Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desenele mele XD

#21
si ca sa respectam "regula" tot eu sunt prima... :69:
tipul blond ti-a iesit forte bine...problema ar fi celelalt...ar fi trebuit sa ii faci ori capul mai mare ori mana mai mica 39 . imi place cum l-ai colorat si mi se pare ca se potriveste coarte bine cu tema. si eu am inceput desenul cu YinYang pentru gadan gadou dar am uitat de el si a ramas neterminat... :4:

#22
yep ,se pare ca e traditie de acuma ca Iris sa-mi comenteze prima desenele 21

Primul desen colorat serios cu open canvas . Eu zic ca mi-a iesit destul de bine... O sa observati lipsa lineartului in unele locuri (adica peste tot in afara de fata putin) . Asta pentru ca la inceput voiam sa-l fac fara linia neagra dar m-am razgandit ca vedeam ca nu-mi iesa prea bine....

colorat: http://i241.photobucket.com/albums/ff138...ou/rth.jpg

schia : http://i241.photobucket.com/albums/ff138...tomaru.jpg <<< la schita nu bagati in seama versurile scrise pe verticala... le-am scris din lipsa de ocupatie si nu mai aveam chef sa le sterg....

#23
ups! oare de ce nu am observat pana acum ca ai mai pus un desen? 65 cred ca sectiunea de fan art este facuta doar pentru noi doua...ca vad ca nu mai posteaza nimeni.
foarte dragut desenul...imi place ca incerci mereu diferite pozitii...
in schita tipul are degetele cam ascutite(in varianta colorata nu prea se mai observa).
si nu uita astept manga de la tine... 43

#24
New things... le postez la repezeala acum ,deci nu prea am timp sa le comentez .Primul desen e in creioane colorate (adica cel din atasamente)

http://i241.photobucket.com/albums/ff138...BScopy.jpg --- un personaj din Sanctum .Il cheama Zaku.... o sa vedeti ce-i cu iepurele ,ca nu vreau sa fac spoiler XD dar mai intai sa-mi vina cheful de desenat inapoi .

http://i241.photobucket.com/albums/ff138...doodle.jpg --- ora de istorie e plictisitoare... si asta se intampla cand primesc un pix si o foaie >.<

http://i241.photobucket.com/albums/ff138...sketch.jpg --- alt personaj , care nu-i din Sanctum . Desen colorat in Oc .

#25
asa...ca de obicei tot eu...
primul desen: un pic cam subtirel tipul nu crezi? in rest imi place...mai ales iepursul
al doilea desen: foarte dragut; nu am nimic de comentat pntru ca tu te pricepi la facut chibi
al treilea desen: wow asta chiar imi place in special parul...poate ca ia fi putut sa colorezi mai cu atentie totusi...
la ultimul ai facut bratele prea groase...sau corpul prea subtire...in orice caz am observat ca asa sunt aproape toate desenele tale (si stiu si de ce ... 65 )
in rest ce pot sa zic...astept desene noi si poate mai trece si altcineva pe la fan art in afara de noi doua

#26
Shiva tried realistic drawing.Shiva sucks at realistic drawings . But Shiva is hardheaded and still posts her ''killer'' drawings . Shiva does not pay for medical attention ,so look away .

[Imagine: fata.jpg]
[Imagine: craniu.jpg]

#27
si ca de obicei eu...intotdeauna eu 65
nu esti singura careia nu poate sa faca desene realiste...asta se intampla daca desenam numai si numai manga 33 cel putin tu ai avut ambitia sa te apuci sa faci asa ceva - eu una ma incapatanez si fac doar manga
desenele au ceva greseli dar nu le mai comentez... oricum daca nu le iau in seama primul desen chiar imi place.
deseneaza in continuare si incet incet o sa evoluezi (eu una m-am cam lenevit si nu prea mai desenez) 65 .

#28
OMGLOLWTF?! 21 c'mooon.. glumesti nu?!

Shivaaa te iubesc :X

#29
O_o... the skull is amazing! I'm not sure I could ever have the patience to do one too (maybe if challenged) Gambate!
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#30
A cam murit threadul si mai are putin pana isi da duhul.... asa ca il resuscitez (o sa ma urasca pentru asta..) cu un desen nou XD I'm too lazy to upload on imageshack so I'll use tha atachments... Facut in Oc dupa un desen numai in creion (chiar imi trebuie un pix cu gel nou >.> ) .
Imi trebuia un presonaj cu un profil facut pentru a intra ca autor la un comic online si blah blah m-am trezit cu asta .Si da ,m-au acceptat ! Si dupa aia a cazut serverul cu webcomicul si am ramas ceva de genu : O_O''' wtf??? ohgodhavemercy !!! >.< Si m-am apucat de postat pe animezup ...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desenele mele \(°w°)/ Ayame Chan 38 16.098 15-03-2012, 04:26 AM
Ultimul răspuns: dawn
  Desenele mele[ yaoi stuff ocazional.] Kimera 1 2.600 04-12-2011, 12:28 PM
Ultimul răspuns: ~_~MeLoDy~_~
  Desenele mele :X RouXiss Đx 4 3.857 21-08-2011, 02:30 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Desenele mele (cateva) YuneSugihara 0 2.371 01-08-2011, 08:34 AM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  Desenele mele ,de RinMi RinMi♫♪ 16 12.783 27-07-2011, 01:03 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  Desenele Mele....Capodopere :)) Casandra 9 5.158 21-07-2011, 02:51 PM
Ultimul răspuns: Casandra
  Desenele mele o.o DeathTheKid 3 3.947 01-07-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Desenele mele de pe deviantart ~ Ciel 0 2.102 12-05-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Ciel
  desenele mele Blue Sky 7 4.667 22-04-2011, 03:33 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Desenele mele. Pandora Iceshard 1 2.572 26-02-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Dufresne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)