Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#41
Multam ca m-ai anuntat. Imi place capitolul, dar actiunea este cam grabita dupa parerea mea. Puteai descrie mai mult, ai scris doar ceea ce faceau personajele, nimic mai mult (bine, poate vreo doua-trei fraze cu sentimente, dar doar atat). Dialog cam mult si putin sec; am vazut ca ai cam repetat cuvintele de la inceput (exemplu: „bine”, „stiu” si „da”). Parca vorbeau automat, intr-un mod simplistic (aici referindu-ma la inceput, pentru ca la sfarsit ai mai dezvoltat). Greseli (aka litere mancate si cuvinte scrise grseit) nu am vazut, dar ai scris de prea multe ori adjectivele pronominale si au devenit suparatoare. Ok, la descrierea mai multa merge, dar tu nu prea ai avut de-asta si mie mi s-au parut enervante (aproape in fiecare propozitie apareau).
Seth a aflat ce ii facea Jake lui Alice, cred ca va iesi urat in urmatorul capitol. Ai oprit actiunea exact in cel mai interesant moment.
Astept next-ul si sper sa fie cat mai „picant”, si nu uita sa ma anunti *puppy eyes*.

#42
Bon, nu stiu cand a fost ultimul comm si mi-e lene sa ma uit ^_~
important este ca sunt si eu pe aici ^_^
Booon, sa incepem Ultimul capitol a fost genial ca a auzis Seth ce a facut Jack, si intr-un fel imi pare bine, dar si rau....pe-o parte as vrea ca Alice sa plece, pe de alta parte nu...eu nu inteleg de ce Alice nu trage concluziile....adica ea zice ca el o uraste ca i-a luatsora, dar vede ca nu o lasa sa plece....vede ca mereu o apara si chestii...cred ca ea vrea sa auda din gura lui acele 2 cuvinte: Te iubesc.
ei bine...ar trebui doar sa se multumeasca cu faptul ca o iubeste, doar ca nu-i poate spune, mda orgoliu masculin... dar totusi imi place ca-l tot pune in situatii dastea plec, el nu...ma sinucid, el nu...
penultimul capitol..numai stiu cum a fost...aaa gata cu cerutul in casatorie...ma asteptam ca acest capitol sa fie o continuare la discutia ce-au avut-o ei doi...el sa intre peste ea in dormitor si sa o sarute sa o ia in brate nus ce...dar xcum asa e mult mai misto

Eu astept next si sper sa fie repede :*
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#43
Warning: Limbaj vulgar


Capitolul 18
Seth P.O.V


- Da! M-am culcat cu ea doar ca sa ma distrez!
Am reactionat din instinct si m-am repezit la baiat. A impins-o pe verisoara mea de langa el, dar nu a avut timp sa opreasca pumnul care l-a lovit in stomac. In timp ce isi indoia corpul i-a dat un pumn in barbie si l-am aruncat pe podea.
- Seth, nu vreau sa ma bat cu tine!
L-am apucat de tricou si m-am lasat in genunchi. Mi-am strans pumnii pe materialul tricoului sau, iar Alice m-a prins de umeri si a incercat sa ma indeparteze de el. Mi-am ridicat mana si am impins-o din spatele meu, reusind sa cada pe canapea.
- Esti un nenorocit!
Mi-am indreptat un pumn spre fata lui, dar mi-a prins incheietura si m-a impins. Am cazut in fund langa canapea, in timp ce brunetul se ridica de jos. Mi-am strans dintii si am facut acelasi lucru. Inainte sa fac un pas inainte am fost prins de bratul drept. Mi-am intors capul si am vazut ca Emma era cea care ma tinea si dezaproba din cap.
- Hai sa discutam ca oamenii civilizati, Seth!
Mi-am intors capul si l-am privit nervos pe prietenul meu.
- Ha! Nu o sa scapi cu asta, Jake! Ai noroc ca Emma e aici ca sa ma opreasca, altfel ai fi fost de mult la urgente.
- Si tu la fel! Si dupa ce as fi iesit de acolo tot m-as fi culcat cu Alice!
- Nenoro…
Bruneta m-a tras din nou de brat cand am vrut sa ma apropii de fratele ei. Simteam o furie cumplita, iar muschii corpului erau incordati. Respiratia mea era scurta si daca nu erau fetele aici probabil l-as fi omorat pe asa zisul meu prieten.
- Din cauza ta Alice sufera, nu e asa? Tu esti nenorocitul care o face sa planga, nu Nathan!
Brunetul ma privea incercand sa ma convinga , cu ochii lui, ca regreta ca a transformat-o pe ’ sora ’ mea intr-o usuratica. Mi-am strans mai puternic pumnii si am inceput sa rad ironic.
- Totul o sa fie bine, Seth! O sa o protejam impreuna pe Alice! Nathan nu o sa o atinga! Nu o sa mai sufere! Mai mintit tot timpul! Te prefaceai ca iti pasa de starea ei, dar nu faceai altceva decat sa o faci sa cada in ea si mai mult.
A oftat si si-a bagat mainile in buzunar si a oftat. A privit-o pe roscata, apoi m-a privit din nou pe mine.
- Nu o sa iti spun ca imi pare rau ca m-am culcat cu ea! Nu o sa o fac!
Am zambit si am dezaprobat dezgustat din cap. Mi-am eliberat bratul si m-am dus la frigider. Am deschis usa si mi-am scos o bere. Am deschis-o si m-am intors din nou in living. Emma s-a asezat pe canapea langa roscata si a luat-o in brate, in timp ce aceasta plangea.
- V-ati protejat?
- Nu!
Brunetul mi-a raspuns fara sa se gandeasca si m-a facut sa il privesc fix pentru cateva clipe, apoi am baut din bere. Dupa ce am inghitit bautura am aruncat sticla dupa baiat, dar s-a ferit, iar sticla s-a spart in perete, cazand pe podea doar cioburile.
- Cat de nemernic poti sa fii?
- Nu sunt prost, Seth! Nu mi-am dat drumul in ea! Crezi ca vreau sa am copii cand abea am terminat liceul? Sa am copii cu ea? Nici mort!
Mi-am stapanit impulsul de a sari din nou pe el. Pur si simplu nu merita. Nu imi pot da seama cum poate Alice sa iubeasca o astfel de persoana. Pe care nu o intereseaza nimic. Care nu pune nici un sentiment intr-o relatie.
Am apucat-o pe roscata de brat si am ridicat-o de pe canapea. Brunetul si-a scos mainile din buzunar si a facut un pas in fata.
- Am venit pentru ca voiam sa o oblig sa nu plece la Londra. Dar acum o sa o urc eu insumi in avionul ala blestemat si o sa ma asigur ca nu o sa se mai intoarca niciodata.
Si-a marit ochii si a deschis gura, dar nici un sunet nu iesea din ea. Am privit-o pe fata. Ochii ei erau impanziti de lacrimi si era putin rosie la fata. Inima mi s-a strans in acel moment si nu voiam sa ii fac ce o sa urmeze, dar are nevoie si ea de o lectie.
- Acum noi doi o sa vorbim!
M-am apropiat de usa apartamentului, tragandu-mi verisoara dupa mine. Emma imi striga numele, dar nu puteam sa ma opresc. Am deschis usa si am iesit din apartamentul fetelor, indreptandu-ma spre al meu.
Am bagat cartela si am asteptat ca beculetul sa se faca verde si am apasat pe clanta. Am impins-o pe fata in incapere si am intrat dupa ea, trantind usa. S-a intors speriata la mine si noi lacrimi au aparut pe obrajii ei.
- Seth…
- De ce ai facut-o? Stii foarte bine ce simte Jake pentru tine. Stii foarte bine ca nu ar da doi bani pe tine! De ce te-ai culcat cu el?
- Pentru ca il iubesc!
- Si eu te iubesc pe tine! Asta nu imi da nici un drept sa ma culc cu tine!
- Seth, te rog sa te calmezi! Hai sa discutam linistiti! Cum am facut-o de atatea ori.
- Crezi ca pot sa ma calmez? Te-ai culcat cu un barbat care nu te respecta si il doare fix in fund de ce simti tu pentru el. M-ai dezamagit, Alice!
Si-a dus o mana in dreptul inimii si si-a strans pumnul pe camasa. Si-a lasat capul in jos si a suspinat.
- Imi pare rau, Seth! Imi pare atat de rau!
A cazut in genunchi pe podea si a inceput sa planga si sa suspine. Mi-am dat capul pe spate si am privit tavanul. Mi-am inchis ochii si am oftat, strangand din pumn. Mi-am inghitit toate acele cuvinte dure pe care voiam sa i le spun. Cum naiba pot sa ii fac asta dupa ce nenorocitul acela s-a jucat cu ea?
M-am apropiat de ea si am luat-o in brate. Tremura din toate incheieturile. Mi-am pus un brat sub genunchii ei, iar cu cel liber i-am inconjurat umerii. Am ridicat-o de pe podea si m-am apropiat cu ea de canapea. M-am asezat jos si am continuat sa o tin in brate. Roscata si-a pus capul pe umarul meu si mi-a inconjurat gatul cu bratele ei.
Am oftat si am inceput sa o mangai pe spate. Am sarutat-o pe frunte.
- Alice, te-a violat?
A dezaprobat din cap, iar nasul ei ma gadila pe gat.
- Nu, Seth! M-am culcat cu el de buna voie! Am facut-o pentru ca il iubesc, Seth. Si am crezut ca asta o sa schimbe ceva intre noi. De asta Nathan ma uraste.
Am tras aer in piept si mi-am trecut o mana prin parul ei.
- Am crezut ca ce s-a intamplat de ziua lui e o minciuna. Jake a spus ca a vrut doar sa il enerveze pe Nathan. Nemernicul! Daca as fi stiut atunci i-as fi sters zambetul acela tampit cu un…
Am tacut in momentul in care fata si-a strans bratele in jurul meu. Am strans-o in bratele mele si mi-am lasat capul pe al ei.
- Te iubesc atat de mult! Imi pare rau ca te-am lasat sa ajungi in starea asta. Imi pare rau, Alice! Imi pare rau!
Roscata mi-a luat fata intre mainile ei si mi-a zambit. Ochii ei erau rosii si lacrimile incepeau sa se usuce.
- Nu ai nici o vina, Seth! Mie mi-a fost prea frica sa iti spun despre asta. Mie trebuie sa imi para rau! Nu tie!
Am privit-o in ochi si i-am pus din nou capul pe umarul meu si am strans-o in brate.
- Nici Nathan, nici Jake nu o sa iti mai faca nimic. O sa fii in siguranta cu tata in Londra. Si Andrew te asteapta acolo!
Fata si-a luat capul de pe umarul meu si m-a privit uimita. Si-a sters lacrimile cu dosul palmei si mi-a zambit.
- Prietenul tau Andrew?
- Ihm! Stii foarte bine ca are o pasiune pentru tine si a spus ca o sa te astepte de fiecare data cand o sa te intorci. Cu siguranta o sa fie in culmea fericirii cand o sa afle ca te muti acolo.
- Mi-ar placea sa il revad, dar o sa stau acolo putin timp. Nu ma mut definitiv, Seth!
Am privit-o incruntat , iar aceasta a inceput sa rada. M-a sarutat usor pe obraz si si-a trecut mainile prin parul meu.
- O sa imi fie prea dor de casa mea, Seth! Si i-am promis Emmei ca voi fi aici atunci cand incepe pregatirile pentru nunta. Si in plus sunt absolut sigura ca Jake o sa ma uite. O sa se duca in bratele Sarei sau a altei fufe si intr-o saptamana o sa uite de mine.
- Nu te-as lasa sa pleci daca nu as fi obligat!
Tanara a chicotit si m-a sarutat din nou pe obraz.
- Nici nu stii cat de mult te iubesc, Seth! Crede-ma ca mi se rupe inima ca trebuie sa ma indepartez de tine si de Emma pentru un timp. Dar toti avem nevoie de schimbarea asta. Mai ales eu si Jake.
- Jake are nevoie de un sut in fund si…
- Seth!
- Scuze!
Mi-a ciufulit din nou parul si a ras. Imi placea atat de mult sa o vad cu zambetul pe buze. Era sora pe care nu am avut-o niciodata. Nu imi vine sa cred ca trebuie sa o pierd din cauza prietenului meu cel mai bun. Nu imi vine sa cred ca Jake m-a mintit si s-a culcat cu ea. Stia foarte bine ca Alice e punctul meu sensibil. Stiam ca nu mai era virgina, dar nu am crezut niciodata ca el o sa fie primul ei barbat. Doamne! Prefer sa ignor viata sexuala a lui Alice si sa ma gandeasc la alta Alice. Care e perfecta, fara viata sexuala si fara sa sufere.
- Seth, vreau sa te impaci cu Jake!
Am clipit de mai multe ori ca sa ma trezesc din visare si mi-am deschis gura, dar nu puteam sa scot nici un sunet. Exact cum facuse Jake cateva momente in urma.
M-am ridicat de pe canapea si am asezat-o pe roscata in locul meu. M-am apropiat de fereastra si mi-am bagat mainile in buzunare.
- Seth!
Am oftat in timp ce priveam cerul. Soarele stralucea pe cer, iar pasarile zburau.
- Nu o sa o fac! Nu pot! Nu am cum!
Am auzit un fosnet, iar in urmatoarele clipe, roscata a ajuns langa mine si si-a pus mana pe umarul meu.
- Jake e cel mai bun prieten al tau! Amandoi sunteti apropiati si tineti unul la altul. Practic sunteti ca doi frati. Va petreceti timpul impreuna, impartiti multe lucruri.
- Printre care si pe tine!
- Lasa-ma pe mine la o parte! O sa iti spun si tie ce i-am spus Emmei! Nu distruge relatia dintre tine si el pentru mine. O sa fiu plecata si probabil o sa devin ca mama si ca Sonia. Ele au noroc ca tata si Will le pot insoti fara sa se ingrijoreze de nimic.
- Alice…
- O sa ma simt mult mai bine. Jake m-a acuzat mereu ca i-am luat sora si acum o sa fie fericit ca o eliberez.
- E un egoist!
- L-am intrebat acum cateva zile daca are de gand sa iti spuna ca se culca cu mine. Mi-a spus ca nu are de gand sa isi strice prietenia cu tine pentru mine.
- Ce fel de fiu de catea e tipul asta?
- Nu uita ca acea catea o sa fie soacra ta! Seth, nu mai are nici o importanta ce s-a intamplat pana acum intre mine si Jake!
Mi-a luat chipul intre maini si mi-a apropiat chipul de al ei.
- O sa suferi daca o sa il indepartezi de tine. E fratele Emmei! Crezi ca nu o sa o doara faptul ca tu si fratele ei o sa va certati de fiecare data cand va intalniti?
Am oftat si mi-am pus mainile peste ale ei si i-am sarutat palmele.
- O sa iti para rau mai tarziu daca te comporti asa acum. Promitem ca totul o sa fie ca la inceput! Ca sa pot pleca cu zambetul pe buze de aici si sa nu ma gandesc mereu la ceea ce se poate intampla acasa in timp ce eu sunt plecata.
Am privit-o in ochi si am tras aer in piept. I-am luat mainile in ale mele si i le-am strans.
- Iti promit ca o sa refac lucrurile! Dar nu te astepta ca eu si Jake sa fim la fel ca inainte. De fiecare data cand o sa il vad o sa imi amintesc faptul ca din cauza lui ai plecat.
- Macar incerci si asta e tot ce conteaza pentru mine!
Am tras-o in bratele mele si am sarutat-o pe frunte. O sa imi fie al naibii de greu sa nu o mai vad in fiecare zi. Dar are dreptate. Jake o sa ramana mereu prietenul meu cu toate ca e un ticalos. O sa tin mereu la el, dar Alice o sa fie mereu mai importanta. Si o sa am o retinere in ceea ce il priveste pe Jake. Si poate o sa fie nevoie de mult timp ca sa revenim la aceeasi legatura. Nu o sa ma las pana nu o sa descopar ce simte cu adevarat pentru Alice. Trebuie sa aflu daca o iubeste! Trebuie!
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#44
Cat de repede ai venit cu next-ul. Daca l-ai scris intr-un interval atat de scurt atunci ai o inspiratie de milioane. Din perspectiva lui Seth, hmm, ok alegerea, chiar mi-a placut. Ai avut greseli (fata de capitolul trecut, cand eu nu am vazut nimic), adica ai ‚mancat’ litere. Ai avut repetitii (nu stiu, dar nu le observ la mine, dar la altii da). Dialog a fost cam multisor, nu pot spune ca a fost sec, dar dezvolta mai mult pe unde se poate. Naratiunea decurge lin, lucrurile nu se intampla cu acceleratie. Acum descrierea... Ai putina, trebuie sa bagi mai multa. Ideea este geniala, dar descriere cam ioc. Ceea ce fac personajele, ok pui dintr-asta, si sentimente totodata, nu contestez, dar parca ar merge si mai mult. Ar adauga un plus fic-ului, acesta fiind cam simplistic scris in prezent. Eu, personal, chiar m-am plictisit la un moment dat. Se imbratisau, isi puneau capul pe umarul celuilalt, li se incordau muschii (arata bine tipii, ok, pricepui asta), dar unde sunt descrierile ce atrag cititorii si ii fac sa stea cu sufletul la gura, gandindu-se ce idei ii mai vin autoarei pentru figuri de stil (necontand de care)?
Seth o iubeste enorm pe Alice, la un moment dat am crezut ca mai mult decat pe Emma. Creepy nu? Oare sa ii adaug lui Jake si cealalta jumatate a nemerniciei ce il descrie? Eh, o merita. Este de doua ori nemernic *smile* (si nu ii scad pana nu imi dovedeste ca merita *laugh*). Andrew... Cine-i tipul? Chiar sunt nerabdatoare (daca il vei introduce in poveste) sa vad cum este. Dulce, bun si adorabil sau antonimele celor enumerate mai devreme?
Astept next-ul si iti urez succes la scris/ tastat.

Ps.: Sunt nervoasa stiu, dar n-am ce-i face.

#45
Capitolul 19


- Tata, o sa fiu bine! Unchiul Leo o sa aiba grija de mine.
- Tot nu inteleg de ce vrei sa te muti la el! Te-ai certat cu Emma?
- Nu, nu m-am certat cu Emma! Vreau doar ca unchiul Leo sa ma ajute cu cariera mea. E cel mai bun!
Mi-am lasat capul pe spate si am privit tavanul aeroportului in timp ce tata imi enumera motivele pentru care ar trebui sa stau acasa. Seth si Emma se sarutau de zor, in timp ce Jake statea in fata noastra, cu mainile in san.
Mi-am indreptat capul si am tras aer in piept.
- Tata, nu mai incerca sa ma convingi! Normal ca o sa fiu aici cand Emma si Seth o sa inceapa pregatirile si o sa fiu prima la spital cand o sa nasca mama. Nu mai exagera, nu ma mut in Alaska si o sa traiesc intr-un iglu departe de civilizatie.
Barbatul a inceput sa rada si m-a facut sa zambesc. Imi si imaginez gropitele din obraji atunci cand rade. Am strans telefonul in mana cand mi-am dat seama ca Jake ma privea incruntat.
- Tot nu imi place. Alexa, vino si vorbeste cu fiica ta!
Mi-am dat ochii peste cap si am oftat. Mi-am lasat capul in jos si am inceput sa ma joc cu piciorul pe podea, in timp ce continuam sa zambesc.
- De ce e numai fiica mea atunci cand nu te asculta? Iubito, eu te las in pace. Tu stii mai bine ce faci, dar daca ratezi nasterea fratelui sau surorii tale vin acolo si te aduc cu forta.
Am inceput sa rad si mi-ar fi placut sa vorbesc cu ei fata in fata. Cu siguranta saream in bratele mamei, in timp ce tata era bosumflat si dezaproba din cap.
- Crezi ca as putea sa ratez asa ceva? Cu toate ca mi-ar placea sa te vad cum vii dupa mine in Londra, exact dupa ce ai nascut.
- Nu ma pune la incercare Alice Catherine D’Alessandro!
- Cum as putea? Am ras. Doar incearca sa il faci pe tata sa ma lase in pace. Si o sa ne vedem in curand. Va iubesc.
- Si noi te iubim, draga mea! Nu iti face griji pentru tatal tau. Dar sa stii ca deja l-a sunat pe Leo si l-a amenintat. Daca scumpa mea fetita are si o zgarietura iti tai capul, Leonardo!
Am inceput din nou sa rad cand am auzit-o pe mama. Mereu reusea sa il imite perfect pe tata atunci cand era nervos. Si era atat de amuzant cand se imitau unul pe altul.
Mi-am luat la revedere de la ea si am terminat apelul, punand telefonul in buzunarul hanoracului cu maneca scurta.
Am tras aer in piept si am luat o revista de langa mine in maini si am inceput sa o rasfoiesc.
- Totul e bine?
- Ihm! Sa stii ca tata deja l-a amenintat pe tatal tau.
Roscatul a ras si mi-a ciufulit parul.
- Stiu! Tata mi-a dat mesaj! Mi-a spus ca sta doar o zi si apoi plecati.
Am ridicat din umeri si l-am privit rapid pe brunet. Isi tinea capul intr-o parte si continua sa fie incruntat.
Am crezut ca o sa fie mai bine pentru ca Seth a facut pace cu el si putin cate putin redeveneau prieteni. Dar presupun ca acum ma uraste si mai mult. Renunta, Alice! Doar renunta!
Am oftat si mi-am coborat din nou ochii pe revista si am mai dat o pagina. O data plecata de aici o sa ma uite pentru totdeauna. O sa se intoarca in bratele Sarei si o sa ma uite. Sunt o mare idioata! O sa isi refaca viata atat de usor, iar eu… Probabil o sa am nevoie de ani intregi ca sa il uit si sa ma indragostesc din nou. Daca o sa ma pot indragosti de altcineva.
- Si ce o sa faci cu facultatea, Alice?
Mi-am ridicat capul si am privit-o pe prietena mea. Am clipit de mai multe si mi-am dat o palma usoara peste frunte.
- Am uitat complet de ea! Si probabil tata mi-a spus, dar nu l-am ascultat! Chiar am uitat!
Bruneta si-a pus mainile in san si a oftat.
- Nu imi vine sa cred ca ma parasesti. O sa fie oribil la facultate fara tine! Oribil iti spun!
Am zambit si mi-am pus capul pe umarul ei. Mi-am pus mainile in jurul bratului ei si am sarutat-o pe obraz.
- O sa fie bine! Eu o sa te sun si o sa te plangi de profesori si colegii. Si o sa te lauzi cu faptul ca o sa faci avansuri baietilor si ii lasi balta. Si tu nu ai auzit asta. L-am privit pe roscat, insa acesta era perfect calm. Mi-am intors privirea si am continuat. Si eu o sa iti spun despre mine si despre nazbatiile pe care le fac cu Andrew si cu unchiul Leo.
- Andrew? Nici nu ai plecat si deja ai facut o cucerire?
- E cucerit de mult! Acum trebuie sa il revendic!
Am inceput sa radem amandoua, dar un pumn in scaun si un mormait ne-a oprit brusc. Mi-am intors capul si am observat ca brunetul era nervos si inca isi tinea pumnul incordat pe scaunul de langa el.
Am tras aer in piept si m-am ridicat de pe scaun. De cand a aflat a stat imbufnat si nu face altceva decat sa mormaie. M-am apropiat de el si l-am luat de mana, ridicandu-l de pe scaun.
- Vreau sa vorbim!
- O sa pierdem avionul!
- Mai avem o ora si jumatate la dispozitie!
Am inceput sa il trag dupa mine. Trebuia sa fim numai noi doi, altfel Seth ar fi sarit de pe scaun si cu siguranta s-ar fi iscat o alta bataie si de data asta Jake avea sa riposteze.
M-am oprit si am observat ca eram la o distanta considerabila de ceilalti doi. I-am dat drumul brunetului si m-am intors cu fata la el.
- Bine! Stiu ca te-ai certat din cauza mea cu Seth si acum trebuie sa va refaceti relatia. Imi pare rau! Dar daca nu ai fi fost atat de ticalos si i-ai fi spus de la inceput de ce se intampla intre noi , poate nu s-ar fi ajuns aici.
- Mda, m-ar fi batut cu lopata pana m-ar fi bagat in mormant.
- E un gradinar prost!
- Ai terminat?
- Nu! Uite, Jake, esti fratele Emmei si prietenul lui Seth! In afara faptului ca te iubesc vreau sa cred ca suntem prieteni. Imi este clar ca intre noi doi nu poate exista o relatie cum au Emma si Seth. Macar putem incerca sa fim prieteni, nu?
A oftat si m-a privit in ochi. Mi-a pus o mana pe obraz si s-a apropiat cu un pas de mine.
- Nu putem fi prieteni, Alice!
Am oftat si am simtit cum lacrimile isi croiau drum spre ochii mei. Am inghitit in sec si l-am privit.
- De ce?
M-a privit in ochi pentru cateva clipe, apoi m-a sarutat. Si-a pus mana in parul meu si mi-a apropiat capul mai mult de al sau. A inceput sa ma impinga. Brusc am auzit ca a deschis o usa si m-a impins intr-o incapere racoroasa. Inca aveam ochii deschisi si am putut sa vad ca era o baie. Dar nu eram sigura daca era de barbati sau de femei.
A deschis o cabina si m-a impins inauntru. In timp ce limbile noastre se intalneau, el inchidea usa cabinei. Mi-am pus mainile pe umerii lui in timp ce m-a lipit de zid si si-a pus mainile pe pantalonii mei. Ne-am despartit buzele pentru a respira si ne-am privit in ochi. Mi-am coborat mainile pe abdomenul lui si i-am apucat tricoul. Brunetul mi-a deschis pantalonii si i-a dat jos pana la genunchi.
- Jake… nu e bine… ce facem!
A zambit si a inceput sa ma sarute de mai multe ori, in timp ce isi descheia cureaua.
- Atunci de ce imi dai tricoul jos?
Inainte sa imi dau seama aveam deja haina lui in mana, iar abdomenul sau era gol. Degetele lui imi trageau in jos fermoarul hanoracului, in timp ce ma saruta pe gat.
Mi-am muscat buza de jos si am tras aer in piept. Baiatul si-a lipit trupul de al meu si si-a lasat capul in jos pentru a-mi saruta sanii. A scos unul din cupa sutienului si si-a trecut limba peste sfarc.
Am gemut si m-am lipit mai tare de zid. Mainile lui mi-au ridicat usor solduri si m-a patruns. Am scos un geamat adanc si mi-am dat capul pe spate, lasandu-l prada gurii lui.
Nici macar nu mi-am dat seama cand mi-a indepartat boxerii, cand i-a indepartat pe ai lui. Tot ce stiam in acest moment era ca am cazut din nou în capcana. Il lasam din nou sa ma atinga si nu ma impotriveam atingerilor lui. Nu puteam. Corpul meu nu imi asculta creierul.
Si-a unit buzele cu ale mele, in timp ce s-a impins mai adanc in mine. I-am prins suvitele de par intre degete si l-am tras, facandu-l sa geama si sa ma patrunda din nou.
Dupa mai multe momente in care am simtit ca ma topesc, brunetul m-a patruns pentru ultima oara si m-a tinut in brate. Amandoi gafaiam si respiram greu, iar baiatul m-a sarutat pe frunte. S-a dat cativa pasi inapoi si a inceput sa se imbrace. Si-a luat tricoul de jos, in timp ce imi incheiam pantalonii.
M-a sarutat din nou, apoi m-a privit in ochi. Si-a tras tricoul peste cap si m-a ajutat sa imi inchei hanoracul. Brunetul a deschis usa cabinei si s-a uitat in stanga si in dreapta, apoi mi-a facut semn ca putem sa iesim.
M-am oprit in fata oglinzii si am observat ca eram rosie la fata, iar parul meu arata de parca s-ar fi jucat pisicile in el. Am oftat si am inceput sa imi trec mainile prin par, incercand sa il aranjez.
Brunetul s-a sprijinit de blat si a oftat.
- De asta nu putem fi prieteni!
Mi-am lasat mainile langa chiuveta si am oftat. Mi-am lasat capul in jos si am incercat sa imi gasesc cuvintele potrivite. Mi-am ridicat capul si l-am privit. Mi-am pus mana pe obrazul lui.
- Daca ai putea sa incerci sa ma cunosti, poate totul ar fi mai bine. Pot sa iti ofer mai mult decat sex, Jake. Mult mai mult!
M-a privit in ochi pentru cateva clipe, apoi s-a indepartat de mine.
- Ma duc sa iau cafea. Sa avem o scuza!
A plecat inainte sa spun ceva sau sa imi spuna ceva. Am oftat si m-am intors din nou cu fata la oglinda.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#46
Of Doamne cat de super e,imi place foarte mult felul in care decurg lucrurile.ma enerveaza Jake ca o trateaza asa dar cred k o iubeste mult ,abia astept sa vad ce o sa se mai intample,Am stat cateva ore sa citesc tot ficul abia astept nextu sper sa postezi cat mai curand.

Chiar ai talent imi place felul in care descrii,poti sa intelegi si sa-ti imaginezi tot.Cred k ai putea sa adaugi mai mult suspans sa ne tii cu sufletul la gua....bine.. mai mult decat o faci deja k eu deja nu mai pot abia astept sa vad cum o sa decurga actiunea

Astept nextu si basta la scris ,sper sa ai inspiratie pt un capitol mai luuung

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#47
Capitolul 20


- E atat de bine acasa!
M-am trantit cu bruneta in patul meu si am inceput sa radem. In curand o sa plec de aici. O sa fiu departe de locul acesta. Departe de El.
Am oftat si m-am dat jos din pat. Mi-am scos o valiza de sub pat si am auzit sunetul dezaprobator al brunetei. Am zambit si am pus valiza pe pat.
- Chiar trebuie, Alice?
Am zambit si m-am apropiat de dressing. Mi-am aruncat privirea prin hainele pe care le mai aveam pe umerase si le-am analizat. Emma a venit si ea si s-a sprijinit cu umarul de tocul usii.
- De ce iti mai iei haine? Oricum o sa iti cumperi acolo tot ce vrei!
- Da! Dar tot vreau sa imi mai iau hainele preferate cu mine!
Am luat doua tricouri negre in mana si le-am privit. M-am intors cu fata la bruneta si i le-am aratat.
- Il vreau pe cel cu model alb! Daca tot pleci lasa-mi si mie hainele pe care le ador.
- Bine!
Am pus tricoul ei inapoi pe umeras si am continuat sa ma uit.
- Te-ai culcat cu el in aeroport, nu?
M-am oprit si am luat in mana o pereche de blugi si o pereche de cizme cu toc. Am oftat si am iesit din dressing, trecand pe langa bruneta. Am pus hainele pe pat si m-am intors cu fata la el.
- Da! Ne-am culcat impreuna!
- Eu nu inteleg! Jake nu te vrea langa el, dar se culca cu tine.
- Acum intelegi de ce vreau sa plec? Daca raman aici situatia asta o sa continue mereu. Si o sa ma innebuneasca! Am nevoie de o pauza.
- Sa plece el!
- Emma!
A oftat si si-a lasat capul intr-o parte. Ochii ei straluceau, in timp ce se abtinea cu greu sa nu lase lacrimile la iveala. Am simtit ca mi se strange inima. M-am apropiat de ea si i-am dat parul pe spate. Emma m-a privit cateva clipe, apoi m-a imbratisat. Am tras aer in piept si mi-am pus mainile in parul ei, incepand sa ma joc cu ek.
- Nu am fost niciodata despartite, Alice!
- Stiu! Dar asta trebuia sa se intample la un moment dat. Fiecare o sa aiba viata ei. Dar o sa ramanem mereu cele mai bune prietene.
- Pana moartea ne va desparti!
Am inceput amandoua sa radem si ne-am strans in brate. Bruneta si-a lasat capul pe umarul meu si a oftat.
- De ce nu suntem lesbiene ca sa ne casatorim?
Am indepartat-o si am privit-o cu o spranceana ridicata, apoi am inceput din nou sa radem.
- Acum trebuie sa te parasesc pentru logodnicul meu. Mergem sa il luam pe viitorul meu socru!
- Tradatoare!
Emma a chicotit si m-a sarutat pe obraz, apoi s-a facut nevazuta. Am privit usa pentru cateva clipe, apoi m-am intors in dressing si mi-am scos si restul de haine pe care voiam sa le iau cu mine. Le-am pus pe toate pe pat si am inceput sa le impaturesc si sa le pun in valiza.
O sa fiu departe pentru urmatoarele opt luni. O sa fie de ajuns? O sa isi dea seama Jake ca tine la mine? Of, Doamne! Daca nu ar fi bebelusul nici nu m-as intoarce atat de repede. As lasa sa treaca doi sau poate trei ani. Dar daca va trece atata timp, nu o sa ma uite? Nu o sa renunte sa se gandeasca la mine si sa se indragosteasca? Daca o sa il gasesc cu o sotie si un copil?
Am scuturat din cap si am privit pantalonii din mana mea. Sau mai bine spus am privit prin ei. Daca o sa isi refaca viata cand o sa isi dea seama ca eu nu mai sunt langa el? Sora lui o sa petreaca mai mult timp cu el, iar relatia dintre el si Seth o sa fie exact cum fusese de la inceput. Poate mai buna.
Mi-am pus ambele maini pe valiza si am oftat. Oh, Alice, lasa indoielile. Pleci de aici ca sa iti refaci viata. Sau sa incerci sa faci asta. Ai nevoie de pauza asta si de liniste. Liniste si pace.
Am aprobat din cap si am terminat cu hainele. M-am plimbat pe langa birou si am luat in mana una dintre ramele de pe sertar. Eu si Emma in Barcelona. Noi doua in planul principal, iar La Sagrada Familia in plan secundar. Chiar o sa imi lipseasca sedintele spontane ale brunetei. O sa imi fie dor de nebunia si agitatia care o inconjoara.
Am luat o alta rama in mana si am privit-o cu zambetul pe buze. Una din amintirile cu Seth din Londra. Cand el incerca sa atinga varful lui Big Ben, iar eu incercam sa il opresc. O iluzie desigur, dar o sa imi fie dor de el si de tachinarile sale. De lectiile sale de morala si de protectia lui.
Am zambit si mi-am sters lacrimile de pe obraji. M-am intors la valiza si am pus pozele in ea. Am inchis-o si mi-am tinut mainile pe ea pentru cateva clipe. Am tras aer in piept si am dat-o jos, lasand-o langa pat.




*




- Uite-o si pe rasfatata mea!
Am coborat ultimele trepte si m-am aruncat in bratele barbatului care ma privea cu zambetul pe buze. M-a strans in bratele lui si m-a invartit de cateva ori. L-am sarutat pe obraz si mi-am pus mainile pe umerii lui. M-am impins putin si l-am privit in ochi.
M-a sarutat pe frunte si m-a lasat jos. Mi-a ciufulit parul si m-a impins spre bucatarie. Ne-am asezat pe doua scaune, in timp ce Seth ne-a pus in fata cate o cana de cafea.
- Ma bucur ca esti aici, unchiule!
- Si eu, scumpo! Pacat ca nu pot sa stau mai mult timp.
Si-a luat cana in mana si a baut. Il priveam in timp ce fiul lui se aseza in fata noastra cu un pahar de apa. Cei doi semanau atat de mult, incat ai crede ca sunt frati, nu tata si fiu.
- Acum ca suntem doar noi trei, spune-mi adevarul! Ti-a facut ticalosul asta ceva?
Am chicotit si mi-am luat cana in mana in timp ce verisorul meu ne privea cu zambetul pe buze. Am baut din cafea si i-am privit pe rand.
- Vreau sa schimb aerul atata tot! Nu am voie?
- Si Sonia spune ca nu semeni deloc cu tatal tau.
Am zambit si mi-am lasat cana pe blat.
- Oricum o sa te descos cand ajungem acasa la mine. Putin cate putin!
- O mi-ar placea sa vad asta!
- Si tatalui tau i-ar placea. Sa iti amintesc , afemeiatului, ca varul tau iti taie capul daca pateste ceva.
Leo a zambit si si-a privit fiul. S-a intors cu fata la mine si mi-a facut din ochi.
- Uita-te putin la el! Pleaca si uita cine e cocosul in casa.
S-a intors din nou cu fata la fiul sau si l-a privit serios, dar inca avea zambetul pe buze.
- Sa iti amintesc, domnisorului ca sunt tatal tau si chiar daca o sa te casatoresti esti tot copilul meu si o sa te trag de urechi daca e nevoie.
- Sper doar ca Alice nu o sa iti vada vreo amanta pe acolo!
- Nu ma supar! Cred ca el o sa fie furios pentru ca o sa scap de ea.
Cei doi roscati au inceput sa rada, in timp ce eu beam din cafea. In timp ce tatal si fiul se certau pe seama femeilor, priveam bautura din cana mea. Sper doar sa nu apara matusa Isabella pe acolo. Nu as vrea sa ii aud din nou certandu-se. Dar daca asta s-ar intampla as fi eu acolo, nu Seth.
- Apropo am sunat-o ieri pe mama!
Leo si-a oprit cana in fata buzelor si si-a privit fiul. Privirea lui Seth a devenit trista. A inceput sa invarta paharul cu apa si a evitat sa il priveasca pe tatal sau. Roscatul si-a lasat cana pe blat si a tras aer in piept.
- Si ce a spus?
- A fost incantata si vrea sa o vada pe Emma!
L-am privit pe unchiul Leo si am observat ca muschii lui erau incordati.
- Foarte bine! Sper doar sa nu te dezamageasca din nou! Unde era?
- Rio de Janeiro!
Am tresarit si mi-am intors privirea spre verisorul meu. Inseamna ca parintii mei si cei ai Emmei s-au intalnit cu ea. Si cred ca s-a ivit un nou scandal intre ea, Sonia si tata.
Am inghitit in sec, iar unchiul Leo a oftat. M-a privit pentru cateva clipe si mi-a zambit, apoi si-a intors privirea spre fiul lui.
- Te gandesti la ce ma gandesc si eu, nu Alice?
- Cred ca da!
- Doamne! Sonia mai degraba ar muri decat sa o lase pe Isabella la nunta fiicei ei.
- Sonia v-a trebui sa ma inteleaga! E mama mea si vreau sa vina la nunta mea!
Leo s-a dat jos de pe scaun si s-a apropiat de fiul lui. I-a pus mana pe umar si i-a ciufulit putin parul.
- Stiu asta! Si daca tu vrei, ea o sa fie acolo! Chiar daca noi va trebui sa o suportam.
Seth si-a privit tatal, iar ochii lui au inceput sa straluceasca. Un zambet larg a aparut pe buzele lui, iar Leo a zambit si si-a imbratisat fiul.
- O sa am grija ca acea zi sa fie perfecta. Iar daca mama ta sau altcineva incearca sa o distruga o sa am grija de asta.
- Iar eu o sa te ajut!
Cei doi roscati m-au privit, apoi au zambit in acelasi timp. Mi-am intins mana si l-am atins pe Seth. Acesta mi-a luat mana intr-a sa si mi-a strans-o.
Mi-ar placea sa dau ochii cu Isabella. Sa ii cer sa nu il mai faca pe fiul ei sa sufere. Seth a fost distrus atunci cand mama lui a decis sa ii abandoneze pe amandoi, iar unchiul Leo a trebuit sa se descurce singur.
Nu am de gand sa ii permit acelei femei sa se incurce cu fericirea lui Seth si a Emmei. In trecut a incercat sa ii desparta pe parintii mei, dar acum nu o sa faca acelasi lucru si cu fiul ei. Poate ca Emma e fiica celui pe care l-a iubit, dar peste ceva timp o sa devina sotia fiului ei. Si asta nu o poate schimba. Niciodata!
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#48
Mi-a placut capitolul a fost destul de interesant din cauza ca te-ai axat mai mult pe Emma si pe Seth care dupa mine fac o pereche destul de potrivita.
Sincer n-am prea inteles faza cu mama lui Seth ,dar cred ca o sa mai citesc o data.
Greseli de tastare n-am vazut ,imi place ca nu ai avut chiar asa de mult dialog.
Mi se pare super ca Alice vrea sa vorbeasca cu mama lui Seth,asta dovedeste ca ii pasa.
Abia astept urmatorul capitol sa vad ce o sa se intample cu Alice si Jake.

Bafta in continuare si spor la scris.

P.S. sper ca urmatorul capitol sa fie mai lung ,caci sincer nu ma mai satur.....:d

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel









#49

Capitolul 21


- Ma suni in fiecare zi! Nu conteaza cat e ceasul, bine?
Am aprobat din cap si am strans-o pe bruneta din nou in brate. Amandoua plangeam si bruneta nu voia sa ma lase sa plec.
- Si ma tii la curent cu toate. Slujba, viata amoroasa si sa nu uiti sa imi trimiti cizmele alea superbe de la Prada.
Am dat din cap, iar fata m-a strans din nou in brate. Ne-am sarutat pe obraji, apoi ne-am privit. Iubitul ei m-a tras in bratele lui si m-a ridicat usor. M-a sarutat pe obraz si a continuat sa ma stranga in bratele lui.
- L-am avertizat pe Andrew ca daca cine te jigneste sa il bata. Si poate sa se intalneasca cu tine. Are aprobarea mea.
M-a lasat jos si m-a sarutat pe frunte. L-am batut usor pe brat si l-am imbratisat din nou. Mi-am intors capul si l-am privit pe Jake. Se uita la tabela de deasupra si isi tinea mainile in buzunar. Am zambit si m-am apropiat de el, in timp ce prietena si verisorul meu isi lua la revedere de la Leo.
Mi-am pus mana pe bratul lui si i-am atras atentia. Si-a intors capul si m-a privit oarecum trist.
- Ma poti imbratisa si spune pa?
Brunetul s-a intors si si-a scos mainile din buzunare. Mi-a prins chipul intre palme si mi l-a apropiat de al lui.
- Jake…
Si-a unit buzele cu ale mele si mi-a inabusit protestele. Limba lui s-a strecurat in gura mea si a atins-o pe a mea. I-am dat un pumn usor in piept, iar el s-a apropiat mai mult. Mi-am inchis ochii şi m-am lasat prada sarutului. Am putut sa aud vocea lui Seth si pe cea a Emmei, dar nu am vrut sa rup sarutul si sa ma intorc cu fata la ei. Mi-am pus ambele maini pe pieptul brunetului si i-am strans tricoul in pumni.
A rupt sarutul si ne-am privit in ochi. Mi-a mangaiat buzele cu degetul mare si a continuat sa ma priveasca.
- Alice, trebuie sa plecam!
Mi-am desprins pumnii de pe tricoul lui si m-am dat un pas inapoi. Am tras aer in piept si m-am intors cu spatele. Emma a venit si m-a luat in brate si si-a pus barbia pe umarul meu, probabil sa il priveasca pe fratele ei.
- O sa il fac sa te iubeasca! mi-a soptit.
Am zambit si am aprobat din cap, apoi am sarutat-o pe obraz si m-am indepartat de ea. Seth ma privea uimit si incruntat in acelasi timp. Am zambit si m-am ridicat usor pe varfuri si l-am sarutat pe obraz. M-am dus langa unchiul meu, iar acesta mi-a inmanat pasaportul si biletul. Le-am facut celor trei din mana si m-am apropiat cu roscatul de punctul de control. Cu fiecare pas cu care ma indepartam inima ma intepa din ce in ce mai tare. M-am oprit brusc si m-am intors pentru a-i privi pe cei pe care ii lasam in urma. Emma statea in bratele lui Seth si plangea. Iar Jake parea trist.
Mi-am muscat buza de jos si am inceput sa alerg spre ei. Inainte sa imi dau seama ce faceam, am sarit in bratele brunetului si l-am sarutat. I-am inconjurat gatul cu bratele, iar el mi-a cuprins talia. Am inceput sa ne sarutam dorind sa absorbim fiecare picatura de energie unul din celalalt. Limbile noastre incercau sa isi ia la revedere, dar nu voiau sa se desparta. Mi-am pus o mana in parul lui si i-am apropiat capul mai tare de al meu. Cat de mult mi-as fi dorit sa nu plec. Cat de mult mi-as fi dorit sa ma iubeasca si sa imi spuna sa nu plec. Sa ma tina langa el si sa nu ma mai lase sa plec niciodata.
Mi-am deschis usor ochii si am rupt sarutul. Mi-am coborat mainile si l-am privit.
- Te iubesc! Dar trebuie sa ma indepartez de tine!
M-am dat un pas inapoi si i-am privit, apoi m-am intors cu spatele. Am tras aer in piept si m-am apropiat de punctul de control. In timp ce treceam prin toate operatiunile de verificare ii priveam pe cei din urma mea si ma abtineam sa nu plang.
Mi-am strans ochii si am alungat lacrimile. Am tras aer in piept si am incercat sa ma abtin sa nu ma intorc si sa dau dracului toata aceasta calatorie.
- Am crezut ca te-ai razgandit!
Mi-am intors privirea si l-am vazut pe unchiul meu care ma privea cu zambetul pe buze. S-a apropiat de mine si mi-a inconjurat umerii cu un brat. Ne-am apropiat de poarta si ne-am asezat pe scaune, asteptand sa urcam in avion.
- Crede-ma ca o parte din mine ar vrea sa faca asta, dar nu pot sa o fac.
- Chiar il iubesti pe Jake atat de mult?
- Da! Dar din pacate el nu simte nimic pentru mine.
- Judecand dupa sarutul pe care ti l-a dat eu nu as zice asta.
Am zambit si m-am rezemat de spatarul scaunului. Mi-am trecut degetul aratator peste buze si mi-am inchis o clipa ochii.
- Ma vrea doar in patul lui! Atata tot!
- Nu ai de unde sa stii! Iubirea se infatiseaza in multe forme. Poate asa te iubeste el.
- Orice fata vrea ca iubitul ei sa ii spuna cuvinte de dragoste, promisiuni, intalniri si poate si un viitor. De ce a trebuit sa fiu verisoara lui Seth?
Roscatul a inceput sa rada si m-a sarutat pe cap.
- Scumpico, destinul e ca o furtuna. Poate sa inceapa ca o ploaie usoara de vara, apoi apar tunetele, fulgere, iar apoi se domoleste din nou. Poate o sa isi dea seama de ce vrea cand nu o sa mai fii langa el.
- Sper! Pentru ca nu vreau sa imi petrec toata viata numai in pat cu el. Vreau sa am un iubit, un sot, copii. Vreau o viata exact cum au mama si tata. Sau Sonia si Will.
Barbatul a aprobat din cap si m-a imbratisat. Mi-am lasat capul pe umarul lui si am oftat. Jake, prostule, da-ti seama mai repede de faptul ca tii la mine. Altfel o sa fie prea tarziu pentru noi.


*


- Primul lucru pe care il facem e sa ma duci la cumparaturi!
Roşcatul a ras in timp ce isi cauta cheile. Le-a bagat in broasca si m-a privit ironic.
- Micuta de tine! Nici nu ai cu ce te imbraca!
- Doar pentru ca mi-am adus doua valize cu haine, asta nu inseamna ca nu vreau sa imi mai cumpar. Si e vina tatei ca mi-a dat o carte de credit cand am implinit sapte ani.
- Altii primesc biciclete sau papusi, iar tu primesti un Platinum. Jur ca…
In momentul cand a intrat in apartament si si-a vazut fosta sotie, a ramas fara cuvinte. A respirat scurt si a lasat bagajele pe hol, apoi m-a bagat in casa si a inchis usa dupa el.
Femeia si-a intors capul si a zambit. Am tras aer in piept si l-am privit pe unchiul meu. Era incordat si probabil ar fi vrut sa o stranga de gat pe roscata.
- Hai scumpo, doar esti acasa.
Am inaintat impreuna cu el in apartament. Fosta sotie a unchiului meu s-a ridicat de pe canapeaua de piele si s-a apropiat cu zambetul pe buze de noi.
- Ce cauti aici?
- Am terminat mai repede treaba la Rio si am venit aici sa il vad pe Seth! Buna, scumpo!
A venit langa mine si m-a strans in brate. Am zambit si am strans-o la randul meu. Nu stiu cat de ticaloasa a fost in trecut cu parintii mei sau cu sotul ei, dar mereu gaseam caldura in imbratisarea ei. Poate incerca sa isi repare greselile prin mine si fiul ei, dar sincera sa fiu nu ma deranja.
- Isabella, stii foarte bine ca Seth sta de patru ani in Los Angeles.
Roscata si-a dat ochii peste cap si si-a trecut mana prin parul meu.
- Nu erai blonda?
- M-am vopsit acum ceva timp! Eram plictisita de culoarea mea.
- Era frumoasa! Dar culoarea asta te prinde mai bine. Seamana foarte bine cu a mea.
Am zambit si am privit-o. Nici macar nu inteleg de ce nu si-a refacut viata, avand in vedere ca e una dintre cele mai frumoase femei pe care le-am vazut vreodata. Dupa mama si Sonia.
- Si ramai aici?
- Ihm! Ma intorc cand mama trebuie sa nasca!
- Am auzit vestea. Felicitari! Sper sa fie un baiat! Desigur tatal tau a inceput din nou cu ideile lui si Sonia la fel. Oricum ma bucur pentru ei.
Am privit-o cu zambetul pe buze si cu caldura. Nu prea ma intereseaza trecutul ei, pentru ca mereu mi-a fost usor sa zambesc in prezenta ei. Si mereu m-a facut sa ma simt bine.
Unchiul Leo o privea uimit, dar in ochii lui am vazut si altceva. Dorinta. Iubire. Stiu foarte bine ca inca o iubeste pe Isabella.
Roscata m-a luat de maini si m-a tras dupa ea. Ne-am asezat si m-a privit cu caldura.
- Mi-a pus Alexa ca vrei sa devii model. Si ai venit in locul potrivit. Leo e cel mai potrivit ca sa deschida usi.
- Vorbeste experienta!
Femeia a tras aer in piept si a incercat sa ignore intepatura pe care i-a aruncat-o fostul ei sot. A continuat sa imi zambeasca si sa ma tina de maini.
- Esti o fata foarte frumoasa, Alice! Semeni foarte mult cu mama ta. Ai acea expresie pe care o are ea.
- Isabella, ce naiba vrei? Daca ai venit aici ca sa…
- Vrei sa taci? De ce nu te duci sa despachetezi cat timp eu vorbesc cu nepoata noastra?
- E nepoata mea!
- Si a mea! Vezi ca ai intalnire cu niste valize!
Roscatul si-a strans pumnii si s-a intors brusc pe calcaie. Mi-am muscat buza de jos ca sa nu rad, dar cand mi-am intors privirea am incetat sa ma mai prostesc. Isabella privea in urma lui Leo si se vedea in ochii ei ca o durea felul in care se comporta cu el.
- Te vad atat de rar incat am uitat cat de bine ma simt in prezenta ta.
Roscata m-a privit, iar zambetul a reaparut pe buzele ei.
- Daca m-ai fi cunoscut cu ani in urma, nu ai fi spus asta. Eu raman cateva zile aici ca sa rezolv niste treburi. Daca vrei sa iesim sau sa vorbesti cu mine, m-as bucura enorm.
- Si mie mi-ar placea. Ai ramas cu acelasi numar de telefon, nu? O sa te sun si stabilim.
- Sigur ca da, scumpa mea! Mi-ar placea enorm!
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#50
Deci TU... esti super tare si super rapida,nu credeam ca ai sa pui nextu asa de repede.E bine ca nu ma lasi cu sufletul la gura asa de mult si ca iti e mila de mine.
Ca intodeauna un capitol superb ,m-ai lasat fara cuvinte.Cel mai mult mi-a placut faza cu aeroportul ,sincer nu credeam ca Jake o va lua in brate si o va saruta ,cred ca asta arata ca de fapt o iubeste si inca cat si cum ai zis in capitol o iubeste in felul lui.
Isabella mi se pare un personaj destul de interesant si misterios si mi-a dat impresia ca inca il iubeste pe unchiul lui Alice ca si el de altfel.Sunt foarte curioasa ce se o sa se intamp0le cu Alice in continuare,daca se va intoarce sau daca Jake o sa vin. dupa ea.
Lamureste-ma si pe mine cu ceva ,cati ani au personajele principale ca nu prea am inteles:d daca esti draguta.

Oricum iti ador ficul si felul in care scrii......cred ca de-ar fi toate cartile asa as citi mult mai multe.
Succes la scris....

I'm an angel from heaven who lives in hell.


My life is so empty
I want to go far away from here
But I can't
Because he is here
I want to go in a diffrent place
But I can't live them alone
Especially she is so weak
That thing make me
Want to protect her.
[Imagine: chibi_3654.gif]
, chibi-ul lui anaid_angel












Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)