-a tras trupul spre al lui, ciocnindu-ne.
- Am tot dreptul din lume pentru ca am crezut ca te-ai schimbat dupa ce Alexander te-a alungat. Am crezut ca ma iubesti si ca nu mai esti aceeasi catea pe care am cunoscut-o.
I-am dat o palma peste fata.
- Stii foarte bine ca te iubesc. Am facut lucruri oribile in trecut, dar e trecutul, Leo. Stii foarte bine ca te iubesc. Am tot incercat sa ti-o demonstrez de cand am luat decizia tampita de a divorta.
- Ha! Tot ce stiu e ca tu nu o sa te schimbi niciodata! O sa ramai mereu aceeasi femeia care rezolva afacerile in pat. Nici macar nu stiu cum am putut sa ma indragostesc de tine.
- Iarta-ma! Leo, am facut totul ca sa imi repar greselile. I-am cerut iertare Alexei si a fost fericita cand a vazut ca imi pare rau pentru ce s-a intamplat acum 19 ani. De ce nu vrei sa ma ierti? Te iubesc!
- Teatru!
Mi-a dat drumul si si-a inchis valiza, apoi a bagat-o sub pat. Cand s-a ridicat a privit lantul din mana mea.
- Am de gand sa imi petrec mai mult timp cu Seth dupa ce termin cu munca. Vreau sa fim din nou impreuna, Leo.
- O sa stai o zi sau doua cu Seth, apoi cand apare noul contract de moda dispari si o sa il suni din cand in cand sa vezi ce face.
- Ce vrei sa fac ca sa iti demonstrez ca m-am schimbat? Ca imi vreau familia inapoi?
- Renunta la modelling!
Am ramas cu gura deschisa si l-am privit uimita. Am slabit stransoarea lantului si am simtit ca lacrimile imi inteapa ochii. Roscatul si-a pus mainile in san si astepta raspunsul meu. Mi-am muscat buza de jos si mi-am lasat capul in jos.
- Daca o sa renunt o sa ma accepti din nou in viata ta?
- Vom afla atunci!
Am zambit si m-am apropiat de el. I-am pus lantul dupa gat. Mi-am pus degetele pe obrajii lui si m-am ridicat pe varfuri si l-am sarutat scurt pe buze.
- O sa renunt!
I-am zambit si m-am dat un pas inapoi. L-am privit cateva clipe, apoi m-am intors cu spatele si am tras aer in piept. Am inceput sa ma apropii de usa in timp ce lacrimile voiau sa iasa.
Am fost trasa de brat brusc si intoarsa. Buzele roscatului s-au oprit pe ale mele. Inima mea si-a accelerat ritmul, iar bratele mele i-au inconjurat gatul. Cand limba lui a patruns in gura mea, am lasat lacrimile sa se prelinga pe obrajii mei.
In timp ce ne sarutam am inceput sa ne apropiem de pat si sa ne scoatem hainele. Cand picioarele barbatului au atins marginea patului, a cazut tragandu-ma dupa el. Trupurile noastre erau lipite unul de altul in timp ce continuam sa ne sarutam si sa scapam de hainele de pe noi.



*


- Vrei sa repeti? Nu cred ca am auzit bine!
Am oftat si mi-am frecat ochii cu degetul mare si cel aratator.
- M-ai auzit foarte bine, Mori! Dupa sedinta foto de saptamana viitoare renunt la modelling.
- De ce? Tocmai discutam despre noul tau contract la agentia rivala. De ce renunti tocmai acum?
- Pentru ca mi-am sacrificat fericirea pentru ea si nu mai vreau sa fac asta. Oricum imbatranesc si mai devreme sau mai tarziu o sa imi ia locul niste pustoaice tinere.
- Merde! Ma petite! Nu poti renunta! Eu ce o sa ma fac? Seth nu mai e mic si nu mai pot sa ma joc cu el.
Am zambit si am strans telefonul in mana.
- Mori, apreciez foarte mult tot ajutorul si timpul pe care l-ai investit in mine. Stii foarte bine ca o sa ramanem prieteni, dar nu mai pot continua.
- Of! Merde! Ei! Stiu ca odata ce iti intra in cap o idee nu mai pot sa ti-o scot. O sa ne vedem la Paris pentru sedinta foto. Au revoir ma cherie!
- Au revoir mon ami!
Am inchis telefonul si l-am lasat pe noptiera. Mi-am intors capul si l-am privit pe roscat. Picioarele noastre erau impletite sub cearsaf, iar bratul lui era peste talia mea. Am zambit si mi-am lasat capul pe tablia de lemn a patului. Mi-am intors capul si am privit prin fereastra. Luna era pe cer, iar stelele straluceau in jurul ei.
Te rog, Doamne! Tu ai fost martorul actiunilor mele si a obstacolelor pe care le-am intalnit. Tu esti singurul care stie de ce mi-am abandonat familia. Esti singurul care nu m-a judecat niciodata si ai fost mereu langa mine. Te rog nu il lasa niciodata langa mine din nou. Nu il lasa sa se mai apropie de mine din nou. Nu il lasa sa ma indeparteze de langa familia mea din nou.
Vreau doar sa ma trezesc in fiecare dimineata in bratele sotului meu si sa mor tot in bratele lui. Vreau sa sterg toate amintirile neplacute pe care le are. Vreau sa il fac sa uite toate greselile mele si sa ma iubeasca. Sa ma iubeasca si sa fim fericiti cum am fost si acum 15 ani.
Buzele lui s-au asezat pe umarul meu si m-a facut sa tresar. Mi-am intors capul, iar roscatul m-a privit cu zambetul pe buze. Ne-am apropiat chipurile si ne-am unit buzele.
Barbatul m-a tras in jos si s-a asezat deasupra mea. Aveam nevoie de el. Mereu am avut nevoie. Singurul barbat pe care nu l-a iubit ambitia mea. Singurul barbat care mi-a cucerit inima. Unicul! Sper doar sa ma poata ierta si sa ma poata iubi din nou. Tot ceea ce vreau e iubirea lui. Nu mai vreau nimic altceva. Doar o familie. O familie care mie mi-a lipsit.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#52
Deci se pare ca-s prima .......
Un capitol interesant ,nu ma asteptam sa-l faci l din perspectica Isabellei, imi imaginam ca o sa continui cu Alice si Jake.dar in fine mi-a placu captolul pentru ca sincer nu ma asteptam sa-i vad pe cei doi in postura asta.Ma bucur ca s-au impacat,abia o sa fie totul bine la nunta lui Seth.
Greseli de tastare nu am vazut,mi-a placut cum ai descris totul pentru ca ai lasat sa reiasa iubirea pe cre cei doi inca si-o purtau si ca desi nu mai sunt adolescenti inca pot sa-si demonstreze iubirea unul pentru celalalt.Mi-a placu dialogul dintre cei doi ,ai stiut cum sa aranjezi fiecare replica,ca de obicei bineintales.
Un capitol superb ca intodeauna si abi- astept pe urmatorul care sper sa apara repede ca si urmatorul si asa mai departe....:D
Cred ca as fi in stare sa-ti citesc ficurile toata ziua ,asa ca nu te descuraja daca nu toata lumea iti lasa comm pt ca recunosc,(.,vinovata'') si mie imi e lene de cele mai multe ori sa las commuri.
Oricum baft........bye-bye:D:D:D

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#53
Pff, de cat timp nu am mai fost pe-aici? Te rog sa imi scuzi absenta, lenea m-a tinut departe de scrisul comentariilor (de citit nu, asta am facut).
Deci, Isabella si Leo s-au impacat. Mi se par draguti impreuna, dar sa vedem daca relatia lor va fi stabila. Dar, nah, ca sa nu fiu negativista, sper ca vor sfarsi impreuna. Am vazut ca Alice si Isabella chiar se inteleg, in ciuda disputelor ce au avut loc intre ea si parintii lui Al si Jake. Nici nu prea am ce spune ca nu s-a intamplat mare lucru in aceste capitole, so astept ceva cu adevarat picant (adica sa se intample ceva, nu sa ii pui pe Jake si Alice intr-o camera de hotel si atat, ok?).
Scrii simplist, cateodata chiar ma intreb daca nu ai aceste capitole finisate dinainte si tu doar le postezi (chiar daca este bine asa, ar trebuie sa mai arunci un ochi peste ele). Aici nu stiu ce sa spun, doar ca nu vad o schimbare foarte mare. Cateodata chiar descrii mai mult, dar apoi iar putin. Adica, putina descriere, multa naratinuare si dialog simplu (acesta chiar este mai complex in my opinion).Trebuie sa descrii mai mult, dialog pui, am vazut. Partea buna este ca nu am vazut nicio greseala de tastare. Aici totul a fost impecabil din partea mea. Ca sa fiu sicera, eu iti spun, dar depinde de tine daca iti vei bate capul sa schimbi ceva.
Asa, astept next-ul si vreau sa vad daca evoluezi :*.

#54
Capitolul 23


- Andrew!
M-am ridicat de pe canapea si m-am aruncat in bratele care stateau intinse si ma asteptau. Baiatul m-a strans la pieptul lui si m-a sarutat pe obraz. Mi-am pus palmele pe antebratele lui si m-am dat un pas inapoi. Avea muschi nu gluma, dar nu ca iubitul meu Jake.
L-am privit din cap pana in picioare, apoi mi-am intors privirea spre ochii lui. La fel de verzi si seducatori pe cum mii amintesc. Parul sau blond era putin mai lung decat imi aminteam. Era la fel de chipes cu toate ca trupul lui era mai implinit si era mai inalt.
Blondul mi-a facut din ochi si m-a invartit de cateva ori, apoi a fluierat. A chicotit si m-a tras din nou in bratele lui si m-a sarutat pe frunte.
- Oh, Alice! Esti atat de frumoasa! Ma bucur atat de mult ca esti aici!
Am aprobat de cap si l-am tras dupa mine. L-am lasat pe canapea, in timp ce am pasit in bucatarie si i-am adus o cana de cafea si cateva briose.
- Presupun ca nu ai luat micul-dejun!
Am pus farfuria si cana in fata lui, apoi m-am asezat langa el. Blondul a luat paharul in mana si a baut din cafea si a luat o briosa.
- M-am trezit si am venit aici ca sa te vad. Mi-a fost frica ca nu o sa fii acasa!
Am chicotit si mi-am pus bratul pe spatarul canapelei. Mi-am lasat obrazul pe palmă si l-am privit pe baiat cu zambetul pe buze. Acesta a muscat din briosa, apoi a lasat-o pe farfurie. A luat o gura de cafea si s-a sprijinit de spatarul canapelei. Si-a intors capul si m-a luat de mana.
- Credeam ca o sa lesin cand m-a sunat Seth si mi-a spus ca o sa stai aici pentru un timp.
Ii priveam degetele care le mangaia pe ale mele, in timp ce incercam sa nu imi amintesc motivul real pentru care ma aflam aici.
- O sa raman aici pentru urmatoarele opt luni. Apoi nu stiu daca o sa ma mai intorc sau nu.
- Opt luni o sa fie suficient pentru mine!
- Ce vrei sa faci?
- Sa te cuceresc!
Mi-am retras incet mana din a lui si l-am privit in ochi. Zambetul meu s-a transformat in unul trist.
- Andrew, eu iubesc deja pe cine! Chiar daca sentimentele mele nu sunt impartasite o sa imi fie foarte greu sa il uit.
- Stii ce simt pentru tine. Niciodata nu ti-am ascuns asta! Vreau sa fiu eu cel care o sa te faca sa il uiti. Vreau sa te indragostesti de mine!
Am oftat si mi-am pus o mana pe obrazul lui. Blondul si-a inchis ochii si a inspirat. Am continuat sa zambesc si mi-am retras usor mana.
- Am ranit deja o persoana din cauza acestei iubiri, Andrew! Nu vreau sa se intample acelasi lucru si cu tine. Pentru mine ai fost intotdeauna un prieten apropiat si mi-ar placea sa ramanem doar atat. Nu vreau sa te ranesc.
Blondul s-a apropiat de mine si mi-a pus o mana pe genunchi. Si-a apropiat chipul de al meu si m-a privit în ochi.
- O sa ma ranesc singur. Vreau doar o sansa, Alice! O sansa sa iti arat cat de mult te iubesc.
Si-a apropiat mai tare chipul de al meu. Buzele lui aproape le atingeau pe ale mele. Am intors capul, iar gura lui a luat contact cu obrazul meu. Mi-am inchis ochii pentru cateva clipe si am tras aer in piept.
M-am ridicat de pe canapea si mi-am luat cana de cafea in mana. M-am intors cu fata la baiat, iar acesta era dezamagit. Am inghitit cu greu cafeaua si l-am privit.
- Nu vreau sa iti dau false sperante, Andrew! Imi pare rau dar intre noi nu poate exista decat o simpla prietenie. Imi pare rau!
Blondul a oftat si si-a mancat briosa, apoi s-a ridicat de pe canapea si s-a apropiat de mine. Mi-a luat o suvita intre degete si a sarutat-o.
- Macar o sa fiu aproape de tine ca prieten! Imi place cum iti sta cu culoarea asta!
- Multumesc!
- Hai sa iesim la o plimbare! E destul de frumos afara!
Am zambit si ne-am intors amandoi capetele spre fereastra. Soarele stralucea pe cer, aratandu-si toata splendoarea.
Mi-am intors usor capul, iar blondul continua sa priveasca fereastra.
- Mi-ar placea, dar trebuie sa ma intalnesc cu matusa Isabella.
Baiatul si-a intors capul si m-a privit. Am simtit ca mi se strange inima, dar mereu o sa prefer familia in locul prietenilor. Acesta mi-a dat drumul la par si a oftat. A scos din buzunarul blugilor o hartie si mi-a pus-o in palma.
- Suna-ma cand vrei sa iesim! Oricum o sa apar aici pana o sa spui ca vrei sa te plimbi cu mine.
M-a sarutat pe obraz, foarte aproape de buze. Pe coltul gurii as putea spune. In acel moment stomacul meu a tremurat, iar blondul s-a apropiat de usa.
Am rasuflat cand am auzit usa inchizandu-se in urma lui. M-am asezat pe canapea si am pus cana pe masa. Am luat o briosa in mana si am privit-o atent cateva clipe. Am inceput sa ma joc cu bucatelele de ciocolata, bagandu-le in gura intr-un final. Am muscat din prajitura si am oftat.
Mi-ar placea foarte mult sa incep o relatie cu Andrew si sa incerc sa il uit pe Jake, dar nu vreau sa ii dau false sperante. Nu vreau sa ii fac ce i-am facut si lui Nathan. Stiu ca nu o sa il uit niciodata pe Jake. Nu vreau sa incerc sa il uit. Vreau doar ca aceasta separare sa il aducă cu picioarele pe pamant si sa isi dea seama ca ma iubeste. Nu vreau sa il uit. Nu pot sa ii dau false sperante lui Andrew. Nu pot sa mai distrug alta persoana doar pentru ca inima mea e sfasiata. Nu pot!




*


- Deci il iubesti!
Mi-am lasat capul in jos si am simtit ca obrajii imi iau si mai tare foc. Roscata a chicotit si a baut din nou din bautura ei.
Am tras aer in piept si am mancat din nou din prajitura din fata mea. Mi-am ridicat privirea si am observat zambetul matusii mele.
- Da, il iubesc! Dar el nu vrea decat sa se culce cu mine si chestia asta ma calca pe nervi.
- De asta ai decis sa pui o bariera intre voi.
Am dat din cap si mi-am luat paharul de limonada in mana. Am invartit de cateva ori paiul, apoi am baut cu ajutorul lui.
- Eu nu sunt o experta in dragoste, scumpa mea. Mai ales dupa ce ti s-a spus despre mine si despre toate lucrurile pe care le-am facut. Dar stiu ca trebuie sa lupti pentru barbatul pe care il iubesti. Trebuie sa lupti si sa nu il lasi pentru alta.
- Ai noroc pentru ca eu si Seth am alungat orice iubita a unchiului Leo.
Femeia a inceput sa rada, in timp ce tragea un fum din tigara dintre degetele ei.
- Seth ma suna de fiecare data cand faceati asta. Mereu imi spunea ca acum tatal lui era liber si puteam sa vin acasa.
- De ce ai plecat? De ce l-ai abandonat pe Seth si pe unchiul Leo?
Zambetul de pe buzele ei disparuse. A tras aer in piept si a lasat tigara in scrumiera. Si-a pus mainile in sani si m-a privit trista.
- Poti sa imi juri ca nu o sa ii spui lui Leo sau lui Seth nimic din ce o sa iti spun eu acum?
Am privit cu ochii mari, iar un fior mi-a cuprins corpul. Am inghitit in sec si am aprobat din cap.
- Am avut o viata grea, Alice! Tatal meu adevarat a murit cand aveam patru ani si imi amintesc vag de el. Mama s-a recasatorit cu un alcoolic care nu avea nici un ban in buzunar si care o batea mereu . Dar asta nu era partea cea mai rea. Avea un fiu. Cu doi ani mai mare decat mine.
Si-a lasat mainile pe masa si si-a incercuit paharul cu degetele. Vocea ei devenea din ce in ce mai joasa, iar ochii ei straluceau.
- Cand am intrat la liceu a inceput sa se uite la mine cu alti ochi. De fiecare data se prefacea ca ma atinge accidental, dar stiam ca o face dinadins. Intr-o zi a incercat sa ma violeze si Dumnezeu stie cat mi-a fost de greu sa scap din bratele lui alunecoase. I-am spus mamei aceste lucruri si am fugit de acasa amandoua. A intentat divortul si ne-am mutat din oras. Am crezut ca am scapat de ei. Am intrat la liceu si acolo i-am cunoscut pe tatal si mama ta si pe Will.
- Cum ai… ajuns sa… ai …
- O relatie cu Alex?
Am aprobat din cap, iar roscata a zambit trist. A strans paharul si a continuat.
- Cand am plecat din acea casa am jurat ca o sa fac tot posibilul ca sa nu mai ajungem in mainile unor oameni ca aia. Am inceput sa ma comport josnic, insa tatal tau nu s-a lasat pacalit de masca asta. Am inceput sa iesim si cu toate ca era foarte afectuos cu mine nu simteam ca il iubesc. Apoi a aparut Leo. A fost dragoste la prima vedere. Si acum imi amintesc cat de tare mi-a batut inima cand mi-a strans mana.
A zambit larg si a luat o gura de cafea, apoi a continuat sa stea cu ochii in jos.
- Cand m-am culcat cu Leo am stiut ca el e barbatul vietii mele. Dar Alex ne-a prins, a iesit scandal, iar eu am distrus relatia dintre ei doi. Am continuat sa stau cu tatal tau si am innebunit cand Eric l-a fortat sa se casatoreasca cu mama ta. In acel moment mama mea a suferit un atac de cord si a murit. Am simtit ca lumea mi se prabuseste. Asa ca am devenit o persoana fara scrupule. M-am bagat intre parintii tai, am incercat sa stric prietenia dintre Will si Sasha. In final cand Alex s-a indragostit de mama ta mi-am dat seama ca lupta era terminata. Dupa o cearta am plecat si m-am dus la Leo. I-am spus ca il iubesc si ca vreau sa fim impreuna, dar nu am indraznit niciodata sa ii spun si trecutul meu. Ne-am casatorit, apoi a urmat Seth. Cand credeam ca o sa fiu fericita cosmarul meu a devenit realitate.
Am privit-o speriata si mi-am intins mana peste masa. Am atins-o, iar roscata si-a lasat o mana in a mea. Lacrimile au inceput sa se prelinga pe obrajii ei si am simtit ca mi se strange inima.
- Fratele meu vitreg a aparut intr-o zi aici. Tatal lui a murit, iar el s-a bagat in tot felul de probleme si avea nevoie de bani de la mine. Am refuzat sa ii dau si m-a amenintat. Mi-a spus ca daca nu ma indepartez de familia mea si nu ii dau tot ce vrea, Leo si Seth o vor pati.
Am strans-o de mana in timp ce aceasta a suspinat. Nu si-a sters lacrimile, a continuat sa le lase libere. Vocea ei tremura.
- Nu l-am crezut. A doua zi Leo a facut accident cu un tip care a intrat in el. După descriere am stiut ca e fratele meu cel care a incercat sa il omoare. In acel moment panica m-a cuprins si am actionat impulsiv. Am inventat scuzele penibile si l-am abandonat pe Leo si pe Seth. Mi-am continuat cariera si ii trimiteam o parte din bani, lui ca sa stea departe de familia mea.
- De ce te-ai intors acum la unchiul Leo? Dupa atatia ani?
- Fratele meu e in inchisoare acum. Condamnare pe viata! Pentru viol, trafic de droguri si o multime de alte lucruri.
A tras aer in piept si a suspinat. Si-a privit tigara care se fumase singura in scrumiera. M-am ridicat de pe scaun si m-am dus langa ea si am luat-o in brate. Am sarutat-o pe obraz si i-am sters lacrimile.
- Trebuie sa ii spui unchiului Leo. Crede ce e mai rau despre tine, dar te iubeste. Stiu asta! Trebuie sa ii spui!
- Nu! Nu vreau sa afle. Nu vreau sa simta mila pentru mine. Alice, mi-ai promis ca nu o sa spui nimic. Nu vreau sa o faci.
Am oftat si am continuat sa o mangai. Era ingrozitor! De ce trebuia sa fie totul atat de dificil? Daca as putea sa ii spun unchiului Leo totul!
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#55
Doamne .!!!..de cand astept capitolul asta.Sincer nu mai avemam rabdare,abia asteptatm sa postezi.Un capitol superb,Andrew mi se pare un tip WOW si felul cum se poarta si o iubeste pe Alice mi se pare foarte frumos ,in schimb m-ai lasat fara cuvinte cu povestea Isabellei caci nu credeam ca a trecut prin atatea, chiar credeam ca e mai rea.Imi place faptul ca reusesti sa faci intr-un fel doua capitole din unul ,desi bineinteles ca fiind lacoma ,,recunosc'' mi-as dori mult mai mult...:d:D
Ca intodeauna nu am vazut greseli de tastare si asta imi place pentru ca asta arata cat de atenta esti cu lucrurile pe care le faci.Oricum as vrea sa mai comentez dar sincer sunt cam ocupata si am citit capitolul din fuga asa ca ne mai vedem la urmatorul capitol care sper sa apara repede caci sincer ne-ai cam lasat sa asteptam...crek in fiecare zi ma uitam daca ai postat ceva.
Succes in continuare si aper sa pui continuarea cat mai curand
Bye-bye.:d:D

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#56
Capitolul 24
Seth P.O.V


M-am dat jos din pat si am inceput sa imi ciufulesc parul. Am deschis usa in timp ce imi punea mana la gura ca sa casc. In timp ce mergeam pe hol ma gandeam la micuta mea Alice. Cred ca dormea sau era la o sedinta foto. Stiu ca nu ar trebui sa imi fac griji pentru ea, pentru ca tata si Andrew o sa aiba grija de ea, dar mi-ar placea enorm sa fie aici cu mine. Eu si Jake am revenit la prietenia care ne-a legat pana acum, dar tot imi vine sa il pocnesc pentru ca s-a jucat cu ’ surioara ’ mea.
Am oftat si am intrat in salon pentru a lua micul dejun. Am cascat din nou si mi-am inchis ochii. Stiam ca bunicul isi citea ziarul in acest moment si ma astepta si pe mine.
Cand mi-am deschis ochii m-am oprit brusc. Am clipit de mai multe ori, iar femeia s-a ridicat de pe scaun si s-a apropiat de mine.
- Mama?
- Buna, scumpule!
Nu am mai stat mult pe ganduri si m-am aruncat in bratele ei. Mi-am pus nasul in parul ei si am strans-o la piept. Roscata a chicotit si m-a mangaiat pe par, apoi m-a sarutat pe obraz. Ma abtineam cu greu sa nu plang. Erau atat de rare vizitele ei si trebuia sa profit de fiecare moment. Femeia a inceput sa ma mangaie pe spate, in timp ce o strangeam in brate.
Mi-am pus mainile pe umerii ei si am indepartat-o putin. Zambetul ei imi topea inima. Era la fel de frumoasa cum o stiam eu.
M-am mangaiat pe obraz si mi-a aplecat capul ca sa ma sarute pe frunte. Am zambit si ne-am asezat amandoi la masa. Unchiul Alex si matusa Alexa s-au intors in sfarsit din Rio. Probabil Jake era fericit ca si parintii lui erau acasa.
- Nu mi-ai spus ca vii astazi!
Roscata mi-a zambit si a luat furculita de langa farfuria mea si a intepat o bucata de morcov. A dus furculita la gura mea si a asteptat sa deschid gura. Mi-am dat ochii peste cap si am deschis gura, pentru a manca.
- Nu mai sunt un copil, mama!
Au inceput cu totii sa chicoteasca, in timp ce mestecam imbufnat.
- Mereu vei fi copilul meu! Si am vrut sa iti fac o surpriza! Am cateva zile libere inainte de ultima sedinta foto din cariera mea.
M-am oprit din mestecat si am privit-o uimit. Am inghitit greu in timp ce roscata imi zambea.
- Vorbesti serios? Nu o sa mai fii model?
- Sunt batrana si oricum nu mai aveam nici o satisfactie. Si vreau sa stau mai mult timp cu tine si sa il cuceresc pe tatal tau.
Am inceput sa tusesc, inecandu-ma cu sucul pe care incercam sa il beau. Mi-am pus paharul pe masa si mi-am dus mana la gura continuand sa tusesc. I-am privit pe unchii mei, iar acestia imi zambeau in timp ce isi impreunau mainile.
Mi-am intors brusc capul si am privit-o pe mama. Aceasta rontaia un biscuite si ma privea visatoare.
- Am auzit bine? Doamne, nu ma trezi din visul acesta acum!
Cei din incapere au inceput din nou sa rada, iar roscata mi-a pus mana pe cap si a inceput sa ma mangaie.
- Nu e un vis, scumpule! Nu mai vreau sa imi sacrific fericirea pentru nimic.
- Mai bine mai tarziu decat niciodata!
Mama inceput sa rada si ne-am intors amandoi capetele spre Sasha.
- Asta e o imbunatatire, Sasha! E primul compliment pe care mi-l spui dupa atatia ani!
- Ar fi timpul sa lasam trecutul la o parte, nu? In plus idiotul ala de Leo inca te iubeste! Nu stiu de ce nu face nimic!
- E ranit! Si nu il condamn! Oricum cand am fost la el am facut o tentativa de impacare, dar inca nu e definitiv. Inca nu e hotarat.
- Ai fost in Londra? La tata si Alice?
- Ihm. Chiar inainte sa vin aici! Si Alice e atat de superba! Seamana atat de mult cu tine, Alexa!
- De ce toata lumea spune asta? Cumva eu nu sunt la fel de frumos ca sotia mea?
Am inceput toti sa radem, in timp ce unchiul Alex si-a incrucisat mainile pe piept si s-a sprijinit de scaun imbufnat. Alexa si-a sarutat usor sotul, iar pe buzele acestuia a aparut un zambet. Si-a pus mana dupa ceafa satenei si a privit-o cu multa dragoste.
- Trebuie sa recunosti dragule, ca Alice are temperamentul tau si infatisarea mea.
- Ei bine viitoarea mea fiica o sa aiba temperamentul tau si infatisarea mea.
- Eu cred ca o sa fie baiat!
- Tu si fiica ta nu aveti decat sa credeti lucrul acesta!
Ii priveam pe cei doi cu zambetul pe buze, in timp ce mama continua sa ma mangaie pe cap. Mi-am apropiat scaunul de al ei si mi-am lasat capul pe umarul ei. Roscata mi-a inconjurat umerii si m-a sarutat pe frunte. Unchii mei s-au scuzat si s-au ridicat de la masa. Bunicul a continuat sa stea cu noi si sa ne priveasca cu caldura.
- Ma bucur foarte mult ca vrei sa te intorci la Leonardo. Chiar daca nu are curaj sa o spuna, te iubeste Isabella!
- Si eu il iubesc, Eric! Vreau sa indrept tot ce am gresit.
Batranul a aprobat din cap si s-a ridicat de pe scaun. A trecut pe langa noi si m-a ciufulit pe par si a sarutat-o pe mama pe crestet.
I-am inconjurat talia mamei si am oftat.
- Mi-ar placea atat de mult sa te impaci cu tata!
- O sa se intample, iubitule! Cel putin asa sper!
Mi-am ridicat capul si am privit-o atent in ochi.
- Tata te-a pus sa renunti la cariera? Ca sa te impaci cu el?
Nu mi-a raspuns si si-a intors capul. A luat o ceasca de cafea in mana si a inceput sa bea din ea.
- Mama?
- De ce nu mergem sa o vedem pe Emma?
Am oftat si m-am ridicat de pe scaun. Roscata continua sa isi tină ceasca intre maini, dar ochii ei priveau in gol. M-am oprit in pragul salonului si am oftat.
- Tata e chiar un idiot, dar il inteleg. Eu as face acelasi lucru!



*


- Alice e bine, nu asa?
Mama a zambit in timp ce si-a lasat paharul pe masa. Emma statea in bratele mele, intinsa deasupra blatului din bucatarie, asteptand raspunsul roscatei.
- E foarte bine! Leo are grija de ea si Andrew la fel. Cu toate ca e putin cam timida in fata camerei!
- Asta pentru ca nu sunt eu fotograful ei! La naiba cat de mult imi lipseste!
Bruneta s-a sprijinit de mine si a oftat. I-am inconjurat talia si mi-am lasat barbia pe umarul ei. Mama ne privea cu zambetul pe buze, in timp ce se juca cu paharul ei. In blugi si o maleta, cu parul liber si nemachiată semana cu o adolescenta.
- Si cand aveti de gand sa faceti pasul cel mare?
Emma a chicotit si si-a privit inelul. Si-a intors capul si m-a sarutat scurt pe buze, apoi a privit-o pe mama.
- Ne gandeam sa fie peste doi ani. Asa amandoi o sa avem timp sa ne organizam viata putin si nu o sa fim foarte ocupati cu scoala.
- Sper ca nu renuntati la facultate!
- Sigur ca nu! Eu vreau sa termin facultatea si sa o ajung pe Alice din urma. Sa fiu fotograful ei! O cunosc cel mai bine si stiu cum sa o faca sa zambeasca cu adevarat.
Mama a aprobat din cap si si-a luat tigara din scrumiera. In timp ce a tras un fum, telefonul ei a inceput sa vibreze. A scos fumul printre buze si si-a luat mobilul in mana. Dupa cateva clipe a inceput sa rada si a lasat telefonul langa ea.
- Mori a spus ca o sa vina si el aici peste cateva zile ca sa te cicalească. Uraste faptul ca ai crescut!
Am zambit si am sarutat-o pe logodnica mea pe gat. Aceasta si-a pus mainile peste ale mele si s-a lasat moale in bratele mele.
- Nu l-am mai vazut pe Mori de vreo sase ani! Nici nu o sa ma recunoasca!
- Nu il subestima pe Mori, scumpule! Nu uita ce memorie fotogenica are!
- Exact! Probabil e foarte nervos pentru ca renunti, nu?
- O sa ii treaca!
- Esti sigura ca vrei sa renunti, Isabella? Esti la fel de buna ca mama si ca Alexa.
- Sunt absolut convinsa! Am lasat cariera asta sa imi distruga viata. Nu mai vreau asta. Vreau sa fiu alaturi de fiul meu de fiecare data cand va avea nevoie de mine.
Mi-am lasat ochii in jos si am tras aer in piept. Stiu sigur ca mama e obligata sa renunte la cariera. Cu siguranta tata o face pentru ca are nevoie de o dovada ca s-a schimbat. Dar poate tata sa fie atat de egoist? Stiu foarte bine cat de ranit e, dar inca o iubeste. Alice si cu mine am facut absolut orice ca sa scapam de iubitele tatei. Mereu i-am tinut locul liber. Nu voiam alta femeie in afara de ea. Ma bucur atat de mult ca e dispusa sa isi repare greselile. Sper doar ca tata sa nu dea cu piciorul la aceasta ocazie. Sau cel putin mama nu o sa il lase.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#57
Oh, am reusit insfarsit sa ajung si eu pe la ficul tau. Esti printre putinele fete care ma impresioneaza cand vine vorba de o relatie boyxgirl. Eu sunt mai mult cu yaoi-ul, dar imi place cum scri deci nu mai conteaza. Alice, bieata de ea... traieste o iubire 'imposibila' de atata vreme din cauza ca Jack e idiot! Em, imi place de ea si de relatia ei cu Seth(mai ales ca-mi plac roscatii=p~). Am o multime de intrebari care mi se plimba prin cap si astept cu nerabdare sa aflu un raspuns pentru fiecare. Acum ca a aparut Andrew in viata frumoasei Alice, o sa-l accepte sau nu? Asta ma framanta cel mai tare. Ar fi ok sa-l accepte. Vreau sa-l vad pe Jack cum regreta, cum e gelos si neputincios. Da! Ar merita-o din plin pentru toata suferinta care i-a cauzat-o, desi, sarutul pe care i l-a dat inainte sa plece... a fost... asa de... pasional! Imi place ficul sincer, deci o sa mai trec pe aici. Greseli de tastare nu am vazut, si nici nu m-am uitat dupa ele. Erm, spor la scris si astept next. Kissez!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#58
Oh, am citit si am sa si comentez - cunosc sentimentul ala frustrant in care ai cititori, dar prea putini care-si lasa si parerea : )). Ti-am citit si primul fic, nu-mi mai amintesc daca l-am comentat si pe acela, dar iti spun aici ca mi-a placut mult. Si asta-mi place mult. Trebuie sa recunosc ca ai o imaginatie bogata si scrii bine, imi plac capitolele tale, totul decurge frumos, fara descriere excesiva sau mai stiu eu ce. Personajele sunt frumos structurate, imi place Emma, Seth, imi place si ce s-a intamplat cu Isabella, faptul ca nu e asa o "bitch" cum o consideram ... Desi recunosc ca cel mai mult mi-au atras atentia Alice si Jack - cum era normal, probabil.
Mai, nu am sa ma leg de greseli de tastare, virgule si alte chestii dintr-astea acum, ca ma doare prea mult capul si nu am chef, dar am sa-ti spun asa, repede, ca, pe alocuri, iti lipsesc virgule.
Anyway, astept urmatorul capitol >:D< Spor la scris.

#59
Capitolul 25


- Intoarce capul putin la dreapta! .. Asa, scumpo! Acum cucereste camera!
Incercam sa fac tot ceea ce imi spunea fotograful si sa scap cat mai repede de sedinta asta enervanta. Daca stiam ca ma asteapta asa ceva, mai bine ramaneam la patinaj si la rusul ala batran si idiot.
Unchiul Leo statea langa fotograf si ma privea cu zambetul pe buze. Din cand in cand secretara lui aparea pe langa el si il punea sa verifice si sa semneze diferite hartii.
- Bine! Am terminat , iubito!
Am rasuflat usurata, iar roscatul a inceput sa rada. M-am dat jos de pe mica platforma si m-am dus sa ma schimb, in timp ce fotograful ii arata pozele unchiului meu. Mi-am dat jos imbracamintea si mi-am luat o pereche de blugi mulati si o bluza larga, lasandu-mi un umar gol. M-am incaltat cu o pereche de sandale fara toc si mi-am prins parul intr-o coada. Celelalte modele treceau prin spatele meu si imi aruncau priviri rautacioase. Am oftat si am inceput sa ma demachiez. O fata putin mai in varsta decat mine s-a asezat pe scaunul de langa al meu si si-a aprins o tigara.
- Esti fiica Alexei D’Alessandro, nu?
Am lasat discheta demachianta din mana si am privit-o usor speriata. Aceasta mi-a zambit si mi-a intins mana.
- Daiana Skimerhorn.
Am intins mana si am privit-o cu un zambet usor pe buze.
- Alice D’Alessandro! Incantata sa te cunosc!
- Nu le baga in seama pe rautacioasele astea, Alice. Sunt doar geloase!
- Pentru ca am facut rost de slujba asta atat de repede, nu?
- Esti inteligenta! Imi place! Eu nu ascult barfele! Esti frumoasă, ca mama ta si desi Leonardo e unchiul tau, nu accepta orice fata la agentia lui. Oricum o sa ai nevoie de mult noroc. Ti-o spun din experienta!
Am zambit si am terminat cu demachierea. M-am privit in oglinda cateva clipe, apoi mi-am luat telefonul in mana si m-am apropiat de femeia de langa mine.
- Multumesc!
Aceasta a zambit in oglinda si mi-a facut din ochi. Am trecut pe langa ea si m-am dus langa unchiul meu. El si fotograful radeau in timp ce priveau ecranul unui laptop mic. Roscatul si-a ridicat privirea si mi-a zambit. L-am batut usor pe barbat pe umar si s-a apropiat de mine. Mi-a inconjurat umerii cu un brat si am iesit impreuna din studio.
- Ai fost minunata, draga mea. Vei fi minunata!
- Mi-ar placea enorm daca Emma m-ar fotografia. Nu m-as simti la fel de stanjenita.
Barbatul a ras si m-a sarutat pe frunte. In fata noastra a aparut Andrew. Acesta ne zambea amandurora, in timp ce se apropia incet de noi. Leo si-a luat bratul de pe umerii mei si a dat mana cu blondul.
- Ei bine eu va las, copilasi. Adu-o acasa inainte sa se intunece, bine?
Baiatul a aprobat din cap, iar unchiul a plecat dupa ce m-a sarutat pe obraz. Am tras aer in piept, iar blondul ma admira din cap pana in picioare.
- Ce zici de o plimbare?
Am aprobat din cap, iar blondul m-a luat de mana si m-a tras dupa el. Am incercat sa imi eliberez mana, dar ma tinea strans. Nu puteam decat sa cedez. Voiam sa ma plimb cu el si nu voiam o cearta. Cat de mult mi-ar fi placut ca Jake sa fie aici cu mine. Sa ma tina de mana, sa ma sarute, sa imi spuna ca ma iubeste.
In timp ce blondul imi arata diferite lucruri prin oras, aprobam absenta din cap, in timp ce gandurile mele erau la Jake. Oare ce face acum? Se gandeste la mine? Sau rade de mine si de faptul ca sunt o lasa, in timp ce e in bratele Sarei? De ce nu pot fi la fel de fericita ca Emma? Cred ca e un blestem sa fiu verisoara cu Seth. Daca nu as fi tinut atat de mult la el si daca nu am fi rude, ar fi fost al meu de multa vreme.
- Vrei sa ne asezam si sa mancam inghetata?
Am dat din cap si m-am asezat pe banca, in timp ce baiatul s-a dus dupa inghetata. Mi-am pus telefonul in buzunar si mi-am pus coatele pe genunchi. Am inceput sa imi misc usor picioarele.
O sa fie timpul acesta potrivit? Emma mi-a spus ca o sa il faca pe fratele ei sa ma iubeasca, dar o sa poata asa ceva? Jake nu a dat doi bani pe mine si nu m-a vrut decat in patul lui. Dar totusi il iubesc si vreau sa fie al meu. Daca ma comport ca Sara nu o sa ii atrag niciodata atentia. Nici daca sunt eu nu pot sa ii atrag atentia. Atunci cum sa fac? Ce sa fac ca sa fie al meu? Ca sa…
- Poftim!
Mi-am ridicat capul si l-am privit pe baiat. Am zambit si am luat paharul pe care mi-l intindea. Blondul s-a asezat langa mine si mi-a intins o lingurita de plastic.
Am inceput sa mananc din inghetata, in timp ce priveam cerul.
- De ce ai venit aici?
Am ridicat din umeri si am mancat din nou din inghetata. Inca isi amintea ca imi place cea de capsuni cu frisca.
- Aveam nevoie de o pauza. Londra ma relaxeaza, mai ales cand unchiul Leo e tot timpul cu mine.
- Are legatura si cu cel pe care il iubesti?
Am prins lingura intre dinti, in timp ce mancam inghetata. Mi-am intors capul spre el si am observat ca era usor trist. Am oftat si am luat lingura intre degete si am pus in pahar.
- Intr-un fel! Amandoi aveam nevoie de o pauza ca sa ne reevaluam relatia.
Am simtit o impunsatura in inima, dar nu minteam. Nu in totalitatea. Imi placea sa cred ca am o relatie cu Jake. Cel putin eu sa cred asta. Ma facea sa ma simt mai bine. Si chiar aveam amandoi nevoie de o pauza.
- Suferi dupa el?
- Ti-am spus deja ca iubesc de altcineva. Cand vreau sa ma intorc acasa vreau sa ma primeasca cu bratele deschise si sa imi spuna ca i-a fost dor de mine in tot timpul in care am fost despartiti.
- Crezi ca o sa spuna asta?
Am zambit trist si am inceput sa ma joc cu inghetata.
- Nu! Cu siguranta o sa ma uite, dar eu nu vreau sa incetez sa sper. Vreau sa cred ca ma iubeste.
- Il iubesti?
- Atat de tare incat ma doare!
- Tipul e un idiot!
Am ras si am bagat din nou lingura in gura. Blondul a zambit si mi-a prins barbia intre degetele, intorcandu-ma cu fata la el.
- Daca as fi el si tu ai fi iubita mea, nu te-as fi lasat sa pleci de langa mine nici daca as fi fost amenintat cu pistolul. Nu ai de ce sa il iubesti, Alice. Nu te merita!
- Da! Nu ma merita. Dar tot il iubesc si nu pot sa il uit!
- Poti incerca!
Si-a unit buzele cu ale mele, luandu-ma prin surprindere. Nici macar nu stiam cum sa actionez. A trecut peste dintii mei, iar limba lui a atins-o pe a mea. Ne priveam intens in ochi, dar nu ii raspundeam la sarut. Mi-am pus mana pe umarul lui si l-am impins usor.
Blondul m-a privit cateva clipe, apoi si-a intors privirea spre inghetata lui.
- Imi pare rau! M-a luat putin valul.





*


- Te-a sarutat? O, Doamne! Si ti-a placut?
Mi-am sprijinit capul in palma libera si am oftat.
- Nici macar nu i-am raspuns, Emma! Nu am simtit nimic! Nimic special!
- Deci nu tu fluturasi, nu tu fiori, nu tu emotii?
- Nada! Cand Jake ma saruta ma topesc, dar cand Andrew m-a sarutat nu am simtit nimic. Absolut nimic.
- Of, Ali! Mi-ar placea daca te-ai indragosti de el. Dar sarutul acesta mi-a dat o idee. Stiu ce trebuie sa fac ca scumpul meu frate sa fie gelos.
- Nici nu vreau sa stiu!
- Nici nu trebuie!
Am chicotit si mi-am ridicat capul cand am auzit usa inchizandu-se. Matusa Isabella a aparut in bucatarie si m-a sarutat pe obraz.
- Hei, Em, o sa te sun maine! Am ceva de facut! Pa! Pupa-l pe Seth din partea mea.
Am inchis telefonul si l-am lasat pe bar. M-am intors cu scaunul spre roscata, care arata radios. Arata exact ca o adolescenta. O pereche de jeansi negri, un maiou alb, cu parul liber si lung si nemachiata. Chiar ca semanam.
- Ce faci aici? Am crezut ca esti la Paris!
- Am terminat mai repede si am venit aici ca sa vorbesc cu Leo. Unde e?
- In birou! Discuta cu fotograful si asistentul lui.
Inainte ca femeia sa imi spuna ceva, roscatul a aparut in bucatarie cu telefonul in mana.
- Bine, scumpico! Sunt gata sa comandam pizza. Vrei cu branza si…
A tacut din gura cand a vazut-o pe Isabella si a oftat. S-a apropiat de bar si a lasat telefonul langa al meu. Si-a scos un pahar si si-a turnat coniac in el.
- Ce cauti aici?
- Am venit inapoi! Am renuntat la cariera mea pentru tine!
Am privit-o socata pe femeie, in timp ce aceasta zambea si parea foarte fericita. Mi-am intors capul si l-am privit pe unchiul meu. Parea la fel de uimit ca si mine.
- Ai pus-o sa renunte la cariera?
Barbatul a ridicat din umeri si a lasat paharul gol pe bar. S-a desprins usor de el si a inaintat spre fosta lui sotie. A inceput sa rada si si-a pus mainile in buzunare si s-a aplecat putin.
- Ei bine nu imi pasa de asta. Nu o sa ma impac cu tine pentru ca nu te iubesc. Nu ma intereseaza daca ai renuntat la a fi model.
Roscata s-a dat un pas inapoi ca si cum ar fi lovit-o. Corpul ei a inceput sa tremure, in timp ce ochii ei incepeau sa straluceasca.
- Ai vrut doar sa te razbuni pe mine, nu? Te-ai culcat cu mine si mi-ai cerut sa renunt la modelling sperand ca o sa sufar.
- M-am culcat cu tine pentru ca mi te-ai oferit.
Roscata i-a dat o palma peste fata, care m-a facut sa tresar. M-am dat jos de pe scaun, dar nu m-am apropiat de ei.
- Uneori ma intreb de ce m-am indragostit de tine. Esti la fel de ticalos ca si prima data cand te-am cunoscut.
Barbatul a inceput sa rada si a apucat-o pe roscata de par, apropiindu-i chipul de al lui. Din instinct am facut un pas spre ei, dar m-am oprit brusc.
- Si tu esti aceeasi curva pe care am cunoscut-o. Mi-ai distrus destul viata. Nu o sa mai fac greseala sa te primesc inapoi. Nu ai decat sa te tavalesti cu cine vrei. O sa te vad numai pentru ca fiul meu o sa vrea. Atata tot!
- Unchiule!
I-a dat drumul si a impins-o, reusind sa o faca sa cada pe podea. Am facut pasi mari si am vrut sa ma apropii de ea, dar Leo m-a prins si nu m-a lasat sa o ating.
- Nu stiu cum ai facut-o pe Alice sa aiba incredere in ea, dar nu vreau sa te mai apropii de noi. Vreau sa dispari din viata mea, din viata noastra. Acum!
Roscata s-a ridicat de jos si ne-a privit cu lacrimi in ochi. Unchiul m-a strans in bratele lui, iar eu am simtit ca mi se strange inima.
- Bine! O sa dispar din viata ta! Nu o sa te mai deranjez niciodata!
Ne-a mai privit pentru ultima oara, apoi a plecat. Cand a auzit usa inchizandu-se, roscatul mi-a dat drumul si a oftat. M-am intors nervoasa spre el si am observat ca era trist.
- De ce i-ai spus acele lucruri? O iubesti! Cum poti fi atat de dur cu ea? Te iubeste!
- Alice, te rog nu te baga! Ce a fost a fost!
A trecut pe langa mine si a iesit din bucatarie. De ce a trebuit sa ii jur ca nu o sa spun nimic. Din cauza asta unchiul Leo o raneste si se comporta ingrozitor cu ea. Trebuie sa fac ceva! Trebuie sa ii impac!
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#60
Hei, hei, hei. Am trecut din nou pe aici. Cum ti-am mai zis, imi place mult ficul asta. Sti cum sa ma atragi, sa ma faci sa-mi placa hentai (caci nu-s asa mare fan), deci da sunt 3 scriitoare de pe zup de la care citesc hentai si atat. Capitolul asta a fost ok. Ce s-a intamplat mai "spectaculos" sa spun asa a fost cu sarutul si la sfarsit cearta dintre cei doi. Vreau sa vad cum o sa se rezolve lucrurile intre ei si, de ce nu o posibila relatie intre Alice si Andrew :3...caci da, vreau sa sufere Jack! Em, o ador pe fata asta<3 e cea mai tare. Sa-l faca gelos?! Cum? Cand? Nu m-ar mira sa mearga dupa Alice, asa cum a facut si data trecuta cand s-a dus in Paris. Ar fi kawai, bomba, sa o gaseasca cu frumosul Andrew, in fond o merita. As dori un capitol din perspectiva lui Jack in care sa vad ce mizerabil se simte:)). Ok ma opresc aici. Spor la scris in continuare, astept next. Kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)