Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dezastrele lui Lye

#21
iar, eu >.<"
da, intr-adevar, stock-uri= rendere, iar c4d-urile sunt tot rendere 22

1) cum a spus si Melyeter, ideea e buna, daca ti-ar fi iesit era si mai bine.
Aici ai mai reusit sa incadrezi renderul in sig, doar ca numai prin culoare, e bine si asa.
Partea proasta e ca inca nu te poti descurca cu c4d-urile incat sa fii in stare sa reusesti un sig (sau macar fundalul) cu unul singur. Trebuie sa stii destul de multe efecte incat sa nu para ca c4d-ul e pus pe sig si doar atat.
Renderul, saracu' Ulquiorra, are latimea cam mica, l-ai deformat (iti sugerez ca pentru modificarea marimii unei imagini sa dai Image-> image size si dai cat px vrei tu ca-ti baga lungimea potrivita pt. latime, daca ai modificat latimea, si invers, deci nu mai iese deformat)
2) Fundal cam plin, renderul cam duce lipsa de efecte, presupun ca se completeaza unul pe celalalt, doar ca nu arata bine.Renderul nu are calitate prea buna, e si cam mic, iar tu nu ai facut nimic ca sa repari asta. Si cu toate astea, fundalul are calitatea buna, pacat ca e "gol".
S-ar fi potrivit mai bine un font mai simplu (dar sa fie foarte simplu), o alta culoare, cu alte efecte.
3) Uite un sig care intr-adevar imi place, desi nu e de profesionist 21. Marginea aceea nu am reusit niciodata sa o fac si aici se potriveste destul de bine cu tema. Daca incadrai putin mai bine renderul cu fundalul era perfect. In rest chiar imi place (uimitor faptul asta, foarte putine lucrari ale celor ce sunt pe la inceput de GFX imi plac)

sugestii: incearca sa renunti la aceleasi fonturi. Instaleaza mai multe si le poti incerca chiar si pe toate, daca vrei, pana ce-l gasesti pe cel potrivit (desi nu cred ca e cazul). Incearca mai multe efecte.
De tutoriale nu-ti spune, cred ca stii deja.
E bine ca incerci sa nu folosesti brushes, ci c4d-uri, dar brushes se folosesc mai usor, iar c4d-urile mult mai greu. Faptul ca are deja efectele te avantajaza doar daca stii sa le folosesti. In forma "originala" puse direct pe sig, arata urat.

si, in cele din urma, ma bucur ca ai renuntat la dungile acelea pentru ceva nou ^_^

#22
Arrigatou pentru critici.Am revenit cu inca doua semnaturi...am in continuare nevoie de critici...dar cat mai multe.Sa fie bune^_^
[Imagine: e5e8095400.jpg]
[Imagine: e23290d7d1.png]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#23
My old topic ^^.De cand nu am mai dat pe aici.Nu stiu cat de mult am evoluat...asa ca astept multe critici^^

[Imagine: yusuke.png]

[Imagine: letthemusic.png]

[Imagine: sign32345.png]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#24
unele render par distorsionate, iar altele low quality
ai nevoie de niste tutoriale... iti recomand deviantart, sau cele de la workmaster studios...
trebuie sa inveti despre flow, depth, lighting... aproape tot...

keep it up
[center]
[Imagine: proudv3.png]
prayin` to the all mighty dollar
[/center]

#25
Arrigatou brok3n!
Topicul asta e cam prafuit...eh...whateva'

[Imagine: pinkheaven.png]

[Imagine: Grimmjowsign.png]

Vreau critici...cat mai dure3
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#26
(12-04-2009, 03:01 AM)Yoruichi A scris: Vreau critici...cat mai dure3

nicio grija, am mereu 78

1) Prima chestie care mi-a sarit in ochi a fost borderul. Nu pune renderul peste border daca e un sig de genul asta.
Textul negru cred ca iese destul de mult in evidenta pe fundalul ala roz deschis, nu era nevoie si de umbre, asta il face chiar sa nu iasa in evidenta cat sa-l putem intelege. Nu se potriveste fontul folosit.
Daca fundalul are linii in diferite directii, atunci de ce "peste" el sunt doua linii drepte, perpendiculare? Nu arata bine.
Renderul are nuante de roz, dar nu sunt aceleasi ca restul sigului, nici asta nu arata bine.
Ai undeva in stanga doua "+". Nu au rost, sunt in plus.

2) Renderul (cred ca te-am zapacit destul de mult cu renderele astea >.<) nu trebuia sa-l faci mai intunecat ca sa mearga cu fundalul, trebuia doar sa umblii la contrast. Fundalul, in schimb, are contrastul mult prea mare. In combinatie cu personajul, da un aspect foarte obositor.
La text ai folosit acelasi font ca la primul sig. Aici mergea ceva simplu. De exemplu http://www.dafont.com/bellerose.font .
O alta culoare era destul de buna. Aici ai un fundal inchis. Spre deosebire de primul sig, mergea ceva alb, sau ma rog, ceva deschis oricum.
Si aici ai liniile alea perpendiculare, nici aici nu-si au rostul.

Vad ca ai incercat ceva nou, ceva ce ai vrut sa repeti in ambele siguri, dar nu se potrivesc aceleasi chestii mereu. Adica, daca grimmjow era ceva gen tipa din primul sig (ceea ce e cam greu de crezut), mergea. Incearca sa nu folosesti mereu aceleasi efecte.

#27
Am inteles ca vrei critici dure, dar nu am asa de dure...scuze ..hehe
Singura chestie in neregula e ca ar fi trebuit sa alegi alta culoare cand ai scris pe al doilea sig..pt ca unele litere sunt mai greu de inteles...oricum eu nu sunt experta...sorry 4
ja ne! ^^'




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)