Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Do you love me?

#21
Cum am promis ca iti voi citi fiecare capitol, here I am. Acum, eu sper ca voi putea si comenta la fiecare. Din cauza curiozitatii mi s-a parut ca nu mai vii odata cu acesta. Oare nu ma invita Alice si pe mine la petrecere? As vrea sa merg * laugh*. Cum o fi, mi-a placut mult capitolul si, ca deobicei, descrierea a fost foarte frumoasa. Nathan va fi la petrecere. Cred ca m-am indragostit *smile*. Chiar ma intrebam cand va mai aparea, dar oare cine la invitat? Dupa cum a spus si Alice, nu puteau fi Jake si Seth. Mesajul sau trimis pe telefon ar fi putut fi pus in italic deoarece s-ar fi inteles si observat mai bine. Am vazut cateva greseli:
(18-04-2012, 05:32 PM)Alexi A scris: - Hei A! Fii vesela! O sa avem petrecere!
„ – Hei, A!”
(18-04-2012, 05:32 PM)Alexi A scris: - Hei Jake! La cumparaturi cu femeile vietii mele!
„ – Hei, Jake!”
Mi-a placut si inca imi place faza aceasta. Este geniala!
(18-04-2012, 05:32 PM)Alexi A scris: - Hei Alice! De ce esti asa tacuta?
" - Hei, Alice!"
(18-04-2012, 05:32 PM)Alexi A scris: Respiratia mea era agitata si inima mea mai avea putin si ieşea din piept.
Aceasta fraza mi s-a parut suparatoare. Ai repetat de doua ori "mea". Poate daca scriai "Respiratia imi era agitata...", ar fi fost mai bine.
(18-04-2012, 05:32 PM)Alexi A scris: Am incercat sa tip, dar mi-a acoperit gura cu mana lui, iar buzele sale imi saruta gatul.
„Am incercat sa tip, dar mi-a acoperit gura cu mana lui, iar buzele sale imi sarutau gatul.”
So: fii mai atenta la semnele de punctuatie/ortografie.
Alice are de gand sa se faca roscata. Ma intreb cum vor fi reactiile lui Nathan si Jake? Va fi interesant. Emma s-a dovedit si de aceasta data a fi o prietena foarte buna, iar Seth este tot mai protector fata de verisoara sa. Povestea devine tot mai incitanta si te felicit pentru asta.
Iti ures succes la scris si sa aduci capitolul cat mai repede.

#22
Ti-am citit si celelalte ficuri si pot sa spun ca esti plina de ideei. Imi plac toate, fara exceptie, desi unele nu le-ai terminat:(.
Acum am sa ma leg doar de acest fic. Poate ca ai cateva greseli de tastare si exprimare, dar sunt minore si uneori ne scapa toturor.
Imi place foarte mult cum decurge actiunea, nu pare grabita si dialogul nu este deloc sec.
Ca orice cititor am un personaj preferat, sau doua: Nathan si Seth. Da stiu, cum sa-mi placa de Nathan, e personajul negativ si asta ma atrage mereu la un personaj.
Simt nevoia sa repet ca-mi place foarte mult acest fic.
Spor la tastat si te astept cu nextul.

#23
Capitolul 10


- E perfect A! Nu e prea strident, nici prea obscur. Pur si simplu perfect!
Bruneta si-a trecut din nou mana prin parul meu si si-a lasat barbia pe umarul meu. Priveam amandoua oglinda din fata noastra. Parul meu si-a pierdut blondul plictisitor si a capatat un roscat uimitor. Pana la urma nu e atat de rau sa fii o D’Alessandro si sa te alegi cu tot ce vrei tu.
- O sa arati fantastic pe coperta din august! Bunicul o sa ma rasfete pentru totdeauna, iar Jose o sa ma urasca! Sunt prima care i-am facut fotografii noii Alice D’Alessandro.
Am inceput sa rad in timp ce prietena mea incepea o noua sedinta de fotografii. Imi treceam degetele prin par, uitandu-ma mai atent in oglinda. Mi-am schimbat putin aspectul, dar acum trebuie sa incerc sa imi schimb si atitudinea. Sa incerc sa fiu diferita. Sa las in spate timiditatea si slabiciunile. Nu mai am de gand sa le permit lui Jake si Nathan sa faca din mine carpa lor de sters pe jos.
- Stii ce , Em? Cred ca o sa accept in sfarsit oferta bunicului tau!
- Adica… o sa… O Doamne! E fantastic! Iubesc noua Alice! Ma duc sa il sun pe bunicul!
Bruneta m-a sarutat pe obraz, apoi a iesit glont din baie, impreuna cu aparatul ei. Am oftat si mi-am sprijinit mainile pe chiuveta.
- O sa iti doresti sa ma iubesti, Jake! O sa doresti asta!
M-am dat cativa pasi in spate din fata oglinzii si am iesit din baie. Emma mi-a pus pe pat ceea ce ar vrea ea sa port. Am zambit si m-am apropiat. Cand am vazut hainele am inceput sa zambesc si sa dezaprob din cap. Fata asta e dusa cu capul rau de tot. Dar o sa ma imbrac cum vrea ea. Fara sa imi fie frica de consecinte.
- Bunicul ne asteapta maine la firma. Si am vorbit si cu bunicul Eric! A spus ca ne face cadou o saptamana in Paris. In Paris!
Bruneta a sarit in spatele meu si am cazut amandoua pe pat. Am inceput sa radem, iar sub mana mea dreapta se afla unul dintre pantofii cu toc. I-am studiat cateva clipe, iar prietena mea era cu zambetul pe buze.
- Sa nu te aud ca nu o sa te imbraci cu ce am ales. E perfect pentru noua ta personalitate.
- Oricand pot conta pe tine, Em! Si abea astept sa golim magazinele din Paris!
Am inceput sa tipam amandoua ’Paris’ prin incapere si sa radem. E perfect! O sa dau lovitura la petrecere si o sa ma relaxez intr-un hotel scump din Paris, cu o sticla de Dom Perignon langa mine si cu cartile de credit goale.
- Ce ar trebui sa facem mai intai? Sa ne pregatim de petrecere sau sa ne facem bagajele?
- Hai sa ne pregatim de petrecere! Seth o sa ne omoare daca ii stricam petrecerea!
- Sunt iubita lui, nu o sa ma omoare!
Bruneta s-a ridicat de pe mine si a inceput sa rada. M-a luat de mana si m-a asezat in fund, apoi a iesit din incapere. Am oftat si mi-am intors capul, privind hainele de langa mine. Am tras aer in piept si m-am ridicat in picioare, incepand sa imi dau hainele jos de pe mine.
M-am imbracat cu o pereche de jeansi negri si mi-am inlocuit sutienul inflorat cu unul gri, simplu. Mi-am pus o vesta maronie peste sutien fara sa o leg. M-am incaltat cu o pereche de pantofi negri din catifea. La naiba cu Emma! Mereu se alege cu ceva cand se duce la studio.
M-am dus in baie si mi-am scos trusa de machiaj din dulap. Cu toate ca imi schimb comportamentul si putin aspectul nu o sa ajung sa ma machiez strident in toate culorile curcubeului. Ramaneam cu acelasi machiaj discret care spunea mai multe decat unul strident.
Dupa ce am terminat mi-am aranjat parul si l-am lasat sa cada pe umeri. Ajungea sub sani si imi placea faptul ca parul meu imi atingea pielea. Telefonul meu a vibrat de doua ori si cu un sunet mai strident. L-am luat de langa trusa si am vazut ca am primit un mesaj.

Lumea a inceput sa vina! Iar Jake e deja aici cu Sara in bratele lui. Are din nou extensiile de prost gust. Si acea fusta jalnica pe care o poarta la fiecare petrecere. Vino jos!

Em.


Am zambit si m-am mai privit o clipa in oglinda. Doamne! Orice s-ar intampla nu ma lasa sa imi pierd cumpatul si sa ma mentin pe pozitie. Am mare nevoie de asta.
Am strans telefonul in mana si l-am pus in buzunarul pantalonilor, apoi am iesit din baie. M-am apropiat de dulapul de langa fereastra si mi-am scos parfumul din sertar. Dupa ce am terminat si cu el l-am pus la locul lui si am iesit din incapere. Am incuiat usa cu cheia din broasca si am pus-o langa telefon. Cine vrea sex sa stea departe de camera mea! Probabil Emma a facut acelasi lucru cu camera ei.
Muzica se auzea din ce in ce mai tare cu cat ma apropiam de curtea din spate. La fel si vocile persoanelor care se perindau prin casa. Pe cativa nici macar nu ii cunosc. Seth si cu ideile lui ’ Adu-ti prietenii! O sa fie tare!’. Nu e de mirare ca acum casa mea e plina de mai multi straini.
Am iesit pe usa din spate si m-am oprit pe peluza. Unii dintre invitati deja au atacat piscina. Mirosul de tutun plutea in aer, iar bauturile alcoolice erau imprastiate peste tot. M-am uitat in jurul meu, incercand sa ii gasesc pe cei doi porumbei.
Erau langa piscina alaturi de Jake, mica lui distractie si , daca nu ma insel, acelasi grup de baieti de la acel bar amarat. Bruneta o privea pe fata din bratele fratelui ei cu ura si se abtinea cu greu sa nu o ia la bataie. Am inceput sa chicotesc.
- Razi de una singura?
Mi-am intors capul si l-am vazut pe Nathan. Ma privea cu un zambet larg pe buze. Si-a aplecat capul si m-a sarutat pe obraz, tinandu-si apoi buzele aproape de ale mele.
- Hei Alice!
Mi-am intors capul si am observat ca prietena mea ma strigase. Toti si-au intors capul in directia mea. Unii au ramas cu gura cascata, iar altii ma priveau ciudat. Seth si-a lasat paharul pe masa si a vrut sa vina aici, dar bruneta l-a prins de brat si l-a tinut langa ea.
Jake s-a ridicat de pe marginea piscinei si a impins-o pe blonda din bratele lui. Chipul lui incepea sa se intunece, in timp ce strangea nervos din pumn. Sa inceapa jocul!
Am zambit si mi-am pus mana pe bluza blondului si mi-am lipit buzele de ale lui. Am auzit cateva aplauze si un zgomot ciudat. Blondul si-a pus mainile pe talia mea si a incercat sa isi bage limba in gura mea. Mi-am dezlipit buzele de ale lui si l-am impins.
- Ne mai vedem!
Am plecat de langa el si m-am apropiat usor de grupul de langa piscina. Zgomotul pe care il auzisem era sticla de bere pe care brunetul a spart-o de piscina. Am zambit, iar sora lui mi-a sarit in brate si m-a sarutat pe obraz.
- Bine lucrat! Dar gaseste pe altul, nu pe Nathan! Mi-a soptit.
Am inceput sa chicotesc si l-am privit pe varul meu. Inainte sa apuc sa spun ceva acesta m-a luat de brat si m-a indepartat putin de grup.
- Esti nebuna? L-ai adus pe Nathan aici? Ai uitat ce ti-a facut ultima oara cand te-a vazut? Si cu ce naiba esti imbracata? Si ce s-a intamplat cu parul tau? In momentul acesta mergem sus si…
- Nu! Trage aer in piept si calmeaza-te ,’tati’! Habar nu am cine l-a adus aici pe Nathan! Poate frate’su! Si eu nu o sa ma schimb pentru ca nu am chef!
- Alice!
- Seth termina! Bucura-te de petrecere si lasa-ma pe mine! Daca o sa am probleme tu vei fi primul care v-a afla.
I-am luat paharul din mana si am trecut pe langa el. Am baut din pahar si m-am strambat usor. Vodka cu suc de mere! M-am apropiat de prietena mea si mi-am pus un brat pe umerii ei. Grupul din fata mea ma privea cu zambetul pe buze, mai putin Jake si iubita lui Sara. Em avea dreptate! Fusta aia neagra pe care o purta la orice petrecere era jalnica. Si topul cu care incercase sa isi completeze tinuta era si mai si. Isi tinea mainile pe brunet, in timp ce acesta imi arunca o privire rece si furioasa.
- Hei Alice! Arati foarte bine!
- Da! Imi place parul tau! Acum semeni cu Seth!
Am inceput sa rad cu prietena mea, iar varul meu a aparut langa mine cu o sticla de bere intr-o mana. Mi-a prins intre degetele lui o suvita de par si a privit-o intorcand-o pe toate partile. Mi-am dat ochii peste cap si l-am sarutat pe obraz.
- Obraznico!
M-a privit cu zambetul pe buze si m-a strans usor de nas.
- Am un profesor bun!
Am inceput sa radem impreuna cu ceilalti. Mi-am intors putin capul si am vazut ca Nathan era de cealalta parte a piscinei, cu o bere in mana si cu cateva fete in jurul lui. Ma privea in timp ce sorbea din bautura lui, iar cele de langa el il mangaiau pe piept.
- Stii , Alice casa asta e la fel de deprimanta ca tine! Nici macar nu stiu de ce petrecerea e aici.
Am simtit-o pe Emma incordandu-se. Mi-am intors capul si am privit-o pe blonda din fata mea. Jake se juca cu mainile pe trupul ei in timp ce idioata avea un zambet pe buze. Mi-am luat un pahar de bautură de pe masa din spate si am luat o gura. Coniac!
- Daca nu iti place de ce esti aici? Jake poate sa ti-o traga oriunde nu trebuie decat sa vii si sa il rogi.
Fata a zambit si a luat o gura de bere din sticla brunetului.
- Asa cum faci tu?
- Asculta proasto…
- Em! Calm!
Mi-am luat bratul de pe bruneta si m-am apropiat usor de cei doi. L-am luat pe brunet de brat si l-am indepartat cativa pasi de blonda. Mi-am pus mana libera pe obrazul brunetului si l-am mangaiat. Ma privea surprins, iar privirea lui se transforma in dorinta.
- De fapt , Sara, el e cel care ma roaga sa ma culc cu el! Dar nu o fac pentru ca nu mi-a starnit nici un interes. Sexual vreau sa spun!
Mi-am luat mana de pe obrazul lui si m-am intors spre blonda. Era nervoasa si putin rosie in obraji. Iar baietii de langa noi ne priveau cu interes. Toti asteptau o lupta. Si poate o sa le-o dau!
- Nu stii sa minti! Cu totii stim ca te-ai culcat cu Jake in timp ce te intalneai cu Nate! Si acum jonglezi cu amandoi. Mai intai Nathan, apoi Jake!
- Esti geloasa pentru ca am mai multe mingi cu care sa jonglez?
Blonda m-a privit surprinsa, in timp ce eu beam din coniac. Si-a inchis gura, dar peste cateva clipe a inceput sa rada.
- Nu a durat mult pana ti-ai dat masca jos. Esti la fel de curva ca mama ta! Marele model! Care s-a culcat…
I-am aruncat bautura in fata inainte sa mai apuce sa termine. Am aruncat paharul jos si mi-am bagat mainile in parul ei. I-am tras capul pe spate si am pus-o in genunchi in fata mea. I-am dat cateva palme si mi-am scos o mana din parul ei, punandu-o pe obraji. I-am strans reusind sa ii zgarii pielea cu unghiile mele.
- Pe mine poti sa ma insulti cat vrei, dar nu indrazni sa te iei de mama mea. Cel putin ea nu m-a nascut intr-un bordel fara sa stie cine e tatal meu!
- Alice e de ajuns!
Jake si-a pus mainile pe bratele mele si a incercat sa o elibereze pe blonda. L-am calcat pe picior si l-am impins cu fundul de langa mine. Am ridicat-o pe fata de jos si am apropiat-o de piscina.
- Data viitoare cand te mai iei de familia mea, o sa o patesti si mai rau. Nu vreau sa te mai vad in casa mea!
Am impins-o in piscina si m-am dat cativa pasi inapoi ca sa nu ma stropesc. Unii dintre baieti au inceput sa ma aplaude, in timp ce Sara a inceput sa tipe ca proasta si sa dea cu palmele in apa.
O mana s-a oprit pe bratul meu si m-a intors. Brunetul ma privea furios.
- Noi doi trebuie sa vorbim!
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#24
Yey, ai venit cu next-ul atat de repede! Ce bine! Cum o fi, ador acest capitol. Alice l-a sarutat pe Nathan, iar Jake „fierbea” de gelozie. Nu stiu de ce, dar ma simt atrasa de Nate, si asta nu pentru ca el este personajul negativ. Poate din cauza personalitatii sale? Cearta si apoi lupta dintre Alice si Sara au fost foarte bine descrise, mi-am putut imagina totul. Am vazut ca ai pus mesajul trimis de Emma in italic. S-a putut deosebi de restul textului foarte bine. La majoritatea liniilor de dialog ai pus virgulele prin care desparteai persoana strigata de restul propozitiei, dar ai avut si scapari (adica ai avut si unele dialoguri fara virgule puse). Nu mai stau acum sa le enumar, sunt sigura ca daca te uiti le vei observa si in plus, sunt foarte putine. Prin text am vazut doua diacritice puse (sau doar una, nu stiu sigur). Probabil ca odata ce textul a fost scris initial cu acestea, sunt greu de scos apoi. Ai folosit prin cuprins de foarte multe ori adjecticul pronominal „mea”. Personal, mi s-a parut cam suparator. Descrierea este frumoasa pe parcursul intregului capitol, iar dialogul nu este sec. Actiunea devine incitanta, te felicit pentru asta. Acum, trebuie sa astept pentru urmatorul capitol pentru a vedea ce ii va spune Jake lui Alice pentru ca nici prin ruptul capului nu imi dau seama. Nu il vad pe Nathan stand degeaba. Nu m-as mira daca el si Jake s-ar lupta. Iti urez succes la scris si sper sa vii cu continnuarea la fel de repede. Se sustin in continuare si voi continua sa citesc si sa iti scriu cate un comentariu.

#25
Scuze , Alexa ca nu am mai trecut pe aici , dar am avut ceva probleme si nu puteams a intru , dar wow a fost tare capitolele si te descurci de minune cu ele .Eh ai avut cateva gresele in unele , dar tot imi plac si Bravo Roscato , tineo tot asa Alice . hihihi . Ce ciudat suna sa zic roscato , ca si eu sunt roscata si tu la fel . Eh imi place cum scrii si ma intreb ce oare se va intampla in urmatorul capitol

P.S. sunt o acrtita buna ,cumva? :>
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#26
18+


Capitolul 11


Brunetul continua sa ma stranga de brat si sa ma traga dupa el. Toate privirile erau atintite asupra noastra. Cu siguranta idiotul o sa imi lase o urma urata pe brat.
Am intrat in casa si ne-am apropiat de biroul de langa living. Ideea ciudata a Emmei si nu am inteles niciodata de ce a vrut sa pastram biroul intact si sa nu îi transformam in ceva.
Brunetul a deschis usa si m-a impins in incapere. Am inceput sa imi frec bratul si m-am uitat pe fereastra. Sara statea pe marginea piscinei si se agita ca o tampita, in timp ce Emma si Seth dansau. Poate tipa aia ar trebui sa isi tina gura, altfel Em o sa o lase fara par in cap.
Baiatul a trantit usa si m-a intors cu fata la el.
- Ce naiba e cu tine? Cu tinuta asta, cu parul, cu atitudinea? Ce naiba e cu tine?
- Asta se cheama schimbare domnule Kor! Ar trebui sa stii ce inseamna avand in vedere ca iti schimbi amantele ca pe sosete!
- Despre asta e vorba? De faptul ca sunt aici cu Sara? Sau de faptul ca ma culc cu ea?
M-am apropiat de el si i-am inconjurat gatul cu mainile mele. M-am ridicat usor pe varfuri si l-am sarutat pe buze.
- Nu mai conteaza pentru ca acum esti cu mine!
L-am trantit pe podea si m-am asezat peste el. I-am prins chipul in mainile mele si l-am sarutat. Mi-am strecurat limba in gura lui si mi-am coborat mainile pieptul lui. A inceput sa imi raspunda sarutului in timp ce ii descheiam nasturii de la camasa.
Brunetul mi-a prins brusc incheieturile de la ambele maini si a rupt sarutul.
- Alice ce naiba e cu tine? Tu nu esti asa!
- Exact! Tie iti plac tipele precum Sara, nu e asa? Pot si eu sa fiu exact la fel! Si daca sunt asa atunci trebuie sa ma placi, nu?
A oftat si s-a ridicat de jos, ajutandu-ma sa fac acelasi lucru. Si-a pus mainile pe talia mea si a inceput sa ma faca sa merg cu spatele. M-am lovit de birou, iar una din mainile lui mi-a ridicat barbia.
- Nu o sa fii niciodata ca Sara! Pentru ca e in natura ta sa fii exact asa cum esti. Mai timida, putin cam fricoasa, rezistenta, buna, afectuoasa, ajuti pe toata lumea si dulce. Al dracului de dulce!
Pe buzele lui au aparut un zambet larg. L-am privit in ochi pentru cateva clipe, apoi l-am sarutat. Si-a lipit trupul de al meu si a adancit sarutul, limbile noastre atingandu-se si mai mult. M-a urcat pe birou si s-a strecurat intre picioarele mele. Mainile lui se jucau pe talia mea, trimitandu-mi fiori in tot corpul.
Si-a retras limba din gura mea, apoi buzele lui le-au parasit pe ale mele. Si-a pus o mana in parul meu si l-a strans in pumn. M-a privit in ochi si mi-a lins buzele.
- Ce simti pentru mine, Jake?
- Te urasc pentru ca mi-ai luat sora de langa mine. Dar sunt excitat de fiecare data cand te vad si vreau sa imi murdaresc patul cu tine.
- De ce nu ma poti iubi? Mi-ai gasit atatea calitati si mereu te infurii cand sunt alaturi de alti baieti. Jake stii foarte bine cat de mult te iubesc!
- Stiu! Stiu perfect! Dar nu pot sa te iubesc! Cel putin nu inca!
- De ce?
- Nu o sa fiu niciodata ca Seth! Nu o sa ofer niciodata unei fete sau femei ce oferă el. Sexul e singurul lucru care ma intereseaza acum! In nici un caz iubirea.
Si-a luat mana din parul meu si m-a sarutat scurt pe buze. S-a dat un pas inapoi si a vrut sa se intoarca, dar l-am prins de mana. L-am tras din nou langa mine si l-am sarutat. Mainile mele s-au oprit pe cureaua lui si i-am desfacut-o.
- Alice!
- Sexul e singurul lucru care te intereseaza, nu? Hai sa o facem!
I-am desfacut ultimii nasturi in timp ce brunetul m-a sarutat din nou. Mainile lui mi-au scos sanii din cupa sutienului si i-a mangaiat. Dupa ce am terminat cu nasturii, i-am atins pieptul cu ambele maini. Baiatul a inceput sa imi desfaca jeansii, strecurandu-si mana in zona mea intima. Am gemut si l-am muscat de limba, iar mainile mele au coborat.
Jake a inceput sa ma sarute pe gat, in timp ce eu mi-am pus mainile in parul lui , tragandu-l de fire. M-a muscat de gat si mi-a indepartat putin pantalonii impreuna cu bikinii.
Si-a lipit trupul de al meu si m-a sarutat intre sani. M-a patruns brusc si m-a muscat de unul dintre sfarcuri. L-am tras mai tare de par si am gemut. I-am ridicat capul si l-am sarutat pe buze, in timp ce el se impingea in mine. Limbile noastre s-au intalnit si au inceput jocul lor, in timp ce trupurile noastre se cunosteau din nou.
Simteam fiecare miscare a lui in interiorul meu. Cu toate ca ma durea faptul ca dupa ce terminam o sa ma raneasca din nou, acum eram fericita pentru ca eram in bratele lui. Emma si terapia ei de cumparaturi in Paris o sa ma vindece cat de cat. Totusi Jake avea dreptate! Nu pot sa ma comport ca Sara oricat de mult as incerca. Poate schimbarea de look mi se potriveste, dar schimbarea de atitudine nu. Si o sa raman asa! Cu toate ca nu o sa renunt la planurile mele si o sa il fac pe Jake sa se indragosteasca de mine. Si daca o sa reusesc o sa fiu cea mai tare.



*


- Acel sarut a fost pentru Jake, nu e asa?
Mi-am intors capul si l-am privit pe Nathan. Abea am iesit din casa si el deja m-a gasit? Am tras aer in piept si am luat paharul pe care mi-l oferea. Am privit continutul pentru cateva clipe apoi l-am privit.
- Ai pus vreun drog ca sa ma rapesti si sa ma violezi?
A inceput sa rada si a dezaprobat din cap si a inceput sa bea din paharul lui. Am agitat o clipa paharul meu apoi am baut. Vin rosu! Inca mai tinea minte preferintele mele in bautura. Trebuia sa lamuresc lucrurile cu el.
L-am luat de mana si ne-am indreptat spre gradina cu flori. Domnul Jackson chiar face o treaba buna cu trandafirii Emmei si cu daliile mele.
M-am asezat pe banca cu perne si l-am tras pe blond langa mine. Multumesc Em pentru ideea ta geniala cu banca.
- Asculta Nathan vreau sa fim prieteni din nou!
- Interesant!
- Serios! Uite… stiu ca am dat-o in bara acum un an. Nu ar fi trebuit niciodata sa te folosesc ca sa il fac gelos pe Jake. Imi pare foarte rau! Eu am fost cea care a stricat relatia noastra, iar acum vreau sa o refac.
- Iti este frica ca as putea sa te violez, nu? Chiar te-am speriat, nu e asa?
- Nate, te rog …
- Nu imi spune asa! Te-am iubit! Enorm Alice! Dar mi-ai frant inima cand te-am vazut in pat cu Jake! Si de ziua mea, la dracu’! Poti sa intelegi cum m-am simtit!
- Tradat!
- Exact! Nu o sa uit niciodata zambetul tampit de pe buzele idiotului de Kor in timp ce se jucau cu parul tau si tu erai goala sub cearsaf.
- Nathan…
S-a ridicat in picioare si m-a privit nervos. Mi-a ridicat barbia cu degetele lui.
- Nu o sa mai fim niciodata prieteni, Alice! Niciodata! Si am de gand sa imi tin promisiunea! Mai devreme sau mai tarziu o sa fii a mea, fie ca iti place, fie ca nu!
M-a sarutat scurt pe buze si a plecat. Am oftat si am inceput sa imi frec fruntea. Am privit paharul, apoi l-am aruncat jos. Am inceput sa tremur dar nu stiu daca e de la frigul serii sau de la teama pe care Nathan a starnit-o in mine. De ce totul trebuie sa fie atat de greu?
- Alice?
Mi-am ridicat capul si l-am vazut pe varul meu. Acesta a rasuflat usurat si s-a apropiat de mine. S-a asezat pe locul pe care a stat blondul si m-a luat in brate. M-a sarutat pe frunte si m-a strans in bratele lui.
- L-am vazut pe Nathan iesind de aici si am stiu ca erai si tu aici!
L-am lasat sa ma stranga in brate si m-am cuibarit in bratele lui.
- Am incercat sa fim din nou prieteni, dar a refuzat. Si o tine una si buna cu razbunarea lui.
- Nu o sa se atinga de tine! Daca as fi stiut ca vine si el aici as fi pus bodyguard la usa.
Am inceput sa rad si l-am lovit usor pe brat.
- Acum imi spui si mie ce e cu schimbarea asta radicala?
- Oricine are nevoie de schimbari, Seth! Si am incercat sa ma schimb in ceva ce nu ma reprezinta. Dar o anume persoana mi-a adus aminte ca nu pot sa ma schimb in ceva ce nu sunt. Oricum am decis sa accept propunerea lui Daniel.
- Mda! Si pleci la Paris o saptamana cu iubita mea! Il urasc pe bunicul!
Mi-am ridicat privirea si am inceput sa rad cand i-am vazut expresia. Era atat de dragalas cand era bosumflat. Mi-am pus din nou capul pe pieptul lui si am oftat.
- O sa ma indepartez de locul acesta pentru o saptamana intreaga. Chiar aveam nevoie de asta!
- Sa nu uiti ca imi plac tartele din Paris! Si ca vreau si …
- Ai iubita! Nu ma bate pe mine la cap!
- Am si verişoară alias sora! Normal ca te bat pe tine la cap.
- Acum il urasc si eu pe bunicul.
Am inceput amandoi sa radem, iar roscatul m-a strans mai tare in brate cand vantul a batut pentru cateva clipe. O saptamana intreaga fara sa il vad pe Jake sau pe Nathan! Cine stie ce imi rezerva viitorul cand ma voi intoarce aici.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#27
Yey, capitol nou. Mi-a placut foarte mult si chiar sunt curioasa ce vor face fetele in Paris (bineinteles, daca ne va spune autoarea). Jake tine la Alice, nu doreste ca aceasta sa se schimbe. Nu este chiar atat de „bad boy”. Nathan nu are de gand sa renunte la planul lui si , sincera sa fiu, nici nu imi doresc asta *evil laugh*. Alice a intrat in incurcatura cand a facut ceea ce a facut. Lui Jake i se spune „Kor”? Interesant, ma documentez acum sa vad cine-i ala. ------------- Din Star Trek? N-aveam de unde sa stiu. Nu imi place filmul.
Greseli... In prima parte (cand aparea si Jake) ai descris foarte frumos, dar in a doua ai folosit cam in exces dialogul. Din nou, cand trebuia sa folosesti virgula pentru a desparti persoana strigata de restul propozitiei nu ai folosit-o (aparea doar o data sau de doua ori, in rest nimic). Greseli gramaticale nu au aparut (cel putin eu nu am vazut nici una).
Mi-a placut foarte mult acest capitol si il astept pe urmatorul. Spor la tastat *smile*.

#28
Andi. Kor e numele de familie a lui Jake si al Emmei



Capitolul 12


- Trebuie sa il sun pe tata si sa imi bage din nou bani pe cartea de credit!
Bruneta a lasat pungile de cumparaturi jos si s-a trantit pe canapea. Am zambit si am facut acelasi lucru. Mi-am intins picioarele si mi-am lasat capul pe bratul canapelei.
- Maine trebuie sa ne intoarcem la magazinul acela dragut de lenjerie intima.
- Te-ai hotarat sa iti cumperi acel neglije negru?
- Sunt sigura ca Seth o sa saliveze cand o sa ma vada imbracat in el.
Am inceput sa rad si mi-am scos telefonul din buzunarul pantalonilor. Am inceput sa imi verific mesajele. Unu de la mama, doua de la tata, unul de la Sonia, patru de la Seth si unul de la Jake. De la Jake al meu?
M-am ridicat in fund si l-am deschis.

Sper ca te distrezi la Paris. Eu inca ma gandesc la ce s-a intamplat intre noi la petrecere. La naiba Alice! Capul meu e plin de gemetele tale!

Pe buze mi-a aparut un zambet foarte larg si i-am aruncat telefonul brunetei. Aceasta l-a luat plictisita in mana, apoi a sarit de pe canapea cand a terminat de citit mesajul. A inceput sa rada si mi-a aruncat telefonul inapoi.
- Stiam eu! Jake nu uita niciodata un sex bun! Trimite-i si tu un mesaj, dar fa-l gelos! Si cand o sa ne intoarcem acasa o sa aiba din nou loc o intalnire pasionala.
Telefonul brunetei a inceput sa sune. Fata ei s-a luminat deodata si a iesit din incapere. Seth cu siguranta.
Am tras aer in piept si mi-am prins buza de jos intre dinti. Am apasat pe Raspuns si am inceput sa ii scriu mesajul:

Imi pare rau ca iti raspund atat de greu, dar Jean Paul m-a tinut ocupata. Cine ar fi crezut ca francezii sunt niste tigri in pat? Oricum eu abea imi amintesc ce s-a intamplat intre noi. Poate ar trebui sa imi amintesti cand ajung acasa.


Am mai citit o data mesajul si am ras. Am apasat pe Trimitere si am asteptat sa soseasca si raportul de livrare. Dupa sosirea acestuia am strans telefonul in mana si m-am intins pe canapea. Am inceput sa tip si sa dau din picioare, fericita. In sfarsit am reusit sa ii atrag atentia brunetului. Chiar daca am reusit cu ajutorul sexului, macar se gandeste la mine.
- Scumpul meu Seth e atat de trist! Spune ca el si Jake s-au uitat toata noaptea la filme de groaza.
Am inceput sa rad, iar bruneta s-a asezat pe bratul canapelei. Mi-a luat telefonul din mana si dupa cateva clipe a inceput sa rada. Probabil a citit mesajul pe care i l-am trimis fratelui ei. Si-a trecut o mana prin parul meu si m-a sarutat pe frunte.
Telefonul meu a scos un sunet strident. Probabil Jake mi-a dat raspunsul. Mi-am ridicat capul si am vrut sa iau telefonul, dar fata mi-a indepartat mana.
- Daca iti scurtezi vacanta si te urci chiar in seara asta in avion o sa iti amintesc de noi pentru toata saptamana in care ar trebui sa fii in Paris. Nu numai francezii sunt niste tigri in pat!
Am inceput sa rad impreuna cu bruneta, in timp ce ea imi intindea mobilul.
- Asta l-a ranit chiar in orgoliu!
- Il las pe Jean Paul sa imi ofere o saptamana care merita si apoi ma mai gandesc daca ma intorc la tine sau nu. Ce spui de raspunsul acesta?
- Perfect!
Am inceput amandoua sa radem in timp ce scriam mesajul. Era destul de amuzant sa il enervez pe brunet de pe celalalt continent. Am apasat pe Trimitere si am pus telefonul pe masa. M-am ridicat de pe canapea si mi-am pus mainile in solduri si am privit-o pe prietena mea.
- Hai sa cumparam pantofi si apoi sa mancam inghetata pe Champs –Elysees!
Fata a sarit in picioare si a strigat. Am ras si m-am uitat la telefon. Raportul de livrare sosi. Dar o sa il las aici si o sa ii raspund peste cateva ore. Sa intaresc minciunile.
Mi-am luat geanta de langa masa si m-am incaltat. Am iesit din apartament impreuna cu bruneta, indreptandu-ne spre lift. Poate acum as fi primit raspunsul brunetului si i-as fi trimis alt mesaj. Dar e grozav sa il las sa fiarba putin. Poate nu ar trebuie sa imi fac atatea sperante doar pentru ca se gandeste la momentul in care am facut sex. Dar chiar si asa imi placea enorm faptul ca macar se gandea.
Am tras aer in piept si am zambit. Mi-ar placea sa fie aici cu mine, sa ne plimbam pe strazile Parisului tinandu-ne de mana, impartind o inghetata, sarutandu-ne. Sa ajungem pe Podul Artistilor si sa punem un lacat cu numele nostru si sa aruncam cheia in Sena. Astfel iubirea noastra sa fie pentru totdeauna.




- Nu o sa fiu niciodata ca Seth! Nu o sa ofer niciodata unei fete sau femei ce ofera el. Sexul e singurul lucru care ma intereseaza acum! In nici un caz iubirea.


Cuvintele astea erau in capul meu inca din momentul in care mi le-a spus. De ce refuza Jake sa se indragosteasca de mine? Orice om e interesat de iubire, chiar si unul ca Jake. Dar nu o sa renunt atat de usor la el. Nu cand stiu ca se gandeste la mine si ca ar vrea sa ma tina in bratele lui. O sa il fac pe Jake Kor sa se indragosteasca de mine, chiar daca va trebui sa ma folosesc numai de sex.
- Pamantul catre Alice!
Am tresarit cand am auzit vocea brunetei si am observat ca isi pocnea degetele in fata mea. Mi-am intors capul si am privit-o ca si cum nu as sti ce e cu mine. Aceasta a oftat si m-a luat de brat.
- Care e ideea cumparaturilor daca nu esti atenta la ele?
- Scuze! Ma gandeam in alta parte!
- Da si stiu si la cine te gandeai. Dar uita de el pentru o saptamana cum eu fac cu verisorul tau. As putea sa stau si eu sa ma gandesc mereu numai la Seth si sa dau dracului totul.
Am inceput sa rad si am intrat in primul magazin. Ca de obicei Emma punea mana pe o multime de lucruri si la final o sa se decida foarte greu si o sa stam pana se va inchide magazinul.
Am tras aer in piept si am inceput sa adun si eu diferite haine si sa ma indrept cu ele spre cabina de proba. Emma si cu mine am inceput sa facem o mica parada a modei si ne admiram pentru cateva minute tinutele, apoi ne schimbam in altele. Printre mici defilari bruneta mai facea si niste poze. Nici macar in Paris nu are de gand sa renunte la aparatul ei de fotografiat.
Dupa cateva ore de cumparaturi ne-am asezat pe terasa unei cafenele si am comandat doua frappe-uri. Bruneta si-a scos telefonul din buzunar si l-a butonat pentru cateva clipe pana ce chelnerul ne-a adus bauturile.
- O! Jake mi-a dat un mesaj!
I-am zambit chelnerului, iar acesta s-a retras. Mi-am luat bautura in mana si am privit-o pe fata.
- Serios?
- Ihm! Asculta: Hei Em voiam sa ma asigur ca tu si Alice sunteti bine. I-am dat mesaj acum trei ore si douazeci de minute, dar nu mi-a raspuns. Te iubesc, J.
Am prins paiul intre dinti si am inceput sa beau din frappe, in timp ce prietena mea ma privea cu zambetul pe buze. A baut o gura din bautura ei si a ridicat un deget.
- Hai sa ii raspund. Eu sunt bine Jake. Nu am vazut-o pe Alice din aceasta dimineata. Am o durere imensa de cap si am dat-o afara. Probabil e prin Paris cu noua ei cucerire. Daca nu apare pana poimaine dimineata iti promit ca o sa anunt politia. Si eu te iubesc! Si acum apasam Trimitere!
Dupa cateva secunde a lasat telefonul pe masa si a inceput sa bea din paharul din fata ei. Privirea ei era foarte indrazneata.
- Crezi ca o sa aiba vreun efect?
- Da! Il cunosc pe Jake de cand eram in burta mamei si eu eram cea care ii dadea picioare in cap. Cred ca de asta e asa tampit. In fine! Pentru el sexul e cel mai important lucru. Si dupa cum a reactionat la mesajul tau, sexul cu tine nu e orice lucru.
- Mda! I-o trage prietenei cele mai bune a surorii lui!
- Exact!
- Ce?
- Gandeste-te putin! El tot sustine ca te uraste pentru ca m-ai luat de langa el. Dar el se ascunde in asa zisa lui ura.
- Da chiar nu pricep!
- Te iubeste A! Numai ca e un Kor! Si un Kor nu poate sa recunoasca foarte usor ca iubeste pe cineva. Atunci cand un Kor raneste o persoana de mai multe ori inseamna ca o iubeste.
- Cred ca ti-au pus un drog in bautura!
A inceput sa rada si a mai baut din frappe. A dezaprobat din cap si si-a pus coatele pe masa.
- Eu si Seth ne-am evitat unul pe altul si am incercat sa nu ne apropiem prea mult unul de celalalt. Dar atractia dintre noi plutea in aer si la urma bum! Si-a lovit palmele una de alta, apoi a continuat. Ideea e ca daca o sa il ignori pe Jake in continuare si o sa ii dai impresia ca nu e cel mai tare o sa iti cada la picioare imediat.
A tras aer in piept si a baut din nou. Telefonul a vibrat pentru cateva clipe, iar fata l-a luat in mana. A studiat ecranul cateva clipe, apoi a inceput sa rada. Mi-a intins telefonul si a inceput sa se joace cu paiul. Am luat mobilul in mana si m-am uitat pe ecran.


Cum adica poimaine dimineata? Nebuna e in Paris singura cu un necunoscut? Si tu esti asa linistita?Ar trebui sa incerci sa o suni si sa o aduci la hotel. Chiar si de capul ei proaspat vopsit .

Am inceput sa rad si am apasat pe Raspuns.
- Scuze dar telefonul ei e acasa si e viata ei, Jake. Daca eu as avea aventura vietii mele in Paris, ea nu ar indrazni sa ma gaseasca. Oricat de multi barbati ar exista in viata ei tot la mine se intoarce.
Mi-am ridicat privirea, iar aceasta mi-a zambit.
- Mai adauga: Daca iti pasa atat de mult de viata ei, de ce nu vii aici si o iei din bratele lui Jean Paul?
Am chicotit si am terminat mesajul, apoi l-am trimis. I-am intins telefonul brunetei si mi-am luat paharul in mana.
Am tras aer in piept si am privit cerul. Mai devreme sau mai tarziu va trebui sa recunosti ce simti pentru mine, Jake. Si eu o sa astept toata viata daca va fi nevoie sa imi spui ca ma iubesti.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#29
Atat de repede cu urmatorul capitol, yey! As vrea vrea si eu in Paris, dar maine incepe scoala. In legatura cu numele de familie al lui Jake, nu aveam de unde sa stiu, nu ai pomenit de asta. Mesajele au fost geniale, mai ales Jean Paul (ma duce cu gandul la Sean Paul *smile*). Jake este gelos, ar trebui sa recunoasca faptul ca o iubeste pe Alice. Nu m-as mira daca acesta ar veni tocmai in Paris *laugh*. Asa... Descrierea este frumoasa si se imbina bine cu naratiunea. Dialogul este mai dinamic si mai interesant decat data trecuta, actiunea a decurs destul de ok, nu a fost atat de grabita. Cu virgulele acelea, am vazut doar doua locuri in care nu le-ai pus.
Altceva nu stiu ce sa mai scriu, so iti urez spor la scris si cat mai multa imaginatie (ai observat ca scriu tot mai putin cu fiecare capitol ce trece?).

#30
+18


Capitolul 13


Mi-am lasat paharul de margherita pe masuta de langa sezlongul meu si m-am intins pe spate. Razele soarelui se jucau pe trupul meu, incalzindu-mi usor pielea.
- Uita-te la blondul in slip negru. Arata ca un zeu nordic!
Mi-am impins ochelarii pe varful nasului si m-am uitat la baiatul indicat de prietena mea. Mi-am muscat putin buza de jos si am aprobat din cap. Era un exemplar foarte frumos de al lui Thor.
- Nu e rau deloc!
Bruneta m-a aprobat cu un sunet gutural si a inceput sa bea din bautura ei. Am oftat teatral si mi-am asezat inapoi ochelarii. Mi-am pus mainile pe bratele sezlongului si am zambit.
- Pacat ca trebuie sa ii fiu fidela lui Jean Paul!
Fata a inceput sa rada si s-a intins si ea pe scaunul ei. Si-a pus un picior peste al meu si a inceput sa il agite.
- Chiar mi-e dor de iepurasul meu!
Am inceput sa rad si mi-am dat ochelarii jos. I-am tinut in mana in timp ce radeam cu pofta. Mi-am intors capul, iar bruneta ma privea bosumflata si cu mainile in san.
- Iepurasul tau? Iepurasul Playboy?
- Nu rade! El e iepurasul meu si eu sunt veverita lui!
Am inceput sa rad din nou si mi-am lipit capul de spatarul scaunului. Mi-am trecut o mana prin par si mi-am sters lacrimile din coltul ochilor.
- Sunteti tare ciudati! Nu am crezut niciodata ca Seth o sa te lase sa ii spui iepuras.
- Ai fi surprinsa sa afli cate ma lasa sa fac!
- Imi pot imagina!
Am ras si mi-am luat bautura de pe masa. Am inchis ochii si am savurat-o. Telefonul meu a inceput sa vibreze. Mi-am dat ochii peste cap si mi-am intins mana libera dupa el. M-am uitat pe ecran si am oftat.
- Buna tati!
- Buna scumpo! Eu si mama ta plecam la Rio pentru doua saptamani! Sau mai mult! Ti-am incarcat cartile de credit si daca mai ai nevoie de ceva ma poti suna oricand, iubito!
- Stiu! Ai grija de mama si de fratiorul meu!
- O sa fie o surioara!
- Asta spui tu! Dar o sa vezi ca o sa am un fratior. Va iubesc!
- Si noi scumpo! Si o sa fie fata!
A inchis telefonul si nu am mai putut sa il contrazic. Am zambit si am deschis un SMS nou.

O sa fie baiat!

Am apasat pe Trimitere si am baut din bautura. Mi-am intors capul si am observat ca prietena mea se uita intens la un brunet care iesea din piscina. Am dezaprobat din cap si am piscat-o de brat.
- Nu uita ca ai un iepuras acasa!
- Si asta ma face oarba? Nici gand, iubito si nu uita ca am o slabiciune pentru francezii cu patratele.
- Ar trebui sa ti-l imprumut pe Jean Paul!
Am inceput sa radem amandoua si am baut in acelasi timp din paharele din mainile noastre.
Am pus obiectul de sticla pe masa si m-am ridicat de pe sezlong. Mi-am aruncat ochelarii si telefonul pe locul meu si mi-am intins corpul. M-am apropiat de marginea piscinei si am tras aer in piept. Am sarit in bazin, incepand sa inot in apa.
Am facut mai multe lungimi de bazin, apoi am ramas in mijlocul piscinei. Mi-am scuturat capul si am tras aer in piept. Mi-am dat parul pe spate si m-am apropiat de trepte. Am iesit din bazin si m-am apropiat de locul in care stateam impreuna cu prietena mea.
M-am oprit in mijlocul drumului si am clipit de mai multe ori. Bruneta se saruta cu un roscat, iar pe locul meu statea un baiat cu parul negru si se juca cu ochelarii mei. Mi-am frecat ochii cu ambele maini si m-am uitat din nou. Doar nu erau…
Cei doi si-au incheiat sarutul, iar roscatul si-a ridicat capul. Era Seth! Daca el era aici, inseamna ca tipul de pe scaunul meu era Jake?
Am inceput sa imi misc picioarele si m-am apropiat de ei. Bruneta isi tinea iubitul in brate si se juca cu buzele pe gatul lui.
- Hei, Alice!
Am incercat sa zambesc, dar socul nu m-a lasat. Ce naiba cautau astia doi aici? In Paris si la hotelul la care stateam cu prietena mea? Emma mi-a aruncat un prosop si mi-a zambit.
- Hei, A! Nu ar trebui sa te pregatesti? Nu vrei sa il lasi pe Jean Paul sa astepte, nu?
Mi-am sters corpul cu prosopul si am privit-o. Avea un zambet arogant, iar iubitul ei ne privea nedumerit. Brunetul strangea in palme ochelarii mei si era incordat.
Am zambit si am pus prosopul la picioarele lui. Am intins mana si mi-am luat ochelarii si telefonul.
- Ai dreptate, Em! Ma duc sa ma schimb!
M-am uitat cateva clipe la brunet, apoi am plecat. O, Doamne cat de nebun putea sa fie? Chiar a ascultat-o pe sora lui si a venit aici? Doamne! Poate inima mea sa bata mai tare de atat? Dar de ce continui sa imi fac sperante? Nu vrea decat sa se simta bine cu mine. Dar macar e cu mine si nu in bratele prefacutei de Sara.
Am descuiat usa apartamentului, iar talia mi-a fost inconjurata de doua brate. Usa a fost trantita jos si am fost impinsa la podea. Mi-am intors capul si l-am vazut pe brunet.
- Jake…
Mi-a intors trupul si s-a asezat peste mine. Mi-a prins picioarele intre ale lui si si-a lasat greutatea corpului peste al meu.
- Hai sa iti arat ca americanii sunt mai buni la orice!
Si-a apasat buzele de ale mele si mi le-a despartit cu limba. Mi-am inchis ochii si i-am raspuns la sarut. Mi-am pus mainile pe corpul lui si am inceput sa ii scot hainele. Imi miscam trupul sub al lui, in timp ce continuam sa ne sarutam.
Mana lui mi-a indepartat sutienul de pe sani, apoi mi i-a cuprins cu palmele. Mi-am pus mainile pe umerii lui si m-am ridicat deasupra lui desfacandu-i cureaua.
A coborat cu buzele si m-a sarutat pe sani. Ma musca de sfarc in timp ce ii indepartam pantalonii. Mainile lui se plimbau pe spatele meu, in timp ce il muscam de gat.
Am coborat cu buzele pe pieptul lui si l-am zgariat cu unghiile, sarutand zona inrosita. Brunetul m-a apucat de talie si m-a tras sub el. Cu mana libera mi-a dat jos slipul si s-a apropiat mai mult de mine.
Si-a pus mainile deoparte si de alta a capului meu si m-a patruns. Am gemut amandoi apoi am inceput sa ne sarutam. Imi plimbam mainile pe spatele lui, tragandu-i pielea cu unghiile, in timp ce el se impingea in mine. A incetat sa ma mai sarute pe buze si mi-a sarutat umarul, apoi gatul si sanii. Gemeam din ce in ce mai adanc de fiecare data cand ma patrundea si mai tare.
M-a prins de solduri si s-a retras, apoi m-a patruns complet si adanc. Si-a dat capul pe spate si am inceput amandoi sa gemem.



*



Nici macar nu mi-am dat seama cand m-a luat in brate si m-a dus in camera mea. Stateam amandoi in pat si respiram greu. Hainele era asezate in coltul patului.
Brunetul isi tinea tigara intr-o mana, in timp ce cealalta se plimba pe bratul meu. Imi verificam mesajele.
- L-am luat pe Seth prin oras. Ai mare noroc ca am avut hainele cu mine si ca nu am intrat in apa. Ne intoarcem diseara, sper sa va ajunga timpul. Em.
Baiatul a inceput sa rada in timp ce a tras un fum din tigara lui. Mi-am pus telefonul pe noptiera de langa pat. Am oftat si m-am lipit mai mult de el. Mi-am pus capul pe umarul lui si l-am sarutat pe gat.
- Ai de gand sa ii spui ca te culci cu mine?
Mi-am ridicat capul si am intalnit privirea brunetului. Ne-am privit in ochi pentru cateva secunde, apoi si-a intors capul si si-a stins tigara. Si-a pus mana pe talia mea si m-a ridicat mai sus. Mi-a capturat buzele intr-un sarut tandru si lent.
- Nu pot sa ii spun prietenului meu cel mai bun ca ma culc cu verisoara lui. Nu am chef sa ma iau la pumni cu el.
- Ti-e frica de reactia lui Seth?
Mi-am pus mana pe obrazul lui si am inceput sa il mangai.
- Mai degraba sunt ingrijorat! Nu vreau sa imi stric prietenia cu el pentru tine.
Mi-am oprit mana si l-am privit in ochi. Era sincer! Sunt o proasta!
Mi-am luat mana si m-am ridicat, sprijinindu-ma intr-un cot.
- Vrei sa spui ca doar o sa te culci cu mine?
- Ai crezut ca am venit aici pentru ca eram gelos? Nu, scumpo! Acum poti sa te duci si sa compari un american cu un francez.
Ma privea cu zambetul pe buze, in timp ce am simtit o intepatura in inima. Acesta s-a asezat in fund si s-a aplecat sa ma sarute. I-am dat o palma peste fata in timp ce lacrimile voiau sa iasa la iveala.
- Pleaca!
- Te-ai suparat?
M-am dat jos din pat si mi-am infasurat un cearsaf in jurul trupului.
- Ar trebui sa ma duc la Seth si sa ii spun tot ceea ce faci.
Brunetul a zambit si s-a dat jos din pat. S-a apropiat de mine si a inceput sa rada.
- Si ce o sa ii spui? Ca te-am violat?
Mi-am ridicat din nou palma si am vrut sa il lovesc. Dar baiatul mi-a prins incheietura inainte ca palma mea sa atinga obrazul sau.
- Esti un nemernic! Un ticalos!
- Da sunt! Dar ti-a placut enorm sa faci sex cu mine. Ti-am spus ca o sa te am in patul meu mai devreme sau mai tarziu. Iar tu nu te-ai opus deloc. Te simti jignita pentru ca nu vreau decat sa ma culc cu tine, nu? Ti-am spus destul de clar ce intentii am cu tine.
- Chiar te iubesc, Jake! Dar nu o sa devin papusa ta. Nu vreau sa ma mai atingi sau sa te mai apropii de mine. Prefer sa fiu atinsa de cineva ca Nathan decat de unul ca tine.
M-a strans mai tare de incheietura si m-a trantit in pat. S-a pus deasupra mea si m-a strans de gat.
- Nu o sa fii niciodata a lui Nathan! Oricat de mult si-ar dori sa te aiba in patul lui nu o sa reuseasca niciodata! Niciodata!
Mi-a dat drumul si s-a ridicat de pe mine. M-a mai privit pentru cateva clipe, apoi si-a luat hainele si a iesit din camera.
Am inceput sa plang ghemuindu-ma. Mi-am inconjurat genunchii cu bratele si am lasat lacrimile sa se prelinga pe obraji. Ma durea pieptul atunci cand trageam aer in piept. Dar si inima mea suferea. Am incercat sa ma pacalesc si am fost o proasta. Mi-am facut sperante degeaba. Am incercat sa ma schimb degeaba. Poate imi este scris sa nu fiu fericita. Sa nu fiu fericita alaturi de Jake.
Am atata nevoie de Emma, dar nu pot sa ii spun nimic. S-ar certa cu Jake si el m-ar acuza iar ca incerc sa distrug relatia dintre el si sora lui. Si nu pot sa permit asta.
Nici pe Seth nu pot conta. L-ar omora pe prietenul sau si as strica si relatia dintre ei. Trebuie sa sufar de una singura. Si sa fiu mereu singura.
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)