Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desene

#1
Well m-am gandit sa postez si eu cateva desene am doar 2 in creion si 3 digitale facute pe un site momentan si claritatea ma omoara..pentru ca nam scanner

1.(Lightning) un desen vechi
2.(Asuna Yuuki) am pozat aiurea pe foaie nu arata asa
__________________________________________________________________
3.(Chibi Lavi) well asta este digital
4.(Deidara Vs Sasori) ciudate culori
5.(Lavi)
Astept pareri sugestii,despre anatomie sau orice altceva,sunt bine primite!

#2
Desenezi super ..imi place foarte mult primul ''(Lightning) un desen vechi'' ti-a iesit foarte bne dar parca la umeri e cam lata ..in rest wow4
al doilea e bun (nu se compara cu primul) dar hasura ar trebui mai bne accentuata10
La cele digitale mi-a placut foarte mult ala cu ''Deidara vs Sasori'' l-ai colorat bine ..ti-a iesit super dar vezi la Deidara capul e cam plat si la sasori barbia terminata prea brusc si ochiul prea lung in rest totul a iesit foarte tare.4 Bafta in continuare
[Imagine: souleater1i.png]

#3
Multumesc o sa tin cont de sfaturile tale incat sa rezolv aceste probleme si o sa mai revin cu alte desene noi ^^

#4
Heeei. :3 Voi vorbi mai intai despre desenele in creion, sunt dragute, dar mai ales pentru ca sunt anime si deobicei multe din ele nu au la fel de multe detalii ca un desen realist, ar trebui sa te axezi pe umbre si culori pentr a-i da "viata" si a fi mai frumos. La primul imi place ca ai fost atent/a la detalii, mai ales la haine, la fața am impresia ca ai gresit distantand ochii prea mult si sincer nu-mi prea place cum ti-au iesit buzele, plus ca fața ei ar fi aratat mai bine daca i-ai fi pus niste umbre, daca ai fi facut ca la haine arata mult mai dragut. D: Al doilea e cam simplu dupa mine si urechea care ai facut-o mi se pare prea mica si ma gandesc ca ar fi mai dragut daca l-ai desena, mai ales ca nu prea ai multe umbre si detalii nu prea sunt, e banal, culoarea ajuta. :3
Acum cele digitale, chibiul e foarte simpatic, avand in vedere ca e chibi nu voi vorbi despre anatomie, aici toti au freestyle cat arata normal 21, totusi cred ca niste degete la mana care tine evantaiul ar fi aratat dragut, avand in vedere ca la cealalta sunt prezente. In rest, good job. D:
La cel cu Deidara si Sasori am observat prima oara 3 chestii: nu l-as vedea eu pe Sasori cu expresia aia a fetei, imi place mult cum ti-a iesit Deidara (<3) si Deidara nu era din satul Frunzei, deci ce e cu bandana aia? 21 Anyhow, la Sasori ai gresit la anatomie, tind sa cred ca pe el l-ai facut al doilea si te-ai plictisit. In schimb imi place mult cum ti-a iesit mana lui.
La desenul cu Lavi e ceva ce ma deranjeaza si anume liniile asa drepte, probabil nu ai tableta grafica, nu? De asta iti ies asa, le faci in Paint, dar totusi, nu imi place se vede, par prea nenaturale, dar in rest, proportional arata bine si imi place cum desenezi, la cele in creion mi-a placea sa tii cont de sfaturi, sa le desenezi, pui umbre, detaliezi, astfel vor atrage mai mult atentia. :3 Bafta in continuare. D:
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#5
Mersi agiie super sfaturile o sa tin cont cele digitale sunt facut pe un site de desenat romanesc asa ca nu are curve tool asa ca am tras cu linia dreapta este foarte greu sa colorez pe site-ul ala 2 am tableta grafica dar am tinut neaparat sa fac cu linia dreapta daca le-as fi tras cu mana libera nu ar arata la fel de gros si drept cat de cat 4

#6
UP^^OC (Takeo Chihiro)
[Imagine: takeochihiro.png]

#7
Parca ar fi Naruto in varianta punk, hehe. Ai facut o treaba destul de buna la anatomie, desi gatul sau e prea gros, asa se observa dupa cum e desenat. Cum l-ai facut la umeri da impresia ca este cocosat si mie una nu-mi prea plac pierce-urile alea, in rest te-ai descurcat, desi mai ai de lucrat la umbre, sunt multe locuri unde ar fi trebuit sa existe, gen zona bratului in stanga, la față si mi-ar placea sa folosesti mai multe nuante ca sa arate mai frumos. :3 Bafta la viitoarele. <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#8
Sunt foarte reusite , wow cred ca iti ia foarte mult pentru a le face , bravo , tine'o tot asa 10 imi place ultima cu 'Naruto' parca ar fi 'Naruto' in varianta 'Skrillex' frumos,frumos !
[Imagine: 1344471078417.gif]

#9
Mersi chiar ca seamana cu naruto btw,i like skrillex XD Postez un ChocoHoolic (WIP) 21 o sa mai lucrez pentru ca inca nu este gata mai am multe umbre de facut (8D)
scuzati pare lq cred ca uploader-ul ia modificat unpic rezolutia
[Imagine: zetaro.png]

#10
Haha, are o fata haioasa, imi place mult cum ai facut umbrele la par si felul cum ai desenat mainile, desi ar trebui sa fie mai subtiri, cred eu. La gura cred ca ar arata mai bine daca ai scoate dintii aia de jos, sau sa-i modifici si sa faci doar niste canini micuti cum ai facut si sus. Oh, si poate sa-i murdaresti in jurul gurii cu ciocolata, poate si mainile, vin si eu cu vreo doua idei. 21 Oricum, astept sa vad rezultatul final, bafta. :3 <3
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)