Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desenele mele XD

#31
oookkkaaaaayyyyy... thread dead AGAIN....
Nu-i problema ,mai bagam desene pana va saturati sa ma mai ignorati ! mwuhahaaaaaaa!!!

http://img225.imageshack.us/img225/6954/seiko2ca9.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/6973/emocollabtf2.jpg

#32
Ti-am vazut de mai demut desenele, dar abia acum pun si eu un comment, gomen...Sunt reusite, te admir ca le colorezi in photoshop, eu nu am rabdare.:p Mi-a placut cum ai reusit sa dai umbrele craniului, dar cred ca trebuiau sa fie un pic mai expresive. Eu pentru umbre folosesc creioane de la 3B pana la 7B(pentru un negru mai inchis). Imi plac desenele si sunt sigura ca o sa vad si altele. 4

#33
Ms mult de comment ,irisim ^^ Si sa fii sigura ca ai sa mai vezi desene!

Acuma ceva ce am schitat dupa ce am citit cateva volume din Houshin Engi non-stop XD Cred ca am sa il colorez ,dar pentru moment doar atat:
http://img78.imageshack.us/img78/2315/fu...jinlq0.jpg
E unul din personajele mele preferate , si m-a socat un lucru pe care l-a facut in ultimele pagini citite din manga . Il cheama Fugen Shinjin ,si bila aia pe care o tine in maini nu e o minge e un calculator (de fapt paopei , un fel de arma) .

Deci? pareri? merita sa-l mai finisez?

#34
scuze ca nu am mai trecut pe aici dar nu am observat ca ai postat desene noi :4:
deci sa incepem cu cele din penultimul post: primul e o dovada ca evoluezi foarte repede. greseli mari nu prea vad deci nu am nimic de comentat,mai ales ca imi place cum l-ai colorat. al doilea e foarte dragut 3
cat despre cel din ultimul post...
Citat:Deci? pareri? merita sa-l mai finisez?
normal ca merita! e unul dintre cele mai bune de pana acum. in concluzie astept sa il finisezi si revin cu comentarii(sau cel mai probabi laude 4 )

#35
Sigur ca merita. Si asa schita e reusit!
Sper sa il finisezi cat mai curand. Abia astept sa pun un comment 10

#36
Deci va multumesc din suflet pentru comentariile voastre ,iris si irisim ^^ It makes me feel warm and fuzzy inside !

Desenul cu Fugen l-am facut lineart ,da' mi-e lene sa-l scanez (e ora 8 dimineata acum la mn ) , asa ca pun desene mai vechi (si am o multime care nu le-am pus).

schita: http://img149.imageshack.us/img149/9418/p3hz1.jpg
finisat: http://img155.imageshack.us/img155/5338/ch01003nq5.jpg

Deci este pagina 3 din capitolul 1 al unui comic al meu . De la pagina pe hartie la cea din photoshop .Pareri?

#37
Wow! Cred ca iti dai seama de pararea mea. :d E reusit finisajul facut in photoshop! Ce ma deranjeaza un pic ca ai facut chipul din doua imagini. In rest e super tare!

#38
so... I really really luv tha sad 'trash' ^^ *awws*

dar puteai sa lucrezi la fata aia putin mai mult... so next time... 3
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#39
Thanks for the comments ^^

Acuma niste desene mai noi ,facute in ultima saptamana....

Fugen Shinjin - colored in pencil - dupa cum am zis ,am terminat-o ^^; Nu-mi prea place cum arata in creioane colorate ,asa ca o sa fac si o versiune colorata digital.

I got to thank -schita pentru o coperta de capitol la un comic la care lucrez... E facuta cu melodia After Dark de la Bleach in minte T.T Doamne ,cat poate sa-mi placa melodia aia...

si ultima: Past - facuta cam cu 30 de minute in urma... Cateva din personajele (moarte sau vii 10 ) mai importante din poveste. N-am idee cum sa se numeasca comicul ,poate o sa-mi vine vreo idee.

Anyway ,aveti pareri ,sugestii ,smth?

#40
Okay... so..
1. E bine colorata, ce nu merge e ca hainele alea parca st apretate pn la refuz (I used to or still got this problem too)
2. uite, aici ti-au iesit bine faldurile la haine... dar tipul din stanga e cam teapan... in rest e chiar bine facuta imag (incercai s-o faci in tus? 4)
3. capul fetei din dreapta sus parca se termina cam devreme... si mai ai de lucrat la maini ( I do too T_T)

Per total... gambate, nee-chaan! ^^ Ya rock!
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desenele mele \(°w°)/ Ayame Chan 38 16.089 15-03-2012, 04:26 AM
Ultimul răspuns: dawn
  Desenele mele[ yaoi stuff ocazional.] Kimera 1 2.599 04-12-2011, 12:28 PM
Ultimul răspuns: ~_~MeLoDy~_~
  Desenele mele :X RouXiss Đx 4 3.855 21-08-2011, 02:30 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Desenele mele (cateva) YuneSugihara 0 2.369 01-08-2011, 08:34 AM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  Desenele mele ,de RinMi RinMi♫♪ 16 12.778 27-07-2011, 01:03 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  Desenele Mele....Capodopere :)) Casandra 9 5.149 21-07-2011, 02:51 PM
Ultimul răspuns: Casandra
  Desenele mele o.o DeathTheKid 3 3.945 01-07-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Desenele mele de pe deviantart ~ Ciel 0 2.102 12-05-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Ciel
  desenele mele Blue Sky 7 4.661 22-04-2011, 03:33 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Desenele mele. Pandora Iceshard 1 2.570 26-02-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Dufresne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)