Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dezastrele lui Lye

#11
Dupa titlu, chiar am crezut ca vor fi dezastre dar sunt acceptabile. Am observat ca folosesti mereu acelasi stil. Ar trebui sa mai variezi sau macar sa-l imbunatatesti pe cel actual care are loc pentru destule imbunatatiri. Nu observ nici un efect adaugat. Foloseste si stockuri, nu doar numai renders si ai putea sa faci siguri si cu alte teme nu numai anime. Ai potential, continua cu treaba 10.
[Imagine: Fernando_Torres_by_miss_stamp_luva.gif]

#12
dragute creatii
imi plac pozele pe care le alegi
mai ai de lucrat putin la marimea avatarului acre tre sa fie 100x100
in rest e ok
succes in continuare
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#13
Deci ... postul din 11-06-2008

Prium set imi place mult, e cu Naruto, ce trebuie mai mult, .. imi place foarte mult rasenganul. Backgroundul e cam nepotrivit 39 dar asta e ^^.

Al doilea set, wow deci imi place foarte mult fetita 8, e foarte kawaii :X, la background, e la fel ca si la cel cu Naruto. Textul foarte inspirat.

Al treilea set, pai av-ul efoarte comun, dar sig-ul >.> nu imi palce ca renderul iasa afara 21. In rest imi place ^^.


Postul din 11-12-2008

Primul set, imi place Ichigo&Hime, deci foarte tare, imi place si backgroundul dar renreul iasa afara la sig >.>, iar textul nu prea l-am inteles 21.

Al doilea set ... renderul din av e cam turtit 21, in rest e bine ^_^.

Al treilea set ... 13 13 moma ce tare e :X:X imi place foarte mult 5

Gambate^^ la urmatoarele seturi
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#14
si cum cineva trebuia sa strice toata bunastarea topicului si a autoarei lui cu niste critici (ca asta e...)...

dupa cum spunea si Fernando Torres, mereu aceleasi efecte, nimic nou, macar putin mai lucrat ca celelalte. Nu e bine sa te multumesti doar cu atat, asta daca vrei sa avansezi, desigur. Mereu aceleasi linii, linii care nu se prea potrivesc mereu ca peste tot is cam lafel. Inteleg chestia cu stilul propriu, da' nu atat de propriu incat sa nu schimbi mai nimic la seturi.
Apoi textul. Daca te "chinui" sa traduci, ii de rau, daca te gandesti doar la faptul ca arata putin mai plin sig-ul si nu il lasi asa gol, ii bine. De exemplu "Rukia never gets this close!", daca nu stii animeu, nu vezi nicio legatura cu imaginea, partea buna e ca sig-u arata mai bine cu text decat fara. Dupa cate am observat, cam toate sig-urle tale au texte cam nepotrivite, unele prea tipice, deci sfatul meu ar fi...ori vii cu ceva idei mai bune la text, ori nu-l mai pui deloc ca nici asezarea nu ai nimerit-o, nici fontul (dar esti la inceput, e intelege).
Culorile, nu sunt mereu bune. Daca nu vrei ceva gen floricele si etc., incearca brushes mai diferite sau c4d (doar ca c4d-urile sunt mai greu de folosit, cu toate ca sunt mai eficiente)

si in sfarsit tac 65 (sa stii ca accept si injuraturi pentru postul asta)

#15
Ms mult pentru critici...ILove....stai linistita,nu am de ce sa te injur.Arrigatou!Acum...astept noi critici(am nevoie^^).

[Imagine: sasusaku2.jpg]
[Imagine: sasusaku.jpg]

[Imagine: game2.jpg]
[Imagine: game.jpg]

[Imagine: kira2.jpg]
[Imagine: kira.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#16
Imi plac toate, dupa mine, nu ar trebui sa fie critici. Dar fiecare cu parerea lui.Il ador pe cel cu "Cold smile...Evil eyes... That's me" 8. Si cel cu Kira e dragut, dar si cel pe care il ai acum "I am the game And I want to play". Nu sunt dezastre, sa stii. Si, scuze, stiu ca vroiai critici dar nu am critici 2. Daca o sa ai putin timp si pt mine, te rog sa imi trimiti un pm cu site-ul in care le faci sau cum le faci pt k nu ma lamuresc, plz.Si va rog nu radeti de mn k nush sa le fac 2. Asa... cam atat. 4
Ja ne! pupic
[Imagine: 561597i0h59rpysw.jpg]
I’m not a perfect girl. Sometimes I have a broken heart and maybe some days nothing goes right. But when I think about it and take a step back I remember how amazing life truly is and that maybe, just maybe I like being unperfect !
[Imagine: chibi_1645.gif]
She`s Layla, Layla luvs u 3 :X Give her candies, much candies ^^, chibi-ul lui diabolique_alien

#17
aham, revenim...

1) aceleasi dungi 29 (incerc sa trec peste, daca mai vad multe astfel de dungi cred ca o sa le visez toata viata) si nici aici nu se potrivesc, ma rog. La render nu ai lucrat prea mult. Singurul lucru pe care l-ai facut a fost sa il faci mai lung si mai putin lat ca inainte, deci mai aiurea. Brush-urile (sau ce sunt) de pe fundal se potrivesc destul de bine cu semnul de pe gatul lui Sasuke. Pacat ca in imagine nu se vede destul de clar incat sa aiba o legatura, daca ai fi pus in evidenta era bine.
2) Doamne cu ce ti-am gresit??? T_T DUNGI-DUNGI-DUNGI!!! M-ai terminat.
Uite inca un exemplu de text despre care am vorbit in postul anterior. "I am the game and I want to play", ma, nu stiu cum ti-a sunat tie, da' mie-mi suna cam prea logic, da' atat de logic ca pare extrem de aiurea textul. Renderul e iar pus acolo ca sa nu fie doar fundal... . E important sa faci fundalul destul de complex (complex, da' te rog fara acele linii), dar asta nu inseamna ca lucrezi doar la fundal si renderu e ca sa fie.
3) URA!!! Mda, renderul merge bine, efectele de lumina sunt bune, dar nu tot sig-ul (doar comentez eu, nu? 71). Aici nu se prea potrivesc nici dungile astea, da' macar nu sunt aceleasi dungi ca inainte.

#18
dat fiind faptul ca n-am mai dat pe aici,o s-o iau inca de la primul set....
inteleg ca-ti plac simple,dar chiar asa?
am vazut peste tot [vreau sa spun..PESTE TOT] ca ai renderul peste border...wtf? in anumite cazuri,da..in scopuri artistice,dar aici chiar nu-i cazul... poate doar la cel cu Ichigo si Inoue [aici n-am inteles... de ai ai facut referire la Rukia? ori sunt eu chioara,ori chiar n-apare pe-acolo,nici macar o urma,o umbra,o orice]
fundalele...de la prima pana la ultima au LINII!DUNGI! cum vrei sa le spui...care nu arata bine deloc...da' deloc... daca tot iti place sa le folosesti, fa-o mai discret si nu fa gratii ca la inchisoare.. mai 'liniaza' si renderele,integreaza-le,dar despre asta iti spun mai incolo.
Textul... un efect,mic,micut,infim...nimic... stii,textele astea pot fi bagate si-n paint,fara diferente. Pe langa asta,de multe ori nu nimeresti culorile,marimile, fonturile...dar trecem peste,asta se invata cu timpul.. Textul in sine e fara legatura[cam ce-a zis si iLove] "where is the good in goodbye?" tin sa mentionez ca aici nici fundalul nici renderul nu prezinta vre-o legatura cu textul...nici macar din punct de vedere cromatic... atat setul asta cat si cel cu 'Rasengan!' au aceleasi efecte pe fond...efecte fara pic de legatura..aici o sa atac putin ideea.. anume puteai incerca sa redai o lupta,o urmare,o chestie cat de micuta cu legatura... cateva culori 2 efecte si seturile ies pe banda.lucreaza mai mult la ele,incearca sa amplifici..a face gfx'uri nu consta in cantitate,ci in calitate.
"too cute for you' la avatar fata a fost calcata de tramvai si presata de un TIR..e lata,plata si mai cum vrei tu._.
cel cu jigoku shoujo[iar ma iau de idee] puteai reda un iad, orice sa aiba o idee de legatura,ceva cu animeul,faptul ca se potriveste violetul e un plus, dar textul e sec... iar efectele's la furat probabil, legatura text-render-fundal e-n excursie in Jamaica[o inteleg perfect,si mie-mi place Jamaica]
setul cu 'winter godness' [cred ca asta scrie acolo] este iar deplasat.Inteleg ca ai vrut sa integrezi personajul... dar poate de data asta putin prea mult..combinatia de culori e ucigatoare... roz si albastru..e prea tipator..alegeai una din ele si-o domoleai cu nuante inchise... aceeasi treaba si la 'don't cry' unde renderul nu este complet si nici n-ai incercat sa acoperi asta 22 un brush, blur,orice.. o dunga! unde-s dungile cand ai nevoie de ele?
'c'mon and save me' iar n-are treaba textul..incearca sa trasmiti mesajul nu doar scriind ceva.. ci si redand asta in fundal, in efecte,in ceva!
sakura and sasuke... dungi again 22 again, nu se potrivesc.. la text mergea cel putin un efect,sa mai umpli spatiul, sa-l scoti in evidenta... plus ca fontul trebuia sa fie altul, cred.
la cel cu kira dispar dungile[thanks god] ceea ce e de apreciat.aici si culorile merg,oarecum.
acum, cred ca ultima idee [nu te bucura,e lunga] integreaza renderul in sig! creeaza o ambianta placuta, o... combinatie cat mai descriptiva, sa zic asa.. o chestie din care sa remarce orice batut in cap [asa ca mine] despre ce-i vorba, fara sa citeasca textul... as vrea sa vad cateva seturi fara text,sa vedem daca ceea ce transmiti cu adevarat coincide cu ceea ce ai vrut sa transmiti. Brush'urile ajuta enorm, crede-ma..o imagine mai deosebita pe fundal ajuta,adaptata putin cu efecte..dar nu 3 culori si 2 efecte,render doar ca sa fie, text ca sa mai umpli putin si pace tuturor.
Personalizeaza ceea ce faci,pune-ti amprenta si-o sa iasa mult mai bine decat ti-ai putea imagina, si-atunci o sa tac.

#19
Alte...chestii...de data asta am incercat sa folosesc stock-uri.Ma rog..la primele doua^^

[Imagine: ullquiora.jpg]
[Imagine: kikyo.jpg]
[Imagine: craciun23.jpg]
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#20
Deci..haide ca vin si eu...
Ziceai ca ai incercat sa folosesti stockuri..Nu stiu ce sa zic..eu cred ca acelea sunt tot rendere...-_-..Daca ai folosit niste c4d..asta nu inseamna stockuri...
La primele 2..umm...inteleg initiativa...era dragut daca iti reusea..
Sfat:Sti ca eu te-am invatat odata sa folosesti intodeauna layer nou?...foloseste-l pentru ca asa...partile care nu iti plac..le poti sterge...
La cel cu Ull.quoir..umm..nu ti-a iesit nu stiu ce dar...vezi..parca renderul face parte din sig..cand la ultimul sig..-_- fata aceea e complet pe dinafara...Daca nu ar fi dungile alea rosii...renderul ala de craciun nu s-ar potrivi chiar deloc...
La cel cu kikyo..da..e foarte bun..ai sters umpic din render..ceea ce face o legatura treptata cu restul sigului...asta e de bine..
Ma bucur ca nu mai folosesti...acele..."efecte"...care obinuiai tu sa le folosesti...structura aceea..Smile..
Treci si pe la mine cand ai timp..65
o.o" wot




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)