Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Dear Diary

Of viata mea, eu stau ca toanta la calculator la ora asta in loc sa ma uit la animeuri la TV cat mai am timp, dar din pacate e mai convenabil sa stau la calculator pt ca astazi a venit mamicutza mea acasa si la televizorul din camera in care sta ea se vede mult mai clar pe cand la mine in camera numai purici, acum nu mai pot da inapoi mai am 10 minute la dispozitie in care pot sta pe zup si nu am sa le irosesc uitanduma la niste purici (ma uit dupa). In rest ce s-a mai intamplat azi: Poi nimic interesant, am fost si mi-am cumparat o pereche de tenishi super cute =u=, si i-am aruncat in ghiozdan, pt ca in geamantan nu mai aveam loc. Nu ma mut, defapt ma mut, intr-un fel, plec la internat, si nu cunosc pe nimeni din acel oras urias (pe langa oraselul meu micut pe care il cunosc ca in palma + satucul in care ma aflu momentan, da sunt o taranca, dar nu pentru mult timp. Profesorii de la scoala mereu spuneau ca sunt o lenesa dar eu nu invatam inentionat ca sa le fac lor in ciuda(... si din lene) nu am invatat niciodata si am intrat la un liceu vocational cu o medie marisoara, si nu, scoala la care am mers eu este una calumea (nu ca cele in care sunt trei profesori fiecare predant cate 4 materii+ invatatul celor sub clasa a cincea) Cei mai instariti profesori: Profa de mate (e rea dar misto), proful de geografie -am gresit, acesta a fost singurul obiect la care am invatat (fortat, deoarece greu imi mai aduc aminte ceva)- profa de biologie (imi venea sa o sugrum cu propriile-mi maini, toti se temeau de ea, i-a fost profesoara si lui tata), proful de istorie (un nenorocit, am avut media 5 la istorie (mi-a stricat media generala 20 )proful de fizica si chimie si cel de muzica. Deci acestia au fost cei mai duri profi pe care i-am avut vreodata, multumesc lui dumnezeu ca nu am mers aici la liceu ca mai mult ca sigur ma intalneam din nou cu ei.
Aoleu cat am scris si totul e plictisitor, scuze!

Dear diary, today...da, ziua de azi a fost una obişnuită pentru mine. Am citit...am ascultat muzică, şi încă ascult, am mâncat o groază de mere, cred că voi exploda.
Hm, orice zi din viaţa mea este banală, chiar foarte banală. Bântui şi eu pe aici, şi o să-mi fac un blog nou, pe care voi pune şi din postările de pe celalalte la care am renunţat, ba din cauză că erau private şi lucruri personale de genu', ba că erau prea încărcate. So, yeah.
That's all.
Ah, o să fac baie, după mă întorc. De asemenea că ziua mea nu putea trece fără o ceartă... dar nu contează. Nu e una majoră, e chiar foarte minoră.
Uggh!
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

And so on, my bunny dear. Yondaime Ieri stateam in pat si ma distram pe cinste recapituland la chimie si biologie. ^^ Yeah, baib! Scoala e misto, la fel si invatatura. 15 Daca n-am avea o, am ramane bata si n-am mai putea citi mangauri. :-b N-am sti cum sa-i zicem la "Doamne, plang! Acum rad, la naiba, m-am plictisit -sa trecem la un manga yaoi mature" *rolling*. Kidding *shoot myself*. Citisem un manga si... incepusem sa-mi dea lacrimile, apoi am inceput sa rad pe saturate. *rolling* Dar de rusine ca i-au chemat "urgent" ca taica-su e in spital si apoi sa vada ca are nu-stiu-ce cu discul (am uitat) ma cuprinse o blusheata in obraji *blush*. >.< Si el de acolo "Chiar daca e doar un disck nu-stiu-ce, doare (foarte tare)" sau cam asa ceva *laughs*. Si... atat de kawaii e ala de douazeci si opt si mai ghiciti, acum cateva zile vazusem o bunaciune chinezeasca, adica Made in China (ca si penarul meu cu o mata 'Bad cat' in fata, langa pisicuta neagra si kawaii 5 si pe spate 'It's good to be bad' 5 Yeah, baib, e bine sa fi rea ;;]). Anyway, aceeasi lene ca in fiecare dimineata, curatenia ce nu lipseste (vand afurisit! mi-a luat de patru ori frunzele TT^TT sau de cinci ori... >.> I don't know, nu numaram, alergam cu matura si forasul sa le matur din nou, bine ca erau aproape, dar tot a fost sacaitor .__.') etc.
[frati-miu ma zboara de la calculator cand vine si e in casa, deci, nu vreau sa nu termin asta, ca dupa aceea lenea de a da edit *headache*. That's me *me*]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Hello, hello !!!

Ei bine, imediat zbor in baitaaa, abia astept. E asa cald acolo, cald si bine...
Astazi mi-am taiat parul si mi-am lasat breton iar. O sa imi intind parul astazi, doar de curioasa, sa vad daca arata bine. Oricum maine trebuie sa merg in oras pentru haine si rechizite. Pentru ca eu am vrut ca astea sa ramana pe ultima zi. Ce sperante.
Si incepe scoala. Ce monoton, avem un coleg nou din cate stiu, un baiat ce s-a transferat de la un liceu sportiv. Why? Dunno. Nu putea sa mearga la mate-info? Sunt mult mai multe locuri acolo. Si pe langa asta, o sa mi se faca rau, vazandu-le pe fete cum se gudura pe langa el. Deja stiu. Poate pentru ca sunt doar 5 baieti in clasa, hormonii lor o iau razna. Mai rau decat acei bieti baieti.

Dar nu vreauuuuu sa merg in orassss. Singurul motiv pentru care sunt entuziasmata ca incepe scoala, o sa imi revad prietena cea mai buna si anul acesta scolar fac 18 ani. WOW !!!
Astept ziua aia de vreo 5 ani. Si nu cred ca e vorba doar de mica petrecere ce va avea loc, ci mai mult de 'acel' sentiment. Inca nu il cunosc dar am senzatia ca va fi ceva special. Si incep sa ma pregatesc pentru acea zi, inca de pe acum. pentru ca deh, totul trebuie sa fie perfect. Vreau sa zic, perfect. Dar mai e pana atunci, mai ma bucur de varsta de 17 ani, merita. Merita si nu prea.
Oricum, pe clasa a opta am mai avut un sentimrnt interesant, ca acel an va fi interesant. Cred ca am acelasi sentiment, desi nu stiu ce motiv as putea avea, in afara de aniversare. Poateee...ceva unic se va intampla? Ceva anume, una la un milion? Huh, chiar nu stiu. Iarasi, poate sunt doar emotiile obisnuite ce ma cuprind cand un alt an scolar incepe...God, cat de penibil suna.

Siiii iarasi m-am abtinut de la prajitura. Inca tin acel regim, inca sunt bolnavioara. Am senzatia ca asta va fi viata mea legata de mancare pe tot parcursul liceului. Adica inca doi ani. Sau poate nu chiar atat de mult. Nu stiu, nu sunt sigura, desi ar trebui sa fiu pana la ora asta. Pacat, mare pacat. Well, ar fi cazul sa o tai de aici. Buh Byeeeee !!!!!

[Imagine: ak8THBQ.png]


Frate, au facut schimbari in Kaufland. >< Dar pun pariu ca aratam flufef si cutulache nestiind unde anume sa caut ceea ce cautam. 15 Si am avut o rusine, cum sunt de obicei rusinoasa (>< Why me, God?! *whaaa* *running in tears*), ca sa intreb pe cineva... dar pana la urma mi-am facut curaj! *burning eyes* Apropo, am vazut un chinezoi mai... invarsta(?), chel, dar era bun. :-> Gen seme-uke. *evil laugh x5 or 6 ori -inainte sa plec citisem un manga -si inca il citesc- cu asa ceva, adica uke care arata ca si seme -ador astfel de mangauri *lovely** Muhahaha! Ce pot spune *laughs*. Maineee scoalaa! 15 Si ghiciti. 15 Daaa! Corect! Bravo! Ni s-a schimbat a cincea oara diriginta *muhahaha*, pe langa cam toti profesorii (de ce nu si aia de matematica? pentru ca e ca batul in fund ^^, vrei sa-l scoti dar se simte prea confortabil acolo). Dar ce noroc! Ce NOROC! DOAMNEEEE!!!! Iti multumesc pentru acest lucru fenomenal (nici nu ma mai intereseaza ca pierd cracii profei de franceze *smile with all teeth*)! Stiti care e? 15 OH DAMN YEAH! Proful de muzica a ramaaas!!!!!!! YEeeeeeeeeee!!!! Bagati sampanie si lautarii sa sune pentru asta (acest act cerect -nu sunt sigura daca vroiam sa zic asta sau nu [asta e de la edit]- or something *angel aura*)!! Acum fac asa, dar cand mi-a zis Marius (pe care incercam sa-l evitam -eu si M.z-, chiar daca stiam ca nu avem cum ->.< ghinion de ghinion) am sarit in sus si am tipat, dar ce tipat! Parca auzeam ca o sa vina Three days grace in Romania sau Kim Hyun Joong or Kim Nam Gil. >.< Oh, my! Anyway, ieri si azi au fost bine. *laughs* Am tipat de vreo doua ori la tata azi. xd Prima oara pentru ca nu m-am putut abtine (am niste probleme cu nervii -cum am cu ochii si calciul-, adica controlarea lor -am probleme si cu supararea, dar nu conteaza asta) si a doua oara cand a venit vorba sa ne hotaram cu sandvisurile pentru scoala. >.< Stiu, dar cand vorbesti si taica-tu nici nu baga in seama ce zici si repeta aceeasi intrebare, iar tu incerci sa-i explici, dar el nuuu~, cred ca te apuca putin sa te dai sau sa il dai cu capul de pereti. >< Mai ales cand esti o rasfatata mofturoasa si ignoranta ca mine ce doreste sa fie ascultata, sa ii fie data dreptate in orice and so on. Yondaime Nu ma sfies sa recunosc cum sunt ^^, pentru ca stiu ceea ce sunt, cum sunt si imi stiu calitatiile si defectele mai bine deca oricine. ^^ Oh, baby, I'm right (logic). Anyway, maineee scoalaa! 8:20 tata imi da alarma (el imi face micul dejun, el ma trezeste, el imi da de mancare, el cumpara, el gateste, el nu-stiu-ce, iar eu il tratez ca pe un cacat -idioata, stiu, nerecunoscatoare, stiu, and whatever you want *given eyes over head*), whatever. 106
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

*rests chin in hand* Ouuuuch!

Yeah, I keep forgetting. Si uite asa, de trei zile stau acasa, pentru ca am avut accident cu motocicleta, mana mea e praf, genunchiul imi e umflat si sunt zgariata pe fata. De nu m-ar durea mana in asa hal, ar fi ok sa ma reintorc la munca. Pana la urma, mai am doar doua saptamani pana plec in vacanta. Spain, here I come!

Ma duc in sfarsit sa-l vad pe Dad, si daca am noroc, Adam va veni si el sa ma vada pentru vreo cinci zile. Sunt inca uimita cum am putut sa gasesc pe cineva la fel ca mine, pe partea cealalta a globului. Ma rog, a trecut prin Cipru, dar cand l-am cunoscut nu mi-as fi inchipuit ca de la a-mi canta la chitara in Akamas ballroom, se va ajunge la a ne indragosti unul de celalalt. Sper sa mi se vindece ranile pana atunci. In orice caz, o vacanta in Praga impreuna e deja stabilita. Nu ma gandeam ca un oras atat de genial, poate fi atat de accesibil financiar pentru turisti! Bine, sunt si obisnuita cu Ciprul, unde platesti preturi exorbitante si esti lasat cu buza umflata.

I am going to take shitloads of pictures <3! And tons with my beloveth hottie.

Ah, in seara asta vreau sa fac baie, nu vreau totusi sa-mi imaginez durerea pe care o voi simti cand imi voi supune ranile la apa si sapun, mai apoi dezinfectant si crema asta, care ajuta la vindecare, dar arde ca dracu'!

Ah, desi nu vreau sa ma vada asa, abia astept sa vorbim pe Skype astazi.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Nici 3 zile de scoala n-au trecut bine, ca deja ma simt foarte epuizata. Si nu din cauza faptului ca ma duc la scoala, ci ora la care ma trezesc e exagerata(6:00 am). Sunt foarte confuza asupra unei situatii si sunt nervoasa pe mine ca aseara am spus cuiva niste lucruri care nu trebuiau spuse. Nici nu imi mai bat capul. Am vrut sa il ajut, sa ii deschis ochii, si nici cu partea dorsala nu ma asculta. Si totusi, de ce oare imi bat eu capul atata timp cat nu e treaba mea? Mda... pentru ca imi pasa. Cum mi-a spus si frate-meo: "tie iti cam pasa de toti si nu e bine." Poate imi pasa, dar nu de toti, ci de persoane alese, care au rolul sa ma ia in deradere si carora nu le pasa.

Anul acesta scolar a inceput binisor. Astept bacul, astept sa incep pregatirile si astept sa intru la facultate. Intr-un fel imi pare rau ca termin liceul, asa se termina si copilaria mea. Defapt, chiar din acest an se termina, cu toate cele ce vor urma.

Cu dragostea nu stau bine deloc. Persoana la care tineam si aveam incredere m-a dezamagit cumplit, incat nici in ruptul capului nu m-as mai intoarce la el. Si nici nu mai caut sa fiu cu cineva, mai ales ca acum am alte prioritati si ma scarbesc relatiile acestea amoroase. Prefer sa am o relatie frate-sora cu un baiat, decat sa mai raman eu cu buza umflata.

Cam atat deocamdata. See ya!

Hello

Ei bine, astazi a fost o zi...interesanta. M-am trezit, am mers la scoala, prima ora am avut sport. Ne-a anuntat domnul profesor ca de acum se schimba regulile, vor fi mai dure si ne-a spus din ce dam prima proba. OMG, trebuie sa incep sa exersez altfel si anul asta mediile o sa arate ca naiba pe langa sport. Neah, apoi am avut engleza. teacher iar a inceput sa strige pe unii, e mult mai rea decat anul trecut. Well, tot printre preferatele mele ramane. Am intrebat-o daca stie ceva de olimpiada si a spus ca ne va pregati, dar avem timp, e prin ianuarie. YAY !!!

Apoi am avut romana si TIC. Am lucrat putin in html, asa, ca de recapitulare, ne-a mai invatat ceva nou si la romana am mai facut un test. Urasc sa facem atata recapitulare pentru testele astea. partea cea buna e ca la unele materii e cruciala si la altele o facem oral, asa in doua trei cuvinte.
Dupa ore, pentru ca azi a fost ziua de nastere a unui coleg, am mers la un suc, cu inca cativa colegi. Dupa cum s-a comportat la TIC si in alte cateva dati si dupa cum vorbim mi se pare ciudat. Adica suntem colegi de pe clasa a 5a dar vad ca trece printr-o perioada mai grea. Problema e ca oricum nu el un elev de o nota buna, dar o ia mai rau pe aratura. Astazi s-a apucat sa fumeze in clasa. God si am vrut sa vorbesc cu el si l-am intrebat de ce si ce s-a intamplat dar bineinteles ca pe cand sa imi raspunda, s-a bagat un alt coleg, mai dobitoc din fire. De ce ii port eu de grija? Well, pentru ca e colegul meu de atata timp, poate?! Oricum am promis sa nu ma mai cert cu el, nu are rost sa imi mananc nervii asa ca il las in plata Domnului. Anywho. Sper sa se rezolve treaba in general. Oricum anul nu am vorbit mai deloc. Si pentru ca mi-am spus ca anul asta va fi diferit din toate punctele de vedere, vreau sa incerc cat de mult pot. Sa nu ma mai cert cu acel pampalau, sa vorbesc cu sarbatoritul si sa raman prietena cat mai mult cu putinta cu celelate fete. Imi va fi greu, stiu, chiar stiu dar asta e.

Siii bineinteles, am ajuns acasa, am auzit ca nu primesc bani pentru boxe, nici banii pe care trebuia sa ii primesc cat mai repede cu putinta, 400 de lei si asta ma cam seaca. Acum am papat putin, mi-am scris tema la franceza si am 'invatat' primele trei strofe din imn. De fapt primele doua si al patrulea. Ca deh, maine dam test pe nota din el. Nici nu pot sa cred ca se poate asa ceva 21



[Imagine: ak8THBQ.png]


Ma bag si eu.
Draga jurnalule:
Astazi a mers aproximativ ok,nu stiu de ce nu imi amintesc ziua asta,ori ca era plictisitoare sau ori eram eu prea cu gandul in alta parte.Mi-am inceput ziua la 06 si 50,m-am spalat pe dinti,m-am imbracat etc,si apo8i m-am grabit sa ajung sa ma vad cu colega-mea Raluca.Ea nici nu venise si eu ma panicasem degeaba.Oricum...am luat autobuzul,care era mega aglomerat,si puii mei,cred ca revin la mersul pe jos,ca e mai sanatos.Asa...am ajuns la scoala,am facut romana,eram prea adormita sa retin ceva,si pariu ca maine va fi la fel.In rest nimic nou,am stat si am frecat menta,doar la istorie a mers mai bine,ca la engleza deja a devenit o monotonie.Totusi profa ne-a laudat ca suntem prima clasa de bilingv care a inceput bn21b-)Asa,dupa a urmat dirigentia,cu vrajitoarea aia de diriga,nici dracu nu ar suporta-o.Ma rog,am facut poze pentru carnetu de elev(nu mai stiu cum arata),si apoi am facut Geografia Angliei.Fosila aia vorbeste in gand,ca eu nu retin nimic din ce spune,desi sunt atenta.Ciudat...
Am ajuns acasa,si am incercat sa dorm,ca na n-aveam prea multe teme...apoi ma suna ariciul si vroia sa vada ce fac.Spuneam ca incerc sa dorm,si si-a cerut scuze.Apoi a urmat o conversatie mai lunga.Of ce il iubesc pe omul asta.Dupa multe incercari,am dormit si m-am trezit la 17 si ceva.Oricum,m-am invartit prin casa,si apoi m-am uitat la tv.Next la calculator.Acum vorbeam cu ariciul si cu Andra(crazy little red).Acuma mor de somn,si ma bucur ca maine e vineri,si s-ar putea sa imi bag ceva in ea de scoala pentru 3 zile.Dar ma asteapta testele initiale,dracu sa le ia.Cred ca nu invat,peretii sunt mult mai atractivi.Astept cu seninatate ziua de luni,cand fac un an cu ariciul meu,de cand suntem impreuna:X:X:XX105Al naibii de fericita cand ma gandesc la asta,sau cand ma gandesc la el.Parca mi se insenineaza ziua de mii de ori.Si ma duce cu gandul la mai multe chestii...
22.09.2011
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

M-am trezit ca în fiecare dimineaţa [ în afară de joi ] la ora şase fix pentru că orele încep la ora şapte. Dat fiind că fac doar 4 minute până la liceu, ora la care mă trezesc îmi este deja prietenă, asta pentru că m-am obişnuit cu rutina. Îmi trebuie doar 2 minute să realizez că-s trează apoi să mă pregătesc. Am mâncat, mi-am făcut pachetul [ nu pot sta doar cu mâncare de la magazin ] apoi am plecat spre şcoală. Norocul meu că în drum am dat peste 3 colege fiindcă deja începuse un câine să latre spre noi cică i-am încălcat teritoriul. Normal, doar hoţii atacă la ora aia ._.''

Am ajuns la liceu, am început ora de latină, iar la franceză am dat test iniţial. Acum e seară şi plănuiesc să mai rămân la calculator pentru un Friday Night.
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)